Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) baro32 válasza Pocok256 (#4150) üzenetére


baro32
aktív tag

Őszintén szólva evvel az 1-el nem tudok mit kezdeni de megy minden rákattintok a frissítésre és nem talál hozzá illesztőt fel is töltöttem a képet hogy lásd vagy lássátok mindannyian.
Játékokat ma már nem tudok tesztelni de minden rendbe a gpu illesztőkkel azért nem értem hogy mi lehet ez.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#4152) NTonee válasza baro32 (#4151) üzenetére


NTonee
veterán

szerintem az Intel Management Engine Interface lesz az. De hardverazonosító alapján rá tudsz keresni guglival.

(#4153) baro32 válasza NTonee (#4152) üzenetére


baro32
aktív tag

És igazad is lehet vagy van mert azt fel sem tettem beletrafáltál most hogy így megírtad szinte biztos vagyok benne hogy arról van szó :)

igen igazad volt az Intel Management Engine Interface (MEI) Version 11.0.0.1158 WHQL megoldotta a problémát!

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#4154) lajxko


lajxko
tag

Sziasztok!

Futtattam le egy AIDA Stressz tesztet a félnapos gépen 6 percen keresztül. Kicsit sokallom az értékeket, igaz 28 fok van a házban + előtte játszottam kicsit.
Vélemények?

kép

[ Szerkesztve ]

(#4155) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de ide tartozik a gépem, szóval...

Lenne egy G750JZ tipusú masinám. Amibe ugye 1x8as 1600as Hynix ram van, szeretnék mellépakolni még 8GB ramot, milyen márkát ajánlotok a Hynix mellé?

Természetesen a Hynix-en kívül gondoltam... :)

Köszi előre is! :)

(#4156) Mikulásbá válasza lajxko (#4154) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem ezek jó értékeke ebben a kánikulában.90 fok fölé ne menjen tartósan.

SeedElekX : lényegtelen,bármilyen,amit tudsz venni,a Hynix sem rossz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4157) lajxko


lajxko
tag

Az, hogyha a jelenlegi 8GB RAM mellé beraknék még egy 4 vagy 8GB-os modult hozna bármiféle további gyorsulást a gép életében? Nyilván nem a memória mennyiség, hanem a Dual Channel miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#4158) Mikulásbá válasza lajxko (#4157) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy 8 GB-os modul jót tenne a gépnek. :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4159) baro32 válasza lajxko (#4157) üzenetére


baro32
aktív tag

szia

Én is egyetértek Mikulásbá-val szerintem mehet mellé még egy 8gb-os modul nyugodtan sőt ajánlott is.
Mert nálam már volt 11gb ram használat is ugy hogy játszottam és a háttérben meg ment a torrent is.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#4160) lajxko válasza baro32 (#4159) üzenetére


lajxko
tag

Köszönöm!
És azon kívül hogy ddr3L 1600 mhz 8gb, kell valamire figyelni?
Aida szerint jelenleg ilyen van a gépben: DIMM2: SK Hynix HMT41GS6AFR8A-PB
Mit ajánlotok?

(#4161) baro32 válasza lajxko (#4160) üzenetére


baro32
aktív tag

Nincs mit.

Nekem is Hynix van a gépembe de mikor bővíteni akartam nem tudtam ugyanolyant szerezni ezért hasonló paraméterekkel rendelkező Kingston-t választottam és gond nélkül működik vettem bele 2x8gb-ot így most már 24gb van a gépben és természetesen dual-chanel működik.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#4162) HUNGarfield válasza baro32 (#4151) üzenetére


HUNGarfield
csendes tag

Hi,

Driver Easy-t próbáltad, hogy megtalálja a drivert??? Az ncore.n fenn van. Nekem idáig mindent megtalált igaz win10en még nem próbáltam :D

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook Pro 13" M1 512SSD 16GB RAM

(#4163) wanted5 válasza HUNGarfield (#4162) üzenetére


wanted5
őstag

a létező összes driver kereső "program" úgy hülyeség ahogy van, felejtsd el

keresd meg ami kell és tedd fel azt, az újabb wineknél már nagyon nem is kell telepítgetni sokmindent

(#4164) Trumpek válasza Mikulásbá (#4156) üzenetére


Trumpek
tag

Köszi :)

(#4165) HUNGarfield válasza wanted5 (#4163) üzenetére


HUNGarfield
csendes tag

akko' szíjjá' vele, hogy nincs meg :W Nekem idáig bevált gondolom segítek.

Apple MacBook Pro 13" M1 512SSD 16GB RAM

(#4166) wanted5 válasza HUNGarfield (#4165) üzenetére


wanted5
őstag

nem te voltál az akinek már egyszer egyik topikban le lett írva, hogy mekkora hülyeség is?
talán a win7 topikban volt, fórumtársak nagyon okosan összefoglalva leírták hogy miért is hülyeség a driverkereső program, de ha gondolod használd, utána meg ne csodálkozz ha néhány accountodat feltörik, esetleg ellopják a banki adataid

10 percig nem tart összeszedni bármilyen gépnek az összes driverjét, első körben a gép gyártójának a honlapja azután meg ha fejből nem tudod akkor egy hwinfo vagy egy aida és a gyártók honlapjáról tipus alapján le lehet szedni mindent
win7-től felfele meg már alig kell drivert telepíteni, elég hatékonyan megtalál mindent magának

(#4167) NTonee válasza HUNGarfield (#4162) üzenetére


NTonee
veterán

Ráadásul fórumon enkórozni... :U

[ Szerkesztve ]

(#4168) lajxko válasza baro32 (#4161) üzenetére


lajxko
tag

Ilyet tudtam beszerezni, ez jó?

Samsung M471B1G73DB0-YK0 8GB 2Rx8 PC3L- 12800S-11-13-F3

(#4169) vincevega válasza lajxko (#4168) üzenetére


vincevega
csendes tag

Nekem gyárilag ilyen van benne, úgyhogy nem kéne gond legyen vele!

Welcome to the mindfuck

(#4170) baro32 válasza lajxko (#4168) üzenetére


baro32
aktív tag

Akkor mint látod másnál is ez van akkor biztosan jó lehet mondjuk olvastam már ezt hogy jött ez a gép gyárilag Samsung és Hynix RAM-modulokkal is.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#4171) lajxko válasza baro32 (#4170) üzenetére


lajxko
tag

Úgy néz ki hogy minden rendben.
CPU-Z felismerte Dualchannelnek és Aidabán mért eredményekkel is elégedett vagyok.
Ami kicsit nyugtalanít, hogy a VGA kártya driver dobott egy hátast a beszerelés után. Nem tudom hogy volt-e bármi köze hozzá, de kiírta hogy Az NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version xxx.xx. Képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt." Azóta minden rendben.

(#4172) kozmy válasza lajxko (#4171) üzenetére


kozmy
őstag

Ilyen hátast nekem is szokott dobni a vidi kari játék közben, kidob a játékból és egy ilyen szöveggel fogad, de utánna helyre áll. De nem foglalkozom vele mert kb havonta eljátsza egyszer. Ezt a winnek tudhatom be és kész.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#4173) lajxko válasza friantec (#4101) üzenetére


lajxko
tag

Sziasztok!

Gyári 256GB-os SSD van a gépemben. A rendszer villámgyorsan feláll 5-7 mp, viszont utána a rendszerrel induló programok elég lassan indulnak el. Jó pár program indul mondjuk, de a régi gépemnél nem tapasztaltam talán ekkora késést. Mi lehet az oka? Néztem a feladatkezelőben az Indítás menüpont alatt, hogy minek van hatása az indítással, a magasakat letiltottam, de még így is többet várnék el. Amúgy érdekes, hogy bármi programot indítok, pl TC, Chrome, bármit, az rögtön indul akkor is, de az automatikusan induló programok késlekednek. Van ötleteket?

(#4174) Pocok256 válasza lajxko (#4173) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez a windows sajátos működése ha nagyon érdekel kifejthetem.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4175) lajxko válasza Pocok256 (#4174) üzenetére


lajxko
tag

Lehet tenni ellene?

(#4176) lajxko


lajxko
tag

Még egy dologban szeretnék segítséget kérni.
Azt tapasztalom hogy ugrál a ping. Wifit használok, egy méterre van a router.
Adott két notebook az asztalon, mindkettővel futtatás / cmd / ping google.hu -t parancs
Lenovon: 6-7-6-9-6-5-6-9-8- nagyon ritkán felugrik nagyon maximum 50-60 ms-re egy egy másodpercre.
Míg a G751-emen 9-10--12-13-75-222-59-270-9-9-9-10-12--10-9-10-8-9 ms és újból felugrik. Van hogy Connection timeoutol is.
Ötlet hogy miért csinálja ezt? CoD Multiban elég bosszantó, folyamatosan Connection Interruptiont dobál.

Legfrissebb Asus honlapos driverek vannak fent, az Asus Gamefirst nincs fent. Most felrakom, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#4177) lajxko válasza lajxko (#4176) üzenetére


lajxko
tag

Feltettem de le is töröltem, semmit nem segített.

(#4178) NTonee válasza lajxko (#4176) üzenetére


NTonee
veterán

Próbáld másik driverrel is (nem asus-os).
Atheros kártyával atheros.cz, inteles az intel oldaláról. Hátha bejön.

(#4179) vincevega válasza lajxko (#4176) üzenetére


vincevega
csendes tag

ASUS Gamefirst ezen nem segít, sőt! Azt szedd is le. Nekem ami megoldotta a ping spike jelenséget a G751JY-nál:
Intel Wireless AC-7260 ping spike fix
A registryben megadod azt a bejegyzést és újraindítod a gépet. Utána már minden oké.
Egyéb:
A sávszélesség maximálásához (ha AC-s routered van) a WiFi kártya driver speciális fülén az U-APSD támogatást letiltod. Ezzel működőképes és gyors WiFi-t kapsz :)

Klinikailag tesztelt CS:GO-val, előtte a lag-tól agyfasz volt rendesen! :DD

[ Szerkesztve ]

Welcome to the mindfuck

(#4180) lajxko válasza vincevega (#4179) üzenetére


lajxko
tag

Szia !

Nagyon köszönöm a részletes válaszodat.
Nekem ez a rész rendben volt úgy nézem, ezért elkezdtem a programokat sorban egyesével kilőni.
A végén arra jutottam hogy egyértelműen a VIBER okozta ezt.. Bár a másik gépen bekapcsolt Viberrel sem tudtam reprodukálni az eredményt, itt viszont mihelyst kilépek minden szuper.

(#4181) lajxko válasza vincevega (#4179) üzenetére


lajxko
tag

Alap T-homeos Cisco EPC392 router/modem van, ez nem hiszem hogy tud ilyet.

(#4182) vincevega válasza lajxko (#4181) üzenetére


vincevega
csendes tag

Nekem ASUS RT-AC56U routerrel az elején nem engedett teljes sávszélt, az U-APSD kikapcsolása után a router közelében 780 Mbit/sec van stabilan. Ezt is kis utánaolvasás után találtam.
A Viber nekem Androidos telefonról került le mert ott meg az akkut zabálta.

Welcome to the mindfuck

(#4183) Kucy741


Kucy741
újonc

Helló!

Nemrég vettem egy ASUS ROG 751JY-t. Az elmúlt 2 napban arra lettem figyelmes, hogy a gép alvás módba kapcsolva (fn+F1) vagy akár tető lecsukás után is aktívan tolja kifelé a hűtőn hátra a levegőt. Ez sajnos nem áll le pár percen belül sem. Power4Gear Hybridet használok a gépen, mert van amikor aksiról használom.
Pár napja sikerült a gépnek aksi módban 100%-ról 8% ra lehúzni magát a hűtő ventillátorral éjszaka a táskában, reggelre szép forró is lett ...

Hiába van beállítva a power4gearban, hogy aksiról a hűtés passzív legyen, nem segít.

Az ASUS fórumokon nem találtam ilyen hibára vonatkozó hozzászólást. :((
Valakinek valami ötlete erre a problémára?
Előre is köszi.

(#4184) Mikulásbá válasza Kucy741 (#4183) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt az alvást kellene kikapcsolni ahogy van.Minek?Ha nem használod a gépet,kapcsold ki rendesen.
Ha SSD-vel használod,10-15 mp alatt bekapcsol és nincs hiba.
Nálam az az első telepítés után,alvás-hibernálás kikapcsolása.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4185) wanted5 válasza Kucy741 (#4183) üzenetére


wanted5
őstag

egyébként meg szoftveres hiba, nem ismerem azt a programot amit írtál, de minek egyáltalán? úgy sejtem hogy az kavar be

(#4186) NTonee válasza wanted5 (#4185) üzenetére


NTonee
veterán

az a progi az asus saját energia management programja. Évekig használtam a korábbi asus gépeimmel, soha nem tapasztaltam ilyen hibát.

(#4187) Mikulásbá válasza NTonee (#4186) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem fenn volt-pár napig.Szerintem semmi értelme,majdnem ugyanaz,mint a win beépítettje.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4188) Kucy741 válasza Mikulásbá (#4184) üzenetére


Kucy741
újonc

Azért használom az alvás módot, mert ez a gép egyben a munkaeszközöm is és amikor fejlesztek, akkor elég sok program nyitva van. Alvás móddal másnap folytathatom ott, ahol abbahagytam, ezért nekem hasznos dolog lenne, hogy ne kelljen teljesen kikapcsolnom esténként.
Lehet, hogy tényleg szoftveres a hiba, még küzdök vele egy kicsit. (power4gear reinstall...)

(#4189) NTonee válasza Mikulásbá (#4187) üzenetére


NTonee
veterán

sőt, konkrétan ugyanaz, csak igényesebben kivitelezve, egy képernyőre rendezve, picit talán részletesebb. Extra funkciót úgy emlékszem, hogy nem nagyon találtam benne a win beépítetthez képest.
Kucy741: én kétlem igazából, hogy az okozta, de azért próbáld ki, hogy letörlöd és pár napig anélkül használod.

[ Szerkesztve ]

(#4190) Jazz válasza Kucy741 (#4188) üzenetére


Jazz
Topikgazda

Miért nem használsz hibernálást=teljesen kikapcsolja a gépet, csak előtte kiírja a memóriát a vinyóra. Bekapcsolás után win első betöltésekor visszaírja automatikusan a memóriát, így teljesen onnan folytatod ahol abbahagytad, még a kurzor is abban a pozícióban lesz ahol hagytad.
Engedélyezd a hibernálást, és hibernálással állítsd le a gépet. Leállítás menüben ezután ha shift-et nyomsz, a készenlét gomb átvált hibernálásra, rá nyomsz és voálá. ;)

free your mind

(#4191) vincevega


vincevega
csendes tag

snsv LAPTOP ELADÓ :DD :D :C

[ Szerkesztve ]

Welcome to the mindfuck

(#4192) -Alvin- válasza Pocok256 (#4150) üzenetére


-Alvin-
tag

Driverben nem változtattak szinte semmit win 10be, ami jó volt 8hoz szinte 99%ban megy 10el is...

(#4193) thomasa


thomasa
senior tag

Van valami hír arról, hogy a G751-nek mi lesz az utódja? Esetleg megjelenést is rebesgetnek már? Gondolok itt a 3.1 usb és a DX12-es vga, 5. gen core cpu fícsörökre, ami a köv generációba épülne. A G771-et nem tekintem annak, inkább egy mellékszál. a frankó hűtő rendszert nem örökölte, inkább a karcsúsításra mentek rá a teljesítmény rovására.

(#4194) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Elkészült a GeForce 353.62 Game Ready driver

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4195) Pocok256 válasza thomasa (#4193) üzenetére


Pocok256
veterán

751 nék is dx12 és vga ja van.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4196) Mzuzu


Mzuzu
újonc

Sziasztok!

Van egy kis gondom, hátha tudtok segíteni . .

Video TDR failure Win 10 alatt. Win 8 alatt Dpc violent watchdog hibaüzenet. G751JY, fél éves a masina. 10 ből 9 szer nem tud betöltődni a rendszer .

BIOS nincs frissítve.

Én vagyok béna, vagy tényleg összesz@rta magát a közel félmillás gép.?
:W :W :Y

Előre is köszi a segítségeteket !

Zuzu

(#4197) thomasa


thomasa
senior tag

Win10-et feldobta már valaki, akinek hibátlan minden? 750 és 751-esek is írjatok.

[ Szerkesztve ]

(#4198) Mikulásbá válasza Mzuzu (#4196) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én mindenképp frissíteném a BIOS-t. :U
A W10 még azért nem tökéletes,pláne a programok,játékok hozzá.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#4199) Mzuzu


Mzuzu
újonc

Szia!

Értem, akkor frissítem a BIOS t.

Az Ok, hogy a W10 még nem teljes, de a fagyások már win8.1 alatt is jelentkeztek, igaz eltérő volt a hibaüzenet....

Garival nem tudom lehet-e értelme próbálkozni...

Zuzu

(#4200) Mikulásbá válasza Mzuzu (#4199) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Figyeld a hibaüzenetet,azt kellene előbb pontosan meghatározni,mi a hiba.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.