Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) matteo_szg


matteo_szg
őstag

jupiiii

(#4452) marci123 válasza Pocok256 (#4428) üzenetére


marci123
csendes tag

Köszi!
Bár én refurb gépet vettem, nem járt hozzá, de valahol megpróbálok vadászni egyet!
:R

(#4453) Mikulásbá válasza matteo_szg (#4451) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szép.Profilból nincs kép?A vastagságára lennék kíváncsi,ezekből nem nagyon lehet kinézni.
Nekem azok a fedlapos világítások nem jönnek be-a logo még oké.Régebben a MSI csinált karácsonyfát a laposaiból,meg is kapták értük a kritikát.Most az ASUS kezdi?Bár ez még elmegy,ha felhajtom a monitort,nem látom a fedlapot. :U

(#4454) Djatis válasza matteo_szg (#4451) üzenetére


Djatis
senior tag

Tényleg szép lett! Már csak az a kérdés, hogy mikor nézhetjük meg élőben :D

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#4455) thomasa


thomasa
senior tag

Remélem jól odaver a készleten lévő G751-eknek, és jön a nagy leárazás :D

(#4456) E1even válasza Djatis (#4454) üzenetére


E1even
senior tag

Arra én is beneveznék. :K ;]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4457) thomasa


thomasa
senior tag

(#4458) E1even válasza matteo_szg (#4406) üzenetére


E1even
senior tag

Ha másfél hónappal hamarabb jött volna, akkor biztos, hogy ezt veszem a G551JW helyett. :W

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4459) Jazz válasza E1even (#4458) üzenetére


Jazz
Topikgazda

-

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4460) Mikulásbá válasza E1even (#4458) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már 100 ezer plusz zsetonért az alap G751JY-t vehetted volna. :K
Sebaj,ezt eladod,veszed a 751-est. :U

[ Szerkesztve ]

(#4461) elemerk


elemerk
csendes tag

Köszönöm szépen a CPU opcióra a választ!

(#4462) thomasa válasza elemerk (#4461) üzenetére


thomasa
senior tag

Ne hisztizzél, ez egy fórum, ha nem kapsz választ valószínű halvány gőze sincs senkinek. ;)

(#4463) E1even válasza Mikulásbá (#4460) üzenetére


E1even
senior tag

Ja, majd használtan... ;] ;)
Hát pont az a "baj", hogy +100k zsetont kellene fizetni érte. :D
Azt már nem tudnám az asszony torkán lenyomni, ennek is örülök, hogy ebbe belement.
Amennyit költöttem már gamer asztali konfigra az évek során...nem is csodálkozom rajta.
Már teljesen felsorolni sem tudom, hogy milyen és mennyi (többnyire Asus :K ) dVGA fordult meg nálam, pláne a gamer (főleg Asus :DD ) alaplapokat és procikat.
Ja, és a gamer egereket és billentyűket se felejtsem ki... :DDD
És persze a gamer egérpadokat sem. ;) ;]

Azért a két szóban forgó noti között "csak" 14k különbség van.
A 965M megérte volna a plusz 14k-t nekem.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4464) E1even válasza Mikulásbá (#4460) üzenetére


E1even
senior tag

De tudom, hogy az alap G751JY is már egy teljesen más kategória, mint ezek. :K ;) :))

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4465) NTonee válasza thomasa (#4462) üzenetére


NTonee
veterán

Tulajdonképpen kapott választ, pár hsz-al később matteo írta, hogy egyelőre "csak" HQ proci, talán később. Igaz, hogy nem közvetlenül neki lett címezve a válasz, de ott van.

[ Szerkesztve ]

(#4466) Mikulásbá válasza E1even (#4464) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

El kell adni az asztali gépet is,a G751JY felér azzal is. :U

(#4467) elemerk


elemerk
csendes tag

Félreértettél thomasa, matteo_szg a #4446 hozzászólásában közzétette a kérdésemre az adekvát választ, azt köszöntem meg illedelmesen.

(#4468) vandor01


vandor01
őstag

meg semmi info vagy kepek a hutesrol?
kivetel a vizhutes belengetese! :):)

no persze hajtva ismeri meg az ember!
kivancsi leszek az elso tesztekre! :)

nekem eleg lesz az alap is 6700HQ/965M/8GBram/FHD screen...
Ez is lesz vagy 4kilo +?? 450.... :(
foleg ha 1500dezsorol indul? + AFA!!! :W

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4469) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

A mostani IFA 2015 kiállításon az ASUS bemutatott 2 új gamer egeret,arról tud valaki pontosabb adatokat?

(#4470) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Ez a GX 700 most felkeltette az érdeklődésem. Várom a specifikációkat.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#4471) elemerk


elemerk
csendes tag

Itt vannak a konfigok, és a kezdőárak:
http://www.anandtech.com/show/9585/asus-refreshes-rog-laptops-with-g752-and-liquid-cooled-gx700-series

(#4472) NTonee válasza vandor01 (#4468) üzenetére


NTonee
veterán

nem zavar, hogy tegnap volt a hivatalos bemutató? Persze, rögtön csavarig bontották a bemutató közben, hogy mindenki lássa.
965m gpuval most is tudsz venni gépet, G751JL.

[ Szerkesztve ]

(#4473) zolizozo80


zolizozo80
tag

Szerintetek mekkor lesz kb. a sebességkülömbség a g751jy és a g752vy között? Érdemes e váltani? Itt gondok a 4-8gb vram külömbségre is!

[ Szerkesztve ]

(#4474) Mikulásbá válasza zolizozo80 (#4473) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem lesz komoly sebesség növekedés,ha most is SSD-t használsz.Emiatt én nem cserélnék.

(#4475) vandor01 válasza NTonee (#4472) üzenetére


vandor01
őstag

az sem kizart occcoeee 751-t a felenek a feleeert! :):) de a friss designe miatt inkabb 752 :)
gondoltam az asus standjan osztogatjak a robbantott abrakat az uj cuccokrol :):)
ha masnak nem is a partnereknek.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4476) E1even válasza Mikulásbá (#4466) üzenetére


E1even
senior tag

Már el van adva, annak az árának egy részéből lett a mostani (jóval gyengébb ;] ) noti. :K ;) :D
Azért a "mobilitásért" elég nagy felárat kérnek el ezekért a 17 colos gamer notikért.
Ráadásul abszolút nem nevezném "mobilnak" ezeket 17-es monstrumokat. :N
Annak az árából inkább visszatérnék az asztali gamer konfigra, mert egy jóval erősebb asztali konfigot lehetne összeállítani belőle.
Ráadásul főleg egy miniITX, vagy egy microATX is hasonlóan mobil lenne, persze ezek is kompromisszumokkal.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4477) NTonee válasza E1even (#4476) üzenetére


NTonee
veterán

ezen hozzászólásod alapján neked semmi szükséged nem is volt notebookra. Aki gamer notebookot vesz, annak általában oka is van rá, hogy notit vesz, nem pedig asztalit, vagy itx gépet.
,,Ráadásul abszolút nem nevezném "mobilnak" ezeket 17-es monstrumokat."
Mert 5kg olyan nehéz? Vagy a mérettel van gond? Nekem 18,4-es gépem van, minden nap viszem magammal.

[ Szerkesztve ]

(#4478) Mikulásbá válasza E1even (#4476) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én egy NOMAD-ban hordtam a melóhelyre a G751-et,benne egér,alátét,külső HDD-k,lemezek,szerszámok,stb.(sok kacat)
Mivel a fél életem a melóhelyen töltöm-szó szerint-nekem nagyon jó volt egy ilyen gép,ha hurcolva is,de "all-in-one"(full HD monitor,erős gép játékra,programokra,rendszer-SSD-n,nagy tárhely HDD)
Aztán beütött a gebasz..... :O

(#4479) E1even válasza NTonee (#4477) üzenetére


E1even
senior tag

Már megbocsáss, de Te honnan a fenéből tudod vagy mered állítani, hogy nekem mire van/volt szükségem?
Nem tudod a háttárét, hogy miért kellett notira váltanom, ezért köszönöm, de nem kérem az észosztást (és a személyeskedést)! :R ;)
Képzeld nekem is okom volt rá, de ez nem tartozik rád. ;)
Ha normálisan akarsz velük játszani így is úgy is konnektorhoz leszel kötve (sajnos), mint az asztali konfignál.

Ebben viszont tényleg igaza van, 5-6kg még egyáltalán nem vészes a hurcoláshoz. :N ;) :R

U.I.: Ennek ellenére egyáltalán nem bántam meg a váltást asztali kongfigról. :N :DD

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4480) E1even válasza Mikulásbá (#4478) üzenetére


E1even
senior tag

Ez így teljesen érhető. :K ;) :R
Tényleg kevesebb helyet foglal és könnyebb hurcibálni is, ezt nem vitatom. :N

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4481) NTonee válasza E1even (#4479) üzenetére


NTonee
veterán

Mi van? :Y Most téged ki bántott?
Arról írtam, hogy akinél lehetőségként szerepel egy asztali gép is, annak valószínűleg nincs is igazán szüksége a gamer notira, vagy legalábbis nem az a legjobb döntés. Tény, hogy ennyi pénzből azért erősebb asztalit is ki lehet hozni, ha ügyesen válogat az ember (pláne, ha egy-két dolog, pl monitor, gépház, stb megmaradt a régiből). Ha ez opció, akkor inkább azt kell választani. Egy noti mindig problémásabb, mint egy asztali gép.
Sajnálom, ha nagyon mélyen beletapostam a lelki világodba! Nem gondoltam, hogy az egyetértésem (a pc témában) ilyet fog kiváltani belőled.

[ Szerkesztve ]

(#4482) vandor01


vandor01
őstag

nekem szamitogepre sincs szuksegem megis puccos gemerrol almodom :):)
mindenki olyat gepet vesz amit megkivan, megtud, megakar fizetni
van akinek a trabi is sok van akinem BMW is keves :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#4483) E1even válasza NTonee (#4481) üzenetére


E1even
senior tag

Nem bántottál meg, a stílussal volt gondom.
Ahhoz még elég sok kell, hogy NAGYON MÉLYEN beletaposs a lelkivilágomba. :K ;]
De részemről nincs harag. :N ;)

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4484) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Épp írni akartam,legalább mi ne bántsuk egymást,anélkül is ez a kategória az IT világ "nemnormálisai"között van-ergo kapunk mi eleget a "külsősöktől"
Na persze ők nem érthetik.... :U

(#4485) E1even válasza Mikulásbá (#4484) üzenetére


E1even
senior tag

Van mind a kettőnek előnye és hátránya is.
Én, mint előzőekben írtam, még így sem bántam meg az asztali konfigról a váltást (ami nem volt könnyű döntés), amit több okból hoztam meg, és nem valószínű, hogy vissza fogok térni asztali konfigra. :N

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4486) E1even válasza Mikulásbá (#4484) üzenetére


E1even
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#4487) PPeti1986 válasza Mikulásbá (#4469) üzenetére


PPeti1986
tag

(#4488) Mikulásbá válasza PPeti1986 (#4487) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezek kicsit nagyok egérnek....... :U

(#4489) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

AZt figyeltétek már,hogy a G752-nek a hűtőnyílása milyen kicsi?A rács az nagy,de jobban megnézve maga a nyílás kicsi,viszont a gép súlya több,mint a 751-é.
Lehet aranyból vannak a hűtőbordák? :U

:DD

(#4490) Jazz válasza Mikulásbá (#4489) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Hát hallod, ez a puttony elég bizarr. Tisztára mint egy kazettás magnó hangszóró-védő rácsai.:)
A külsőről:
A noti hátulja tényleg szép lett. Szolidabb, mint a G751 vörös sugárhajtómű nyílásai, ez tetszik.
Viszont ez a vegyes asszimmetrikus, félig fém, félig fekete műanyag billentyűzet-rész nem igazán. Sem a karácsonyfa világítás.
A fekete-vörös pont ideális kombináció lásd G751. Fekete szín az alap, a vörös meg nem bántja a szemet mivel az a legalacsonyabb hullámhossz ugye a látható fény tartományában. (A kék led-es bill világítás megoldásokat nem is értem más gépeknél...)
Ezen felül a Skylake proci alig erősebb, és vannak hátrányai is:
"Az Intel mindezeken túl végül az analóg VGA csatlakozó teljes kigyomlálását is meglépte, az már nem támogatott az új integrált GPU-ban.
A HDMI 2.0 sem támogatott alapértelmezetten, az eszköz három digitális kijelzővezérlőjén az eDP 1.3-at, HDMI 1.4-et, illetve DisplayPort 1.2-t kezeli, a HDMI 2.0-hoz egy DisplayPort-HDMI konverterre is szükség lesz."

Egyenlőre nem látom értelmét miért váltana bárki is G751-ről, sőt, ha most vesz gépet, inkább nyúlnék a már hosszútávon bizonyított Haswell procihoz, meg a fekete-vörös kombinációhoz.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4491) -Alvin- válasza Jazz (#4490) üzenetére


-Alvin-
tag

Én örülök az új szériának, többletet nem hozott de legalább a régi g751ket kisöprik ilyen olyan kedvezményekkel :D

(#4492) Mikulásbá válasza Jazz (#4490) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A G700 nálam nem nyerő,nálam muszáj hordozhatónak lennie.Ilyen hűtéshez szerintem 990M lesz a GPU.
A G752 már izgat,de majd ha minden részlet kiderül.A külseje nálam másodlagos,ha hardver és a körítés(hűtés,csatlakozók,stb. rendben van)

(#4493) Jazz válasza -Alvin- (#4491) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Kisöprik, már mint lenyomják a G751 árakat? Remélem:)

(#4492) Mikulásbá:
Ha a külső nem számít, miért izgat akkor a 752?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4494) Mikulásbá válasza Jazz (#4493) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem a külseje alapján tetszik egy laptop,mindig a motorház alatti jellemzők voltak a fontosak-nekem.

Neked meg mindegy,hogy lejjebb megy-e az ára a G751-nek,úgy sem veszel semmit. :U

(#4495) Jazz válasza Mikulásbá (#4494) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Dehát a 752 echte 751, kivéve a proci, ami meg a gyakorlatban ilyen gpu-val ugyan az majdnem mint az előző generáció.
(Nem tudsz semmiről semmit...;) )
Amúgy ezek a meghibásodási arányok nem túl bíztatóak, de ez az egész notiiparra érvényes, az üzleti csúcs gépek sem kivételek. Még az is kellemetlen ha az ember gari ideje alatt cipeli a gépet szervízbe. De ha szerencséje van és nem lesz ilyen problémája, mi lesz a gariidő lejárta után?
Elévülés miatt az ember 10 évente amúgy is lecseréli a gépet, de a mostani tendencia nem ezt mutatja. Sok 15 éves P4, meg vinyó a mai napig pörög, egy noti hdd-nél meg boldogság ha 3 évet elmegy hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4496) Mikulásbá válasza Jazz (#4495) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezek az új procik már kezelik a DDR4-es memóriákat,méghozzá 2133 MHz-est-ez kb. 30%-al gyorsabb a 1600-as DDR3-tól.
Állítólag kevésbé fog melegedni is-talán ezért kisebb a G752 hűtőnyílása.Majd kiderül.
Hogy élőben hogy is fog kinézni,több szín lesz-hátha nem is lesz az olyan vészes.Már írtam,engem az érdekel a legkevésbé.
Már van ASUS Bizalom Program,ne legyen rá szükség,de az is valami.
A G751 tetszett is,ez is igaz.

Engem már csak a hivatalos magyar konfigok érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#4497) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Lehet a Intel Core i7-6820HK-s G752VY verzió lesz a korábbi "MM"-es? :U

[ Szerkesztve ]

(#4498) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

(#4499) Jazz válasza Mikulásbá (#4498) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Olyan mintha egy kicsit szélesebb lenne. Azaz alsó vasta káva elég fura. (Hátrébb került a zsanér.) Ezen egy 18" kijelző is simán elfért volna. Kár hogy kihaltak a 16:10-es kijelzők, pedig az lenne az ideális.

Ez jó:D
"While the G751 looked like a stealth bomber, the G752 looks like it was stolen from the set of a Terminator flick."
Ez is milyen igaz:
"Gamers who want a subtle system may be disappointed, as well, because the new model is far more in-your-face. Slap a stick over the ROG logo, and a G751 could pass as a workstation notebook. The same can’t be said for its successor."

free your mind

(#4500) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#4497) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt probaljak meg, hogy megint az MM kapja a legfullosabbat :(((

En csak ott fogom tudni megvenni es ha csak 3840x2160 felbontasu kijelzot kapnak, akkor az szivas, mert 980M keves ahoz, hogy ezen a felbontason full grafikan vigyen mindent :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.