Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Lalaland válasza george11 (#644) üzenetére


Lalaland
tag

Nem talált! ;]
Ez lesz: GA-945P-S3 erre a lapra csak +3k kell rádobnom, a DS/4-re meg majdnem 20at.. :(

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#652) george11 válasza Lalaland (#651) üzenetére


george11
senior tag

945-ről 945-re mi értelme váltani? :F
Értem én,hogy megy benne kóró, de ahhoz meg nem ilyen lap dukálna ;]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#653) Lalaland válasza george11 (#652) üzenetére


Lalaland
tag

A pénz beszél....jól mondtad a lényeget, hogy megy benne a conroe, húzni amúgy sem akarom, max teszt erejéig.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#654) george11 válasza Lalaland (#653) üzenetére


george11
senior tag

Az más ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#655) Szabina00


Szabina00
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Nem rég kaptam egy új gépet, amit lent is láttok. És ma bele akartam rakni az SATA vinyó mellé a két drab IDE-s vinyóimat. De valahogy nem láttya az XP a két IDE-s vinyót. Pedig a CD-ről az IT-s drivert is fel raktam.
Tudtok segíteni?

Köszike :R

(#656) Szabina00


Szabina00
csendes tag

Bocsi ez a gépem: P5LD2 alaplap, 1GB Ram, 1db 200GB SATAII, 2DB 200GB IDE, 2.8GHZ Dual cora

(#657) george11 válasza Szabina00 (#655) üzenetére


george11
senior tag

Melyik csatira dugtad a vinyókat? Biosban engedélyezve van?
A feladatkezelőn belül a lemezkezelő sem látja a vinyókat, vagy csak a sajátgépben nem jelenik meg?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#658) Szabina00 válasza george11 (#657) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Szia!

Igen engedélyezve van a Biosban. Az ITE8211F Ide csatira. Amikor töltödnek be a dolgok. Akkor mikor ezen a ITE csatin keres, akkor az egyiket látja is. Az eszközkezelőben Csak az egyiket látja. De a Sajátgépben egyiket sem.

Köszi

(#659) Thommyboj válasza Szabina00 (#658) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

a biosban be kell állítani, hogy a támogatás ne pata vagy sata hanem pata+sata legyen, és úgy már látni fogja egyszerre mindkét fajta vinyot

(#660) Szabina00 válasza Thommyboj (#659) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Szia!

Igen pata+sata-ra van beállítva a biosban

(#661) Szabina00 válasza Szabina00 (#660) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Amik az ITE csatin vannak azokból lát egyet. Nem lehet, hogy a XP telepítésénél kellene beállítani valamit?





[Szerkesztve]

(#662) slayer006 válasza Szabina00 (#661) üzenetére


slayer006
addikt

milyen IDE kábelt használsz?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#663) Szabina00 válasza slayer006 (#662) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Azt amit adtak hozzá azt a ATA 133-as kábelt

(#664) george11


george11
senior tag

Jól van rádugva a cuccokra?
Jumperek hogy állnak ?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#665) CortezX


CortezX
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a P5LD2 tulajokhoz. Nálatok milyen hőmérsékletű az Alaplap (chipset) ?
Nálam redszer felállás után 32°, több órás használat után 45°. Ebben a témában nemigen vagyok otthon de nem sok egy kicsit a 45° ?

(#666) george11 válasza CortezX (#665) üzenetére


george11
senior tag

Nem ;)
De ha gondolod, akkor tegyél rá egy ventit.
Bírnia kell gyári hűtővel, elvégre a gyár azzal adta ki,és garit vállal rá, hogy működik. ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#667) Szabina00 válasza george11 (#664) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Valószinű, hogy jól van, mert az eszközkezelönél ott látja az egyiket. Az SATA-nál nincsen gond. Ezen van az XP.
Az egyik master a másik slave-n van

(#668) Ribi válasza CortezX (#665) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha megtapizod hany fokos ? Mert nalam is kb 45 fokos volt, de egette az kezem. De birnia kell, mert igy adtak el. Persze ez nem biztositek :(

(#669) Thommyboj válasza CortezX (#665) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nekem több óra használat után sem megy 35 fok fölé az alaplap hője, a proci ami egy 511 es pentium D, egy primecooler 5 ös 9 cm es hütővel sem ment full 100% os használaton nem ment 50 fok fölé.
Amúgy mondták hogy némely asus alaplapok felül is mérnek, egy két p5ld2 is, azt hiszem a deluxeban már orvosolták ezt. de 45 fok végülis még bírható, mondjuk lehet rá rakni ventit, vagy a házadat dobod fel egy két rendszerhütővel.

(#670) Thommyboj válasza Szabina00 (#667) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

alaplap driverek ite chipset driver sata driver fent vannak? megkérdem azért biztos ami biztos, de gondolom csak fent van.
És win telepítésnél ezek a vinyok voltak bent?

(#671) george11 válasza Szabina00 (#667) üzenetére


george11
senior tag

És, ha egyesével dugod rá őket(külön-külön), vagy felcseréled, akkor mi újság?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#672) Szabina00 válasza Thommyboj (#670) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Igen bent voltak, de nem ezekről volt bootolva. Igen feltelepítettem ami a Alaplapi cd-n volt.

(#673) Szabina00 válasza george11 (#671) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Igen pont ezt csináltam és most már mind a kettőt látom a eszközkezelőben, de csak közülük az egyik jelent meg a sajátgépben.

(#674) Ribi válasza Szabina00 (#673) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ami nem latszik az le van formatalva/ particionalva ?

(#675) george11 válasza Szabina00 (#673) üzenetére


george11
senior tag

Szerintem nins partícionálva ... (új vinyó?)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#676) Szabina00 válasza george11 (#675) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Nem új vinyó. Amelyik nem látszik a régi gépemben az volt az vinyó amin a redszer volt. Lehet, hogy azért nem látszik?

(#677) CortezX válasza Ribi (#668) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát égetni azért nem éget, de melgszik. Különösebben nem zavar csak a lapnak le legyen baja belőle.

Thommyboj: A házamban 2 rendszerhűtő is van és elég jól szellőzik. A megoldás v egy nagyobb, mondjuk Zalman borda lesz v. még 1-2 venti az oldalsó ventihelyekre. :)

Köszi a válaszokat!

(#678) george11 válasza Szabina00 (#676) üzenetére


george11
senior tag

Valami gebasz van akkor vagy kábellel, vagy a vinyóval :F
Szóval szólóban sem látszik, és van rajta partíció, az eszközkezelőben ottvan,de a sajátgépben nincs.

Vezérlőult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés

Itt is látja? Ha igen, akkor mit ír róla? Lehet formázni/partícioálni?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#679) Szabina00 válasza george11 (#678) üzenetére


Szabina00
csendes tag

Szia megoldottam. Újra particionáltam. És most látja a harmadik vincsit is. És most formázom. Nagyon köszi a segítséget.

(#680) george11 válasza Szabina00 (#679) üzenetére


george11
senior tag

Akkor valószínű,hogy valami kiterjesztett partícó volt, és amiatt nem látta rendesen :F

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#681) Gavin


Gavin
csendes tag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni az Asus P5LD2 vs. Intel Core2 Duo témában, mert rövidesen agyhalott leszek tőle....
Felmentem az Asus honnlapjára és ott van bal oldalt egy link, ami http://hu.asus.com/products1.aspx?l1=3&l2=0&l3=0&modelmenu=0&share=txt/core2 ide visz el. Itt a P5LD2 fel van tüntetve, mint Core2 -t támogató alaplap, !DE nagy V betűvel. Ha rákattintasz, akkor ezt látod a csillagnál: ''Only PCB R2.0(or higher) support Intel® Core™2 processor''. Tehát számomra nyílvánvaló, hogy csak is ez a PCB R2.0 vagy nagyobb verzió jöhet szóba. Az Intel honlapja ugyan megrendített egy kicsit, mert ha http://indigo.intel.com/mbsg/results.aspx?orgID=0&aryAttrID=243 itt végignézi vki a két oldalas listát nem talál benne még utalást sem a P5LD2-re. Na de itt jön a problémám, honnan tudom meg a PCB verziót???!!! :O Egész délután zseblámpával és nagyítóval stíröltem az alaplapot és a User Guide -t, de még hasonlót sem találtam... 1.Ha valaki ezt hétfőre megtudná mondani megmentene a hirtelen haláltól, ugyanis hétfőre kell választ adnom, hogy elcserélem-e az új gépemben lévő procimat és a régi gépemet egy Intel Core2 Duo E6600-ra! 2. Az is írhatna, akinek P5LD2-je van (így símán) PCB R2.0-ás és nála működik a Core2 v nem. 3. Vagy egyszerűbb lenne, ha egy P5B-t is bele boltolnák az üzletbe (megoldható lenne...) és a két gépen alaplap+proci cserét hajtanák végre. Ha ezt szerelővel csináltatom (sajna nem vagyok egy hardware guru) mennyibe kerülne kb?
Segítségeteket előre is köszönöm!!! :R

(#682) george11 válasza Gavin (#681) üzenetére


george11
senior tag

Rá van írva a lapra,hogy rev. 1.01, vagy 1.02, vagy 2.xx
Ha 2.xx,akkor mákod van .

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#683) Thommyboj válasza Gavin (#681) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

és ha rev 2. es ami ha mostanában vetted nagyon valószínű, mert minap láttam számtech boltban körbenézéskor, hogy éppen egy gépet teszteltek egy sima p5ld2 es lappal és a ''legkisebb'' core 2 duo procival és símán ment azt láttam hogy bootol a gép és azátn gondolom telepíteni akartak.

(#684) PC-Style válasza george11 (#682) üzenetére


PC-Style
tag

Bár nem tervezem, hogy kóróra váltsam a 940-emet, mégis kíváncsi lettem! :DDD Pontosan hol is van a lapon ez a rev. szám?

(#685) GreatGodzi válasza PC-Style (#684) üzenetére


GreatGodzi
tag

A RAM-foglalatok fölött van kis betűvel. Én 2 hete 1.03G-et vettem, de szerintem a régebbiek is kezelik a Core2-t, mert az új bios-al már le lehet venni a feszültséget akár 1,2v alá is. Persze ezt csak én gondodolom, lehet, hogy tényleg csak a 2.xx-esekben mennek...
A boltban azt mondták, hogy bele ne merjem rakni a Core2-t mert, ha valami baj lesz, akkor nincs garancia. :)
Ha valahol azért a kezembe kerül egy Core2, lehet kipróbálom... :D

(#686) Thommyboj válasza GreatGodzi (#685) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

nekem azt mondták, hogy a régi reveseken az új bios sem segít, mert a régin nincs rajta egy feszültség stabilizátor ami kell a teljesen biztonságos core 2 befogadáshoz.

(#687) RÁK_ válasza Gavin (#681) üzenetére


RÁK_
tag

Nekem P5LD2-VM Rev. 2.0 van, az alaplapon is rajta van, a dobozán rajta van, hogy Core2 Ready és az alaplapleírásban (kézikönyvben) is benne van hogy kezeli a Core 2 procikat. A régebbi verziók nem kezelik.

(#688) Gavin


Gavin
csendes tag

Rendeltem egy gépet(nem magamnak), amibe Asus P5LD2 Deluxe -t kértem PCB 2.0 verzióval v. annál nagyobbal és hozzá Core2 -t. A srác, aki rakja össze a gépet, felhívott és mondta a Deluxe -hoz, sőt a P5LD2 -höz egyáltalán nem jó a Core2. Mondtam neki nézze meg az Asus honlapot. A srác mondta nem, hogy megnézte, hanem beszélt Asus -kal és ők nem ajánlották, hogy 945-ös chipset -ű alaplapba ilyen processzort tegyünk, annak ellenére, hogy fel van tüntetve, hogy kompatibilis. Sőt azt mondták inkább egyáltalán ne próbálja! :W Szóval ennyit a megbízható hírekről és jelölésekről és információ forrásokról. Én kompromisszum kész vagyok, így maradok Pentium D processzornál.

[Szerkesztve]

(#689) Caniggia


Caniggia
tag

Végre megtaláltam ezt a topikot, tegnap eltűnt... :F
A kérdésem: procivásárlás előtt, a 945 jelzésű intel proci 3.4 ghz-es dual core belemegy bios frissítés nélkül a p5ld2 alaplapba? Egy-két oldalon azt tették hozzá az ilyen procihoz hogy némelyik alaplap bios frissítést igényel, hogy befogadja ezt a procit.

(#690) george11 válasza Gavin (#688) üzenetére


george11
senior tag

És kinek hiszel az ASUS-nak, vagy a szervizes arcnak ? :U
PCB 2.0 után megy benne a Core2, akkoris,ha a szervizes gyerek ezt nem tudja elképzelni ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#691) PC-Style válasza Caniggia (#689) üzenetére


PC-Style
tag

Én egy 940-est raktam a lapomba és az elején ugyan kiírta, hogy nem ismeri a proci microkódját, de elindult vele...
Aztán bios refresh és azóta pöpec... :R

(#692) Ribi válasza Gavin (#688) üzenetére


Ribi
nagyúr

''nem ajánlották'' ugyebar ez nem azt jelenti, hogy nem megy benne. En sem ajanlanam ha van helyette 20k-val dragabb lap ami kenytelen vagy megvenni ha kórót akarsz es igy legalabb meg el tudjak adni a D-s procikat is. En is veszettul gondolkozom, hogy eladom a rev1 lapor es veszek 1 rev2-t kóróval, csak gondoltam megvarom mire lesz tapasztalat. Valaki volt oly kedves es leteszteltuk, hogy ebben megy-e, de sajna nem.

(#693) Haart


Haart
addikt

Még szép hogy nem ajánlották, igazából a kórónak a 965-ös chipsetü alaplapok a fészkei. Ez csak egy opció hogy ebbe is megcsináták hogy bele lehessen tenni. Örüljön neki mindenki hogy ennyit is megcsináltak és nemkell 40k-ért alaplapot venni kóróhoz. :D YEeee

[Szerkesztve]

(#694) Caniggia válasza PC-Style (#691) üzenetére


Caniggia
tag

És már csak az a kérdés hogy mikor vetted az alaplapod? :F

(#695) Angyal07


Angyal07
tag

Nem igazán ismerem a notik és rendes gépek közötti átjárhatóságot, de nekem az tünt fel, hogy a core 2 duo-s procikkal szerelt notik ugyanazokkal a 945-ös chipkészletekkel jönnek mint a core duo-sok.
Ott nincs ilyen chipsetváltás? Vagy azoknál nem kéne 965-ös chipset?
Na mindegy, csak ez merült fel bennem...

Egyébként holnap délutánra már nekem is meglesz az új P5LD2 lapom, amelyik már támogatja a Core 2-őt. Sajnos procim csak mezei cerka lesz hozzá, úgyhogy teszteredményekkel nem szolgálhatok. :((

(#696) C@rbon


C@rbon
senior tag

HI!
D805-ös procihoz ez a lap v az ASUS P5ND2 lenne a jobb tuningolás szempontjából?
Esetleg ASUS P5GDC Pro??
Kösz a választ!

[Szerkesztve]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#697) Caniggia


Caniggia
tag

Gyerekek, szerintetek melyik alaplapot vegyem a P5B-t vagy a P5LD2-t?? :Y
MEgéri e egyáltalán a P5B-set megvenni mikor ugyse veszek bele kórós procit. Viszont számtalan ujdonság van benne...
Szóval?

(#698) C@rbon


C@rbon
senior tag

HI!
Meddig sikerült/lehet húzni a D805-ös procit az ASUS P5LD2-vel?
Kösz a választ!!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#699) Angyal07 válasza Caniggia (#697) üzenetére


Angyal07
tag

A P5B-ben több távlati lehetőség van. Ha van pénzed és nem fáj, akkor vegyél azt, ha nincs és inkább másra költöd, akkor vegyél P5LD2-öt.
Én is a 2.-at választottam anyagi megfontolásból. Meg kiforrottabb cuccnak tartom, de tény, hogy a P5B jobb. Kérdés, hogy ki mennyit hajlandó rákölteni. :DDD

(#700) Caniggia válasza Angyal07 (#699) üzenetére


Caniggia
tag

És nem tudnál pontos infót mondani arról, hogy a még régi BIOS-szal rendelkező P5LD2 tudja e kezelni a 940-es 3.2 ghz-es procit, mert hallottam olyat is hogy nem ismeri fel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.