Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Angyal07 válasza Tocke (#750) üzenetére


Angyal07
tag

Akkor minek a tunning? :F

(#752) jobbos


jobbos
csendes tag

Hi

Lenne egy pár kérdésem, ha esetleg már meglenne valahol a fórumban a válasz akkor ne haragudjatok, nem volt türelmem végigolvasni az egészet.

Az első dolog, hogy az AI Booster nevezetű progi azonnal kifagy (legalábbis 2-3 percig nem válaszol, eddig bírtam várni) ha átálítom a Q-Fan beállításokat, és rányomok az Apply-ra. Illetve nem is feltétlen kell semmit állítgatni ahhoz hogy kifagyjon, néha egyszercsak azt mutatja hogy a CPUFAN fordulatszáma 0, és ezután fagy ki. Van valakinek tapasztalata e téren? Azon kívül hogy ''akkor ne használd az AI Booster-t''.

A másik probléma az IDE ill. az ITE vezérlővel kapcsolatos. Próbáltam a DVD-írót az IDE csatolóra tenni, a vinyót meg az ITE-re. Mindezt azért, mert ha mindkettő egy kábelen van az IDE-n nem tudom olyan közel tenni egymáshoz a DVD-t meg a winyt hogy ne kelljen feszíteni a kábelt. Na a lényeg, hogy ilyen módon (amikor a
winyó az ITE-n van) nem jön fel a windows, csak felvillant egy kékhalált és újraindul a gép. Ez win újratelepítéssel orvosolható?

Az alaplapom dobozából kimaradt az install CD, az ASUS oldalon meg nem találtam ITE drivert. Tudna valaki adni egy linket ahol megtalálom? Felraktam egyet amit a gigaByte oldaláról szedtem le, de az felkiáltójelezik az eszközkezelőben.
QFE drivert se találtam, bár azt nem tudom micsoda.
Egyébként miért van minden IDE csatornából kettő az eszközkezelőben? Két elsődleges IDE, két másodlagos, mindkettő rendesen megy.

Egyébként szerintem kiváló alaplap ez, örülök hogy megvettem.

(#753) RÁK_ válasza jobbos (#752) üzenetére


RÁK_
tag

Ez lesz itt az ITE driver: [link]

Ja, kicsit elnéztem a hozzászólást azért szerkesztem. Ha az ITE csatlakozóra teszed, akkor valszeg újra kell húzni a wint, de azért nézd meg a bootsorrendet és próbáld meg telepíteni az Asusos drivert win alatt, hátha így sikerül bebootolnod. Ha nem megy akkor sztem újra kell rakni, viszont kell egy kislemez majd amin az ITE vezérlő driverei vannak és installnál F6-ot nyomni amikor kéri, aztán beadni neki a kislemezt.
Ebben a letöltött zip fájlban van egy makedisk könyvtár, abban futtasd a makedisk.exe-t és az meg fogja csinálni.


[Szerkesztve]

(#754) Ribi válasza jobbos (#752) üzenetére


Ribi
nagyúr

VEEGRE valaki p5ld2 + core 2 duo . Milyen a procid ? Mennyit lehet tuningolni ? Tapasztalatokat !!! plz :C :DD :C

(#755) jobbos válasza Ribi (#754) üzenetére


jobbos
csendes tag

Először is nem Core2Duo van nekem, hanem sima CoreDuo. Tuningolni nem próbáltam, de az AI NOS lehetőséget kihasználom, az felhúzza a procit 2,95-re ha megnő a terhelés.

Igazán sok tapasztalatom még nincsen mivel tegnap raktam össze a gépet, ha csak az nem hogy az eddigi 1,7-es Celeron-omhoz képes veszett gyorsan lehet vele videót kódolni :)

(#756) jobbos válasza RÁK_ (#753) üzenetére


jobbos
csendes tag

Kösz a drivert, kipróbálom ma amit mondtál.
Kislemez nélkül nem lehet megoldani? Évek óta nincs floppy meghajtóm.

(#757) Ribi válasza jobbos (#755) üzenetére


Ribi
nagyúr

SE vagy sima alaplapod van ? Core Duo siman belemegy ebbe a lapba ? Mert asus olvalan nem irjak. Procit honnan vadasztad ?

(#758) jobbos válasza Ribi (#757) üzenetére


jobbos
csendes tag

Sima alaplapom van, a Core Duo simán megy vele. Azt nem tudom milyen revízió, majd este megnézem. Úgy tudom a Core2Duo nem megy csak rev. 2-es alaplapban.
Nem vadásztam semmit, csak megrendeltem a boltban, 2,8 DuoCore 2*2Mb L2 cache.

(#759) Ribi válasza jobbos (#758) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen arra lettem volna kivancsi hogy melyikben :)

(#760) jobbos válasza Ribi (#759) üzenetére


jobbos
csendes tag

Mármint a bolt melyik?
Debrecen, Homok utca 107, PC-Studio, www.pcnow.hu.

(#761) Ribi válasza jobbos (#760) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahh van egy olya erzesem hogy core duo 2.8Ghz az egy Pentium D azaz D820 vagy D920. A ''core duo'' az a core 2 duo elodje es az ki igy hirdeti a pentium D procit azt lemeszarolnam mert baromira megteveszto! Az igazi Core Duo procik max 2.33Ghz-ig vannak skalazva.

(#762) jobbos válasza Ribi (#761) üzenetére


jobbos
csendes tag

Igen én is pont ezt magyarázom. Az én procim egy Pentium D, aminek a nemtudommilyenneve az hogy CoreDuo (nem én találtam ki, a hozzá adott is papíron is az van hogy CoreDuo), és nem Core2Duo.

(#763) Angyal07 válasza Ribi (#761) üzenetére


Angyal07
tag

Szerintem kevered az asztali procikat a mobil procikkal, de lehet, hogy én tévedek... :F

(#764) jobbos válasza Angyal07 (#763) üzenetére


jobbos
csendes tag

Mostmár én magam sem tudom mi van, mert ugye az Intel weboldalán látom hogy a CoreDuo mobilproci, ami nekem van az meg Pentium D, de viszont a papíron amit kaptam a procihoz (amin rajta van hogy kell rátenni a ventit meg ilyesmik) az van hogy CoreDuo.
Ugyanígy az alaplapom leírásába meg a dobozra is az van írva hogy támogatja a CoreDuo-t, márpedig az nem laptoba való alaplap.

Valami nagy kavarodás van itt szerintem

(#765) Ribi válasza Angyal07 (#763) üzenetére


Ribi
nagyúr

Eloszor azthittem hogy csak lefelejtette a 2-es szamit a Core Duo-bol. Aztan mondta hogy nem. Ekkor csodalkoztam is mivel az a proci csak laptopokban leledzik. Aztan mondta hogy 2.8Ghz. Ekkor jottem ra hogy ez nem a Core Duo hanem egy Dual Core proci amit fac tudja miert hivnak Core Duonak is mikor ez egy proci neve is.

Nemtudom mikor lesz mar valaki aki bevallal egy P5ld2 SE+Core 2 Duo konfigot :O

(#766) jobbos válasza Ribi (#765) üzenetére


jobbos
csendes tag

Igen mostmár tiszta a dolog. Szóval nekem Pentium D procim van, és az említett papírra és az alaplap dobozára nem az van írva hogy ''CoreDuo ready'' hanem hogy ''Dual-Core ready''.

De az tény hogy mindenki mindenhol CoreDuo-nak mondja a Pentium D-t, ez tévesztett meg engem is (sőt úgy emléxem még a boltban is CoreDuo-t mondtak nekem!).

Amúgy előbb-utóbb biztos lesz valaki aki bevállalja a lapot Core2Duo-val, állítólag a rev2-es lap már támogatja.

De azért az intel részéről is megtévesztő, hogy a mobil procijának CoreDuo nevet adja, majd a Core2Duo nevet egy desktop processzornak, ez szerintem nem igazán következetes.

(#767) RÁK_


RÁK_
tag

Ha valaki ad egy core2 procit akkor kipróbálom. :) Nekem rev. 2-es lapom van.

(#768) RÁK_ válasza jobbos (#756) üzenetére


RÁK_
tag

Megpróbáltad felrakni az ITE drivert? Lehet h akkor nem is kell újrahúzni.

(#769) jobbos válasza RÁK_ (#768) üzenetére


jobbos
csendes tag

Igen, sikerült feltenni az ITE-t. Most az első ITE csatolón van a rendszervinyó, az IDE-n a DVD-író, a második ITE-n meg a mobil rack. Meg rendesen, nem kellett újrahúzni.

Az AI Booster (és a PC Probe II szintúgy) lefagyogatásai még mindig megvannak, de mivel amit az AIB-ben be lehet állítgatni azt a BIOS-ban is be tudtam, úgyhogy igazából nincs is szükségem az AIB-re, nem is használom mostmár.

(#770) Caniggia


Caniggia
tag

Srácok!
Ma azt hallottam hogy a Sapphire Ati Radeon X1600PRO kártya valamelyik Asus alaplappal nem igen kompatibilis. Remélem nem ezzel a lappal. Hallottatok erről valamit?

(#771) Tocke válasza Angyal07 (#751) üzenetére


Tocke
csendes tag

...mert videótömörítés is van, aminél nem mindegy, milyen gyors a proci.

(#772) Haart válasza Caniggia (#770) üzenetére


Haart
addikt

Hát ja én voltam az egyik szenvedője ennek. Lapom egy Asus P5GD1 pro volt és abban nem szuperált a kártya. Néha akadt játék, vagy 3d alkalmazás alatt. De azóta alaplap is meg vidkari is ki lett cserélve.

(#773) selyem


selyem
csendes tag

szevasztok.
most cseréltem 64bites op rendszere de a hang kártyát nem akkarja felismerni. (a régi rendszeren csont nélkül felment)
a driver elméletben támogatja a 64bites rendszereket is.
''the hda audio bus driver is required and not found'' ezt írja ki telepítő
és hátha fontos : a device manager (eszközkezelő) meg a ''microsoft uaa driver for hight definiton audio'' nál sír.
kérlek segítsetek

(#774) Ribi


Ribi
nagyúr

Helloka. Nagy prblemam lenne nekem es haveromnak. Nekem sima p5ld2 havernak delux. Windows installalasnal betolti a drivereket majd irja hogy Starting windows se akkor ez a szep kek kepernyo jelenik meg [link].
Hogy mi a baj fingunk sincs. A vicc az egeszben hogy nekem 2 windowsbol csak 1 csinalja. Eggyik kicsit tuning windos, tobb drivert rak fel az elejen, a masik asszem egy alap sp2 hibajavitasokkal. Havenak is van otthon par windosa de egyikkel sem indul a dolog. Nalatok nemvolt ilyen problema? Vagy valami otlet ? Hardverren nemvaloszinu hogy gondvan mert nalam felment a winfos es sosem fagyott le 1 honap alatt.

(#775) RÁK_ válasza Ribi (#774) üzenetére


RÁK_
tag

Szia!
Májkroszoftos segítség:
[link]
És egy nem Májkroszoftos:
[link]
Valszeg driver kell az ITE csatolónak.

(#776) selyem válasza selyem (#773) üzenetére


selyem
csendes tag

megoldotott :)
ha valakinek ilyen gondja lesz akkor:
csak kell hagyni hogy op. rendszert hogy frisitse magát.=> újrainditás =>és már telepítheted is.

(#777) Ribi válasza RÁK_ (#775) üzenetére


Ribi
nagyúr

Koszi az infot, eleg valoszinu hogy ez lesz a problema, mert ami win neekm felment azon eleg sok + driver volt. :R

(#778) Keem1


Keem1
addikt

Halihó!

Egy havernak tervezek egy P5LD2 alapú gépet összedobni. A proci Core2 Duo E6400 lenne, szemeztem az alaplappal, de azt hallottam, hogy nem mindegyik támogatja a Core2-t, csak bizonyos verziója. Nos, amit én néztem, annak a doboza ''Dual-Core Ready'' meg ''Support 65nm CPU'' feliratokkal ékeskedik. Ez egyértelműen eldönti, hogy az a lap konkétan támogatja-e a Duo-t? Vagy honnan tudnám eldönteni 100%-osan. Nem akarok befürödni, ha megvettem, nincs visszaút.

Előre is köszi.

(#779) RÁK_ válasza Keem1 (#778) üzenetére


RÁK_
tag

Az nem támogatja sztem. Nekem olyan alaplapm van ami támogatja, egyértelműen rá van írva a dobozra, hogy:
''Intel Core 2 Ready R2.0''
Az R2.0 jelenti azt, hogy revízó kettes alaplap. A revízió 1.XX lapok nem támogatják, csak a rev. 2.0-től.

(#780) Angyal07 válasza Keem1 (#778) üzenetére


Angyal07
tag

Amire csak a ''Dual-Core Ready'' van ráírva az még nem elég. Az újabbakra rá van matricázva általában, hogy Core 2 Duo Ready, vagy hasonló.
Ha esetleg kéz alatt veszed doboz nélkül, akkor meg a ramoknál van ráírva az alaplapra, hogy milyen rev. A rev 2.0 felettiek támogatják a core 2 duo-t. Alatta sajnos nem.
Nekem van egy ilyen lapom egy Inno 7300GT 256MB-os vidkártyával eladó, ha gondolod keress meg.

(#781) Lalaland


Lalaland
tag

Akit esetleg érdekelne egy p5ld2, nekem van eladó...priviben keressen meg...

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#782) Keem1


Keem1
addikt

Hát, köszönöm a segítségeteket!
Beszéltem a sráccal, akinek a konfig lesz, végülis P5B-t válaszottam neki. Remélem, nem bánja majd meg. Tapasztalatot nem írok, hiszen az egy másik topicra tartozik ;)
Tényleg köszi a segítséget, végülis kiderítettük, hogy tényleg nem támogatja az a deszka, ami a kezemben volt. :)

(#783) Caniggia


Caniggia
tag

Srácok, valaki leírná nekem pontosan hogyan kell BIOS-t frissíteni ennél a lapnál, mert angolul hiányosak az ismereteim. :O

(#784) Ribi válasza Caniggia (#783) üzenetére


Ribi
nagyúr

Letoltod asus oldalarol a biost, kitomorited, majd kirakod egy flopyra, de csa azt. Aztan boot kozben nyomod az ALT+F2-t es akkor elkezdi csekkelni a flopyn levo filet hogy megtalalja-e. Nekem csak 1 fele neven kereste, szal nem kerdezi meg hogy mi a neve. Ha nem ugy van elnevezve akkor ird fel hogy mit irt ki hogy milyen neven kereste es nevezd at olyanra. Aztan ha stimmel a neve akkor megkerdezi hogy biztos ezt akarod, akkor Y es mar firkalja is. (ha jol emlexem) Amit leszedsz az nem jo nevnek mert valami ''P5LD2.rom'' vagy valami hasonlora kell atnevezni de fejbol nemtom mire.

[Szerkesztve]

(#785) Caniggia válasza Ribi (#784) üzenetére


Caniggia
tag

Okés, Kössz!
És a másik verzió ahol azt az afudos.exe-t kell használni? Gondolom az a bonyolultabb verzió. 940-es Intelt akarok beletenni és nem bizti hogy felismeri, szerintem frissíteni kellesz, azért kérdeztem.
Gondolom ezt a biost kell letöltenem: [link] :C

(#786) Ribi válasza Caniggia (#785) üzenetére


Ribi
nagyúr

fent rakattintasz a bioszra es akkor kiirja az osszeset. Vagy a 1208-ast vagy a 14xx-et tolsd le.

(#787) Praana


Praana
csendes tag

Sziasztok, Vettem én is egy P5LD2-őt, de az a gond, hogy az alaplapi HD audiónak van egy elég zavaró háttér zaja. Ugyanazon a 220 hálón levő másik PC-ből nem jön ilyen úgyhogy nem hálózati probléma van. Valami ötlet? Köszi

(#788) Haart


Haart
addikt

Nembiztos hogy a hangkari az oka van olyan hangfal ami sz*r. De próbálkozz hogy lejjebb veszed a kimenet hangerejét a hangkártyán és akkor hátha jobb lesz.

(#789) Ribi válasza Praana (#787) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sajna amit az asus rak integralt hangkarit az mind ilyen zugos szar. :((

(#790) Angyal07 válasza Ribi (#789) üzenetére


Angyal07
tag

Én ezért nem használok alaplapit sose. Szar a minőségük. Még én is hallom a különbséget, pedig nem értek hozzá.

(#791) Haart


Haart
addikt

Így van én se használom. Vettem egy Audigy SE-t azt kész még ez is klasszisokkal jobb.

(#792) Angyal07


Angyal07
tag

Az miért lehet, hogy ha húzom felfele az fsb-t egy ASUS P5ld2-ben, amiben egy 2,66-os cerka van, akkor 150fsb felett az újraindítás az úgy néz ki, hogy leáll a gép teljesen, majd 2 másodperc múlva elindul.
Tehát nem folyamatos a restart, hanem mintha kikapcsolnám a gépet, majd pár másodperc múlva be... Persze én közben nem nyúlok hozzá, hanem magától ezt csinálja.

Ha valaki tud kérem segítsen... :R

(#793) Haart


Haart
addikt

Semmi baj nincs vele ugylátszik így oldja meg a tuningot ez mindenkinél így van. Csak akkor fog normálisan ujraindulni ha gyári fsb-n fut a rendszer vagyis 133,200,266. Ha sikerülne 200-as fsb-t elérni a cerkáddal akkor már normálisan indulna újra. De az hogy nem ujraindul hanem lekapcsol nem okoz bajt. Max a felhasználókat irritálhatja.

(#794) Andor_


Andor_
csendes tag

Sziasztok!

1-hete vettem egy sima asus P5LD2 alaplapot. Minden megy is frankón,csak egy gondom van. Adslkapcsolatom van és szoktam dc-n is letöltögetni miközben játszom.Na most már, elindítom a dc-t és elkezdek játszani jelen esetben a just cause-zal.2-3 óra után viszont álandóan megszakad az internetkacsolatom,és nem is tudok újrakapcsolódni,csak újraindítás után. Szerintetek mi lehet a gond?

A gépem: intel pentium D 945 3400 MHz, kingmax 1GB memória 667 MHz, Sapphire x1900gt videókari.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#795) Amu


Amu
tag

tudja vki melyik a jobb?
sima p5ld2 vagy p5ld2-vm?
és mi a különbség? Az asus weblapján semmi különbséget nem találtam :(
ja és 2*2-es 2.8 proci lesz rajta, 7300 Gt-vel és 1Gb rammal
ezzel így fog müxeni?

köszönöm a válaszokat :R

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#796) RÁK_ válasza Amu (#795) üzenetére


RÁK_
tag

Nekem VM van. Az a külömbség, hogy van rajta alaplapi videokártya, és mikro ATX.
1 PCI-E x 16, 2 PCI, 1 PCI-E x 1 slot van rajta, míg a sima P5LD2-n 1 PCE x 16, 3 PCI, 2 PCI-E x1.
Nagyjából ennyi. :)

(#797) Amu válasza RÁK_ (#796) üzenetére


Amu
tag

köszi, akkor a simát választom :)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#798) Amu


Amu
tag

hol lehet beállítani a venti fordulaszámát?
ha a Pc probe-ba állítom be, akkor induláskor a gép azt mondja cpu fan error :(

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#799) RÁK_ válasza Amu (#798) üzenetére


RÁK_
tag

Én a biosban állítottam be a Q-Fan-t Silent üzemmódra.

(#800) Amu


Amu
tag

ááá mekkorát szívtam megint
van egy freezer7 hűtőm, ami a jelek szerint túl jó
bármit beállítok ami nem gyári pörgés azt mondja fan error, mert 590-en pörög a venti a cpu viszont így is csak 36 fokos

Az adott szó nálam még sokat jelent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.