Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Tudnátok ajánlani intelligens ajtózárat okos kilincset ami HomeKit kompatibilis?

(#252) Jaded válasza Franky2Ster (#251) üzenetére


Jaded
senior tag

Yale?

Renault Megane IV Limited

(#253) Franky2Ster válasza Jaded (#252) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Hát köszi nézelődöm még aztán majd alakul.Valaki nem tudja ,hogy ez a Mi együtt működik-e a HomeKit el? [link]

(#254) Gabonetta válasza Franky2Ster (#253) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Nem.

(#255) Franky2Ster válasza Gabonetta (#254) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Rendben köszönöm!

(#256) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Sziasztok!
olyan kérdésem lenne, hogy garázsajtónál csukva van és azt írja akadályozva de ha bele lépek akkor ott meg írja becsukva.Ez így normális?

[ Szerkesztve ]

(#257) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Megoldva! Ha valakinek ugyan ilyen gondja lenne akkor a kapcsolási időt kel 25 másodpercre rakni.

(#258) Jaded válasza Franky2Ster (#256) üzenetére


Jaded
senior tag

Mivel tetted HomeKit képessé?

Renault Megane IV Limited

(#259) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Meross MSG200 :)

(#260) Jaded válasza Franky2Ster (#259) üzenetére


Jaded
senior tag

Jónak tűnik, már csak az a kérdés hogy működik-e az ajtómmal. Mondjuk a garázsig nem igazán ér ki a wifi jel :(

Renault Megane IV Limited

(#261) Franky2Ster válasza Jaded (#260) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Nekem beton födémen keresztül 100%-os a wi-fi jel. Szerintem egy jó Router és ez simán akár 200 méterig is jó lehet. :)

(#262) atirag válasza Franky2Ster (#257) üzenetére


atirag
őstag

A kapcsolási időt hol tudod állítani? Mert nekem egy aqara kapcsolóm van ami tud száraz kontaktot állítható kapcsolási idővel,de a homekit-ben amikor bekapcsolom akkor úgy viselkedik mint egy sima kapcsoló és nem mint nyomógomb és azt jelzi hogy be van kapcsolva a kapcsoló.

(#263) Franky2Ster válasza atirag (#262) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Ezt én a meross appban állítottam utánna már a homekitben is jó volt
.

(#264) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

HomeAssistant vagy Homebridge Hyper-V virtuális környezetben programozva. Sajnos nekem mindkettőben amit fel veszek a Homkitben nem aktív mi lehet a baj? Köszönöm :R

(#265) Franky2Ster válasza Franky2Ster (#264) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Màsik routerre kötve megoldódott.

(#266) Feco6595


Feco6595
újonc

Sziasztok! Van egy Apple TV 4.gen. amit homekitként is használok, hozzá egy Nuki ajtózár. Egész jól működnek együtt. Kezdem tovább gondolnia homekitet. Rendeltem most hozzá 4 db. Meross okos aljzatot. Közben játszogatok az automatizálással. Gondoltam hogy ha hazaérkezéskor kinyit a zár, mellé az ATV elindít egy rádiót és majd felkapcsol egy világítást. Ehhez rendeltem egy Xiaomi smart speaker lite-ot ami wifi és airplay képes is. Mivel a meglévő Lamax bluetooth kis hangszóróm nem éled fel automatice ha hozzá párosítom a zene alkalmazáshoz és az ATV-n lévő régi samsung tv-t meg nem azeretném ha mindig elindulna ilyenkor. Hát nah a Xiaomi meg hiába megy fel a wifi hálózatra, ha a telefonon vagy az ATV-n az airplay alatt kijelölöm ( mert megjelenik mint eszköz) , azt mondja hogy nem tud kapcsolódni a telefonon, bár érdekes módon a kis hangszóró meg ad ilyenkor valami hangot hogy a kapcsolódás sikertelen. Bluetooth-on ez is kapcsolódik egyébként és még a hangja sem rossz. Találkozott már valaki hasonló jelenséggel, vagy könyveljem el hogy olcsó húsnak híg a leve?

(#267) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok, már egy ideje küzdök vele de sehogy sem akar jó lenni :-(
Adott két darab Homepod mini legfrissebb (17.2 (21K365) és egy iphone 11 pro (legfrisebb os)
+ Apple TV 4K szintén ezzel a firmware-rel.
A net egy TP link Archer MR200
szolgáltatja, na és itt a hiba hogy egyszerűen akármit állítok nem csatlakozik a router-hez.
Már próbáltam mindent, arébb raktam, 5 Ghz, 2,5 Ghz, hatótávok csökkentése növelése, de semmi sem segített néha jó, nagyon ritkán a router-ben a kliensek között látszik a csatlakozott eszközök között a MAC adress alapján be tudom azonosítani.
Minden más megy ezzel a router-el.
A másik érdekesség hogy a csöves Xiaomi MI F490- es routerrel tökéletesen működik (azzal szoktam a firmware-t frissíteni rajta) de ennek ugye vannak korlátai, pl nincs lan stb, (meg már púpos az akksi).
Szóval első körben mit kellene beállítani hogy működjön, vagy ha ez nem megy akkor milyen megbízható 4G-s modemet tudnátok ajánlani?

Hálás köszönet hátha valaki tud valami jó ötletet adni amire én nem gondoltam :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#268) tothl


tothl
addikt

Sziasztok!

Pár napja szórakozom a HomeKit -tel, egyelőre csak a termosztátot szeretném innen vezérelni. Ebben kérnék egy kis segítséget. Nem igazán találtam róla leírást, hogy az idő és jelenlét függvényében létrehozott automatizációk hogyan működnek pontosan.
Elég nehéz tesztelni, mert a teszt gomb az simán csak beállítja a megadott eszközparamétereket, a feltételeket figyelmen kívül hagyja. Ugyanez a helyzet, ha a lokációt kiveszem a képletből és csak az időt hagyom meg. Ha manuálisan állítom el a hőfokot, akkor sem áll be a beállított automatizációnak megfelelően, csak ha "eljön az ideje". Szóval így tesztelni lehetetlen.
Azt már sikerült elérni, hogy ha van mondjuk 3 automatizációm:
06-22 óráig ha 22 fok alá megy akkor fűtsön föl 22 fokra
22-23.59 óráig ha 19 fölé megy akkor legyen 19 fok
0.01 -től 05.59 -ig ha 19 fölé megy akkor legyen 19 fok

Ezzel így elvan, de ha mondjuk 23 órakor fölveszem 22 fokra manuálisan mert még fönt vagyok és fázom, akkor az istennek sem áll vissza 19 fokra soha, hiába van benne az automatizációban :D .
Szóval nehéz tesztelni.
Ráadásul mindezt szeretném megfejelni a lokációmmal, amivel azt szeretném elérni, hogy ha nem vagyok itthon, akkor mindig 19 fok legyen a hőmérséklet.
Ehhez jelenleg így állítottam be:

06-22 óráig ha 22 fok alá megy akkor fűtsön föl 22 fokra, ha itthon vagyok
22-23.59 óráig ha 19 fölé megy akkor legyen 19 fok, ha itthon vagyok
0.01 -től 05.59 -ig ha 19 fölé megy akkor legyen 19 fok, ha itthon vagyok
Ha 19 fölé megy akkor legyen 19 fok bármikor, amikor nem vagyok itthon

Ezt majd ma tesztelem amikor elmegyek itthonról. Igazából nem hiszek benne, hogy működni fog, már nem ez az első kísérletem a logika megfejtésére. :D
Ti hogyan csinálnátok ?

Levi

(#269) Franky2Ster válasza tothl (#268) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Nekem működik még akkor is ha elmegyek otthonról egyből érzékeli, hogy nincs otthon senki és lejjebb veszi a hőfokot a be állított értékre. Meross termosztát. :)

(#270) tothl válasza Franky2Ster (#269) üzenetére


tothl
addikt

De milyen szabályokkal? :)

(#271) Franky2Ster válasza tothl (#270) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

(#272) tothl válasza Franky2Ster (#271) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Na ez bevált, köszi !
Most még megspékeltem azzal, hogy ha X időpont előtt ér haza valaki, akkor máshogy fűtsön, mint utána. :D Kiváncsi leszek, hogy működik.

Én más módszerrel közelítettem, de így, hogy a mozgáshoz triggerelem, így jó. :D
Még egy olyan jó lenne, ha lehetne állítani az otthon sugarát, de ezt még megnézem, hátha lehet.

(#273) Franky2Ster válasza tothl (#272) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

szuper :)

(#274) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Milyen termosztátot használtok ehhez?

(#275) tothl válasza Gabonetta (#274) üzenetére


tothl
addikt

Nekem egy 5 éves Honeywell van. Meglepő módon Homekit kompatibilis.

(#276) Gabonetta válasza tothl (#275) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm! :)

(#277) tothl válasza Gabonetta (#276) üzenetére


tothl
addikt

Az enyém T5 -ös, most már nem az az aktuális modell meg vannak külön olcsóbban más termékek is, szóval most nem ezt venném, csak örülök, hogy működik. Amikor vettem még nem volt ennyi opció.

(#278) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Jelenleg korrekten működő Homekit szettünk van a lakásban, ahol a homebase szerepét egy Apple TV HD tölti be. Kérdésem, hogy érdemes-e egy új, 2022-es Apple TV 4K modellre cserélni, az okosotthon/Homekit szempontjából van-e relevanciája a cserének? Pl gyorsabb vagy egyéb szempontból.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#279) BossBoss válasza evo87 (#278) üzenetére


BossBoss
őstag

Szerintem, ha továbbra is Homekit központúak lesztek, akkor mindenképp érdemes. Új szabványok, gyorsabb CPU,GPU. Wifi 6, okosotthon szabványban már tudja a Thread-et. Minden szempontból gyorsabb lesz minden rajta. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.