Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-03 14:30:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Cifu válasza hokuszpk (#11700) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A fázisváltás azt takarja, hogy ~45°C hőmérsékletig szilárd, majd onnantól elkezd egy gél szerű állapotot felvenni.

Szerk.: Lekéstem. :D

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11702) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Olvasgatom a topicot de igazából még nem jöttem rá, ha alaplapnál az ember beállítja mondjuk 85 re a keretet uefi ben akkor max 85 fokig megy el a proci.
De ha el éri akkor vissza veszi mondjuk a 7700x 5.5 GHz ről 800 Mhz re? Vagy szép fokozatosan csökkenti az órajelet mondjik 5.3 Ghz re először? Hogy kell ezt elképzleni?

Üdv,
Dániel

(#11703) PuMbA válasza M4T4D0R (#11702) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit se vesz vissza, hiszen már föl se megy annyira :) Tehát úgy képzeld el, hogy mondjuk 50-100MHz-zel megy alacsonyabbra a frekvencia, mint normál esetben, hiszen ekkor már elérte a hőmérséklet limitet.

800MHz az képtelenség lenne amúgy is, hiszen olyan nincs, hogy játszol és hirtelen 60-ról 5 fps-re esne a sebességed. Ennek semmi értelme felhasználói szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#11704) hokuszpk válasza M4T4D0R (#11702) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert 800Mhz -ig nemveszvissza ; ugy kezdi csökkenteni a feszt es a frekit, hogy kb. a hőmérsékletlimitet alulról nyaldossa.
kb. ugy kepzeld el, hogy elkezdi csokkenteni a freki- fesz parost ; ha a templimit alá ért, akkor elkezdi növelni ; ha megint tullépte, akkor megint csokkent...
ha klasszikus szabályzástechnika lenne, akkor talán a PID .

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11705) nexwo


nexwo
őstag

van valakinek ilyen: CMK64GX5M2B6000Z30 ?

Egyet találtam:
#8156 emre33

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#11706) Cifu válasza M4T4D0R (#11702) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Még gyári 95°C-on is vissza veszi az 5550Mhz-es limithez képest a frekit a CPU, ha az összes mag teljesen le van terhelve tartósan. Rövid ideig több magon, vagy pár szálon való terhelésnél tartja az 5550Mhz-et. Ami a kialakítás miatt sokakat zavar az pont ez, mert egy játéknál is előfordulhat, hogy pár szálon tartósan 100%-os a terhelés, ezért felfut Thermal limitig a CPU.

Ilyenkor szépen elkezdi visszavenni a frekit a proci és mondjuk csak 5250 vagy 5350Mhz-ig megy fel. Érdemes megnézni a "sima" Ryzen 7600/7700 freki limitjét, ami pont 5350Mhz és a 7700-hoz gyárilag adott hűtő ezt jól szellőző házban is képes kordában tartani (vagyis nem éri el a 95°C-os Thermal limitet), persze teljes fordulaton és nem csendesen.

Szóval a 7600X és 7700X esetén az 5550Mhz-es limit már egy extrém gyári tuning kategória, jóval nagyobb fogyasztás és hőmérséklet árán lehetőséget ad a procinak, hogy magasabb frekiig boostoljon fel, ami pillanatnyi terhelés-tüskéknél jótékony lehet.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11707) KAMELOT válasza M4T4D0R (#11702) üzenetére


KAMELOT
titán

Csináltasd meg a procit, azzal tudsz nyerni 10-15C.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11708) pilu85 válasza KAMELOT (#11707) üzenetére


pilu85
őstag

Vagy állítaon be kicsivel kisebb tdp limitet, s bukik 2 százalékot.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11709) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Múltkor nem néztem, de BIOS frissítés után, a Secure Boot is kikapcsolásra kerül :Y :


Szóval manuálisan ezt is be kell állítani:


[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#11710) cs0nt1x


cs0nt1x
kezdő

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni! Nemrég összeraktam az új gépem a lentebb leírt cuccokkal és valamilyen oknál fogva elég gyengus teljesítményt kapok. Játékokban alig pörög a proci, 30% körül megáll (amivel nincs gond), viszont 2GHz alatt van és néha hirtelen leesik 1GHz alá és ilyenkor arra a pár másodpercre elég komoly laggokat okoz. EXPO II be van nyomva, PBO Enabled CO -25. Főleg COD és GTA játékokban történik ez meg, más játékoknál is nagyon alacsony frekvencián megy, de ott nincsenek ilyen droppok frekvenciában és nem is akad ott semmi. A hőmérséklettel sincs semmi baj, játék közben 50C körül mozog. Többször is próbáltam biost defaultozni és újra más-más beállításokat változtatni és sehogy sem volt jó, bár hozzáteszem nem értek hozzá :D. Cinebench R23 score is elég fura egyébként, 16800 környékén van és 4825MHz-n van 100 load alatt 80C max hőmérséklettel, amit a CoreTemp használatával mértem. Alapvetően nem értem mitől megy ennyire alacsony frekvenciákra és hogy lehetne esetleg fix frekvenciát állítani. Korábbi R5 3600-nál sikerült, de itt a lap és a proci is más.

Minden segítséget köszönök!

Komponensek:
Alaplap: ASUS TUF GAMING B650M-E
Proci: Ryzen 7 7800X3D
Cooler: Thermalright Peerless Assassin 120PE
SSD: Samsung Evo 500gb
GPU: AMD RADEON RX5700XT Anniversary

(#11711) Cifu válasza cs0nt1x (#11710) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Próbáld meg stock beállításokkal, hogy úgy is csinálja-e.
BIOS frissítés és társai megvoltak?

(a fix frekvenciát szerintem engedjük el, nem 2000-ben vagyunk már)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11712) Bib válasza cs0nt1x (#11710) üzenetére


Bib
őstag

Msconfigban a rendszerindítás speciális beállításokban a processzorok száma nincs 6-ra állítva? Vagy friss a windows? De inkább hwinfo-val monitorozz szerintem.

(#11713) Bossp válasza cs0nt1x (#11710) üzenetére


Bossp
addikt

Mivel monitorozol? Nem lehet hogy átlagban nézed az órajelet? pl GTA 1 mag 2 szálat használ :Dott a 30%-ot is sokallom. pl wow is 20% körül pöregti a 7800x3D-t de ez a motor hibája nem a procié.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11714) cs0nt1x


cs0nt1x
kezdő

#11711 Cifu >
Stock beállításokkal is ugyan ezt csinálja, bár minimálisan jobb lesz úgy a Cinebench R23 score, de kicsit alacsonyabb frekvencián megy végig. A fix frekvencia korábbi procival működött, ott is voltak hasonló drop jellegű problémák és ez megoldotta, ezért gondoltam erre először. Igen, frissítettem a BIOS-t és minden egyéb drivert is leszedtem. (Chipset, 3d optimizer driver stb, ami elérhető AMD oldalon és javasolt volt)

#11712 Bib >
Megnéztem, nincs korlátozva a processzorok száma. Igen, friss a windows és minden update is azzal együtt.

#11713 Bossp >
Radeon softwareben található teljesítmény fül alatti elemzővel nézem, de biztosan nem átlag, mert mikor megakad a dolog, akkor tényleg ledroppol a frekvencia és mint mondtam, nem is kicsit, volt, hogy 1 GHz alá is mentem és ilyenkor 30fps köré estem vissza a 170 körülről (GTA V)

(#11715) Bossp válasza cs0nt1x (#11714) üzenetére


Bossp
addikt

AMD chipset driver feltéve? windowsban teljesitmény centrikusra állitva az energia profil?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11716) cs0nt1x válasza Bossp (#11715) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

#11715 Bossp >
Igen, a driverek voltak az elsők amiket felraktam. A energia profil is max teljesítményen van, továbbá mindenféle eco mód ki van kapcsolva tudtommal.

(#11717) hokuszpk válasza cs0nt1x (#11716) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pss support kapcsolója hogyáll ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11718) berke89


berke89
junior tag

Csontix tőlem vette a procit, nalam
ment fixen 4.7 en mar
nemtom pontosan mit állítottam, de
nalam is
voltak droppok warzoneban, de az lehetett a 8gb vram is.

(#11719) Cifu válasza cs0nt1x (#11714) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Hát akkor ez így tényleg furi. :F

Csak kísérlet képpen akkor esetleg megpróbálhatod a C-State kikapcsolását az UEFI menüben. Bevallom nincs vele tapasztalatom, tehát túl sok támpontot nem tudok adni.

Elvben minden ASUS UEFI ugyan úgy néz ki, csak pár dolog plusz-mínusz lehet - meg persze más a színösszeállítás és a logó.

Advanced (a nyitó képernyőn jobb oldalt alul) -> Advanced (fent a menüszallagon) -> AMD CBS (lefele kell görgetni hozzá) -> Global C-state Control -> Disable

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11720) M4T4D0R válasza cs0nt1x (#11710) üzenetére


M4T4D0R
tag

Igazából annyira nem értek hozzá mint az itt lévők de hirtelen eszembe jutott valami.

Nem lehet, hogy a VRM ed melegszik túl? Bár ha az első pillanattól olyan akkor nem gondolnám.

Esetleg a Tápod nem lehet hogy kifekszik? Milyen táp van a gépben? Mert azt nem írtad.

Vagy nem lehet, hogy a Radeon Software ban a videokártya frekvenciáját olvasod nem a CPU ét?

Ha a RAM od kevés az is foghatja a gépet. Milyen és mennyi?

(Csak találgatok) :)

[ Szerkesztve ]

(#11721) S_x96x_S válasza cs0nt1x (#11710) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Feltételezem, hogy windows 11 -et használsz
de azért lehetnek még extrém okok a probléma mögött..
pár kérdés:

> SSD: Samsung Evo 500gb

- ez pontosan milyen típus és melyik foglalatra és csatlakozóra van csatlakoztatva?
- mikor lett vásárolva ? ( hány éves használat ? )
- diszk ellenőrzést futtattál? ( nem döglődik? )
- milyen s diszk sebessége?
- mennyi a szabad hely rajta ?
- SSD bios a legfrissebb ?

És a memória mennyi ? ( 16 GB ? )

A kérdések arra irányulnak, hogy ha minden más ki van zárva,
akkor nem árt a diszket is ellenőrizni,
mert egy félig döglött diszk miatt laggolhat a rendszer.
pl. vár a diszk töltésre,
Vagy ha az SSD 90%-osan tele van .. az se szerencsés, mert be tud lassulni.
Ráadásul ha meg kevés a DDR5 RAM vagy a VRAM ..
akkor a diszk könnyen a szűk keresztmetszet lehet.

úgyhogy a diszk használatot is érdemes monitorozni,
hogyha extrém módon laggol a rendszer.

Mottó: "A verseny jó!"

(#11722) Bossp válasza M4T4D0R (#11720) üzenetére


Bossp
addikt

Radeon Soft rosszul monitorozza a cpu-t.
Próbálja meg MSI AB-t hogy az mit mutat :) Ott a CPU (ne mkülön a magok) mindig az épp pörgetett magok frekijét mutatja ha külön nézed a magokat ott az van amit írsz. Ugyanis váltogatja a tehrelést a magok között és egyik játék sem használja mind a 16 szálat amiket írtál :D elleneben CB igen az meg nálad is jól megy.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11723) pilu85 válasza Bossp (#11722) üzenetére


pilu85
őstag

Egy cimbim szerint az MSI afterburn csak is msi alaplapokkal megy. Erősítsetek meg, hogy tök mindegy milyen márkájú az alaplap. :) Nekem nem hisz. :) Köszönöm.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11724) Bossp válasza pilu85 (#11723) üzenetére


Bossp
addikt

20 éve mindenki mindenhez is használja. Eleve mi az h alaplap? Az msi csinálta a videokártyáihoz :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11725) hokuszpk válasza pilu85 (#11723) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

már eleve ott megbukik, hogy alaplaphoz párosítja ; az afterburn a vgakhoz van.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11726) nexwo válasza hokuszpk (#11725) üzenetére


nexwo
őstag

Ott pedig Gigabyte 4090 -hez használom csúnya módon, nem vettem hozzá msi-t :U

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#11727) hokuszpk válasza nexwo (#11726) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

#jajjodaagari

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11728) kispal87 válasza pilu85 (#11723) üzenetére


kispal87
aktív tag

Ekkora hülyeséget, még ha MSI kártyához kötné, de ez sem igaz ugye mert minden gyártó kártyájával működik, alaplap meg teljesen mind1!

[ Szerkesztve ]

(#11729) Dragon3000 válasza pilu85 (#11723) üzenetére


Dragon3000
veterán

A program oldalán is szerepel, hogy nem csak msi-vel működik.

(#11730) pilu85


pilu85
őstag

Jó én hiába mondtam neki, amit én mondok az nem lehet igaz... :D

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11731) Dragon3000 válasza pilu85 (#11730) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor mond neki, hogy a program oldalán lévő leírást olvassa el, a gyártó csak jobban tudja mint ő, de akár egy olyan gépen is be lehet neki mutatni, amiben nincs MSI alkatrész.

(#11732) pilu85 válasza Dragon3000 (#11731) üzenetére


pilu85
őstag

Az itt befényképezett hozzászólások cáfolni fogják őt. :) még meg is fog haragudni rám. :) :DD

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11733) Anax válasza pilu85 (#11723) üzenetére


Anax
tag

"Nekem nem hisz."
"még meg is fog haragudni rám"

Az nem valami jó cimbi.
Dobnod kell :DDD

(#11734) hokuszpk válasza pilu85 (#11732) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem jósolok hosszú időt ennek a "barátságnak".

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11735) pilu85 válasza hokuszpk (#11734) üzenetére


pilu85
őstag

Közeli munkatárs csak. :U jobb a békesség. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11736) nexwo válasza pilu85 (#11735) üzenetére


nexwo
őstag

Vidd át a témát a megfelelő nvidia topikban ott még off nélkül is ki lehet beszélni ;)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#11737) Dragon3000 válasza nexwo (#11736) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért nvidia? Sehol nem hangzott el, hogy amd vagy nvidia, csak annyi, hogy msi alaplap vagy sem :D

(#11738) pilu85 válasza nexwo (#11736) üzenetére


pilu85
őstag

Befejeztem az offot. Köszönöm mindenkinek. Ezért majd kapni fogok. Xd

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#11739) cs0nt1x


cs0nt1x
kezdő

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

#11717 hokuszpk >
PSS Support - Enabled a CPU Configuration alatt.

#11719 Cifu >
Köszönöm, átállítottam, megnézem így milyen lesz hosszabb játszós sessionok alatt!

#11720 M4T4D0R és #11721 S_x96x_S
VRM-el kapcsolatban őszintén nem tudom. Valóban lehagytam véletlen két komponenst!
- RAM: Corsair Vengeance 2x16GB 6000MHz cl36 EXPO
- PSU: Cooler Master Real Power M700 700W Modular
- OS: Win11, minden legfrissebb update leszedve
- SSD: Samsung EVO 500GB - 3-4 hete lett vásárolva, viszont mikor összeraktam 2 hete a gépet akkor lett formázva és újrarakva rá az oprendszer, tehát nincs rajta szemét.

#11722 Bossp >
CoreTemp magonként mutatja és ott is elég komolyat droppol az, amelyik használva van, de alapjáraton nekem az a fura, hogy 3GHz alatt pörög és innen esik még le csak úgy.

+ EDIT: Szeretném még megkérdezni, hogy az integrált gpu mennyire befolyásolja a procit, ha van rendes gpu? (RX 5700XT AE) Mikor kikapcsoltam akkor sem tűnt jobbnak, most vissza kapcsolva meg lehet, hogy csak képzelődök, de mintha jobb lenne kicsit az FPS egy-egy játékban. 1 monitor van használatban, az is GPU-ba van DP-vel.

[ Szerkesztve ]

(#11740) M4T4D0R válasza cs0nt1x (#11739) üzenetére


M4T4D0R
tag

Hát érdekes. Esetleg próbáld meg másik bios verzióval ne a legfrissebbel. Lehet egy régebbi stabilabb.

(#11741) cs0nt1x válasza M4T4D0R (#11740) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Mindenképp megpróbálom!

Most tesztelgetés során rendkívül érdekes anomáliába ütköztem. Sima Rainbow Six Siege benchmark alatt 376 AVG FPS-t sikerült elérni, azonban amikor futtattam még a CoreTempet, akkor 417 AVG FPS volt és sikerült 5050MHZ-re is fel-fel ugrálni néha, de még így is inkább 4.0 és 4.4 között mozgott, tehát valamivel előrébb vagyunk már, viszont nem értem mitől lehet, hogy közel 11%-kal jobb a teljesítmény a CoreTemp miatt.. :F

(#11742) cs0nt1x válasza cs0nt1x (#11741) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

+ kis edit előző hozzászóláshoz (nem tudtam szerkeszteni már): HWMonitor szerint 3.6GHz-t a minimum, és ténylegesen 5050 volt a peak.

(#11743) hokuszpk válasza cs0nt1x (#11739) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"PSS Support - Enabled a CPU Configuration alatt."

na azt valamikor "Cool'n Quiet"nek hívták.
esetleg egy próba "Disabled" allasban ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11744) cs0nt1x válasza hokuszpk (#11743) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Kikapcsoltam és így az R6 Benchmark 418 AVG FPS-t mond és így majdnem folyamatosan tartotta a 4020MHz-t, pár alkalommal visszaesett 3940-re, ami a minimum freq volt a program szerint, továbbá szintén egy-két helyen felment 4800MHz köré, de nem túl gyakran. Szerintem itt R6 esetén egyébként már nem feltétlen a proci vagy beállítás a ludas, simán lehet a játék használja furán az erőforrást, kipróbálom más játékokkal és leírom az eredményeket!

[ Szerkesztve ]

(#11745) PuMbA válasza cs0nt1x (#11710) üzenetére


PuMbA
titán

Windows-t újratelepítetted a konfigváltáskor? Semmiféle energiatakarékos beállítás kikapcsolása nem segít ezen, már 10 éve túl vagyunk, hogy ezek bármi bajt okozzanak. Mind az alapértelmezett BIOS beállítások, mint az alapértelmezett Kiegyensúlyozott Windows energiaprofil beállítás garantálja a legnagyobb sebességet.

BIOS frissítést javaslok, illetve minden működéshez nem szükséges eszközt húzz ki, amit lehet, csak billentyű és egér maradjon, mert hátha egy eszköz illesztőprogramja szól bele. Továbbá ajánlom a Feladatkezelőben a Rendszermegszakítások folyamat CPU használatát figyelni, hogy nem-e sok. Valamiféle galibát okozó program vagy monitorozó még esetleg. RGB kezelő, Razer egérprogram, ezek mind tökéletesen tudnak akadásokat okozni.

[ Szerkesztve ]

(#11746) cs0nt1x válasza PuMbA (#11745) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Igen! Clean win11-et raktam fel újonnan szerzett és formattált SSD-re, lentebb leírtam a build többi részét.

(#11747) cs0nt1x válasza PuMbA (#11745) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

BIOS legfrissebb verzión van jelenleg, ami az alaplap hivatalos oldalán elérhető, de mások javaslatára ki fogom próbálni downgradelni, hátha lesz valami. Konkrétan semmi egyéb program nem fut, illetve 1 billentyűzet és 1 egér illetve a fejhallgatóm van csatlakoztatva, amelyek közül egyiknek sincs manuálisan telepített szoftvere.

--------

Megnéztem időközben a FarCry 6-ot, itt elég komolyan működik a proci, szinte folyamatosan 4900MHz+ értékeket mutat a CoreTemp, kb. 10-15 másodpercenként 1-1 core visszaesik 4100hoz, aztán pattan is vissza fel, de egyáltalán nem érezni, nem esik le az fps és nincs is akadás. Itt nagyon jól működik látszólag illetve coretemp futtatása nélkül itt még jobb is a teljesítmény kb 5-6 fps-t nyerek, mikor nem fut. Továbbra sem értem mi lelte az R6-ot, hogy jobban futott tőle..

(#11748) ETOM


ETOM
addikt

MAG B650 TOMAHAWK WIFI laphoz új bios jött.
[link] Itt van egy tag akinek hűvösebb tőle a proci.. ez nem tudom mennyire lehet igaz.

[ Szerkesztve ]

(#11749) cs0nt1x válasza cs0nt1x (#11747) üzenetére


cs0nt1x
kezdő

Call of Duty BO Cold War-ban szintén érdekes eredményeim vannak. Itt 4925MHz-n pörög minden core, viszont feltváltva folyamatosan leesik 1-1 mag 3233 MHz-re és ilyenkor komoly laggokat is okoznak, illetve van, hogy eltűnnek magok (?) Őszintén nem tudom ilyenkor mi történik, egyszerűen üres lesz a frekvenciát jelző szövegdoboz a CoreTempen belül és mellőle a Load% is eltűnik.

(#11750) hokuszpk válasza cs0nt1x (#11749) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

erdeklodeskeppen : egy lehelletnyi +offsettel vagy mondjuk +5 co -val is leesik a freki ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.