Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Crossfit007 válasza Ershess (#899) üzenetére


Crossfit007
senior tag

LOL... :DDD

(#902) Crossfit007 válasza miresz (#900) üzenetére


Crossfit007
senior tag

3 évig hova ne lenne elég egy i7-2600k meghúzva 4.5 környékére értelmes fesszel egy ASUS EAH 6990 VGA társoságában?
Ne vicceljünk már... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#903) Tomko78 válasza Crossfit007 (#902) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem 4 ghz megy a 965 de semmi kusza gondolat sincs hogy intelre váltsak , nekem ez a gép bőven elég , én netre meg gamere használom ott is a Cod sorozat ahoz meg bőven elég ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#904) Crossfit007 válasza Tomko78 (#903) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Igen játékokban még az is bőven elég. ;)
És még elég is lesz nálad jó 1-1.5 évig is szerintem. :K

(#905) miresz válasza Crossfit007 (#902) üzenetére


miresz
veterán

Miért nem használod a jó kis Intel HD3000 Igp-t minek az a 6990? Hisz az csak AMD kártyák. ;]

[ Szerkesztve ]

(#906) Ershess válasza Crossfit007 (#902) üzenetére


Ershess
csendes tag

Csak egy kis információ. Egy FX 8150nnel behúzom a procid, de ha esetleg azt nem is, befogom vele simán a teljesítményed. Engem nem érdekel mire költöd apu pénzét, vehetsz 6990et, csinálhatsz 6990 CFet, elkölthetsz egy gépre 2 millát, tedd is meg. Aztán jövőre amikor az Intel foglalatot cserél csupán marketing okból, hogy lehúzza az olyan okos kis basic usereket, mint te is vagy, eladod a cuccod a nagy hype miatt féláron. Nem mondom, hogy rossz az i7, eszméletlen mit tud. DE! Nem éri meg az árát, sőt, ha fele ennyi lenne, akkor sem érné meg az árát. A húzásról meg inkább ne...AMD vs Intel...hadd ne tartsak történelemórát. Féláron.

[ Szerkesztve ]

(#907) Crossfit007 válasza Ershess (#906) üzenetére


Crossfit007
senior tag

Intel-t 100x jobban lehet húzni.
SB alap 3.4-ről nagy átlagnak elmegy 4.5-5.0 között, ráadásul értelmes fesszel léggel.
Megnézem én mikor hozod be Bull-al a gépemet. :DDD
Ezen jót vidultam... :DDD :DDD :DDD
X6 1100T elkeni bull-t clock to clock, nemhogy az i7-2600k... :)
Nem nézlek ne érts félre, csak ilyen erős kijelentést nem kéne tenni azért. :(

(#908) Crossfit007


Crossfit007
senior tag

Ja és nem apuci pénzéből van, ami van... :P
Nem vagyok már gyerek... :)

(#909) Kroni1 válasza Crossfit007 (#908) üzenetére


Kroni1
veterán

Na látom kezd elvadulni a vita! :D Mindkét gyártó ténykedését ismerem egy ideje, jópár gépet összeraktam az elmult 10 évben. Szerintem még ha össze is kell, akkor sincs túl sok értelme a kettőt összehasonlítani..

Az Intel mint általában erősebb, most kevesebb magból kihoz kb. ugyanolyan teljesítményt, bármiféle downvolt-olás nélkül is keveset fogyaszt, és jóval drágább is.

Az AMD meg abban jobb hogy hosszabbtávon kompatibilis, ha belemókolsz elérhetsz hasonló fogyasztást, de ehhez szerencsés darabot kell kifogni, viszont némileg racionálisabb: sokkal olcsóbban megvan a hasonló teljesítmény..

Nekem mindkettőben van ami szimpi és van ami nem, de az intel undoritó üzletpolitikája miatt, és egy jól alulfeszelfető 955BE miatt AMD-n vagyok jelenleg, mert nem érzem szükségét hogy váltsak. Akinek kicsit kevesebb van és hosszabb távon tervez annak AMD gépet szoktam összerakni, aki csúcsot akar és tele a tárca, annak megy az intel konfig a fa alá.. :D

[ Szerkesztve ]

(#910) Kroni1


Kroni1
veterán

Amugy a segédprogik közül ti melyiket telepítettétek?! Én csak az XFast USB-t, mert annak láttam hasznát még usb3.0 alatt is.. A THX Studio mit tud?

(#911) Departed válasza Kroni1 (#910) üzenetére


Departed
őstag

Énis csak Xfast USB-t használok. Tuning csak BIOS-ban nem segédprogival. Instant boot-tal - nem sok sikerrel - próbálkoztam, de az most már lényegtelen, hogy beszereztem a villámgyors SSD-t :K
Hangkártyám különálló Audigy, nem hinném hogy bármikor is jobb minőséget kapnék az alaplapi integrálttól..vagy tévednék? :F
Asszem ezek vannak.

(#912) Kroni1 válasza Departed (#911) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is igy gondoltam, az XFast USBn kivül a többit nem találtam fontosnak! Én SPDIF-en használom a gyári integrált audio-t, ugy tökéletes hifi minőseget ad az erősítőmre.. Ezért is volt muszály nekem koax SPDIF out-os lapot venni, a másik szobába hosszú optikai nem nagyon lenne megoldás, meg azt már foglalja a Settopbox..

(#913) kriszms


kriszms
csendes tag

Üdv!
Asrock 970 extreme4 alaplapom van (legújabb bios frissítéssel), ezen a lapon szeretném a memóriákat tuningolni 2000 re. KHX2000c9ad3t1k2/4gx memoria van benne, de csak 2 gb-t ismer fel. Ha bekapcsolom az alaplap autotuningját akkor felismeri mind a 4 et és ezen kivül duálba is rakja őket. de ha nincs bekapcsolva a tuning akkor csak 2 gigát ismer fel és dualba sincs. Miért lehet ez illetve, hol lehet a biosba beállitani a clockkolását a memóriának (mármint megvan hogy kell az időzitéseket beállitani, de kell még valamit aktiválni vagy engedélyezni hogy működjön)?

(#914) Wasp91 válasza kriszms (#913) üzenetére


Wasp91
aktív tag

2000Mhz nem lesz egy kicsit sok?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#915) Departed válasza Wasp91 (#914) üzenetére


Departed
őstag

Ebbe a lapba? Nem. :N

(#916) apollo12


apollo12
veterán

heló karácsonyra új lapot szeretnék venni

ASRock 990FX Extreme 3

érdemes ennél drágább lapot vennem sli miatt ?

[ Szerkesztve ]

(#917) Departed válasza apollo12 (#916) üzenetére


Departed
őstag

Nem szükséges drágább, ez egy remek lap SLI-hez is (az enyém is támogatja megfelelően, ez meg méginkább), jól fogsz járni vele. :K

(#918) apollo12 válasza Departed (#917) üzenetére


apollo12
veterán

akkor jó
tavaszra még egy 480 as, és nyárra meg egy 8magos bull, ha kijön 0steppinges ami majd jobban húzható

ezt a memót néztem ki [link]

(#919) miresz válasza kriszms (#913) üzenetére


miresz
veterán

Milyen proci van mellé?

(#916) apollo12: Nekem ilyen lapom van (még) mert holnap megy az egyik havernak. Jó a lap én meg vagyok vele elégedve,de ha FX-et is raksz bele és húzni is akarod akkor UEFI update kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#920) apollo12 válasza miresz (#919) üzenetére


apollo12
veterán

kösz, egyébként lehet unlokkolni a magokat??

[ Szerkesztve ]

(#921) miresz válasza apollo12 (#920) üzenetére


miresz
veterán

Phenommal igen,FX-el csak tiltani.

(#922) apollo12 válasza miresz (#921) üzenetére


apollo12
veterán

rem ez nem marad sokáig

(#923) kriszms válasza miresz (#919) üzenetére


kriszms
csendes tag

Egy "Phenom II x4 955 black edition" proci van benne.

(#924) miresz válasza kriszms (#923) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem a phenom mellet csak max 160Mhz-t fog menni,de javítson ki valaki,ha tévedek.

(#925) apollo12 válasza miresz (#924) üzenetére


apollo12
veterán

mennyire sikerült felhúznod a procit ? és milyen hőfokokat értél a h60 al?

(#926) miresz válasza apollo12 (#925) üzenetére


miresz
veterán

APM=OFF,4Ghz alapfesz, 4.5Ghz 1.400V, 4,8Ghz 1,500V, és 5Ghz 1,52V.

(#927) kriszms válasza apollo12 (#925) üzenetére


kriszms
csendes tag

A proci jelenleg 3450 en megy, ez az alap tuning amit a lap tud csinálni... a hőfok jelenleg 37 fok,, de a ventilátorok a hang végett visszavannak fogva level 3 re.. amit az axtu programban álitottam be... 45 fok főlé nem ment még játékok közbe sem (persze akkor level 8 ra felvan nyomva a ventilátor szint).

MIndegy már beirtam , csak most láttam nem nekem szólt :D

[ Szerkesztve ]

(#928) apollo12 válasza miresz (#926) üzenetére


apollo12
veterán

és h60 le tudja hűteni az 1.52voltot

egyébként a bulloknak menyi a max hő fok amit elbír, és menni a max fesz amit lehet adni?

[ Szerkesztve ]

(#929) miresz válasza apollo12 (#928) üzenetére


miresz
veterán

[link] típusonként változik a megengedett hőfok,csak teszt erejéig volt 5Ghz-n,de megbírkózott vele a H60.

(#930) apollo12 válasza miresz (#929) üzenetére


apollo12
veterán

akkor jó, akkor lehet csak fx 6100 veszek ha bírja az 5ghz

480sli nek kell a proci

[ Szerkesztve ]

(#931) miresz válasza apollo12 (#930) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem meg a 8120 a jó választás. Az Fx 6100 kb a PHII X4 szintjét hozza átlagban,de van ahol a PH II X6 felett teljesít elég ingadozó a teljesítménye.Erősen függ az alkalmazástól is.Az FX6100 (mivel csak 3 modulos(magos)) modulonként 2 végrehajtó egységgel azaz 3x2=6szál. Tehát valójában az FX6100 ha régi értelemben nézzük,bár nem lehet összehasonlítani a Phenomokkal,mert nem ugyan az a felépítésük,akkor egy 3 magos processzor. Ha erős proci kell akkor mindenképp a 8xxx széria közül kell választani.Az FX-ek egyszálon gyengék viszont több szálon nagyon erősek.Viszont a többszálúság a jövő.

(#932) miresz


miresz
veterán

ASRock Fatal1ty 990FX Professional,egy igazi fatális tévedés! Megjött ma bazi jól néz ki,beszerelem,sípol,cicereg a lap+ a hangkártya is hibás rajt. Hát kell még ennél több? Eddíg nagy ASRock fan voltam,de most leírták magukat a szememben.A cég AMD-s top lapja hibás! Gratulálok. MEO 1osztályú árú. Vicc. 55e forintér egy ganédomb.De legalább jól néz ki. Meg mindig nem térek magamhoz. És akkor most jön a kérdés,ha nem a Fatal1ty akkor mi? Jó kis Gigabyte,vagy melegedős Asus?

[ Szerkesztve ]

(#933) Kroni1 válasza miresz (#932) üzenetére


Kroni1
veterán

Egy hibás és már temeted a céget?! Ha elment a kedved asrockéktól akkor nincs mese, váltani kell! Én giga fan voltam mindig, vegyél azt, azzal sztem jól jársz!

(#934) gyurczy válasza miresz (#932) üzenetére


gyurczy
őstag

Sípol, cicereg? Akkor dobjam a 6970-em is a levesbe, mert cicereg, ha furmarkkal kínzom? Hangarkinak mi baja?

Nyavajgás helyett azt mondd mit megy benne a proci.

(#935) Tomko78 válasza Kroni1 (#933) üzenetére


Tomko78
őstag

Az én alaplapom is kilöte a Asus Xonar d1 et ,ha betettem 4 sipolt és vége nem indult el a gép ,de amint kivettem tökéletesen ment

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#936) miresz válasza Kroni1 (#933) üzenetére


miresz
veterán

Az a baj,hogy nem csak nálam fordult elő ez a tünet már. Na meg,hogy a TOP AMD-s lapjuk szar ennyi pénzért az azér elég sok mindent elárul szerintem.Majd küldök nekik kis pénzt a meós prémiumához. A gigától írtózom a jó kis bios-aik miatt. De még az is megeshet.

(#934) gyurczy: Utald a lóvét és már küldöm is ezt a mesés lapot,aztán hallgathatod ahogy sípol,cicereg,(nem mondanám,hogy halkan)+nem lehet hallani a zenét mert úgy torzít,recseg,sípol a hangkártya. Csupán 55e forint és a tiéd is lehet. :DDD A proci egész jól megy benn,de nem lehet megmaradni a gép mellett a sípolástól. Jah,és ezt nem kell kínozni,hogy sípoljon,csak úgy alapból is csinálja 55e-ért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#937) gyurczy válasza miresz (#936) üzenetére


gyurczy
őstag

Vedd a fáradtságot, hogy elolvasd a konfigom az adataimnál. :))

(#938) Kroni1 válasza miresz (#936) üzenetére


Kroni1
veterán

Már a gigának is van ilyen csoda 3D UEFi biosa! :D De nekem a korábbiakkal se volt bajom, középkategóriától felfelé (sőt néha az alap lapjaik is) tuningban tökéletesen jók a jó minőségű felhasznált anyagok miatt is vszleg..

[ Szerkesztve ]

(#939) miresz válasza gyurczy (#937) üzenetére


miresz
veterán

Tökéletes!Esetleg még egy? :DDD Viccet félretéve nálad normálisan üzemel a lap? Semmi anomália? Az FX csak AIDA64-et néztem az előző lapomhoz képest ami az adatlapomon van még jobban ment már alapon is.A CPU Queen is feljebb kúszott vagy 4 helyet.

(#938) Kroni1: Gigábol esetleg az UD5 ami jónak tűnik nekem,csak fele annyi dolog sincs rajt mint pl a Fatal1ty-n.

[ Szerkesztve ]

(#940) gyurczy válasza miresz (#939) üzenetére


gyurczy
őstag

Köszönöm, egyenlőre megteszi ez az egy is. :)

Hangarit nem próbáltam, van X-FI, a sípolós-sercegős téma nálam is jelentkezik prime95 alatt, de ezt ritkán futtatom, játék alatt fülessel tolom, alapon meg csend van.

Spannak is ilyen lapja van FX-6100-al, nem panaszkodott olyanokra, mint ami neked jelentkezett, sztem egyedi jelenség, vagy beleestél egy boltban "előtesztelt" példányba, ha a hangkari miatt le tudod gariztatni sztem tegyél vele még egy próbát.

(#941) miresz válasza gyurczy (#940) üzenetére


miresz
veterán

Az lesz,remélem nem lesz gond a garizással,mert amúgy ezektől eltekintve meg jó lapnak tűnik.

(#942) Padre


Padre
tag

Régóta nem írtam, de tegnap este rájöttem mi okozta a tápban, és a hangkártyán (Xonar DX-en és az alaplapin is, bármelyik volt belőve) a cicergést.
BIOS-ban ki kell lőni a Cool 'n' Quiet-et!!!

Hoztam csere tápot, kiszedtem a lapot a házból és úgy üzemeltem be stb. végül ez segített.

Azóta minden jó, most éppen a tuninggal bajlódom... :C

(#943) Milka 78 válasza miresz (#941) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most mondjam azt,hogy amennyit rohangálsz és pénzt,energiát feccölsz bele,már ott tartasz,hogy az én verziómat is választhattad volna? :F 87 ropiból ott tartanál ahol én és röhögnél ezen az egészen,de mond azt,hogy nem volt igazam(és ez most nem kampányolás,rossz indulat,vagy hasonló maszlag :( ).
Más...Ez viszont tény,hogy elég rossz a kihozatal a lapodból.Ahhoz képest,hogy prémium lap és nem sok fogy belőle,elég sok a baj vele(nagykerbe is hoztak vissza belőle párat). Memória vezérlő hiba,cicergés(ez utóbbi igen fülsértő és zavaró,tehát nem olyan mint az egyes vga-kra jellemző diszkrét neszelés,ráadásul néha átszűrődik az alaplapi hangkarira). Persze sz@r lapnak nem állítanám be és van ami jól működik,hibátlanul,de van tőle jobb,olcsóbb választás is.Arányában pl a 870 extreme3-ból nem volt ennyi hibás,pedig boldog-boldogtalan vette.Mondjuk a gyártót nem írnám le,mert 1155-ös vonalon aláz rendesen ár/teljesítmény/minőség arányban(z68 Extreme3 Gen3 ami 37-ből sok helyen befogja a majd 70 ropis übertuning lapomat). Különben ha lapot váltasz akkor az MSI felé pillantgass.Nagyon stabil lap,biosban talán most ők járnak legelöl(FX téren).

[ Szerkesztve ]

(#944) Kroni1 válasza Padre (#942) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez mondjuk csak egy kompromisszumos megoldás..

(#945) miresz válasza Milka 78 (#943) üzenetére


miresz
veterán

Nah ja! Utólag okos az ember. De ki gondolta volna,hogy egy ilyen lap is lehet selejt. Az előző amit megvett tőlem haver tökéletesen tette a dolgát,és gondoltam akkor a Fatal1ty csak ennél jobb lehet. Hát tévedtem.Most még azon gondolkozom,hogy cseréltessem-e vagy keressek valami mást. Igazából (tudom,hogy ez sok mindenkit nem érdekel,de engem igen) modding miatt a piros-fekete kombináció a legjobb nekem+ezen a lapon minden jó helyen van a kábel elrejtés szempontjából.Meg a 2lan csati is csábító ki tudnám használni.Tehát jó lenne ez a lap,ha jó lenne. :DDD Nem tudom mi tévő legyek. Az MSI-nek tényleg jó az UEFI-je de én nem láttam a tesztek alapján APM on/off funkciót ami nagyon kellene,hogy normálissan menjen az FX.

[ Szerkesztve ]

(#946) Kroni1 válasza miresz (#945) üzenetére


Kroni1
veterán

Cseréltesd ki ezt, meglátod a másik mit csinál.. Azt ha nem jó csere egy MiSI-re! :D

(#947) #16729600


#16729600
törölt tag

Minél több szolgáltatást zsúfolnak bele egy lapba,sajnos annál több a hiba lehetőség.Egyszerűségük okán én most az 9XX Ext.3-as szériát tartom a legmegbízhatóbbnak.

(#948) miresz válasza #16729600 (#947) üzenetére


miresz
veterán

Azt cseréltem le a Fatal1ty-ra.

(#949) Kroni1 válasza miresz (#948) üzenetére


Kroni1
veterán

talan mar meg is bantad.. :$

(#950) miresz válasza Kroni1 (#949) üzenetére


miresz
veterán

Hát ha pont kerül a lap csere utáni huza-vonára akkor majd megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.