Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Totyi válasza ADAMFURUS (#50) üzenetére


Totyi
őstag

Windowsból lehet a core feszt,fsb-t állítani.Figyelj,mert nekem volt olyan hogy több dolgot állítottam be egyszerre,és kérte a program az újraindítást,amivel ugyanott vagy.Mielőtt húzod a gépet fixáld a PCI/PCI-E frekit és állítsd be a megfelelő memória késleltetést és frekvenciát.

(#52) Rocko007 válasza ADAMFURUS (#50) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hi!
Nekem is P5LD2-m van ahogy előttem megírták szorzót feszt frekit... lehet állítgatni. Nekem a tapasztalatom, hogy néha fagy a progi, ha tuningolsz, akkor sztem fölösleges, mert mindent a Biosban állítgatok, progikban nem bízom. Sztem.

(#53) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Hi all!
Érdeklődnék, hogy kinek mennyit ment/megy a 630-as procija a sima lapban? Nekem gyári hűtővel, max fordulaton, újrapasztázva 60 fok mellett megvan a 4 Giga fölötte már nem néztem , mert a proc terhelve 70 volt, és 75 fölött jön az EIST... Most veszek majd nem soá rá normális hűtőt. Ki milyen hűtőt ajánl? Tt Bettle, Tt Silenttower, BAT vagy artic-coolin freezer 6pro amit kinéztem, de bármilyen javaslatra kíváncsi vagyok.
Köszi Rocko007

(#54) Yahooo


Yahooo
csendes tag

Hali!Mi a véleményetek az adott lap+INTEL PD S775 805 (2.66GHZ/533FSB/2*1MB) párosról?Nincs semmiféle gond a dual-core kompatibilitással?Köszi

[Szerkesztve]

(#55) fLeSs válasza Yahooo (#54) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hamarosan kipróbálom. a deluxe-ban simán megy a 805.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#56) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Üdv.

Az mitől lehet, hogy az előző giga lapommal bootol az XP cd, ezzel a lappal meg nem....
És jó lenne egy uj wint felrakni....

Tehát plz valaki segitsen :R :R

Kösszi

illetve melyik bios a legjobb? Most felraktam a 1003-at.

(#57) Rocko007 válasza steve@prhw (#30) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Üdv!
Nekem még nincs nagy tapasztalatom a RAID-del kapcsolatban, de sztem a winyócsere nem befolysolja. Én a Déli Hídra gondolok, ha meg tod oldani, akkor az eredeti vinyókkat rakd 1 másik gépbe, és próbáld ki ua.zal a RAID beállítással. Látom, hogy a topicot nem nagyon látogatják, mailen elérsz.
Üdv: Rocko007

(#58) Rocko007 válasza .: JuSzT :. (#56) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hi!
A CD vagy DVD egységedet a kék csatira rakd, mert csak így tudsz bootolni. BIOSom még az eredeti, sztem ALvinTi4200-at kérdezdd meg!
üdv: Rocko007

(#59) .: JuSzT :. válasza Rocko007 (#58) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

kéken van... ha apiroson lenne sztem fel sem ismerné mert ahhoz fel kell rakni a drivert...

De baszik bootolni.... Biosban esetleg valamit állitani ?

(#60) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ill még egy kérdésem lenne...

Ha huzom a procit akkor a ramnak össze vissza osztja az fsb-t... pl 230 nál már visszarakja 640 re meg ilyenek a 667 ramot... és hiába állitom 667-re, nem onnan kezdi el huzni a ramot.

meg miket érdemes be meg ki kapcsolni hogy jó tuning menjen ?

P4 531 ( nem tom még mit tud), ram: G.skill 667@ 900

(#61) ploteus válasza .: JuSzT :. (#60) üzenetére


ploteus
aktív tag

Vajon van tökéletes lap a világon? :U :U :F :F :O :O :DDD :DDD

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#62) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

UP

(#63) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

illetve azt miért csinálja soxor ha ujra akarom inditani a gépet.... akkor lekapcsol és nem ujraindul... és magátol be is kapcsol...

meg ha biosban elmentek valamit... akkor Ok után kikapcsol... majd be :D ???

Amugy 280FSB stabil mint atom... de a ramokat nem hajtja meg rendesen... a ramjaim amik mennek 900on is azok igy 730 se indulnak el 6-6-6-16 al se 2,2V al :D

Szal erre mi a megoldás ? Köszi

[Szerkesztve]

(#64) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

:F :F :F :F :F :F :F

(#65) Totyi válasza .: JuSzT :. (#63) üzenetére


Totyi
őstag

Az abit és asus lapok tuning sajátossága ez.Nem kell aggódni.Bizonyos fsb felett ezt csinálja.

(#66) .: JuSzT :. válasza Totyi (#65) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:D Köszi, de csak azért aggaszt mert azért vettem ezt a ramot hogy rendesen menjen a procival....

De a legjobb amit ki tudok hozni belőle az 220fsb ( asszem) és ddr733. Efölött megint leveszi a ramot.

A proc megy 270 fsb-vel is de akkor ugy kell beállitanom hogy 650-en menjen a ram, ekkor állithatnám 690re is, de azzal már se kép se hang.... Nem értem ezt a lapot, vagy valamit nem jol állitottam be..... ??????

Ramom : [link]

(#67) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

up

(#68) Rocko007 válasza .: JuSzT :. (#66) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hi!
Sztem a CPU:Memó arányon kellene változtatnod! Próbáld meg, ha 1:1be köteessége menni!
az aránnyal 1 kicsit játszadozni kell.
Hi!

(#69) Rocko007 válasza Yahooo (#54) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Üdv!
Sztem jó a párosítás, a 805-ök elmennek 3,6 körül, csak jó hűtés kell rá. Sztem biztos hogy jó választás. A dc-t még nem volt alkalmam kipróbálni, de lehet hogy veszek 1 805öst. A Dual-Core topicban talán többet tudnak segíteni.
Hi!

(#70) .: JuSzT :. válasza Rocko007 (#68) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Próbáltam én már minden arányt :D

(#71) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Hy

Mi a véleményetek a AI Quiet-röl érdems bekapcsolni vagy nem?.
Mért van az hogy a CPU-Z a 3,0 ghz 630 p4 emre sokszor csak 2,8 ghz ir ki.
de közbe meg ugrál 2.8 és 3 ghz közöt.

ASUS FOR EVER

(#72) Kami11 válasza .: JuSzT :. (#66) üzenetére


Kami11
őstag

Ez a PCI E fixálása miatt van így. Kapcsold ki a fixálást és úgy állítsd a ramok sebességét. Akkor működni fog. Nálam is jelentkezett ez a gond és csak így lehetett megoldani.
240-es FSB fölött jelentkezik ez a probléma, hogy újraindításnál kikapcsol majd be. Ez valóban az Asus és Abit alaplapok sajátossága, ne aggódj miatta. :)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#73) Kami11 válasza ADAMFURUS (#71) üzenetére


Kami11
őstag

Az EIST /Enhanced Intel Speed Step/ miatt ugrál. Ez az opció arra hivatott, hogy ha a proci nincs kihasználva, akkor visszaveszi a szorzót energiatakarékosság miatt. Ha újra le lesz terhelve a cpu akkor újra visszaállítja az eredeti sebességre a központi egységedet. Mivel a proci 3GHz-s így 14 és 15-ös szorzóval variál. Vagyis:
14x200=2800;
15x200=3000

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74) .: JuSzT :. válasza Kami11 (#72) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

De akkor nem lesz baja a VGA-nak, ha nem fixálom ? Akkor a Ramok is menni fognak vagy csak a kikapcsolást szüneti meg ez a gond ?

Köszi

(#75) Kami11 válasza .: JuSzT :. (#74) üzenetére


Kami11
őstag

Az enyémnek nem lett semmi baja! Az enyémnek!!! Kipróbálás erejéig szerintem nem vágja haza a karit. Valszeg, ha AUTON hagyod, a lap is korrigál valamit rajta. Ha meg nagyon elállítanád, úgy sem bootol be.
De csak saját felelősségre!!! Nekem ment!
Ez nem a kikapcsolást szünteti meg, hanem azt a ramsebességet tudod beállítani amit akarsz. Feltéve ha bírja azt a sebességet a ram! ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#76) .: JuSzT :. válasza Kami11 (#75) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Üdv.

[link]

Ez a ramom. A Fixálást kiprobáltam alacsony frekin.... ugy nem kapcsol ki.... de mondjuk 200fsb mellett sem engedi 800 ra állitani a ramot.... bármilyen időzíéssel 2,2V on sem...

Melyik biosod van fenn ? Nekem a legujabbb 1003. Lehe hogy az a gond ?


És a bootolos dologra valami ötlet? Mert az xp cd-m eddig minden lapommal bootolt, de evvel nem akar.... Köszi

(#77) Kami11 válasza .: JuSzT :. (#76) üzenetére


Kami11
őstag

Jó kis ramok, tetszenek ;)
Nekem is a 1003-as van fenn, de az ez előttivel kísérleteztem tuning terén, mióta ''belőttem'' a rendszert azóta nem piszkáltam.
A PCI E opciót AUTO-n hagyva tudsz elméletileg bármilyen ramsebességet beállítani, ami műxik is. Nálam legalábbis ez volt a helyzet.
A boot nekem ment cd-ről, nem tudom mi lehet a gond nálad, hacsak az nem, hogy nem a gyári Intel vezérlőre van kötve a cd/dvd meghajtód, ugyanis az integrált IDE vezérlők /a két piros/ nem támogatják az ATAPI eszközöket! Ez a manual-ban is benne van. Ha nem ez a gond akkor egyenlőre nincs rá ötletem, de még gondolkodom! :DDD :DDD :DDD

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#78) .: JuSzT :. válasza Kami11 (#77) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen a kék re dugtam, olvastam én is. Bios látja rendesen meg minden . Akkor vissza rakom az egyel elöbbi biost.

Csak a ramok azért érdekesek mert 230 fsb nél mennek 733on. 270 fsb mellett már 690 se, akkor már csak 650en mennek ..... Szal érdekes.

Na mindjárt rakom a régi biost. :D

(#79) Kami11 válasza .: JuSzT :. (#78) üzenetére


Kami11
őstag

Igen ez tényleg érdekes...
Erre a kérdésre szerintem csak az Asus mérnökei tudnák a választ, írj neki!k ;]
Nem hiszem hogy a régebbi bios megoldás lesz, de ki tudja? :F

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#80) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Hy

Az mitöl van hogy nekem a CPU voltja is ugrál 1,33-1,43 volt közöt?

ASUS FOR EVER

(#81) Kami11 válasza ADAMFURUS (#80) üzenetére


Kami11
őstag

Az is az EIST műve, a fentebb leírt okok folytán.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#82) Petya95


Petya95
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne a vélemnyetek, hoyg ti melyik alaplapot ajánlanátok.

Asus P5VD1-X vagy
AsRock 775i65PE

Amúgy P4-es (630)-as proci alákellene.

Köszi előre is

(#83) Kami11 válasza Petya95 (#82) üzenetére


Kami11
őstag

Hogy mi melyiket ajánljuk? Természetesen az Asus P5LD2-est! ;]
Ebben a fórumban ne is várj mást! :DDD :DDD :DDD

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#84) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Hy

Csak is az ASUS P5LD2 ajánljuk mi de hülyeség volt ide irnod.
ASUS FOR EVER

ASUS FOR EVER

(#85) 3d


3d
tag

Hali!

P5LD2-es alaplapot akarok venni. A kérdésem a következő:
Mi az a 8 tűs tápcsatlakozó? Van ilyen ezen a lapon?
Egy Pentium D 805-öst tennék bele.

(#86) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Hy

A ASUS P5LD2 csak négy tüs tápcsatlakozó van meg egy 24 pin es.
A 8 tüs az csak az ujabb lapoknál van.

ASUS FOR EVER

(#87) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

És az mér van hogy nekem a HDD-t nem a AMI BIOS ismeri fell hanem a ITE 8211?
Nektek is ugy van vagy csak nekem?

ASUS FOR EVER

(#88) Kami11 válasza ADAMFURUS (#87) üzenetére


Kami11
őstag

Talán azért, mert arra a vezérlőre van kötve a vinyód. ;]
Az egy + integrált ide eszköz, ugyanis a 945-ös chipsetre csak egy ide vezérlő van ráaplikálva az Intel részéről, amit az Asus megfejelt még kettővel.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#89) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Hi all!
A lapomnak van 1 nem mindennapi betegsége. Eddig /dec. 15.-től/ van meg a deszka, és eddig szabályos leállítás után 3* szállt el a BIOS. Ha a gombelemet kivettem, beraktam, akkor minden normálisan műxik. Mitől lehet? A memó időzítések: 4-3-3-8@667, 250-es FSB@1,45 V. A gyáti BIOS van a deszkába. Felküldjem a lapomat Ramirisékhoz?

(#90) vinakos válasza .: JuSzT :. (#76) üzenetére


vinakos
csendes tag

Nekem ugyanezek a gonok vannak vele. Nem bootol CD-ről, csak talán akkor, ha nincs sata-s winyó rákötve a lapra, de akkor se mindíg.
Egyébként ez a ki-be kapcsolgatás nálam is van.

Mitől lehet ez a boot dolog???

(#91) 3d válasza Rocko007 (#89) üzenetére


3d
tag

Hali!
Mit is jelent az pontosan hogy ''elszáll a BIOS''??

(#92) balbla


balbla
tag

Hahó!

Van valaki aki esetleg az ITE ide porton keresztül használ DVD írót ezzel a lappal?

Azért kérdezem, mert a leírásában az van, hogy nem támogatja az ATAPI eszközöket, de az ITE honlapján azt írják, hogy a 8211F támogatja.

Akkor most mi az igazság? Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata légyszíves írja le.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#93) Alvin_ti4200 válasza balbla (#92) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én azon használom, simán működik:)

(#94) balbla válasza Alvin_ti4200 (#93) üzenetére


balbla
tag

Köszi a választ, már megyek is megvenni a lapot.

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#95) dany27


dany27
őstag

Hali!!

Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek mért nem tok windowst telepíteni ilyen alaplapú gépre

Mer amikor be bootoltatom vele a cdt akko szépen elindul a folyamat és amiko patriciókhoz érek akko kiírja hogy nincsen hd a gépben pedig előtte votl rajta windows csak az elszállt!!

Boltban feldobták rá csak ők hálózaton keresztűl és ismét úgy csinálták!!

Ja és úgy sem megy ha csak simán windows allatt elindítom!!

várom ötleteiteket!!

Előre is thx!!

(#96) khron


khron
tag

Sziasztok!
Másik forumba már írtam, de nem tudtak válaszolni. Így titeket kérlek, hogy segítsetek.
Mivel P5ld2-m van ezért hátha tudtok tanácsot adni, hogyha a gépet kikapcsolom, akkor az usb fesz miért van? Idegesít, hogy minden világít kikapcsolt állapotban. Jumpert nem találtam, és a biosban se sincs ilyen opciót. Remélem elnéztem valamit, mert ettől függetlenül király a deszka.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#97) khron


khron
tag

Senki?

WANTED: minden ami - SEGA -

(#98) ligavideo


ligavideo
csendes tag

Van egy IP4 3000-es ASUS P5LD2 LGA 160 gigás 512Mb DDR II 533 PCX-es gépem./ vadi új/
Először Inno 3D GeForce 6600 GT videokártya volt benne. Media playerrrel történt lejátszásnál a videokártya svh-s kimenetét a tv-re kapcsolva egy bizonyos idő után a kép szétesett, vagy a tv-n egy vékony fehér csík volt, vagy megnyúlt a kép,vagy vizszintesen klonozta a sorokat, stb. Azt hittük, hogy rossz a videokártya és mivel az alaplap is Asus kicseréltük a kártyát Asusra /szintén 6600GT-re/. Sajnos ezzel is azt csinálta.
A memória 2x 216Mb, és az alaplapban az 1. és 3. slotba volt téve. Áttettem az 1. és a 2.-ba, és így egyenlőre ugy tünik talán nem csinálja.Bár ebben sem bízom.
Az a nagy gondom, hogy egy kis faluban kábel-tv-n keresztül képújságot szeretnénk lejátszani vele és elég ciki ha adásban ilyen megtörténik.
Kérem ha valakinek van ebben tapasztalata,kérem segítsen.
A memóriák helye befolyásolhatja-e ezt a jelenséget? Ha nem akkor mi lehet a gond, és mi a megodás? Elég az 512 Mb?
Nagyon várom a válaszotokat. KÖSZÖNÖM!!!!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#99) khron válasza ligavideo (#98) üzenetére


khron
tag

Bios-t frissítettél? Ha jól emlékszem van valami frissítés a problémádra.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#100) khron válasza khron (#96) üzenetére


khron
tag

Valaki pls segítsen!

WANTED: minden ami - SEGA -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.