Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na, felraktam én is az 1.40-et. Nekem annyi változott, hogy nem működik normálisan az egér UEFI alatt. :W

(#452) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ó drága gyermekeim, áldalak titeket, hogy lustaságomban nem tettem fel...maradt az 1.3, igaz ez emel 55 fokig

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#453) bozont


bozont
veterán

A 970 Extreme 3 lappal van már valakinek tapasztalata? Milyen az alap BIOS (vagy UEFI)? Frissebb még nem jött hozzá, nem tudom hogy ez jó jel vagy sem.

(#454) sakto


sakto
őstag

Sziasztok.
Lényegében mi a eltérés a 2 lap között ?
Fatal1ty 990FX Professional & 990FX Extreme4

(#455) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok. A multban egy Asrock 939dual-sata2 tulajdonosa voltam megjegyezném teljes elégedettséggel. Most is szeretnék belépni a klubba de van egy kis dillemám ahol a ti segítségetekre lenne szükségem. 970 chipsetet néztem ki magamnak mivel se sli se crossfire-re nem fáj a fogam, magyarul ez nem volt szempont.
A 970 extreme 3 és extreme 4 között forintban nincs különbség mégis a 3-as 4-nél butább. Ez miért van? Ez csak átmeneti mert a 3-as csak most jelent meg? Jővöben is csak 1-2k lesz a külöbség?

[ Szerkesztve ]

(#456) Tomko78 válasza sakto (#454) üzenetére


Tomko78
őstag

pl A Fatal1ty sorozat alaplapjai V12+2 Power Phase alkalmazásával került kialakításra vagy a alaplapon található Dual LAN a Teaming funkcióval lehetővé teszi, hogy két külön kapcsolat egyként viselkedjen a dupla adatátviteli sebességhez, így hatékonyabbá téve az adatátvitelt.

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#457) sakto válasza Tomko78 (#456) üzenetére


sakto
őstag

"két külön kapcsolat egyként viselkedjen a dupla adatátviteli sebességhez, így hatékonyabbá téve az adatátvitelt."
Ezt elmagyaráznád,nem teljesen értem.. :B
Vagy is ha pl rákapcsolódok egy 20Mb\sec + egy 10Mb\sec kapcsolatra akkor 30-al tudnék letölteni? :U

(#458) repvez


repvez
addikt

Üdv
2 vagy 3 kérdésem lenne azokhoz akik 970 extrém 4-es lappal rendelkeznek win7 64bit társaságában.
Az egyik, hogy lehetséges az alaplapi csatlakozokról a ház elölapi USB foglalatokat rákotni USB3 ra?Mert az alaplapon van még pár érintkezö 2 USB3as foglalat bövitésre, de nem tudom hogy a ház elején lévöket rádughatom e .(Thermaltake V3 ház)

A második.Ha az alaplapi hangkártyát használom optikai kábelen akkor hogyan tudom beállitani, hogy 5.1-es hang menjen ki ?MErt jelenleg bármit állitok a driverben a teszt csak a 2 fronthangszorot szolaltatja meg és csak a külsö házimozi keveri ki a térhangzást belöle.
Ide tartozik még, hogy ha a VGA-ból HDMI-vel kapcsolom össze a TV-t akkor a hangot hogyan tudom kiadni rá a képpel eggyütt?
Olvastam az alaplapon egy SPDIF HDMI tüzösarut a lap szélén a sarokban az mire szolgál?

(#459) BDave


BDave
őstag

Sziasztok! Bocs, hogy ha már volt párszor a kérdés, de arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek a 970 Extreme3-ról? Megéri megvenni hosszabb távra fejleszthetőségi szempontból?

(#460) bozont válasza BDave (#459) üzenetére


bozont
veterán

Igen, hiszen még a következő (II.)generációs bulldozer is belemegy majd. Mondjuk esetleg megvárhatod az Extreme 4 verziót is hogy megint kapható legyen, ha megint 1-2e Ft lesz a különbség akkor érdemesebb azt megvenni, kicsit többet tud.[link]

(#461) BDave válasza bozont (#460) üzenetére


BDave
őstag

És nem "fura", hogy egy sima AM3-as is ugyan ennyibe kerül ugyan ekkora chipsettel?

(#462) Mr.Csizmás válasza repvez (#458) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

USB bekötés igen

az optikai dolog passz

(#461) BDave sőt, egyes am3 és pluszos lapok is egyformák, ami a nyomtatott áramköri lapot illeti.

[ Módosította: 7 ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#463) Tomko78 válasza repvez (#458) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem rendesen kiadja a monitora HDMI keresztül a hangot , GTX 570 van , vezérlőpult hang beállitásokban kell engedélyezni és úgy ment nekem

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#464) #16729600


#16729600
törölt tag

Véget ért nagy nehezen a gariztatési procedúra,ellenben Ext4 nincs készleten így Ext3-at rendeltem be.Kicsit gondolkoztam a Bull tesztek alapján,hogy az árát kérem vissza,de akkor mi lett volna ezzel a topikkal??Nem vállalhattam be a sok síró-zokogó fórumtárs keserves jajkiáltását a hiányom okán :D :DD

(#465) apollo12


apollo12
veterán

heló milyen árban lesz majd az ASRock 990FX Extreme3 ?

(#466) #16729600 válasza apollo12 (#465) üzenetére


#16729600
törölt tag

22.625Ft (Ipon),Mázli,mert még 2 nappal ezelőtt közel 25k volt.Uppsz,de az 970-es és nem 990FX (szegény ember vízzel főz) :D

[ Szerkesztve ]

(#467) apollo12 válasza #16729600 (#466) üzenetére


apollo12
veterán

akkor az nem jó, sli miatt kéne

[ Szerkesztve ]

(#468) #16729600 válasza apollo12 (#467) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sajnos perpill kifogyott a teljes Extreme 4 készlet,egy hetet vártam,de mivel nem biztattak semmi konkrét és közeli beérkezési dátummal berendeltem a kisebbet.A Bull alá sajna még ez is lehet felesleges beruházás lesz a tesztek alapján,mert enyhén szólva se lett valami erőgép :F

(#469) Departed


Departed
őstag

Hát én anno pár hónapja 20ért vettem a 970 extreme4-emet, és mégha egyenlőre nem is veszek bele Bull-t, az egyéb sok plusz szolgáltatás (USB 3, Sata3, rendes CFX+SLI kompatibilitás, stb.) miatt Bull nélkül is jó vétel volt az Athlon II X4-emhez. :K
Ja és sokat gyorsít az USB 2-n is! :C

(#470) #16729600 válasza Departed (#469) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is szerettem a lapot,annak ellenére,hogy egy szép napos reggelen eltávozott az örök vadászmezőkre:)SLI és CF engem nem érint meg,a szökőévenkénti 1-2 játszható game miatt nem érdekel a dolog.Előlapi USB3 és a debug led hiánya,CMOS reset kivezetés kár,hogy nincs rajta,ellenben sokkal szebb a design és talán az UEFI-je is kiforrottabb (vagy nem) :D

(#471) Departed válasza #16729600 (#470) üzenetére


Departed
őstag

Uefi nem hinném hogy lapfüggő...vagy tudnak csinálni jót, és akkor olyat tesznek mindre, vagy nem és akkor egyikre sem...amúgy nekem nincs bajom vele, könnyű bármit beállítani, legfeljebb nem kell benne sok időt eltölteni... ;)

(#472) apollo12 válasza #16729600 (#468) üzenetére


apollo12
veterán

a bull jó lesz nyugi csak ki kell fornia már most a cori 5 2500k veri a 8magos stem a 4magos lesz majd a nyerő mert játékokban csak 4magot terhelt egy gtx 580v al szemben

(#473) #16729600 válasza Departed (#471) üzenetére


#16729600
törölt tag

Más a nyák,nincs benne semmi sallang,lehet,hogy ez már jobban viseli az UEFI viszontagságait.Aztán lehet bilibe lóg a kezem,de holnap kiderül,majd megírom a tapasztalatokat.

@apollo12:Legyen igazad,de a 6100-4100-as tesztek nagyon gyalázatosak lettek.[link]

[ Szerkesztve ]

(#474) bozont válasza #16729600 (#470) üzenetére


bozont
veterán

"...talán az UEFI-je is kiforrottabb (vagy nem)"
Na igen, én is elgondolkoztam hogy vajon jó vagy rossz jel e, hogy még nem jött új BIOS hozzá. ;]

Én végül is a 970 Extreme4-et vettem meg, gondolkoztam a kistesón mert baromi jól néz ki és nem sokkal tud kevesebbet (UEFI szerintem teljesen ugyanaz lehet, mínusz az a néhány funkció), de 1e Ft volt olcsóbb csak még is inkább a jobb felszereltség mellett döntöttem.

Amúgy az 1.4-es BIOS-ra végül is érdemes frissíteni vagy az 1.3 jobb?

(#475) repvez válasza Tomko78 (#463) üzenetére


repvez
addikt

Már nekem is kiadja a hangot, de nem ugy és nem oda ahova szeretném, mert a VGA-böl az erösitöbe megy a kábel és onnan egy másik HDMI-vel a TV-ve, és csak simán átmegy a kép és a hang is az erösitön , de én azt szeretném hogy a hang megmaradjon az erösitöbe és azon szolaljon meg.
A másik meg hogy a tulajdonságok között azt irja hogy a támogatott csatornák száma 2 akkor hogyan lesz 7.1-es hang ?

4850-es a VGa

(#476) #16729600


#16729600
törölt tag

Na összeraktam a 970 extreme 3-at.Gyors tapasztalatok:

-UEFI-ban 30p tartózkodás után 37 C a cpu hőmérséklet!!!!!
-Más az UEFI szerkezete is.
-És valami nagyon szép a deszka.

Nem véletlen ez az új revizió,jelentősen át lett alakítva a power menagement UEFI alatt,és valahogy sokkal gördülékenyebben indul bios mentés után.Nem nyekeg,gondolkozik,kínlódik a debug led,hanem villámgyorsan betölti az op.rendszert.Nem fagy az egér UEFI alatt vaj simán lehet közlekedni benne.Ha igény van rá,folyt köv.

(#477) BDave válasza #16729600 (#476) üzenetére


BDave
őstag

Hehe, nekem is ma (illetve tegnap) lett összetéve egy ugyan ilyen lapra épülő rendszer.

Azt nem tudod mitől van, hogy bootolás előtt (tehát a főképernyőnél amikor bekapcsolod a rendszert és ki van írva az alaplap neve), viszonylag sok időt eltölt a gép? Oprendszer felrakása előtt nem időzött el olyan sokat (csak pár pillanatra lehetett látni a gyorsbillentyűket, alig lehetett jól megfigyelni hogy melyikkel mibe lehet belépni). A bootolási sorrendet nem változtattam meg, minden gyári beállítások szerint van. Ez a normál tempója oprendszer felrakása után?

Hol vásároltad, ha szabad kérdezni?

[ Szerkesztve ]

(#478) #16729600 válasza BDave (#477) üzenetére


#16729600
törölt tag

Op.rendszer betöltődési gyorsasága nagyban függ attól,hogy milyen vinyód van.Nálam nem érződik,hogy sokáig állna az Asrock képernyőnél.A lap szvsz sokkal kiforrottabb mint a nagytesó,hűvösebb is és tuningban is jobb.Ami hiba megmaradt,hogy kikapcsoláskor ugyanúgy sistereg egyet bekapcsolt hangszórókkal az alaplapi hang.Bár ez lehet csak az én hangcuccom sajátossága.Jah és az enyém az Ipontól van (garanciális levásárlás,mert az Ext.4-es előd megadta magát)Így utólag azt kell mondanom,hogy szerencse,hogy kifogyott a készlet belőle és csak erre tudtam becserélni.Akinek nem kell többkártyás rendszer annak ez a típus az erősen ajánlott szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#479) zuzu000 válasza #16729600 (#478) üzenetére


zuzu000
őstag

Áhh, most azzal győzködöm magam, hogy azé' az SLI kell nekem, meg a cmos reset, meg a satöbbi. (egyiket se használtam még) :DDD :(((

(#480) #16729600 válasza zuzu000 (#479) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért jók azok a kényelmi szolgáltatások,ha szükség van rájuk.Inkább az a baj,hogy túl sok featurét zsúfoltak bele a lapba és valahogy ettől (vagy teljesen mástól,amihez nem értek),kiegyensúlyozatlan az UEFI-s vezérlés és hőmérséklet szabályozás.Nem véletlen az a sok bios revizíó ami megjelent ilyen rövid idő alatt.Végre a RAM-okat is lehet bármilyen slotba pakolni és elindul mindenféle kiosztásban.Összegzésül annyi,hogy ismét egy nagyon szerethető deszkát csinált az Asrock,ami ráadásul nagyon szép is.

[ Szerkesztve ]

(#481) BDave válasza #16729600 (#478) üzenetére


BDave
őstag

SATA II-es Seagate. Neked?
Nekem nem sistereg semmi, akkor ez nálad egyedi probléma lehet.
Mi volt a baja az Extreme4-nek? Ennek nem lehet ilyen? Nem akarom hogy baja legyen, olyan jó és olyan széééép!!!! :))
Nekem is melegszik a CPU ha nézem az UEFI-ben. Kb. percenként egy fokkal. Az jó/nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#482) eldiablo válasza #16729600 (#478) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem is sistergett, egészen addig, amíg használtam az IES-t, illetve 1.1750V ment a processzor.

Stabilitás tesztnél egyébként elindítom a Prime Blend tesztet háttérben a Winampal és ha gond van, akkor el kezd sisteregni a zene, így egyértelmű, még ha nem is ülök a monitor előtt, hogy hibázik az adott beállításon.

(#483) #16729600 válasza BDave (#481) üzenetére


#16729600
törölt tag

Konfigom az adatlapon,az Extreme 4 egyszer csak beállt egy javíthatatlan hibakódra.Nem kell félni azokat a lapokat is sokan használják itt hibamentesen megelégedettséggel,a tiéddel sem lesz semmi baj.Nekem UEFI alatt nem megy 39 C fölé a cpu hőmérséklet ezzel a lappal,az előző pillanatok alatt 55-58 fokos volt.Az egy dolog,hogy nálad percenként emelkedik 1C-ot,a lényeg hogy megállapodjon normális értéken és ne menjen feljebb.Mennyi a max amit mutatott neked eddig?

@eldiablo: Nekem nincs IES,és alapfeszen is sistereg egyet kikapcsoláskor(együtt lehet élni vele),lehet az unlock miatt van,vagy fogalmam sincs miért,de ez legyen a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#484) BDave válasza #16729600 (#483) üzenetére


BDave
őstag

Csak 32 fokig vártam, tovább nem. Majd egyszerű kipróbálom...

(#485) eldiablo válasza #16729600 (#483) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem futtasd le a Prime Blend tesztjét. Könnyen lehet hogy a mag feloldás az oka.
Az is lehet, hogy nem százas a feloldott mag, még ha eddig nem is hibázott.

[ Szerkesztve ]

(#486) #16729600 válasza eldiablo (#485) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is használom a Prime 95-öt,nálam se blend,se small fft-s tesztnél, ha hibázott nem volt sistergés,kizárólag akkor van, ha kikapcsolom a gépet.

@BDave :32 fok?Nah erről beszéltem,nagyon nagy a különbség az Ext 4-es generációhoz képest.Ott ugyanis nagyon durva hőfokok tudtak lenni UEFI alatt.

(#487) BDave válasza #16729600 (#486) üzenetére


BDave
őstag

De csak 1-2 percet vártam, nem vártam 10 percet.

(#488) #16729600 válasza BDave (#487) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tökéletes érték az hidd el,már 1-2 perc alatt is sokkal melegebb volt a Ext 4.Én 45 C alatti értéket nem is láttam,ha villámsebesen beléptem a menübe akkor sem.

(#489) BDave válasza #16729600 (#488) üzenetére


BDave
őstag

Ehh, akkor jó, ez biztató. :) Csak ne töltődne be olyan "lassan".
Lehet, hogy gyári hibás volt a 4.

[ Szerkesztve ]

(#490) bozont


bozont
veterán

Ezt az Xfast LAN funkciót próbálta már valaki? Ér valamit?

Tegnap nekem is megérkezett az Extreme4 lap, de küldtem is vissza egyből mert az egyik chipset hűtőnél hiányzott az egyik kis lefogató pöcök. Lehet hogy nem sérült meg a chip, de inkább nem piszkáltam és visszaküldtem cserére, a legbiztosabb. :(

(#491) #16729600 válasza bozont (#490) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én felraktam kipróbálni,épp nemrég töröltem le,cfos speed alapú alkalmazás,szép a megjelenítése,de én semmilyen hatást nem tapasztaltam a futása közben,se pro se kontra.

(#492) Tomko78


Tomko78
őstag

Felraktam a 1.3 biost és elég furcsán viselkedett a vga ,vissza raktam a 1.1 biost és tökéletes lett ,na ha nem muszáj én se frissítek biost ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#493) BDave válasza Tomko78 (#492) üzenetére


BDave
őstag

Egyébként ezt írják hivatalosan is: "We don't recommend users to update BIOS while the system is running well."

(#494) Tomko78 válasza BDave (#493) üzenetére


Tomko78
őstag

És ez mit jelent ? ;] Ha a rendszer megfelelően működik nem javasoljuk a BIOS frissítését. Az ASRock® nem vállalja a nem megfelelően elvégzett BIOS frissítés, letöltés okozta károkért. ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#495) BDave válasza Tomko78 (#494) üzenetére


BDave
őstag

Ez azt jelenti, amit te is írtál: "ha nem muszáj én se frissítek biost". Gondoltam leírom, hogy a gyártó is ezt ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#496) Big M


Big M
tag

Hali!
Itt azt írja, hogy SATA 3 CSATLAKOZÓ van az alaplapon.

Akkor a Sata 2-es vinyót rá se tehetem????

[ Szerkesztve ]

(#497) Piloss válasza Big M (#496) üzenetére


Piloss
senior tag

Dehogynem, visszafelé kompatibilis

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#498) BDave válasza Big M (#496) üzenetére


BDave
őstag

De, nekem is így van.

(#499) Big M válasza BDave (#498) üzenetére


Big M
tag

kösszer srácok!

(#500) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Múlthét pénteken jött egy emilem, hogy legaranciáztatták a lapomat. Mondom de jó, hétfő vagy kedd és meg is lesz. Erre ma jön a futár az ipon-tól, és az Asrock 990FX Extreme 4 helyett kezembe nyom egy Gigabyte GA 990FX UD3 lapot. Mondom "watta baszás"? Ezmiez? Nevem rajta, cím stimmel..Persze nem vettem át(főleg, hogy 8-9k-val olcsóbb is, mint az EX4). Dobtam egy emilt az iponnak, 3 percen belül válaszoltak is. Holnap kiderül(kivizsgálják), hogy mi van, szerintem véletlen elcseréltek valamit, mert szerintük Asrock lapot kellett volna kapnom. Na ezt adja össze valaki... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.