Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz BÁ Nutrition #28822 üzenetére

    Permanent Residence státusznak kell meglenni 12 hónapja, amit automatikusan megkapsz 5 év után, így jön ki a 6 év.

    A Settled Státusz, aka Settlement under EU Exit Scheme - Indefinite Leave To Remain csak arra kell, hogy maradhass továbbra is az országban, amennyiben nem vagy Brit állampolgár.

    Viszont igazolnod kell a Permanent Residence státuszodat vagy Permanent Resident Carddal, amit Dec 31-el kivezetnek és fizetős, vagy a Settled Státuszoddal (ILR) ami ingyenes, és ÉN úgy értelmezem, hogy onnantól számítják a 12 hónapot, amikortól Permanent Residentté váltam 5 év után, és nem az ILR kiadásának dátumától.

    Legalábbis én eszerint cselekszem, aztán majd kiderül. Egy nagy káosz ez az egész, mert a legtöbb szöveg általánosan, mindenkire vonatkozóan van megfogamazva, és csak utólag van beerőszakolva egy-egy bekezdés, hogy akkor az EEA citizenekre mi vonatkozik Brexit előtt/után, és neked kell kiszűrni azokat az infókat is, amik a non-EEA polgárokra vonatkoznak.

    Például az online form azt írja, hogy be kell küldeni a PR Cardot, telefonon meg azt mondták, hogy az ILR is megfelel.

    Én szerintem ők maguk sem tudják pontosan, hogy mi kell :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés