Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bozont válasza bozont (#550) üzenetére


bozont
veterán

Végül megoldottam úgy, hogy rákötöttem a chassis_fan1-re ami szintén négy tűs. Most már nem pörög maxon, bár elsőre furcsa ez a vezérlési mód, még mindig nem tiszta mi alapján számolja a fordulatot. De mindegy, a lényeg hogy level 1-re állítva hozza azt a megfelelő sebességet amit a régebbi lap esetén.
Lehet nem érintkezett rendesen a a másik csatlakozón, majd ha kedvem lesz megnézem megint, de jó most így.

(#552) Milka 78 válasza #16729600 (#549) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hoppácska...Extreme3-ra váltottál?Az olvasottak alapján jobban bevált mint az Extreme4-es?Tuning,melegedés téren,hogy viszonyul az elődhöz?

(#553) #16729600 válasza Milka 78 (#552) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szia,öreg haver!:)Igen ext3-as lett végül,UEFI-ban megszűnt a cpu főzöcske,sokkal hűvösebb és stabilabb a lap vezérlése,emiatt tuningban is jobb.Látom Te meg bekékültél időközben :Y :D Pécsi haveromnak is olyan MSI deszkája van mint neked.Valami nagyon szép lap és az efi-je is nagyon cool,bár az ára is ott van rendesen a csillagos egekben:)

(#554) eldiablo válasza bozont (#550) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Állítsd Level 1-re és akkor jó lesz. Nekem is TX3 van, nekem 35C° üresjáratban lvl.1-en.

(#555) Milka 78 válasza #16729600 (#553) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ez igen jó hír,hogy ki lettek javítva a problémák :K Az extreme4-es nálad 300-as fsb körül stabil volt.Ez most akkor fölötte van?
Kiszúrtad? :D Na igen átálltam(lehet megkövezni,árulódni,kékszemüveg,stb... ;] ),mert nem vártam meg az euro 300-as szintjét és az az igazság,hogy nem mertem tovább várni,mert a teljesítménye sem egyértelmű,tesztenként változik.Van egy raklapnyi teszt ahol egy X6-is a nyomában lohol,sőt még meg is fogja,de van olyan is ahol feljön az i5 nyakára.Lehet ebből még jó proci,de ez így nekem drága(8150FX)és ezt a procit 49-ért vágták hozzám.Na igen az ára az meleg,de haljak meg megérte,pedíg igen döcögősen indult az ismeretség és majdnem kivágtam az egészet az ablakon,de most már jóban vagyunk :)

(#556) zuzu000 válasza Milka 78 (#555) üzenetére


zuzu000
őstag

Túl a barátságon :DDD ;] ?

[ Szerkesztve ]

(#557) Milka 78 válasza zuzu000 (#556) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Apa kezdődik... :DDD :R

(#558) #16729600 válasza Milka 78 (#555) üzenetére


#16729600
törölt tag

FSB-ben nincs jelentős difi,ellenben 4Ghz-hez az Ext 4-nél 1.4125V-1.200V NB kellett,ennek a deszkának elég hozzá 1.3750V-1.1750V és ez jelentős különbség fogyasztásban illetve hőfokokban.Bull ügyben én is kissé zaklatott vagyok,egyrészt nagyon drága,másrészt a tesztek nem túl meggyőzőek.Ennek ellenére benevezek egy 4170-esbe,ha lehet majd kapni és csökkennek kicsit az árak.Maradok AMD vonalon,mert nekem piros a vérem és nem mutálódtam mint Te baszki :D

(#559) Milka 78 válasza #16729600 (#558) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az jelentős javulás :K Nem hittem volna,hogy a kistesó üti a nagyobbat.A 870-essel is az volt a baj,hogy ugyan ment jól a tuning,de nyelte a feszt.
Ez nem mutálódás,hanem evolúció! :DDD .Azért abban van valami,hogy még Oli sem ajánlja az FX-et,bár én nagyon örülnék egy jó teljesítmény harcnak.Igaz a i7-et még megcsiklandozni sem tudja,de jó lenne ha az i5-öt stabilan(nem csak 1-2 játékban és most a 8150-röl beszélek,nem a 4xxx-6xxx-es szériáról,mert az harmat gyenge :( )hozná.Mindenképpen jót tenne az áraknak.De most viccen kívül...a 4-es,6-os széria gyengébb mint a jó kis B50-ed,le ne cseréld!Hozzáteszem én sem váltottam volna,csak sajnos elhamarkodottan eladtam a gépem,így vásárolnom kellett.Persze örülök az i5-nek és plussz teljesítménynek,de ha ezt az egész fx-dolgot tudom előre,tuti nem cserélem le a 955-ösömet,mert az veszett jó kis proci volt és bőven kiszolgált minden téren! :K

[ Szerkesztve ]

(#560) #16729600 válasza Milka 78 (#559) üzenetére


#16729600
törölt tag

Megértelek,bennem nincs elvakult vonzalom egyik oldalhoz sem,bár az AMD kétségkívül szimpatikusabb.A notimban egy I5 Intel van és bizony el kell ismerni nagyon jó kis darab.
Asztali fronton viszont az ár érzékeny felhasználóknál jelenleg kiváló alternatíva az AMD.Én a procit 17k-ért vettem,igaz az mázli volt,mert az eladó nem tudta feloldani a magokat egy gagyi Giga lapban és 2 magosként árulta,nálam meg kiderült,hogy extra tuningos a kicsike és prime stabil 4Ghz-en is.A deszka 22k körül volt,így megállt 40k ból a lap+proci.Ez azért Intelnél nem működne.Bull meg hááát....a játék teszteket nézegetve nem is tudom mit lehetne udvariasat mondani rá :D Talán csak annyit,hogy ha lemegy 40%-kal az áruk,akkor el lehet gondolkozni a váltáson,de addig maradok én is a K10-nél.Az 5850-es vga-m hoz ez is tökéletesen elég,sőt másra is.

(#561) Milka 78 válasza #16729600 (#560) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bebuktál!!!Van ott is kék vér! :DDD Megjegyzem a htpc-m full AMD és az is marad mert,nagyon meg vagyok vele elégedve,főleg,hogy bitang baráti áron lett összehozva :K Bizony igaz!Akinek x4-e van az inkább ne is erőlködjön,mert szerintem felesleges aki meg szórni akarja a pénzt nézzen szét a kékeknél,hozzáteszem amíg valaki szimpla vga-ban gondolkozik(6870-6950,de egy kis jó indulattal 6970)annak egy X4-X6 több mint elég.Komolyabb CF/SLI már más tészta,de ez igen szűk réteg...

(#562) bozont válasza eldiablo (#554) üzenetére


bozont
veterán

Pont az volt a baj, hogy hiába állítottam bármire, nem csökkent a venti fordulatszáma. De átdugtam máshová és most jól működik a vezérlés. Nem tudom mi volt a gond, lehet csak kontakt hiba, de most működik és már nincs kedvem visszadugni hogy megnézzem.

(#563) Kroni1 válasza #16729600 (#560) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem is pont ilyen a felállás, Intel Core procis noti, és egy jó kis olcsón összerakott AMD-s asztali.. Az Intelnek leginkább a politikája nem tetszik, kompatibilitás direkt nulla, előre-vissza, nemcsak cpu-alaplap ügyben, de hűtő felfogatás ügyben is.. Ezért is vettem amd asztalit az ár mellett..

(#564) Kroni1 válasza Milka 78 (#559) üzenetére


Kroni1
veterán

Amúgy a tuning nem minden egyes lapban megy ugyanúgy, lehet h a ext4-es egy antituningos darab volt, ez az ext3 meg lehet hogy pont nagyon jó darab.. Nekem 3 egyforma lapban ugyanaz a proci elképesztő, de teljesen máshogy volt tuningolható..

(#565) miresz válasza Milka 78 (#559) üzenetére


miresz
veterán

Besípolt az Intel érzékelő! Ah te vagy itt? Evolúció? Na abba majd bele szólok én is remélem haver! ;] :D Már csak napok kérdése és érkezik a Bull és megfarkalja aki s Szandikát. ;] :DDD A filmekben is mindíg győznek az emberek az kékvérű zombik ellen! :DDD Lassan össze verődik itt a régi banda ahogy nézem. :)

[ Szerkesztve ]

(#566) Milka 78 válasza miresz (#565) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja és szana szét offoljuk az egészet(ezúton is sorry :R) :DDD Jelezném,hogy az évszázad sci-fiében az Avatarban a kékek nyertek ;]

[ Szerkesztve ]

(#567) #16729600 válasza miresz (#565) üzenetére


#16729600
törölt tag

Már csak a kannás vagy a tablettás bor hiányzik az érkezéseddel :D Végre lesz valaki aki nyomja majd a szánkba a teszteket bull. ügyben.Várjuk nagy, nagy érdeklődéssel a tapasztalatokat.(mindenhol elkel egy millás fazon,leszel a topik pénztárnoka?) :O

[ Szerkesztve ]

(#568) miresz válasza Milka 78 (#566) üzenetére


miresz
veterán

Az offért tényleg bocs. :R Avatar,az nem ez a bolygó! ;] :DDD

(#567) szunya1: Mindenképp tájékoztatlak benneteket,hogy mi is a stájsz a Bullal. 990FX Extreme3-at teszek alá kíváncsi leszek,hogy milyen ez a lap tetszetős az tuti. Menj a pi..ába messze vagyok én attól,hogy milliomos legyek,vagy tudsz valamit? Esetleg holnap nyerek a lottón? Úgy legyen. Akkor Elmegyek értetek és berúgunk a repülőn IDE felé és mindenki kap egy olyan gépet tőlem amilyet szeretne.Milka csak AMD-t kaphat. ;] Sokat dolgoztam fusiban ezért,hogy összejöjjön most ez a csere.

[ Szerkesztve ]

(#569) Milka 78 válasza miresz (#568) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Te leszel a szenvedő tesztalany! :DDD

(#570) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ma megoldódott a hibás egérműködés UEFI-ben.
Lecseréltem a CM Storm Sentinelem egy Logitech G500-ra és megoldódott a probléma (több is, de most ez a lényeg).
Úgy tűnik azt a giccses szart nem szerette. :DDD

(#571) #16729600 válasza miresz (#568) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó deszkát választottál,nekem a kis tesó van,szép és stabil, tuning barát deszka.Pár kisebb bug van csak az UEFI-jében,de nem vészes.Amúgy meg ne lázadj,Bull tulajdonos=very very rich man ,de persze csak hardver értelemben,senki nem turkál a zsebedben,mig állod a rundót :DD

@eldiablo: Örülök neki,hogy megoldódott,akkor ez a jó hírek estéje ma:)

[ Szerkesztve ]

(#572) miresz válasza #16729600 (#571) üzenetére


miresz
veterán

Egy dolog hiányzik nekem a lapról ami még a 880-asomon is van azok a kis kapcsolók amivel resetelni lehet a biost meg indítani a gépet. Azok jó kis dolgok. A 970 Extreme4-en van az is bent volt a kalapban,de már hoztam olyat embernek és nem a legjobb szerintem abban is sok a bug meg főzi a procit stb+ahogy olvastam itt is sok embernek volt gondja vele.

(#573) #16729600 válasza miresz (#572) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jók azok a kényelmi szolgáltatások kétségtelen,de szerintem épp a felesleges sallangok elhagyása miatt lett sokkal jobb az energia menagement az Ext 3-as lapokon.(vagy nem) Ezeknél már nem fogsz szembesülni a cpu főzőcskével,mert kijavították.Plexis házban meg nagyon jól mutat a lap,szinte egy esztétikai orgazmus ránézni az előzőhöz képest.A másik is nagyon szép,mielőtt még valaki berágna a jelzős szerkezeten:)

(#574) miresz válasza #16729600 (#573) üzenetére


miresz
veterán

[link] Ebbe lesz. Tetszetős az tuti. :)

(#575) #16729600 válasza miresz (#574) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ilyen házam lesz nekem is egyszer azt a 7százát!:)Nagyon tetszik.A Corsair vízhűtés,hogy muzsikál,érdemes váltani légről?

(#576) miresz válasza #16729600 (#575) üzenetére


miresz
veterán

Jó kis kégli,én is most váltottam.Jó áron elvitték tőlem a Xigmateket úgyhogy nem került sokba a váltás. A H60 nagyon jó kis cucc. A 965-öt 3.8-on 1.328V-on prime95 alatt is 48-50C' körül tartaja. Beállítottam a bios-ban hogy a kritikus hőmérséklet 50C' legyen Bad Company2,Dirt3,alatt fel sem gyorsul a ventilátor rajt mert nem éri el az 50C'-t. Viszont ha fullon megy a ventilátor akkor hangosabb mint az Artic Freezer Pro13-am volt.De ezt Milka kolléga akinek H80-a van már orvosolta egy ventilátor cserével.

(#577) Kroni1 válasza miresz (#576) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem nagyon értem, hogy a gigabyte msi asus kinálatában miért nincs még mindig túl sok AM3+os lap, legalábbis én nem érzem úgy hogy a bőség zavarában kellene lapot választani, mint régebben a 770es vásárlása előtt. De lehet h csak az én elvárásaim túl magasak és ennek nem felelnek meg nagyon.. Az Asrock Etx3-as lapjai egyre szimpatikusabbak, de a front usb3at sajnálom h miért hagyták le, ami a 4esen rajta volt.. :(

Házak közül nekem is nagy kedvenceim a cm590 és 690, de a Corsair Graphite, és Carbide 400 is faja.

[ Szerkesztve ]

(#578) miresz válasza Kroni1 (#577) üzenetére


miresz
veterán

Igen, nincs az a nagy bőség ami szokott lenni,én sem értem,hogy miért. Nagyon sok lapot néztem már én is,és ezen sem minden olyan amit én szeretnék,de ez a legjobb ami számomra megfelel.Árban és felszereltségben is. CF-et akarok bele úgyhogy nálam az is szempont volt így tehát még jobban szűkült a kör.

(#579) Kroni1 válasza miresz (#578) üzenetére


Kroni1
veterán

A 970esek tudnak rendesen CF-et?!

[ Szerkesztve ]

(#580) zuzu000 válasza Kroni1 (#579) üzenetére


zuzu000
őstag

Mit értesz rendes alatt?

(#581) miresz válasza Kroni1 (#579) üzenetére


miresz
veterán

A 970-es 16x / 4x-es CF-et tud a 990 meg 16x/16x-et extrem3 esetében.

(#582) Kroni1 válasza miresz (#581) üzenetére


Kroni1
veterán

Erre gondoltam, a 16/16ra.. Nekem mondjuk CF SLI sosem lesz szempont vásárlásnál..

(#583) bozont válasza miresz (#581) üzenetére


bozont
veterán

Vagy 8x/8x, ami végül is nem rossz, a legtöbb kártyához még elég.

Mondjuk nekem pont jó a 16x/4x, tervezek egy physx kártyát a radeon mellé.

[ Szerkesztve ]

(#584) Milka 78 válasza #16729600 (#575) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tessék egy AMD-s teszt H80 vs. Scythe Yasya szerény személyem prezentálásában,csak most,csak neked,csak tőlem :D

miresz:Fordítsd meg a radidat,hogy felül legyenek a csövek!Nem tudom miért,de 3,4 fokot hozott apollo fórumtárs H60-asán és nálam is 2 fokot ment lejjebb ;)

[ Szerkesztve ]

(#585) miresz válasza bozont (#583) üzenetére


miresz
veterán

Áh ez engem is érdekel,mármint az,hogy egy Nvidiát berakni mellé physx-nek. Te vágod ezt a témát? Mert,ha igen akkor privátban segíthetnél nekem ha nem gond. :)

(#584) Milka 78: Már olvastam a topicban,hogy megfordítva nektek jobban lehűtött,én is megpróbáltam de nálam ugyan az maradt.

[ Szerkesztve ]

(#586) bozont válasza miresz (#585) üzenetére


bozont
veterán

Még nem, egyelőre csak tervben van, de semmi tapasztalatom nincs még. A Physx topicban érdeklődj.

(#587) eldiablo válasza miresz (#585) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

[link]

Én is valami ilyesmit szeretnék.
Egy új GT220-at már fillérekért lehet kapni.

(#588) miresz válasza eldiablo (#587) üzenetére


miresz
veterán

Érdekes írás,szerintem én ki próbálom. ezt a kártyát néztem ki hozzá.

(#589) eldiablo válasza miresz (#588) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hm, jónak tűnik. Még kevesebbet is fogyaszt, csak a Zotac változat két helyet foglal, ami picit zavaró. Na nem mintha nem lenne elég helyem, de akkor is. :DDD

(#590) miresz válasza eldiablo (#589) üzenetére


miresz
veterán

Van itthon elfekvőben egy 8600Gt-m most kipróbálom azzal működik-e.

(#591) #16729600


#16729600
törölt tag

Látom nem csak én vagyok "szenvedély beteg" gép baszkurálási ügyben,most ahogy ránéztem rá is jöttem,hogy kellene vele valamit csinálni,mert csak úgy rendben működik hiba nélkül teszi a dolgát és ez így rém unalmas :D

(#592) Milka 78 válasza miresz (#590) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha fizikázós kariról beszélsz akkor felejtős a 8600GT.Én is terveztem,de a szakértők felhomályosítottak,hogy a 8800gtx alatt még lassíthatja a rendszert,ha egy gyors proci mellé teszed be. Néz be abba a topickba,érdekeseket hallhatsz :K

(#593) BURN28 válasza #16729600 (#591) üzenetére


BURN28
tag

Nem vagy ezzel a dologgal egyedül :DDD . Bezzeg, ha valami baja van, akkor meg jön a másik véglet. ;]

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#594) miresz válasza Milka 78 (#592) üzenetére


miresz
veterán

Már kipróbáltam és hát nem sok lóf@szt ér az tuti. Változást semmit nem vettem észre Physx-et használó játékok alatt sem. Úgyhogy ez leves.

(#595) Milka 78 válasza miresz (#594) üzenetére


Milka 78
nagyúr

GTS450 alatt nincs sok értelme,viszont olyannal vagy felette már látványos tud lenni.Az már más kérdés,hogy nem sok játéknál van értelme.

(#596) Kroni1


Kroni1
veterán

A 970Ext3 és 4-es lapokon milyen lépcsőkben lehet állítani a CPU feszt?!

(#597) #16729600 válasza Kroni1 (#596) üzenetére


#16729600
törölt tag

0.0125V lépésekben,Kezdőérték: 0.6000V, záróérték: 2.000V.

(#598) Kroni1 válasza #16729600 (#597) üzenetére


Kroni1
veterán

:R akkor jooo. :R

(#599) miresz


miresz
veterán

Beszálltam a clubba egy ASRock 990FX Extreme3-assal. Vegyesek az érzelmeim a 880G Extreme3 után. A lap nagyin mutatós,az UEFI-je elég egyszerű (pl. egy ASUS M5A97 PRO-hoz képest). A procimat (PH II 965) jobban melegíti,mint Ilde,mint pedig load módban mint a 880G,vagy hibásan monitorozza ki.(+a cpu feszt is hibásan írja már a rendszer alatt) CPU ventillátor fordulatszámát nem írja ki az Aida64,csak,ha elindítom az AXTU programot,de mikor kikapcsolom már el is tűnik. Viszont az AXTU progi nagyon faxa.

Szerk:
Usb-re dugtam a telómat és egyből befagyott a rendszer,reset segített csak. De most működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#600) Milka 78 válasza miresz (#599) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azon tűnődöm mit is mondhatnék... ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.