Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Jazz válasza Jazz (#4300) üzenetére


Jazz
Topikgazda

forum.
Meg is cáfoltam: az amazonon a listaára ugyan annyi mind a kettő terméknek. Nem értem miről beszélnek ezek odaát.:) [link], [link]

A g-sync-es modellben búcsút lehet inteni az optimusnak.[link]. Ott nem fog működni. Bizonyos esetben jó, aksi üzemidő szempontjából rossz, ha olyan a helyzet ahol a cpu integralt magja is tudna dolgozni.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4302) Mikulásbá válasza Jazz (#4301) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Eddig sem volt Optimus.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4303) Darth_Revan válasza Jazz (#4300) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ennyi felarert mar 990M modellt lehet kapni, ahol meg mar majdnem felesleges a G-Sync, mivel kb nem lenne jatek, ami 60 fps ala menne :DDD

(#4304) -Alvin- válasza Darth_Revan (#4303) üzenetére


-Alvin-
tag

Nah jah csak elvileg szeptember végén jelentik be és karácsonyra debütálhatnak a vele készült laptopok ha a pletyka igaz.

Én mondjuk jobban várom a pascalt, persze ha lehet hinni az nvidia roadmapjének. Ez meg nagyon függ az új vram beépítésétől is. Helykihasználás\fogyasztás szempontjából \ kisebb csíkszélesség alapból dobhat a teljesítményen.

(#4305) Jazz válasza Darth_Revan (#4303) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Mennyi a kijelző max. frissítési frekije?

(#4304) -Alvin-: pletykát nem hallani a g751 utódjáról?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4306) bylow


bylow
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Boldog új tulajdonos vagyok ( G751JY ) Jövök majd a kérdéseimmel, észrevételeimmel.

Rögtön az első kérdés:
Van esetleg olyan progia az Asusnak ami meg keresi az összes Drivert és telepíti amire szüksége van, vagy mindent magam egyessével töltsek le a gyártó honlapjáról?

Ha nekem kell mindent, akkor mik a kötelezők?
Mik az ajánlottak amit érdemes telepíteni?

Előre is köszi a válaszokat ! :R

ByLow #

(#4307) Pocok256 válasza bylow (#4306) üzenetére


Pocok256
veterán

Beteszed a hozzá kapott dvd t és autómatikusan feltelepít letölt felfrissít mindent amire csak szükséged van.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4308) bylow válasza Pocok256 (#4307) üzenetére


bylow
aktív tag

Nofene !
Vissza térünk a régi módszerhez...? Nem is tudom mikor volt már utóljára hogy lemezről telepítettem drivert.
Köszi :R

ByLow #

(#4309) Pocok256 válasza bylow (#4308) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen viszont eszméletlen kényelmes berakod egyszer kell 1 gombot megnyomni és a gép fél órán keresztül telepít újraindít majd újraindítás után telepít tovább. Eszméletlen jó, nekem nagyon tetszett :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4310) vincevega válasza Pocok256 (#4309) üzenetére


vincevega
csendes tag

Részemről maradtam a mindent letöltök az ASUS oldaláról és telepítek kézzel változatnál. Valószínű így lassabb volt amúgy de én már csak ilyen régimódi vagyok. :D

Welcome to the mindfuck

(#4311) baro32 válasza Pocok256 (#4309) üzenetére


baro32
aktív tag

Én meg hogy mindenkit űbereljek feltelepítettem a win 10-et és utánna 3illesztőt és kész volt :)

1.Intel Management
2.Intel legfrisebb HD Graphics
3.Nvidia legfrisebb VGA Drivere

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#4312) Pocok256 válasza baro32 (#4311) üzenetére


Pocok256
veterán

Win 10 nekem is beadná csak céges laptopként használom a gépet és a környezet miatt sem merem meg ha egyszer beüt a bootloop kellemetlen lenne a főnökömnek azt mondani hogy ma nem dolgozok hanem laptopot javítok :P Talán 1-2 hónap múlva már meglépem :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4313) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Elérhető az első G-Sync ready konfig: G751JY-T7372D.

[link]

jupiiii

(#4314) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4313) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
990M-es verzió mikorra várható?Az ASUS az ilyesmiben mindig úttörő szokott lenni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4315) Pocok256 válasza matteo_szg (#4313) üzenetére


Pocok256
veterán

Várjuk az első vbiost :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4316) matteo_szg válasza Mikulásbá (#4314) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem lesz ilyen idén, viszont jön G752VY GTX980M 8 GB-tal, Skylake-kel.

jupiiii

(#4317) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4316) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 990-es lesz a nagyobb dobás-pláne ha Skylake-el jön....... :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4318) matteo_szg válasza Mikulásbá (#4317) üzenetére


matteo_szg
őstag

A G752 dizájn lesz az igazán nagy dobás...:)

jupiiii

(#4319) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4318) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na erre kíváncsi leszek-nem mintha a 980M gyenge lenne a gépben.Valami kiszivárgott kép nincs esetleg róla?

Meg lehet oldani egyáltalán laptopba azt a brutális 990M-et?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4320) matteo_szg válasza Mikulásbá (#4319) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nincs, nem véletlenül. :)

Jövő héten bemutatkozik elvileg a berlini IFA-n.

A 990M-ről nincs infóm, így nem tudom, mit kellene köré tervezni.

jupiiii

(#4321) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4320) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ízelítő (kell vas alá,az biztos)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4322) matteo_szg válasza Mikulásbá (#4321) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ez nyilván megvan nekem is. :)

De hogy mi lesz a valóság, azt majd meglátjuk.

jupiiii

(#4323) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4322) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bár ha a 980M SLI-t megoldották,ez is csak összejön.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4324) Darth_Revan válasza matteo_szg (#4316) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha nem lesz benne Optimus es az is GSync modell lesz, akkor bitang egy joszag :R

(#4325) Darth_Revan válasza matteo_szg (#4313) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jofejek a boltok, hogy kb mindent kiirnak rola a termek leirasba, csak azt nem, hogy GSync is van benne...

(#4326) Pocok256


Pocok256
veterán

Akkor végül is kijelenthetjük, hogy az asus lesz*rta azokat akik "régi" szériát vettek 2 hónappal ezelőtt és hiába felel meg mindennek és hackelve működik is a g-sync ők ezt nem teszik elérhetővé. Sőt nvidiával karöltve tűzzel vassal kergetik is azokat akik a usereknek ezt elérhetővé teszik. Jó fej az asus pacsi neki pénzéhség lvl up.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4327) matteo_szg válasza Pocok256 (#4326) üzenetére


matteo_szg
őstag

Továbbra sincs leszarva senki, tessék az NVIDIA-hoz fordulni a panasszal; az ASUS is miattuk tartja a szerinted vállalhatatlan terméktámogatást. Egy olyan technológiáról beszélünk, ami nem az ASUS-é, nem az ASUS fejleszti, nem az ASUS piaci stratégiájának része. Remélem, így már világos; pont hasonló ügy, mint amikor meg kellett szüntetni a dual OS-es ASUS gépeket. Ami a felhasználónak jó volt, de bizonyos cégeknek meg nem. És a cégek között nem az ASUS értendő.

jupiiii

(#4328) Darth_Revan válasza Pocok256 (#4326) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Egyszeru, szoftveres megoldasrol van szo, de az Nvidia nem adja ingyen, igy sem az Asus, sem mas laptop gyarto nem adhatja ingyen, mivel zsebbol ok sem akarnak fizetni :(

Az Nvidia azert nem adja ingyen, mert azert nekik is ido es penz volt bekonfiguralni, hogy jo legyen, meg profit orientalt ceg, nekik is meg kell elniuk...bar most a Tablagepuk irant mutatott korrektsegukkel kb mindenkit megleptek.

[ Szerkesztve ]

(#4329) matteo_szg válasza Darth_Revan (#4328) üzenetére


matteo_szg
őstag

És pont ez a lényeg, sajnos. :(

jupiiii

(#4330) Jazz válasza matteo_szg (#4313) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Azt honnan tudod hogy az már g-sync-es?
Érthetetlen, hogy egy ilyen nagy jelentőségű, vevőcsalogató feature-t miért rejt el az oldal.:S
Amúgy én úgy tudtam Q4-ben jönnek majd az ilyen modellek.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4331) matteo_szg válasza Jazz (#4330) üzenetére


matteo_szg
őstag

Belsős információ, a T73-as SKU-k G-Syncesek.

jupiiii

(#4332) Pocok256 válasza matteo_szg (#4327) üzenetére


Pocok256
veterán

Engem mint felhasználó nem igazán érdekel kinek a sara. Ha meg egyszerű szoftveres dolog akkor adjanak rá upgrade lehetőséget ha már ennyire kell nekik a pénz .... Ez ami most történik a legkönnyebb mindkét cégnek és a légvérlázítóbb azoknak akik értenek kicsit is hozzá.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4333) Darth_Revan válasza matteo_szg (#4331) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem tudom, de marketing szempontbol lehet erdemes lenne a boltok figyelmet felhivni, hogy azert reklamozzak is, hogy az mar a GSynces, mert igy szerencsetlen juzer nem tudja (boltok nem irjak ki a leirasba) es lehet pont egy par ezer forinttal dragabb, de GSync nelkulit vesz es kesobb meg megy a szajkarate, hogy hola GSync gomb :))

Pocok256: elvileg egy vBIOS frissites eleg lenne, de gyakorlatilag picit bonyolultabb, mert hiaba ugyanaz a vga, de az Nvidia megvaltoztatta a hwid-t...

Upgrade lehetoseget meg a gyartonak kellene szervezni, ami szinten extra $. Az Nvidia nem adhat ki uj vbiost a gyartok megkerulesevel es a gyarto sem adhatja ki egyszeru szoftver frissiteskent xy kifizetese utan, mert az 1. Ember felrakna a netre es borulna is az egesz dolog gyartoi oldalrol...

[ Szerkesztve ]

(#4334) Jazz válasza matteo_szg (#4331) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Zsír. Ez gondolom a JT-s verziókra is vonatkozik, nem csak a JY-onoskra. (jelenleg JT-ből a legfrissebb itthon a ...JT-T71...

free your mind

(#4335) Pocok256 válasza Darth_Revan (#4333) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy félre értés elkerülése végett magasról teszek a G-syncre. Mert soha az életben nem használnám :D Tökéletesen elvagyok az adaptív sync el. Fél év múlva mikor meg már elvaúlt lesz a gépem és nem megy minden 60fps el rajta akkora meg már úgyis tovább dobom valakinek.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4336) matteo_szg válasza Pocok256 (#4332) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nekem pedig, mint gyártónak nem kell bevállalnom az NVIDIA saját stratégiája és annak visszássága miatti többletköltséget, GPU-korlátozást, készletcsökkentést, szigorítást, stb.
Az ő dolguk, hogyan kezelik ezt, és az ő dolguk, hogy esetlegesen upgrade programot ajánljanak fel az OEM-eknek, pl. az ASUS-nak.
Nem úgy megy ez, hogy az OEM gondol egyet, és elérhetővé tesz olyan firmware-t, ami keresztülhúzza a technológia, hardver, licenc tulajdonosának számítását.
Volt már ilyen, a VG248QE monitor + G-Sync upgrade kit. Az ASUS-nak köze nem volt hozzá, az NVIDIA eröltette, hogy elérhető legyen a piacon a technológia. Nem volt olyan monitor, ami built-in tartalmazta? Nem baj, legyen DIY kit, még akkor is, ha egészen morbid, hogy egy monitort szedj szét otthon, és rakj bele egy plusz NYÁK-ot.

Nem egy szint a két cég...az egyik biztosít egy részegységet, amihez tartozik egy szolgáltatás, ami ráadásul licencköteles. A másik ezt beépíti, és eladja. Nyilvánvaló, hogy mindkét utóbbi az első cég által koordinált módon történik.

Az NDA ugyanez; szivárogtatna az ASUS embargó lejárta előtt? Bumm, lefelezve a gyártásra allokált GPU-mennyiség. :(

Szigor van, az van, amit az NVIDIA akar a saját cuccával.

jupiiii

(#4337) matteo_szg válasza Jazz (#4334) üzenetére


matteo_szg
őstag

Jelenleg nem látok új G751JT modellt, ami G-Synces lenne.
De majd nézek egy Q4-es listát is, hátha abban benne van. :)

jupiiii

(#4338) Pocok256 válasza matteo_szg (#4336) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát ez így bizony elég szánalmas történet ... Értem én, hogy asus kis hal valamilyen szempontból, de inkább azt érzem, hogy jó ez így nekik. Azért a pár 100 userért akik esetleg hőbörögnek nem fognak neki menni az nvidiának. Mindenesetre remélem, hogy nemsokára kijön a modded vbios, ég meg lesz oldva ez a helyzet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4339) lajxko válasza matteo_szg (#4331) üzenetére


lajxko
tag

G751JY-T7327H 90NB06F1-M06170
G751JY-T7347D 90NB06F1-M05260
G751JY-T7360D 90NB06F1-M06140
G751JY-T7372D 90NB06F1-M05230
G751JY-T7372H 90NB06F1-M06160
G751JY-T7373D 90NB06F1-M05240

(#4340) lajxko


lajxko
tag

Ha valakit zavarna az, hogy a Steam gomb megnyitásakor G751-en teljes-képernyős módban nyílik meg, az alábbi fájl kicserélése után Desktop módban nyílik meg a Steam:

C:\Program Files (x86)\ASUS\ATK Package\ATK Hotkey\HControl.exe
.
[link]

Ha másoláskor írásvédettségre hivatkozik, a feladkezelőben lődd ki a HControl.exe-t.
A végén elég csak elindítanod a bemásolt exe fájlt, vagy újraindítani a gépet.

(#4341) bylow válasza Pocok256 (#4309) üzenetére


bylow
aktív tag

Valóban kényelmes!
Kellemes csalódás!
útánna meg INNEN hasonlóan gyorsan/folyamatosan fel lehet pakolni pár fontos júzer cuccot!
:C

ByLow #

(#4342) Jazz válasza matteo_szg (#4337) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Rendben köszi, kíváncsian várom.:)

free your mind

(#4343) kornel1000 válasza Mikulásbá (#4319) üzenetére


kornel1000
tag

(#4344) kornel1000 válasza kornel1000 (#4343) üzenetére


kornel1000
tag

(#4345) kornel1000 válasza kornel1000 (#4344) üzenetére


kornel1000
tag

Akit érdekkel a hivatalos oldalon megjelent a 2.09 bios frissítés.

(#4346) matteo_szg válasza kornel1000 (#4344) üzenetére


matteo_szg
őstag

Na, látom, valami félkegyelmű bemehetett az IFA Media Lounge-ba. :)

jupiiii

(#4347) Djatis válasza matteo_szg (#4346) üzenetére


Djatis
senior tag

Ha tényleg így fog kinézni az új g7 akkor le a kalappal!!!!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4348) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4346) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kicsi,rossz minőségű képek,ami lényeges,nem látszik.
Mivel már úgyis kiszivárgott,tessék megosztani a többi rendes képet! :U :DDD

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4349) matteo_szg válasza Djatis (#4347) üzenetére


matteo_szg
őstag

Tényleg így fog kinézni, de az apró részleteket - főleg a hátulja - nem látni ezeken a képeken. :)

jupiiii

(#4350) Pocok256


Pocok256
veterán

Tettek bele egy fehér csíkot és most woa woa :D

Azt hittem tényleg valami komoly design váltás lesz nem pedig egy 5 éves gyereknek adják oda, hogy fesse ki :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.