Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Neck válasza Sianis (#1100) üzenetére


Neck
veterán

:R Akkor nekiállok vele játszani, és majd jövök ha gondom lesz. Szóval nemsokára :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#1102) PandaMonium válasza WonderCSabo (#1096) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ez sajnos nem mentség arra a nem éppen maroknyi emberre nézve aki szeretne ilyesmiből élni (köztük én is). Persze, lehet, hogy csak pár százan lennénk ilyen magyarok és ez a Google-nek nem nagy szám, de nekünk már elég komoly probléma, 1 platformal kevesebb amire fejleszthetünk. Ha meg iOS-re akarok fejleszteni akkor mindenképp Apple OSX (laptop, iMac vagy Mac Mini) cuccomnak kell lennie (vagy Hackintosh-ozni, ami elég felejtős), mert hivatalosan ugye csak arról lehet iOS-re publikálni. Hihetetlen, hogy ezek a mobil platformok milyen feltételekkel léteznek... :((( :W Marad a Steam, ahol a Greenlight-on már utcahossznyi tumultus van, az Xbox Live és még esetlegesen a Playstation Network ha ki tudja imádkozni az ember a Sony-ból, hogy regisztrált fejlesztő legyen és egyáltalán hozzáférést kapjon az SDK-hoz.
Ha már itt lyukadtam ki megkérdezem: Nem tudjátok, hogy az OUYA marketjére lehet-e fizetős cuccokat felrakni M.o. -ról? Mert ugye elvileg az is Android, de közben van saját marketplace-e. :U

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#1103) szabi__memo válasza fatal` (#1098) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Néztem, de én is úgy láttam, hogy nem lehet. Pedig idén év elején szó volt magyar amazon nyitásról is, nem lenne rossz ha azzal együtt ilyen lehetőség is indulna. De már szeptember lesz és még semmi..

(#1104) fatal` válasza WonderCSabo (#1096) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem sokkal inkább a remek adótörvényeink az oka ennek.

Egyébként viszonylag kevés országból lehet fizetős appot publikálni.

(#1105) Yany


Yany
addikt

Fizetős appok feltöltése országonként: [Google Play @ Wikipedia]

A Developers can sell oszlopot tessék nézni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1106) szabi__memo válasza Yany (#1105) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen keves, de milyen szep lista. Kenyaban, mexikoban, oroszoknal, indiaban, braziloknal, argentinoknal, portugaloknal, lengyeleknel es cseheknel is lehet. Csodalatos

(#1107) fatal` válasza szabi__memo (#1106) üzenetére


fatal`
titán

Ja, de pl. Svájcban meg Olaszországban nem lehet. Tiszta röhej az egész.

(#1108) trisztan94


trisztan94
őstag

Miért nem vált át a GameOver screen-re a game? (libgdx) :F

if(catched == 1){
setScreen(new GameOver(true));
}

Nincs külön class-ekre bontva az app (nagyon egyszerű, nincs rá szükség), a MainGame.class így néz ki:

public class MainGame extends Game {
create metódus(),
render metódus(),
... stb
}

A render metódusban amikor "elkapok egy vízcseppet", akkor a catched 1-el növekszik, de ez működik is, mert a fenti elágazásba egy log-ot is raktam, és szépen kiírja, hogy nyertél.

a setScreen(new GameOver(true)); átal átadott boolean érték azt mondja, hogy nyert-e a játékos, vagy veszített-e.

A GameOver class egy másik mappában van (Screen/GameOver.class) és az így néz ki:

public class GameOver implements Screen{

boolean win;

Texture bucketTexture;
Texture dropTexture;
SpriteBatch batch;
OrthographicCamera camera;

public GameOver(boolean win)
{
this.win = win;
}

@Override
public void render(float delta) {

Gdx.gl.glClearColor(0, 0, 0, 1);
Gdx.gl.glClear(GL20.GL_COLOR_BUFFER_BIT);
batch.begin();
if(win == true){
batch.draw(bucketTexture, camera.viewportWidth / 2, camera.viewportHeight / 2);
}
else{
batch.draw(dropTexture, camera.viewportWidth / 2, camera.viewportHeight / 2);
}
batch.end();
}
//... satöbbi

Amikor át kéne váltania a Screen-t, akkor semmi sem történik, csak egy másodpercre befagy a játék és folytatódik tovább :F :F

https://heureka-kreativ.hu

(#1109) negyedes


negyedes
addikt

hogy tudom atszinezni egy lista uj elemet? megjon az uj email, frissul a lista es mas szine legyen.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1110) WonderCSabo válasza negyedes (#1109) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pl. a View.setBackgroundXXX metódusok valamelyikével.

(#1111) negyedes válasza WonderCSabo (#1110) üzenetére


negyedes
addikt

Koszi megvan. :)

Azt hogy tudnam elerni hogy az email appom egy resze mindig fusson es 10 percenkent megnezne hogy jott-t uj email attol fuggetlenul hogy az app fut vagy nem.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1112) WonderCSabo válasza negyedes (#1111) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Service-el.

(#1113) Phausto


Phausto
tag

Sziasztok!

Egy olyan alkalmazást kell fejlesztenem amiben az ügyfelek fizethetnek bizonyos szolgáltatásért, tehát valamiféle in-app purchase lehetőséget kell beépíteni. A kérdésem hogy milyen megoldást ajánlanátok erre? Tudom hogy a Google-nek van In-app Billing lehetősége, de nem tudom pontosan hogy az hogy működik, mert ha jól értem az csak Google Play-es tranzakciókra használható. Valamint olyat hogy lehet megvalósítani hogy ha az ügyfél megadta a banki adatait, akkor bizonyos időközönként (pl. havidíj, mint a Skype-nál) leemel a számlájáról egy összeget?
Bocs ha hülyeséget kérdeztem, még nincs tapasztalatom ebben a témában!

(#1114) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Sziasztok!

Próbálom elkérni a készülékre telepített alkalmazások listáját. Nincs is vele gond, emulátoron és 3-4 külömböző készüléken ki is próbáltam. Viszont azon a készüléken, amelyen kellene nekem pont nem működik. Keresgéltem neten több és külömböző módszereket, mindegyik működik, de az érintet márkán (Huawei) nem. A márka több készülékén is volt szerencsém kipróbálni azokon sem ment.

Bemásolok egy egyszerű példád, ez is működik minden készüléken, kivéve a Huewai.

List<PackageInfo> packages = pm.getInstalledPackages(0);

for (PackageInfo packageInfo : packages) {
Log.d("apps", "installed: "+ packageInfo.packageName);
if(db.getEnableApps(packageInfo.packageName) == 1){
Log.d("apps", "Installed: " + packageInfo.packageName);
}
}

Valakinek van valami ötlete esetleg, hogy ezeken a márkajelzésű készülékeken miért nem megy a dolog?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1115) thon73


thon73
tag

Sziasztok!

Az onPause metódusban van egy fontos mentésem. Próbálgatás közben az derült ki, hogy amikor kikapcsolom (úgy értem teljesen, android logo meg minden) a gépet, akkor NEM fut le az onPause, és következményesen NEM történik meg a mentés.

Az onPausenek nem kellene mindig lefutnia?? Hová lehet még tenni a mentést, hogy biztosan megtörténjen?? (Jó, mondjuk akksi kivétel ellen nincs orvosság, de ez egy "tervezett" leállítás!)

Találkoztatok már ezzel a problémával? Minden segítséget hálásan köszönök!

(#1116) WonderCSabo válasza thon73 (#1115) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jól tudod, az onPause az a metódust, amire utoljára lehet számítani, hogy lefut, a többi nem garantált. Én most kipróbáltam a HTC Sensationömön, ott lefut kikapcsoláskor. Emulátoron is megnéztem, ott szintén.

[ Szerkesztve ]

(#1117) fatal` válasza thon73 (#1115) üzenetére


fatal`
titán

"Hová lehet még tenni a mentést, hogy biztosan megtörténjen??"

Pl ments rögtön akkor amikor a felhasználó állít valamit, én így csinálom. De az onPause lefut kikapcsoláskor is.

[ Szerkesztve ]

(#1118) thon73 válasza WonderCSabo (#1116) üzenetére


thon73
tag

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a segítséget; továbblökött a mélypontról. Ennyire nehéz hibakeresést még soha nem csináltam, ugyanis minden próbálkozás között újra kellett indítani a telót (ami kb. fél perc).
Bocsánat, az onPause irány véletlen volt (de egy fél nap keresés után már nem találtam más okot) :B ,valóban úgy tűnt, hogy az marad ki: a hiba CSAK leállításkor jelentkezett; az eclipse debugger nem követte ilyenkor az onPause-t (mint utóbb rájöttem: hiszen leállt), a Log-ot meg én bénáztam el. De a hozzászólásotok után végig belogoltam, és akkor kiderült, hogy onPause van, csak ami benne lenne - no az nincs.

A tanulság kedvéért a hiba (egyébként utólag pofon egyszerű, de csapdás):
A program egy gigantikus RandomAccessFile-t ír/olvas az sd-n. (Ennyiben a felhasználói adatok azonnal kikerülnek.)
Az onPause részben (többek között) azt kell elmenteni, hogy valaki nem piszkál-e bele a RAF file-ba, amíg távol vagyunk. Ehhez mentem (név mellett) a méretét (File.length()) és az utolsó módosítás időpontját (File.lastModified()). Újraindításkor ezt ellenőrzi.
Ez a módszer prímán működik, amíg ki nem kapcsoljuk a telót.

A gondot az jelentette, hogy a RandomAccessFile NEM szinkron írást csinál, sőt a close() után sem írja ki az adatokat! (Ezt bizonyára mindenki tudja, valószínűleg én is, csak nem gondoltam rá.) Véletlenül "rw" módot adtam meg az "rws" helyett.
Az érdekesség, hogy több hetes próbálgatás alatt is a nem-szinkron kiírás MINDIG bekövetkezett az onPause előtt, ha szabványosan léptem ki. Ha a telefont kikapcsoltam akkor SOHA nem következett be az aszinkron írás az onPause előtt (ezt két napja tudom).
((Megjegyzem, sehol nem találtam részletes dokumentációt arról, hogy pontosan mi és milyen sorrendben történik a kikapcsoláskor.))

Van még egy probléma, ami komoly fejtörésre adhat okot: RandomAccessFile "rws" írásakor SEM stimmel a lastModified() érték a visszaolvasáskor!! Az esetek 90%-ban pontosan EGY másodperc (1000 ms) különbség van a két külön alkalommal visszaolvasott érték között!! Mivel a lastModified() érték MINDIG három 0-val végződik (vagyis nem ms, hanem másodperc pontos) valószínűleg a kerekítésnél lehet gond; de ezt nem tudom, csak gondolom. Hivatkozást nem találtam SGS2 és Note gépeken próbáltam.

Köszönöm, hogy kipróbáltátok, teljesen fals útról térítettek vissza; így jópár további óra alatt meglett a hiba!

(#1119) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

A Manifestben vagy a Play storeban ki lehet azt kötni, hogy ha mondjuk egy eszköz nem rendelkezik egy adott szenzorral akkor ne is lehessen telepíteni? Verzióra és kijelző méretre tudom hogy lehet tiltani.

:R

(#1120) Karma válasza RexpecT (#1119) üzenetére


Karma
félisten

[link]

Használata a manifestben:
<uses-feature android:name="android.hardware.sensor.accelerometer"
android:required="true" />

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1121) RexpecT válasza Karma (#1120) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen ezt én is megtaláltam, de ettől még fel lehet telepíteni.

android:required:
Boolean value that indicates whether the application requires the feature specified in android:name.
When you declare "android:required="true" for a feature, you are specifying that the application cannot function, or is not designed to function, when the specified feature is not present on the device.
When you declare "android:required="false" for a feature, it means that the application prefers to use the feature if present on the device, but that it is designed to function without the specified feature, if necessary.
The default value for android:required if not declared is "true".

[ Szerkesztve ]

(#1122) Karma válasza RexpecT (#1121) üzenetére


Karma
félisten

Mármint megjelenik a Playben olyan telefonon, aminek nincs az adott szenzora? :F

“All nothings are not equal.”

(#1123) Sianis válasza RexpecT (#1121) üzenetére


Sianis
addikt

Az, hogy telepíthető még nem jelenti azt, hogy a Store szűrői nem szűrik ki.

Sianis

(#1124) RexpecT válasza Sianis (#1123) üzenetére


RexpecT
addikt

Karma: Azt nem próbáltam kiszűrni, azt gondoltam, hogy maga a rendszer is nézi ezt.
Sianis: Igaz :R .

[ Szerkesztve ]

(#1125) WonderCSabo válasza RexpecT (#1121) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha picit tovább olvasol:

When a user searches or browses for applications using the Google Play application, the service compares the features needed by each application with the features available on the user's device. If all of an application's required features are present on the device, Google Play allows the user to see the application and potentially download it. If any required feature is not supported by the device, Google Play filters the application so that it is not visible to the user and not available for download.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1126) Konair


Konair
csendes tag

Sziasztok!

Programomban szeretném lekérdezni a függőleges gyorsulás mértékét.
Ha a telefon fektetve van, akkor a gyorsulásmérő szenzorral ezt szépen ki is írja a Z tengelyre. Amint a telefont elforgatom, akkor már változnak a tengelyek, és nem tudom miként lehetne lekérdezni.
Olyan megoldás kéne, mint a linear acceleration, csak függőlegesen.
Nézegettem a rotation matrix-ot, de nem sikerült rájönnöm a működésére.

Köszi a segítséget előre is!

Weboldal készítés felsőfokon...

(#1127) WonderCSabo válasza Konair (#1126) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne a rotation matrixot használd, hanem az getOrientation() metódust. Ez sokkal könyebben értelmezhető, lásd javadoc.

(#1128) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Tudtok meg olyan tutorialt mondani ezen kivul, ami egy teljes, lehetoleg komplexebb appot rak ossze s azon keresztul mutatja be a kulonbozu dolgokat?

(#1129) Konair válasza WonderCSabo (#1127) üzenetére


Konair
csendes tag

Köszi, elvileg most lekérdeztem a telefon orientációját, de sajnos még mindig nem tudom, hogyan számoljam ki vagy forgassam el a tengelyt. Erre esetleg lenne valakinek ötlete?

Weboldal készítés felsőfokon...

(#1130) Sianis


Sianis
addikt

App: [link]
Forrás: [link]

Sianis

(#1131) thon73


thon73
tag

SQLite adatbázist szeretnék exportálni/importálni pl. csv-be. Az adatbázis elég nagy. Mit javasoltok, milyen keretben érdemes ezt megtenni? AsyncTask, Servive, Loader (import oldal), egyéb? Szerintetek mi a legelőnyesebb? Köszi!

(#1132) sztanozs válasza thon73 (#1131) üzenetére


sztanozs
veterán

sqlite command line kliens:
Import
sqlite3.exe database.db
>
.mode csv
.import [fájlnév.csv] [táblanév]
.exit

Importnál a táblának már léteznie kell és azonos struktúrájunak lenni, mint a CSV fájlnak. CVS fájlból a header-t (1. sor) törölni kell import előtt.

Export
sqlite3.exe database.db
>
.mode csv
.header on
.output fájlnév.csv
.dump [táblanév]
.exit

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1133) fatal` válasza sztanozs (#1132) üzenetére


fatal`
titán

exe? Androidon? :DDD

(#1134) sztanozs válasza fatal` (#1133) üzenetére


sztanozs
veterán

Őőő - áttolod gépre a db fájlt? :DDD

Azt hittem a fejlesztés során akarja importálni/exportálni az adatokat...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1135) fatal` válasza sztanozs (#1134) üzenetére


fatal`
titán

Persze és megkéri az appja összes userét, hogy másolja át gépre a db fájlt és szarakodjon parancssorban. :DDD

Az is lehetséges, akkor viszont jó megoldás, ez eszembe sem jutott.

[ Szerkesztve ]

(#1136) thon73 válasza fatal` (#1135) üzenetére


thon73
tag

Köszi a gyors válaszokat! De a probléma valóban ez: programból szeretném sd-re tenni, lehetőleg emberi fogyasztásra is alkalmas formában. Ez a fele nem is jelent gondot.
Abban nem vagyok biztos, hogy a programszervezés szempontjából melyik a legjobb módszer. Pl. mentés történhet nyugodtan a háttérben (pl. service), de töltésnél ilyenkor mi lesz? Folyamatosan változik a lista, ahogy töltöm? Vagy jobb mindkét esetben leállítani a programot és egy asynctaskkal dolgozni? Szóval kiváncsi lennék a véleményetekre.

(#1137) sztanozs válasza fatal` (#1135) üzenetére


sztanozs
veterán

thon73: Ha betölteni akarsz akkor célszerű, hogy nem használod az adatbázist másra... És vagy az alkalmazás inicializálásakor töltöd be az adatokat, vagy leállítod azokat az activityket, amik piszkálják az adatbázist.

In-app exportra ezt találtam:
http://bloggerinme.wordpress.com/2011/12/05/android-database-table-export-to-csv-part-3/

Importálni is - szvsz - csak full lekódolva lehet... Pl:
http://stackoverflow.com/questions/16672074/import-csv-file-to-sqlite-in-android

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1138) thon73 válasza sztanozs (#1137) üzenetére


thon73
tag

Vagyis asynctask, egy progress-szel, miközben a program - a felhasználó szempontjából - "áll". Ill. dolgozik. Jogos, mert max 10-20 sec-ról van szó.

Az nem is jutott eszembe, hogy a "külső" hozzáféréseket korlátozzam. Pedig milyen fontos! Több activity van, de mind saját, ezzel nem lesz gond. Köszi!

(((A konvertálás kicsit érdekes. PalmOS alatt PalmPilot adatbázisról van szó. Az adatokat alig bírtam kibányászni belőle, csak PC oldali programok garmadájával. Egyébként a Palmon mind a mai napig tökéletesen működik, csak épp androidra áthozni nem tudtam. Vicces volt, mert már a PalmPilot egykori fejlesztőivel is beszéltem (Franciao-ban!), de persze nem emlékeztek részletekre, source-kódból kellett volna kibányászni...
Hogy rövidre fogjam, az előszedett csv adatbázisokat szeretném importálni, és egyúttal úgy elkészíteni a programot, hogy soha többé ne legyen ilyen probléma: az adatok hozzáférhetőek legyenek valami teljesen egyszerű formátumban is.)))

(#1139) moli.hu


moli.hu
őstag

Fijuk,
deviceid-t lehet valahogy generalni fizikai eszkoz nelkul?
ha nem, akkor melyik a legolcsobb androidos targy?

(#1140) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes libgdx használata közben:

Van egy MenuScreen.java menüm, így néz ki:
[link] - pastebin, az egész class

a fontos rész itt van, az ImageButton-re raktam egy input handler-t:

button.addListener(new InputListener(){
@Override
public boolean touchDown(InputEvent event, float x, float y, int pointer, int button){
return true;
}
@Override
public void touchUp(InputEvent event, float x, float y, int pointer, int button){
MineFinder.Log.debug("xpos: " + x + ", ypos: " + y);
game.setScreen(new GameScreen(game));
}
});

Ezzel semmi probléma sincs, átléptet a GameScreen.java-ra, ami maga a játék.

Na a gubanc ott jön, hogy ha be van import-olva a menuscreen, akkor a gamescreen-ben ott ahol a menuscreen-en a "START GAME" feliratú imagebutton volt ugyanúgy érzékeli a touchUp-ot. Nyilván ez nem jó, mert ha oda kattint a júzer, akkor reset-eli a játékot.

Ha nincs bent a menuscreen, kikommentezem, nem import-olom, stb, akkor viszont nem jön elő a jelenség.

Ötlet?

https://heureka-kreativ.hu

(#1141) trisztan94


trisztan94
őstag

Hogyan tudok egy teljes textúrára inputListener-t kötni?

Ha vesztett a játékos, akkor kidob egy nagy Game Over textúrát, ami full screen. Szeretnék egy olyat berakni, hogy akárhova ha rányom a júzer, akkor újraindítsa a játékot, tehát az egész textúrára szeretném kötni. Lehet ilyent?

https://heureka-kreativ.hu

(#1142) WonderCSabo válasza moli.hu (#1139) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mégis mire kell ez Neked?

(#1143) trisztan94 válasza WonderCSabo (#1142) üzenetére


trisztan94
őstag

"tap to restart" funkció, tehát, hogy akárhova nyom a képernyőn, azt nézze.
Végül megoldottam, nem a textúrára kellett az inputListener. Szimplán implementálni kellett az InputProcessor osztályt az osztályomban, kigenerálni a metódusokat (touchDown, mouseMoved, stb) és akkor az egész képernyőre megy a listener.

Itt van ezzel kapcsolatban a SO kérdésem, amit meg is válaszoltam.

Más:
Exportálni akarom a játékot, mint apk. Kér valami Keystroke-ot. Az micsoda? Mire való?

Illetve kér még több adatot, ha új keystroke-ot akarok csinálni, azok micsodák?

Alias - ez gondolom az app neve, nem?
Validity?

Amikor kitöltöttem ezt az oldalt is, akkor viszont egy ilyen hibát dob:
"keytool error: java.io.IOException: Incorrect AVA format."

Ez gondolom a kiválasztott keystroke formája lesz, mert nem volt kiterjesztés amikor mentettem a fájlt. MIlyen kiterjesztés kell neki? :F

https://heureka-kreativ.hu

(#1144) moli.hu válasza WonderCSabo (#1142) üzenetére


moli.hu
őstag

(#1145) Karma válasza trisztan94 (#1143) üzenetére


Karma
félisten

Keystore, nem keystroke. Privát-publikus kulcsokat tároló fájl.

Kiadáskor az APK-t alá kell írni egy RSA kulccsal, ami a fejlesztőt azonosítja. A Play Store-ba feltöltéskor fontos ez, mert ha egy verzió kikerül, onnantól minden frissítést ugyanezzel a kulccsal kell feltenni, vagy hibát dob.

Egyszer kell ilyet generálnod Play Store fiókonként praktikusan, kitöltve a kulcs adatait pontosan.

Az Alias a kulcs neve lesz ebben a keystore-ban, bármi lehet, de praktikus ha egyszerű és könnyen felidézhető. A validity a kulcs érvényessége, ha lejárna, nem telepíthető az APK. Mivel apponként nem változtatható a kulcs, jó távoli időt kell megadni (25 év+). De lehet erre a Play is figyelmeztet.

A kiterjesztés nem számít amúgy. Az AVA hiba sajnos nem tudom mi lehet.

“All nothings are not equal.”

(#1146) SektorFlop válasza sztanozs (#1134) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Egyszer én is beégtem így, csak én a "Hogyan tudom ellenőrizni, hogy van-e előlapi kamera a készüléken?" című dologgal. :D Bár az lehet csúnyább volt.xd

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1147) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Mennyire bonyolult egy "hangfelismerőt" implementálni alkalmazásban? Valami olyasmi kellene, hogy ha tapsol a felhasználó, akkor bekapcsol a vaku, stb.

https://heureka-kreativ.hu

(#1148) Karma válasza trisztan94 (#1147) üzenetére


Karma
félisten

Egy ilyen hangfelismerést megcsinálni nem nagy varázslat, csak pár elem kell hozzá: folyamatos hangfelvételt kell csinálni, a beeső hangadaton FFT-t számolni, és figyelni, hogy mikor lesz egyszerre minden frekvencián erős a jel. A taps ugyanis úgy néz ki körülbelül.

Ezek mindegyikére van kész kód StackOverflow-n.

“All nothings are not equal.”

(#1149) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Készítettem egy launchert, de készülék újraindításánál figyelmeztet, hogy a memóriából elvesznek az adatok.

"Restarting your phone will clear temporary files out of memory. Would you like to restart your phone now?"

Tudnátok mondani, egy két dolgot aminél előjöhet ez az üzenet? Én már napok óta ezzel harcolok, de sajnos nem jutottam előrébb.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1150) Sianis válasza SektorFlop (#1149) üzenetére


Sianis
addikt

Nem lehet, hogy ez csak valami teljesen általános figyelmeztető szöveg? Van bármilyen észrevehető hatása?

Sianis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.