Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Angyal07 válasza Caniggia (#700) üzenetére


Angyal07
tag

Nem igazán értem a kérdést. Biztos van olyan régi bios amivel nem ismeri fel, de feltételezem, ha most veszel egy ilyen lapot azon remélhetőleg olyan bios van ami felismeri. :D

(#702) Caniggia válasza Angyal07 (#701) üzenetére


Caniggia
tag

Azt hiszem valaki itt is írta hogy először kiírta neki hogy nem ismer fel rajta valamit. És frissítés után meg ment. Még egy kérdés: a BIOS frissítésekkor esetlegesen keletkező áramszünetek vagy más hibák esetén teljesen elszállhat a bios vagy védve van ilyen esetektől? :F
Remélem jól megfogalmaztam. :B

(#703) RÁK_ válasza Caniggia (#702) üzenetére


RÁK_
tag

Elszállhat a bios, ezért van benne ASUS CrashFree BIOS 2. Ennek az a lényege, hogyha elrontod a biost, akkor is be tudsz bootolni az alaplaphoz kapott cd-ről, és újra tudod rakni. Elvileg. :) Még nem próbáltam.

(#704) Angyal07


Angyal07
tag

Azért ne próbáld ki, de ha nem húzod ki a konnektorból, vagy nincs akkora szerencsétlenséged, hogy pont akkor van áramszünet, akkor semmi gond nem lehet. Csak meg kell várni, amíg a progi azt mondja, hogy végzett...

(#705) gis


gis
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS P5LD2 Delux lapot Intel Pentium D 820 2,8G Dual Core processzorral(dobozos) Wifi TV kártyával.
Nekem túl magasnak tűnik a hőmérséklet. Most automatikusan szabályozza az alaplap a ventillátort, de alapban 50-55 fok körül van a processzor hőmérséklet. Az alaplap 40 fok körül.
Amint valamit csinálok a géppel(pl. adtak 1-2 játékot a telepítő CD-n) nem sokkal később már sipol is, hogy 60 fok fölé ment a hőmérséklet a ventillátor pedig megy 3000-es fordulat fölé és szépen visszahűti 50-51 fokra.
Vagy videó kódolásba kezdek és már sípol is. Persze így baromi hangos is lett a gép. A ventillátor dolgozik rendesen.
Elsőként 55 fok körül volt az alap hőmérséklet.Cseréltem hűtőt(szintén Intel gyári) majd úgy tudtam csökkenteni még, hogy kivettem az előlapon az egyik 5 1/4''-os lapot, hogy jobban menjen a levegő.
Kinek milyen hőmérsékleten megy a gép? Igazából nem tudok viszonyítani mi lenne a jó hömérséklet. Cseréljek házat? Vagy tegyek egy plusz ventillátort a házba?
Mivel dobozost vettem kénytelen vagyok gyári hűtőt fent hagyni, mert ugrik a garancia ha más hűtőt teszek fel.

Előre is köszi a válaszokat.

(#706) george11 válasza gis (#705) üzenetére


george11
senior tag

Tegyél rá más hűtőt.
Az baromság, hogy ugrik a gari, ha nem a gyári coolert használod(nemtudom hol hallottad ezt :F ).
Másrészt ezek a lapok(is) fölémérik a hőfokot.
Vegyél rá egy bika hűtőt, és megoldódik minden gondod ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#707) gis válasza george11 (#706) üzenetére


gis
csendes tag

Köszi a választ.
Milyen hűtőt érdemes? ;-) Mondjuk ár/teljesítmény viszonylatban. Nem szeretném túlhúzni és ne legyen baromi hangos.

>Az baromság, hogy ugrik a gari, ha nem a gyári coolert használod(nemtudom hol hallottad ezt ).
Intel oldalán olvastam valamelyik leírásban. Cserélni csak Intel gyári hűtővel lehet még másik pasztát sem lehet rárakni.

(#708) george11 válasza gis (#707) üzenetére


george11
senior tag

És szerinted hogy ellenőrzik le, hogy milyen cooler volt rajta? :))
Semmivel.
A gyári intel paszta amúgy is egy LOL, elő körben azt szoktam levakarni a hűtőről, és teszek alá normálisat(ha a gyári cooler marad).

Másik hűtő meg ár/teljesítményben szerintem : Artic Cooling Freezer 7 Pro ez olyan 5-6K körül van, egyszerű szerelni, csendes,és elég bika. ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#709) C@rbon


C@rbon
senior tag

HI!
3,5Ghz fölé lehet húzni ezzel a lappal a D805-ös procit 1 jó léghűtéssel(Artic Cooling Freezer 7 Pro)??
Kösz a választ!!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#710) CortezX válasza C@rbon (#709) üzenetére


CortezX
aktív tag

Persze. Akár a gyárival is, de akkor már kicsit hangos lesz a hűtés. Jobb hűtéssel pedig akár 4Ghz-t is elérheted!(Persze ez a procitól is függ)

(#711) C@rbon válasza CortezX (#710) üzenetére


C@rbon
senior tag

HI!
Te milyen orajelen hasznalod a tiedet?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#712) gis válasza george11 (#708) üzenetére


gis
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor hűtő csere. Remélem megoldja. :)

Viszont már csak a viszonyítás miatt: hány fok körül kellene mennie alapban a CPU-nak és a rendszernek? Terhelés nélkül. Mondjuk a biosban 10-15 perc után milyen hőmérsékletet szokott mutatni?

Köszi




(#713) george11 válasza gis (#712) üzenetére


george11
senior tag

Hát a kérdés jó. D820-as procim még nem volt,de mivel 2 magos, így picit jobban fűt, mint egy sima egymagos cucc. Nameg rengeteget számít, hogy mennyire jól szellőzik a ház stbstb...

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#714) CortezX válasza C@rbon (#711) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hy!
Most csak alapon. Majd ha lesz rajt faxa hűtő akkor 3,8-ig megrántom. Gyárival is feltoltam 3,6-ra de ott már 50-55°C körül volt a mag.

mod: egyébként ez a lap ''elméletben'' 240-es fsb-t is bír hibamentesen, tehát ha találsz egy olyan hűtőt akkor 4,6-4,8 -ig is viszi a lap :B

[Szerkesztve]

(#715) C@rbon válasza CortezX (#714) üzenetére


C@rbon
senior tag

OK!
Kösz!
Majd meglátom akkor h az Artic Cooling Freezer 7 Pro milyen lesz.
Aztán majd veszek masik hűtőt.
mod:ha sikerült a tuning akkor majd jelezd lécci!

[Szerkesztve]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#716) Lalaland


Lalaland
tag

Hátha szeretne vki ilyen lapot...
[link]

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#717) Thommyboj válasza Lalaland (#716) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ha rev 2.0 ás tuti lesz rá kereset.

(#718) Livio


Livio
tag

Valakinek van már tapasztalata P5LD2 - Core2 párosról? Igazából az érdekelne, lehet-e húzgálni, mert ha nem, akkor lehet, hogy jobb vásár egy P5B vagy másegyéb. Azt egyébként nem értem, hogy ha 250 fsb felett kínlódik a lap, akkor hogyan bírja a Core2-t.

(#719) Thommyboj válasza Livio (#718) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

250 es fsb felett általában nem a lapra meg a core 2 re panaszkodtak hanem inkább a vinyok kezdtek el valamiért furcsán viselkedni, amúgy húzható a lap, de inkább a stabilításra mentek rá, mondjuk nekem deluxe-om van ami majdnem úgy néz ki p5wd2 es, és teljesítményben is csak 10% al marad el tőle, viszont úgyanúgy lehet húzni, bár én nem szoktam húzni, úgy használom, ahogy adták a kezembe a hardvereket, így is tökéletesen gyors, bár ez is igény dolga.

(#720) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok!
A házamon elöl van 1 fejhallgató és egy mikrofon bemenet + hátul a többi
Be lehet úgy is állítani h elől és hátul is működjön vagy csak elöl, vagy csak hátul megy?
Most a hangfal elöl van rádugva és ez olyan furcsa nekem :)

Illetve úgy tünik nem müxik a mikrofon bemenet... Lehet h vmit rosszul jumperoltam? Azt érzékeli a szoftver h csatlakoztattam egy jack-et, de nem mükszik...

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#721) Ribi válasza Livio (#718) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemhiszem, hogy kinlodik. Nekem 266 fsb-nel altalaban tulmelegszik a proci, szal ezert nem tudom mit is birna szegenyke. Ilyenkor alapbol 50 fokos, mig alapon, visszavett ventivel is csak 38. Utana mar boven keves a hutes, szal nemart neki valami bika hutes. Hogy 250 fsb felett kinlodna ezt nemtom honnan veszed mikor meg nemsokan probaltak ki. Valszeg nem 300 fole nemnagyon lehet vinni de ki tudja. Nemlattam meg normalis tesztet errol a laprol.

(#722) gis válasza C@rbon (#715) üzenetére


gis
csendes tag

Feltettem az Artic Cooling Freezer 7 Pro-t. Ezzel meg a ház hátuljára szerelt szívó ventillátorral stabilan 45-47 fok körül van alapban és terhelve is 55-57 fok a processzor hőmérséklet.
Viszont ez a ventillátor alapban 400-700 körül fordul és ezért a gép azt mondja az elején, hogy nincs ventillátor és nyomja meg az F1 gombot. :)
Ti hogyan használjátok? Azt is észrevettem, hogy ha nem Windows-ban vagyok - vagy csak bent a BIOS-ban - akkor nem változtatja a ventillátor sebességét hiába nő a processzor hőmérséklet.
Ez azért sz*r mert alapvetően linux-ot akarok futtatni a Windows-ból kb 20 napom van még hátra. :)

előre is köszönöm a válaszokat.

(#723) RÁK_ válasza gis (#722) üzenetére


RÁK_
tag

Én úgy vettem észre, hogy a Q-Fan inkább a proci terhelésétől függően változtatja a fordulatszámot, nem annyira a hőmérséklettől. Nem próbáltam még linux alatt, de sztem nem oprendszer függő, a bios vezérli.

(#724) Thommyboj válasza RÁK_ (#723) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

jaja a q-fan -t a bios vezérli, windowsból meg te tudod vezérelni az ai booster, vagy a asus pc probe szoftverek egyike segítségével, na meg nem mindegy milyen beállításra van állítva a q-fan, nem mindegy hogy silenten vagy optimal vagy performance on van.
és igen terhelés függő, mert ha nincs terhelve akkor veszi csak le, a házhütőket szokta hőszerint állítani.

(#725) Thommyboj válasza Elar (#720) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

a megoldás annyi, hogy a biosban elmész a beállításokhoz meg keresed a front panel audio beállítást és ott a HD Audioról átállítod AC97 re és láss csodát már menni is fog, és egyszerre tud müködni mindkét kimenet, nálam elől egy fejhalgató van bekötve és hátul van a hangfal, és egyszerre is megy a kettő, és ha kell este csak kikapcsolom a hangszórót és ott a fülhallgató máris.

(#726) Haart


Haart
addikt

A másik megoldás hogy veszel a boltban egy elosztót és rádugod a kimenetre a hanfalat is meg a fülest is.

(#727) Thommyboj válasza Haart (#726) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

de ha már van a elülső kivezetés akkor használjuk a pénzünkért :D

(#728) Haart válasza Thommyboj (#727) üzenetére


Haart
addikt

Hát ja de ha valakinek az szimpatikusabb...:D

(#729) RÁK_


RÁK_
tag

Az audiot én is kivezettem előre, de az USB-t nem tudtam megfejteni. Egész más jelölések vannak a front panelből kijövő kábeleken, mint az alaplap leírásban. Mondjuk az audionál is volt ami más volt, de azt meg tudtam fejteni.

(#730) Thommyboj válasza RÁK_ (#729) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

elvileg a pci slotoktól lejjebb, van két usb 5-6 illetve usb 7-8 feliratú kis alaplapi csatlakozás, és nálam müxik az usb azt furcsáltam, hogy csak akkor ment az usb miután a front panel audiot átállítottam ac97-re mondjuk nekem deluxe -om van, így lehet a sima p5ld2 ön máshol vannak a dolgok, de elvileg hasonló a két lap elektronikai elhelyezésileg, meg mondjuk a kábelezés még házfüggő is.

(#731) RÁK_ válasza Thommyboj (#730) üzenetére


RÁK_
tag

Igen, az alaplapi csatlakozót megtaláltam, de a GND-n kívül semmi sem passzolt a kábelek jelölése és az alaplap leírásban lévő jelek között, szal nem tudtam hogy dugjam rá.

(#732) gis válasza Thommyboj (#724) üzenetére


gis
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Előrébb vagyok. Most már csak a ház hűtőm hangos. :)
>q-fan, nem mindegy hogy silenten vagy optimal vagy performance on van.
Tehát ha jól értem ha mondjuk silentre állítom, akkor amíg lehet csöndes lesz a gép és terhelés esetén pörgeti fel?
>a házhütőket szokta hőszerint állítani
Egy olyan házhűtőm van aminek 3 érintkezős a csatija. Ezt nem mertem az alaplapra dugni hanem egy átalakítóval közvetlenül a tápra megy.
Ha rádugom az alaplapra akkor elvileg tudja vezérelni?
Olyat próbált már valaki, hogy a dobozos processzor hűtő(amit kicseréltem) ventillátorát tette a házra hűtőventillátornak? ;-)

(#733) Speederer


Speederer
senior tag

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnék windows-t rakni PATA-s vinyóra? A winfos telepítő az istenért nem akarja felismerni, hogy van a gépben PATA-s vinyó. De nehogymár csak a SATA-sat szeresse! :F
Bezzeg a linuxnak nem okozott gondot az ilyen! :C

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#734) Ribi válasza gis (#732) üzenetére


Ribi
nagyúr

''Ezt nem mertem az alaplapra dugni'' Mer ? Azert van hogy oda dugd...

Speederer, probald meg hogy lehuzod a satasat. Ha jol sejtem a kek csatlakozoban van a vinyo, azt probald meg hogy a feketebe rakod. (ha feketeben van akkor forditva :) )


[Szerkesztve]

(#735) RÁK_ válasza Speederer (#733) üzenetére


RÁK_
tag

Bebootolsz az alaplaphoz kapott CD-ről, és ott az információk alapján készítesz egy kislemezt, amin az IDE vezérlő driverei vannak. Újraindítod a gépet a windóz cédével, és amikor a Win telepítő írja, hogy más gyártótól származó illesztőprogramhoz nyomja meg az F6-ot, akkor megnyomod. Mikor mindent betöltött a telepítő, akkor kérni fogja a kislemezt. Ennyi. :)

(#736) Speederer


Speederer
senior tag

Ribi: Hát nálam csak 2 piros csati van a patás cuccoknak, de akkor majd rádugom a másikra, mert végülis a linuxot is arra raktam föl. :) És asszem az az elsődleges.
Úgy sem volt jó, hogy lehúztam minden más vinyót is.

RÁK_ Kislemez? Jajj ne! Mer olyanom nincs! :( Bár hogy 2006-ban ilyennel kell/kéne szarakodni... röhej! De ha a másik módszer nem válik be, akkor kénytelen leszek ezt alkalmazni.

Kösz mind2töknek a gyors választ! :)

[Szerkesztve]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#737) Ribi válasza Speederer (#736) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja igen piros. Arra gondoltam :) Csak mert a kekre is lehet dugni. Nekem volt olyan hogy csak akkor installalt, ha egy kabelen volt a CD es a vinyo. Nekerdezd miert.

(#738) Thommyboj válasza gis (#732) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

hát silent módban az a gond úgymond, hogy csak akkor pörgeti fel amikor nagyon szükséges, és elfordul hogy a házventik alig járnak ilyenkor.

3 pinből 2 pinbe van átalakító egy 100-200 forint és azzal már símán rá tudod dugni az alaplapra is és akkor tudja vezérelni,

Alap hütőventinél nekem annyi bajom volt régi házamnál hogy nem tudtam mivel rögzíteni, így nem lett semmi belöle, azóta meg nem gondoltam ilyenre, meg nem is kellett még, most se fog mivel 3 db 12 cm es hütő dolgozik a házban.

(#739) RÁK_ válasza Speederer (#736) üzenetére


RÁK_
tag

Nekem sincs a gépembe kislemezmeghajtó, kértem egyet kölcsön míg telepítettem. :)

(#740) Totyi válasza Speederer (#736) üzenetére


Totyi
őstag

Biosba bemész és az ide beállításoknál az enchanced(vagy ilyesmi módra teszed).Nem a combinated,nem a sata only;hanem arra.A neve tuti nem jó,de most nem akarok restartolni.

(#741) Thommyboj válasza Totyi (#740) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ezzel én is megjártam windows telepítéskor amikor megszakadt a telepítés és örökké lefagyott, akkor még nem tudtam ezt a trükköt, mondjuk nekem sincs floppym csak kisilabizáltam, hogy melyikre kellene rádugni és aztán ment igaz akkor lassabb módban
aztán feltelepítettem a windowst meg a drivereket és símán ment utána.

(#742) Elar válasza Thommyboj (#725) üzenetére


Elar
senior tag

Őőőő az van beállítva...
Elképzelhető h vmit rosszul jumperoltam be?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#743) Thommyboj válasza Elar (#742) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

biztos jól dugtad rá az alaplapra a ház csatiját, meg jó-e lett rádugva, csak mert láttam már olyat, hogy egy háznál vagy nem is volt felcimkézve hogy melyik a fp audio, vagy rosszon volt a címke.

(#744) fofo


fofo
csendes tag

Üdv!

ASUS P5LD2 Deluxe alaplap, P4 3.4 GHz cpu, 1 GB RAM, legfrisebb beta biossal is azt csinálja, hogy leállítás után pár másodperc múlva elidul a gép. Mi lehet az oka? Ha valakinek van 5lete, várom.

(#745) Thommyboj válasza fofo (#744) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

alap biossal is ezt csinálta már? milyen tápod van?

(#746) PC-Style válasza fofo (#744) üzenetére


PC-Style
tag

Én első lépésben megnézném, nincs e bekapcsolva autostart a biosban, esetleg nincs e engedélyezve az hogy hálókártyán keresztül bekapcsolható legyen a gép. Ez utóbbi esetben akár vírus is csinálhat ilyet, mert mondjuk az időzített email kliense aktiválódik...

[Szerkesztve]

(#747) Angyal07 válasza fofo (#744) üzenetére


Angyal07
tag

Tuningnál szoktak ilyeneket csinálni... Nincs húzva a proci? Ha igen, akkor próbáld más beállításokkal.

(#748) fofo


fofo
csendes tag

autostart, wake on lan nincs bekapcsolva
a táp noname 350W, kipróbálom másikkal
tuninghoz az AI Overclock van feltelepítve, anélkül is megpróbálom

(#749) Thommyboj válasza fofo (#748) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

akkor próbáld ki másik jó táppal, mert én már tapasztaltam olyat, hogy egy rossz táp miatt nem állt le a gép hanem alapon újból kapott egy áramot valamiért és megint elindult.

(#750) Tocke


Tocke
csendes tag

Helló! E6300-as Core2duo-hoz ajánlotok ilyen lapot? Tunningra kéne olcsó lappal. Csak videódigizésre lenne, meg irodai munkára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.