Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) nbl2


nbl2
senior tag

Valaki a PCIE ferkire? :F

Never give up!

(#1502) mycso válasza nbl2 (#1501) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Már egyszer leírtam, de látom hiába.

Valószínűleg te mégis más generátort állítottál be: KÉP --> szerintem ez teljesen valós érték 333FSB és auto pci-e frekin ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1503) nbl2 válasza mycso (#1502) üzenetére


nbl2
senior tag

Köszi, de egész eddig azt hittem , hogy a systool-ról van szó, nem a SETFSB-ről.
D.u. kipróbálom, köszike. Azért 333fsb-nél csak 112mhz a PCIE órajele, ez miért sok? 100 v. 112 nem tök mindegy? Egyébként nekem most 108-on van a PCIE és így az FSB 320-on megy.

Azért mégegyszer köszike. :R

Never give up!

(#1504) nbl2


nbl2
senior tag

UP! :P

Never give up!

(#1505) nbl2


nbl2
senior tag

Na végre műszkik a SETFSB progi, és mutatja a valós PCIE órajet.
Köszke!! :R

Never give up!

(#1506) nbl2


nbl2
senior tag

Ismét UP! ;)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#1507) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv !

Van egy ilyen deszkám, a deluxe versio.
Mi a max proci, amit ebbe bele lehet tenni???
Nagyon nem akarok lapot cserélni, nem is tudnék a gép miatt, de asszem a c2q nem megy benne..

thx

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#1508) mycso válasza GumisPeter (#1507) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

C2D nem megy benne.

p4 672 vagy pentiumD 960 ITT megnézheted

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1509) GumisPeter válasza mycso (#1508) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Köszi

Ettől féltem. :(

Akkor marad a D945......

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#1510) nbl2


nbl2
senior tag

Azért ez nem igazság a Sima p5ld2 viszi a c2d a delux meg nem. :(

Never give up!

(#1511) mycso válasza nbl2 (#1510) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Abból se mindegyik csak a rev 2-esek!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1512) nbl2 válasza mycso (#1511) üzenetére


nbl2
senior tag

Igen tudom, én ezért vettem olyat, hogy elkerüljem a késöbbi lapcserét. :))

Never give up!

(#1513) nbl2


nbl2
senior tag

UP! :B

Never give up!

(#1514) nbl2 válasza nbl2 (#1513) üzenetére


nbl2
senior tag

Megint egy UP! :P

Never give up!

(#1515) ssj81


ssj81
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy P5ld2/c alaplapot E2180-as procival.
Kérdésem az lenne,hogy kb. meddig tudom majd huzzni illetve,hogy 1db 2gb-os memoriát
kezeli e a slot vagy csak 1gb-ig?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#1516) nbl2 válasza ssj81 (#1515) üzenetére


nbl2
senior tag

Szia!

Elméletileg E2180( 200fsb * 9=1800mhz) , ez a lap biztosan 300fsb-t visz amíg nem kell a PCIE frekit növelni(alapon 100-ra kell rakni) azaz 300fsb*9=2700mhz ami szerintem tuti megy. 300fsb fölöt a PCIE-t is növelni kell, de nekem is meg mycsonak is így van, semmi gond vele, és nekünk 333fsb-n megy a lap. Azaz 333*9=2997mhz ;)

Az 1*2Gb-ot felejtd el, mert az intelek mellé csak dualban szbad a memoiriakt használni, különben nagyn belassul. Szóval 2*1GB és nem 1*2GB, ez fontos!!!

Never give up!

(#1517) ssj81 válasza nbl2 (#1516) üzenetére


ssj81
aktív tag

Köszi szépen a választ. :R

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#1518) pcsabit


pcsabit
csendes tag

Sziasztok! Van egy olyan problémám (már fentebb is olvastam róla) hogy a gépem csak 3.39Gb lát a 4 giga ramból (lapom p5ld2 SE), egyébként x64es win XP-t használok, korábban 32-es volt fenn azt hittem majd a 64estől talán megjavul (naívan). Ha esetleg vki tudna vmi használható infóval szolgálni arról hogyan lehetne mind a 4-t kihasználni megköszönném. Üdvözletem!

(#1519) mycso válasza pcsabit (#1518) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

ITT a megoldás!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1520) davincsi


davincsi
csendes tag

Üdv minenkinek!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy bios frissítés nélkül, mekkora legnagyobb proci amit bele tudok rakni egy P5LD2-be?

Köszönöm előre is választ!
Üdv: Gábor

Do you want to start the game again?!

(#1521) mycso válasza davincsi (#1520) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

ITT tudod megnézni (kiválasztod a lapod és megnézed melyik biossal milyen procikat támogat).

Illetve még azt lenne érdemes tudni, hogy rev 1 vagy 2-es a lapod....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1522) nbl2 válasza davincsi (#1520) üzenetére


nbl2
senior tag

Nem kell félni a biosfrissítéstől, most már windowsban is meg tudod csinálni biztosnágosan. ;)

Never give up!

(#1523) pcsabit


pcsabit
csendes tag

Köszi!!!

(#1524) davincsi válasza mycso (#1521) üzenetére


davincsi
csendes tag

Köszönöm! :C

Do you want to start the game again?!

(#1525) davincsi válasza nbl2 (#1522) üzenetére


davincsi
csendes tag

Hogyan tudom windows-ban frissíteni a Bios-t? Kell hozzá valami progi? :R

Do you want to start the game again?!

(#1526) mycso válasza davincsi (#1525) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

ITT tehát szintén az asus honlapján kikeresed a lapodat és letöltöd az: Asus Update progit (az utility-nél van).
Telepíted, letölti a legfrisebb biost és frissíti... ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1527) fillwarerrr


fillwarerrr
csendes tag

Sziasztok!
P5LD2 SE/C (Intel 945P Chipset) alaplapomon frissítettem a biost ( Version: 1301, 2007/09/19). Kiderült, hogy ez a verzió nem támogatja a procimat P4-531 (3GHz, 800 FSB, L2 1MB). Ezután próbáltam visszarakni a régi biost, de sehogyse írja felül az újat. Létezik valamilyen megoldás, hogy visszakerüljön a régi biosom vagy várnom kell egy új bios frissítésre ami majd talán támogatja a procimat. A válaszokat előre is köszi!

(#1528) Shadowlord44 válasza Encipoly (#1491) üzenetére


Shadowlord44
csendes tag

Ugyanez van nálam is, sőt 64 bites rendszerrel is. Nézd meg ennek a legalját az utolsó táblázat alatti részt. Kellemetlen.
http://www.interact-sw.co.uk/iangblog/2005/08/05/is3gbenough

''Remember, remember the 5th of November...'' (V for Vendetta)

(#1529) fillwarerrr


fillwarerrr
csendes tag

Közben megtaláltam a megoldást. Asus Update V6.10.01 -es progival lehet régebbi biost rakni rá.

(#1530) pandamaci


pandamaci
tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy ASUS P5LD2-X/1333 alaplapot, bele pedig egy E2140-es procit.
E2160-assal már volt dolgom régebben, 1,8Ghz-ről símán felment 3,2-re gyári hűtővel. Gondoltam, hogy az E2140-essel sem lesz különben. Viszont nagy meglepetésemre, az alaplap BIOS-ában nem találok CPU Voltage és DRAM Voltage beállításokat, mi több, az alaplap könyvében, a BIOS screenshot-okon nem is szerepel a JumperFree Configuration menüpont, egy szó sincs róla benne.
Van még valakinek ilyen alaplapja? Sikerült benne bármennyit is tuningolni a procin? Hol lehet állítani a feszültségeket?
Az ASUS honlapján semmi új BIOS sincs feltüntetve a gyárin kívül.

(#1531) hwiki92


hwiki92
csendes tag

http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/hu/maintain/sp2mempr.mspx

[ Szerkesztve ]

(#1532) Haart


Haart
addikt

Vettem egy p5ld2 se/c típusú lapot valamint bele egy conroe celeront 420. A lapon a 1301-es biosz van és fsb wallba ütközök. 300 és felette sehogy se kapcsol be a gép. 299-en meg vigan futkos. Ez általános és elfogadott vagy meglehet kerülni valahogy?

(#1533) Antee


Antee
tag

Sziasztok!

Lehet még ilyen alaplapot kapni?
Nekem olyan problémám van vele, hogy a négy memória foglalatból csak 3 jó, így nem tudok csak kettőt használni, mert boltban azt mondták, hogy 2GB dual channel-ben jobb, mint 2,5GB single... Ezért arra gondoltam, hogy elviszem szervízbe, de a legutóbbi lapomnak is volt hasonló problémája, és mivel nem volt javithato, ezert kicserélték. Viszont ha ez sem javithato, akkor van még ilyen lap (ja nekem sima van, nincs /c a végén, így nem megy bele c2d alapú proci :( ), vagy van rá esély, hogy legalább egy /c-s verziot adnak?
Meg még egy kérdés: a boltban, ha jól tudom, 2 év gari volt rá, de ha minden igaz, akkor az már lejárt, viszont ha jol tudom, az asus 3 év garit ad rá... Ezt ki tudom használni vhol, vagy magasról tesznek a boltok a gyári garira?

Köszi elore is a segitseget!

Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

(#1534) Bocaa


Bocaa
senior tag

A 533 mhz-es ramokkal nem megy a tune 3.6 ghz-fölé memcsere megoldja a problemet??
D915 a proc.

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#1535) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!
Másokoktól is hallottam már hasonló problémát ezért gondoltam rákérdezem, hátha tud valaki segíteni. A gondom az hogy amikor az FSB-t 250 fölé emelem (ASUS P5LD2 SE/C, C2D E4500-al párosítva, BIOS verzió 1301) akkor újraindításnál a gép kikapcsol majd pár másodperc múlva be. Alacsonyabb FSB mellett ilyet nem tapasztaltam. Valaki nem tudná megmondani hogy ez valami hiba miatt van vagy normális ennél a lapnál, és ha van rá valami mód akkor hogyan lehet ezt kikapcsolni.
További kérdésem hogy a lap kezeli normálisan a 800mhz-s ramokat? Egyenlőre kingmaxot tennék bele, ha valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata megkösszönném ha megosztaná.
Köszi az infót!

(#1536) lúzer válasza pcsabat (#1535) üzenetére


lúzer
veterán

alapból 266 az FSB nem? :U

értem, hogy a proci 200-as de a 266-ot tudnia kell!

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1537) pcsabat válasza lúzer (#1536) üzenetére


pcsabat
őstag

Jaja, a 266-ot simán viszi, még a 300-at is. A felett nem próbáltam, de sztem nem lenne gond, a problémám csak az hogy a gép újraindításnál leáll majd újraindul. Én nem hinném, hogy a proci miatt csinálja, mert a korábbi procimmal (pentium d 820) is ugyanezt csinálta. Gondolom valami feszültség állítgatás miatt van, ezért kérdeztem h nem lehet-e valahogy bios-ban ezt kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1538) jackie008


jackie008
csendes tag

Heló!
Nekem is van ilyen asus p5ld2/c deszkám és az lenne a problémám hogy az usb port nem működik megfelelően . Elvileg USB 2.0 van rajta de... mikor rácsatlakoztatok bármit ami szintén USB 2.0-val csatlakozik azt írja hibaüzenetként h. ha USB ".0 portra csatlakoztatja az eszközt gyorsabb működésre is képes.Megnéztem TC-be 900-1000kb/s a sebesség. Na most próbálkoztam újratelepítéssal , bios frissítéssel a legújabb van.... gomb elem kivétellel., nincs több ötletem . Kérem ha valaki tudna v.mi megoldást hálás lennék. Előre is thx.

(#1539) bosa


bosa
tag

Hy!

Nekem P5LD2 lapom van és nálam is csinálja E6600 333 FSB mellett!A probléma megoldása engem is érdekelne!Jha és a memória időzítést a biosban sehol sem találom, merre keressem vagy mit állítsak át???

[ Szerkesztve ]

(#1540) pcsabat válasza bosa (#1539) üzenetére


pcsabat
őstag

Hali!
Azóta próbáltam egy P D805-el is ami ugy 533 FSB. Egy bizonyos szint után, asszem 40%-os túlhajtásnál dettó ugyanezt csinálat a deszka. Úgyh nem az FSB-től függ a dolog sztem hanem a túlhajtás mértékétől (érdekes) én az E4500-al nem tudtam elérni a 300-as FSB-t sem nagyon, de ha neked ment 333-at a lap akkor biztos nálam lehet a cink.

(#1541) bosa válasza pcsabat (#1540) üzenetére


bosa
tag

amúgy szerintem a pci express freqquency okozza a hibát, mert ha autón van akkor csinálja ha beállítom fix 100-ra akkor meg csak fekete képernyő.ha fixálva van 100-ra akkor 2,6-ig tudom csak húzni.Ha meg tudnánk nézni vhogy a pci express frequency állását akkor manuálisan beállítva lehet hogy menne rendesen.

Jha amúgy ez nekem 25% húzás, és így van a fsb : dram 1:1-ben
amúgy most nézem nekem is már p5ld2c-m van ugyanis gariból ezt küldték a sima helyett.

[ Szerkesztve ]

(#1542) pcsabat válasza bosa (#1541) üzenetére


pcsabat
őstag

most nézegettem, nekem az E4500-t 290-es fsb-ig engedi el (3190Mhz). Ekkor is csinálja újraindításnál a kikapcsol majd be szitut. A PCI-E freki nekem is le van fixálva 100-ra. Viszont ha azzal lehet a gond akkor inkább nem játszadozok vele mert 3 hetes a VGA-m. 300-as fsb-nél viszont már a gép sem kapcsol be :), mondjuk az már 50% a procinak, amit már lehet amúgy sem bír (bár elvileg kellene). Nálad sztem meg a lap lesz a gond, mármint nem azért mert hibás, hanem mert ezek az intel 945-ös deszkák nem 333-as és a feletti fsb-re lettek kitalálva, egyébként is ezekhez a példányokhoz utólag raktak core 2-höz való fesz szabályzót, innen is látszik hogy nem ilyen mértékű tuningra vannak tervezve sajna.

(#1543) Gabson730


Gabson730
tag

Sziasztok!

Asus P5LD2 SE
WD 320 vinyó

Gond : nem észlel csak max 137GB-t.

Azt írja a WD drivere(a Hiren's Boot CD-n) hogy 48 bit lba kéne... :DDD
Mindenhol azt írják updatelni kéne a bios-t egy 48 bit large hdd-t támogató verzióval.
Nem találom melyik lehet az.... :F

Valaki belinkelné please melyiket kell letölteni?
Köszi előre is! :R

(#1544) pcsabat válasza Gabson730 (#1543) üzenetére


pcsabat
őstag

Hy! Nekem a gyári bios is felismerte anno normálisan a vinyót, érdekes. Na mindegy nekem a következő volt fenn a deszkán (asszem ez a legfrissebb):

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

Innen az 1301-es. De azért csekkold le hogy minden stimmel-e nehogy kinyírd a deszkát...

(#1545) lúzer válasza Gabson730 (#1543) üzenetére


lúzer
veterán

milyen oprendszer?
xp?

regedit:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Parameters
Azonosítónév: EnableBigLba
Adattípus: REG_DWORD
Érték: 1

újraindítás után jó lesz

nem hiszem hogy olyan régi a bios, de száma?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1546) Clemi


Clemi
veterán

P5LD2 Deluxe tulajok!

Tudja valaki, hogy ebben a lapban megy-e az E2200-as P4 Intel Dual Core 2.20 Ghz-es proci? Most egy D820-as van benne, de már marhára unom a melegedését, és a ventillátor visítását.

(#1547) nixx-21 válasza Clemi (#1546) üzenetére


nixx-21
senior tag

igen elvileg megy vele a legújabb BIOS-al

ITT olvashatsz róla

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1548) Clemi válasza nixx-21 (#1547) üzenetére


Clemi
veterán

Sajnos a P5LD2 és ennek a DELUXE változata nem ugyanaz, és nincs rajta a kompatibilitási listán, ha kiválasztom az E2xxx sorozatot

(#1549) nixx-21 válasza Clemi (#1548) üzenetére


nixx-21
senior tag

hoppá deluxe azt nem olvastam :D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1550) Bocaa


Bocaa
senior tag

ebbe a lapba menni fog az 1066-os ram???

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.