Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) 0Adi0


0Adi0
csendes tag

Sziasztok !

Az ide hibát a cmos törlése megoldhatja , nem tom miért de nekem bejött
P4p8x -nél es most is.

(#452) CortezX


CortezX
aktív tag

Sziasztok!

Én most szeretnék beújítani egy ilyen lapra és a hsz-eket olvasva elég jónak tűnik. Sok helyen írtátok hogy bios ''frissítés segít''...annyi lenne a kérdésem hogy az hogy is néz ki valójában mert én még nem csináltam. Tudnátok ebben segíteni? Előre is köszi.

(#453) Kami11 válasza CortezX (#452) üzenetére


Kami11
őstag

Szia!
Elég egyszerű a dolog. A teendő a következő:
- Letöltöd az Asus honlapjáról az alaplapodnak megfelelő BIOS-t és AFUDOS 2.21 -es verziójú flash progit
- Fogsz egy floppy lemezt és megformázod, mégpedig úgy, hogy az ''MS-DOS rendszerindító lemez létrehozása'' opciót választod
- Ezután a megformázott floppy-ra rámásolod a flash progit és kicsomagolt bios fájlt. Könnyítés végett nevezd át pl. LD2.ROM -ra a bios fájlt
- Bootolsz a floppy-ról és elindítod a flash-elést. Ennek menete a következő: AFUDOS.EXE /iLD2.ROM
- Elindul az ellenőrzés és ha mindent rendben talál átírja a biost a progi
- Ennyi ;)
És persze flash-elés közben NE KAPCSOLD KI A GÉPET, NE RESET-ELJ és imádkozz, hogy ne legyen áramszünet, ;] mert az így elcseszett alaplapot elég komplikált helyrepofozni. Igaz nem lehetetlen, de az már nem ilyen egyszerű, mint a bios írása.
Remélem tudtam segíteni és érthető amit leírtam.

[Szerkesztve]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#454) CortezX válasza Kami11 (#453) üzenetére


CortezX
aktív tag

Persze! :D Köszi!
Így már menni fog :)

(#455) vazzz válasza CortezX (#454) üzenetére


vazzz
őstag

Másik lehetőség: gyári lemezen van olyan progi, hogy AsusUpdate. Ezzel windos alól is tudod flashelni a biost. Sokkal egyszerűbb. Feltelepíted a progit, elindítod (előtte letöltöd a legfrissebb biost), a progiban kiválasztod a frissítés fájlból menüpontot és ha minden oké, már csinálja is, aztán egy restart és kész. :)

(#456) Kami11 válasza vazzz (#455) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, ez is egy lehetőség a BIOS flash-elésre, sőt van még az ASUS EZ FLASH utility, amikor nem kell boot floppy, hanem csak a beírandó bios fájl, azt fel kell másolni egy üres floppyra, majd boot közben meg kell nyomni az ALT + F2 -t és elindul a biosba épített flash progi, ami a lemezen lévő bios fájlt felismerve beégeti azt.
E két variációtól azért én ''félek'' mert már nekem is volt gondom a windows-os bios égetéssel. Nem akarta win alól beírni a biost, pedig minden megfelelő volt a célra, így maradtam a DOS-os, jól bevált megoldásnál. :)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#457) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Ez van most az ASUS magyar oldalán:
' Felkészítve az Intel® Core™ 2 processzorokra
Ez az alaplap támogatja a legújabb, LGA775 tokozású Intel® Core™ 2 processzorokat. Az új Intel® Core™ architektúrára épülő, 1066 / 800 MHz FSB-jű Intel® Core™ 2 processzorok talán a világ legerőteljesebb és legenergiatakarékosabb processzorai.
'

Ez most akkor NEM azt jelenti, hogy jó lesz hozzá az Intel legújabb dupla magos procija a
Core Duo, ugye?

Ha később Core Duo-ra akarok váltani, akkor a
Asus i975 P5WD2-E PREMIUM , vagy a
Asus i975 P5WDG2-WS alaplap kell hozzá?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#458) Komplikato válasza Veriakilis (#457) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha P5LD2, P5LD2-VM, P5LD2-SE lapod van ÉS revizió 2.0-ás vagy újabb, akkor Biosfrissítés után használható benne a Core 2 széria. Ha 1.xx-es, akkor utána SEM. Nem tudom ez nem volt odaírva a magyar oldalon? Mert angolon ott van az összes alaplapnál.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#459) CortezX válasza Veriakilis (#457) üzenetére


CortezX
aktív tag

Bocs nem láttam hogy közben írtál :)

De akkor a Deluxe változat is támogatni fogja? Mert csak a ''sima'' és az ''SE'' -hez van odaírva hogy: Intel® Core™2 Extreme / Core™2 Duo Ready

[Szerkesztve]

(#460) Komplikato válasza CortezX (#459) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha 2.0-ás a nyák akkor igen, különben nem. Ez miért bonyolult? Volt ilyen sok gyártó sok alaplapjával (Például Abit NF7), egyszerűen az 1.xx-es verzióval készültek nem tudnak VRM11-nek megfelelő feszültségeket, ergo nem megy bele a Core 2 Duo.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#461) CortezX válasza Komplikato (#460) üzenetére


CortezX
aktív tag

Így már világos....köszönöm :R

Még egy kérdés ha nem haragszol: honnan tudhatom hogy 2.0-ás a nyák mielőtt még megvenném? Ráírják a dobozára?

(#462) Veriakilis válasza CortezX (#461) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Szerintem az alaplapra írják, de mindjárt megnézem.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#463) Veriakilis válasza Komplikato (#458) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Az alaplapon ez van:
rev 1.02

Viszont Everest:
VER: 08.00.10

[Szerkesztve]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#464) CortezX válasza Veriakilis (#463) üzenetére


CortezX
aktív tag

Tehát akkor hogyis van ez? :F rev. 2.xx -nek kelle lenni az alaplapra írva hogy jó legyen a Core 2 Duo-hoz?

(#465) Komplikato válasza CortezX (#461) üzenetére


Komplikato
veterán

''honnan tudhatom hogy 2.0-ás a nyák mielőtt még megvenném? Ráírják a dobozára?''
Jó kérdés. Asusokat nem figyeltem, szerintem csak az alaplap nyák-ján van rajta. Abitoknál például rajta van a kis cimkén a doboz oldalán. Valószinüleg más a product numbere (talán a csomagolása is), de azt meg mi átlagemberek nem tudhatjuk.
Én vásárlás elött mindenképpen megkérném az eladót, hogy mutassa meg.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#466) Komplikato válasza Veriakilis (#463) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem vágom az Everestet, de az alaplapi nyák típússzáma, ami rá van szitázva, a lényeg. A másik valami egyébb, talán Bios verziószám, vagy a chipset revizió száma lehet?
Szóval ebbe nem menne új Bios-al sem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#467) Veriakilis válasza CortezX (#464) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Igen.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#468) Veriakilis válasza Komplikato (#466) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Valószínűleg nem menne.
Bár ilyen szempontból az ASUS oldal nem túkl egyértelmű.
Ott van, hogy csak bizonyos Rev-től jó?
Hol?
Én nem látom.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#469) Veriakilis válasza CortezX (#464) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Most néztem, hogy van ott egy olyan adat, hogy Sience PCB 2.01G.
Talán ez az, amin múlik, hogy megy vele a Core Duo.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#470) feka007


feka007
nagyúr

vki tudja, hogy ez az alaplap jó-e a Conroehoz( asus p5gdcpro)? :U

[Szerkesztve]

(#471) Caniggia


Caniggia
tag

Azt szeretném megtudni tőletek skacok, hogy a P5LD2-es sorozatból akkor most melyik a legerősebb legmodernebb alaplap? A Deluxe vagy az SE netán a VM? Sima? :F

(#472) Veriakilis válasza Caniggia (#471) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Jó kérdés, szerintem nézd meg az ASUS.COM-on, de az angol oldalt nézd, mert a magyart sajnos ritkábban frissítik...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#473) Haart


Haart
addikt

Az tuti hogy a rev 2 nyáktól kezdve van core mámogatás, mert ugye a core procik kevesebb áramot követelnek és ezt csak új nyákkal tudták megoldani. De nemhinném hogy lenne már magyarországon ilyen lapka, mert nagyon friss.

(#474) Kami11


Kami11
őstag

Hy!
Nem próbálta még ki senki, hogy megy e a Core proci az alaplapban? Főképpen a régebbi 1.0x rev. lapok érdekelnének. Elméletileg, nem támogatják, de mint hamarabb kifejtettem, ha a feszt manuálisan állítjuk be (mint pl. tuningnál) akkor talán menni fog.
Hardverboltosok előnyben! ;] :C

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#475) Komplikato válasza feka007 (#470) üzenetére


Komplikato
veterán

''vki tudja, hogy ez az alaplap jó-e a Conroehoz( asus p5gdcpro)?''
Hát így fejből ... a GDC széria i915-ös chipsetes, az még a kétmagos P4-et se kezelei, szóval biztos, hogy nem kezeli a Conroe-t. (Bár ha AsRock épített i865-ös Conroe lapot ...)
Ha csinálnának belőle VRM11-es verziót, akkor abba talán menne, de mi a fenének építene az Asus ilyen régi chipsettel új lapot? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#476) Komplikato válasza Kami11 (#474) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem tudom, szerinted a Conroe elött melyik Biosban lehetett 1.25V-ot beállítani? :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#477) Kami11 válasza Komplikato (#476) üzenetére


Kami11
őstag

Hogy előtte melyikben lehetett, azt nem tudom, de a mostaniban -1207 és a béta 1208- már a legalacsonyabb beállítható fesz a 1,225V.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#478) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy érdemes e bekapcsolno a Q-Fan controlt a lapon és ha érdemes mijen opcioba?

Elöre is kössz

ASUS FOR EVER

(#479) Kami11 válasza ADAMFURUS (#478) üzenetére


Kami11
őstag

Az a kérdés, hogy mire akarod használni a géped közben. Ezt neked kell kikisérletezned :) miközben figyeled a hőmérsékleteket.
Én speciel nem használom, helyette a SpeedFan nevű progit futtatom, ami szintén tudja a ventillátorok fordulatszámát szabályozni. Abban meg tudod határozni, hogy mennyi legyen a minimális érték, amennyire levegye a fordulatot. Csak ajánlani tudom.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#480) GeneraL_XTX válasza Caniggia (#471) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

természetesen a deluxe verzió a legfelszereltebb meg stb
no meg alegdrágább is :))


egyébként látoto már valaki olyan rev2.xxx sorozatú laot vagy van valakinek?
mert én még egyről sem hallottam/tudok

[Szerkesztve]

(#481) Ribi


Ribi
nagyúr

Akik meg tudni akarjak a Rev 1-es alaplap tenyleg nem szereti a kórót, es ezt tapasztalatbol mondhatom. Szal alaplapra fel, akinek kell az kénytelen váltani :(

(#482) wolffy válasza Ribi (#481) üzenetére


wolffy
aktív tag

Nos köszi a tapasztalatot. Akkor az én 1.xx-es deszkám is megérett egy P5B Delux-ra.

(#483) Kami11 válasza Ribi (#481) üzenetére


Kami11
őstag

Szomorú vagyok! :O :O :O :O :O :O :O :O

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#484) Ribi válasza wolffy (#482) üzenetére


Ribi
nagyúr

En most rajottem, hogy teljesen felesleges korora valtani, mert egy D820 maximalisan ki tudja hajtani a 7600Gt-t. A 3G-n hajtott D805 es a 3.22G-n jahtott D820(sokkal magasabb fsb) kozott 3dmarkban a kulombseg(vga szempontjabol) bazinagy 0. Nemtom hogy mit tudna kedeni egy 7900-al vagy hasonloval, de valszeg azt is megkergetne rendesen. Szal az en ''vegyunk kórót'' hiszteriam elegge alabbhagyott.
Amugy jo kis lap ez a p5ld2, en meg vagyok vele elegedve, amikor azthittem hogy szar, az azert volt, mert kifogtam 2 szar D805 procit. Ilyen ''szerencsem'' is csak nekem lehet.

(#485) Kami11 válasza Ribi (#484) üzenetére


Kami11
őstag

Én is szerettem volna egy C2D-t, de csak úgy ha az alaplapom meg tudja hajtani, de így egyenlőre Én sem veszek Conroe-t. A mostani 965-ös lapokkal a forumokban olvasható tapasztalatok szerint elég sok a gond, sokat visszavisznek gariba, nem mennek csak bizonyos memóriákkal stb. Ezzel a lappal nincs semmi gondom, úgyhogy nem is válok meg tőle, esetleg csak akkor, ha kijönnek a 4 magos procik és a hozzávaló lapok -mert szerintem ne higgye senki, hogy a mostani lapokban menni fognak- na akkor cserélek. Ez kb. 1 év. Addig csak kihúzom a mostani konfiggal! ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#486) wolffy válasza Kami11 (#485) üzenetére


wolffy
aktív tag

A kedzeti problémák és memóriakompatibilitási gondok a P965-ös alaplapok esetében néhány hónap alatt gondolom megoldódnak mire kiforrja magát néhány BIOS verzió. De most még DDR2 800-as RAM-ból sincs az a hű de nagy választék. Én mondjuk Kingston Value modulokat szoktam venni és azzokkla még sohasem volt gondom.

Az előzetes értesülések szerint az Intel jövő őszig nem akar újabb chipkészleteket piacra dobni. Namost mivel a négymagos Core 2-ket már jövő év elejére ígérik, valószínűleg nem kell hozzájuk új alaplap (de új chipkészlet sem). Mindez azért tűnhet helytállónak, mert a Core 2 tervezésekor már úgy került kialakításra, - szemben a korábbi NetBurst architektúrával szemben - hogy a jövőbeni többmagossá bővítés nagyon egyszerű legyen. (A Prescott esetében eléggé megizzadtak az Intel mérnökei mire sikerült két magot összefűzni.) A Core 2 annyira jól skálázható architektúra lett, hogy az Intel a hordozható gépekbe szánt Merom és szerverekbe készülő Xeon procikat is erre a magra építve hozza létre.

Szerintem Karácsony körül éri meg majd Core 2-t támogató deszkát venni Core 2 procival. Addigra kiforrja magát a dolog és ha hinni lehet az előzetes útiterveknek egy ideig helytálló lesz. (Két évig biztos, mert az Intel útiterve szerint már készül a Core 2 architektúrálisan új utódja, - amely a négymagos utáni változatot jelenti - így várhatóan 2 évente kívánnak processzorgenerációt váltani.)

(#487) Kami11 válasza wolffy (#486) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, ezt mondták az Intelnél a 945; 955; 975-ös chip készletről is, :((( hogy támogatni fogja a Core procikat és mi lett a vége? ;] Csak bizonyos revízióktól, csak új chipkészlettől stb.
Majd ha látom, olvasom a tapasztalatokat, akkor elhiszem :)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#488) wolffy válasza Kami11 (#487) üzenetére


wolffy
aktív tag

Felőlem... :U

(#489) TerraPatrik válasza wolffy (#488) üzenetére


TerraPatrik
csendes tag

Segítség!!!
Sűrgősen szeretném megtudni, hogy p5ld2vel 1 gigás A-data ddr2/667 működik-e? Az ASUS sajűt kompatibilitási listájában nem szerepel, habár ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem is megy.

KÖSZI

Hey

(#490) TerraPatrik válasza TerraPatrik (#489) üzenetére


TerraPatrik
csendes tag

up :Y

Hey

(#491) wolffy válasza TerraPatrik (#490) üzenetére


wolffy
aktív tag

Szerintem nem lehet vele gond. Én 1 gigás Corsair-rel próbáltam, azzal ment.

(#492) TerraPatrik válasza wolffy (#491) üzenetére


TerraPatrik
csendes tag

Nem olyan finnyás a memóriákra? Akadt már vkinek problémája memóriával a p5ld2ben? Olyan amit nem fogadott be?

Hey

(#493) Kami11 válasza TerraPatrik (#492) üzenetére


Kami11
őstag

Hali!
Nekem volt már benne 2x512MB Kingston, most 2x1GB G-Skill és semmi problémám nem volt vele!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#494) wolffy válasza TerraPatrik (#492) üzenetére


wolffy
aktív tag

Corsair-en kívül volt már olyan P5LD2 alapú gép amit Kingston-nal, volt amit Kingmax-szal, sőt volt olyan is, amit valami bazi-noname OEM memóriákkal pakoltam össze, de eddig még semmivel nem akadt össze. Szerintem nem lehet vele baj.

(#495) feri22


feri22
csendes tag

Frissiteni akarom a BIOS-t de nincs floppy a gépemben :((
2-2 hónapon belül processzort váltanék. Új BIOS tudja a Core 2 procot:

'P5LD2 BIOS 1207
Do not use old version Afudos.exe to flash BIOS. Must use new Afudos(2.21) or later revision to flash BIOS.
Support new CPUs. Please refer to our website at : http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx'

Mit tegyek FDD-t nem szivesen tolnék bele :F

(#496) vazzz válasza feri22 (#495) üzenetére


vazzz
őstag

Talán próbáld meg win alól asusupdate progival. Az ugyanis arra van kitalálva :U

(#497) feri22 válasza vazzz (#496) üzenetére


feri22
csendes tag

Kösz! :R Már müxik Core 2 is :DDD

(#498) vazzz válasza feri22 (#497) üzenetére


vazzz
őstag

Új rev2 lapod van? Mert ha nem, akkor nem fog menni benne a konró... sajna.

(#499) selejodani válasza feri22 (#495) üzenetére


selejodani
csendes tag

nem sokba kerül már egy FDD:D de küldessz nekem egy jó linket... kössz

(#500) george11


george11
senior tag

Hello mindenkinek !
Segítséget szeretnék kérni,mert van egy elég idegesítő gondom.

Éspedig:

Van egy P5LD2 lap, és egy D805 proci.
Ha lekezdem emelni az FSB-t,akkor egy olyan dologgal találkozom,amivel még soha.
170-es FSB-n még minden jó,de 175-nél meghal a lankari, 180-nál pedig már a vinyót sem látja a gép(sata vinyó). A pci-e,és a PCI órajele is fixálva van. A ram,és a cpu tuti bírja az órajeleket.
Mi lehet a gond, mit cseszek el mindig? (nem csak D805-el csinálja,hanem másik 533FSB-s procinál is).
Amelyik proci FSB-je alapon 800 annál nincs gond. :F

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.