Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Karma válasza Benex (#1900) üzenetére


Karma
félisten

Pedig abban a kódban egy deka szintaktikai hiba nincs. Próbáltad elolvasni a hibaüzenetet, meg mondjuk megnézni, mit húz alá az IDE?

“All nothings are not equal.”

(#1902) WonderCSabo válasza Karma (#1901) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt a kódot simán fel lehet használni úgy, hogy szintaktikai hiba legyen belőle. Pl. berakja valaki osztályon kívülre. :)

Benex: Ha nem megy, legalább írd le, hogy mit ír ki hibának, vagy mutasd meg a kódodat amire hibát ad.

(#1903) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Üdv, ismét.
Adott egy egy Activity rajta egy ListView ... az Activity onCreate() fg.-jében feltöltöm a tömblistát elemekkel, majd átadom az adapternek.... A baj csak az, hogy nem jelennek meg az elemek, viszont ha gombnyomásra indítok egy Activityt majd onnan visszatérek, megjelennek az elemek.... Valami ötlet? Próbáltam frissíteni a listview-t az onResume() -ban... google szerint ez így tehetem meg:
adapter.notifyDataSetChanged();
vagy
lv.invalidate();
Kipróbáltam mindkettőt külön-külön és egyszerre ... de semmi.....

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1904) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#1903) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kódot mutasd, mert ezek alapján mennie kéne.

(#1905) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#1904) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Itt az AsyncTask ami feltölti.
És itt az Activity.

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1906) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Bluetooth-on keresztül lehet olyat csinálni, hogy amikor keresi az eszközöket akkor a megtalált eszközök közül is csak azt mutassa, amin az én service-m fut, mondjuk alkalmazas.service néven, és azt tudja kiválasztani, vagy automatikusan hozzácsatlakozni? Nem tudom kell-e vmi jog/párosítás hozzá, vagy simán lehet olyat, hogy a tőle kapott json-nal dolgozok, és nem kell párosítgatni ilyesmi?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1907) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

kicsit elvi kérdésem lenne UI tervezéssel kapcsolatban

adott egy alkalmazás, példának jó pl. előadók, és előadókon belül mondjuk albumok, és nincs további mélység
az előadókat és az albumokat a felhasználó tölti fel.

ti milyen megoldást alkalmaznátok? természetesen fragmentekkel.
action bar tabekkel szerintetek van értelme foglalkozni ilyen mélységben? (2 tab).
illetve olyan kérdésem van, hogy egy ilyen megoldás tableten hogy jelenik meg? alapból úgy mint telefonon gondolom, csak giganagyba... szóval tableten ezt hogy lehet "szépen" megcsinálni? ott tabok nélkül, csak simán mondjuk a szokásos 1/3 :2/3-os elrendezéssel jelenik meg az UI?

(#1908) XperiaP


XperiaP
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: gondoltam, elkezdek az ndk programozással is foglalkozni de az ndk-build az következő hibát adja a példaprogramok esetés is:
A rendszer nem találja a megadott elérési utat.
make.exe: *** [obj/local/armeabi-v7a/objs/"libneve"/"libneve.o"] Error 1

Ilyenkor mi van? :F
Ezt a leírást követtem
Windows 7 64-bit

[ Szerkesztve ]

-----Törölt felhasználó-----

(#1909) kemkriszt98 válasza kemkriszt98 (#1905) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Egyébként bizonyos esetekben a ListView egyik elemére kattintva(van listener) egy olyan kivételt kapok miszerint a ListView tartalma megváltozott de erről az nem értesült... ellenőrizzem hogy nem e változtatom meg a ListView tartalmát egy háttérszálból..... erről eszembe jutott hogy DE... igenis megváltoztatom háttérszálból a tartalmát... úgyhogy fogtam magam és átírtam a kódot úgy hogy az AsyncTask egy tömblistát tölt fel és az ebben lévő elemeket a főszálban hozzáadom az adapterhez.... de így egyáltalán nem jelennek meg az elemek....

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1910) Karma válasza kemkriszt98 (#1909) üzenetére


Karma
félisten

Ugye az adapterhez adogatás után meghívod a notifyDataSetChanged() metódusát, UI szálon?

“All nothings are not equal.”

(#1911) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#1909) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Karmának valószínűleg jó a sejtése. Az onCreateben elindítasz egy AsyncTaskot. Ezután rögtön lefut az onResume, ami meg is hívja a notifyDataSetChanged()-et, de túl korán, ilyenkor az AsyncTask még nem végzett, sőt még egy elem sincs benn ekkor az adapterben. A doInBackground-ban adogatsz hozzá az adapterhez, az adapter ekkor frissítené a ListView-t (már ha az ArrayAdapter.add() metódust hívod meg), de ez azért nem történik meg, mert háttérszálról hívod az addItem()-et.
A megoldás itt elvileg az lenne, hogy az onPostExecute-ban hívsz egy notifyDataSetChanged()-et.

(#1912) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
valaki aki keni a loadermanagert bele tudna kukkantani a kódomba, mi nem klappol? nem jövök rá...

nincs exception, de konkrétan nem ír ki egy elemet se a listába :( [link]

[ Szerkesztve ]

(#1913) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#1911) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Sok helyen meghìvtam már , de előfordulhat hogy ott még nem :) ha haza érek kipróbálom

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1914) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#1904) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Na, az a helyzet hogy az eddigi probléma megoldódott... viszont egy másik jelentkezett... bár az preExecuteban meghívom az adapter deleteAll() fg.-jét mégis minden frissítésnél egyre többször írja ki a dolgokat a listába....

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1915) Karma válasza kemkriszt98 (#1914) üzenetére


Karma
félisten

Hát a deleteAll sok mindent csinál, de a lista törlése nincs közöttük. Egyszer azért gondold végig, mi történik így ahogy leírtad :U

Aztán meg dobd ki az egészet és használd a clear() metódust.

“All nothings are not equal.”

(#1916) WonderCSabo válasza Karma (#1915) üzenetére


WonderCSabo
félisten

kemkriszt98: Picit pontosítok: ArrayAdaptert használj, az előre meg van írva jól, gyakorlatilag Te azt "találtad fel" újra - csak rosszul.

Hogy miért nem jó a Te deleteAll() metódusod, azt én sem mondom meg, próbálj rájönni.

[ Szerkesztve ]

(#1917) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Van egy ArrayList<String> list, amiben tárolom a párosított eszközöket, hogyan tudom megoldani, hogy a ListView-ban kiválasztott-ra próbáljon meg csatlakozni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1918) WonderCSabo válasza h1ght3chzor (#1917) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Melyik része nem megy? A csatlakozás, vagy ListView megjelenítés és eseménykezelés?

(#1919) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok.
Beállítom a layout háttérszínét valamire és megteszem ugyan ezt az actionbar-ral is, viszont ott marad egy csik.Azt a csíkot , hogy tudnám eltüntetni onnan???. Előre köszönöm :)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1920) h1ght3chzor válasza WonderCSabo (#1918) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

A csatlakozás. Eseménykezelőre ezt írtam:

lv.setOnItemClickListener(new OnItemClickListener(){

@Override
public void onItemClick(AdapterView<?> parent, View viewClicked, int position,long id) {
TextView textview = (TextView) viewClicked;
String message = "You clicked # " + position + ", which is string: " + textview.getText().toString();
Toast.makeText(MainActivity.this, message, Toast.LENGTH_LONG).show();

}
});

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1921) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#1920) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

BluetoothDevice connect_device = BA.getRemoteDevice(textview.getText().toString());
connect_device.connectGatt(???, ???, ???)

??? helyére mit írjak? Egyáltalán ez a jó?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1922) WonderCSabo válasza Benex (#1919) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link]

h1ght3chzor: BT-t nem ismerem. :(

(#1923) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

ListFragmentet szeretnék megjeleníteni egy FragmentActivityn.
de log szerint le se fut a fragmentem...
mit kellene implementálnom a mainbe (a Fragmentactivity), hogy megjelenjen?

ilyen a fragmentactivitym oncreatje

super.onCreate(savedInstanceState);
setContentView(R.layout.film_pic);
Log.i(TAG, "onCreate");
if (savedInstanceState == null) {
FilmFragment filmFrag = new FilmFragment();
getSupportFragmentManager().beginTransaction().add(
R.id.main_list_contrainer_layout, filmFrag).commit();

a filmfragmentem oncreateviewja

public View onCreateView(LayoutInflater inflater, ViewGroup container,
Bundle savedInstanceState) {
inflater.getContext().getSystemService(Context.LAYOUT_INFLATER_SERVICE);
inflater.inflate(R.layout.activity_film, container);
Log.i(TAG, "onCreateview");
return super.onCreateView(inflater, container, savedInstanceState);

}

fragmentactivity layout
[C<FrameLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
android:layout_width="match_parent"
android:layout_height="match_parent">
<fragment class="hu.matemakaresz.analogue.note.FilmFragment"
android:id="@+id/filmFrag"
android:layout_width="match_parent"
android:layout_height="match_parent" />
</FrameLayout>

listfragment layout
<FrameLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
android:layout_width="match_parent"
android:layout_height="match_parent">
<fragment class="hu.matemakaresz.analogue.note.FilmFragment"
android:id="@+id/filmFrag"
android:layout_width="match_parent"
android:layout_height="match_parent" />
</FrameLayout>

loadermanagerrel töltöm fel sqlite adatbázisból

(#1924) WonderCSabo válasza eastsider (#1923) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt az onCreateView-val van a probléma. Méghozzá az, hogy null-al térsz vissza. Azt a View-t add vissza, amit az inflater elkészített.

Az Activity-ben meg azt nem értem, hogy ha az XML-ben már hozzáadod, akkor miért adod hozzá még egyszer kódból is a fragmentet?

[ Szerkesztve ]

(#1925) eastsider válasza WonderCSabo (#1924) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi!

jogos!

de még mindig meg se mukkan :(
akkor máshol lesz a gond..
de a log szerint mintha az oncreate se futna le

[ Szerkesztve ]

(#1926) WonderCSabo válasza eastsider (#1925) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként a listfragment layouthoz szerint az activity layoutot másoltad be véletlenül.

(#1927) eastsider válasza WonderCSabo (#1926) üzenetére


eastsider
nagyúr

valóban
az meg így néz ki
<RelativeLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
android:id="@+id/main_list_contrainer_layout"
android:layout_width="match_parent"
android:layout_height="match_parent" >

<ListView android:id="@id/android:list"
android:layout_width="match_parent"
android:layout_weight="1"
android:drawSelectorOnTop="false"/>

</RelativeLayout>

nem tudom mi lehet a gond, azért az oncreatebe lévő lognak csak kéne működnie nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#1928) WonderCSabo válasza eastsider (#1927) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármintaz Activity oncreate log se fut le? Biztos, hogy lefut. Debuglj bele.

(#1929) eastsider válasza WonderCSabo (#1928) üzenetére


eastsider
nagyúr

le kéne futnia, de miért nem jelenik meg a log?

(#1930) WonderCSabo válasza eastsider (#1929) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nem jelenik meg, csatlakoztasd újra a készüléket, nézd meg a filtereket, stb.

Az adb logcat > logcat.txt paranccsal kiírhatod az elmúlt x idő logjait egy fájlba, végső esetben nézd meg abban.

[ Szerkesztve ]

(#1931) eastsider válasza WonderCSabo (#1930) üzenetére


eastsider
nagyúr

semmi. csináltam neki filtereket,
a toast se ír ki semmit az a legjobb
:DDD

nem volt jó az oncreate param. listája
most végre ezt kapom
03-23 18:11:26.683: E/AndroidRuntime(1400): java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{hu.matemakaresz.analogue.note/hu.matemakaresz.analogue.note.FilmActivity}: android.view.InflateException: Binary XML file line #4: Error inflating class fragment
03-23 18:11:26.683: E/AndroidRuntime(1400): at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java:2195)

gondolom valahol nem jó az inflate

[ Szerkesztve ]

(#1932) Karma válasza eastsider (#1931) üzenetére


Karma
félisten

Ha lejjebb mész a stacktrace-ben, ott lesz a konkrét hiba ami ezt kiváltotta. Lehet nullpointerexception a Java kódban éppúgy, mint az XML-ben valami gebasz.

“All nothings are not equal.”

(#1933) eastsider válasza Karma (#1932) üzenetére


eastsider
nagyúr

közben frissült az SDK
és ezt kapom:
[2014-03-23 19:03:48 - analogue.note] Dx
trouble processing "javax/xml/namespace/QName.class":

Ill-advised or mistaken usage of a core class (java.* or javax.*)
when not building a core library.
....
....
.....

[2014-03-23 19:03:48 - analogue.note] Dx 1 error; aborting
[2014-03-23 19:03:48 - analogue.note] Conversion to Dalvik format failed with error 1
mi lehet ez? nem működött semmi, amit eddig találtam

[ Szerkesztve ]

(#1934) eastsider válasza eastsider (#1933) üzenetére


eastsider
nagyúr

o je lefordult :)
elvileg hozzáadtam két rekordot is az adatbázishoz, de csak egy szép 1-es jelenik meg a lista első elemének bal felső sarkában
és megy a log is

(#1935) eastsider válasza eastsider (#1934) üzenetére


eastsider
nagyúr

megoldva

(#1936) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Üdv újra, hogyan érhetem el egy ViewPager egyik layoutjának egyik komponensét?
így próbáltam:

deleteAll = (Button) vPager.findViewById(R.id.btnDelete);
deleteAll.setOnClickListener(cl);

De gondolom nem működik mert NullPointerException-t kapok....

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1937) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#1936) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A ViewPager alapvetően Fragmenteket tartalmaz, azaz egy oldal egy Fragment-et jelent. A Fragment-et kell lekérni tag alapján, és meghívni annak a getView() metódusát.

(#1938) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#1937) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Ok, kösz

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1939) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok vagy listview layoutom. Hogy tudok a listában szereplő szövegek mellé egy képet tenni? (pl egy nyilat)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1940) WonderCSabo válasza Benex (#1939) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kell készíteni egy saját layoutot, azt inflatelni custom adapterbe, és visszaadni azt a getView() metódusban. Részletek itt.

(#1941) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Van vmi jó leírás, ha lehet magyarul, ahol service alkalmazást lehet csinálni? Jelenleg megvan az alkalmazásom, és abból gondolom bizonyos részeket kell átdobnom, csak nem tudom hogy, és pontosan hogy kell megírni a service részt.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1942) WonderCSabo válasza h1ght3chzor (#1941) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Magyarul nincs jó leírás, én amit ismerek a BMEsek jegyzete. Viszont az Android hivatalos dokumentációja teljesen jó.

(#1943) eastsider válasza kemkriszt98 (#1938) üzenetére


eastsider
nagyúr

ha nem megy szólj pont most csináltam viewpageres megoldást. igaz listfragmentekkel

(#1944) h1ght3chzor válasza WonderCSabo (#1942) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Esetleg BME-s jegyzetet tudsz linkelni? Pár mondatban össze tudod foglalni nagyjából mire kell figyelni, hogyan kéne csinálni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1945) eastsider válasza h1ght3chzor (#1944) üzenetére


eastsider
nagyúr

lehet, hogy erre gondolt a kolléga :))
nekem megvan, rengeteg jó dolog van benne, de pl. content providerről nincs benne szó, loaderekről se, fragmentekről már van, de az "nagyon a vége"... vannak hozzá importálható példa projektek is, sok hasznos dolog

(#1946) WonderCSabo válasza eastsider (#1945) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, erre gondoltam. Sajnos ez az Android 4.0-ás featureeket nem igazán ismeri, de a Service rendesen le van benne írva.

(#1947) eastsider válasza WonderCSabo (#1946) üzenetére


eastsider
nagyúr

amúgy tényleg nagyon jó! jó magyarázatok, kódrészletek stb... ajánlott
esetleg angol nyelvű hasonlóan jó forrást tudsz a developer.android.com-on kívül?

(#1948) WonderCSabo válasza eastsider (#1947) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lars Vogel tutorialjai nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#1949) h1ght3chzor válasza eastsider (#1945) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszönöm! Igazából nem is tudom nekem mi kéne. Adatot szeretnék kapni, illetve küldeni is! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1950) thon73


thon73
tag

Régóta szeretnék egy olyan listView-t, amiben az elemeket kedvem szerint (húzogatással) átrendezhetem.

Egy sikeres telefon újraélesztés után NeatROM 4.1.2-t tettem fel, ahol a rendszermenüben szerepel ez. Kijelző/Notification Panel/Toggle button order (a két nyelv keveréséből gondolom, hogy ez nem szabványos alkatrész). Nehézségek árán ugyan, de mozgás közben csináltam egy felvételt:

Ha listaelemek előtti ikont megfogom, akkor fel-le lehet húzni az elemet, és ha elhagyja a mellette lévő listaelem felezővonalát, akkor az a húzott elem "alatt" vagy inkább "mögött" átugrik az üres helyre. Na, ez így elmondva igen szegényes, de elég kézenfekvően működik. És sok-sok elemmel (vagyis görgetés közben is működik.

Nem tudja valaki véletlenül, hogy ezt a funkciót hol tudom elérni, vagy van-e valahol ilyen kód, ami ezt megcsinálja? Amivel én próbálkoztam, az sokkal szegényesebb volt - gyakorlatilag arra jutottam, hogy a teljes listView-t újra kellene írni. Egy ilyen kód sok melótól megmentene... Hálás köszönet előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.