Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Create. válasza szasanyi (#7800) üzenetére


Create.
Topikgazda

Win10 energiasémánál a min cpu 5%-on van?

(#7802) szasanyi válasza Create. (#7801) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, bár több energiaséma van. Melyik érdemes használni és miért nem változik semmi bármelyiket választom ki?

(#7803) Create. válasza szasanyi (#7802) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én a ryzen sémát használom, de nekem 2600-am van. Egyébként tök mind1 kb ha nincs terhelve mennyi mhz-n megy, fogyasztásod csak par w-al lesz több üres járatban.

[ Szerkesztve ]

(#7804) szasanyi válasza Create. (#7803) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg, hogy ha vissza kell venni a CPU frekvenciát akkor vegye vissza ez a lényege az energia gazdálkodásnak (nem mellesleg szvsz CPU fesz is magas IDLE állapthoz képest).
Sajnos az AMD Ryzen Power Saver vagy bármilyen más energiagazdálkodási profilt kiválasztva sem történi változás. Nem értem... és a CPU IDLE is meleg, aminek nyilván köze van ehhez.

(#7805) szasanyi válasza szasanyi (#7804) üzenetére


szasanyi
félisten

Kiegészítésként: teljesítményfigyelő 1-2% CPU használatot mutat, tehát sincs ok az IDLE állapot helytelen működésére.

(#7806) Alpi. válasza szasanyi (#7804) üzenetére


Alpi.
addikt

Sima Win energiasémával sem megy ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7807) szasanyi válasza Alpi. (#7806) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, minden energiasémát kipróbáltam.

(#7808) Pro!Petya válasza szasanyi (#7807) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Töröld a chipset drivert , aztán restart. (ezután törlődnek a ryzen sémák)
Balanced - vagy energiatakarékosra belövöd és visszavesz IDLE.
Nézd a CCD-s hőfokot a Tdie ugrálásaival ne foglalkozz , sőt ha zavar akkor monitorozás kikapcsolása + Hide. Elég csak a másik.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7809) szasanyi


szasanyi
félisten

És ez lenne a megoldás? Csak mert a chipset driver nem opcionális, arra szükség van. És ha úgyis vissza kell tenni nem ua. lesz a helyzet mint most?

(#7810) varmi2 válasza szasanyi (#7809) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs szükség a chipset driverre, a win10 megoldja, én évekig nem használtam, most is csak azért van fenn, hogy legyen ryzen energia séma az energiagazdálkodásban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#7811) Pro!Petya válasza szasanyi (#7809) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha most nálad egyáltalán nem működik az energiagazdálkodás akkor mindenképp megérne egy probát az uninstall / reinstall esetleg régebbi verzióra is.
Nálam ha e.takarékosba rakom akkor 2200/0,9-0,5v ra vissza vesz.
Viszont a hőfok változatlan marad ennek ellenére, és fogyasztásban sem mutat lényegesen kevesebbett mint pl a high perf. ryzen profilall Idle. Pár watt esetleg , de temp mint írtam változatlan.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7812) elder troll válasza Fred23 (#7798) üzenetére


elder troll
senior tag

Valaki törölte az értékelésem, és modker-ben sem kaptam tegnap estig választ az okára. Akkor láthattad volna korábban is, hogy "ki vagyok". Itt is köszönöm, hogy közvetítettél köztem és a keresek hirdetés gazdája között :R
A 2700-at most vitték hsz írás közben.

(#7799) weri
Jól hangzik, este megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#7813) Pro!Petya válasza szasanyi (#7809) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Megoldás is lehet akár. Nem feltétlen szükséges a chipset driver, Sőt most az utobbiak közül volt olyan ami teljesítmény csökkenést hozott magával így nekem is visszakellett raknom eggyel régebbit.

Chipset driver nélkül , Balanced séma:



Chipset driverrel , High performance ryzen séma :

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7814) jokeph válasza Pro!Petya (#7811) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én átírtam a Win kiegyensúlyozott energiasémájában a max CPU használatot 50%-ra, így all-core 2200 MHZ-en megy, Vcore 0,9 Volt magassága, és 25 fokos szobába is 40 fok alatt van a CPU hőmérséklete, 20 foknál meg durván 30-32 fokos. :D
Ezt tartja is végig, azonban ha beröffentem a játékot, azonnal ráadja a maximumot mindenre, számomra ez így tökéletesen jó megoldás. Ha a játékot háttérbe teszem, vagy kilépek, visszaáll 2200 MHZ-re/09 Volt Vcore-ra.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#7815) Archttila válasza Pro!Petya (#7787) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem ennél alacsonyabb SoC VDDDG VDIMM feszekkel is megy a 3733MHz Hynix C-die ramokkal, igaz egy hangyányit lazábbak az időzítéseim. Mindenesetre lehet teszek vele egy próbát, aztán majd a számok döntenek.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7816) szasanyi válasza Pro!Petya (#7811) üzenetére


szasanyi
félisten

Megtörtént, a változás csak annyi, hogy nem fix 3600Mhz hanem 3200-től felfelé ugrál az órajel. Megcsináltam azt a beállítást amit jokeph
A gond az, hogy csak az első fele működik jól, viszont így terhelés alatt sem emelkedik az órajel és csapnivaló a teljesítmény.

(#7817) Alpi. válasza szasanyi (#7816) üzenetére


Alpi.
addikt

Cpu min. mennyin van az energiasémánál ? Vedd le 5 vagy 0%-ra.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7818) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Van valami rejtett előnyöm amiről nem tudok hogy Samsung b-die chipes ramom van? 😅 G.skill 2x8gb 3200mhz (26ert vettem újonnan)
Hogyan tudom húzni pl 3600ra?

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#7819) Pro!Petya válasza jokeph (#7814) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Mivel olyan minimális az eltérés köztük fogyasztásban/hőben hogy én hagytam a ryzen H.Perf. sémán. perrpill most nálam is netezés közben ~23fokos szobában ~30 +-2 fokos a CCD így most netezés közben. Ha visszaveszem idle-re a frekit meg a feszt, akkor se csökken szinte csak hibaszázalékon belüli a difi. Jó lehet ha az extended win séma vezérlőben (nem a simában) nagyon kimaxolnám az optimalizációt valszeg több is kijöhetne de ahhoz már falimérő kellene meg megint egy rakat idő.. lusta vagyok :DDD

(#7815) sati
Persze mehet annyin, nem arról van szó. De a Matisse chipsettől függetlenül default/auton ~1,094V /1,10V állít soc-nak xmp/docp mellett. Erre jön még rá az LLC vagy és plusz a PE.
Manual mindenki annyit lő amit akar meg amit elbír a rendszer neki. Itt már erőteljesen befolyásoló a ram típusa / azon belül az eresztése is a többihez képest, és itt már a chipset is bejön a képbe.
Nekem alap hogy az adott ramfreki/timingot kitesztelem maximálisan, átfógóan több programmal is mert egyszerűen nem fér bele hogy bsod-ot kapjak vagy olyan egyéb finomságokat hogy program bezárások és egyéb anomáliák amik pl utóbbi időben megint elszaporodtak a forumokon. (nem is emlékszem mikor kaptam amúgy utoljára ...)
99% hogy én is tudnék bőven a soc feszen valamennyit de a stabilitás érdekében beáldozom ezt a minimális pluszt.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7820) Pro!Petya válasza Krisz0418 (#7818) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Persze , a Bdie :DDD
Samu B-die 2x8 26-ért? pontosan milyen és hol ennyi?
Először nézz rá egy timingot a ryzen dram calculatorban.
feszt , timingot , egyéb értékeket beállítod és mehet is a teszt neki.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7821) Krisz0418 válasza Pro!Petya (#7820) üzenetére


Krisz0418
őstag

Multheten pcxen komplett gépet raktam ossze. G.skill ripjaws V 3200mhz

F4-3200C16D-16GVK

Thaiphoon burner szerint Samsung b-die.

Mivel jobb nekem mert bdie?

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#7822) szasanyi


szasanyi
félisten

No, úgy tűnik megtaláltam a legjobb beállításokat (no tuning). Kérem, hogy véleményezzétek! :R (különösen aki MSI lapot és léghűtést használ, hiszen ahhoz lehet leginkább hasonlítani). Ti. el kell döntenem, hogy megtartom-e vagy cserélem a lap+CPU párost, ezért fontos a véleményetekk és a tapasztalatok (aki esetleg nem csak 1et használt/próbált)
Szóval a BIOS-ban AMD Cool' n" quiet/PPC Adjustmenrt - PState 0 bekapcsolva, AMD chipset driver unistall, Win energiatakarékos mód beállítva és ez az eredmény IDLE állapotban:

LOAD állapotban:

(#7823) Pro!Petya válasza Krisz0418 (#7821) üzenetére


Pro!Petya
addikt

A Bdie finder alapján is annak kell lennie.
Sztem te annyiért vetted amennyiért a GVKB - (hynix) -es megy és a boltban benézték..
:C

Relative alacsonyabb fesszel tudsz elérni magasabb frekvenciát / jobb timing-ot.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7824) CPT.Pirk válasza Krisz0418 (#7821) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A B-Die jellemzően a nagyon gyors ramokon van, szóval ha ilyen chipes ramod van, akkor lehet próbálkozni a tuninggal. Viszont ezek a Ripjaws ramok a Samsun B-Die szerintem kevésbé jól sikerült példányait tartalmazzák. Nekem van ilyenből 3600MHz CL18-as ram, 3000 CL14-et tudtam belőle kihozni 1.35V-on.

A jobb B-Die ramok ezeknél jelentősen jobb paramétereket tudnak, persze jelentősen több pénzért.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7825) wwenigma válasza szasanyi (#7804) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mérjél már egy teljesitmenyfelvetelt a falbol a kedvemért akkor amikor úgy "pörög"... :U Teljesen felesleges beleszólni az istentiszteletbe mivel már ez nem olyan buta hogy a winnek kell megmondania mennyin menjen...attól hogy nem mutatja majdnem az összes mag alszik mivel nem az aktuális frekvenciát olvassa ki belőle és ha kenyszerited akkor a hardveres szabályozásba avatkozol bele. A gyári win balanced profil 15ms-onkent, a Ryzen balanced pedig 1ms-onkent képes váltani frekvenciát. Ryzen master képes megmutatni az aktuális állapotát.

A legújabb chipset driver pedig legyen fenn, a preferált mag miatt is kell hogy tudja melyikre dobja a legnagyobb teljesítményt igénylő munkát.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7826) qgevic válasza varmi2 (#7751) üzenetére


qgevic
csendes tag

Én is erre gyanakodtam. Resetelem a biost és kipróbálom úgy. Hátha még sem kell lemondanom a 4 modulról a 3800mhz-ről igazából le tudok mondani könnyebben :D

(#7827) Krisz0418 válasza CPT.Pirk (#7824) üzenetére


Krisz0418
őstag

Értem, en xmpvel alap 3200ra raktam es stabilan megy minden.. Tuningotl ramot valaki gigabyte lapban? Esélytelen megtalálni bármit is.. Soc voltage meg ilyenek..

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#7828) Pro!Petya válasza szasanyi (#7822) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az értékek rendben vannak ehhez a beállításodhoz. A load alatti pontszám viszont átlagon aluli sztem, de akkor ezt tudjuk be a fentiek miatt és hogy auto oc / pbo off.
Pontosan mi az ami miatt úgy gondolod hogy cserélned kéne a cpu/lap párost?

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7829) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni egy kicsit, akinek "AMD Ryzen™ 9 3000 Series" vagy "AMD Ryzen™ 7 3800X" processzora van és még nem váltott be Borderlandss 3 / The Outter World kupont? Csak ez a kétféle CPU jó, mert a többi esetén csak 1-et engedne beváltani, ahogy nézem.

"Sikerült szereznem" egyet, de nincs Ryzen-em. :D Megadnám a kupont és az amdrewards.com logint/passt és be kellene aktiiválni.

Ha valaki kisegítene, legyen szíves írni egy privátot. :R

[ Szerkesztve ]

(#7830) CPT.Pirk válasza Krisz0418 (#7827) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Semmi gond nincs a 3200 CL16 beállítással, valamint ha azt 1.35V-on hozza az XMP profil, akkor valószínűleg nincs is sokkal több tartalék a ramban... SOC voltage helyett én kezdésnek csak az időzítésekkel játszanék a dram calculator alapján, a működőképességet meg memtest86+ -al nézném.
Némileg időrabló a dolog...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7831) szasanyi válasza wwenigma (#7825) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó felvetés, amire én is gondoltam. Sajnos nem rendelkezek olyan eszközzel így nem tudom ellenőrizni. Egyébként nem csak az IDLE órajel zavart, hanem a magas IDLE Core VID is (nem hiszem, hogy a kettő együtt nem okoz fölöslegeses fogyasztás, és biztosan okoz fölösleges hőtermelést).
AMD chipsettel nem volt lehetőség arra, amire anélkül van, amit megintcsak nem értek (van Ryzen Power Sever mód és ott sem volt látható energia gardálkodási profil).

propetya85: szinte minden alapértemezett (AUTO) beállításon van, kivéve az RAM A-XMP prifilt, ErP-t és az említett Cool' n" quiet -et (PPC Adjustmenrt - PState 0).
"A load alatti pontszám viszont átlagon aluli sztem..." - ez alatt a CB 20 referencia pontszámtól -50 ponttal eltérő értéket érted? Ez jelentős különbség? Máshogyan fogalmazva: ezt az értéket minden CPU hozza default BIOS beállításokkal?

(#7832) Malibutomi válasza szasanyi (#7831) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem tudom kerdeztek-e mar, de mivel nezed az orajelet?
Mert csak a Ryzen Master mutatja rendesen az idle orajelet

HWInfo nekem is azt mutatja hogy 3600, bemegyek Ryzen Masterbe es:

Nemreg volt hir rola hogy megkapjak a tobbi software keszitok is a lehetoseget az ilyen suru mintavetelezesre. Szoval nemsokara valoszinu azok is jol fogjak mutatni. De meg nem most

[ Szerkesztve ]

(#7833) mozso válasza Pro!Petya (#7767) üzenetére


mozso
senior tag

A 90-al elforgatott (goofy) XPX belső áramlásterelője neked most pont úgy áll, mint nekem az EK Velocity (regular) konfigban.

EK velocity regular:

XPX goofy:

Chiplet nézet EK velocity regular:

Chiplet nézet XPX goofy:

Én ugyan nem játszottam a forgatással, de az EKWB szerint a Velocity nem érzékeny a forgatásra AMD 3900X esetén: [link]

Ha így van, ha nincs...én szét nem szedem, hogy leteszteljem. :-)

(#7834) Timer


Timer
veterán

Srácok, érdekes dolgot vettem észre. Csak néhány szóban, emlékeztetőképp leírom, hogy akit érdekel, képben legyen. Asus B450-F Gaming, Ryzen 3600, plusz 4*8 GB CORSAIR LPX 3000CL15.

Első és második BIOS verzióval XMP profilon 3000 Mhz-en mentek a RAM-ok, aztán valami történt. Egészen a legutóbbi verzióig (2801) nem ment az XMP, sőt, kábé semmi az alap 2133 Mhz-en túl. Az utolsó UEFI-nél viszont az ErP bekapcsolásával, valamint az ECC kikapcsolásával cold bootból már elindult XMP órajelen a rendszer, ellenben az újraindításba még mindig belefagyott. A legutóbbi Windows Update és chipset driver telepítése (vagy valamelyik ezek közül) viszont ezt is megoldotta.

Jelenleg végre (a júliusi vásárlás óta tulajdonképpen most másodjára) rendben működik a rendszer. Örömmel látom, hogy fejleszt mindenki, mert végső soron csak eredményes volt a munka. Ha valakinek coldboot problémája van, kapcsolja ki az ECC-t es kapcsolja be az ErP-t, ha pedig a restart fekteti ki a gépet, próbáljon meg chipset drivert és Windowst frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7835) arabus válasza Krisz0418 (#7827) üzenetére


arabus
addikt

Soc voltage-t kár babrálni ha elfogyott a ram nem fog többet menni.
Alapon kezeli 5000-ig minimum olyan neked meg nem lesz.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7836) arnoldito válasza arabus (#7835) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ez a saját ram beállításod? Nem kevesek az értékek? :(

(#7837) szasanyi válasza Malibutomi (#7832) üzenetére


szasanyi
félisten

Érdekes, ezt még senki sem említette pedig csak HWInfo64-ra alapoztam (amit be is tettem). Feltettem (először a chipset driver mert anélkül nem megy) de az IDLE órajelet ez nem mutatja csak a Peak-et (ami nálam 14xx-16xxMhz nem 5xx mint nálad).

(#7838) Archttila válasza Pro!Petya (#7819) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem alap hogy az adott ramfreki/timingot kitesztelem maximálisan, átfógóan több programmal is

Ez nálam is így van sőt! ilyenkor hetekig nyúzok egy beállítást mire a végén rábököm a stabil plecsnit.
Közben ez lett a vége: (de este még ránézek az általad linkelt táblázat szerinti értékekre)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7839) Malibutomi válasza szasanyi (#7837) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megtalaltam Szeptember 30-i hir hogy kiadtak az SDK-t
Szoval nemsokara az uj verziok atobbi szoftwerbol is mutatni fognak mindent.[link]

(#7840) wwenigma válasza szasanyi (#7831) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor lelovom a poént, majdnem mérési hiba-kulonbseg mérhető csak, mert alszanak a magok. Ryzen master mutatja. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7841) szasanyi válasza Malibutomi (#7839) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, köszi! :R

wwenigma: igen, úgy tűnik. De jó lett volna, ha ezt korábban megemlíti vki és nem kínlódok ennyit. Szerintem így marad a cucc, mert minden másis (BIOS Flash Back, Game Mode, sebesség, stb.) kifogástalanul működik. :)

(#7842) snecy20 válasza arabus (#7835) üzenetére


snecy20
veterán

Ezek nagyon hurka eredmények, de ha csak ilyen időzítésekkel tudod a 4266-ot, akkor nem érdemes a dolgot erőltetni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7843) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello tagok.
Most hétvégén én is beleugrottam a ryzenbe, egy 3600-zal, asus b450-f lappal és 2x8gb 3200-tes corsair lpx rammal.
Próbáltam állítgatni, 3133mhz az esetek nagy részében elindul, de pl egy újraindítás után nem hajlandó. Kikapcs bekapcs azt megint jó. Jelenleg 3000mhz-t tesztelgetem cl 14-gyen.ramnak 1,45V-ot adtam.
Ehhez nem használtam DRAM calculatort, nagyrésze auto, csak az első pár értéket próbálgattam.Megbízható ez a progi?
Más: Prociból 4,3Ghz jött ki maximum, szóval nem egy golden chip.Viszont üresjáratban nem veszi vissza a feszt, erre van valami megoldás? Power planok nem segítettek.

V6

(#7844) Locutus válasza M0ng00se (#7843) üzenetére


Locutus
veterán

Nem annyira értem mit csinálsz... 3200-as ramokat vettél, de nem mennek 3200-on se?
1.45V elég sok, főleg hogy az LPX-nek nincs túl nagy hűtőbordája sem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7845) M0ng00se válasza Locutus (#7844) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

3200-n nem tudtam életet lehelni bele sehogyan sem.

V6

(#7846) nejad válasza M0ng00se (#7845) üzenetére


nejad
aktív tag

(#7834) görgess erre a hozzászólásra hátha segít

(#7847) arabus válasza snecy20 (#7842) üzenetére


arabus
addikt

Nem idözitésröl volt szo.
Hurka nemnhurka neked ez nem megy kolléga.
Azt hogy meg hogy majd én tudom. :DD

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7848) RECSKA válasza arabus (#7847) üzenetére


RECSKA
veterán

van baj... :DDD :C

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7849) snecy20 válasza arabus (#7847) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig ez lófing, nyugodtan elhiheted. A többiek ennél jobb értékeket tudnának mutatni sima 3000Mhz-es RAM-okkal. De akár nézelődhetsz a #7838 -as posztban is, hogy minek mennyit kellene mutatnia.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7850) arabus válasza snecy20 (#7849) üzenetére


arabus
addikt

Soc feszröl volt szó.
Én meg a tiedet látnám szivesebben.
Sati tollával könnyü ékeskedni!

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.