Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) NTonee válasza Mikulásbá (#4548) üzenetére


NTonee
veterán

ezzel viszont csak egyetlen gondom van... A HK procit tuning nélkül le tudja hűteni a gép magában is (remélhetőleg). De vajon a 990m-et is? Nagyon kíváncsi leszek erre a gépre.

(#4552) Mikulásbá válasza NTonee (#4551) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is azon gondolkodtam,vízhűtő nélkül mire képes a gép magában.Szerintem G752 szint.

(#4553) misk@ válasza Mikulásbá (#4552) üzenetére


misk@
tag

hát nem tudom, remélem azért nem ez lesz az új csapásirány a gamer laptopoknál. Azzal vízhűtéssel nagyon nem tudok megbarátkozni. Akkor már inkább legyen valamivel vastagabb a ház és nehezebb akár fél-egy kilóval, de még akkor is egyszerűbb cipelni/kezelni. (tudom, hogy a vízhűtést otthon lehet hagyni de akkor is ha hosszabb időre mész valahová, akkor úgyis viszed a plusz hűtést is)

Szóval bízom benne, hogy valaki pld a clevo kihoz valami kompaktabb megoldást a 990m hűtésére.

(#4554) zolizozo80 válasza misk@ (#4553) üzenetére


zolizozo80
tag

Én azt olvastam valahol, hogy csak az új procihoz kell a vízhűtés ha tuningolni akarod, a GPU-t :K nem fogja érinteni a "tumor".....

(#4555) Mikulásbá válasza zolizozo80 (#4554) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pont a CPU-t?Minek?A G752-ben is lesz HK-s proci,ott nincs semmi extra hűtés-mondjuk az a gép 1 cm-el vastagabb lesz. :U

(#4556) NTonee válasza zolizozo80 (#4554) üzenetére


NTonee
veterán

én még abban is kételkedem jelenleg, hogy a gép önmagában képes lesz hűteni a 990m-et alapbeállításokon, tuning nélkül. A 990m (gyártói konfigurációtól függően) 100-185W TDP-s. Ezért vagyok én nagyon kíváncsi, hogy mit tud a gép. Ha minden jól működik és nem 90+ fokon fog járni a gpu, akkor elgondolkodom majd én is a vásárláson.

[ Szerkesztve ]

(#4557) Muerte válasza NTonee (#4556) üzenetére


Muerte
addikt

Ha közelébe akarnak érni egy 980M sli-nek akkor oda kell pakolni a ~200W-ot azt meg víz nélkül nem tudja lehűteni a gép,amúgy is ez a 990M nem egy hosszútávú dolog lesz szerintem,én sok értelmét nem látom neki,meg annak a batár vízhűtésnek sem.Jövőre jönnek már a DX12-re tervezett cuccok(Pascal),kisebb csíkszélességen,kevesebb fogyasztással,nagyobb teljesítménnyel.

(#4558) -Alvin- válasza Muerte (#4557) üzenetére


-Alvin-
tag

Szívemből szóltál szinte. Értelme azért mondjuk van mert későbbre is elég lesz egy ekkora teljesítmény, csak éppen ennyi pénzért.... 4000 dollaról beszélnek pff minek...

(#4559) NTonee válasza Muerte (#4557) üzenetére


NTonee
veterán

ha a közelébe akarnak érni a 980m sli-nek. Kétlem, hogy az asus ezt bevállalta volna, mert ez kb azt jelentené, hogy a vízhűtés nélkül használhatatlan lenne a gép. Hacsak nem robbantanak valami forradalmian új, szuper hűtéssel (a vízhűtőt nem számítva). Vagy még azt tudom elképzelni, hogy valamilyen módon korlátozzák a gpu teljesítményét, amikor a vízhűtő nincs rácsatlakoztatva.

(#4560) Muerte válasza NTonee (#4559) üzenetére


Muerte
addikt

Jó lenne látni már a gép belsejét,én is kíváncsi vagyok rá mit találtak ki vajon :) Ha léggel csak félgázon megy akkor nem sok értelme van,de ha meg megy azzal is,akkor minek kéne a víz?,szóval nem megy :DDD

(#4561) Mikulásbá válasza Muerte (#4560) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem is mennie kell valamennyire víz nélkül is.Lehet alap dolgok,semmi játék.

(#4562) Djatis válasza Mikulásbá (#4561) üzenetére


Djatis
senior tag

Szerintem a vízhűtés max a húzáshoz kell!
Ha vízhűtés nélkül nem lenne meg a teljesítmény akkor semmit nem érne a gép és a hordozhatóságnak is annyi !
A sima hűtéssel leadja a gép a normál elvárható teljesítményt mondjuk egy 80 fokon, vízzel ugyan ez 60 fok! És ha húzod a procit meg a gpu-t akkor vízzel 80 fok!
Víz nélkül meg szerintem tiltva lesz a tuning!

[ Szerkesztve ]

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4563) Mikulásbá válasza Djatis (#4562) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,így logikus. :K

(#4564) thomasa válasza Djatis (#4562) üzenetére


thomasa
senior tag

Várjuk meg a teszteket, lehet, hogy vízhűtés nélkül csak egy vágódeszka, ami csak kolbász daraboláshoz használható. :)

(#4565) Djatis válasza thomasa (#4564) üzenetére


Djatis
senior tag

Akkor bezony azzal asus tökön rúgná magát! Ki vesz 700-800ezer forintért egy netbook-ot?

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4566) Muerte


Muerte
addikt

Ha egy chip lesz a kártyán arról nem lesz egyszerű lerántani a 200 W-ot léggel az biztos.

(#4567) thomasa válasza Djatis (#4565) üzenetére


thomasa
senior tag

Vannak emberek akik milliókat adnak egy portréért amit egy majom fest :)

(#4568) thomasa


thomasa
senior tag

Egy kérdésem lenne G751JY-hoz aki kombóban vette 128GB ssd+1TB hdd, milyen márkájú ssd-t adnak hozzá? Megéri a +30 ezer felárat, vagy érdemesebb utólag beszerezni egyet?

(#4569) Mikulásbá válasza thomasa (#4568) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem éri meg-ugyan PCIe sebességet tud (1300/1000MBs),de ezt a sima SSD-hez képest nem igazán lehet érezni.
Ha sok játékot akarsz a gépedre,inkább nagyobbat vegyél bele.

(#4570) Djatis válasza thomasa (#4568) üzenetére


Djatis
senior tag

Akkor én írom az érem másik oldalát!
Szerintem megérte bár nekem 256gb-s van benne samsung gyártmány! És ha pl játékot telepítesz vagy kicsomagolsz nagyobb fájlokat akkor észre veszed a brutális gyorsaságot!
Ha azt nézded hogy emiatt 50k-val volt több a gépem de még mindig 70k körül van az ssd akkor pláne megéri!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4571) Mikulásbá válasza Djatis (#4570) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 256-os már igen,megéri,mert ugye nem SATA III-as.

(#4572) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Rövid videó a GX700-ról.

[link]

jupiiii

(#4573) E1even válasza matteo_szg (#4572) üzenetére


E1even
senior tag

Ez oda'asz... :K ;]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4574) -Alvin-


-Alvin-
tag

Én azért kíváncsi vagyok acer gamer laptopjára is, nem tűnik rossznak, kérdés az ár :D
[link]

(#4575) vandor01 válasza -Alvin- (#4574) üzenetére


vandor01
őstag

ja jo lenne mar itt lennenek a boootokba az uj cuccok
meg lehetne tapogatni! lennenek tesztek kiderulnenek az arak!
azt lehetne valasztani?? az occco 4th gen vagy a daaga 6th gen :) :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4576) thomasa válasza -Alvin- (#4574) üzenetére


thomasa
senior tag

Mondta a végén, $1599

(#4577) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

(#4578) wanted5 válasza Mikulásbá (#4577) üzenetére


wanted5
őstag

egyet nem értek asuséknál sose: miért van jobb oldalt az összes csatlakozó??? :O miért nem lehet pont fordítva?

aki használ egyáltalán még lemezt annak pár másodperc berakni, de a kábelek, mindig ott fognak lógni, és egy gamer gépnél pont az egeres oldalra kell ezeket rakni? :F

[ Szerkesztve ]

(#4579) Mikulásbá válasza wanted5 (#4578) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van benne valami.......Hátulra is lehetne pakolni,mint a Dell vagy a MSI is teszi,én jobb oldalra csak egy USB-t tennék,azt is a felső sarokhoz,egérnek.

(#4580) wanted5 válasza Mikulásbá (#4579) üzenetére


wanted5
őstag

ha a jobb és bal oldalt megcserélnék nekem tökéletes lenne :D

(#4581) Mikulásbá válasza wanted5 (#4580) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írj az ASUS-nak,gyártsanak le neked egy olyat. :DD

(#4582) Djatis válasza wanted5 (#4580) üzenetére


Djatis
senior tag

Egyébként igazad van, én is gondolkodtam már ezen!
Mondjuk hátra középre elég lenne berakni a HDMI, ethernet és táp csatikat. Oldalra meg lehetne rakni a többit!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4583) vandor01


vandor01
őstag

en meg azert megneznek egy a...r-es predatort is
aztan... amelyik jobban tesssik! :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4584) Mikulásbá válasza vandor01 (#4583) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most járnak ott,amit az ASUS már rég megcsinált.Ettől még lehet jó is.
Most,hogy már sok jó és részletes kép van a G752-ről,látszik,a hűtőnyílások elég kicsik hátul.A rács szép nagy,de benne a nyílás jóval kisebb,mint a G751-nél.Valami újítást szimatolok vagy anyagban,van technikában.A géptest is nagyobb,lehet belül a hűtőrácsok és a ventik átmérői is nagyobbak?Sehol nincs még robbantott kép a gépről,de ki fog derülni hamarosan,a tesztek is jönnek. :U

(#4585) gerner1


gerner1
veterán

Urak,

Találtam SSD-t, amit még a G751-be bele lehet tenni a PCIe SSD, és ennek irányában elhelyezett SATA port-ba.

Az egyik megoldás :
http://www.anandtech.com/show/6553/sandisk-ultra-plus-ssd-review-256gb
Cikkben olvasható, és a fotókon látható nyákméretű SSD használata. Értelem szerűen a dobozt szét kell szerelni. Az alsó műanyag tokrészről levágni azt a többletet, amely a PCIe SSD-t már elérné. Így is megmarad az az öntvényrész, amelyhez maga a nyáklap rögzítve marad. A fém fedlap elköszön a használattól, és az SSD termék garanciája is.

Egy másik megoldás lehet:
http://www.ebay.com/itm/SINTECH-mSATA-2-7-5cm-SSD-to-1-8-Half-Slim-SATA-Adapter-cnverter-card-PA6006H-/321442205011?hash=item4ad772cd53
SATA-mSATA modul használata. Ez olyan megolodás, amely még szintén elfér. Ennél a megoldásnál, jól látható, hogy a SATA port síkjához képest, merőlegesen helyzeték az mSATA portot. Előnye, az igény szerinti mSATA SSD-vel való használat lehetősége.

(#4586) Mikulásbá válasza gerner1 (#4585) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az alaplap tudja kezelni a 3 háttértárat?Pláne ha abból 2 SSD?
A másodiknál a msata van PCIe sebességű?Ha nincs,fölösleges a buhera.M.2 SSD-ből is csak 2280-as van még ilyen sebességgel,azt hiszen.Most jönnek a kisebb(2260 és 2242-es)méretben.
Na meg minek?Egy nagy SSD+nagy HDD nem elég?

(#4587) gerner1 válasza Mikulásbá (#4586) üzenetére


gerner1
veterán

Én nem tudom, mert ahányan vagyunk, gyakorlatilag annyiféle az igény..... Azoknak bizonyára érdekes lehet, akik szeretnék azt a port -ot is kihasználtnak tudni. Azért akad ilyen embertárs is, és nem csupán elvétve.

Akik nem látnak benne rációt, azok amúgy is keresztül lépnek ezen, ahogy eddig is ....

Egyébként, én magam nem gondolnám, hogy lehetséges volna SATA porton keresztül PCIe sebességet elérni. A SATA port, és annak korlátai ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#4588) Djatis válasza Mikulásbá (#4586) üzenetére


Djatis
senior tag

Èn is akartam ilyen megoldást mert sajnos nekem pl. Nem!
236Gb-t ismer fel a gèp azon megy a win meg a játèkokat is arra rakom fel, mert nem szeretek keresztbe telepìteni.
Meg ugye a játèkok is akkor töltenek be villám gyorsan ha ssd-n vannak!
Ugyhogy nekem most a win mellett fenn van a Mortal Kombat X, GTA V, Modern Warfare 3 ès van kb 75Gb szabad helyem.
De ha feldobom az új Batman-t akkor alig marad 10Gb :(

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4589) gerner1


gerner1
veterán

m.2 -es verzió:

http://www.ebay.com/itm/SINTECH-NGFF-M-2-B-M-Key-SATA-SSD-to-1-8-22pin-half-Slim-SATA-Adapter-card-/221496996846?hash=item33923ff3ee

Ennél viszont, számomra nem egyértelmű a modul fizikai mérete.

(#4590) Mikulásbá válasza gerner1 (#4587) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Annak utánanéztél,hogy tudja-e kezelni ha 3 hátértár van benne?

(#4591) Mikulásbá válasza gerner1 (#4589) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A SATA port nem kezeli a PCIe sebességet-innentől kár továbbmenni.
Van 1 TB-os SSD(2.5") és 2 TB-os(2.5") HDD is,ennyi sem elég?Inkább erre kell beruházni,mint azon erőlködni,hogy tegyek bele még egy háttértárat,ha erre nem alkalmas a gép.

(#4592) Pocok256


Pocok256
veterán

Engem inkább az érdekelne, hogy ugye a gépemben van m.2 foglalat na most oda betudok patintani egy ilyet ? Vagy nem tudja lekezelni ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4593) Mikulásbá válasza Pocok256 (#4592) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Alaplaptól függ,utána kell nézni.Azt tudod,ha esetleg jó,akkor vagy mobilnet vagy wifi,mert szerintem ugyanazt az antennát használják.

Egy kis olvasnivaló,érdemes képben lenni

[ Szerkesztve ]

(#4594) gerner1 válasza Mikulásbá (#4590) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. A cimborám konfigja úgy néz ki, hogy van neki 1 PCIe SSD-je + 1 SSD a HDD helyén. És a HDD-je DVD helyére került. Ez így, nála müxik, és jelenleg nálam is ez a config.

Az mSATA átalakítóm nekem 1 hete megjött, most jön az SSD tesztelés, de egyenlőre nincs senki itt a környékemen, akinek volna a gépében mSATA SSD.

Amint lesz eredmény, közzé teszem.

(#4595) gerner1 válasza Mikulásbá (#4591) üzenetére


gerner1
veterán

Én nem szívesen túrkálok mások pénztárcájában. Ezért olyan kijelentést sem teszek, hogy mi volna jobb, vagy sem. Akkor sem teszem, ha az az alapfelállás, hogy ha már ~ félmillás gépre futotta, akkor ezek már igazán nem okozhatnak gondot. Sőt, ez/vagy az lenne a követendő.

Hagyjuk meg másoknak is a választás lehetőségét. Te nyilvánvalóan nem preferálod ezt, vagy hasonlót, amit látunk, olvastunk. Az is egy aspektus a sok közül, amely szintén vállalható, de nem az egyetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4596) Jazz


Jazz
Topikgazda

25ms a válaszideje a panelnek? [link] Nem sok ez egy kicsit?
(Ez nem csak a G751-re igaz, szinte az összes ips 17" noti ezzel a panellel van szerelve, legyen az Clevo vagy más.)

free your mind

(#4597) Mikulásbá válasza gerner1 (#4595) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amit felvázoltam nem pénz kérdés,félreértetted.Lehetőség kb. ugyanannyi pénzből jobban kijönni.
Nálam pl. 256 GB-os SSD volt a gyári HDD mellett,a rendszer+Office+5 játék és már csak 10% maradt.Mivel van egy külső HDD tokom benne 1 TB HDD,a gyári úgy volt elég a gépben,ahogy adták.Én így oldottam meg.

(#4598) gerner1 válasza Mikulásbá (#4597) üzenetére


gerner1
veterán

Ebben nem értünk egyet. Minden pénz kérdés. Van, aki lemond az extra SSD sebességről, mert cserébe (ahogy Te magad is ) beéri egy külső HDD-vel, pluszban. Kisebb kiadás + nagyabb tárhely.

Van, aki pont fordítva. Ugyanakkor van, akinek a DVD meghajtó sem kell, mert mondjuk az a fejlövése, hogy minél több tároló a gépben legyen, és ahhoz is kapható külső ház, ha éppen akarja. Stb...

Akinek szintén gyárilag úgy kiépített gépe van mint neked is volt, illetve van nekem is... - az a gyárilag bent figyelő PCIe SSD-jét csak buktával tudja eladni használtan (amit szintén ide kell kalkulálni), ha pölö 500-ast akar ugyanebből, és így tovább. Ugyan ez igaz a meglévő HDD-re is. Ez is, mind mind pénz.

Van olyan is, akit mindezek nem érintenek, mert mitőlünk is nagyságrendekkel jobban szituált anyagilag. Őt sem lehet megróni -csak azért- mert Őneki meg az az aspektusa.

Mások pedig ezeket kombinálják, szintén a saját aspektusukból. Miért volna baj, ha ki - ki a lehetőségéhez, és az igényéhez igazíthatja a lehetéséget ?

Nekem is megvan a "szerintem jó" (amire esküdnék) mégsem hírdetem.

Rugózunk még ? :)

(#4599) Mikulásbá válasza gerner1 (#4598) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem akarok rugózni,csak pár apróság.A gyári hardvereket nem adhatod el,mert garanciás javításhoz azt kérik.Kiveheted,használhatsz mást,de ha be kell küldeni,a gyári hardvert kell visszapakolni.Van akit ez nem érdekel,nem tudom most mennyire szigorú az ASUS szervize.
Nekem elég volt a sima 2.5" SSD sebessége,amit írtam az arra vonatkozott,hogy kevés volt még a 256 GB is.Ez akkor derült ki,mikor feltoltam 5 játékot,még lett volna egy-de már nem volt hova.
Részemről befejezve,amúgy ez a kérdés már volt anno tárgyalva,nem emlékszem mi is lett akkor a vége.
Ezért kérdeztem,hogy aki már próbálta és konkrétan tudja,az alaplap kezeli-e ha 3 háttértár van benne egyszerre.(az ODD helyén a HDD az oké)
Én itt ezt be is fejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#4600) thomasa válasza Mikulásbá (#4599) üzenetére


thomasa
senior tag

HDD-t ha nem az hibás miért kellene beküldeni? Azon vannak a munkáim, ami napi szinten kell, nem fogom elküldeni 2 hétre. Nem beszélve a családi képekről stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.