Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) fatal` válasza shinodas (#700) üzenetére


fatal`
titán

Hol van megírva? Lezártad a függvényt pontosvesszővel, az osztály pedig nem abstract.

(#702) shinodas válasza fatal` (#701) üzenetére


shinodas
tag

package com.example.tuts;

import android.bluetooth.BluetoothAdapter;
import android.bluetooth.BluetoothDevice;
import android.content.BroadcastReceiver;
import android.content.Intent;
import android.content.IntentFilter;

public class DiscoveryActivity {

IntentFilter discoveryFilter = new IntentFilter(BluetoothAdapter.ACTION_DISCOVERY_FINISHED);
registerReceiver(_dicoveryReceiver, discoveryFilter);
IntentFilter foundFilter = new IntentFilter(BluetoothDevice.ACTION_FOUND);
registerReceiver(_foundReceiver, foundFilter);

private BroadcastReceiver _foundReceiver = new BroadcastReceiver(){
public void onReceive(Context context, Intent intent){
//keresés eredménye
BluetoothDevice device = intent.getParcelableExtra(BluetoothDevice.EXTRA_DEVICE);
//eredmény listába tétele
_device.add(device);
//lista megjelenítése
showDevices();
}
};

private BroadcastReceiver _dicoveryReceiver = new BroadcastReceiver(){

public void onReceive(Context context, Intent intent){
unregisterReceiver(_foundReceiver);
unregisterReceiver(this);
_discoveryFinished = true;
}
};
}

Egy tutorial szerint haladok ezzel, azt írja, kéne neki működnie :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#703) fatal` válasza shinodas (#702) üzenetére


fatal`
titán

Azért húzza alá, mert az adott osztályban nincs ilyen függvény, amit meghívsz (registerReceiver).

Az előző hozzászólásnál meg benéztem. :D

"public class DiscoveryActivity"

Innen hiányzik az extends Activity

(#704) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Van esetleg írásra, jegyzetelésre hajlamos ember, aki szeretné megkönnyíteni a tanulni vágyok kedvét? Ha esetleg valaki figyelmét felkeltettem ezzel a zavaros kérdéssel, keressen meg privátban. :))

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#705) pigster válasza SektorFlop (#704) üzenetére


pigster
senior tag

...megkönnyíteni a tanulni vágyok kedvét... <-- ez magyarul van?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#706) shinodas válasza fatal` (#703) üzenetére


shinodas
tag

Köszöntem! :) :R

(#707) shinodas válasza fatal` (#703) üzenetére


shinodas
tag

Sajna a hiba továbbra is fenn áll :S

(#708) SektorFlop válasza pigster (#705) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Hát annak szántam :DD De nem úgy sikerült :N

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#709) shinodas válasza shinodas (#702) üzenetére


shinodas
tag

Valaki? :)

(#710) thon73


thon73
tag

Íme egy újabb feladvány:
Egy ListFragment-et tölt fel egy CursorLoader, éppen úgy, ahogyan az API Guides/Loaders-ben meg van írva.
A program tökéletesen működik, hol a ListFragment, hol a másik ugrik fel. De csak akkor, amikor a másik fragmentben történik vmi. adatbázis változtatás. Ha változtatás nélkül térek vissza (pl. Back), akkor valamiért az EmptyView-t kapom meg.
Pedig az onLoadFinished mindig meghívásra kerül (változó, hogy hol, de mindig az onResume előtt). Sőt, az itt lévő Cursor tartalmazza az elemeket!! Hiába próbálom rávenni az Adaptert, hogy megváltoztak az elemek, marad az EmptyView.
Ha az Activity újraindul, akkor persze (először) működik. Ami fontos, a ListFragment-et tárolom, így mindig ugyanaz a Fragment "jön vissza".
Röviden: A ListFragment saját list View-ja nem érzékeli az Adapterben lévő Cursor-t.
Kérdéseim:
Találkozott már valaki ilyennel, és tudja, hogy mit rontottam el?
Ha nem, akkor tudja-e valaki, hogy miként tudnám kényszeríteni az adaptert v. a listView-t, hogy frissítse magát? Pontosabban HOL tudnám ezt megtenni, mert az egész lekérdezés az onResume UTÁN történik, minden ELŐTTE kiadott invalidate, notify stb. parancs hatástalan.
Vagy tudja-e valaki fejből merre kell keresnem a forráskódban azt a részt, ahol eldől, hogy Empty v. List view lesz a megjelenített?
Ami érdekes: hasonló tapasztalat van fenn a SO-n, de választ nem találtak rá. Ötletem még annyi van, hogy csinálok saját adaptert, aztán csak kiderül, hol a bibi. De ha valaki tudná a választ, az valószínűleg sok-sok órát megtakarítana.
Kódot szívesen küldök, de hosszú. Ha van érdeklődő, akkor megpróbálom a hibáig leegyszerűsíteni. Előre is köszönöm!

(#711) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg valaki tudja hogy lehet Usb debugging módot appal kapcsolgatni, csekkolni? Mindenhol a google csak a menüből való kapcsolgatást hozza, nem lelem, hogy lehetne ezt appal..
Vettem egy IOIO-t ahhoz kellene néha csekkolni van e kapcsolat.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#712) thon73 válasza thon73 (#710) üzenetére


thon73
tag

Tovább tudom finomítani a kérdést:
- A ListFragment MINDIG EmptyView-val indul, csak később készíti el a listát; gondolom, amikor a CursorLoader betölti az elemeket.
- Ez a második lépés kizárólag abban az esetben történik meg, ha a ListFragment először indul, vagy kiadom a ...getContentResolver().notifyChange(uri, null); parancsot. Az uri praktikusan bármi lehet, egyetlen elem, vagy az egész tábla, ez mindegy.
Enélkül elakad az EmptyView-nál.
- Ha debug-ban megyek végig a Fragment részein, akkor NEM jelenik meg az EmptyView, az onLoadFinished már korábban lefut, és az eredmény (Cursor) már fel van töltve.

Megoldásként azt tudtam megtenni, hogy a fenti notifyChange parancsot minden - módosítás nélküli - visszatérés esetén kiadom. Ez azonban szerintem nem helyes technika. Másrészt szeretném tudni, hogy mi történik, hol a hiba. Minden ötletet szívesen várok!

(#713) thon73 válasza pittbaba (#711) üzenetére


thon73
tag

Én magam nem tudtam, de sztem. itt a megoldás: how-to-access-device-settings-programmatically
naandesh hozzászólása, első sor, ha gond az angol.
Írd meg, légyszi., hogy sikerült-e!

Ja, és ne felejtsd az engedélyeket!! Köv. hozzászólásban ott van az is :)

[ Szerkesztve ]

(#714) fatal` válasza pittbaba (#711) üzenetére


fatal`
titán

Sehogy. Nem engedi a google, ahogy a GPS-t és a hálózati módot (ez számomra érthetetlen, inkább a mobilnetet kéne tiltani) sem, csak rendszerappoknak és/vagy root esetében.

(#715) pittbaba válasza thon73 (#713) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Köszönöm, ez érdekesnek tűnik, meglátom mire jutok vele. Hogy kerestél rá? Órák óta nézem a google-t de mindenhol csak a mocsok menürendszert hozta :)) Kinek van ideje menüben vacakolni ha appot is lehet rá? ;)
Remélem sikerül, írom azonnal.

Remélem nem gáz, de nyitottam egy témát az ioio-nak, akit érdekel esetleg a dolog, első lépéseket leírtam, meg az első végigszenvedett hibákat, hogy másnak ne kelljen:
[link]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#716) pittbaba válasza fatal` (#714) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Nekem root-al tökéletes lenne, mert csak annak a telefonnak kellene tudnia ezt, amelyik folyamatosan az IOIO-n lóg egy dobozban :)) Több helyen láttam már hogy GPS-t és 3G-t is lehet ki be kapcsolni pl anti stolen progiknál, ráadásul érdekes módon én most fel tettem egy programot, amivel root nélkül is tudom kapcsolgatni az usb debug módot, nem értem, hogyan. Nem kérte a jogot, még is kapcsolgat. ( Nem, mégsem, megnéztem, és csak illúzió volt, nem dolgozik a gomb )

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#717) fatal` válasza pittbaba (#716) üzenetére


fatal`
titán

Azért illúzió, mert a 2.3 előtt lehetett kapcsolgatni ezeket is, az app bizonyára még a 2.2 idejében (vagy korábban) készült. :)

(#718) pittbaba válasza fatal` (#717) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Jogos! :)

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#719) thon73 válasza pittbaba (#715) üzenetére


thon73
tag

"android toggle usb debugging programmatically" ;)

Kár, hogy ezek szerint nem megoldás mégsem...

(#720) schipe


schipe
csendes tag

Sziasztok, lehet hogy írtátok már, még nem tudtam végigfutni a topicot, de lehetséges valahogy Magyarországról Merchant Accounttal regisztrálni a Google Play-re?

Mik kellenek hozzá?

(#721) fatal` válasza schipe (#720) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Egyelőre nem lehet csak ingyenes alkalmazást publikálni.

(#722) schipe válasza fatal` (#721) üzenetére


schipe
csendes tag

A hivatalos álláspontot ismerem. De nem lehet valahogy ügyeskedve mégis?

Itt van egy kisebb elméleti fejtegetés róla:
http://pcforum.hu/tarsalgo/95535/Android+fizetos+alkalmazas+feltoltese+Mo+-rol.html

A kérdésem az lenne hogy gyakorlatban megy-e? Külföldi ismerős mindenképp kell hozzá?

(#723) ablack


ablack
senior tag

Érdekelne hogy miben jobb egy Nexus programfejlesztésre mint a többi telefon?
Végülis a legtöbb embernek nem Nexus telefonja van, stock Androiddal. Vagy valamit kihagytam a számításból?

[ Szerkesztve ]

(#724) fatal` válasza schipe (#722) üzenetére


fatal`
titán

Ha van külföldi adószámod, akkor megoldható, máshogy nemigen.

(#725) shinodas


shinodas
tag

Srácok,
Ubuntu 12.04 alatt próbálok egy androidos környezetet kialakítani. De ebbe a hibába ütközök: [kép]
Pedig a /etc/udev/rules.d/ -ban létrehoztam a szükséges fájlt is. Tapasztalatok?

(#726) thon73 válasza shinodas (#725) üzenetére


thon73
tag

Az én tapasztalataim itt vannak: [link]
Gondolom, neked a Miként használjuk Linux alatt... rész lesz a jó. Nem az a gond, hogy nem jó a vendor kód a géphez? De ezt gép és udev file nélkül nem lehet megmondani.

Apropó, az én fenti kérdéseimre senkinek nincs ötlete? Ez a Fragmentes dolog egyáltalán nem úgy működik nekem, ahogy a nagykönyvben meg van írva. (Igaz, legalább működik :)) )

(#727) shinodas válasza thon73 (#726) üzenetére


shinodas
tag

Zte skate az eszköz, és ez van a rule fájlban:
SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idVendor}=="19D2", MODE="0666"

(#728) thon73 válasza shinodas (#727) üzenetére


thon73
tag

Nekem a SYSFS helyett ATTR van.

(#729) thon73 válasza thon73 (#728) üzenetére


thon73
tag

... de ettől még működnie kellene. Engedélyek? Nincs más ötletem...

(#730) thon73 válasza thon73 (#729) üzenetére


thon73
tag

Ill. még egy: Talán ez segíthet: [link]

(Bocs a külön hozzászólásokért, apró androidos technikai hiba :B )

(#731) Yany


Yany
addikt

Skacok, touch-os kérdésem lenne: szeretnék készíteni egy appot és fontos lenne biztosan tudnom, hogy a touch esemény létrejöttekor a felhasználó fizikailag valóban a képernyőre bökött és nem valami program generálta clicket. Lehetséges ezt biztosítani?

Illetve ezt megelőzi egy másik kérdés: egyáltalán lehetséges olyan appot csinálni, ami elhiteti egy másik app-pal, hogy a user rábökött az egyik gombra a képernyőn? (ha erre igen a válasz, csak akkor érdekes a fenti) :)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#732) thon73 válasza shinodas (#727) üzenetére


thon73
tag

Akár hiszitek, akár nem, tegnap este ugyanebbe a problémába futottam bele. Mivel egy barátom Wayteq xTab-700dc készüléke nem óhajtott drivert telepíteni a munkahelyi WinXP alatt, hazavittem reggel, ahol viszont Ubuntu 12.04 van. Nem találta ez sem...
lsusb parancs alapján a Vendor-kód 2207, ezt beírtam a /etc/udev/rules.d/51-android.rules file-ba, közvetlenül a Samsung alá (ami viszont működik).
SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="2207", MODE="0666"
Az adb device parancs azonban csak a Samsungot látta.

Az ~/.android/adb_usb.ini file az én gépemen egyáltalán nem létezett (pedig sgsII prímán működik), mindenesetre létrehoztam ezt
0x2207
tartalommal. Kétségtelen, újra kellett indítanom a rendszert, de innentől az adb látja az xTab-ot is.
((Elég vicces a sorszáma:
0123456789ABCDEF
Gondolom, az összes többié is ugyanez lesz :)) ))

Csak azt nem tudom, az SO hozzászólásban lévő fejléc alapján nem kellene ezt
android update adb paranccsal készíteni. Mindenesetre az (még) nem ment, a fenti viszont igen.

Neked sikerült beüzemelni?

(#733) shinodas válasza thon73 (#732) üzenetére


shinodas
tag

Még bütykölöm, végülis tiszta rendszeren próbálom meg, mert am is esedékes volt egy telepítés. :D Írok, amint tudok újabb infót :)

btw nekem az abb device parancsra nem reagál, igazából azt írja, h command not found. oO

[ Szerkesztve ]

(#734) thon73 válasza shinodas (#733) üzenetére


thon73
tag

ITT leírtam, amit csináltam. Menj be a megfelelő (sdk/platform-tools) mappába, ott az adb. És ne felejtsd előle a ./-t! (mint régi win-es, én is mindig lefelejtem, de a Linux NEM keres az aktuális mappában sem!)
Azóta tovább olvastam, a Google is azt írja, hogy így kell csinálni (kézzel). Két dolgot nem értek: miért kell ezt kézzel csinálni, ill. a Samsungnál pl. miért nem kellett csinálni? Annak az ID-jét talán tudta a cég, a kinaiékat meg nem??

(#735) pengewap


pengewap
csendes tag

Sziasztok! Gondoltam kéne egy kicsit androidot tanulgatni, tudtok leírásokról linkeket küldeni. Java 24 és javavál foglalkozó írásokat tanulgatom, mert azt mondták erre épül az android. Viszont nem nagyon látom az összefüggést csak az OOP-ben hasonlít. De lehet hogy csak "MÉG"! Köszike a segítséget mindenkinek!!!
Kellemes napot nektek!

(#736) WonderCSabo válasza pengewap (#735) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az androidos programokat egy az egyben Java nyelven kell írni (most a natívakat hagyjuk). Továbbá az Android SDK-ben elérhető a Java standard könyvtárak nagy része, amiket szintén lehet használni.

(#737) yksz válasza pengewap (#735) üzenetére


yksz
aktív tag

A szak kiadónak van egy szerintem nagyon jó és hasznos konyve android fejlesztéshez. Alapoktól kezd és elég részletesen leírja a dolgokat. Új konyv szóval viszoylaf friss verziókhoz van irva, de hát androiddal nehéz lépést tartani így a 4.x verziókról az infok kicsit hiányosabbak, de alapoknak tokéletes

Fly away my precious knowledge fly far away

(#738) fatal` válasza WonderCSabo (#736) üzenetére


fatal`
titán

A natív appoknak is javaban kell írni egy részét :)

(#739) WonderCSabo válasza fatal` (#738) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen. Tehát nem "egy az egyben Java".

(#740) thon73 válasza yksz (#737) üzenetére


thon73
tag

Sztem., aki most kezd ismerkedni a java-val, az nem a közeljövőben fog a natív programozással foglalkozni, ne riogassátok őket! ((Mellesleg én ugyan fordítva, vagyis C után tanultam a java-t; de aki már ott tart, annak a natív rész nem sok gondot fog okozni...))

Megkérdezhetem, hogy pontosan melyik ez a könyv? Én szívesen belekukkantanék.

(#741) fatal`


fatal`
titán

Nem tudja valaki, hogy be lehet-e valahol állítani az eclipseben azt, hogy a csomagokat mappa-szerűen / faszerkezetben rendezze / mutassa?

Úgy értem, hogy ha van egy com.a és egy com.a.b csomagom, akkor ne egymás alatt legyenek hanem a com.a-t kinyitva mutassa a "benne lévő" csomagokat, alatta az osztályokat és ha kinyitom a com.a.b-t is, akkor mutassa az abban lévő osztályokat (meg további com.a.b.valami csomagokat, ha vannak).

[ Szerkesztve ]

(#742) thon73 válasza fatal` (#741) üzenetére


thon73
tag

Package Explorer balra fent kis nyílat le: Package Presentation Hierarchical (ami most van az a flat)

(#743) fatal` válasza thon73 (#742) üzenetére


fatal`
titán

Úristen mekkora láma vagyok, pedig jó ideje kerestem már, csak elfelejtettem megkérdezni. :DDD Én a beállítások között kutakodtam.

Köszi :)

Egyébként nem nagyon értem, hogy miért nem ez az alapértelmezett, szvsz sokkal átláthatóbb, főleg, hogyha sok package/class van.

[ Szerkesztve ]

(#744) shinodas


shinodas
tag

Nem akar nekem ez az androidozás linux alatt beindulni. :D :W thon73 leírása alapján rendesen sikerült feltelepíteni, és konfigolni mindent. Viszont most meg az eclipse rakoncátlankodik, "could not find xyz.apk" hibaüzenetet dob, ha a telefonon akarnám a projectet debuggolni. Már a net alapján feltúrtam a beállításokat, de csak ezt dobja...találkoztatok már ilyesmivel?

(#745) pittbaba válasza shinodas (#744) üzenetére


pittbaba
aktív tag

Lehet nincs joga a programnak írni a könyvtárat ahova ideiglenesen leforgatja az apk-t, ezek a couldn find hibák általában permission problémák, de ez csak hasra.

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#746) shinodas válasza pittbaba (#745) üzenetére


shinodas
tag

Sajnos nem ez a gond, a workspace, és az sdk mappája is módosítható az eclipse számára.

(#747) shinodas válasza shinodas (#746) üzenetére


shinodas
tag

Megoldódott, jelenleg teljesen jól működik. A 32bites libeket újra húztam, az bökte a csőrét. :)

(#748) thon73 válasza shinodas (#747) üzenetére


thon73
tag

Bocs, én csak most olvastam. De érdekel, hogy mi volt pontosan a hiba? Melyik 32 bites libeket kellett betenni? Ez egy 64 bites linux? Melyik java van fent? Köszi!

(#749) shinodas válasza thon73 (#748) üzenetére


shinodas
tag

apt-get install ia32-libs így kompletten ment újra. :) Igen ez 64bites Ubuntu 12.04, a probléma az volt, hogy valamiért az eclipse nem akarta használni ezeket a libeket, amiért nem generált apk-t (gondolom én :D :D) SZóval miután a fentebb kapott linken lévő leírás alapján az adb patenttül működött, a 32 bites libek után meg az eclipse is dolgozott már rendesen. :)

java-ból pedig openjdk 7.

[ Szerkesztve ]

(#750) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Bejövő hívást hogy lehet "kinyomni"? Szuperül kezeli a bejövő hívást, szépen kinyerem a hívó telefonszámát megcsinálom amit szeretnék, de nem tudom lezárni a bejövő hívást sehogy sem, google meg olyanokat hoz elsőre, hogy ez lehetetlen, de én meg nem hiszem el. :)
Tipp?

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.