Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) vandor01


vandor01
őstag

csak mar látnank vmi árlistat? :Y

gondolom a "költsegtakarékos"
- 4-8gb ram
- 750gb-os vincsi
- 2-4gb os vga...

azt mire "felöltözteted" ugyan ott lesz az ára... ?? :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4702) Mikulásbá válasza vandor01 (#4701) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem alap lesz a 8 GB RAM és legalább 1 TB HDD.

(#4703) thomasa


thomasa
senior tag

g751 Egy kellemetlen "széria" hibával szembesültem, miszerint a némelyik usb3-as portokon nem használható usb3-as külső hdd , mert másolás közben ki-be kapcsolja. És nem nálam jött elő először :( ez az issue. Bocsánat ha már téma volt korábban.

[ Szerkesztve ]

(#4704) Mikulásbá válasza thomasa (#4703) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Volt már téma.A BIOS a legfrissebb?

(#4705) thomasa válasza Mikulásbá (#4704) üzenetére


thomasa
senior tag

igen, 209-es

(#4706) Mikulásbá válasza thomasa (#4705) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Minden driver friss?Mintha lenne USB 3.0-hoz való az egyéb kategóriában-vagy valahol a többi közt.(sorry,már nincs gépen,nézd meg)

(#4707) thomasa válasza Mikulásbá (#4706) üzenetére


thomasa
senior tag

ok, utánajárok, leírom ha találok valami használhatót a többiek kedvéért is. Win10 alá elég kevés gyári drivert tettek még fel az asusék.

(#4708) Mikulásbá válasza thomasa (#4707) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 8.1-hez valóknál nézz szét.

(#4709) thomasa válasza thomasa (#4707) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem hiszem el, hogy egy ilyen értékű notebooknál megengedhető ilyen hiba :W és ez már régóta probléma ahogyan olvasom, egyenlőre nincs rá működő megoldás. Egyeseknek az egyik oldal usb jól működik, de én nem vagyok ilyen szerencsés. :((( Vajon hardveres vagy szoftveres eredetű? És miért nincs asuséknál egy faq, hogy ez valós probléma, amin 7/24-ben dolgoznak rajta? Én ilyen munkát adnék ki a kezemből már az utcán lennék. Kiégtem :o

(#4710) Pocok256 válasza thomasa (#4709) üzenetére


Pocok256
veterán

Az asus ROG és a minőség köszönő viszonyba sincsenek :D Ez a gép egy átlagos jól összerakott cucc, de meg kell érteni hogy nem volt halálra tesztelve. Nem is tervezték tökéletesnek ez látszik az árán is. Egyszerűen ez ilyen, bőven van hibája, viszont ezekkel többségére együtt lehet élni.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4711) thomasa válasza Pocok256 (#4710) üzenetére


thomasa
senior tag

Eddig Msi-m és Dell-em volt közép kategóriában. Mindegyik sok évet kibírt hibátlanul. Gondoltam a megbízhatóság miatt vállalják a bizalom programot is. Ezért a csalódás. Nagy valószínűséggel ez a széria már így marad, koncentrálnak a g752 és 700-asokra.

[ Szerkesztve ]

(#4712) Pocok256 válasza thomasa (#4711) üzenetére


Pocok256
veterán

Semmivel sem jobb mint az msi vagy a dell ez a laptop ugyanúgy középkategória csak éppen többe kerül mert a hardver ami benne van az is drágább ennyi az egész semmi más :)

A bizalom program meg :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4713) thomasa válasza Pocok256 (#4712) üzenetére


thomasa
senior tag

Ééés igen, találtam egy pixelhibát is :C :W

(#4714) Pocok256 válasza thomasa (#4713) üzenetére


Pocok256
veterán

Részvétem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4715) NTonee válasza Pocok256 (#4710) üzenetére


NTonee
veterán

,,Az asus ROG és a minőség köszönő viszonyba sincsenek"
A G750, G75, G74, G55, G53, stb tulajok nevében ezt kifejezetten elutasítom! A G751 nem sikerült túl jól, ez van, majd a következő.

(#4716) Pocok256 válasza NTonee (#4715) üzenetére


Pocok256
veterán

Sry akkor :R Hülyén fogalmaztam ez esetben :) Régebbi szériáról nem informálódtam így ha azt mondod azok korrektek akkor nem tudok ellentmondani. :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4717) Darth_Revan válasza Pocok256 (#4716) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Minoseg teren kb 1 szinten van a G750 es G751. Sot a 751 talan picit jobb.

Amugy Alienware se jobb...ott pl most az uj NV driver meg a kijelzo paneleket is elkezdte hazavagni :Y

[ Szerkesztve ]

(#4718) NTonee válasza Darth_Revan (#4717) üzenetére


NTonee
veterán

nem az anyag és összeszerelési minőség itt a probléma, szerintem lényegesen jobbak az átlag gépeknél. Inkább a jelentkező hibák mennyisége tűnik nagyobbnak a korábbi gépekhez képest.
Jah, win10 + alien kijelzők (más gépeknél is előfordult)... maradt a win7 nálam is egyelőre. Nekem már valamiért nem is engedte frissíteni a rendszert a win update progi, szóval lehet, hogy felfigyeltek rá valahol.

(#4719) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nekem volt G75VW,ami alaplap hibás volt.nem kapcsolt be,csak ha ő is akarta.Kétszer küldtem szervízbe,ugyanúgy jött vissza,náluk nem produkálta a hibát.Kénytelen voltan videóra venni,úgy küldeni harmadjára is szervízbe a gépet.Közben meghirdettem,már az új gazdája mert érte,mivel azt ígérték,alaplapot cserélnek.
Utána a G75VX hibátlan volt.A speciális GPU-val volt a legtöbb "gond",azaz a driverével.
Következett a G750JH,ez gyárilag akkuhibás volt,nem töltött fel teljesen és később egyre kevésbé.Cserélték,de ehhez be kellett küldeni a gépet egy hétre.Előre le volt beszélve,állítólag megrendelték hozzá az akkut,mire a gép beért.
A G751JY hibátlan volt,"MM"-es verzió,sajnáltam is,hogy el kellett adnom. :U

Ha lesz,a következő is ROG lesz,ár-érték arányban még mindig verhetetlenek a kategóriában.

(#4720) Gausz


Gausz
aktív tag

Nálam lassan másfél éve G750JM üzemel. Az elején akadtak gondok a wifivel, mert kb 2 percenként megszakadt, majd 1-2 másodperc múlva visszajött. Szép kis élvezet volt még a skype is...
Szervízben cserélték a vez.nélküli kártyát, de nem oldódott meg. Aztán valaki javasolta, hogy esetleg a bluetootht le kellene tiltanom, azóta megy :)) Bezavarja ugyebár a 2,4GHz-t... User error
Pár hónapja tűnt fel, hogy a képernyő bal alsó sarkánál levő vízszintes műanyag takaróelem leválik 1-2mm-re a géptől, tehát a billentyűzet síkjából felfelé lifeg. Ilyet más is tapasztalt már a fórumon. De ez szerencsére nem ront a teljesítményen.

(#4721) thomasa válasza Mikulásbá (#4719) üzenetére


thomasa
senior tag

És G751JY-ban nem volt gondod az usb3-as külső hdd-kkel, vagy nem használtál ilyesmit?

(#4722) Gausz válasza Gausz (#4720) üzenetére


Gausz
aktív tag

Ja, igen. Néha többször rá kell dugni USB3-as külső vinyót, hogy lássa.
Ha nem ismeri fel, akkor is érezni, hogy pörög, a LED viszont nem világít.

(#4723) Mikulásbá válasza thomasa (#4721) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Volt,mindent felraktam,ami csak kapcsolatban lehet az alaplappal,BIOS-t frissítettem,aztán nálam rendbe jött.

(#4725) Djatis válasza Mikulásbá (#4724) üzenetére


Djatis
senior tag

Na ez kemény lesz! Lassan nem kell lemondanunk az asztali teljesítményről!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4726) lajxko válasza Djatis (#4725) üzenetére


lajxko
tag

Új Nvidia driver [link]
Új Beta Geforce Experience [link]
Utóbbi elég vagány a GameStream Co-op funkciója miatt.
Tesztelve Metal Gear Solid Phantom Painnel, tökéletesen megy a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#4727) lajxko


lajxko
tag

Akinek gyári ssd-je van (Samsung mzhpu256hcgl-00005 256GB) tudna írni egy SSD-Life vagy Hard Disk Sentinel által kimutatott Health státuszt és a hozzá kapcsolódó Work timeot?

(#4728) Djatis válasza lajxko (#4727) üzenetére


Djatis
senior tag

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4729) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#4724) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na ez mar erdekesse fogja tenni a versenyt...Asus teren csak a vizhuteses GX700 kap ilyet, Clevo es MSI teren viszont sima leghuteses laptop is :(

Teljesitmeny teren csak par fpsel marad le az asztalihoz kepest, ami eleg durva :Y

[ Szerkesztve ]

(#4730) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#4729) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 990M meg is haladhatja a GT980-at kb.30%,de az csak a vizesben lesz-érthető,gondolom K-s procival és 4K kijelzővel.Ezt már régebben megjósoltam.A gond ezzel az,hogy oda a hordozhatóság a külső hűtéssel.

(#4731) kozmy válasza Mikulásbá (#4730) üzenetére


kozmy
őstag

Egy frankó Nomád tatyóval már vihető is lessz a szett, csak hát a suly nem mind1 :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#4732) Mikulásbá válasza kozmy (#4731) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem fog beleférni a G700 és a külső hűtő monstrum.Volt NOMAD táskám,tudom.

(#4733) kozmy válasza Mikulásbá (#4732) üzenetére


kozmy
őstag

Kérdés mekkora a G700 nem olyan bíztos az, hogy nem fér el, de ha mégsem akkor a tuningnak annyi, max otthon tuningol az ember. Vagy egy tesos szatyorba bele dobja az ember :DD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#4734) lajxko


lajxko
tag

Sziasztok!

Hoztam nektek egy kis infót a G752-esekről:

G752VY-GC067D
i7-6700HQ, FULLHD, 16GB RAM, 1TB HDD+256 SSD, GTX980 8GB, Freedos
br. 639.900 Ft ajánlott végfelhasználó ár ( még változhat, mire beérkezik )

G752VY-GC110D
i7-6700HQ, FULLHD, 8GB RAM, 1TB HDD, GTX980 8GB, Freedos
br. 579.900 Ft ajánlott végfelhasználó ár ( még változhat, mire beérkezik )

Beérkezés talán karácsonyra.

(#4735) Mikulásbá válasza lajxko (#4734) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bennfentes vagy?Ezek elég konkrét adatok,azért gondolom.

(#4736) vandor01


vandor01
őstag

1900/2000 euro...

hasonlot osszeallitani a Clevobol a ceg nel : 2300/2400euro...
tenyleg gazdasagosabb egy alap 4th gen 965/970-el 1400/1500eu ert
aztan kesobb VGA-t cserelni... vagy legalabb is igynezki :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4737) gcsaba966 válasza lajxko (#4734) üzenetére


gcsaba966
csendes tag

Óóó ez egy nagyon jó hír! :DD

(#4738) lajxko válasza Mikulásbá (#4735) üzenetére


lajxko
tag

Igen, pontosak, beszállítótól vannak az infók.

(#4739) Djatis válasza lajxko (#4738) üzenetére


Djatis
senior tag

Azért ezek most jóval drágábbak mint a g751!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4740) Mikulásbá válasza lajxko (#4738) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jöhet még bármi info a G752-ről.
Szerintem is ugyanaz,mint a 751JY,csak a proci újabb,meg gondolom DDR4-es RAM van benne. :U
Alapgépeket néztem,100 ezer a difi.

[ Szerkesztve ]

(#4741) Darth_Revan válasza lajxko (#4734) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Beérkezés talán karácsonyra."

Na mire ez is eljut hozzánk, addigra USA-ban meg Nyugat-Európában meg már lejárt lemez lesz és inkább a Pascal GPUt fogják várni :W

(#4742) Pocok256 válasza lajxko (#4734) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért elég nevetséges, hogy kb 2% teljesítménybeli diffiért +100k t kérnek :DD én 440k ért vettem az adatlapomon lévő gépet itt meg kb ugyanez 580k :D Jézusom ...Ezeknek elég durván elmentek otthonról ;]

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4743) lajxko válasza Darth_Revan (#4741) üzenetére


lajxko
tag

Hazai beérkezést írtam.

(#4744) Mikulásbá válasza Pocok256 (#4742) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Minden újdonságnak ára van.Játék szempontjából(ár-érték)már nem biztos,hogy megéri.

(#4745) Pocok256 válasza Mikulásbá (#4744) üzenetére


Pocok256
veterán

Jó, de ez azért már pofátlanság :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4746) Darth_Revan válasza lajxko (#4743) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudom.

(#4747) Mikulásbá válasza Pocok256 (#4745) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd nézd meg,ugyanez a konfig pl. a MSI-nél mennyi lesz.

(#4748) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#4747) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ugyanennyi...csak nettóban :D

(#4749) Pocok256 válasza Mikulásbá (#4747) üzenetére


Pocok256
veterán

Annyira amúgy nem zavar, nagyon gondokodom rajta, hoyg eladom az egészet 450k ért és veszek helyette egy 13 as alienwaret. csak kérdés 450 ért lenne e rá vevő :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4750) vandor01 válasza Pocok256 (#4749) üzenetére


vandor01
őstag

ahhh.. regi fost csak felenek a feleert! :DD :C

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.