Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Lehet akkor nekem szerencsém van a lappal? :F
Mondjuk én nem hajtom nagyon túl, hanem inkább a fogyasztás csökkentésre gyúrok.

(#252) #16729600 válasza eldiablo (#251) üzenetére


#16729600
törölt tag

Maradjon is meg a szerencséd :R A pakliban még benne van,hogy esetleg a táp adta meg magát a ( cpu csak nem nyiffant ki ).Órákon belül kiderül,mert rendeltem átmeneti lapnak gariztatás idejére egy olcsó deszkát amit bármikor hozhatnak.Épp gondolkoztam,hogy kell tesztelésre minden alkatrészből kettő ,hogy kizárható legyen a bármilyen hiba,sajnos a többi cuccom Pécsen van és csak hó közepén megyek le.Spájzolni kell emberek nincs mese :D

(#253) eldiablo válasza #16729600 (#252) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha bedöglene a deszka akkor sincs gond, mert van még egy LGA775-ös és egy s478-as konfigom, plusz egy notim is. :D
Bízom benne, hogy nem lesz vele gond.

(#254) #16729600 válasza eldiablo (#253) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem napi használatra értettem,hanem tesztelésre kell azonos konfig kizárni a hibát.Laptopom nekem is van,de a hajamra kenhetem ebben az esetben :O

(#255) Mr.Csizmás válasza #16729600 (#254) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] szerintem sírj a vállamon :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#256) #16729600 válasza Mr.Csizmás (#255) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezt sajnos benézted súlyosan,mert éppen csomagolok és leköltözöm hozzád a gariztatás idejére.Olyan súlyos lelki trauma ért,hogy csak egy sorstárs környezetében tudom elviselni :DD

(#257) Mr.Csizmás válasza #16729600 (#256) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD van szesz meg pc alkatrész ezerrel :D de menjünk át az offtopicba akkor.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#258) Milka 78 válasza Mr.Csizmás (#249) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én,hogy fogok rovázni ha a Fatal1ty is ilyet csinál fél százezerért :DDD

szunya1: Vegyél Giga 990x-et(azon úgy sincs UEFI,csak bios,abban meg erős a Giga ;] ) :DDD Viszont ez érdekes.Az Asus lapjai is melegednek,csak nem olyan mértékben,de a probléma adott,ráadásul volt gond a magfeloldás terén is(igaz csak 1 estről tudok). Marad az MSI.Viszont a 990FX-es(GD65-GD80) lapja leszerepeltek a tesztekben.250-es fsb-fölött eldobták magukat több procival is,több független tesztben is(bár lehet,hogy ez már javítva lett).Szerintem ott is UEFI gebasz van,mert a 7-8 as szériák mennek mint álat.Ráadásul a 890fx GD65-teljesen ugyan az a nyák/lap mint a 990fx GD65 az UEFI-t leszámítva.Ja most olvasom,de mivel töröm az Angolt lehet hülyeség...Itt is felmegy a hőmérséklet UEFI alatt,de ha valaki jobb Anglájból erősítsen meg.

[ Szerkesztve ]

(#259) Milka 78 válasza Milka 78 (#258) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Javítom magam.A GD65 sima bios-os(bár ez kicsit zavaros mert emlegetnek uefi-t is),de ott is baj van->[link].Lehet mégsem uefi gond,hanem valamilyen energia gazdálkodási gebasz a 9xx-es lapokon? :F

[ Szerkesztve ]

(#260) #16729600 válasza Milka 78 (#258) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen itt is arról folyik a diskurzus,hogy extrém magas a cpu hőmérséklet UEFI alatt,fél is a beíró hogy károsodik a procija:)Erre 2 vígasz reakció érkezett,mégpedig , hogy nem kell félni,mert 62 foknál lecsapja a procit az automata védelem.(milyen jó,hogy UEFI nézelődés közben ezt se árt figyelembe venni,ez azért nonszensz).A másik tag szerint az új béta biosban már javításra került ez a bug.Ezek szerint nem lehetetlen küldetés kohász szakképzettség nélkül bemerészkedni a biosba :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#261) Milka 78 válasza #16729600 (#260) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na jó,de akkor ez azt bizonyítja,hogy nem maga az UEFI a gáz legalább is a grafikus felület,mert ugye sima ami bios alatt is felment a hő,hanem a 9xx-as lapkészlet valamely nyűgje amit most nem ismerünk.Ráadásul minden gyártó küszködik vele több kevesebb sikerrel.A 880G-n az UEFI alatt is van ilyen melegedés vagy csak a 9-eseknél?

(#262) kunsztler1 válasza Milka 78 (#261) üzenetére


kunsztler1
csendes tag

A haveromnak asrock 880gpro3-as lapja van sajnos ugyan az a helyzet az uefibe felmegy a proci foka.Érdekes még mindig nem javítják ezt a bugot az uefi-be itt nem a 900 chippel van a gáz se a 800-al hanem az uefivel pl Asus-nál is ez van persze más gyártónál nincs uefi ott azért nincs para.

[ Szerkesztve ]

(#263) Milka 78 válasza kunsztler1 (#262) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Olvasd el fent ;) .MSI 990fxGD65 ugyan ez a hiba rendes bios alatt.

(#264) kunsztler1 válasza Milka 78 (#263) üzenetére


kunsztler1
csendes tag

Na de nem hiszem ,hogy akkor is a 900-chippel lenne agáz havernak 800-ott ugyan ez a hiba.Nekem 970extreme4-lapom va de nagyon de nagyon vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#265) Milka 78 válasza kunsztler1 (#264) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem lehet,hogy az új energiagazdálkodás miatt van ez az egész(persze csak tippelek)?Nekem régi 870Extr3-am van,de nem melegszik.A 880g és az összes am3+-os melegszik.Nem létezik,hogy az összes gyártó ugyan ott szúrta el az uefi-t(bár lehet egy cég írja mindenkinek :D ). És nem utcsó sorban a 9-es MSI GD65-ös sima ami biossal is melegszik és ott szó nincs uefi-ről.Azért ez több mint érdekes :F .A Giga is melegszik?

(#266) #16729600


#16729600
törölt tag

Megjött a 10 ropis lapom,megy minden vele faszán,szóval a 970 ext4 volt a kuka.Holnap viszem gariztatni vissza az Iponba.Biosban tartózkodva 37 fokos volt procim,könnybe lábadt a szemem annyira régen láttam ilyen szépet :D

(#267) kunsztler1 válasza Milka 78 (#265) üzenetére


kunsztler1
csendes tag

A gigárol nem tudok semmit bár elég szar a biosuk azt tudom régen jó név volt mára már nem(számomra).Most néztem éppen uefi-biosát volt már pár lapom ott gyárilag be volt kapcsolva CE1- asrock lapba nincs.Probát????

(#268) miresz válasza Milka 78 (#258) üzenetére


miresz
veterán

Ezt cáfolom! Mármint azt nem,hogy a Giga BIOS-ban erős, :DDD ;] ,hanem azt,hogy az ASUS lapok melegednek,pontossaban a 970 pro az nem.Most raktam vele össze egy gépet,(persze alapossan leteszteltem előtte mielőtt elvitte a gazdája ;] )A magfeloldás tökéletessen működött,mi több jobban is meg tudtam benn húzni,mint az enyémben egy X2 555 (x4 B55)-öt egészen 4100 Mhz-ig.( 1,520V) Az én freezeremmel. Most jelenleg egy 1090T van bent és nagyon faxán muzsikál! (persze azt is megnéztem mit tud a lapban ;] 4200Mhz/1,4V) Alapon 3200Mhz-n az 1090T Load max. 58-52C' volt az én freezeremmel.

(#267) kunsztler1 : A gigabyte szerintem sosem volt jó! (bár ez az én szubjektív véleményem)

[ Szerkesztve ]

(#269) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát gyerekek akkor tényleg nem tudom mi van :( Az Asusos topickban olvastam,hogy 56 fokig fel tud menni a hőmérséklet(lehet ezt is javították? :F )A Gigáról nekem is ez a véleményem,bár lehet,hogy most ők jobban oldották meg a dolgot?Nem tudom mi a fanc ez a melegedés,de majd minden gyártónál érzékelték már...

(#270) zuzu000


zuzu000
őstag

Nagyon kihalt a totyik.
Mr.Csizmás :Visszakaptad a lapot ?

(#271) Mr.Csizmás válasza zuzu000 (#270) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hetfon vittek be, kedden megkapta a szerviz, kb. holnap v pentekre saccolok kinyilatkoztatast.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#272) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

mindenki a bullra vár :)

(#273) Midway


Midway
senior tag

970 ex4 lapom van és nagyon nem vagyok elégedett vele. X4 925 2x2gb HX BLUE 1600mhz.
Van két 500gb sata2 vinyóm.
70mb/s fölé nem megy az adat átvitel másolásnál.
A régi 790 giga lapban 2x2gb 800mhz rammal és X3 445-el simán ment 100mb/s felett.
Másnál is ilyen harmatos?

Nem beszélve a wim7 boot időről ami szintén hosszabb.

A processzor ventijét sem jól szabályozza. Még hidegen sem engedi 1000 rpm alá.
A régi lapban szinte megállt.

Winrar kicsomagolás is lassabb vagy azonos mint a régi configban.
És ugye erősebb proci van benne.
3 hét után úgy döntöttem , hogy eladom.
Csak nem tudom mi legyen az utód.
Talán egy 890-es asus v giga esetleg msi.
Am3+ procit úgysem tervezek mostanában.

(#274) Mr.Csizmás válasza Midway (#273) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

XFAST vackot feltetted? AHCI mód? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#275) Departed válasza Midway (#273) üzenetére


Departed
őstag

Furcsa mert én az enyémen semmi ilyet nem tapasztaltam, hasít minden. :K
A processzor ventije nálam még az előző Gigabyte lapomban volt hangos, ebben teljesen jól szabályozza. Csendes a gép, még a ref 6950-essel is.
Szóval szerintem is ott szoftveres/driveres gond lehet.

Ja és a WinRAR szerintem nem valami OK, se a procit, se a HDD-t nem használja maxon soha, egyik gépben sem. Van alternatívája? :F

(#276) Midway válasza Mr.Csizmás (#274) üzenetére


Midway
senior tag

Xfast-ot feltettem, de mivel nem usb-s vinyó így semmi változás. Nincs köze hozzá.
AHCI módot azt hol állítsam? :F

A sebesség:

Ez kevés... :((

Departed Nem használja maxon nálam sem egyiket sem csak lassabban vagy ugyan olyan sebességgel csomagol ki mint az előző configom amiben csak egy X3 445 volt és 2x2gb ddr2 ram.
Joggal várhatnám, hogy ez a lap és az X4 925 procival gyorsabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#277) Milka 78 válasza Mr.Csizmás (#274) üzenetére


Milka 78
nagyúr

(OFF)Azzal gyorsabb?(/OFF)Nekem is ugyan ezek a tünetek vannak 870-essel.viszont tesztprogramok alatt meg hasít mint állat :F

Midway: Mondjuk ott valami gubanc lehet nálad és ezen az AHCI mód sem igen segítene(szerintem). Nekem ide módban ennyi a két vinyóm.

[ Szerkesztve ]

(#278) Milka 78 válasza Midway (#276) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ami lemaradt...a winrar szereti a minél magasabb órajeleket és ez inkább számít mint a magok száma.3100mhz vs. 2800mhz.Amennyit nyersz az 1+ maggal azt bukod is az alacsonyabb órajellel.Nekem tömörítésnél az X2 215.ös @2.9ghz-hez képest az új procim ami X3 415@2.7ghz,nem hozott számottevő javulást(az az mindenben javult,kivéve a winrarba). Próbáld meg azonos órajelen futtatni(3.1 és úgy nézd meg ha még eddig nem tetted meg).

[ Szerkesztve ]

(#279) Mr.Csizmás válasza Milka 78 (#277) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

AHCI módot a biosban lehet átállítani, de ügyesen kell, előtte a win7-ben kell egy kis registry buhera, vagy egy bájos kékhalál lesz a jutalmad a következő bootnál :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#280) Departed válasza Midway (#276) üzenetére


Departed
őstag

Pont ez a lényeg, hogy a WinRAR géptől függetlenül lassú (persze bizonyos határokon belül), csak keveset gyorsul gyorsabb géppel, több maggal meg egyáltalán nem. De ez semmiképp sem az alaplap hibája :N

[ Szerkesztve ]

(#281) Milka 78 válasza Mr.Csizmás (#279) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez az?

Lépjünk ki minden programból.
Start menü keresőjével futtassuk: regedit
Navigáljunk ide:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Msahci
Jobb oldalt kattintsunk duplán a Start elemre, módosítsuk a bejegyzés értékét 0 -ra.
Indítsuk újra a gépet és állítsuk be BIOS-ban az AHCI-módot.

(#282) Midway válasza Milka 78 (#277) üzenetére


Midway
senior tag

Igen , valami ilyet kéne látnom nekem is. 100mb/s
De látod a képemet. Mi baja lehet? :F

(#283) Mr.Csizmás válasza Milka 78 (#281) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asszem ja :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#284) Milka 78 válasza Midway (#282) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajnos így nem vágom,de azt tudom,hogy a 970-es egy hajszállal gyorsabb mint a 870,így én valamilyen wines gubancra gyanakszom.Ha a lap lenne rossz akkor egyáltalán nem menne az adatátvitel.Próbálgattad más sata portra rakni a winyókat?Kábelek cseréje?Mind két lemezen végigfuttattad a teljes tesztet?

Mr.Csizmás: Majd kiderül a megnyekken a winem? :D

[ Szerkesztve ]

(#285) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mehetek gariba ipon :D kandúr win :D

milkaboci: há é áztát ne' tuttattom e :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#286) zuzu000 válasza Mr.Csizmás (#285) üzenetére


zuzu000
őstag

Megjavitottak vagy kicserelik?

(#287) Mr.Csizmás válasza zuzu000 (#286) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemtudom :DDD

A termék garanciális ügyintézése befejeződött, az üzletünkben
átvehető, illetve GaranciaFutár szolgáltatás esetén 2 napon belül
küldjük Önnek.

Termék neve: ASROCK 970 Extreme4

Udvozlettel,
iPon Computer Kft.
rma@iPon.hu

:U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#288) Midway válasza Milka 78 (#281) üzenetére


Midway
senior tag

És ez mit javítana?

(#289) eldiablo válasza Midway (#288) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#290) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Nekem szoftveresen ennyit mutat, gyakorlatban egy idő után (10-15mp) le megy ~60-80MB/s körüli sebességre.

(#291) Milka 78 válasza Midway (#288) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ezt még én sem tudom,mert ide módban mennek,de majd meglesem.

(#292) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

na, 1.3-as bios megoldotta :D érdekes, itt 1.0-al meg se nyikkant... :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#293) eldiablo válasza Mr.Csizmás (#292) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na, "csak" frissítették az UEFI-t és meg gyógyútt?

(#294) Mr.Csizmás válasza eldiablo (#293) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egen, ennek örömére X3 445 -> Ph2 X4 B45 :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#295) zuzu000 válasza Mr.Csizmás (#294) üzenetére


zuzu000
őstag

Nájjjszz :DDD

(#296) #16729600 válasza Mr.Csizmás (#294) üzenetére


#16729600
törölt tag

ááááááá én is hétfőn adtam le a deszkát és nekem semmi reakció még,ez renonc és súlyos és hátrányos és méltatlan megkülönböztetés :D illetve most jut eszembe nem szólók egy rossz szót sem:az user error mindig hamarabb orvosolható :D

[ Szerkesztve ]

(#297) Mr.Csizmás válasza #16729600 (#296) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

próbáltam én is sokmindennel, 3 másik vga, ram, csak tápot és cput nem cseréltem, meg a paphoz nem vittem be megáldatni :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#298) norbi0604 válasza Mr.Csizmás (#297) üzenetére


norbi0604
aktív tag

És mindösssze csak az uefit-t kellet volna updatelni? :))

(#299) Mr.Csizmás válasza norbi0604 (#298) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egen, de a vicc az, hogy az én cuccaimmal az 1.0 meg se nyikkant :D lehet vmi összeférhetetlenségi hiba volt :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#300) Milka 78 válasza Mr.Csizmás (#299) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez de kemény,de legalább megoldódott a dolog...akkor most próbáld ki az AHCI módot,hogy ne az én rendszerem menjen gajra :DDD :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.