Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:05:16

LOGOUT.hu

Ebbe az összefoglalóba kerülnek át azok a kérések amelyekhez nem sikerült időben megfelelő forrásképet találni!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) crey válasza WolfheartGR (#899) üzenetére


crey
MODERÁTOR

nyehehe... örülök hogy használt :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#903) cappa72 válasza #40993792 (#902) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én meg alig ismertelek meg... De jó lett! Mostantól könnyebb lesz rátalálni a hsz-eidre.
Gratula!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#905) axioma


axioma
veterán

Halas koszonetem mindenkinek, aki segitett egyeni arckephez jutnom!

Termeszetesen elsosorban a mostani kep megalkotojat, somogyib -t illeti a koszonet! Tamoo-nak is koszi a kritikat, igy tenyleg jobb mint az eredeti, es ha felreertettem es pont a zoldet akarta eltuntetni, akkor elnezest is kerek tole egyuttal. En se akartam vergodest, sajnalom ha ugy ereztetek, azt hittem javit rajta.

Koszonom a tovabbi OK-zoknak is, crey es koxx szemelyeben.

En szeretnem azert Wyll-nek is a kockafejes iranyt megkoszonni, ka'r hogy az nem ment tovabb, de vegulis ez talan ugyis jobban illik ide. Me'g Ndruu is probalt egy masik kockafejbol varazsolni nekem, es tobben is ajanlgattak stilusban hasonlo alternativat.

Egyet igerhetek, nem fogok 2 ev mulva jonni csereltetni :)

(#906) Fáraó


Fáraó
őstag

Köszönöm az arcképemet Tamoonak, az építő kritikát creynek és koxxnak! Szuper lett! Köszönöm! :R

VIGYORRRGAZMUS.....

(#908) Fáraó válasza #40993792 (#907) üzenetére


Fáraó
őstag

Slash arckép is király (és az ember, a gitáros, a zeneszerző), csak hiányzik a cigi a szájából. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#910) Ndruu válasza #40993792 (#909) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A rajzon, amiből átalakítottam, nem volt cigi, ezért maradt le.

Harrrr!!!!

(#911) Tamoo válasza Ndruu (#910) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ebből csináltad? :) elismerésem!

(#913) Ndruu válasza Tamoo (#911) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

:R

Zsolt_72: Ha van egy szabad fél perced, akkor légy szíves néhány kulcsszóval jellemezd az arcképedet. Erre tessék!

Harrrr!!!!

(#914) somogyib válasza #40993792 (#912) üzenetére


somogyib
őstag

Slash néha a hangoló-kulcsokhoz tűzte a cigit, ez is egy olyan kép azért nem látszódik a cigi. :D

(#916) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Innen folytatva ->

Nem szoktam utólagos élesítést alkalmazni a képeken, legfeljebb ötvenből egyszer.
A nagy képeket normál Bicubic átméretezéssel kicsinyítem le (kis képek esetén Bicubic Sharper).
Itt van például a baseball labda, amin már kijavítottam a kontúrokat és készen áll az átméretezésre:
Nagy kép -> 45x45-re kicsinyítve, a fenti módon.
Ha nálatok nem ez jön ki, akkor más algoritmust használtok a méretezéshez.

Érdekesség még:
- az sem mindegy, hogy az eredeti kép, amivel dolgoztok (és már csak le kell kicsinyíteni arckép méretűre) milyen felbontású. Ha például 437x521 pixel, akkor 52 pixel magasságúra méretezve 44 pixel széles lesz az arckép (ez kerekítésekből adódik: 43,7 -> 44; 52,1 -> 52). Az ilyen kerekítések miatt torzulhat a kép, egy-két pixel elmászik, "szöszös" lesz a kép széle vagy rosszabb esetben homályossá válik az egész arckép. A példánál maradva az a legjobb megoldás, ha a keretet (Canvas size) 440x520 pixel méretűre módosítjuk.
- Ha több rétegre rajzolsz (ami célszerű), akkor kicsinyítés előtt nem mindegy, hogy összeolvasztod a rétegeket, vagy sem.
Erre mutatok példát (a bal oldali a kicsinyítés előtt nem lett összeolvasztva, a jobb oldali igen):



Operát használok böngészésre, ebben be van állítva, hogy ne interpolálja a képeket [ opera:config#Multimedia|InterpolateImages ], valamint telepítve van egy Image AutoSizer nevű kiegészítő is, amivel ellenőrizni tudom a már feltöltött képeket (akármekkora nagyításban).

Normál méretben is látni a különbséget, úgyhogy még ez is számít, sok minden más mellett. Rengeteg apróság van még, de őszintén megmondom, hogy én sem szoktam ezekre figyelni. Ahogy esik, úgy puffan, de általában tűrhető a végeredmény (néha jobb, néha rosszabb).
Cikket írni nincs időm, pedig legalább három van tervben...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#917) somogyib válasza Ndruu (#916) üzenetére


somogyib
őstag

Ezek hasznos infók voltak. :R

"A nagy képeket normál Bicubic átméretezéssel kicsinyítem le (kis képek esetén Bicubic Sharper)."

Én még ezek után is szoktam Smart Sharpen-t használni/próbálgatni (+ Contrast)

Véleményem szerintem a legnehezebb - de nagyon fontos - momentum: az arckép ne csak jól nézzen ki hanem hasonlítson is az eredetihez (legyen ugyanaz a tekintet). Szerintem ezt a legnehezebb összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#918) somogyib válasza #40993792 (#915) üzenetére


somogyib
őstag

A Sweet Child O' Mine bevezetője szerintem még mindig az egyik legjobb riff.

Ritkán kap el egy zenész ilyen jó dallamot...

(nekem legalábbis sosem sikerült :DDD )

(#920) Fáraó válasza #40993792 (#919) üzenetére


Fáraó
őstag

Nekem mostanában ez a riff jár az eszembe, hetek óta hallgatom ezt az albumot, ez a kedvenc számom róla. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#922) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nah, most jutottam ide, szóval köszönet az egyéni arcképhez vezető utamon mindannak, aki segített. :R

Vélemény?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#924) lowzor válasza olbaidhun (#922) üzenetére


lowzor
veterán

Kedvenc akciófilmem egyik karaktere, még jó, hogy tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#925) Fáraó válasza olbaidhun (#922) üzenetére


Fáraó
őstag

Jó lett az arckép, de a karaktert elsőre nem ismertem fel. :B Kellett hozzá, hogy Terminator 2. A tejesdobozos jelenet az egyik legjobb a filmben. ;)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#926) olbaidhun


olbaidhun
őstag

(#923) Zsolt_72
Nem is kis közünk van a "nagy klasszikushoz". Legalábbis avatar szempontból. :K

(#924) asdxv
Szerintem mai napig az egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb film... érdekes megfigyelni, hogy a folytatásokon mennyire érzékelhető JC rendező hiánya. Mintha teljesen más világban (nem kapcsolódik a terminator univerzumhoz/ idővonalhoz semmi/ senki) játszódnának.

(#925) Fáraó
Sajnos az arc komolysága és fejtartás miatt, közel az egyik legnehezebb munka volt az arcképgyárosok számára. Legalábbis szerintem. Nem akartam tovább rabolni a srácok idejét.

Annyira nem jó a kávés jelenet, a film egyik referenciájaként : [ ezt említeném! ]

Több verziót is megpróbáltak kicsinyíteni az arcképgyárosok, amiért külön köszönet illeti a munkájukat;
[link]

Végül ennél a "pofánál" maradtunk:

Volt, ahol a "fém kampó" is látszott, de elvetettük...

Köszönöm a véleményeket. Előre skynet fanok!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#927) lowzor válasza olbaidhun (#926) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, hihetetlen, ahogy összehozták, főleg az akkori technikákhoz képest. Amikor kiskoromban először láttam nagyon magával ragadott. Most is évente 3-4x legalább megnézem, a kedvenc jeleneteimet belőle meg majdnem minden héten (pl az elején a kamionos üldözés, a diliházas liftes jelenet, a helikopteres üldözés). James Cameron a legnagyobb rendező. A T2-vel, a T1-el, meg a Titanic-al hihetetlen nagyot alkotott. A többi rész tényleg jóval gyengébb, főleg a gépek lázadása. Na az egy szemét a T2-höz képest. De a Salvation sem áll valami közel a szívemhez.

[ Szerkesztve ]

(#928) Fáraó válasza olbaidhun (#926) üzenetére


Fáraó
őstag

Igen, rosszul fogalmaztam. Azt akartam írni, hogy a tejesdobozos rész az egyik kedvenc jelenetem. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#929) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Nem pimaszkodni akarok, csak érdeklődés szinten kérdem, hogy a következő tanácskozás mikorra várható az egyéni elbírálások tekintetében. Tegnap ugyanis előkerült a "célszemélyem" egyik befutónál és bár ő nem azt választotta, kezdek aggódni, hogy búcsúcs inthetek neki lassan, de annál biztosabban... :(

(#930) koxx válasza Keeperv85 (#929) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hamarosan...

(#931) olbaidhun válasza lowzor (#927) üzenetére


olbaidhun
őstag

JC öreg motoros. Az alien/ Avatar univerzum talán még szebb, mint a titanic, mindazt megvalósítani, amit csak a könyvekben lehet átélni... hihetetlen ügyes.

Manapság, amikor bőséges erőforrásokkal rendelkezünk és adattárolóink elérték a túlzó terrákat, nem esik figyelem a finom részletekre. Pedig az ördög abban lakozik! ;]

Micsoda élményt adtak nekünk a Commodore 64 és 8/ 16 bites játékok... valamint a jobbnál-jobb fantáziadús és egyedi filmek. Félelmetes korszak volt.

Van persze egy-egy ellenpélda, de főként a remake-ek korát éljük és minden projekt elpazarolja az erőforrásait, az anyagiak oltárán. Rossz példa a jelenlegi konzol/PC generáció, de hagyjuk is ezt a dolgot.

Ami a lényeg, hogy a T-1000 fejlesztése nem állt meg, őrületes erőforrásokat fordított rá a skynet és most itt áll előttetek egy kiváló példány :DDD

______________________________

Tényleg, olyankor mi van, ha valakinek nem jó a címkéje a neve mellett?
Gondolok itt Henk fórumozóra, aki valójában egy T-101 harctéri modell, vagy jobb esetben T-600/800

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#932) somogyib válasza olbaidhun (#931) üzenetére


somogyib
őstag

Ha észrevételed van a címkékkel vagy mással kapcsolatban, akkor Ndruu-nak jelezheted EBBEN a topicban.

"valójában egy T-101 harctéri modell"

Te tényleg nagyon benne vagy a témában. Nekem mindegyikről csak az jut eszembe, hogy terminátor :D

(#933) Keeperv85 válasza olbaidhun (#931) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez egy mezei T800, a T600 nem humanoid. A T101-esre pedig ugye van skin, ami ezen nincs. :P

(#934) lowzor válasza olbaidhun (#931) üzenetére


lowzor
veterán

Hát ha T1000-rest továbbfejlesztik, azt lehetetlenség lesz kinyírni :D Még a 2-ben is tiszta szerencse, hogy ott volt az az olvadt acél, különben az életben nem tették volna hidegre. De valahogy be kellett fejezni a filmet...Állítólag lesz majd 1 rész, amiben újra megjelenik majd a T1000-res.

[ Szerkesztve ]

(#935) somogyib válasza lowzor (#934) üzenetére


somogyib
őstag

Szerencse, hogy ott volt az olvadt acél?

Akkoriban minden gonoszt kohóban sütöttek meg. Látsd: Cobra, Terminátor2, Alien3.

Én akkortájt Kohóipari Technikumban tanultam, úgyhogy biztonságban éreztem magam. :DDD

(#936) Keeperv85 válasza lowzor (#934) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van T1001-es is. Igen kellemes fajta.

(#937) Fáraó válasza Keeperv85 (#936) üzenetére


Fáraó
őstag

Erős nyelvest ad! :)

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#938) olbaidhun válasza Keeperv85 (#936) üzenetére


olbaidhun
őstag

Hagyjuk az "ilyen jellegű" mellékvágányokat. Gyertek át ide, ne offoljuk szét az Egyéni arckép OFF topikot.

Még egyszer köszönöm az Arcképgyárosok feledhetetlen munkáját. :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#939) Racze válasza Ndruu (#916) üzenetére


Racze
tag

Mindenki nevében köszönöm ezt a hasznos kis útmutatót, már ki is próbáltam :)! Isten vagy! :R

****

(#940) Sotho


Sotho
őstag

Koxx , Ndruu, crey köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#941) McNamara


McNamara
Ármester

Ndruu 1000 hála :R :R :R :R :R Nagyon szuper lett!

(#942) Archanon


Archanon
őstag

Köszönet somogyib fórumtársnak, amiért ily' hamar príma munkát végzett, és elkészítette az egyéni arcképemet. :) Valamint Tamoo-nak, amiért egész könnyen meggyőzött, és koxx-nak a jóváhagyást. :R

[Bah, most imádom az avatarom... :DDD ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#943) Danny750


Danny750
őstag

Köszönet az avatarom nevében is Racze-nek, Ndruu-nak, Koxx-nak és Crey-nek!
Nagyon szuper lett! :R

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#944) Racze válasza Danny750 (#943) üzenetére


Racze
tag

Pedig én nem is tettem semmit :P... Gratula amúgy hozzá!

****

(#945) Danny750 válasza Racze (#944) üzenetére


Danny750
őstag

Köszi ,nagyon tetszik! (ilyen mókás kis avatart nehezen találtam volna nélkületek)
Útbaigazítottál mester+ráébresztettél ,hogy mi kell nekem... :R

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#946) Parson


Parson
addikt

Köszönet koxx-nak a gyors és prima munkájáért az egyéni arckép elkészítésében, Tamoo-nak a közbenjárásáért a tökéletesítésben. Valamint köszönet Tamoo-nak, és crey-nek a jóváhagyásokért, és crey-nek az aktiválásért. :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#947) Parson válasza Parson (#946) üzenetére


Parson
addikt

Kiegészíteném annyival, hogy brutál jó lett, nagyon bejön a végeredmény így, már használat során. Le a kalappal a javitgatásokért, és köszi még1x. ;)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#949) Peterson_


Peterson_
addikt

Sziasztok fiúk,lányok!
Ezúton szeretném megköszönni az egyéni arcképemnek zöld utat adóknak:
koxx -nak, Tamoo -nak, valamint Ndruu -nak.
Végül, de nem utolsó sorban a villámgyors és profi munkáért somogyib arcképmesternek! Nem is bánom, hogy nem lehetett az eredeti elképzelésem, ezt már le nem cserélném semmi pénzért.
Örök hála, sör és csoki :C :R :))

További szép napot!

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#950) somogyib válasza Peterson_ (#949) üzenetére


somogyib
őstag

A csokiról lemondok, a sör jöhet :D

Amúgy nem mondanám villámgyorsnak, de örülök, hogy tetszik.

:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.