Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Amu válasza péter007 (#896) üzenetére


Amu
tag

23.500,- zsír új
1 év gar

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#902) jobbos válasza Amu (#899) üzenetére


jobbos
csendes tag

Megkaptam, köszi

(#903) Amu válasza jobbos (#902) üzenetére


Amu
tag

nm

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#904) péter007


péter007
senior tag

Hello mindenkinek.

Most tervezem hogy veszek egy ilyeb lapot lehetőleg rev.2-eset de előtte meg szeretném kérdezni hogy menyire lehet tuningolni mert egy d805-ös lenne benne eleinte.
A válszt előre is köszi.

(#905) Haart


Haart
addikt

Volna 1 problémám eszközkezelőben írja ugyanis hogy van egy ismeretlen eszközöm. Rámegyek és a helynél ezt irja ki:
Intel(R) 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Controller - 27B8
Mi lehet ez?

(#906) Amu válasza Haart (#905) üzenetére


Amu
tag

rakd be neki a telepítő cd-t
és rakj fel mindent még1x :)
vagy frissítsd az illesztőprogit és forrásnak a cd-t add meg

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#907) jobbos


jobbos
csendes tag

Hi mindenkinek

P5LD2 alaplapom van Pentium D 920 procival, ATI x550 videókártyával, 80gb vinyó, 512Mb 667Mhz ram. A probléma az, hogy miután visszahozom a gépet készenléti állapotból (S3), gyakran nem sokkal ezután újraindul a gép. Gyanakszom egy kicsit a tápra, mivel 300W-os, és elvileg legalább 400 kellene a cuccnak, de ezt a gyanakvásom eloszlatja az, hogy amikor rendesen feljön a gép és nem indul újra, akkor semmilyen terhelésteszttel nem tudom reprodukálni a problémát. Szóval ilyenkor nem indul újra, csak ahogy írtam fent, készenléti állapotból visszatérve.

Várom az ötleteket.

(#908) robyeger válasza péter007 (#904) üzenetére


robyeger
addikt

Mivel a D805 proci 533Mhz FSB az alapórajele és a 945P chipsetnek pedig hivatalosan kötelező megbírkóznia a 1066Mhz FSB-vel is, így bőven jó lesz neki(945PL is elegendő a 800Mhz FSB-vel). Jóformán Conroe procik tuningjánál bukhat csak ki, hogy a 965P vagy 975X chipsetek tuningban többet tudnak.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#909) robyeger válasza jobbos (#907) üzenetére


robyeger
addikt

Ha szűzen telepített windows-al is ezt csinálja úgy hogy a BIOSban minden gyári értéken(default), akkor érdemes kipróbálni egy másik tápegységgel.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#910) robyeger


robyeger
addikt

Hali mindenkinek!

Pentium D cpu tulajt keresek, kinek ''D0'' steppinges a procija. pl: D945.
Mert lehet, hogy eddig nem is tudtad, hogy vissza lehet venni a procid szorzóját, így jobban húzhatod FSB-ben. [link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#911) Caniggia


Caniggia
tag

Srácok!
Megvettem az új P5LD2-es lapot, de olyanínehezen ismeri fel a benne levő dolgokat: cd-írót meg dvd-írót, winyót egeret vagy ez a normális? Kb. 20 sec. is eltelik amíg semmitnem csinál aztán felismermindent és gyorsan tölti a windowst. Szóval asebességgel nincs baj csak az elején gépújrainítás vagy bekapcsoláskor az eszközök felismerésénél lassú nekem. + van egy olyan hogy: Pleas wait IDE scan - aztán not detected, ezt ki lehet kapcsolni hanem kötök rá más winyót akkor csak az időt fecsérli a kereséssel.
Másik problémám tegnap volt felraktam a windowst és sokadik újrainditás után mivel installálok, elmosodottan jött be a kép és a windowst be se töltötte kikapcsolt a monitor is. Utána kikapcs majd bekapcs és minden oké volt. A videokártyával volt valami? Minden vadiúj pedig. :F És a 7600 GS kártya 51 fokon üzemel a szoftvere szerint ami nem magas.
Szóvala kikapcsolás fénysebességű a windows is jól műxik, de a bootolás nehézkes, a régi 2002-es Abit kx7-es lapom 100x gyorsabban bootolt.

(#912) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hy All!

Nemrég váltottam újra asztali gépre 4 év notizás után,és jelenleg egy P5LD2 VM-DH-val nyomom,és van benne gy Pentium D 920,aminek az alap órajele 2.8GHz,de szeretném egy kicsit huzni még,de csak 3GHz-ig lehet. Ugy tudom,hogy az alaplap a gyenge láncszem a folyamatban... Ebben szeretnék segítséget kérni,hogy miként tudom elérni,hogy húzhassam még egy kicsit a procit. Előre is köszönöm a segítséget!

A konfigom:
[link]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#913) rozsdee válasza Nyugdíjas (#912) üzenetére


rozsdee
tag

Üdv. Úgy próbáld, hogy a BIOS-ban a PCI-e frekvenciáját emeled lépésenként 100-tól felfelé. Persze kockázatos, ha van egy PCI-e-s videókártyád, de ha csak az integráltat használja az ember.... Nekem olyan 118-as PCI-e-nél már engedett 3.6 GHz-t is simán, csak olyankor a memória időzítések miatt volt némi önkényes újraindulgatás és ''kékhalál''. (Melleselg újabban az amúgy 5-5-5-15-ös időzítésű DDR2-667-es Hynix-jaimat, ha a gépre bízom, hogy állítsa autómatikusan, rendszeresen 4-4-4-12-re állítja, és gond nélkül mennek (3.2 GHz-en, asszem olyan 165-ös FSB környékén... :))

(#914) rozsdee válasza Nyugdíjas (#912) üzenetére


rozsdee
tag

upsz. most látom, hogy S-ATA-s winyód van.. Akkor viszont bezavarhat egy bizonyos pont után a magas pci-e frekv. Ne kérdezd miért, ezt nem értettem pontosan (meg nem is jártam körül a témát, mert nekem P-ATA-s van... Ha megy valamilyen idegen nyelv, a neten nagyon sok tippet lehet olvasni ilyen ügyben. Én is először egy német oldalon találtam meg ezt a pci-e frek. emelős dolgot, mikor már nagyon el voltam keseredve a tuningolhatatlanság miatt..
Ja, azt elfelejtettem, hogy az én procim (D805-533 FSB-s, tehát neked az FSB emelésnél más értékek fognak szerepelni (nem 165,..)

(#915) Nyugdíjas válasza rozsdee (#914) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

THX! :R Esetleg nem tudsz valami angol nyelvű oldalt? Mert a német az nekem kínai :DDD ,viszont az inglissel elboldogulok... Vagy ugyan vegyem má a fáradtságot és irjak be valamit a gugli-ba? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#916) rozsdee válasza Nyugdíjas (#915) üzenetére


rozsdee
tag

hát, én a guglit használom... Konkrét OC (overclocking) fórumot nem ösmerek, csak amit az kidob... :))

(#917) Nyugdíjas válasza rozsdee (#916) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ok,akkor megpróbálom én is feltalálni magam :C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#918) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

na,közben megszületett még egy villámkérdés a fejemben :D
Hamarosan tervezem egy 7600gt beszerzését,mennyire kell ezzel majd vigyázni a felhuzott pcie freki miatt? vegyem le amikor először beteszem a karit? vagy birnia kéne? Bocs a láma kérdésekért,de ujrakezdő vagyok a témában :))

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#919) rozsdee válasza Nyugdíjas (#918) üzenetére


rozsdee
tag

Hasonló dilemmáim vannak. Én az elmúlt hetekben vettem egy 7600GST-t, és nem szeretném, ha elszállna ez miatt. Egyelőre 108-on van a pci-e frek-em.. remélem nem lesz belőle galiba... Olvastam egy másik fórumban, hogy valakinek elszállt pár hét után a 114-es pci-e frek miatt az új 6600GT-je.. (vagy legalábbis Ő ebben látta okát a korai kimúlásnak)

(#920) Nyugdíjas válasza rozsdee (#919) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát akkor én most egy kicsit lehet nagyon nekiestem szegénynek a 120-as frekimmel? :F
Bár mondjuk stabilnak tűnik eddig, 40-42 fokos a cpu,és stabil.... az a baj,hogy nem nagyon találtam hasonló procihoz való leirást, nem tudom,hogy ugye az én magasabb fsb-m miatt nekem mennyi lehetne a pcie frekim,hogy még ne legyen gáz....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#921) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nah,visszavettem a pcie frekimet 110-re,igy most a következő értékeket [link]produkálja a kicsike 1.3v-os cpu fesz,110-es pi-e fesz mellett. Monitorozgatom,tesztelgetem,stabil,bár most már felkúszik 45 fokra is a hőmérséklet,ami eddig megállt 40 alatt ;] Nekem ez egyelőre bőven elég...
Csak azt szeretném tudni,hogy ezek az értékek normálisnak mondhatók-e,nem követtem-e el valami angy faxságot itt az fsb-k,fesz-ek zűrzavarában? :F :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#922) rozsdee válasza Nyugdíjas (#921) üzenetére


rozsdee
tag

Amíg nincs pci-e-s videókártyád, sztem lehet húzni, amíg a proci nagyon nem melegszik.. (aztán jöhet a vízhűtés...:))) Én 118-on vittem egész eddig, de jobb félni, mint megijedni alapon vettem vissza 108-ra, hogy ne terheljem a videókártyám még ezzel is túl.. (húzom a videókártya memóriáit és GPU-ját is.. :))) Szóval, fűteni már nem is kell a szobát így télen. Megteszi a proci meg a videjókártya... :)
Sztem a 45 fok még nagyon frankó, bár nem tudom terheléssel nézted -e... Én olyan 3.6GHz-ig merészkedtem csak a procival, most 3.21-en megy (alapból 2.66-os...)

(#923) rozsdee válasza rozsdee (#922) üzenetére


rozsdee
tag

A tél nem tudom honnan jött.. kicsit arrébb van még... :)

(#924) Totyi


Totyi
őstag

Sziasztok.Van egy p5ld2-es(sima) lapom és egy d820-as proci.Kicsit szeretném a magfeszt levenni(fogyasztás miatt);de 1.275 alá nem tudom;mert a bios nem engedi.
Van vmi ötlet erre?A bios a legújabb.
Előre is köszi.

(#925) rozsdee válasza Totyi (#924) üzenetére


rozsdee
tag

Hm. Nem tudom hogyan lehet, de szerintem nem véletlenül nem lehet alacsonyabbra állítani. Szerintem az ugyanúgy nem használ neki, mint a túl magas... Persze lehet tévedek...

(#926) Totyi válasza rozsdee (#925) üzenetére


Totyi
őstag

Sztem semmi baja nem lesz.Ha a nagy magfesztől nem döglik meg;akkor a kisebbtől sem fog.Csupán szeretném a lehető legkisebbre venni;de úgy látom nem lehet ez alá.

Tud vki segíteni?

(#927) Ribi válasza Totyi (#926) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem a biosz 1208-as, D820 detto es en ''sokaig'' hasznaltam alapon 1.2V-vel, de a legkisebb 1.18x-volt. Nalad az 14xx biosz van ? Most auto feszen(1.3V) 3.5G, de most atraktam 3.72G-re.

[Szerkesztve]

(#928) Totyi válasza Ribi (#927) üzenetére


Totyi
őstag

A legújabbbat tettem fel;amit az asus honlapján találtam.Asszem 1503;de nem biztos.

Szerk : az :)

(#929) Denniss


Denniss
tag

Gáz van!

Legfrissebb (1503-as) BIOS van fennt, és lett egy E6300-as CPU-m.

A honlapon azt látom, hogy nem lesz hajlandó menni, csak a PCB R2.0(or higher) felett,
de nekem 1.13-as van ha jól emlékszem.
Lehet ezen változtatni vajon?

Nagyon szeretném ha vinné a lap a Core2-t.

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#930) Totyi válasza Denniss (#929) üzenetére


Totyi
őstag

A régi p5ld2-es lapok nem conroe ready-k;csak a rev 2.0-tól.Így sajnos új lapot kellene venned.

(#931) Amu válasza Totyi (#930) üzenetére


Amu
tag

én kb 1 hónapja és az sem tudja még a core2-őt :(

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#932) Haart válasza Amu (#931) üzenetére


Haart
addikt

Én is kb 1 hónapja vettem és már tudja a kórót is. De én elővigyázatos voltam és direkt felhívtam a boltot mielőtt megvettem volna és mondták hogy náluk régi már nincs is.

(#933) Caniggia


Caniggia
tag

Skacok, hogy lehet kikapcsoltatni azt hogy bootolásnálne jöjjön be aza Please wait for IDE scan-es felirat ahol gondolom a csatlakoztatott winyókat keresné ha lenne?

(#934) Haart válasza Caniggia (#933) üzenetére


Haart
addikt

Biosban van egy olyan beállítás valahol hogy integrated pheripherials és azon belül ITE-t kell kikapcsolni azt hiszem ha jól emléxem.

(#935) Totyi válasza Amu (#931) üzenetére


Totyi
őstag

Akkor a régi típust vetted.Direkt olyat akartál ami viszi a kórót?

(#936) mrmrg válasza Totyi (#935) üzenetére


mrmrg
tag

Hello!
Nem teljesen az alaplaphoz tartozik a kérdésem, de gondoltam itt is megpróbálom mivel szintén ilyen lapom van.
Szóval adott egy P5LD2 SE lap, egy D805 proci 1 giga ram, és egy 7300as kártya
Összerakom, bekapcs, de nincs képem. Elvileg minden megy, pörögnek a cuccok, de nem történik semmi a képernyőn, illetve kb 20 másodperc után kikapcsol a cucc.
Tudna vki segíteni mi lehet a baj?

(#937) RÁK_ válasza mrmrg (#936) üzenetére


RÁK_
tag

Lehetséges hogy valamelyik eszköz nincs belerakva rendesen. Próbáld meg kivenni a videokártyát és újra berakni, aztán a ramokat és a procit is. Próbáld meg egy rammal is, vagy másik slottal. Ha egyik megoldás sem jó akkor lehetséges h a táppal van probléma. Ha azt is kizártuk akkor még ki kéne próbálni másik procival is, ha azzal se jó, akkor az alaplappal lesz gáz valszeg. Nézd meg az alplapon a proci körüli kondikat is, hogy nincsenek e felpuffadva vagy ilyesmi? Mikor jelentkezett a gond? Ment már együtt a cucc, vagy egyből szar volt mikor összeraktad? A táp ugye 24 tűs? És be van dugva a 4 tűs csatlakozó is a lapba? Hány wattos, milyen márka?
Ha kiveszed a videokártyát és úgy kapcsolod be, akkor sípol? Mert akkor csak ott lesz a gond.

[Szerkesztve]

(#938) neoton válasza RÁK_ (#937) üzenetére


neoton
csendes tag

Jártam így ! A béna felfogatású hűtő nincs a helyén vagy már elb.sztad ill megeröltetted vmelik rögzítő ''pöcköt'' .
Más: honnét a nyvajából látjátok hogy a PCB 1.02 es vagy 2.01 es? Ergo megy e benne a Core2Duo vagy sem?
A nyákon annyi van hogy P5LD2 rev 1.02. Ez az? akkor eláshatom magam? Csak hőerőműnek való D930-945 ös dupla magosok mennem bele? :F

(#939) Haart válasza neoton (#938) üzenetére


Haart
addikt

Így van abba már csak azok :(

(#940) rozsdee válasza mrmrg (#936) üzenetére


rozsdee
tag

Hm. Nekem is ezt csinálta, csak nekem VM-es (integrált videókártyás) típus van. Vettem egy videókártyát, beraktam, ugyanez... Persze, mert nem kapcsoltam ki a BIOS-ban az integráltat, illetve az volt elsődlegesnek állítva... Az SE típuson, nincs integrált videó, ugye? Bár gondolom ez így túl evidens lenne... :))

(#941) Haart válasza rozsdee (#940) üzenetére


Haart
addikt

SE változaton nincs integrált vidkari. :C

(#942) Cloud_s válasza rozsdee (#940) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Szia!

Meg tudnád nekem mondani, hogy mennyi a lapodban a procinak adható legkisebb feszütség?

(#943) Haart


Haart
addikt

Valaki vett valami változást észre a 1503-as bios után?

(#944) rozsdee válasza Cloud_s (#942) üzenetére


rozsdee
tag

Ha hazamentem, megnézem Neked! :))

(#945) rozsdee válasza Cloud_s (#942) üzenetére


rozsdee
tag

Nálam 1.3V a legkisebb. A BIOS-om nemrég frissítettem 606 rev.ről, 1002-re... DE azt hiszem talán előtte is ennyi volt. Ezt a beállítási lehetőséget én nem nagyon maceráltam...

(#946) Cloud_s válasza rozsdee (#945) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Köszi! :R

Micro ATX-es lapot keresek, amiben lehet procit ''undervoltolni'' (945-ös chipsettel). Ha tudtok ilyenről szóljatok please!

(#947) mrmrg


mrmrg
tag

a P5LD2 SE simán is lekezel 1giga ramot (1*1giga) vagy csak duálban kezeli a memokat?

(#948) robyeger válasza mrmrg (#947) üzenetére


robyeger
addikt

Mindegyik deszka kezeli single channel(magában) is a memóriát.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#949) robyeger válasza Cloud_s (#946) üzenetére


robyeger
addikt

A Gigabyte 945P chipsetes lapjainál 0,8V-ig csökkenthető a BIOSban a Vcore.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#950) robyeger válasza Haart (#943) üzenetére


robyeger
addikt

Igen. A 1503-al nem működik az Enhanced SpeedStep Technology (EIST) szorzóvisszavét, BIOSban ugyan ki lehet választani a ''minimum speed''-et az EIST-re, de a procim szorzója 16-on maradt. :( Majd megírom nekik. Amúgy semmi újabb menüpontot vagy opciót nem vettem észre a BIOSban.
Maradok a 1207-nél, az remekül működik 12x szorzóval is.
Még mindig azt vallom az ASUS a legjobb, persze ők sem a 100% tökéletesség. :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.