Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Karma válasza kemkriszt98 (#1750) üzenetére


Karma
félisten

Ez akkor azt jelenti, hogy sikerült önerőből megoldanod?

“All nothings are not equal.”

(#1752) letepem


letepem
aktív tag

Csáó!

Most kezdtem el ismerkedni az android fejlesztői világával és máris problémákba ütköztem az emulálással kapcsolatban!
AMD-V-nel egyáltalán nem lehet gyorsítani az emulátort?
A konfigurációm egy trinity-re épül!

Köszi előre is,
Miki

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#1753) Karma válasza letepem (#1752) üzenetére


Karma
félisten

A HAXM telepítése után az Intel system image-ek elvileg gyorsíthatók AMD-n is, ha minden utasításkészletet támogat ami szükséges.

Viszont ARM system image-et semmivel se lehet gyorsítani...

“All nothings are not equal.”

(#1754) fatal` válasza Karma (#1753) üzenetére


fatal`
titán

Én mondjuk javaslom a gyári avd helyett a genymotiont, mert mérföldekkel gyorsabb.

Igaz, az x86-ot emulál, de ha jól tudom rá lehet telepíteni az arm emulációhoz egy zipet.

(#1755) kemkriszt98 válasza Karma (#1751) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Igen :)

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1756) letepem válasza Karma (#1753) üzenetére


letepem
aktív tag

esetleg az igp segíthet? Mert ugye az sdk-emulátorjában van egy ilyen opció is ! akkor a HAXM nem működik szóval vagy ez vagy az! Akkor ebből arra következtetnék: az igp is gyorsíthat?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#1757) Sianis


Sianis
addikt

Jól értem, hogy az IntentService olyan, hogy az egyes kérések, felsorakoznak egymás után? Tehát egyszerre csak egy kérés tud futni?

Sianis

(#1758) letepem válasza Karma (#1753) üzenetére


letepem
aktív tag

Tudom de elvileg az intel-v-t lehet használni windows alól míg az AMD-v-t (ami persze minden amd prociban engedélyezve van, míg intelen pl a cerkákban nem) nem csak linux alól szeretem az ilyet! Így se gyorsabb hogy felteszem a HAXM-t

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#1759) WonderCSabo válasza Sianis (#1757) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaja, de nem a main szálon futnak le hanem másikon. Kb. mint egy single threaded threadpool.

kemkriszt98: És mi volt a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#1760) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#1759) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Hozzá kellet adni egy sort a Manifest fájlhoz:
<uses-permission android:name="android.permission.CALL_PHONE" />

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1761) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
kamera API-hoz nincs vlaahol valami érthetőbb leírás, mint a hivatalos?

(#1762) WonderCSabo válasza eastsider (#1761) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt és ezt megtaláltad? Én jobbakat nem tudok sajnos...

(#1763) Sianis válasza WonderCSabo (#1759) üzenetére


Sianis
addikt

Ez kell nekem, kiváló. Kösz!

Sianis

(#1764) eastsider válasza WonderCSabo (#1762) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi! :) ezeket meg, de vannak vele gondjaim. de ez leginkábbis user error lehet gondolom

igaziból nem sok értelmes samplet találtam, és egy spec. kamera alkalmazást szeretnék, amit egy alap kamera implementálással kezdenék

ez a genymotion nagyon szuper :R köszönet a linkért

[ Szerkesztve ]

(#1765) bAtt001 válasza fatal` (#1754) üzenetére


bAtt001
addikt

énis köszönöm a genymotion-t végre van virtuális rendszerem 2.3-al, kell is egyetemi feladatomhoz :R

(#1766) fatal` válasza bAtt001 (#1765) üzenetére


fatal`
titán

Nincs mit, jó cucc. :) Korábban BlueStackset használtam, de ez kényelmesebb.

Ami nekem 2.3 alatt nem működött az a hang, de az annyira nem létszükség. :)

(#1767) bAtt001 válasza fatal` (#1766) üzenetére


bAtt001
addikt

az a lényeg hogy működik és még ingyen is van saját használatra :) nekem tökéletes most

(#1768) WonderCSabo válasza fatal` (#1766) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem még mindig az a bajom, hogy a GM imagek bugosak, sokszor szétfagynak. Ezt nem tudod, javították már?

eastsider: Itt van a sample. Én is ez alapján írtam meg a saját modulomat a jelenlegi projektemben.

[ Szerkesztve ]

(#1769) fatal` válasza WonderCSabo (#1768) üzenetére


fatal`
titán

Nekem csak crashelt néha a player.exe, együtt tudok vele élni. KitKat alatt még nem volt gondom vele, bár mostanában nem is igazán fejlesztettem.

Viszont a SIGSEGV hibák a 4.3 alatt még jelen vannak (a többi verziót nem érinti), dolgoznak rajta elvileg.

(#1770) eastsider válasza WonderCSabo (#1768) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi!
hogy mióta keresem pont ezt! :R

(#1771) WonderCSabo válasza eastsider (#1770) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az ApiDemos egyébként a gépeden is fennvan, ha letöltötted a sampleket az adott API levelhez:

<ANDROID_HOME>\samples\android-<VERSION>\legacy\ApiDemos\src\com\example\android\apis\graphics

(#1772) eastsider válasza WonderCSabo (#1771) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi! közben rájöttem :)

(#1773) eastsider válasza eastsider (#1772) üzenetére


eastsider
nagyúr

megy is :R

(#1774) Sianis válasza fatal` (#1766) üzenetére


Sianis
addikt

Illetve x86-os natív libeket sem hajlandó betölteni. ;)

Sianis

(#1775) fatal` válasza Sianis (#1774) üzenetére


fatal`
titán

Nekem betölti szó nélkül (Box2D pl.).

(#1776) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Erre vki?

(#1777) vgyuri válasza pittbaba (#1724) üzenetére


vgyuri
őstag

Telefonos kapunyitó + webszerver: nem lett volna elég a telefonkönyvben nyilvántartani azokat a számokat, akik nyithatják a kaput és google contacts szinkronizációt beállítani? Ekkor nem lenne szükség webszerverre, mysql-re..., bejövő hívásnál csak megvizsgálnád szerepel-e a szám a telefonkönyvben, amit a weben is bármikor szerkeszthetnél, és a telefon is automatikusan szinkronban lenne vele, nem Neked kellene még ezzel is foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#1778) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Mindenhol azt olvasom, ha alarmmanagerrel oldom meg időnként az app futásának ellenőrzését, akkor ha az app véletlenül leáll, az akkor is működni fog, hát nálam ez nem igaz valamiért. Szépen működik az időzítés, beállítottam, hogy x mp-ként ismétlődő alarmmanager elindítja az app ellenőrző service-t, megy is, csekkolja, ha háttérbe kerül a program előhozza, viszont ha feladatkezelőben bezárom az appomat, valamiért elszáll az alarmmanager időzítés is, nem indítja a service-t. Miért lehet?
MainActivity-ből OnCreate-nél:

//CheckAppService futás ellenőrzés
Intent startSerciveIntent = new Intent(this, CheckAppService.class);
PendingIntent pintent = PendingIntent.getService(this, 0, startSerciveIntent, 0);
AlarmManager alarm = (AlarmManager)getSystemService(Context.ALARM_SERVICE);
alarm.setRepeating(AlarmManager.RTC_WAKEUP, System.currentTimeMillis(), 5000, pintent);

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#1779) pittbaba válasza vgyuri (#1777) üzenetére


pittbaba
aktív tag

vgyuri: Sajnos nem jó, mert tudnom kell adminisztrálnom. Az egész ajtónyitó arra kell, hogy ne kelljen szaladgálnom két emelet, hogy a lépcsőházba felengedjem az ügyfelet. Na most ha minden új ügyfelet fel kell vegyek a telefonkönyvbe ahhoz hogy be tudjon jönni, ugyanúgy le kell szaladgáljak hozzáadni. (tudom-tudom miért nem elég ha én nyitogatok, de akkor meg csengő kell, ráadásul folyamatosan vacakolhatok a telefonommal, plusz nem csak nekem van itt irodám ha más is kitalálja h ezt meg azt adjak hozzá akkor hajamat tépem) Egymillió módon meg tudtam volna ezt oldani egyszerűbben, ha nem kellene tudnom távolról adminisztrálni úgy, hogy még a WIFI is instabil amin lóg. Én ha fejlesztek akkor úgy fejlesztek, hogy minden hibalehetőség be legyen számítva, éppen hogy kalapáccsal nem csapkodom meg a tesztkészüléket ;) Lehet működött volna ez sokkal egyszerűbben, de minden számításba véve ez az egyetlen életképes megoldás.

[ Szerkesztve ]

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#1780) sutszi


sutszi
veterán

Ha szeretném magam fejlesztőként regisztrálni akkor mennyit kell fizetnem.? Megnéztem már a Google ide vonatkozó oldalát, ott 25$ van. Egyszeri díj. Tőlünk csak free appok mehetnek azt tudom.

Viszont most hallok fél füllel ilyen 440€ vagy valami hasonló összeget. Erről tudtok valamit?

Ha külföldről menne a történet az mit mutatna költségekben?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1781) 8zabi válasza sutszi (#1780) üzenetére


8zabi
őstag

25$

(#1782) sutszi válasza 8zabi (#1781) üzenetére


sutszi
veterán

Értem...Ezen kívül nem létezik semmiféle más olyan előfizetési státusz ami eltér ettől?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1783) 8zabi válasza sutszi (#1782) üzenetére


8zabi
őstag

nem tudok egyéb költségről, a reklámokból és az eladásokból kapja a részét a Google
egyébként is nevetségesen hangzik a 440€ hogy 1$-os app-ot árulj ;]

(#1784) sutszi válasza 8zabi (#1783) üzenetére


sutszi
veterán

Ja nekem is furcsa volt...de mondom rákérdezek mert nem értem miről beszélnek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1785) fatal` válasza sutszi (#1782) üzenetére


fatal`
titán

Nem létezik, $25.

(#1786) thon73 válasza lac14548 (#1714) üzenetére


thon73
tag

Az E-számokat tároló adatbázis kísérleti programja (és kódja) ITT TÖLTHETŐ LE Telepíthető adb a /bin mappában.
A program az alfa változat alfája. Egy nagyobb történetből lett "lebutítva". Teljesen működőképes (én használom), de nincs széles körben tesztelve, szóval AS IS (olyan amilyen). Ez azt is jelenti, hogy nem tökéletesen kész, de különben soha nem érnék idáig vele.
Mivel a kérdés itt merült fel, itt is osztom meg, de a megosztás célja elsősorban a tanulás. Ha bárkit érdekelnek részletek, talál hibákat stb. itt/püben/egyéb módon is szívesen fogadom.
Egy-két apróság:
Ez egy egyszerű sqlite alapú adatbázis, id-n kívül 3 szöveges mezővel. A negyedik mező tartalmazza a "normalizált", vagyis ékezetek nélkül kereshető kódot. Az adatbázist lista, ill. az egyes elemeket szerkeszthető módon is megjeleníti. A lista az E-számokra rendezett, szűrhető (minden mezőre, ékezet, kis-nagy betű nem érdekes), és (most még) unique bejegyzések nincsenek kikötve.
Gyakorlatilag loggol (igencsak bőven) egy {sdcard}/enumberdb mappába (a syslogon kívül), de elmétileg ez összeakadhat (ld. előző kérdéseim a threadekkel kapcsolatban) dolgozom rajta.
Az érdekessége (talán) a saját (egyszerű) file kezelővel bíró csv szerű export/import funkció, az adatok ezzel is bővíthetőek, ill. archiválhatóak. Vigyázat! importnál beilleszti a meglévő adatok közé a rekordokat!! (KI van kapcsolva az unique védelem, ugye.)
Külcsín, működés (pl ékezet, kereshető mezők) könnyen, igény szerint módosíthatóak. Persze a nyelv is.
Jó próbálgatást! Ötleteket, kritikákat szívesen veszek - már ami a kóddal kapcsolatos. Tudom, ez nem a Google Play, nem is ilyetén céllal került ide ez a kód.

(#1787) Karma válasza thon73 (#1786) üzenetére


Karma
félisten

Egy kérdésem kapásból lenne: miért nem GitHub? :)

“All nothings are not equal.”

(#1788) thon73 válasza Karma (#1787) üzenetére


thon73
tag

A kérdés több, mint jogos, de a válasz egyszerű: megígértem, hogy még a hétvégén elkészítem, és így egyszerűbb volt feltölteni. (Így is késtem vele egy napot :B) ((Igaz, az nem mentesít, hogy az AIDE, amit tableten használok, alapból ismeri a GitHubot)) Ha megfelelő géphez kerülök, akkor felkerül oda, ill. blogcikket is szerettem volna/szeretnék írni erről, mert én rengeteget tanultam belőle - többek között itt kapott infókból is. Az eredeti ötlet többet tud, a kapcsolt táblákat (kereszthivatkozásokat) is kezeli.

(#1789) lac14548 válasza thon73 (#1786) üzenetére


lac14548
aktív tag

Köszönöm megnézem, kipróbálom.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1790) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Hogyan tudok olyat megoldani, hogy mobilt csatlakoztatom bluetooth-on keresztül a pc-hez, és az alkalmazásomban beloginolhatnék úgy mint windowsban (felhasználónév, jelszó), és csak egy igaz értéket kapnék vissza, ha a jó felhasználónevet, jelszó párost adtam meg.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1791) XperiaP


XperiaP
csendes tag

Sziasztok!
Van egy edittext-em amibe fájlokat olvasok be, de néha percekig tart (300-500kb.-os).
Egy while ciklus olvassa be BufferedReader-rel, 131000 byteonként(ez a leggyorsabb). Úgy vettem észre, hogy a beolvasás 1-2mp, a szöveg berakása az edittextbe tart sokáig, és el is feketül a kijelző.
1. Hogy tudnám gyorstani a folyamatot?
2. Hogy tudnám lekérni, hogy a szöveg beállítása az edittextbe hol tart?

-----Törölt felhasználó-----

(#1792) rgeorge válasza XperiaP (#1791) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezt: "a szöveg berakása az edittextbe" leírnád Java-ul, ahogy a kódban van? A fájlok sima txt-k?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1793) XperiaP válasza rgeorge (#1792) üzenetére


XperiaP
csendes tag

StringBuilder text = new StringBuilder();
br = new BufferedReader(new FileReader(filePath));
char[] bytes = new char[131072];
int numRead = 0;
while ((numRead = br.read(bytes)) >= 0) {
text.append(new String(bytes, 0, numRead));
EditText tv = (EditText) findViewById(R.id.editText2);
tv.setText(tv.getText().toString() + new String(bytes, 0, numRead));

}

Igazából az egy szerkesztőprogram, bármit megnyit amit kiválasztok fájlkezelőben.

[ Szerkesztve ]

-----Törölt felhasználó-----

(#1794) Karma válasza XperiaP (#1793) üzenetére


Karma
félisten

A tv.setText() hívás durván költséges, karöltve a folyamatos memóriadarálással a string konkatenálás miatt... Használj StringBuffert az adat összegyűjtéséhez, és a setText()-et csak egyszer hívd meg. Mondjuk ekkor sincs garancia arra, hogy jól fog menni (nem biztos hogy fel van készítve ekkora tartalomra a control).

Javárj, most olvasom újra. Ha van StringBuildered, akkor minek dekódolod még egyszer kézzel? :F

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1795) XperiaP válasza Karma (#1794) üzenetére


XperiaP
csendes tag

A tv.setText() eredetileg csak egyszer volt benne, de akkor visszaírom olyanra.
Leírnád a kód többi részét, hogy mire gondolsz pontosan?
Szerk:
StringBuilder text = new StringBuilder();
BufferedReader br;
char[] bytes = new char[131072];
br = new BufferedReader(
new FileReader(filePath));


int numRead = 0;
while ((numRead = br.read(bytes)) >= 0) {
text.append(new String(bytes, 0, numRead));

}
EditText tv = (EditText) findViewById(R.id.editText2);
tv.setText(text);

[ Szerkesztve ]

-----Törölt felhasználó-----

(#1796) Karma válasza XperiaP (#1795) üzenetére


Karma
félisten

Alapjáraton erre gondoltam:

StringBuilder text = new StringBuilder();
br = new BufferedReader(new FileReader(filePath));
char[] bytes = new char[131072];
int numRead = 0;
while ((numRead = br.read(bytes)) >= 0) {
text.append(new String(bytes, 0, numRead));
}

EditText tv = (EditText) findViewById(R.id.editText2);
tv.setText(text.toString());

Még ezen is lehetne javítani, ha nem blokkonként csinálsz új stringet, hanem byte tömbbe olvasod az egészet, és egy konstruktorhívással letudod a dolgot. (new String(buffer, 0, buffer.length, "UTF-8"))

Viszont egyáltalán nem biztos, hogy ennyi elég, csak kozmetikázza a valódi problémát (EditText)...

“All nothings are not equal.”

(#1797) XperiaP válasza XperiaP (#1795) üzenetére


XperiaP
csendes tag

Bocsánat, lejárt az idő. A fönti kódra írtam át, de sajnos nem lett gyorsabb.

-----Törölt felhasználó-----

(#1798) XperiaP válasza Karma (#1796) üzenetére


XperiaP
csendes tag

Így csináltam meg, de a sebesség a régi:
StringBuilder text = new StringBuilder();
BufferedReader br;
char[] bytes = new char[(int) filePath.length()];
br = new BufferedReader(
new FileReader(filePath));
int numRead = 0;
while ((numRead = br.read(bytes)) >= 0) {
text.append(new String(bytes, 0, bytes.length));

}
EditText tv = (EditText) findViewById(R.id.editText2);
tv.setText(text.toString());

[ Szerkesztve ]

-----Törölt felhasználó-----

(#1799) bAtt001


bAtt001
addikt

táblázatot hogyan lehet be illeszteni a layoutba? table layouton kívül? :R

(#1800) WonderCSabo válasza bAtt001 (#1799) üzenetére


WonderCSabo
félisten

GridLayout pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.