Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-29 06:52:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) Dave567 válasza RazoR (#11908) üzenetére


Dave567
addikt

Kíváncsi lennék mennyit húzott a 7800x3d-n, hogy ilyen legyen. :D :DDD

(#11952) omfgk válasza robber4 (#11950) üzenetére


omfgk
addikt

Biosban EXPO van beálitva csak illetve a CO - 10-től 20ig volt próbálva semmi más.

Load default és utána csak az expo elsőre, semmi más.

(#11953) robber4 válasza omfgk (#11952) üzenetére


robber4
tag

Legelősször minden defaulton futott csak expo volt és már akkor is csinálta :) cs0nt1x Kolléga irta hogy a ramokat 5000 xy valamennyire álitottam 5200 mhz-re azthiszem. Lehet az expoval van gond?

(#11954) omfgk válasza robber4 (#11953) üzenetére


omfgk
addikt


Ezeket a feszeket érdemes kézzel belőni.
Default-Expo és utána ezeket, ha valamelyik kimarad.

[ Szerkesztve ]

(#11955) cs0nt1x válasza robber4 (#11953) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Leírtam privátban mik segítettek illetve miket változtattam össze-vissza, mire eljutottam oda, hogy most megy. Utólag már meggyőződésem, hogy a RAM frekvencia és GPU driver volt. Érdemes lenne neked is megnézni hogy az akadások pillanatában mi történik bizonyos értékekkel. Nálam már árulkodó volt a ram meg a GPU%, egy-egy akadáskor a GPU 2%-ra esett vissza.

+EDIT: Próbáld ki +5 CO-val, az nekem elég stabillá tette, de nem jelentett végső megoldást

[ Szerkesztve ]

(#11956) cs0nt1x válasza omfgk (#11954) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Részleteznéd kérlek ez mitől lehet jobb, mint egy alap EXPO?

(#11957) robber4 válasza cs0nt1x (#11955) üzenetére


robber4
tag

És te mivel monitoroztál ? Hwinfo? +CO melegebb lesz a proci nem? Pubgnál pl igy is 70+ vagyok hőfokban. Ezt a ram frekvenciát itt a DRAM frequencyre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#11958) hokuszpk válasza cs0nt1x (#11955) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Utólag már meggyőződésem, hogy a RAM frekvencia és GPU driver volt."

nem lehetetlen ; most dobtam fel a friss drivert azt irják kapott optimazilációt a Topaz ; van benne valami, mert eddig 200W+ -t nyalt be a 6800XT egy deinterlace+felskalazas kozben ; most ugyan még csak az első teszt fut, de 120W körül megáll.
remélem nem az overlayt cs*ték el, hogy fele fogyasztast mutasson, hanem tényleg találtak valamit.
mondjuk az is igaz 16-án ( * jah az mavan :D ) beesett egy Topaz frissités is, és pozitivum van, mert a kijelzett kepkocka/s is ~masfelszeres lett.
számolgatom a hatékonyságjavulást aszondja 60%W*1.5x kepkocka az annyimint 2 unicum !

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11959) cs0nt1x


cs0nt1x
kezdő

#11957 robber4
HWinfo, CoreTemp(anomáliák voltak ezzel, szóval nem feltétlen megbízható minden esetben), MSI Afterburner & RivaTuner

#11958 hokuszpk
"remélem nem az overlayt cs*ték el, hogy fele fogyasztast mutasson, hanem tényleg találtak valamit."
Hát, a teljesítmény overlay úgy ahogy van egy kamu, mint kiderült soha nem ment 3GHZ alá a procim, csak nokedli az a mérő cucc, szóval én már nem várok tőle sokat.. Mifene ez a Topaz, amit mondasz? Meg fogom nézni én is mennyit eszik az enyém..

(#11960) robber4 válasza omfgk (#11954) üzenetére


robber4
tag

Lehet valamiféleképpen MSI-nél biosban screesnhotokat csinálni? Mert akkor lőnék pár screent hátha valaki a ram körül észrevenne valamit vagy akár máshol is és beküldeném ide lehetséges valahogy?

(#11961) hokuszpk válasza robber4 (#11960) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet. kell hozza pendrive, es folul van kis fotomasina "F12" kiiras tarsaságában.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11962) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Ha jól emlékszem, F12-vel ment Screenshot-ot PenDrive-ra.
Mod: Megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#11963) Exodion válasza gyolas1990 (#11948) üzenetére


Exodion
aktív tag

egy ora? :DDD nekem a vegen 10ora folott jottek a hibak, a harmadik ilyen 13orasnal hagytam abba. egy ora keves mint zsir egy etiop kisgyerekben.
ha jatszani alarsz vele mehet 6200 de egyelore hagynek mindent. A tCL-el nem lesz baj, a tRCD elobb fog kifekudni. bar igazabol eloszor szoktuk a frekvenciat beloni es aztan hozza az idoziteseket es nem forditva.

[ Szerkesztve ]

(#11964) robber4 válasza robber4 (#11960) üzenetére


robber4
tag

[kép] [kép] Kezdésnek nemtudom esetleg adhat e valami irányt.

(#11965) omfgk válasza robber4 (#11964) üzenetére


omfgk
addikt

Memory Context Restore legyen Disabled. Az lesz a gond.

https://prohardver.hu/tema/amd_ryzen_9_7_5_7600x_7700x_7900x_7950x_zen_4_am5/hsz_11937-11937.html

Meg is van.
Ugye ,hogy volt állítgatás erre-arra. :))

Természetesen mindenki előtt nyitott a lehetőség ,hogy némi stabilitást beáldozzon boot időért cserébe. Marha jó üzlet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11966) robber4 válasza omfgk (#11965) üzenetére


robber4
tag

Az eddig Auto-n volt . Csak most kapcsoltam be .Tehát eddig nemvolt Enabled-on.
Viszont most figyelmes lettem arra is hogy biosban járkálva 60 fok fölé is ment a cpu. Az mennyire normális? Szóval nekem a boot idő az új biossal is megnőtt irtam is erről 141 sec a boot idő . Tehát ezt eddig is végig tréningelte ezt kb 1 órája kapcsoltam enabledra azóta nem is játszottam.

[ Szerkesztve ]

(#11967) hokuszpk válasza omfgk (#11965) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk nemtom benne van-e a topikösszefoglalóban, -- majd egyszer végigolvasom, ha ezért a mesterséges tudatlanságért nemtilt ki Cifu ; -- hogy MCR -t már csak a végleges memoriabeállítás után engedélyezzünk.
mondjuk az alaplapnak lehetne annyi Ai-ja, hogy ha modosulnak a beállítások, akkor az első bootra nem nyalja fel, hanem trainingol ; de valahogy nembízok a biosfeljesztőkben, hogy gondolnak ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11968) omfgk válasza robber4 (#11966) üzenetére


omfgk
addikt

Bios függő ,hogy mit is jelent az auto.

(#11969) robber4 válasza hokuszpk (#11967) üzenetére


robber4
tag

Amikor bekapcsoltam az mcr-t első bootra trainingolt ugyanúgy lenyomta a 141 secet és utána volt már csak a második restartnál 14 sec ha erre érted

(#11970) robber4 válasza omfgk (#11968) üzenetére


robber4
tag

De mint irtam ezt a mcr és pd-t most kb 30 perce kapcsoltam Enabledra azt is csak azért mert az új biossal 141 sec lett a boot idő egyszer annyira nőtt mint amennyi eddig volt :) Tehát előtte ugyanúgy voltak ezek az akadások és akkor ahoz abszolút nem is nyúltam hozzá alap defaulton ment auton. [kép] Tehát ha a memória tréningre gondolsz az akkor mindig végigment

[ Szerkesztve ]

(#11971) robber4 válasza robber4 (#11970) üzenetére


robber4
tag

Most játszottam 10 percet kb ugyanúgy volt akadás. csináltam hwinfot.
[kép]
#11968 omfgk - Ha kikapcsolomaz mcrt akkor a pd-t is diabledra? Illetve hogyan tudok egy régebbi biost viszatenni? Mert az újjal nagyon sok a boot idő

[ Szerkesztve ]

(#11972) cs0nt1x válasza robber4 (#11971) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Nekem erősen javasolták az MSI Afterburnert, hogy az OCD-vel csináljak videót. Az akadások pillanatában változnak az értékek és az is mondhat valamit azoknak, akik értenek hozzá :D A videók amiket csináltam mutatják, hogy az akadásoknál mindenféle frekvencia leesik, lehet nálad más történik, nem tudjuk. Egyébként kíváncsiságból, állítgattál ingame beállításokat is?

(#11973) robber4 válasza cs0nt1x (#11972) üzenetére


robber4
tag

Semmi extrát nem. Csak ilyen textúrák meg próbáltam már dx11 vagy dx11e de mindegyiknél ugyanaz a helyzet

(#11974) Exodion válasza robber4 (#11973) üzenetére


Exodion
aktív tag

Visszaallitod a teljes mindenseget gyarira. Load optimized defaults. Ez total satura gyalul minden mokolast a biosban, vagyis a CPU es a RAM is satu gyarin fog futni (ra se nezel semmire! Ha 10perc a bootido, akkor annyi). Es ugy csinalj egy tesztet.

- Ha igy is megvan a stuttering akkor SSD(hiaba keri a CPU az SSD-bol a RAM-ba az adatot az nincs ott idore) avagy VGA(driver) a ludas.
- Ha ugy jo, akkor vagy CPU vagy RAM. Innen visszallitod a CPU-t ahogy volt (PBO/CO/miegymas) es hagyod a RAMot ahogy a joisten megteremtette a 4800MHz-es JEDEC sebessegen (ra se nezel!).
- Ha igy visszater a stuttering akkor instabil a CPU, nincs mirol tovabb gondolkodni. El kell fogadni hogy meleg es nem aggodni miatta.
- Ha nincs stuttering akkor vagy az IMC nem birja a ramod EXPO profiljat, vagy csak siman a DIMM-ek rakoncatlankodnak. Ehhez visszalovod a CPU-t alapra, es benyomod melle az EXPO-t es raengedsz egy teljes ejszakara egy TestMem5-ot Anta@Extreme profillal amit atirsz hogy 50-60 kort menjen, kikapcsolod a monitort elmesz aludni, masnap dolgozni. Ha visszatersz es akarcsak 1hibat is jelez akkor kesz :U . Ez meg mindig lehet IMC is meg RAM is de innen csak akkor lehet kizarni barmit ha kiprobalnal masik RAM-ot hogy ugyanaz-e a gubanc.

Ja, es felejts el minden netes jatekot tesztelesre. Jo oreg offline, a legjobb ha a netrol le is csatlakozol, mert amint az bejon a kepbe elszabadul a pokol.

[ Szerkesztve ]

(#11975) robber4 válasza Exodion (#11974) üzenetére


robber4
tag

Köszönöm a tippeket minden végigmegyek :) Egy két kérdés . ha mindent visszalövök defaultra SAM is maradjon bekapcsolva? Illetve olyankor alapból megy az integrált grafikus is . Értem hogy online játéknál több a hiba lehetőség viszont tegyük fel itt a pubg .

Ismerek 2 kollégát is akinek Ugyanez a lapja van ugyyanezzel a cpuval az egyiknek ugyanúgy gskilles cl30-as ramok vannak 6000-es és nincs ott az egyiknél 6000-es szériás AMD kártya a másiknál a ram corsairos a vga pedig Nvidia. Viszont egyikőjüknél sem látom azt amit én tapasztalok . És ha instabil a cpu akkor azzal mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#11976) cs0nt1x válasza robber4 (#11975) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Kipróbáltad Positive CO-val?

(#11977) Exodion válasza robber4 (#11975) üzenetére


Exodion
aktív tag

load optimized defaults -> f10 -> save and exit -> boot windowsba -> teszt :K . semmire amit allitanal meg csak nem is gondolsz.

az hogy kinek mi megy itt most tokeletesen lenyegtelen, es azert csatlakozol le a netrol hogy izolald a problemat. mondjuk ez fontos info hogy keress egy masik offline jatekot amivel az egesz akcio elott ki tudod probalni hogy van-e stuttering kulonben nem tudnal mihez hasonlitani.

ha csak online jateknal csinalja, ott harommillio ok lehet. azzal is vegigprobalhatod, es ott kb senki nem tud mondani semmit... tul sok az ismeretlen. foleg ha wifi... az vegkepp a legroszabb esetek legroszabbika, es akkor mar kell egy pap is ;]

ha a cpu instabil, meg kell keresni az okot. minden beallitast egyessevel visszakapcsolni es mindegyik utan tesztelni. igy amikor visszater a stuttering akkor megvan mi okozta es lehet finomhangolni

[ Szerkesztve ]

(#11978) pilu85 válasza Exodion (#11977) üzenetére


pilu85
őstag

Csak a 7800ak ilyen nyűgösek, vagy a 7700asok is?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11979) robber4 válasza Exodion (#11977) üzenetére


robber4
tag

Esetleg amire figyelmes lettem hogy az egér kurzor néha mintha akadna biosban és amikor mozgatom akkor a hőfok is megy fel ilyen 57-60 körül

(#11980) Cifu válasza robber4 (#11975) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Ez aligha instabil CPU tényező.... Esélyesebb, hogy valami driver vagy windows, esetleg hálózat vagy hasonló tényező állhat a háttérben.

Volt régebben olyan, hogy hülyére kerestük a megoldást a számítógépen belül, majd végül kiderült, hogy Wifi-ről ment a hálózat és ott volt valami kókány a háttérben... Emiatt nem igazán kívánok belefolyni én az ilyen "online játékban akadásokat látok" típusú hibakeresésekbe... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11981) Cifu válasza pilu85 (#11978) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A 7800X3D sem nyűgös...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11982) pilu85 válasza Cifu (#11981) üzenetére


pilu85
őstag

:R

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11983) Exodion válasza robber4 (#11979) üzenetére


Exodion
aktív tag

En amondo vagyok hogy a biost ugy kell kezelni hogy ott eger nincs. Kirakni az asztal oldalara es otvan a jo oreg billentyuzet.

#11980 Cifu: En nem zarnam ki csuklobol. Persze, ezt irtam is hogy amikor bejon a halozathasznalat (neadjisten a WiFi - ami allaspontom szerint semmire nem jo; parasztvakitason kivul talan csak tiktokot tekerni meg bongeszni, ellenben komplett unifi mesh halozatom van itthon) a kepbe akkor ott senki meg nem mondja hogy mi az isten van ;] .
Fogni egy jo oreg offline jatekot es megnezni hogy van-e akadas. Ha nincs akkor nagy esellyes halozat (nem feltetlenul igaz ez sem, mert a halozatos jatekok jobban terhelik a CPU-t mint az offlineok, egyfolytaban send/recv -ek tomkelege egy kulon szalon ami HA minden jol megy nem blokkol UI-t... ha igen akkor stutter). Ellenben ha offline es netrol lecsatlakozva is akadozik, akkor mar siman lehet barmi is (VGA(driver)/SSD/CPU/RAM/Power delivery).

(#11984) robber4 válasza Cifu (#11980) üzenetére


robber4
tag

Van telepitve wifi driver is mert ez a lap wifis de nemhasználok wifit mert vezetékesen megy a netem. Vagy másra gondolsz itt?

(#11985) kispal87 válasza robber4 (#11979) üzenetére


kispal87
aktív tag

Javítsatok ki ha tévedek, de szerintem bios alatt nem sok energiagazdálkodás van, tehát ha nem csinálsz semmit akkor is magasabb hőmérséklet lesz a magasabb órajel miatt.

(#11986) Hubba12 válasza robber4 (#11950) üzenetére


Hubba12
senior tag

Nem tudom segít e de nekem is volt stutter. Csak egy valami szüntette meg, amd kártya mellett. A drivert úgy telepítsd fel, hogy semmi salangot nem telepít csak a drivert. Adrenalint mindent hagyj ki. Nem tudom melyik a baj, a szoftveren belül de nagyon laggoltam minden játékban, főleg mikor használni akartam valamelyik részét. :DDD A fsr-ért kár:/

Csak az ASUS!

(#11987) robber4 válasza Cifu (#11980) üzenetére


robber4
tag

Ezt hogyan tudom kideriteni hogy esetlegesen wifiről megy e a hálózat?

(#11988) viperabácsi válasza robber4 (#11987) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha nem használod a wifit akkor ideglenesen tiltsd le bios-ban a wifi kártyát

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#11989) cs0nt1x válasza robber4 (#11987) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Cinebench vagy hasonló tesztet futtattál egyébként?

(#11990) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Linux-os AMD Ryzen 5 8400F teszt ( vs. Intel )

AMD Ryzen 5 8400F vs. Intel Core i5 14400F: 230+ Benchmarks For Sub-$200 CPU Performance https://www.phoronix.com/review/amd-ryzen-5-8400f

Ami a 8400F mellett szól :
- AVX-512 , jobb fogyasztás, picivel jobb ár (USD), és az upgrade lehetőség
de az eltérő architektúra miatt az 14400F is sokszor jól szerepel.
A phoronix-os cikkben említett 230+ Linux tesztet itt lehet megnézni:
https://openbenchmarking.org/result/2405161-PTS-MERGE82091&sgm=1&scalar=1&sor

Mivel Ubuntu 24.04 LTS -es a teszt és az nincs igazán optimalizálva a zen4/AVX-512 -re,
egy másik optimalizáltabb linuxon ennél jobb eredményt lehet elérni.

Mottó: "A verseny jó!"

(#11991) Exodion válasza robber4 (#11987) üzenetére


Exodion
aktív tag

Talca, jobb also sarok, ora mellett jobbrol balra: datum/ido -> hangero -> halozat
kis wifi ikont latsz vagy egy kis pc ikont? Elobbi akkor wifi-n vagy, utobbi akkor vezetekes halozaton.
Egyebkent ha van bedugva ethernet kabel a gepbe ami egy routerbe/switchbe van kotve akkor vezetekes halozaton vagy.

(#11992) robber4 válasza Exodion (#11991) üzenetére


robber4
tag

Kábelen használom :) Vezetékesen vagyok csak ugye itt irt valami Cifu kolléga a wifivel kapcsolatosan és nemtudom mire gondolt pontosan. Ezért kérdezem hogy wifi driver telepitve van . Wifis az alaplapom b650 toma. Wifiről megy a hálózat? Itt arra gondolt hogy wifiről játszom e? Mert ha igen akkor nem viszont bekapcsolva bevolt windowsban is biosban pedig nemtudom hol kell keresni

[ Szerkesztve ]

(#11993) Exodion válasza robber4 (#11992) üzenetére


Exodion
aktív tag

Lenyegtelen (Bocs Cifu :D) .

Azert mondtam, hogy ne online jatekkal tesztelj mert azonos korulmenyek kozott egy halozatos jatek mindig jobban terhel mint egy nem mert ott egy (vagy akar tobb) szal is csak annak van dedkialva hogy a a halozaton adatot kuldjon es fogadjon. Viszont ebben az esetben akkor sem lehet osszehasonlitani ket gepet ha te elviszed a sajat geped mashoz ahol minden oke.

Fogj egy nem online jatekot ami most sutterel (ha nincs ilyen akkor PUBG - vagy nemtudom mivel jatszol - a problemad). Szoval ha talaltal egy offline jatekot ami sutterel:
- csinalj egy profilt a mostani beallitasaidrol
- allits vissza minden gyarira (load optimized defaults -> f10 -> save and exit -> boot windows)
- tesztelj (ha stutterel akkor vagy VGA (valoszinuleg driver problema) vagy storage (keri a CPU a hattertarat hogy kuldjon RAM-ba dolgokat de varni kell ra) problema
- ha nincs stuttering akkor vagy az EXPOval (IMC/RAM) problema (lehet hogy valamelyik timing instabil) , vagy a PBO/negativ CO instabil valamelyik magin amelyik eppen hasznalatban van. Online esetben amikor pont azon a magod instabil amelyiken a network stack fut.... na erted.
Innen meg csak meg kell keresni hogy konkretan mi okozza a gondot, zert irtam hogy allitsd vissza a CPU-t de EXPO nelkul.
- Ha van stuttering akkor a CPU valamelyik beallitasa. Vissza alapra egyesevel beallitod ami be volt allitva. Amikor elkezd suttterelni na akkor tudod hogy konkretan mi okozza. Ha CO akkor fontebb veszed 5-el vagy elkezdessz jatszani a per core CO-val...
- Ha nincs stuttering akkor az valoszinuleg az EXPO a ludas ami mar bonoyolutlabb kerdeskor, de semmi nem garantalja hogy ha egy EXPO-s RAM-ot veszel az stabil lesz barmelyik Ryzenen. Esetemben az AMD csak azt garantalja 7800x3d-hez hogy az 5200!!!!!MT/s mukodni fog: [link] minden mas efolott vagy kezi mokolast jelent vagy ajankdek.

Ezert szoktam mindenkinek irni aki errol kerdez hogy teljesen mindegy hogy EXPO vagy XMP ramot vesz. Tokeletesen lenyegtelen! :U (Beallitani az XMP profil ugyanugy be tudod mint az EXPO-t).
A garantalt dolgokat a CPU-dhoz az amd.com -on talalod. Es ezalol az intel sem kivetel. Ott sem garantalt az XMP, de errol fudi2002 vagy valaki akinek Intelje van tobbet tud mondani mint en aki 7700X-nel kiszallt az Intel taborbol.

[ Szerkesztve ]

(#11994) kispal87 válasza robber4 (#11992) üzenetére


kispal87
aktív tag

"valami Cifu kolléga" :DDD
Megsúgom, ő a topikgazda!

(#11995) Cifu válasza robber4 (#11992) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A Wifi-s dolgot, ha elolvasod, arra írtam, hogy egyszer nagyon hosszú ideig kergettem a f@rkamat egy gép, mert hogy online játéknál akadozást tapasztalt a felhasználó. Majd nagy nehezen kiderült, hogy a wifis hálózata miatt voltak a "mikrolagok".

Onnantól kezdve én inkább átugrom az olyan problémákat, ahol PUBG, Warframe, meg hasonló játékok kapcsán panaszkodnak a felhasználók. Elnézést, de ez van, nem kívánok ebbe az utcába bemenni, és kismillió lehetséges hálózati, szerver, szolgáltató, operációs rendszer meg hasonló hibalehetőséget ignorálva a gép feltételezett hibáit keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11996) robber4 válasza kispal87 (#11994) üzenetére


robber4
tag

Tudom :) irt valamit akart lenni csak lemaradt a t betű a végén :D
Cifu Nekem vezetékes van nem használom a wifit

[ Szerkesztve ]

(#11997) pilu85 válasza Exodion (#11993) üzenetére


pilu85
őstag

Min múlik, hogy menni fog az expo ram rendesen a gyári értékeken? Pl. 6000mhz cl30

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11998) Exodion válasza pilu85 (#11997) üzenetére


Exodion
aktív tag

nem fogod szeretni a valaszt de szerencsen :) . Egyedileg a te konkret proci/alaplap parosodon es senki nem tud garantalni semmit. Az oszes ryzen 7000 tulajanak 90%-nak megy 6000C30, nem jelent semmit. Ismerosi koromben 10-bol 6embernel instabol a gyari 6000C30-as EXPO.

(#11999) pilu85 válasza Exodion (#11998) üzenetére


pilu85
őstag

Az komoly....xd. Jól elkutyultak mind2 oldalon. :)

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#12000) Exodion válasza pilu85 (#11999) üzenetére


Exodion
aktív tag

de ez nem ujdonsag.... egyik oldalon sem volt garantalt soha sem az XMP sem az EXPO.
14900K eseten a max supported ram sebesseg 5600MT/s
7950x3d eseten meg 5200MT/s
ezek folott olyan mint a kutya vacsoraja lampaoltas utan :U . Megy az emberek 99%-nal, semmit nem jelent. Semmi nem garantalja hogy nalam/nalad/x-nel stabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.