- lezso6: Nem látszik a kurzor Chrome alatt a beviteli mezőkben?
- vrob: Az IBM PC és a játékok a 80-as években
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
válasz
dave0825 #653 üzenetére
Natív usb az lehet, hogy nem kell usb-serial chip a boardra, mert maga az atmega kommunikál az usb buszon. Ha a chip soros porton kommunikál, akkor az usb-vel nem tud mit kezdeni, ezért kell egy ftdi vagy a klónokon ch340 chip, ami a pc usb-je és az atmega serialja közötti interface.
A bootloader nem kell a programhoz, az csak azért van rajta, hogy könnyebb legyen programozni, nem kell hozzá más, mint a pc-re csatlakoztatni usb-vel. Az usb-n kapott programot a bootloader írja be a flashbe, majd futtatja. Ha nincs bootloader, akkor is lehet az avr-t programozni, de akkor programozó eszköz kell hozzá. Ilyen programozó eszköz lehet egy arduino is link, ennél jóval drágábbak általában a programozók.
Csupasz chipnek nem sok értelmét látom, mert egy pro mini 600 Ft körül van az ebayen, és ezen már ott vannak a körítés alkatrészek, benne van a bootloader, csak egy 300 ft-os usb-serial átalakító kell hozzá (mert az nincs rajta). Vagy 800 a nano, és akkor már egyből mehet az usb-re.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- lezso6: Nem látszik a kurzor Chrome alatt a beviteli mezőkben?
- One mobilszolgáltatások
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hobby elektronika
- Eredeti játékok OFF topik
- Milyen autót vegyek?
- vrob: Az IBM PC és a játékok a 80-as években
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- További aktív témák...
- Lenovo Ideapad Gaming 3/Intel i5-11320H/16GB/512SSD/RTX 3050 TI 4GB/Gari
- HP VICTUS Gamer laptop /i5-12450H/16GB/512 GB SSD/RTX 3050 4 GB/144Hz/
- Corsair RM750x
- Lian Li 011Dynamic Evo/RTX4070Super Eagle OC/Intel Core i5-14600K/DDR5 G.Skill Trident Rgb 6000MHz
- Xiaomi Redmi Note 13 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z390 i5 9500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- LG 48GQ900-B - 48" OLED - 4K 3840x2160 - 138Hz & 0.1ms - G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Gigabyte B85-HD3 B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest