Hirdetés
- sh4d0w: Én és a számítógép
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Algieba: Nokia E61i 2025-ben
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
attilav2 #7915 üzenetére
Xwaylandet ne tiltsd le, mert elég sok program van, amiből nincs waylandes alternatíva. Legyen fent az Xwayland, ha a progik épp nem használják, nem fogyaszt. KDE-vel össze sem lehet hasonlítani, mintha a Win10-et meg az MS-DOS-t hasonlítanád össze ilyen tekintetben, más dimenzió.
A Sway-nek, mint tiling WM-nek akkor van értelme, ha:
1) főként terminálos programokat használsz. Ezen a ponton kapásból kiestél ilyen Deadbeef (jó, ez még annyira nem), Clementine, LibreOffice, VLC, stb. igényekkel, ráadásul ezek önmagukban bloatok, ezek foglalnak 2+ gigát, nem a Sway. Épp ezt szoktuk mondani ubyegonnal, hogy ha valaki bloat rendszert használ, akkor pálcika WM-nek nincs értelme, mivel nem az fogja enni a sok memóriát, hanem a böngésző, bloat GUI-s megoldások, és a pálcika WM és a full DE-k között a memóriafoglalás kiegyenlítődik sok ilyen programnál.
2) billentyűzetorintált workflow-t akarsz (mint írtad, neked ez is gond)A Sway egy i3wm-klón, tehát tekintsd úgy, hogy i3wm-et használsz, de közben a jövő technológiáját teszteled (Wayland). Nyilván a Wayland-ökoszisztéma más, nem működnek a szokásos X-es toolok, pl. xrandr, redshift, scrot, feh/nitrogen, setxkbmap, Rofi, X screenrecorder, stb., helyette ezekből waylandes változat kell.
Firefoxot nem ajánlom Wayland módban, ez a része csak kísérleti, és bugos. SBC is felejtős, mikrokontrollernek, mikroszervernek valók, nem desktopnak, swayezni, KDE-zni. Főleg ahhoz kevesek, amit te akarsz, hogy háttérben ilyen 2-8 giga bloat fut, VLC, LibreOffice, böngésző 10 tabbal, Clementine, stb.. Erre rendes desktop gépet kell venni, min. 4 magos proci, min. 8 giga RAM, modern GPU, ami modern kódekeket tud kódolni hardveresen, stb.. Futni futnak ezek SBC-n is, de baromi lassú, élvezhetetlen, körülményes lesz, nem fog jó felhasználói élményt adni.
A másik csapdája ezeknek az SBC-knek, a komolytalan teljesítményt leszámítva is, hogy drágák. Az ne tévesszen meg, hogy maga az SBC csak pár dollár, de kell hozzá SD-kártya vagy SSD, hűtő, ház, kábelek, USB-s töltő, kijelző, billentyűzet, tököm tudja mi, és amikor ezt a sok apróságot összeadod, könnyen kijön, hogy egy használt Core i laptop vagy szubnoti lényegesen olcsóbbra kijön, minden bele van integrálva, teljesítménye is nagyobb, natívan futtatja az x86-os kódokat, áramból és helyből nem kér sokkal többet.
Persze lehet venni SBC-t, hobbista kisérletezésre jók, csak arra kell figyelni, hogy ne költs rá túl sokat.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A520M R5 5500 16GB DDR4 500GB SSD GTX 1660 Super 6GB CHIEFTEC Libra Zalman 500W
- Apple iPhone 16 Plus 256GB,Újszerű,Kábel, 12 hónap garanciával
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- HIBÁTLN iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3577, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest