Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) sutszi válasza fatal` (#1848) üzenetére


sutszi
veterán

Na! Ezt csak így hirtelen?! Van valami Google esemény...vagy csak fű alatt bejelentenek egy ilyet?
Ez egészen pontosan azt jelenti, hogy lehet fizető alkalmazásokat feltölteni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1852) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#1847) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, ezek szerint ez nem elég neki. Próbáld ki itt a válaszokat, több is jó. TitleBar már nincs, helyette az ActionBar van API 11 óta.

(#1853) WonderCSabo válasza fatal` (#1848) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nagyszerű. Ezt a Google Play developer oldalon írja ki?

(#1854) fatal` válasza WonderCSabo (#1853) üzenetére


fatal`
titán

Aha, konzolon értesítés. Belépsz és baloldalon a hirdetmények között hozta. :)

(#1851) sutszi: Ezekhez nem szokás eseményt bejelenteni, folyamatosan bővül az országok listája, most ért ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#1855) Karma válasza WonderCSabo (#1853) üzenetére


Karma
félisten

Meg ha megnézed a támogatott országok listáját, ott is látszik. :)

“All nothings are not equal.”

(#1856) Sianis válasza fatal` (#1848) üzenetére


Sianis
addikt

Most már csak jó minőségű, eladható, magyar appokat kellene gyártani! :)

Sianis

(#1857) bAtt001 válasza fatal` (#1848) üzenetére


bAtt001
addikt

ez micsoda jó hír :) :K

(#1858) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#1852) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Nem igazán akar össze jönni.... az a fehér csík csak ott marad...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1859) Yany


Yany
addikt

Srácok, kérnék egy kis segítséget. Szeretném felmérni, hogy az alkalmazás, amit készítünk, milyen eszközön indul el rendesen és min nem hajlandó. Megtennétek, hogy ránéztek minél többféle készülékkel?

A cucc ingyenes és az is marad, úgyhogy bátorítok mindenkit a letöltésére. Arra is, hogy a véleményét elmondja akár itt, akár privátban, akár a play store-ban. Minden info és vélemény segít abban, hogy minél hamarabb minél jobb dolgot alkossunk:

[BloomYou]

Előre is nagyon köszi nektek. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1860) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Naptárba szeretnék bejegyzést létrehozni. Lenne pár kérdésem, hogy hogyan is kellene pontosan. Uri mire való, hogyan kellene használnom?

Az alábbi kódot írtam, kérlek ez alapján, ha tudnátok segíteni, nagyon jó lenne! :R

public void addEvent(int calendar_id, String title, Calendar beginTime, Calendar endTime, String description,String event_timezone) {


ContentResolver contentResolver = getContentResolver();
ContentValues calEvent = new ContentValues();


calEvent.put(CalendarContract.Events.CALENDAR_ID, calendar_id); // XXX pick)
calEvent.put(CalendarContract.Events.TITLE, title);
calEvent.put(CalendarContract.Events.DTSTART, start.getTimeInMillis());
calEvent.put(CalendarContract.Events.DTEND, endTime.getTimeInMillis());
calEvent.put(Events.DESCRIPTION, description);
calEvent.put(CalendarContract.Events.EVENT_TIMEZONE, event_timezone);
Uri uri = contentResolver.insert(CalendarContract.Events.CONTENT_URI, calEvent);

}



Calendar beginTime = Calendar.getInstance();
beginTime.set(2014, 3, 14, 13, 30);
Calendar endTime = Calendar.getInstance();
endTime.set(2014, 3, 14, 13, 30);
addEvent(1, "Teszttitle", beginTime, endTime, "Tesztdescription", "America/Los_Angeles");

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1861) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok.

Nem akadna köztetek olyan ember aki összedobna egy kis appot, vagy esetleg nem tudtok valakit akit fellehet keresni ez ügybe? Privátba leírnám a részleteket egy vállalkozó szellemű embernek.

(#1862) bgergo93


bgergo93
csendes tag

Sziasztok!

Valaki nem tud véletlenül, egy egyszerű módszert arra, hogy az ébresztő óra eseményére feliratkozzak.
Tehát, amikor megszólal az ébresztő, arra szeretnék feliratkozni, az intent-filterek között nem találtam, de biztos vagyok benne, hogy létezik valami hasonló.
Tasker-ben Alarm-Done event a neve.

Vagy pedig manuálisan megkell szereznem az ébresztési időpontokat, és beállítani rá, egy Broadcast eseményt?

(#1863) Sianis válasza bgergo93 (#1862) üzenetére


Sianis
addikt

Látszólag ez nem egy 100%-ig működő dolog. [link]

Sianis

(#1864) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok.
Egy nagyon egyszerű prgramot akarok csinálni (vagyis kész van) de van egy kicsi hiba. A program csak annyi lenne , hogy egyetlen gomb van ami újra indítja a telefont.
A Manifest-ben beletettem , hogy kérjen superuser engedélyt , így:
<uses-permission android:name="android.permission.ACCESS_SUPERUSER"/>

Ezzel nincs is semmi bajom, a kód hogy reboot legyen így néz ki:
public void reboot(View v) throws IOException {
Runtime.getRuntime().exec(new String[] { "/system/bin/su", "-c", "reboot now" });
}

A program müködik, tehát újra indul a telefon viszont mielőtt megtenné hibaüzenetet dob ki.
Nem tudjátok, hogy mitől lehet???
Előre köszönöm a segítségeteket! :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1865) Karma válasza Benex (#1864) üzenetére


Karma
félisten

És mi a hibaüzenet?

“All nothings are not equal.”

(#1866) Benex válasza Karma (#1865) üzenetére


Benex
senior tag

Unfortunetly, Simple Reboot has stopped , gondoltam arra , hogy reboot miatt áll le, de nem hiszem, hogy az a baj. Arra gondoltam , hogy ilyenkor kell e a finish();???
(Újabb észrevétel ART vm alatt nem megy,azaz itt is FC lesz, de itt nem is indul újra, most állok vissza dalvik-ra )

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1867) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#1860) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Senki?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1868) Karma válasza h1ght3chzor (#1860) üzenetére


Karma
félisten

Nézd meg még egyszer a dokumentációt a kódrészlet kapcsán, a példakód végén ott van, hogy mire használja az Urit. Neked nem feltétlen van rá szükséged, csak akkor, ha ezt a konkrét eseményt újra el akarod érni keresgélés nélkül.

Ugyanis a kódrészlet a naptár ContentProviderrel beszélget. A ContentProviderek pedig minden általuk kezelt objektumot (pl. eseméyn) egy Urival azonosítanak; az insert ezt adja vissza miután megtörtént a beszúrás.

A kódodnak egyetlen problémája van így ránézésre: a calendar_id-t nem lehet csak úgy hasraütésszerűen 1-re állítani. Meg kell nézni, hogy a telefonon milyen naptárak vannak, és a szimpatikusat választani. A középső dobozban van a kód, amivel le tudod őket kérdezni.

“All nothings are not equal.”

(#1869) h1ght3chzor válasza Karma (#1868) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

És ha megvan, akkor azt hogy írom bele a kódba, illetve mi alapján választom ki az id-jét? Kis kódban meg tudod mutatni? :)

A sima intent-es megoldásnál nem is kell id, az mi alapján rakja be a naptárba?

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1870) Karma válasza h1ght3chzor (#1869) üzenetére


Karma
félisten

Sima intentnél ha több lehetőség is van, akkor majd a rendszer megkérdi a felhasználót.

Kódot most nem tudok produkálni erre, de két lehetőség van attól függően hogy mit szeretnél. Vagy most megnézed a nálad lévő eszközön hogy milyen naptár van és annak az ID-jét beégeted a kódba az 1-es ID helyett; vagy felraksz a UI-ra egy Spinnert amivel ki lehet választani a szimpatikusat.

A Cursorban minden adat benne van - mint láthatod, lekéri az ID-t, a naptár nevét, színt, stb.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1871) h1ght3chzor válasza Karma (#1870) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Okés, köszönöm! :)

Emulator-t aki használ nem tudja miért írja ki ezt a naptárhoz, és mit kellene csinálni, hogy működjön?

http://www58.zippyshare.com/v/21119005/file.html

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1872) Karma válasza h1ght3chzor (#1871) üzenetére


Karma
félisten

Venni egy olcsó androidos telefont, és azon kísérletezni... A szöveg elég egyértelmű, hogy kell egy Google (vagy más naptárt szolgáltató) fiók, de még ha fel is vennél G fiókot, nem fog működni.

“All nothings are not equal.”

(#1873) h1ght3chzor válasza Karma (#1872) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Akkor azért nem működik... Hát ez gyönyörű. :) Genymotion sem tudja, csak a mail-t, igazából nem is értem miért nem. :( Köszönöm azért! :R

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1874) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

kicsit megakadtam

körülmények: SQlite adatbázis, 2 tábla össz, és megcsináltam CursorAdapterrel a listview feltöltését.
teljesen jól működik.. de tudjuk, hogy a cursoradapter deprecated, és az is nyilvánvaló hogy miért... az én appomnál gyorsnak tűnik, de mégsem valami elegáns a megoldás....
hogy tudnám ezt átalakítani LoaderManager-esre? ott akadtam meg, hogy, hogy kérem le a rekordokat... mert van egy APIdemo, amiből a contactokat íratja ki szépen, de nekem ez így nem jó...
ContentProvidert is néztem, hogy kellhet, ámbár az alkalmazásom adatait nem akarom megosztani más környezetekkel
merre nézelődjek? a cursoradapterrel egyébként szépen működik
contentprovider ready a sqliteonhelper osztályom, de ha nem lenne muszáj ezzel bíbelődni, kihagynám a dolgot

[ Szerkesztve ]

(#1875) eastsider válasza eastsider (#1874) üzenetére


eastsider
nagyúr

vagyis nekem cursorloader kellene elvileg

(#1876) fatal` válasza h1ght3chzor (#1873) üzenetére


fatal`
titán

Genymotionre úgytudom lehet gappsot flashelni és utána működőképes lehet a dolog.

(#1866) Benex: Az FC valószínűleg valami exception miatt van, esetleg nézd meg az adb logot. :)

[ Szerkesztve ]

(#1877) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, a php kódba mit kell írnom, hogy "visszakuldjem" amit kell a httpget kérés eredményeképp ? A php kód megvan tehát ha bele írok pár print függvényt akkor böngészőben tökéletesen működik. ...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1878) h1ght3chzor válasza fatal` (#1876) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Esetleg tudod, is hogy hogyan kell? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1879) eastsider válasza eastsider (#1875) üzenetére


eastsider
nagyúr

jó. jobban járok a content providerrel. lehet írni saját cursorloadert, de ahogy eddig találtam, értelme nincs sok, viszont szívás van vele...

[ Szerkesztve ]

(#1880) thon73 válasza eastsider (#1879) üzenetére


thon73
tag

Én megcsináltam mindkettőt. Ha CursorLoader-t szeretnél használni, akkor kell hozzá ContentProvider is - úgy tudom. Egyiket se nagyon nehéz elkészíteni, de az utóbbi meglehetősen hosszú. A kész Loader csak pár sor viszont. Saját Loader csak akkor kell - szerintem - ha nem sqlite a forrás, hanem valami elvarázsolt dolog.
Loader nélkül már nem kedveli a rendszer - vagyis deprecated, de működik.
Pár hozzászólással ezelőtt feltettem egy E-number kezelő kódot, abban mindkettőre szerepel példa.

(#1881) eastsider válasza thon73 (#1880) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi! le is szedtem még régebben
:R

igen, a konstruktor deprecated
@SuppressWarnings("deprecation")
@Override
public void bindView(View view, Context context, Cursor cursor)
{
super.bindView(view, context, cursor);

nekem megy így, csak deprecated. nem egy nagy adatbázis... szarni rá, és csináljam így, vagy ha már itt tartok okulásképp érdemes a content providert?

azt olvastam, betöltésnél lehet ez gázos, mert az UI threadben töltődik be az adatbázis is...

[ Szerkesztve ]

(#1882) eastsider válasza eastsider (#1881) üzenetére


eastsider
nagyúr

valaki tud segíteni privátban egy kis debugolásban? nem jövök rá miért nem megy a kódom... (simán lefordul minden nélkül, de semmi...)

(#1883) fatal` válasza h1ght3chzor (#1878) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, hogy működik-e még, meg csak valahol olvastam, nem volt rá szükségem, de próbáld meg drag & droppal rádobni a gapps zipjét.

(#1884) Benex válasza h1ght3chzor (#1878) üzenetére


Benex
senior tag

Én [ezt ] találtam, remélem segít :)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1885) WonderCSabo válasza Benex (#1884) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, én ez alapján raktam fel anno a Google cuccokat, ez műxik.

(#1886) h1ght3chzor válasza Benex (#1884) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Szuper, működik! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1887) thon73 válasza eastsider (#1881) üzenetére


thon73
tag

Régen is ui threaden töltődött, aztán mégis használtuk a progikat...
Ráadásul, úgyis meg kell várni amíg betöltődik, mer ugye épp a listát akarod megnézni.
A saját tapasztalatom az, hogy érdemes Content Providert csinálni. Kicsit korlátozott, amit az adatbázissal csinálhatsz, de jobban átlátható a kód, könnyebben belepasszol abba, amit az Android szeretne.

Én ugyan nem vagyok nagy guru, de szívesen belenézek a debugba; több szem többet lát...

(#1888) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Ha ezt az intent.putExtra-t használom, akkor hogy tudom megcsinálni, hogy a default calendar-t válassza ki, és a startActivity(intent); ne hívja meg azt a felületet, ahol még módosítani tudom a hozzáadott event-et, hanem automatikusan illessze be?

public void insert() {
TimeZone timeZone = TimeZone.getDefault();
Intent intent = new Intent(Intent.ACTION_INSERT,
CalendarContract.Events.CONTENT_URI);
// Add the calendar event details
intent.putExtra(CalendarContract.Events.TITLE, "Launch!");
intent.putExtra(CalendarContract.Events.DESCRIPTION,
"Learn Java Android Coding");
// intent.putExtra(CalendarContract.Events.EVENT_LOCATION,
// "Sanfoundry.com");
Calendar startTime = Calendar.getInstance();
startTime.set(2014, 3, 18, 13, 30);
intent.putExtra(CalendarContract.EXTRA_EVENT_BEGIN_TIME,
startTime.getTimeInMillis());
Calendar endTime = Calendar.getInstance();
endTime.set(2014, 3, 18, 14, 30);
intent.putExtra(CalendarContract.EXTRA_EVENT_END_TIME,
startTime.getTimeInMillis());
intent.putExtra(Events.EVENT_TIMEZONE, timeZone.getID());
// intent.putExtra(CalendarContract.EXTRA_EVENT_ALL_DAY, true);
// Use the Calendar app to add the new event.
intent.putExtra(Events._ID, 3);
startActivity(intent);
}

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1889) Benex válasza h1ght3chzor (#1888) üzenetére


Benex
senior tag

Most lehet hülyeség írok (kezdő vagyok még eléggé) de valahol olvastam a "notifydatasetchanged() ;" cuccrol, és mintha ilyenre lenne jó, hogy frissíti a listát és utána ha meghivod az intentet szerintem hozzá adja. (amit tanultam eddig abból élek, szóval megint elmondom, hogy bocsánat ha hülyeség írtam :B)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1890) h1ght3chzor válasza Benex (#1889) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

És ezt kódilag hogy kellene beleírnom? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#1891) Benex válasza h1ght3chzor (#1890) üzenetére


Benex
senior tag

Én az intentet hívása elé tenném. :D

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1892) Karma válasza Benex (#1891) üzenetére


Karma
félisten

Felesleges, mert a ListView adapterének a rendszer felé nem sok befolyása van. :P

“All nothings are not equal.”

(#1893) Karma válasza h1ght3chzor (#1888) üzenetére


Karma
félisten

Egyébként ilyen lehetőség nincs. Használd a ContentProvidert ha a felhasználó bevonása nélkül akarsz működni.

“All nothings are not equal.”

(#1894) eastsider válasza thon73 (#1887) üzenetére


eastsider
nagyúr

elvileg így smoothabbak a cuccok.. nincsenek lagolások betöltéskor.. de akkor is be kell tölteni az adatabázist...

egyébként rájöttem mi a baj.. nem volt egyértelmű, hogy csak fragmentekkel megy a loader :)
most már menni fog, elvileg

[ Szerkesztve ]

(#1895) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Üdv ismét, ez a kód ezt a kivételt dobja. Valami ötlet?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1896) Benex


Benex
senior tag

Java kód szinten, hogy tudom leellenőrizni, hogy rootolt-e a készülék, vagy nem? (manifest permission nélkül)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#1897) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#1895) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Toast-ot nem tudod használni háttérszálon, csak a UI szálon. Az onPostExecute-ban hívogasd a Toast-ot, az az UI szálon hívódik meg, és pont erre való.

(#1898) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#1897) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Köszönöm, működik :D

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#1899) Karma válasza Benex (#1896) üzenetére


Karma
félisten

Ezt nézd meg: stackoverflow

“All nothings are not equal.”

(#1900) Benex válasza Karma (#1899) üzenetére


Benex
senior tag

Köszönöm, de szintaktikai hibát ír 2 helyen a kód és nem tudok rájönni, hogy mi a hiba.

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.