Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) robyeger válasza neoton (#938) üzenetére


robyeger
addikt

A 65nm-es PentiumD9xx procikat közel se nevezném ''hőerőműveknek''!, amúgy ha szétnézel itt sokaknak 90nm-es PentiumD805 vagy D820-uk van.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#952) rozsdee válasza robyeger (#950) üzenetére


rozsdee
tag

Az én P5LD2-VM-es alaplapomhoz a legfrissebb biosfrissítés az 1002-es (asszem) revision volt, amit találtam (asus.com). Ezzel nem tudok szorzót állítani (illetve módosítani, mert lehetőség van, csak inaktív marad).Így pedig 20x. Vagy ez processzor függő? Tudtok segíteni?

(#953) Haart válasza robyeger (#950) üzenetére


Haart
addikt

Persze ez procifüggő sztem hogy visszaveszed a szorzót. Nálam a 805-el nemnagyon lehet ilyeneket csinálni :D Mivel nem támogat a proci speed step-et. Csak 830 és 840-es procikban van.



[Szerkesztve]

(#954) robyeger


robyeger
addikt

Haartnak is: Igen, proci függő is. A régi PentiumD805 procikat ellátta az Intel EIST-el, és azoknak vissza lehet venni a szorzóját 14-re. Majd szeretett Intelünk gondolt egyet és egyszerűen kiszedte belőle az EIST. Csak külföldi forumokon láttam ilyen szerencsés D805 tulajokat, magyar emberről még nem tudok. Azért nézd meg, hogy Everestben, vagy Sandra diagnosztikai programokban, létezik olyan tulajdonsága a procidnak, hogy Enhanced SpeedStep Technology (EIST) ?

Habár jutt eszembe, ha a BIOSban inaktív az EIST sora, tuti hogy nincs benne vagy gyárilag tiltva van.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#955) Haart válasza robyeger (#954) üzenetére


Haart
addikt

Így van hidd el utánajártam a dolognak és sehol semmi. Ezek már új gyártásúak és sem a tuningolhatóságuk nem olyan jó sem az hogy szorzóvisszavenni lehetne őket. :( Sajna ez van.

(#956) neoton válasza Haart (#955) üzenetére


neoton
csendes tag

Vki! Akinek megy benne a Conroe! Nézd már meg légysz hogy mi a az ASUS P5LD2 Rev felírat mögötti szám! Állitólag nincs is PCB 2.0.. :O
Jah , Sürgős lenne!

(#957) Haart válasza neoton (#956) üzenetére


Haart
addikt

Rev 2.01 G ezt írja az alaplapon ha ez érdekel.

(#958) Nyugdíjas válasza neoton (#956) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Létezik PCB 2.0,én nemrég vásároltam egy P5LD2-Vm DH lapot,és nagy betűkkel rá van irva a dobozra is,hogy PCB 2.0,NEW!,meg minden... :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#959) Haart


Haart
addikt

Így van pcb 2.0 van a dobozra írva a nyákra meg amit előzőleg írtam. :C

[Szerkesztve]

(#960) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h a sima P5LD2-n tudok olyat csinálni, h az asztali hangszoró müxik az elől lévő jacken, az erősitőt pedig a hátul lévő kimeneten cstlakozom?

Csak mert most csak a hátsó él....

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#961) slash


slash
csendes tag

Én is szeretnék egy ilyen alaplapot, viszont szeretném tudni, hogy megy-e bele a 800mhzes ram. Erről van vkinek tapasztalata?

+ mit lehet tudni az fsb/ram ratioról? állítható külön a 2 érték függetlenül egymástól, vagy csak ilyen ''egymás osztói'' formában?

Köszi

(#962) neoton válasza Elar (#960) üzenetére


neoton
csendes tag

Persze, a realtek Hd Sound Managerben,Audio I/O fül, ha érzékel csatlakozót az adott aljzatban, akkor rákkatintva te állítod be Őket kimenetként.

(#963) Elar válasza neoton (#962) üzenetére


Elar
senior tag

Köszönöm!!!!!!!
:C
Ez óriási.
Nagyon örülök! :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#964) Elar válasza Elar (#963) üzenetére


Elar
senior tag

Mondjuk az első 2 jack még mindig nem érzékeli ha bedugok vmit :F

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#965) Amu válasza Elar (#964) üzenetére


Amu
tag

biosba még be kell állítani, hogy ac97 :)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#966) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Vettem egy Asus P5LD2 SE alaplapot és egy intel core 2 6300 as procit és 2x512 667 es memóriát.

Írja le légyszi valaki,hogy miként utdom ezt tunningolni valamelyest.
Pontosan hol és mit állitsak a biosban?És milyen értékekkel.

Köszi előre is

[Szerkesztve]

(#967) Amu


Amu
tag

én nem tom, de ha már ennyi pénzt költöttél rá, miért 2*512-őt vettél :F
én akor már tuti 2*1Gb vettem volna vagy 1*1 Gb oszt később mégegyet, most a ram a leggyengéb léncszem a gépedbe

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#968) Elar válasza Amu (#965) üzenetére


Elar
senior tag

Mi a különbség az AC és a másik között?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#969) RÁK_ válasza Elar (#968) üzenetére


RÁK_
tag

Egy külömbség biztos van, ha nem AC-re van állítva, akkor nem szól. :)

(#970) kiszu válasza Amu (#967) üzenetére


kiszu
senior tag

mert 2x1 giga ram 60000ft lett volna,amit lássunk be horror lenne egyszerre.
Azért 2x512 mert ezt meg tudtam venni 26 ért ,az 1x1 giga meg 31 lett volna.

Ha nagyon akarok majd ramot bővíteni akkor még belemegy 2x512 ,több semmiképp,mert amire nekem nagyobb igényem lesz 2 giga ramnál,már rég el fogom adni.
És 1 giga kingmax ram nem nevezhető ''gyenge láncszemnek.''Ráadásul dualban mennek ami jobb is.

[Szerkesztve]

(#971) kiszu válasza slash (#961) üzenetére


kiszu
senior tag

.

[Szerkesztve]

(#972) robyeger válasza slash (#961) üzenetére


robyeger
addikt

Normál chipset feszültségen nem indul el 800Mhz-en a ram, mert hivatalosan a 945P nem támogatja, de úgy mond tuning módban emelt fesszel müxik. Értelmét ugyan nem látom, mert inkább kisebb memória órajel és szorosabb időzítéssel gyorsabb a rendszer.
-Általában 533Mhz-en hajtom a ramom és 3-3-3-9 időzítéssel 1.9V-n
-Ha elkap a száguldozhatnék felveszem a memet 667Mhz-re ugyan azon időzítéssel 2,2V-ra. (chipset mind2 esetben normál feszen van)
Ha függetlenebb állíthatóságot szeretnél az FSB és a memória között, NForce chipsetre lesz szükséged, ott se tök független, de jóval finomabb osztások képezhetők. Kezdeti NForce-ok nagy hártánya viszont a 25%-os FSB tuningzár. Talán az NForce 680i már pöpec minden szempontból :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#973) Tommas


Tommas
csendes tag

kérdeztem volna de megtaláltam a választ:)

[Szerkesztve]

(#974) bi1


bi1
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A P5LD2 alaplapom integrált hangkártyájának input részével van gondom. Nem élnek a bemeneti szint szabályzók, egyedül csak a mester szabályzó működik. Így bármelyik bemenetre kapcsolt hang nem hallható a hangszórókon. A kimeneti szint szabályzókkal minden rendben, a nem kívülről érkező hangok szabályozhatók és hallhatók.
Természetesen a szint szabályzók engedélyezve vannak, az ASUS honlapjáról letöltött Realtek driverrel is próbálkoztam, hiába.
Operációs rendszerem Windows XP SP1
Aki tud segítsen!
Ellőre is köszönöm: István

(#975) RÁK_ válasza bi1 (#974) üzenetére


RÁK_
tag

Bizony, én is most látom h a Realtek HD Audio Managerben csak a mastert lehet állítani a bemenetnél. Nekem ez eddig azért nem tűnt fel, mert a hangerőt a:
Vezérlőpult>Hangok és Audioeszközök>Eszköz hagereje>Speciális
résznél állítom be a bejövő és kimenő eszközöknél is. Ez egyszerűbben is megoldható, ha a tálca jobb oldalán a kis hangszóróra klikkelsz, ami nem a Realtek hangmenedzserét hozza be, hanem a sima vindózost. Ha esetleg nem látszanak a szabályzók amikre szükséged van, akkor a Beállítások>Tulajdonságok-nál pipáld ki amit látni akarsz. Bocs ha túl szájbarágósra sikeredett, nemtom mennyire vagy képben. Hali!

[Szerkesztve]

(#976) bi1


bi1
csendes tag

Természetesen a hangerő szabályzók kivannak pipálva, de nem működnek. A Windosban halványan látszanak. Ha van még ötlet szívesen várom.

(#977) Amu


Amu
tag

hurrá, hurrá ki tudtam cserélni a lapomat Rev2-re :D
és raktam bele még 1 Gb ramot :DDD
most már egész jól muzsukál, csak azt nem értem ha letiltom a serial portot nincs netem :o

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#978) RÁK_ válasza bi1 (#976) üzenetére


RÁK_
tag

Fura. Nekem úgy van a windowsos részben, hogy ha belépsz a vezérlőpulton keresztül a hangok és audio eszközökbe, azon belül is a ''Hang'' fülbe, akkor ugye a felvételnél van, hogy Hangfelvétel, Alapértelmezett eszköz: Realtek HD Audio Input. Ha alatta ráklikkelek a hangerőre, akkor nekem sem lehet állítani, halványan látszanak csak. Viszont ha fölötte a hanglejátszás alatti hangerőre klikkelek, ott simán tudom állítani a mikrofont meg a vonalbemenetet. Igazából ötletem nincs, csak leírtam, h nekem sem mindenhol engedi.

(#979) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ahoy mindenkinek!

Újabb kérdésem lenne a lappal kapcsolatban. Úgy néz ki a jövő héten realizálódik egy PCI-e Gigabyte 7600GT a masinába. Viszont az overclock miatt most 111-en van a PCI-e frekim. Nem lesz-e gond a kártyának ez,illetve nem fog-e megsülni esetleg. Bocs a béna kérdésért,de külföldi fórumokon olvastam,hogy volt aki igy pórul járt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#980) robyeger válasza Nyugdíjas (#979) üzenetére


robyeger
addikt

Ha a BIOSban a ''Slot Power'' sorban kézzel be nem állítasz neki ''heavy'' vagy ''heavier''-t, akkor tuti nem kell aggódnod a VGA karid fizikális épsége miatt.
A ''PCI Express Frequency'' és a ''PCI Clock Synchronization'' érdemes fixen 100 és 33.33Mhz-re állítani, mert hiába emelnéd gyorsabb ettől nem igazán lesz, de a rendszer stabilitását nagymértékben rontja.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#981) rozsdee válasza robyeger (#980) üzenetére


rozsdee
tag

Nem is a kártya gyorsítása miatt emelné, hanem mert a processzor tuning valamilyen oknál fogva, csak a pci-e frek. emeléssel odlható meg ennél a p5ld2-vm típusú lapnál... sajnos..

(#982) robyeger válasza rozsdee (#981) üzenetére


robyeger
addikt

Én is tapasztaltam már hasonlót FSB emelésnél GA-8I945P-G lapnál, de ez csak 3 szerencsétlen dolog együttállásakor jelentkezhet szerintem:
bizonyos deszka, annak bizonyos verziójú BIOSa és bizonyos VGA kártya esetében.
(és még ráadásként befolyásolhatja mind az alaplapi, mint a VGA driverek verziói is)
Próbáljon a PEG link-el kapcsolatos BIOS beállításokon állítani, ha úgy se, akkor inkább lottózon, abba talán nagyobb szerencséje lesz :B :R

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#983) T0MEEE


T0MEEE
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám ezzel a lappal (de lehet hogy más gond van...)
Szóval 2 hete nagytakarítást végeztem a gépemben, kifújtam kompresszorral.
Aztán kapcsolnám be... a monitor nem ad jelet... kb fél óra tanakodás után (meg némi szerencse is fűződött hozzá) rájöttem, ha nyomok bekapcsolás után 1-2 resetet, akkor utánna elindul a gép, szóval bekapcsol a monitor.
Utánna már nincs gond, napokig megy gond nélkül, de minden bekapcsolásnál el kell ezt játszanom.
Szerintetek mivel lehet probléma? Videókártya??? Vagy mire tippeltek?
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!! :) :R

(#984) RÁK_ válasza T0MEEE (#983) üzenetére


RÁK_
tag

Hali!
Én a helyedben kiszednék mindent az alaplapból és újra visszaraknám. (kábelek, memória, videokártya) és ha nem segít akkor a procit is ki-be. Ez általában szokott segíteni. Lehetséges h kicsit kimozdult valami a takarításnál és nem érzékeli rendesen.

(#985) Savanya


Savanya
addikt

Van valkinek Rev2.0-es lapja Core2 procival ??? Tuningtapasztalat kellene .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#986) Antee


Antee
tag

Sziasztok!
Nekem is ilyen lapom van és elolvastam egy pár oldalt, de legyenszíves írja le nekem vki, hogy mi az, ami alapján egyértelmű, hogy menne benne egy core 2 duo, és ezt hol találom.
Köszi

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#987) RÁK_ válasza Antee (#986) üzenetére


RÁK_
tag

Hali!
Ha PCB 2.00, vagy újabb verzió a lap, akkor megy. Ez rá van írva a dobozára is. Intel Core2 Ready R2.0. Ez a doboz tetején van. Az elején pedig van egy fehér matrica, amin vonalkódok vannak, a serial number, a jellemzők, és ennek a végén is rajta van hogy R2.0. Ezen kívül az alaplapon is rajta van a PCI slotok között, hogy melyik revízió. A lényeg, hogy 2.00 kell, vagy újabb.

(#988) Savanya válasza RÁK_ (#987) üzenetére


Savanya
addikt

rev 2.01G -től megy benne a core2 duo ... Nekem E6400 van benne és még a tuning is megy rendesen - eddig 350fsb /minden fesz alapon /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#989) RÁK_


RÁK_
tag

A rev 2.01 is jó, hiszen újabb mint a 2.00. De már a 2.00 is támogatja a conroe-t.

(#990) A Parfümös


A Parfümös
csendes tag

Sziasztok nekem is ilyen lapom van és szeretnék segitséget kérni.
Frissítettem a biosomat a legfrisebb ami most ha jol tudom 1508-as na miota frissitettem azota kiir valamit a dvd-iroval kapcsolatban hogy hibás a cucc de olyan gyorsan eltűnik a botoolásnál hogy nem tudtam elolvasni hogy pontossan mit is akar.
A dvd-író működik a windows alatt de nem igazán értem hogy akkor mért ír ki hibát mikor a gép bebootolja magát.
Ha valakinek lenne ötlete azt nagyon megköszönném.

(#991) Antee válasza RÁK_ (#987) üzenetére


Antee
tag

És ha nekem nem olyan van, akkor ki lehet a szervizesekkel cseréltetni, mondván, hogy nekem olyan kell? Elvileg egy árban vannak, nem? Mindkettő SE... :F

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#992) RÁK_ válasza Antee (#991) üzenetére


RÁK_
tag

Akkor kérheted hogy cseréljék ki, ha 3 napon belül vetted. Ha régebben akkor sztem nem fogják neked kicserélni sajna. Gondolom gariban akarod cseréltetni, de ez csak 3 napon belül lehetséges, utána már a bolt dönti el h becseréli e neked. Általában nem. :)

(#993) Amper


Amper
tag

Sziasztok!

Beruháztam egy P5LD2/C alaplapra. Kérdésem az lenne, hogy milyen ramot vegyek hozzá?
Működik benne a DDR2 800MHz RAM, vagy inkább vegyek 667MHz-es RAM-ot? :B
Mik a tapasztalataitok?
Core2 Duo E6300 CPU lesz benne.

Thx.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#994) Savanya válasza Amper (#993) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem is ilyen lapom van . 2 féle ramot próbáltam benne : Samsung 667-est és A-DATA 667-est . Tuning mindkettő memóval megy és tökéletes . FSB korlátja valahol 352 és 356mhz között van . 360-on bármit csináltam el se indult . Procim E6400-as .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#995) PeterLewis85


PeterLewis85
csendes tag

Hi all!

A minap vettem egy ASUS P5LD2/C alaplapot, problémám, hogy SATA-s vinyóval szeretném használni, de nem akar összejönni. Mikor a telepítés a partíció kiválasztási szakaszhoz ér, kékhalál...

Egyszerűen nem tudok rájönni a problémára... :O

PLZ Help! :W

Peter Lewis™

(#996) RÁK_ válasza PeterLewis85 (#995) üzenetére


RÁK_
tag

Az alaplaphoz kapott cd-ről csináltál telepítő kislemezt a sata driverekkel? Azt csináld meg, utána mikor telepíted az xp-t és írja, hogy más gyártóktól származó blablabla nyomjon F2(?)-t akkor nyomd meg és a végén kérni fogja a kislemezt. Nem vagyok benne biztos h F2, de úgyis oda lesz írva h hanyas F. Lehet h F6. De majd úgyis látod.

[Szerkesztve]

(#997) PeterLewis85


PeterLewis85
csendes tag

Igen, amit mondassz azt végigcsináltam, es így is ugyanezt csinálja... :F

Peter Lewis™

(#998) PeterLewis85


PeterLewis85
csendes tag

Valaki HELP PLZ!!! :O :O :O :O :O

Peter Lewis™

(#999) RÁK_ válasza PeterLewis85 (#998) üzenetére


RÁK_
tag

Tehát addig még eljutsz, hogy kéri a kislemezt és beolvassa, meg elfogadod a liszenszet? Felismeri a vinyót biosban?
Ha IDE vinyóval próbálkozol akkor eljut a partícionálóig?

[Szerkesztve]

(#1000) PeterLewis85 válasza RÁK_ (#999) üzenetére


PeterLewis85
csendes tag

Igen, még bekéri a kislemezt meg is adom neki a Driver-t, csak SATA vincsivel probáltam, de amikor a telepítő eljut addig hogy már ki kellene választani a partíciót, ahová az XP telepítve legyen akkor KÉKHALÁL, ás reset... :W

Peter Lewis™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.