Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:05:16

LOGOUT.hu

Ebbe az összefoglalóba kerülnek át azok a kérések amelyekhez nem sikerült időben megfelelő forrásképet találni!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) randras válasza #40993792 (#1050) üzenetére


randras
veterán

:R

(#1052) zdanee


zdanee
őstag

Ez úton is szeretném megköszönni vondnak a Commander Keen arcképemet! :R

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#1053) punky10


punky10
addikt

Ezuton szeretném megköszönni az uj "arcomat" a csapatnak:Somogyib és Ndruu,mint "kivitelezők" ,koxx,Tamoo és crey pedig mint "ellenőrök" vettek részt a "megszépülésemben"... :)
Köszönöm! :R

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#1054) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Köszönöm szépen azt a sok munkát amit az arcom plasztikázásába fektettetek. Remélem nem öregszek majd túl gyorsan! :DDD

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1055) agabe


agabe
addikt

Koszonom az uj kepemet crey -nek, es mindenkinek aki segitett az elkeszuleseben kivalasztasaban :R

(#1056) #81556480


#81556480
törölt tag

Heló!

keresgéltem, de gondoltam itt is megkérdezem!

GTA fanatikusként szeretnék majd ( ha lehet) kb fél év múlva egyéni arcképet.
De minden főbb GTA karakter már foglalt.

Az egyéni nagy kedvencemet a 3 főhősét még nem találtam.

Két kérdésem is lenne:

Létezik már ez?

lehet ebből készíteni: [link]

(#1057) freemanone válasza #81556480 (#1056) üzenetére


freemanone
őstag

nincs még ilyen: [link]
de ha valakinek van engedélye és ezt akarja előtted, még lehet. fél év sok idő, lefoglalni pedig nem lehet avatart.

amúgy az alapanyag jónak néz ki, ilyenből simán gyártanak avatart itt a mesterek, az igazi kérdés, hogy engednek-e több GTA karaktert, van pár feketelistás dolog, amiből már sok van, de úgyis járnak erre modik, majd megmondják. :)

[ Szerkesztve ]

(#1058) #81556480 válasza freemanone (#1057) üzenetére


#81556480
törölt tag

Tudom tudom, :R
Ha lefoglalják majd lesz másik, de csak GTA-s :)

(#1059) koxx válasza #81556480 (#1056) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha addig nem kéri senki akkor majd megkaphatod.

(#1060) muveszur


muveszur
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített az arcképem megvalósításában:

http://prohardver.hu/tag/ndruu.html-nak a kép elkészítéséért!
Vond
Crey
Tamoo

:R

[ Szerkesztve ]

(#1061) Az-X


Az-X
őstag

Ezúton szeretném köszönetemet és hálámat kifejezni vond-nak az avatarom elkészítéséért.
Továbbá köszönet mindazok türelméért és pozitív hozzáállásáért akik még részt vettek a feladatban. :R
Nekem nagyon tetszik, 100%-ig elégedett vagyok az eredménnyel :K

:)

(#1062) pit stop


pit stop
addikt

vond : Köszönöm szépen, hogy másikat is megcsináltad, bár végül zazus lett :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1063) vond válasza pit stop (#1062) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szívesen! ;)

Majd valaki talán elviszi... ;]

A többieknek is nagyon szívesen! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#1064) pit stop válasza vond (#1063) üzenetére


pit stop
addikt

Bár nem téged érint, másiknál a kicsinyített mást meg kell várni - vagy mi szerint jöhet majd engedélyezés? :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1065) vond válasza pit stop (#1064) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ahogy látom, már folyamatban van a dolog...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#1066) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Olyan miatt írok most, ami lehet már volt korábban téma és lehet nem feltétlen ez a topic a legjobb neki, ám szerintem mindenképp megéri futni vele még egy kört. Röviden: valami nem stimmel a "mattítás"-sal. Hosszabban:

A legtöbb mobil netnek, többek közt a Voda hálózatának, amitől nem szabadulok van egy tömörített és egy tömörítetten APN-je is. Valamint a mobil böngészők közül akad pár, aminek van ilyen lehetősége. Pl. az Opera Turbo módja. Lényeg a lényeg: a tömörített netre valaki nem jól álltja be az arcképesek közül az alfa csatornát a GIF-ben.

Mutatok két képet hogy néz ki ez gyakorlatban és mindjárt egyértelműbb lesz a dolog:

Tamoo munkája. Ez az egyik pl. Ha megnézitek ezt totál kinyírja a tömörítés a kész képet. Körbe az alfa csatornát telerakja a zajjal... :(

koxx avatárja szintén "áldozatul esett"...

Nekem "szerencsém van", ugyanis az enyém sok más darabbal együtt tökéletes ilyen beállítások mellett is. :K

(#1067) randras válasza Keeperv85 (#1066) üzenetére


randras
veterán

Igen, ezt már én is tapasztaltam, akkor azt mondták a készülékemben van a hiba. Az enyém is ilyen? :U

(#1068) Keeperv85 válasza randras (#1067) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Ilyen a tiéd is. Nyugodj meg: a készülékednek semmi baja sincs. Én még át is tudom kapcsolni a mobil netem, mert nekem van 3G routerem, hogy "normális" legyen. (Tudok APN-t váltani, amit nem lehet az alap Vodás szoftverrel).

(#1069) randras válasza Keeperv85 (#1068) üzenetére


randras
veterán

Köszi, hát sajnálom akkor szegény arcomat. Érdemes lenne akkor az arcképgyárosokat erre figyelmeztetni.

(#1070) Keeperv85 válasza randras (#1069) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem véletlen írtam ide, gondolom látogatják a topicot... :K

(#1071) crey válasza Keeperv85 (#1070) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Az az igazság, hogy senki nem számít az Opera féle tömörítéssel. Alapvetően a GIf is már egy szénné tömörített formátum, és még ezt mókolja, ennek majd utána megyünk, hogy mi okozhatja.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1072) Keeperv85 válasza crey (#1071) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sajnos az a baj, hogy az Opera még kivonható lenne a forgalomból, mert kikapcsolható a Turbo, de a Vodafone alap APN-je pl. ugyan azt, vagy legalábbis valami egészen hasonló megoldást használhat tömörítésre, mint amit az Opera még csak most hozott be, és ha nincs közbe téve egy 3G-s router, akkor nem enged a nem tömörített APN-re váltani. Az eredmény pedig - sajnos - magáért beszél, mint azt látod is. :N

(#1073) crey válasza Keeperv85 (#1072) üzenetére


crey
MODERÁTOR

De ezt hogy? Magam is vodás neten használom a szifont, és ott nem látok ilyen tömörítést. :Y

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1074) freemanone válasza crey (#1073) üzenetére


freemanone
őstag

neked valószínűleg az első van beállítva azért nem látod. [link]

"APN: internet.vodafone.net (feltöltőkártya:vitamax.internet.vodafone.net) vagy a tömörítettlen adatok beállítása:
APN:standardnet.vodafone.net (feltöltőkártya:vitamax.snet.vodafone.net"

(#1075) Keeperv85 válasza freemanone (#1074) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pont a második a tömörítetlen. :K Az az, amivel nem látod. :)

[ Szerkesztve ]

(#1076) freemanone válasza Keeperv85 (#1075) üzenetére


freemanone
őstag

nem, :N én is az internet.vodafone.net-et használom és ezzel nem láttszik. jól írják a linken, de a kedvedért kipróbáltam és íme az eredmény, standardnet-re átírva: [link]

(#1077) Keeperv85 válasza freemanone (#1076) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

De nem ám! :N

Pont az internetessel látszik, azzal tömörít, és azzal jön át az 1.1.1.1-es gatway-en!

Nekem most a standard megy, így jön át nem tömörítetten, tehát ahogy normálisan ki kell néznie.

Nézd csak!

[link]

Idézek onnan:

"A Vodafone Internet Plusz kliens program telepítésével beállítható, hogy milyen mértékben tömörítse a rendszer a weboldalak képeit. Ha nem kívánjuk telepíteni ezt a programot, akkor a standardnet.vodafone.net illetve VitaMAX feltöltőkártyás SIM használata esetén a vitamax.snet.vodafone.net APN-t használva kiiktathatjuk a Vodafone Internet Plusz szolgáltatást."

(#1078) freemanone válasza Keeperv85 (#1077) üzenetére


freemanone
őstag

elnézést, igazad van! :R olvasnom is kéne, meg több odafigyeléssel tesztelni, mert a cache-t nem ürítettem és a képet nem húzta be újra, viszont ürítés után már nem volt szmötyis a kép. :B

(#1079) Keeperv85 válasza freemanone (#1078) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Semmi gond. Örülök, hogy végre közös nevezőre jutottunk. :) Ám valami homok a készítés alatt kerül a gépezetbe, mert nem mind ilyen. Az arcképgyáros kollégák szerintem nem egyforma módszereket használnak, ami itt kiütközik. :)

(#1080) Ndruu válasza Keeperv85 (#1079) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Utánanézünk.

Harrrr!!!!

(#1081) Tamoo válasza Keeperv85 (#1066) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mindkettőt én csináltam. :F
Viszont azt nem értem, hogy az ebben a hsz.-ban lévő bal oldali jó, a jobboldali pedig nem. Ugyanazon a gépen elméletileg ugyanazokkal a beállításokkal készült.

Szerk. Bár a Vond által készített is rosszul jelenik meg, tehát nem csak nálam van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1082) Keeperv85 válasza Tamoo (#1081) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Érdekes hiba, az biztos... Nem lehet, hogy amikor ide feltöltitek, akkor állít át valamit a szerver? Ez megmagyarázná talán, hogy-hogy lehet, hogy azonos forrás, azonos beállítások, mégis a végeredmény valami miatt merőben más lesz. Esetleg a feltöltés közben pont átmegy egy ilyen tömörítésen, vagy hasonlóra gondolok...

(#1083) crey válasza Keeperv85 (#1082) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem. Feltöltéskor a PH! Motor már csak a nevét írja át.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1084) Keeperv85 válasza crey (#1083) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van még egy tippem, de lehet ez is zsákutca, mert sajnos nem ismerem a szóban forgó tömörítési hátteret. Lehet, hogy a tömörítő kódsor megnézi mekkora pixelben a kész kép és ha egy adott típust nagyobbnak talál, mint a beállított határ, akkor automatikusan átcsomagolja, ha pedig a kép kisebb, akkor békén hagyja. Tamoo említett két képe között látszólag tényleg nincs semmi más eltérés, kizárólag a mérete. (Persze most eltekintve a tartalmától, amit javított közben.)

(#1085) vond válasza Keeperv85 (#1084) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olyan, mintha a dithering-gel játszana... Viszont az én arcképeimet mindig ditherelés nélkül mentettem le... Nem értem, hogy a háttér elvileg nullás alphájába miért kavar bele...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#1086) Ndruu válasza Ndruu (#1080) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nézzük akkor, itt egy próba tőlem:

1. Normál (így szoktam elmenteni az összes arcképet, amit készítek)
2. Interlaced (ezt mellőzni szoktuk)
3. Dither: Diffusion
4. Dither: Pattern
5. Dither: Noise

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1087) Keeperv85 válasza Ndruu (#1086) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Attól tartok van egy rossz hírem ez esetben...

[link]

Úgy tűnik nem ez a gond... :(

Pedig a te képeid jók szoktak lenni, az enyém is szuperül sikerült, de ez most nem...

(#1088) pit stop


pit stop
addikt

Szeretném megköszönni az új arcképem Ndruu-nak mindenekelőtt, hogy megcsinálta és ilyen jó lett :)
A rábólintást pedig Crey-nek és Barthezz-nek :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1089) vond válasza Keeperv85 (#1087) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor itt valami nagyon nagy svindli van... Tamoo két egymást követő variációjánál is különbség volt, és most már Ndruu-é sem jó, pedig ugyanúgy exportálják a képeket, mint eddig...

Az enyém meg mondjuk konstans sz@r, eddig is és most is... :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#1090) Keeperv85 válasza vond (#1089) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tartok tőle, hogy igazam lesz és az algoritmus fizikai kiterjedés szerint szűri ki, hogy mit kell vagy nem kell megdolgozni... :Y Sajnos nem értek a webprogramozáshoz, szóval lehet hülyeséget beszélek, de a guruk biztos megoldják, már ha létezik megoldás.

Az offba tett részre pedig: szeretnének páran itt olyan jó képeket csinálni, mint amiket te összedobsz, úgyhogy erős volt az önkritika. :K

(#1091) Tamoo válasza Keeperv85 (#1090) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint a PH! képfeltöltője a gif-hez nem nyúl... :F

(#1092) Keeperv85 válasza Tamoo (#1091) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az nem is, de mikor a tömörített APN-el megy a hálózat, akkor átküldi egy olyan szerveren, ami az összes képet becsomagolja, ezzel csökken az adatforgalom ugye. Valamiért azokat, amiket ilyen zajosan jelent meg nem engedi át úgy, mint a "normál" társait, ám nyilván nem lesz egyszerű kitalálni mi szerint szűri meg.

Ráadásul van ilyen alap háttérkép is, ahogy elnézem. Pl. ezzel ugyan ezt műveli:

(#1093) Tamoo válasza Keeperv85 (#1092) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak kíváncsiságból. Ezt milyennek látod?

-- (gif - png)

Illetve még ezeket nézzük már meg:
- - - (szélesség/magasság méretarány)

[ Szerkesztve ]

(#1094) Ndruu válasza Tamoo (#1093) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

És ezeket is.

A Vodafone-nal van gond ezek szerint, azzal meg nem tudunk mit kezdeni.

Harrrr!!!!

(#1095) Keeperv85 válasza Tamoo (#1093) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tömörítés nélkül egyformának tűnnek: [link]

Tömörítve kevésbé... [link]

Látom azonos méretre tetted őket, így ez az elgondolás is dugába dőlt... :(

szerk: Kicsit lemaradtam, mindjárt nézem a többit is. :K
szerk2: @Tamoo: az alsó sor végig oké. Ott tömörítve is minden rendben, @Ndruu: Nálad sajnos végig elkaszálta őket. Kivétel nélkül... :(

[ Módosította: Ndruu ]

(#1097) Ndruu válasza Keeperv85 (#1095) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ennyi. Írj a Vodafone-nak, hogy csináljanak vele valamit, vagy legalább mondják meg mi alapján "tömöríti" rontja el a képeket.
Itt még nézelődhetsz, de szerintem nem fog kiderülni, hogy mi alapján válogat az algoritmusuk.

Harrrr!!!!

(#1098) Tamoo válasza Keeperv85 (#1095) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek?

--

-- --

(#1099) Keeperv85 válasza Tamoo (#1098) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezeket kivétel nélkül elcseszte.

@Ndruu: Szerintem Tamoo valamire ráérzett, mert akármit is csinált most utoljára, az pont az, amit nem kéne csinálni és akkor marad a helyes megjelenítés. :K

(#1100) Tamoo válasza Keeperv85 (#1099) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

--

na még ezt utoljára

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.