Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) andyTM válasza choco01 (#300) üzenetére


andyTM
senior tag

- szia(!)

- [itt] találsz segítséget magyarul, [itt] pedig egy kis hozzávaló, atöbbit meg megtalálod magad is :K

(#302) choco01 válasza andyTM (#301) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm.:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#303) thyrpacia válasza bendzso94 (#296) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Szia
Én is ezzel szenvedtem de találtam megoldást. A probléma hogy ugyan elindulna az emulátor csak iszonyatosan lassan. Ez azért van mert az android arm utasításkészletet használ míg a géped nem.

A megoldás ha intel procid van:
1. Nyisd meg az SDK managert
2. Telepítsd az Intel x86 Atom System Image-et. Ebből a jelenlegi legmagasabb verziószámú a 4.1.2-es
3. A. Az others mappában van egy Intel Hatrdware Accelerated Execution Mannager nevű. Ezt töltsd le.
4. Az sdk/extras/intel/Hardware_Accelerated_Execution_Manager mappában van egy IntelHaxm.exe nevű fájl. Telepítsd.
5. Csinálj egy új AVD-t és a létrehozásnál válaszd a következők legyenek a beállítások:
Target: 4.1.2 (igazából más is lehet csak legyen hozzá letöltve az x86 os image)
cpu/abi: intel atom x86
Így már egy egész tűrhető sebességű AVD-t kapsz. Amitől még gyorsabbá tudod tenni ha bepipálod a Use Host GPU opciót.

(#304) Ablakos válasza thyrpacia (#303) üzenetére


Ablakos
őstag

Az első indulás valóban lassú az emunak, de nem kell kikapcsolni. Fejlesztó gépre a stackowerflow szerint is jó megoldás a platform csere. :K

(#305) Sianis válasza Ablakos (#304) üzenetére


Sianis
addikt

Én amíg nem szükséges valami oknál fogva a 4.0 feletti API tesztelése, mindig 2.2 vagy 2.3-as emulátorokkal tesztelek. Jellemzően 480x320-as felbontással. Első indulása ennek sem gyors, viszont utána ezek a leggyorsabban működő emulátorok. Tapasztalataim szerint, ha 4.0 kell, akkor érdemes inkább telefont venni, megtérül az egész ott, hogy pillanatok alatt települ, indul az eszközön az alkalmazás. Oké, ez utóbbi inkább vállalati környezetben elképzelhető.

Sianis

(#306) Ablakos válasza Sianis (#305) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha nem használsz fragmenteket, akkor jó lehet. Az pedig nagyon fontos újítás volt talán a 11-es apiban.

(#307) Sianis válasza Ablakos (#306) üzenetére


Sianis
addikt

Használok. 11 előtt is vannak, a Support Library használata miatt. Nem lehet dobni a 11 előtti verziók támogatását csak amiatt, mert nincs Fragment. :)

Sianis

(#308) Ablakos válasza Sianis (#307) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezt nem tudtam. Nem nagyon veszek észre gyorsulást 'visszabutított' api futtatáskor. Bár lehet ahhoz komolyabb alkalmazás kell, nem a saját barkács apk-ám.

[ Szerkesztve ]

(#309) fatal` válasza thyrpacia (#303) üzenetére


fatal`
titán

Nem azért van, hanem azért mert az android-sdkban lévő emulátor egy rakás trágya, az x86-os sem gyorsabb. Nézz csak meg egy bluestackset, én azt használom fejlesztéshez. :) Igaz, ez GB-t emulál, de értelmes sebességgel. ICS-nek meg ott a telefonom, ha JB kell, akkor indítok csak sdk-emut.

[ Szerkesztve ]

(#310) choco01 válasza andyTM (#301) üzenetére


choco01
addikt

Az a baj hogy nincs semmi féle alapom a programozáshoz..mi lenne az amivel elkezdhetném az alapokat?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#312) Ablakos válasza choco01 (#310) üzenetére


Ablakos
őstag

Az Androidhoz nincs. Gondolom.

(#313) choco01 válasza andyTM (#311) üzenetére


choco01
addikt

Köszi...majd körül nézek.:)
Android SDK Manager-be nincs 2.3.4-es android..de nekem a telómon az van..akkor jó a 2.3.3 is?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#314) Sianis válasza choco01 (#313) üzenetére


Sianis
addikt

Persze, hogy jó. API level 10, Android 2.3.3-2.3.7 Gingerbread. Szóval érdemi változás nincs, csak apróbb hibajavítások.

Sianis

(#316) thyrpacia válasza fatal` (#309) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Igen valóban eléggé leegyszerűsítettem az okot. A valóság az hogy az alap virtuális gép nem használ semmiféle hardveres virtualizációs technológiát. Az egészet szoftveresen oldja meg, így nem szükséges hogy a fejlesztő gép támogasson bármilyen hardveres virtualizációt. Látható hogy igen erőforrás igényes egy nagy részben konfigurálható gépet teljes egészében szoftveresen működtetni. Mivel ARM processzort virtualizálunk így az összes utasítást át kell fordítani másik utasításkészletre.
Itt jön a képbe az x86-os képfájl. Itt lecserélték az emulátor (Android) Linux kernelének ARM specifikus utasításait az x86 os utasításkészletre így már nem szükséges egy teljes ARM processzort virtuálisan működtetni. Az utasítások mehetnek közvetlenül a hoszt processzorának, nyilván felügyelten (ehhez kell hogy a hoszt támogassa a hardveres virtualizációt).

Persze nem állítom hogy az x86 os kép minden esetben gyorsabb. Nálam óriási a különbség a kettő között. Míg az alap alig akart elindulni és a menüt is 3 perc volt behozni addig az x86 os pikk pakk ment mintha telefonon futtattam volna.

Nem tudom a bluestacks mit használ és hogyan működik mert nem próbáltam még, amint lesz egy kis időm mindenképpen megnézem mert nagyon jó cuccnak tűnik, de egészen biztos vagyok benne hogy ilyen szintű testreszabásra mint az alap emulátorban biztosan nincs lehetőség. Így optimalizálni is könnyebb.

(#317) fatal` válasza thyrpacia (#316) üzenetére


fatal`
titán

Én amikor a játékot fejlesztettem kipróbáltam mindet, fpsben alig volt különbség, mindkettő a béka segge alatt volt (20-30 között), telefonomon 60. BlueStackson meg 200 :D A menü is botrányosan lassú mind a két emuláció alatt.

Igaz én Windows alatt vagyok, Linux alatt nem próbáltam.

(#318) Ablakos válasza Dave-11 (#256) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem nyúltál a Manifest-be? Vagy nem nevezted át az activity-t, amit megfuttat?

(#319) fatal` válasza thyrpacia (#316) üzenetére


fatal`
titán

"de egészen biztos vagyok benne hogy ilyen szintű testreszabásra mint az alap emulátorban biztosan nincs lehetőség. Így optimalizálni is könnyebb."

Nincs, egy Galaxyt emulál (talán Galaxy S? Legalábbis ADB-ben, ha jól emlékszem annak látszik). De nincs is rá szükség szerintem. Alapvetően nem fejlesztéshez készült, de szerintem arra is sokkal jobb, mint az sdkban lévő borzalom. Persze érdemes utóbbin is tesztelni egy programot kiadás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#320) Ablakos válasza thyrpacia (#316) üzenetére


Ablakos
őstag

Az x86 tényleg nagyon gyors, az arm-oshoz képest. Snapshot-ból pedig mint a villám. Így már elcserélném a telefonommal. Csak nehéz cipelni.

[ Szerkesztve ]

(#321) choco01


choco01
addikt

Valaki tudna nekem küldeni olyan oldalt ahol androidos programozási gyakorlatii példák vannak utasításokkal?:)
Kerestem Google-be de nem találtam igazán jókat. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#322) Ablakos válasza choco01 (#321) üzenetére


Ablakos
őstag

(#323) choco01 válasza Ablakos (#322) üzenetére


choco01
addikt

Nem egészen ilyenre gondoltam..de azért köszi.:D

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#324) choco01


choco01
addikt

Itt mi a teendő? :F :F :F :F
Not targeting the latest versions of Android; compatibility modes apply. Consider testing and updating this version. Consult the android.os.Build.VERSION_CODES javadoc for details.

Köszi.:)

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#325) thon73


thon73
tag

Van valakinek tapasztalata Android SDK-val Ubuntu 12.04 (vagy hasonló) alatt?
Addig eljutottam, hogy 32 bites Oracle (Sun) Java 6 Jdk az igazán hozzávaló. (Egyéb JDK-ról megoszlanak a vélemények, de most nem ez a kérdés.)
A kérdés az: ha több Java JDK van telepítve a gépen, akkor hogyan tudom kiválasztani, hogy az Android SDK melyiket használja? (Persze leginkább úgy, hogy az általában használt JRE ill. a default JDK se változzon meg. Ha egyáltalán lehet ilyet.)

Előre is köszönöm!

(#332) andyTM válasza Ablakos (#331) üzenetére


andyTM
senior tag

- utána nézek....

Imre Gábor - Szoftverfejlesztés Java EE platformon érdekel? cd melléklettel.

[ Szerkesztve ]

(#333) andyTM


andyTM
senior tag

- erről lenne szó: [link]

- tutorialból: Developing Android Apps with Java 2x dvd info: [link]

[ Szerkesztve ]

(#334) SektorFlop válasza andyTM (#311) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

a könyvet én is ajánlom, még én is beszereztem még a megjelenés napján.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#335) SektorFlop válasza Ablakos (#331) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Agyhullám - Java, nekem nagyon sokat segített. Kicsit drága a könyv de én nem sajnáltam érte azt a 12K. Viszont netről is beszerezhető.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#336) fatal` válasza andyTM (#330) üzenetére


fatal`
titán

Ezt este letöltöm, remélem lesz még seeder. :R :R

(#337) andyTM válasza fatal` (#336) üzenetére


andyTM
senior tag

- rendben, én még leszek:)

más:[Agyhullám - PHP & MySQL] akit érdekel, gyakorlati példákkal, tényleg jó kis könyv, szájbarágósan taglalja a dolgokat/ nem is tudtam, hogy nekem ez megvan ;)

(#338) Ablakos válasza andyTM (#332) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, persze érdekel. Az eclipse oktató vidója megvan, de az angol hallásra nem nagyon megy. Inkább olvasok magyarul, mit hallgatok angolul :D

(#343) Peter_Pan válasza pigster (#295) üzenetére


Peter_Pan
tag

Picit túlzásba estem a mindenképpennel. A tartózkodási hely koordinátáinak szerverre történő kerülését szerettem volna megoldani javascript setcookie - PHP getcookie párossal. A jelzett probléma miatt végül AJAX-szal oldottam meg, bár ezt a szükségesnél bonyolultabbnak érzem egy fokkal. Ezt találtam a problémával kapcsolatban.

(#344) Ivitz


Ivitz
tag

Hali, eltudnátok magyarázni hogy lehet playre feltölteni? Úgy tudom hogy kell valamennyit fizetni a regisztrációkor. Hogy megy ez az egész?

Hová mész te kis nyulacska ingyombingyomtálibetutálibemáli...... :D :D

(#345) thyrpacia válasza Ivitz (#344) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Szerintem ebben a videóban egész jól elmagyarázzák: [link]
1:19:00 -től

(#346) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Ötleteket keresek annak a megoldására, hogy hogyan oldanátok meg GPS koordináták alapján, hogy beazonosítható legyen, a felhasználó melyik tömegközlekedési eszközön utazik Budapesten, vagy melyik megállóban áll.

További kellemest mindenkinek!

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#347) thyrpacia válasza pittbaba (#346) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Szia
Innen [link] letölthető a bkv hálózat teljes adatbázisa. Csak ezt kell feldolgoznod. Minden megállóhoz tartalmazza a koordinátáját. Ez alapján nem nehéz feladat megmondani a közeli megállókat.

(#348) pittbaba válasza thyrpacia (#347) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Azt a mindenit!

:C :C

:R :R :R

Nagyon ritkán szoktam kérdéseimmel zavarni, inkább kifórumozom a legelvetemültebb elképzelésemet is, de hogy a BKV-nak vagy ilyen adatbázisa, azt álmomban sem mertem volna gondolni.
Ezer hála és köszönet!

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#349) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Az eclipse valamiért nem akarja log-olni a telefonomom történő dolgokat.

?:??: W/?(?): Unable to open log device '/dev/log/main': No such file or directory

Ennyit ír a LogCat-ben, amikor rádugom a készüléket.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#350) thon73 válasza thon73 (#325) üzenetére


thon73
tag

Senki sem tudja, hogyan lehet a JDK-t beállítani Android SDK alatt? (Az OpenOffice visszarakta az Openjdk-jdk-t, és nem tudom, az Android melyiket használja.)
Más: ha valaki AsyncTask-ot használ, egy blogcikk-sorozatban összeírtam, amit összeszedtem ill. kipróbáltam. ([link], folytatás folyamatban) Kicsit hosszú ahhoz, hogy a fórumra kerüljön, de ha van itt további ötlet / egyéb tapasztalat / ellenvetés, annak örülök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.