Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Karma válasza ted_mosby (#1599) üzenetére


Karma
félisten

Simán. A developer.android.com-on végigmész a Develop -> Trainingen, aztán amikor megértetted az Activity és a BroadcastReceiverek szerepét, nézz utána célirányosan az AlarmManager (időzített futtatáshoz), AudioManager (némítás/visszaállítás) osztályoknak, meg a BOOT_COMPLETED eseménynek.

Vagy leveszel a polcról egy kész appot, mint a Tasker vagy a Llama, és nem írod újra a kereket.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1602) ted_mosby válasza WonderCSabo (#1600) üzenetére


ted_mosby
senior tag

Szia ! Sajnos 0 :B

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#1603) WonderCSabo válasza ted_mosby (#1602) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor érdemes először a Java nyelvet és magát a programozás mivoltát megismerni, mielőtt belevágsz az Android trainingbe.

(#1604) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

OKé, akkor neki kezdek :) Köszi mindkettőtöknek.

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#1605) Bozek válasza WonderCSabo (#1603) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy sokkal egyszerűbb hagyni a programozás részét és valamelyik már kész automatizáló programmal megoldani a problémát. Van többféle ilyen alkalmazás, pl.: Tasker, E-Robot, Llama, stb.

(#1606) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Nem létezik Progamozás tanár, mint pl. Fizika különtanár? Mewrt úgy nekem könnyebb lenne, hisz kijavítaná a hibáim.

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#1607) Bozek válasza ted_mosby (#1606) üzenetére


Bozek
nagyúr

De, létezik. Viszont ha az alapoktól indulsz, az elég sokba fog kerülni. Kezdetnek egyszerűbb programnyelvvel kezdhetnél, mondjuk a Pascal-al. Ehhez én ezt az oldalt szoktam ajánlani: [link].

Ehhez fordítóprogramot meg ITT találsz.

[ Szerkesztve ]

(#1608) WonderCSabo válasza Bozek (#1605) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt tudom és már Karma is leírta, de én úgy értettem a kolléga mindenképpen maga akarja írni az appot.

(#1609) thon73 válasza WonderCSabo (#1608) üzenetére


thon73
tag

Abszolút off, de nagyon kíváncsi vagyok!

Bevallom, én EGY egész évig bütyköltem az androidon, mire az első komoly programot biztonságosan el tudtam készíteni. (Igaz, munka és család mellett, kicsit hobbiból csináltam, viszont komoly C hátterem volt, és az objektumokkal sem most találkoztam először.)

Mondjuk, most tartok ott, hogy a Karma által felsorot elemek egy részét én is felsoroltam volna, a másik részében meg tudom, honnan kell elindulni, de még soha nem használtam.

Viszont a sokadik emberke kérdezi meg, hogy itt van egy ilyen meg olyan program, segítsetek, hogyan dobjam össze egy esős (havas) délutánon! Androidot(Eclipset stb.) ugyan még nem is láttam közelről.

Most komolyan: én rontottam el valamit, és negatív az iq-m? Ez tényleg így megy?
Mert akkor LÉGYSZI LÉGYSZI LÉGYSZI nekem is árulja el valaki, hogy a túróba kell ezt a vacakot felprogramozni!? Nekem valahogy mindig hibaüzenetek jönnek, és a legtöbbször nem is egy e betűt hagytam le az utasítás végéről...

Bocs, nem akartam gunyoros lenni, de engem ez télleg nagyon érdekel!

Ja, és ami nem OFF: Meg lehet tanulni Java-t is (azt még magyarul is), Androidot is (ahhoz azért angol tudás kell), internetes útmutatókból is. Nekem ugyan nem hirtelen, de sikerült. Amikkel kezdtem, azt ITT leírtam. Ez is egy forrás, elég alapszintű, van sok más is, néhányat az oldalon is felsoroltam.

[ Szerkesztve ]

(#1610) WonderCSabo válasza thon73 (#1609) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerintem ez koránt sem így megy. Nulla programozás tudással a ember még az Android Traininget se nagyon fogja fel szerintem. :) Már a fogalomrendszer hiányzik. Először én a programozást tanulnám meg, akár a Javán keresztül és utána az Androidot, de ha értelmes tudást akar valaki szerezni akkor legalább félévet csak Javázik előtte szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#1611) Bozek válasza thon73 (#1609) üzenetére


Bozek
nagyúr

Épp ezért nem mertem még én se nekiállni. Bár OOP-t csak Delphi-ben (illetve Lazarus-ban) használtam, de azért van róla fogalmam. Sajnos a C tudásom alap, Java-t meg sose tanultam.
A hibák lekezelése egyik programozási nyelvben sem egyszerű. Anno a tanárom nem is azt nézte, hogy működik-e a program, hanem azt, hogy ki tudja-e akasztani. Mondjuk aki 45 perc alatt bármilyen alkalmazást el tud készíteni hibamentesen, az előtt megemelem a nem létező kalapom.

(#1610) WonderCSabo: Én továbbra is tartom a véleményem, hogy 0 programozói tudással inkább ne a Java-val kezdjen. Elég neki a Pascal is, az a legjobb nyelv az alapok megtanulásához. Azt sajnálom, hogy egy csomó algoritmusom volt összegyűjtve, de már nem találom őket sehol. Mondjuk a kétirányú láncolt lista nem épp kezdő szint. :D

(#1612) negyedes


negyedes
addikt

udv ha copy pastelni szeretnek egy editview-bol mit kell tennem?

sehogy sem akar megjelenni az a ket kivalaszto palcika. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1613) WonderCSabo válasza negyedes (#1612) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem segít?

Bozek: a kétirányú láncolt lista nem kezdő szint, de azért vannak nála enyhén szólva bonyolultabb adatszerkezetek is. Ne bánkódj miatta, egy milliárd kód van fent hozzá a neten, ha biztosra akarsz menni akkor nézd ki a Cormen könyvből, aztán portolhatod olyan nyelvre amire akarod. :) Én is egy tanulónyelven kezdtem programozni negyedévig, aztán több mint egy év csak C++, és aztán csak a Java. De megértem, ha valaki nem a Pascallal akarja kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#1614) negyedes válasza WonderCSabo (#1613) üzenetére


negyedes
addikt

<EditText android:id="@+id/emailtextRead"
android:layout_width="fill_parent"
android:layout_height="fill_parent"
android:paddingTop="4dip"
android:paddingLeft="14dip"
android:paddingRight="12dip"
android:textSize="15dip"
android:cursorVisible="false"
android:editable="false"
android:textIsSelectable="true"

igy nez aki az editviewm. mar bent van, 1 darab szot ki lehet jelolni, de az ket db csuszka mar nem jelenik meg.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1615) WonderCSabo válasza negyedes (#1614) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fura. Én csak egyszer használtam ezt a featuret régen, szóval nem akarok hülyeségeket mondani, hátha valaki jobban vágja ezt.

(#1616) optikus


optikus
senior tag

hi! mi a velemeny a fejlecben hirdetett tanfolyasrol? (persze azon kivul hogy nem keves zseton.)
elgondolkodtam rajta, lehet hogy melohelyet is ra tudnam venni hogy perkaljon bele. kerdes erdemes e belavagni, mert ugye ramenne par szombat, de ugy vagyok vele hogy ha hasznos akkor megeri az idot. anno jopar evvel ezelott minimalisan kodoltam androidra, de nagyon nem ragadott meg a dolog, ezert ugy vagyok vele hogy ha ma valaki kikinlodta az alapdolgokat es hajlando azt megosztani ilyen tanfolyas kereteben, akkor nekem is jobb ha nem kell ujra feltalalnom a kereket. ;)
kicsit a javatol felek mert abban nagyon minimalis tapasztalatom van (kb 0), inkabb delphi, c (c++/c#), vb, pb es hasonlok.

Buy books not gear.

(#1617) Bozek válasza optikus (#1616) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen fejleményt szeretnél? Szerintem itt minden le van írva: [link].

(#1618) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok!

Azt szerettem volna megoldani, hogy az appban nyomok egy gombot, feljön a ringtone választó ablak, kiválasztom a szükségest fájlt, majd ennek uri-ját shared preferencesben tárolom.

Gombnyomásra feljön az ablak megvan, kiválasztáskor elkapom, megkapom a kért adatot, viszont még sem működik, mert:

Activity com.android.internal.app.RingtonePickerActivity has leaked IntentReceiver com.android.internal.app.RingtonePickerActivity$1@40513fa0 that was originally registered here. Are you missing a call to unregisterReceiver()?

Ha feljön az ablak, onpause-nál megvan az unregister a csörgésfigyelő receivernél, így az nem lehet a baj.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#1619) Karma válasza Bozek (#1617) üzenetére


Karma
félisten

Véleményt kérdezett, nem fejleményt :U

“All nothings are not equal.”

(#1620) Bozek válasza Karma (#1619) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem iszok többet. :D

(#1621) optikus válasza Karma (#1619) üzenetére


optikus
senior tag

no igen, meg nyilvan a kiirast en is vegigolvastam... ;)

Buy books not gear.

(#1622) negyedes válasza WonderCSabo (#1615) üzenetére


negyedes
addikt

amugy megvan a megoldas. le kell huzzam geprol(ne erzekelje az SDK) ujrainditom a tablat es megy. ha visszakotom a gepre, akkor megint nem megy. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1623) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan library-t amivel négy pontot ki lehet választani eg képen (nem szabályos négyszög, tehát nem négyzet és nem is téglalap) majd ezeknek megkapni a koordinátáit? A pontok tetszőlegesen mozgathatóak ujjal persze.

Én egyelőre nem találtam ilyen okosságot sajnos, de hátha valaki.

Sianis

(#1624) Bozek


Bozek
nagyúr

Valaki helyezett már üzembe Lazarus-t Android programozásra? Egyszerűbb lenne, mint a Java-t megtanulni. :)

(#1625) Karma válasza Bozek (#1624) üzenetére


Karma
félisten

Huh, már a gondolattól megpördült kétszer a gyomrom...

Ha az a fajta mazochista vagy, akinek nem baj, hogy rengeteg energiát beleöl egy koncepcionálisan halott dologba úgy, hogy eredményt nem vesz ki belőle soha az életben (ld. hobbigolfozó), akkor nézz szét a Lazarus wikijén. A Google a két kulcsszóra együtt elég sok aloldalt dobott fel, amik csak néhol mondanak ellent egymásnak :U

Sokkal de sokkal jobban járnál, ha előszednél egy Java könyvet és azt forgatnád. Főleg, hogy ez a torzszülött felélesztéséhez is kell Java és JNI is.

“All nothings are not equal.”

(#1626) WonderCSabo válasza Karma (#1625) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként jól láttam, hogy ez a cucc nem is az Android-os widgeteket használja, hanem a saját rondaságait rajzolja OpenGL-el?

(#1627) Karma válasza WonderCSabo (#1626) üzenetére


Karma
félisten

Jól. Bár némely widgetet JNI-n keresztül is elérhetővé faragtak, valamelyik oldalon láttam...

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1628) WonderCSabo válasza Karma (#1627) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most olvasom, hogy még saját API-t is írtak hozzá. Nagyon sok felesleges idejük lehet ezeknek. :)

Bozek: Felesjtsd el ezt a cuccot, tanuld meg a Javat ha Androidozni akarsz. Esetleg ha a C# megy akkor próbáld ki a Xamarint. Persze ez komoly fejlesztésre nincs ingyen.

(#1629) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Egy Android alkalmazásban egy webview-ben lévő weboldalnak az egyik gombját akarom "megnyomni" javascript-el, de valamiért nem működik. Kipróbáltam a Chrome konzoljában, és ott tökéletesen működik, "megnyomja" ugyan ez a script: myWebView.loadUrl("javascript:(function(){document.getElementById('IButtonSpan_0').click();})()");
Persze engedélyeztem a javascripter a webview-ben. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1630) bAtt001


bAtt001
addikt

sziasztok

még csak most kezdtem el az androiddal foglalkozni igazából, java-t eddig is tanultam már csak gondoltam hobbiból elkezdem a droid programozást is. na mármost tutoriallal megcsináltam már első programomat és olyan kérdésem lenne hogy itt mi arra a mód h mondjuk 1 másodpercenként történjen valami esemény? függvényhívás, értékadás ilyesmi :)

(#1631) Sianis válasza bAtt001 (#1630) üzenetére


Sianis
addikt

Mondjuk

aztán ebben megintés megint és ….

Sianis

(#1632) Sianis válasza Sianis (#1623) üzenetére


Sianis
addikt

Érdekel valakit a válasz? :)

Sianis

(#1633) WonderCSabo válasza Sianis (#1632) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Aha. :)

(#1634) bAtt001 válasza Sianis (#1631) üzenetére


bAtt001
addikt

köszi akkor nem sürgetem magam előbb az alapokat átrágom :D

am miben érdemes fejleszteni, ecplipse-t utálom lassú meg ocsmány is, most kipróbáltam az android studio-t, na ez fényévekkel jobbnak néz ki és gyorsabb, jobban kiegészíti amit írni akarok. szóval melyikkel érdemes? :B

(#1635) Sianis válasza bAtt001 (#1634) üzenetére


Sianis
addikt

Én Android Studiot használok. Az lesz a jövő.

Sianis

(#1636) fatal` válasza Sianis (#1635) üzenetére


fatal`
titán

Az a baj vele, hogy egy fostalicska. :D Remélem jódarabig megmarad az eclipse még.

(#1637) ivana válasza fatal` (#1636) üzenetére


ivana
Ármester

Az alapjául szolgáló Intellij IDEA nagyon jó, az Android Studio-t nem próbáltam, de annyira csak nem lehet, rossz mint az eclipse, ami lassú mint a dög és instabil is az Intellij-hez képest.

Valaki nem tud normális leírást, hogy arra, hogy hogyan lehetne GPU-t használni általános számításokra androidon?

(#1638) sutszi válasza ivana (#1637) üzenetére


sutszi
veterán

Az a baj, hogy nagyon tacskó még a Studio. Majd ha megéri az ifjú kort akkor beszélhetünk róla.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1639) fatal` válasza ivana (#1637) üzenetére


fatal`
titán

Egy rohadt error listet nem lehetett belőle kiszenvedni, pedig átnéztem pár leírást, de egyik sem működött normálisan. Mondjuk nincs kizárva, hogy béna voltam, elég fáradtan próbálkoztam, és nem is sok időt foglalkoztam vele.

(#1640) WonderCSabo válasza fatal` (#1639) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem is sokkal jobban tetszik az Eclipse eddig. :)

(#1641) ivana válasza ivana (#1637) üzenetére


ivana
Ármester

Jobban utána nézve csak a renderscript illetve a filterscript lehet jó erre, valaki nem tud róla egy rendes leírást? Amiket találtam azok elég gyengék.

(#1642) bAtt001 válasza fatal` (#1639) üzenetére


bAtt001
addikt

nekem tetszik eddig, error list meg szerintem alt+0-ra feljövő ablakban írja hibákat :)

(#1643) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!
noob kérdés
adott két activity, mindegyiken textfieldek, amik kiírják, melyik életciklus-metódus hányszor futott le (onCreate(),onResume() stb). első activityn egy gomb, ami megnyitja a kettest
a gond: az elsőn szépen számolja, teljesen jó.
a második activityn pedig mindig 1-esen állnak a számlálok (0-ra vannak inicializálva). viszont, ha elfogratom a kijelzőt akkor frissülnek a számlálok ott is.aztán bezárom, és vissza és megint 1-en állank. mi lehet a gond?
logcatra kiírattam a változók értékét és 0-k, de a metódusok lefutnak

(#1644) WonderCSabo válasza eastsider (#1643) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudom teljesen követni, postolj kódot.

(#1645) bAtt001 válasza eastsider (#1643) üzenetére


bAtt001
addikt

elég longshot, de nem lehet h második activitynél mindig nullázod a számlálóját onResume-ban? háttérbe kerül és ha megint megnyitod elölről kezdi számolni

(#1646) eastsider válasza WonderCSabo (#1644) üzenetére


eastsider
nagyúr

ActivityOne
ActivityTwo
előre is köszi. már rengeteget néztem, de nem jövök rá, mi a gáz. tuti valami banális

[ Szerkesztve ]

(#1647) bAtt001 válasza eastsider (#1646) üzenetére


bAtt001
addikt

szerintem az hogy onSaveInstanceState-el kimented az állapotot de nem látom h visszaállítanád valamivel, esetleg egy onRestoreInstanceState? bár még eléggé kezdő vagyok ebben :D

(#1648) eastsider válasza bAtt001 (#1647) üzenetére


eastsider
nagyúr

mCreate = savedInstanceState.getInt(CREATE_KEY);
stb- bár ez meg csak az oncreateben fut le. kellene valami a resumeban is?
de az 1-esnél mér működik, és a 2.-nál miért nem?:D

(#1649) WonderCSabo válasza eastsider (#1643) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs itt semmi gond. Amikor megint elindítod a második Activity-t, akkor az objektum létrehozásakor, 0-ra inicializálódnak a számlálok. Aztán mivel elindítottál egy új Activity-t, ezért lefut mind az onCreate, onStart és az onResume metódus. Ekkor ezeknek a számlálói inkrementálódnak és 1-es értéket vesznek fel. Az onRestart ilyenkor nem hívódik meg, annak a számlálója 0 marad. Olvasd el ezt.

(#1650) bAtt001 válasza eastsider (#1648) üzenetére


bAtt001
addikt

semmi, félreétettem a problémát :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.