Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) ForRedGlory válasza Pocok256 (#4850) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igen, erre én is gondoltam, lehet ez lesz, csak szkeptikus vagyok én ezzel a dologgal :)

- nem találtam az ÁSZF-ben, hogy mindenféle hiba esetén tejelnek-e, bár ha nincs kitétel, akkor arra hivatkozva nem visszakozhatnak
- van egy pixelhiba is rajta (és egy pixelhiba még nem alap cserére)

- nem feltétlen ezt a laptopot szerettem volna venni, mert g-sync verziós (csak már rohadtul kellett egy)

Szóval, ha minden rosszul sül el, leadom javításra, javítják, de nem fizetnek, én meg használhatom tovább a pixelhibás gépet. Szóval ez itt a dilemma. Persze, ha meg minden jól sül el, azaz javítják és az árát is visszaadják, elnézegetem én azt a döglött pixelt :D

Jazz: távollévők között létrejött szerződés (azaz online, webshop vásárláskor) 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a szerződéstől. Na nekem erre már kettő indokom is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4852) NTonee válasza Pocok256 (#4850) üzenetére


NTonee
veterán

A gond, hogy a vásárlástól számított 1hónap után él a bizalom program, így ez még nem működne. De vissza kell vinni a boltba, cserélik, vagy pénz vissza.

(#4853) ForRedGlory válasza NTonee (#4852) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt hogy állapítják meg, hogy már a vásárlás után rossz a hangszóró? Nyílván a 31. nap után jelenteném be. :D

(#4854) thomasa válasza ForRedGlory (#4853) üzenetére


thomasa
senior tag

De hát itt is írtad, hogy ez vásárlós óta van. Ők is néznek fórumot.

(#4855) ForRedGlory válasza thomasa (#4854) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Persze... :D Majd egy fórum bejegyzésből indulnak ki..., egyébként meg lehet csak az én hallásom túlfejlett. Most direkt megnéztem pár tesztet és ott írják,hogy alapból sem valami hú de jó a hangja. Lehet gyárilag ilyen, hogy bizonyos esetekben torzít. Az én fülem, meg elég jó, minden szart kiszúrok és ezért zavar.

[ Szerkesztve ]

(#4856) thomasa válasza ForRedGlory (#4855) üzenetére


thomasa
senior tag

Én azt javaslom, a 14 napos visszavételt használd ki, ne a bizalom programos pénzvisszatérítést, mert nagy meglepődés lesz belőle. Arról nem beszélve, hogy 1-2 hónapig nem lesz notid sem, amíg bevizsgálják. Rámondják, hogy ez eredetileg is hiba volt, és pénzt nem fogsz látni, max megcsinálják (értsd másik selejtes gépből kapsz alkatrészt, volt már olyan, hogy msata nélküli alaplapot kapott vissza valaki, de olyan is, akinek szétkarcolták gép fedlapját (olvass vissza))

(#4857) ForRedGlory válasza thomasa (#4856) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Valószínűleg az lesz szerintem is, de köszi a tanácsot. Úgyis a g-sync verziós jobban kellene. :)

(#4858) lajxko válasza thomasa (#4856) üzenetére


lajxko
tag

Azért ez erős túlzás. A Fixdirect tapasztalataim alapján gyorsan és precízen szokott dolgozni. Asus notik általában 1-1,5 hét alatt szervizelődnek még akkor is, ha alkatrészt kell berendelni hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#4859) Djatis válasza lajxko (#4858) üzenetére


Djatis
senior tag

Nekem is csak pozitív tapasztalatom van a Fixdirecttel. Annó a G53-amban 2 nap alatt videokártyát cseréltek de volt, hogy a vinyót 1 nap alatt cseréltek és 640-es helyett 750-est raktak bele!
Ha mindennek ilyen lenne a szervize akkor nem itt tartanánk!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4860) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na megoldódott a hang, de nem az ASUS-nak köszönhetően. Igaz már egy éve nem volt PC-m, mióta nem szokás up-to-date tartani a drivereket? :W Legalább a Win10 lehetne "okosabb" picit...

Az oké, hogy mivel Win nélkül vettem, a mellékelt lemezről ment fel minden driver, de nincs ASUS-nak valami okos programja, ami figyeli, ha jött ki újabb driver? HP-nél megszoktam a HP Support Assistant programot, ami több, mint tökéletes ilyen téren.

Belebotlottam ebbe a leírásba és leszedtem innen a legújabb audio drivert -> eltűnt a torzítás. Pont úgy jártam, mint az ASUS touchad driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#4861) NTonee válasza ForRedGlory (#4860) üzenetére


NTonee
veterán

,,nincs ASUS-nak valami okos programja, ami figyeli, ha jött ki újabb driver?"
de van, csak sosem működött :D

(#4859) Djatis:
,,Annó a G53-amban 2 nap alatt videokártyát cseréltek"
de csak mert még garanciális volt. Nekem 2hete járt le a gari, mikor betérdelt a vga. Közölték, hogy minimum 1hónap (és 125pénz). :U Garis eszközöknél általában tudják tartani a 2hetes időt, de ha már kifut a gari, akkor hátraesik a javítási sorban.

[ Szerkesztve ]

(#4862) Djatis válasza NTonee (#4861) üzenetére


Djatis
senior tag

Milyen videókari kerül ennyibe?????

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4863) NTonee válasza Djatis (#4862) üzenetére


NTonee
veterán

A gtx 560m a G53-ban került volna annyiba, ha kértem volna a javítást.

[ Szerkesztve ]

(#4864) Djatis válasza NTonee (#4863) üzenetére


Djatis
senior tag

Az igen! És akkor már a 7-es széria is kint volt kb.

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4865) Jazz


Jazz
Topikgazda

GX700 tumorának hűtőköre:

free your mind

(#4866) NTonee


NTonee
veterán

A lassan érkező új masinák miatt lassan át lehetne nevezni ismét a topicot (hülyén nézne ki ASUS ROG G750-G751-G752-GX700 néven :) ), de most egyszerűen ASUS G Series notebookok-ra. Bár a 15,6" gépeket nem venném ide, azok a gépek maradhatnának a mostani G551 topicban (ott is átnevezve, valamilyen megkülönböztetéssel).

(#4867) Pocok256 válasza Jazz (#4865) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez a tumor nem szarral gurít :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4868) Mikulásbá válasza NTonee (#4866) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ASUS ROG 7-es (17") gamer sorozat ??

(#4870) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#4869) üzenetére


Darth_Revan
veterán

My laptop is water cooled!! Is yours?? :DDD

"Az ASUS mostanra elárulta, hogy a hűtőfolyadék konkrétan nem kering magában a laptopban, helyette a vízhűtő csatlakozóinál lévő kamrában cirkulál. A CPU és GPU által termelt hőt hőcsövek szállítják el a kamrához. Hibrid hűtési megoldásról van szó, amely lehetővé teszi, hogy dokkolt és különálló állapotban is megfelelő legyen a laptop hőleadása."

Na ezért aztán megéri a vízhűtés :C
A hőcsöveket elnézve léghűtéssel éppen csak 90C alatt fogja tudni tartani az asztali GTX980 VGA-t és a laptop Skylake cpu-t :W
Nem akarok nagyon mást reklámozni, de a hűtés terén a Clevo P870DM-G tűnik eddig a győztesnek, ott ilyenek a hővezetők:


Sok teszt még nincs, de 1 FireStrike Extreme teszt alatt se az asztali GTX980 vga, sem az asztali(!) Intel i7 6700k Skylake CPU nem ment 80C fölé.

Szoros lesz a verseny, nagyon várom már, hogy mit fog tudni az Asus vampor chamber megoldása a G752VY-ban :)

[ Szerkesztve ]

(#4871) NTonee válasza Darth_Revan (#4870) üzenetére


NTonee
veterán

A Jazz által bedobott kép alapján sejthető volt, hogy van egy kis sumák a dologban. :)

(#4868) Mikulásbá:
Így nekünk egyértelmű lenne, hogy miről szól a topic, de nem biztos, hogy mindenki másnak is.
Asus ROG Gaming notebookok (17,3")?
A G771 és jövőbeli társai még így is ide jönnének, amik hát... nem igazán illenek ide, de mindegy, belefér.

(#4872) Mikulásbá válasza NTonee (#4871) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 15"-os gamer notival is ide jönnek sokan.
Na akkor mi legyen?A többiek is javasolhatnak ám,aztán megbeszéljük melyik a legokosabb.

[ Szerkesztve ]

(#4873) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#4870) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

3 hűtő azért már tud dolgozni rendesen.
Szerintem az új G752 új hűtése is tudni fogja 2 hűtővel.Azaz remélem. :U

Asus ROG Gaming notebookok (17,3")? -> Asus ROG Gaming notebookok (7-es széria)?

[ Szerkesztve ]

(#4874) thomasa válasza Darth_Revan (#4870) üzenetére


thomasa
senior tag

Régebben is voltak olyan notik, ami asztali cpu-val és RAM-al működtek, de nem gondoltam volna, hogy visszatér ez a trend.

(#4875) Darth_Revan válasza thomasa (#4874) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet rajottek, hogy a teljesitmeny jobb es leggel le tudjak huteni azt is :)

(#4876) thomasa válasza Darth_Revan (#4875) üzenetére


thomasa
senior tag

Na de a fogyasztás? Mekkora tápja lehet már, azt sosem mutogatják :D

(#4877) Darth_Revan válasza thomasa (#4876) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Telen jo a tap talp melegitonek :D

(#4878) WZP válasza Darth_Revan (#4870) üzenetére


WZP
aktív tag

Egy ekkora brutális monstrum mennyire marad működőképes(mennyire veszi vissza az órajeleket), ha kihúzza az ember a tápot ? Nem hinném hogy az akku akár 5 percig is képes lenne ellátni egy ilyen gépnek a peak áramfelvételét, akkor se ha szeretné. A tápnak is vagy 300W-osnak kell gondolom lennie, hogy egyáltalán életben tartsa a gépet terhelésen, és akkor még nem töltődik az akku közben :D

Inter Arma Enim Silent Leges

(#4879) Darth_Revan válasza WZP (#4878) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A tap 330W-os amit adnak hozza :D

(#4880) Pocok256 válasza Darth_Revan (#4879) üzenetére


Pocok256
veterán

Az úgy mondjuk érdekes és akkor ezt akarják még tuningal etetni ? :DDD
Gyakori táp elfüstölésekre felkészülni ! :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4881) Djatis


Djatis
senior tag

Úgy látom lassan készülhetünk mert jött az Asus-nak egy G752! Már csak az a kérdés, hogy Máté mikor hív meg minket!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4882) NTonee válasza Mikulásbá (#4873) üzenetére


NTonee
veterán

ha senkinek nincs egyéb ötlete, akkor szerintem jó lesz, amit utoljára írtál.

(#4883) Mikulásbá válasza Djatis (#4881) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ő(k) már tesztelik...... :U

(#4884) -Alvin- válasza Darth_Revan (#4870) üzenetére


-Alvin-
tag

MSI is jön:
[link]

Sőt ők 980 gtx sli-t is csináltak bár nemtom kinek kell az a szörny:
[link]

(#4885) matteo_szg válasza Djatis (#4881) üzenetére


matteo_szg
őstag

Amint újra nálunk lesz a masina, csak egy villámlátogatáson volt itt.

jupiiii

(#4886) Djatis válasza matteo_szg (#4885) üzenetére


Djatis
senior tag

Na és milyen volt élőben? Tényleg világít a hűtő résznél? Vékonyabb mint a g751?

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4887) gcsaba966


gcsaba966
csendes tag

Egy kérdésem lenne. G752-ből is lesz magyar billentyűzet kiosztású ugye?

(#4888) Mikulásbá válasza gcsaba966 (#4887) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze hogy lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#4889) gcsaba966 válasza Mikulásbá (#4888) üzenetére


gcsaba966
csendes tag

Zsír, köszi. :R

(#4890) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

A topik átnevezését kezdeményeztem,ez lesz : Asus ROG Gaming notebookok (7-es széria)

Remélem annak is megfelel,akik nem szóltak hozzá az átnevezéshez.

(#4891) vandor01


vandor01
őstag

jo lesz ez minden evben upgradeljuk a szeria szamot :):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4892) NTonee válasza vandor01 (#4891) üzenetére


NTonee
veterán

és akkor egy szép hosszú sor lesz a topic neve, ugye?
ASUS ROG G750-G751-G752-G753-G754, GX700-701-702, G771-772
ez tényleg jól nézne ki :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#4893) matteo_szg válasza NTonee (#4892) üzenetére


matteo_szg
őstag

GL752...:)

jupiiii

(#4894) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4893) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv Szaki!

Van valami új vagy konkrét a G752-ről?Magyar megjelenés,ár,verziók és konfigjaik,stb.

Látom az átnevezés is megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#4895) matteo_szg válasza Mikulásbá (#4894) üzenetére


matteo_szg
őstag

Van, holnap beírom. :)

jupiiii

(#4896) NTonee válasza matteo_szg (#4893) üzenetére


NTonee
veterán

GL lesz a 752 ezek szerint, mint az 552 is? Most csak úgy variálnak kicsit, vagy van valami oka a megkülönböztetésnek?

(#4897) matteo_szg válasza NTonee (#4896) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem, lesz egy GL752 is. Ugyanaz, mint a GL552, csak 17"-es. :)

jupiiii

(#4898) NTonee válasza matteo_szg (#4897) üzenetére


NTonee
veterán

De az 551 17es nagytesója a 771 volt tudomásom szerint. Akkor viszont a GL552-nek nem 772 lesz a nagytesója?
Vagy kezdek megkavarodni? :)

[ Szerkesztve ]

(#4899) matteo_szg válasza NTonee (#4898) üzenetére


matteo_szg
őstag

Kezdesz megzavarodni. :)
Van némi káosz, de az fix, hogy van GL552 és jön a GL752.

Van G551 és G771. Ezeknek az utódja a G552 és G772 lesz várhatóan.

És akkor ott van ugye a G751, majd most a G752.

jupiiii

(#4900) gcsaba966 válasza matteo_szg (#4899) üzenetére


gcsaba966
csendes tag

Nem is csoda hogy belezavarodik... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.