Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) fatal` válasza thon73 (#1950) üzenetére


fatal`
titán

A ROM-ok nagyrésze nyílt forráskódú, megnézheted a frameworkben hogy hogyan oldották meg.

Részemről én herótot kapok ettől még a zenelejátszóban is. :D

Egyébként itt egy opensource library: [link]

(#1952) eastsider válasza WonderCSabo (#1948) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi ezeket ismerem, és tényleg nagyon jó

adott egy listview egy listfragmentem
alján egy footerview, ami kattintásra megnyit egy dialogfragmentet (egyelőre csak toastot jelenít meg)
megy is, DE ahogy rányomok nem jelöli ki úgy, mint a listánál, csak megjelenik a toast (magyarul nem szinezi a hátteret a footeren, csak meghívja a toastot..
hogy lehetne kijelölni? nem bírok rájönni...

LayoutInflater inflater = this.getLayoutInflater(null);
mfooterView = inflater.inflate(R.layout.footer_view, null,true);
if (mfooterView != null)
this.getListView().addFooterView(mfooterView);
mfooterView.isClickable();
mfooterView.setOnTouchListener(new OnTouchListener() {

@Override
public boolean onTouch(View v, MotionEvent event) {
if (event.getAction() == MotionEvent.ACTION_DOWN)
{
mfooterView.isFocusableInTouchMode();
mfooterView.clearFocus();
Context context = getActivity().getBaseContext();
CharSequence text = "Hello toast!";
int duration = Toast.LENGTH_SHORT;

Toast toast = Toast.makeText(context, text, duration);
toast.show();
}
return true;
}

});

próbáltam onclick listenerrel is, de ugyan ez. szépen megy, de nem színezi a hátteret

[ Szerkesztve ]

(#1953) Karma válasza thon73 (#1950) üzenetére


Karma
félisten

Bár perpillanat nem supportálják, ezt a libet használtuk már pár projektben erre.

“All nothings are not equal.”

(#1954) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#1949) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Olvastam, hogy servicet is bezár az Android nem csak alkalmazást, ha keves a memoria. Azert szerettem volna servicet irni hogy ez ne tortenhessen meg, es folyamatosan adjam/kapjam az adatot. Most ezek alapján teljesen felesleges lenne, siman alkalmazasomba megvalosithatom ezt, vagy van vmi kulonbseg?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1955) fatal` válasza h1ght3chzor (#1954) üzenetére


fatal`
titán

Service ahhoz kell, hogyha nem fut az alkalmazás, akkor is tudjon adatokat mozgatni.

Plusz nagyobb a prioritása szerintem, először appokat lődöz ki a rendszer és servicet csak végső esetben.

(#1956) thon73 válasza fatal` (#1951) üzenetére


thon73
tag

Köszi mindkettőtöknek! Elmélyedek benne.
A rommal az a baj, hogy csak egy stock rom átírás, de utánanézek, van-e forrása. Ez a rész speciel idegennek tűnik benne, azért is írtam ide a pontos elérését.
Ha nincs támogatás, az nem baj, majd támogatom magamat :)) De legalább nem kell az egészet nulláról kitalálni.
Köszönöm!

(#1957) h1ght3chzor válasza fatal` (#1955) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Arról kapok valamilyen értesítést, hogy bezárta az alkalmazást, vagy lehetséges olyan?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1958) Karma válasza h1ght3chzor (#1957) üzenetére


Karma
félisten

Nem.

“All nothings are not equal.”

(#1959) fatal` válasza h1ght3chzor (#1957) üzenetére


fatal`
titán

Nem.

(#1960) WonderCSabo válasza thon73 (#1950) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ListViewAnimations lib, ami elég jó és sok mindent tud, ezt a funkciót is támogatja a DynamicListView widgetéjével. (Mielőtt önreklámmal vádolna valaki most mondom, hogy én is toltam bele cár commitot, de nem ezért ajánlom. :) )

(#1961) thon73 válasza WonderCSabo (#1960) üzenetére


thon73
tag

Pont ez az, ami a videon .50 körül van: drag&drop. Annyi a különbség, hogy itt az elemet hosszú nyomással, ott meg egy, az elején álló jellel fogjuk meg. Ez persze lényegtelen.
A listaelem kibontás is nagyon tetszik, (bár olyat szöveggel - lényegesen kevésbé animált módon - már csináltam.)
Köszönöm ezt is!

Igaziból egy "todo" részt szeretnék csinálni az adatbáziskezelő segítségével, és ezzel könnyen be tudom állítani a manuális sorrendet. Meg persze lehet rendezni is mindenféle módon - de ez nagyon hiányzott. :C

(#1962) hasszan


hasszan
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyre írok, de a sürgős határidőm miatt most már elég sok mindennel próbálkozom...
Működő Android projektet/alkalmazást szeretnék, ami a következőt tudja:
1. Első lépésben azt kell tudnia, hogy megnyit egy képet, és a képen egy adott pontra bökve megmondja, hogy az adott pontban milyen szín van.
2. Aztán ezt a színt a RAL skála(lehet más skála is) színeihez viszonyítva be kellene tudni azonosítani, hogy melyikhez áll a legközelebb.
3. És végül kellene tudni elmenteni felhasználónévvel és színkóddal adott színeket, amelyek az internetről elérhetőek. Ebből az első pont nagyon fontos, a második lényeges, a harmadik elhagyható is akár
Az Android verzió minimum Gingerbread vagy felette (nekem most 4.2 fut a mobilomon).
Eclipse fejlesztőkörnyezetben kell fejleszteni.
Ha érdekel, jelentkezz a hornyakg@gmail.com címen,
árajánlattal, s azzal, hogy április 8-ig szükségem van a kódra és az appra.

Hasszán

(#1963) hasszan válasza hasszan (#1962) üzenetére


hasszan
csendes tag

OK, úgy tűnik jelentkezett is valaki.
HG

(#1964) szunyooo


szunyooo
tag

Üdv.Van olyan program lefagy a telefon ne keljen kivenni az aksit gombokkal újrabírjam indítani.(Android)

(#1965) Bozek válasza szunyooo (#1964) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen telefon? Amúgy ha lefagy az Android, akkor a program se működik, szóval biztos vagyok benne, hogy nincs ilyen.

(#1966) eastsider válasza szunyooo (#1964) üzenetére


eastsider
nagyúr

nyomd hosszan a bekapcs gombot és rebootol

(#1967) szunyooo


szunyooo
tag

Ez egy Note 3 clone.
Volt egy ilyenem az tökéletesen működött eladtam vettem még egy ugyan ilyet ez meg ezt csinálja..

(#1968) szunyooo


szunyooo
tag

Próbáltam már nem jó.

(#1969) szunyooo válasza Bozek (#1965) üzenetére


szunyooo
tag

kimenő vagy bejövő hívásnál nem megy az érintő de a rendszer fut gombok mennek valami történik jelzi a telefon..egyszerűen csak az érintésre nem reagál . Ugyan ez van ha lezárom utána felakarom oldani már nem jó . van mikor megy 5-6 órahosszáig van olyan mikor folyamatosan ezt csinálja.Változó. Aksi ki megint be mert ugye csak úgy bírom újraindítani és akkor megint megy egy darabig.

(#1970) fatal` válasza szunyooo (#1964) üzenetére


fatal`
titán

Ez kernelfüggő és nem igazán kapcsolódik a topichoz.

(#1971) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

tudtok mutatni egy content providert, amiben több tábla van.
1 táblával ment, de kettővel elszáll valamiért uncaught exceptionnel a listfragment onActivityCreated() methodjában
és nem jövök rá miért
egyáltalán ajánlott egy content providerbe több táblát rábízni?
(tudom, hogy elvileg igen, contacts provider stb...)

[ Szerkesztve ]

(#1972) eastsider válasza eastsider (#1971) üzenetére


eastsider
nagyúr

lemaradt a kérdőjel

(#1973) thon73 válasza eastsider (#1971) üzenetére


thon73
tag

Én tudok mutatni olyat, amiben kettő van, és nem száll el ;)

Ha kapcsoltak a táblák, akkor le sem tudod máshogy kérdezni (mármint külön ContentProviderrel). Több info kellene ahhoz, hogy válaszolni tudjak, de egy működő example-t (jó összetett ugyan) tudok küldeni.
Nekem a fő gond az volt, hogy mikor lehet teljes névvel, ill. mikor lehet csak rövid névvel hivatkozni az egyes mezőkre.
LEFT OUTER JOIN-nal kötöttem össze a két táblát.
A projection-ben a teljes (tabla.mezo) mezőnevet használtam, a from-ban csak a mezo-t. Ez akkor gond, ha mindkét táblában ugyanaz a mező neve (pl. maga az _id). Ilyenkor át lehet "nevezni" a mezőt, de erre nem volt szükségem.
Nem tudom, hol lesz a hiba, de emlékeim szerint ez sokáig nem tisztult le nekem, és folytonosan elszállt. Az sqlite-nak átküldött szövegeket érdemes átnézni, abból gyakran kiderül a turpisság.

(#1974) rgeorge válasza eastsider (#1971) üzenetére


rgeorge
addikt

Mit jelent az, hogy a content provider-ben több tábla van? Az adatforrás egy olyan SQLite lekérdezés, amiben több tábla van? Ugye a content provider adatforrása bármi lehet, az SQLite csak az egyik eszköz, amivel adatforrásokat lehet kezelni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1975) eastsider válasza rgeorge (#1974) üzenetére


eastsider
nagyúr

ezt elfelejtettem írni, hogy SQlite természetesen

thon73: priviben tudsz küldeni egy forrást? nagyon hálás lennék... amúgy szerintem a listFragmentben nem jó valami, valahogy nem jól használom a contentResolvert, vagy a cursorloadert (ott száll el szerintem)
amúgy egy inner joinnal lesznek összekapcsolva, szóval igen, jó lenne... :))
találtam egy IO Schedes példát de az már kicsit túl bonyolult, ki szeretném bogozni valahogy, hogy megértsem miért nem megy

[ Szerkesztve ]

(#1976) thon73 válasza eastsider (#1975) üzenetére


thon73
tag

Elküldöm nyilvánosan, mást is érdekelhet:
[link]

Ez ugyanaz a program, mint az Enumber nyilvántartó, de könyveket tart számon. Van a Books adatbázis, amelyik hivatkozik az Authors adatbázisra.
Elnézést kell kérjek azoktól, akik megnézik:
- én csak hobbiprogramozó vagyok, másrészt a program csak gyakorlásból készült. Magam is találtam hibákat benne. A program egyébként működik, de javítása folyamatban. Ha bárki javítási javaslattal él, örömmel veszem.
- már javasoltátok, hogy töltsem fel a Github-ra. Előbb-utóbb fel lesz, de nem jöttem rá Eclipse alól hogyan kell. Csak AIDE alatt találtam meg, de az most nincs (új telo rom, ugye). Köszönöm, ha valaki segít benne!
- természetesen "AS IS", tényleg csak meg akartam ismerni, hogyan működik...

U.i.: Valaki találkozott már olyannal, hogy WinXP alatt a file-ok egy részének mérete konkrétan 0 lesz? Driveteszt ok, Kaspersky ok. De a forrást elő kellett ássam egy korábbi mentésből, mert ez is érintett volt. Hm. Legalább azt tudnám, hogy hogyan kerülhetem el legközelebb...

(#1977) thon73


thon73
tag

Részben a fenti okok miatt (idő és hozzáértés hiánya) én is közzéteszek egy feladatot, hátha érdekel valakit:
Hatszögletű billentyűzet
Az ötlet egy régi palmOS programon, a myKbd-n alapul, de az elrendezés a honlapíró sajtja. Ilyen kellene Androidra, esetleg további ficsörökkel. (Ha valaki megtanulja, iszonyatosan gyorsan lehet vele írni.)
Én ugyan csak közvetítő vagyok, de természetesen a segítséget javadalmazással gondoltam. Érdeklődőket pü-ben várom.
Ha ez nem ide való, csapjatok nyakon nyugodtan, csak mondjátok meg, hol lehet ilyesmi felől érdeklődni! Köszi!

(#1978) eastsider válasza thon73 (#1976) üzenetére


eastsider
nagyúr

nagyon köszönöm :R

(#1979) WonderCSabo válasza thon73 (#1976) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A GitHub a nevéből is adódóan git-el működik. Tehát sima git parancsokkal fel tudod nyomni a fájlaidat. Tutorial. Van egy GUIs kliens is (GitHub for Windows vagy GitHub for Mac), amivel talán ez egyszerűbb elsőre, bár sztem borzalmasan rossz, és ha picit is komolyabbat akar az ember úgyis a terminálhoz kell fordulnai.

(#1980) Karma válasza WonderCSabo (#1979) üzenetére


Karma
félisten

Eclipse alá közvetlenül is be lehet kötni a Gitet.

Én meg ezt az utat javasolnám, mint ahogy a Sub{clipse,versive}-et is előnyben részesítem a Tortoise és parancssoros megoldásoknál – hadd kezelje az IDE tisztán a refaktorokat, új fájlokat, stb. :)

“All nothings are not equal.”

(#1981) WonderCSabo válasza Karma (#1980) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A eclipse Team -es pluginjai jók, én is használom őket (mind az egitet, mind a Subversive-et). A GitHub for Windows kerülendő.
Mondjuk a merge-et az istennek se tudom használni az eclipseben belül, ebből sokkal jobb pl. a TortoiseMerge.

Ja thon73, ha IntelliJ-t használsz, abban asszem alapból van git plugin, bár a git-et magát fel kell rakni..

[ Szerkesztve ]

(#1982) Sianis


Sianis
addikt

Szerintem a legjobb git kezelő Windows és OS X alá. Sourcetree. Évek óta használom, első indítás óta nem volt szükségem arra, hogy mást kelljen keresnem.

Sianis

(#1983) raggg válasza WonderCSabo (#1981) üzenetére


raggg
senior tag

Az IntelliJ féle git plugin nagyon jó, de nekem akadnak vele gondjaim sajnos (pushnál/pullnál), úgyhogy ki kell lépni néha a filekezlőbe és onnan pusholni (én TortoiseGitet használok). Egyébként a többi funkciója hibátlan, ez valamiért néha be-be áll. Olvastam pár tippet, de továbbra is voltak gondjaim..

ragklaatPS

(#1984) Sianis


Sianis
addikt

Az mitől lehet, hogy addToBackStack("ManageRoutesListFragment") hívással csinálok egy tranzakciót, akkor ilyen névvel a back stack-ben nem találok tranzakciót? Hiába adok neki nevet, minden entry neve null.

Ez így WTF? Találkoztatok már ilyesmivel?

Sianis

(#1985) Sianis válasza Sianis (#1984) üzenetére


Sianis
addikt

Megoldottam. Benéztem. :)

Tegnap nagyon este volt, ma meg nagyon reggel. :B

Sianis

(#1986) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Ezúttal már tényleg olyasmi amit nem tudok. Adott 3 fragment, legynek A, B és C. Mindegyik között replace tranzakcióval navigálok, A -> B -> C. Mindig ez a sorrend. A amikor B-re megy akkor hozzáadja magát a back stachez. B amikor C-re megy, akkor nem. C-ről pedig popBackStack-el visszamegyek A-ra. Első körben ezt tökéletesen működik. Második körben viszont amikor C-n hívom a popBackStack-et, akkor C marad elől, a backStack kiürül. Mindig az R.id.content részre hívok replace-t.

Kérdés, miért nem jön vissza második esetben az A fragment tartalma?

Minden ötletet köszönök!

Sianis

(#1987) thon73 válasza Sianis (#1986) üzenetére


thon73
tag

Először is mindenkinek köszönöm a GIT-es útmutatókat; kezdem átlátni, hogy mit is kell csinálni. Kis trouble, hogy itt proxy mögött vagyok, de sebaj, majd otthon linux alól. Mellékesen jegyzem meg, hogy az AIDE tableten (használja vki?) elvileg a menüsorból tudja az egészet, ezért gondoltam hogy könnyebb lesz. ((Igaz, még azt sem próbáltam, csak láttam)) Köszönöm! :R

to Sianis:
Szerintem az a hiba, hogy a BackStack NEM a fragmentet, hanem az oda vezető utat tárolja. A->B azt jelenti, hogy az A-B replace kerül a stackra. Amikor ezt C-ről hívod, akkor - elvileg - a B->A replace-t végzi el újra. Nagy a gyanúm, hogy a lejátszás már ott elakad, hogy nincs meg a B fragment. Replace-t én ugyan ritkán használtam, de ha kettébontod remove-ra és add-ra, akkor talán könnyebb felderíteni a hibát.
Én azt gondolom, hogy az add(B) részt felesleges a Stackra tenni, csak a remove(A)-t tedd rá! Ha ezt a tranzakciót játszod vissza, akkor - elvileg - meg kell jelennie A-nak. Elvileg. És szerintem. De nem tudtam kipróbálni.
((Bocs, még annyi, hogy természetesen a remove(B) és remove(C)-re is szükség van a megfelelő helyen, csak nem a visszapörgetésben.))

[ Szerkesztve ]

(#1988) Sianis válasza thon73 (#1987) üzenetére


Sianis
addikt

Uram, Ön nyert!

Köszönöm! :R

Sianis

(#1989) Benex


Benex
senior tag

Köszönöm sz eddigis segítségetiteket, ne haragudjatok, hogy ha nem irok vissza hogy sikerült-e vagy sem , csak nincs sok időm.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a jelenleg készitett alkalmazásomat szeretném egy figyemeztető szöveggel(Ez LinerarLayout és csináltam neki class-t is igaz abban csak a setContentView() van és a gomb finish()-e) kezdeni , amit Theme.Dialog-ba állítok be és azt szeretném, hogy mikor megnyilik az app megjelenik ez is de mögötte látszik az igazi app , de amíg az Értettem gombot meg nem nyomják a az alkalmazás nem lép ki az activityből. (Később szeretném majd beletenni azt is , hogy egy checkBox pipa be és akkor többet nejelenje meg , ezt tudom h sharepreferences-sel kell majd).Mivel tudom ezt megcsinálni hogy megnyiljon így ez a kettő layout??? (bocsánat ha nem annyira érthetően fogalmaztam)

Nagyon köszönöm a segítségeteket !!! :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1990) WonderCSabo válasza Benex (#1989) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért nem raksz ki egy AlertDialogot, setCancelable(false) paraméterrel?

[ Szerkesztve ]

(#1991) Benex válasza WonderCSabo (#1990) üzenetére


Benex
senior tag

Megpróbálom , köszönöm :) Öszintén még nem foglalkoztam az AlertDialog dolgokkal, eddig nem volt rájuk szükségem , és most kipattant egy ötlet és hát nem nyugszom amíg meg nem csinálom, de most neki vetem magam ennek a résznek.

Köszönöm mégegyszer :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1992) WonderCSabo válasza Benex (#1991) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha olyat szeretnél, mint a Googles appokban a help, hogy egy ilyen áttetsző réteg alatt látszik az app, akkor pedig így tudod megcsinálni, vagy ha tényleg ugyanazt a fancy kinézetet, akkor van hozzá kész lib.

(#1993) Benex válasza WonderCSabo (#1992) üzenetére


Benex
senior tag

Hú az ilyeneket rég óta kerestem, csak nem tudtam milyen kúlcsszóval keressem :R
Amúgy ilyesmit szeretnék most csinálni(és API 8-től) , amin egy figyelmeztető szöveg van.

[ Szerkesztve ]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1994) WonderCSabo válasza Benex (#1993) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez egy sima AlertDialog.

(#1995) Benex válasza WonderCSabo (#1994) üzenetére


Benex
senior tag

KÖSZÖNÖM :)) sikerült! Viszont itt később, hogy tudom beállítani hogy ha már 1x Ok-ot nyomott az illető, akkor többszöri indításnál ne jöjjön fel az ablak???

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1996) WonderCSabo válasza Benex (#1995) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ahogy mondtad, rakj ki egy sharedprefet booleanre, és induláskor vizsgálj rá, ha már volt ilyen akkor ne dobd fel a dialogot.

[ Szerkesztve ]

(#1997) Benex válasza WonderCSabo (#1996) üzenetére


Benex
senior tag

Köszönöm, megcsináltam és jól is működik :))

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1998) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

webviewbe hogy lehetne megoldani, hogy minden egyes linkre kattintáskor feldobjon egy loading dialogot?

első betöltéskor sikerült egy dialogot varázsolnom, míg be nem tölt, de későbbiekre egyelőre nem jöttem rá

(#1999) Karma válasza eastsider (#1998) üzenetére


Karma
félisten

Adj egy WebViewClientet a WebViewhoz, aminek az onPageStarted metódusában felrakod a jelzést, onPageFinishedben meg leveszed.

“All nothings are not equal.”

(#2000) eastsider válasza Karma (#1999) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi! megy is...

egyébként valamit lehet javítani ezeknek a webclientes alkalmazásoknak a gyorsaságán, vagy ezek ilyenek? (én így olvastam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.