Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#879) interstate76 válasza b4sxe (#876) üzenetére


interstate76
addikt

Moon_Walker szerintem elsősorban arra gondolt, hogy médialejátszóként nem veszi fel a versenyt egy célhardverrel, ami igaz is. Annyival egészíteném ki az általa írtakat, hogy ha médialejátszóként akarod használni, akkor valóban nem ér többet 10-15 ezer Ft-nál, de ha érdekelnek pl. azok a funkciók, amiket a led tv-s topikban érintettünk, akkor szerintem ez a világ legjobb ár/érték arányú készüléke(inek egyike).

Amire alapvetően egy 10-15e Ft-os mini PC "out of the box" (azaz rom-csere nélkül), rootolva, 1-2 progit telepítve alkalmas (a többiek majd kiegészítenek, ha kihagynék valamit az alapfunkciók közül - biztos lesz ilyesmi):
- zenehallgatás sztereó kimenettel
- filmek megtekintése (azt most nem részletezném, hogy mit és milyen minőségben játszik le, röviden az a helyzet, hogy a full hd anyagok többségével is boldogul, de a kadenciahelyes lejátszás felejtős, utóbbit viszont az okostévék beépített lejátszói sem tudják, ill. fontos az is, hogy nem vágom, mely eszközök tudnak valós, 5.1-es hangot kiadni, de a 10-15 ezer Ft-osak biztosan nem)
- böngészés (én a gyári böngészőt, a Dolphint és a Next Browsert használom)
- androidos játékok futtatása és ezek irányítása okostelefonról
- torrentezés
- média- és egyéb tartalmak megosztása a belső hálózaton
- szinte tetszőleges program telepítése és használata Google Playről (nyilván van pár, amivel nem lesz kompatibilis, de ezek száma elenyésző)

Számomra mindezen funkciók a fenti ár dupláját is megérnék, de el lettünk kényeztetve kínai barátaink által, így most már azt szeretnénk, ha max. 20 ezer Ft-ért mindezt tudná a kis mini pécénk, plusz még szuper médialejátszó is lenne egyben, ami viszont - egyelőre legalábbis - nem működik.

Ha neked elég a torrentezés, a youtube és a hálózati médialejátszás, utóbbival kapcsolatban viszont azt szeretnéd, hogy mindig mindent szépen vigyen, akkor szerintem inkább egy jobb fajta médialejátszót kell venned!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.