Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Create. válasza Mosqu!to (#8499) üzenetére


Create.
Topikgazda

A proci nem bír többet, nem a táp lesz a gond. A tápnak kb 2/3-át használnád még oc-val is.
ès igen a maxok már alapból kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#8502) Steven válasza 'FCs (#8492) üzenetére


Steven
addikt

remélem van leveled meg papírod ahol konkrétan le írtad hogy te sérülésmentesen adtad át és ők így vették át.

Msi tulajoknak meg:

[link]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8503) Steven


Steven
addikt

Here’s the test of MEG X570 GODLIKE with Ryzen5 3600 and 2x 8GB memory. Compared to previous 1.0.0.3 ABBA version, the boot speed entering into BIOS is faster by 20%.

Gondolom akkor mindenkinél gyorsul.... ;]

The latest 1.0.0.4 Patch B BIOS (SMU v46.54) comes with a massive improvement at all points concerning debugs and optimization for the previous version. There is a loooooooooong list regarding improvements and amendments. The most attractive one to me is optimized system boot up procedure that allows us to shorten boot time and less waiting.

Kár hogy nincs lista megnézném...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8504) Create. válasza Steven (#8503) üzenetére


Create.
Topikgazda

gondolom állandóan ki-be kapcsolgatod a gépet. :U

(#8505) Locutus válasza Create. (#8504) üzenetére


Locutus
veterán

Napi 8 újraindítással akár 1 percet is meg lehet spórolni :)
Képzeld el pl a Pénztáros Lőrincnek ez mennyi pénzt jelent :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8506) jokeph válasza Locutus (#8505) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezért van nálam bekapcsolva az alvó mód 15 perc tétlenség után. :)
Egér/billentyűre visszakapcsolás teljesen kb. 5 sec. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8507) Locutus válasza jokeph (#8506) üzenetére


Locutus
veterán

Én annyit se vagyok hajlandó várni, sose kapcsolom ki :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8508) Steven válasza Create. (#8504) üzenetére


Steven
addikt

érzem az ironiat ... te meg gondolom olvasod a forumot ,hogy sokan panaszkodtak a betoltesi idore... :U

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8509) Create. válasza Steven (#8508) üzenetére


Create.
Topikgazda

Igen, és gondolom mindegyik csontig rágja az ujját emiatt. Ha annyira nem akarok töltésidőt ki se kapcsolom. Szerintem ezeken a pár másodperceken rugózni, ami egy nap megtörténik. Én kb megnyomom a gombot, elmegyek 4métert, iszok 1pohár vizet, mire visszaérek használhatom is. Mert mondjuk akik munkára használják és egy adott feladatnál kis intervallumokban kijön már pár mp, azt megértem. De ezt? 1nap lehet 1x kapcsolod be.

[ Szerkesztve ]

(#8510) weri válasza Create. (#8509) üzenetére


weri
senior tag

Engem se zavar, bar nem is tolt be lassan :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#8511) Create. válasza weri (#8510) üzenetére


Create.
Topikgazda

Hozzá teszem a fast boot ki van kapcsolva nálam.

(#8512) weri válasza Create. (#8511) üzenetére


weri
senior tag

Nekem 6600k-s gephez kepest sincs nagy kulombseg boot idoben. Ha meg ujrainditast nyomok windows-bol akkor ugyan azt kapom :d
Stoppert meg nem nyomogatom kozbe :D

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#8513) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok!
Van itt valaki, aki B350-el használja a 3-as Zent? Rendeltem egy 3600x-et, de nem tudom, hogy fog-e hibamentesen működni a deszkámmal? A honlapjukon van hozzá frissített BIOS.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#8514) CPT.Pirk válasza 용 Bob (#8513) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én majd fogok hamarosan. Ha lefrissíted a bioszt még a meglévő procival, akkor menni fog az új is benne.

Hivatalosan kiadott támogatás van az új procikra (ami egyébként Zen2), természetesen menniük kell probléma nélkül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8515) gabro0


gabro0
őstag

MSI laposokhoz szólok, próbálta valaki az Ubuntu 19.10-et Nvidia driverrel? Nekem megakad a bejelentkező képernyőnél és nem hajlandó belépni. Korábban akkor csinált ilyet a gép még Intellel, ha a secure boot be volt kapcsolva. Megnéztem most hogy áll, hát úgy ahogy kell, tehát kikapcsolt állapotban van. Valakinek ötlet mi lehet a gond? :F

A TTY-be be tudok lépni, egyébként, de az is bugos, mert bejön a GUI a TTY fölé. Ilyet se láttam még, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#8516) hfeco01 válasza 용 Bob (#8513) üzenetére


hfeco01
tag

Asus RogStrix B350-ben 3600x-es probléma nélkül megy. A memória Corsair Dominator Platinum RGB 3200C16-os, 3600MHz-en megy 18 19 19 39-es időzítéssel. Nem a legjobb de nem kínlódok vele. Elmegy 4000-en is de 3600 MHz után nő a késleltetés ami így sem a legjobb de legalább stabil.

(#8517) KillBorn válasza 용 Bob (#8513) üzenetére


KillBorn
senior tag

Én (is) pont egy 1600X-ről váltottam nemrég 3600X-re. Ezzel hajtom a lapot, hibátlan. Szerintem kifejezetten rosszak a jelenleg letölthető hivatalos (béta) MSI biosok :D De jön novemberben a 1.0.0.4 konkrétan mindenre amilyük van. Szerintem azt hegesztik gőzerővel. MSi Gaming redditen hónapok óta megy a savazás, de már jobb a hangulat mint nyáron volt.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#8518) jokeph


jokeph
nagyúr

Kíváncsi vagyok, mit fog virítani az R5 3600X az Asus ROG CROSSHAIR VI EXTREME lapban. :U
Ha igaz, jövő hét kedd/szerdán már a kezemben lesz.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8519) snecy20 válasza jokeph (#8518) üzenetére


snecy20
veterán

Ha jól saccolok akkor nagyjából ugyanazt, mint a többi ~ x százezer felhasználónál. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8520) Create.


Create.
Topikgazda

Most amúgy mi az állás 3600 és 3600x közt? Van értelme venni az x-est? Mugen 5rev.b mellett.

(#8521) Create. válasza Steven (#8503) üzenetére


Create.
Topikgazda

Megnéztem mennyi a bootidőm, fast boot nélkül 23.13mp, ultra fast boottal 11:73, abba biossal, egyből tudom is használni a wint. De nekem előtte se volt gyorsabb szerintem. Én nem gondolnám, hogy előtte gyorsabb volt. De már meg nem tudok visszalépni a biosba. 😀

[ Szerkesztve ]

(#8522) Create. válasza Create. (#8521) üzenetére


Create.
Topikgazda

Shift+klikk az újraindításra és uefi beállítás módosítását kiválasztva bejutottam a biosba😀

(#8523) RECSKA válasza Create. (#8521) üzenetére


RECSKA
veterán

a fastboot lenyegeben ezt csinalja...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8524) RECSKA válasza jokeph (#8518) üzenetére


RECSKA
veterán

igaz csak sima 3600, de az pl. jobban ment a 25eFtos b450 pro4ben, mint a 130eFtos PGX-ben... ( Fclk 1933at tudott a b450...)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8525) arnoldito válasza jokeph (#8518) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nekem Rog C6HE van, meg 3600X. Új biossal megy ahogy kell. :)

(#8526) Steven válasza Create. (#8521) üzenetére


Steven
addikt

nekem cmos törlés után konrkétan majd egy perc... az elején azt hittem szar a lap..... aztán egyszer csak adott képet... van egy intel asrock gép be állítva szervernek pároméknál ... az konkrétan bekapcsolod és megy ... valakinek számít valakinek nem...
Én minden fejlesztésnek örülök főleg ,hogy nálam random megy az fsb is hol 100 hol 98 hol 99... atom bugos a biosom ,ha tényleg több mint 100 bugot javítanak én epekedve várom...

400 sorozat asrockba még az abba biost sem kapta meg

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8527) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Van köztünk olyan, aki Ryzen 5 3600-at egy Noctua U14S hűtővel hűt? Berendeltem egyet, kíváncsi leszek, mit tud a Pure Rock után. Mondjuk csalok egy picit, mert egy 2. ugyanolyan ventit is berendeltem, just to be sure ;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8528) Locutus válasza Steven (#8526) üzenetére


Locutus
veterán

Nem mintha 4375-ről 4400-ra még akkora ugrást jelentene az ABBA :)
Úgy tűnik nem is jön ABBA ráadásul, hanem egyből 1.0.0.4-et tesztelnek ASRockék.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8529) Locutus válasza HoaryFox (#8527) üzenetére


Locutus
veterán

A második ventit nyugodtan mondd vissza.
Ezek a procik kb ugyanúgy melegszenek kis és nagy hűtővel is, nem fogsz elérni különösebb javulást. Max hangerőben, ha cserébe mindkét ventit visszább veszed.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8530) Archttila válasza jokeph (#8430) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Koszi a tippet! Hetfon fogom feladni az Asus lapomat, de emberek amiket itt eddig leirtatok a szervizukrol az nem semmi.:)
Akkor ez a max amit tehetek:
Szepen korbefotozom, videot keszitek a becsomagolasrol, illetve torekenykent adom fel postan.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8531) jokeph válasza RECSKA (#8524) üzenetére


jokeph
nagyúr

Most egy B450 Pro 4-ben csücsül az R5 3600X, de megjegyezném, hogy az X470-es Giga Aorus Gaming 7-ben jobban ment. :D
Abba minden magon kifeküdt 4400-ra, itt meg 2 magon megy ki 4300-ig, a többin 4200-4300 között (kevés magot terhel a játékom).
Egyik lapban se állogattam semmit, azon kívül hogy XFR+PBO enabled, meg FCLK=UCLK 1600 MHZ, 3200 CL16.

(#8525) arnoldito: :R

A ROG Crosshair Extreme többek között azért is tetszett meg, mert:
2 db M2 slot 3.0 x4 bekötéssel+8 SATA port, és nem a SATA portokból tilt le az M2_2 használata, hanem az X8-as slotot tiltja (2. x16-os fizikai slot), ez nekem semmit se számít, nem használok Crossfire-t/SLI-t. :D
Illetve, meghagyták az AM3-as hűtőkkel való kompatibilitást (meg vannak a lapon a szükséges furatok hozzá), így fel tudom tenni a játékvizemet illetve bármelyik BeQuiet! hűtőmmet is. :)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8532) Steven válasza Locutus (#8528) üzenetére


Steven
addikt

Nálam 4400 max boost 4500 helyett vagy 4375 mivel fsb -t is random állítja a lap! Hol 98-99-100 a ram meg emiatt 3600 helyett 3580 stb... ha már fizettem érte .. igen én örülni fogok ha tudja.... akár nagy ugrás akár nem, de jobb érzés tudni hogy azt kapom amiért fizettem

@sati : időbélyegzőt ne felejtsd el :)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8533) HoaryFox válasza Locutus (#8529) üzenetére


HoaryFox
őstag

Igen, azért (is) rendeltem egy másodikat, hogy szép halkan duruzsolva egymást segítve hűtsenek :K

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#8534) 'FCs válasza szasanyi (#8494) üzenetére


'FCs
csendes tag

Köszi, szerintem az alza részéről ez a kifárasztásról szól, nem igazán tudom elképzelni, hogy erre a papírra mi lesz a válaszuk:

[kép]

én eléggé védhetetlennek érzem a helyzetüket, lehet ez a céges policy, mondván ha 100-ból egy ember megunja, akkor már nyert ügyük van. hétfőn elindítom a dolgot a békéltetőnél.

(#8535) 'FCs


'FCs
csendes tag

kicsit olvasgattam és lehet, hogy szívás lesz a dologból. az én cuccom számláján a cseh alza az eladó és a békéltető testület feketelistáján ott a cseh alza, mint együtt nem működő cég. az alza.hu-t hiába írom be panaszolt vállalkozásnak, jöhetnek azzal, hogy nekik semmi közük az egészhez, nem is ők adták el. hmm..

(#8536) Steven


Steven
addikt

Szerintem nem működhetnek Magyarország on ha igy lenne

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8537) Compika válasza 'FCs (#8535) üzenetére


Compika
aktív tag

Nemrég én is így jártam egy MSI Z370-es lappal, nem alzától volt de ugyan ezt akarták eljátszani velem, hibás lett a lan port, sértetlenül vissza küldtem de 1 hónap elteltével jött a válasz hogy fizikai sérülés miatt nem cserélik.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8538) Puma K válasza 'FCs (#8535) üzenetére


Puma K
veterán

Jól látod.
Az Alza amikor kiállít egy számlát akkor az cseh és magyar nyelvű...

"...a békéltető testület feketelistáján ott a cseh alza, mint együtt nem működő cég."

Nesze nekünk EU.

Ilyenkor éri meg elgondolkodni azon, hogy inkább egy hazai cégnél kellett volna otthagyni a pénzt ami a hazai gazdaságnak több szempontból jobb és neked mint vásárlónak szintén.

Ha valamit éppen venni akarok a gépbe-géphez, akkor itt megyek egy kört az arukereso.hu-n felül saját erőből:

- Aqua Computer
- Oázis Computer
- Rufusz Computer
- (Merlin hardver)

Aztán a maradékon:

- Bluechip
- Compker
- Bestmarkt
- iPon

A hazaiak között pedig azt is nézem az áron felül, hogy melyik cégnél mennyi garanciaidőt írnak az adott termékre... mert egy ideje ezzel is szórakoznak adott boltoknál. Amit persze ráfoghatnak arra, hogy elírás történt a termék adatlapjánál a webshopban...

Ha pedig a fentiek közül egyiknél sincs akkor:

- caseking.de
- overclockers.co.uk (a caseking.de-hez tartoznak)
- amazon
- ebay
- alza

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8539) Stigma.HC válasza Puma K (#8538) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Pont ezek miatt nem merek alzatól se venni egy ideje.

Most nemrégiben volt két garanciális ügyintézésem iponnal amit intéztem munkatársamnak, egész pozitívan csalódtam.
Egy hibás tápegységet szó nélkül cseréltek. Volt egy memóriamodul amire írták, hogy fizikai sérülés van rajta, fotó jött és valóban, kondi le volt törve, saját fotónkon is ott volt. De tovább küldték és elfogadták így is, csere lett belőle pár napon belül.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#8540) L4mie válasza Stigma.HC (#8539) üzenetére


L4mie
veterán

Hát az ipon is inkább a trágya szintű garanciális ügyintézésről és összevissza szürkézett árakról/vicces garancia hosszokról híres manapság, szóval jó olvasni némi pozitívat is.
Ha magyar bolt akkor nekem is a vizes meg a sivatagos az eddig! csalódás mentes.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8541) szasanyi válasza Archttila (#8530) üzenetére


szasanyi
félisten

Pontosan. Csak olyan képek is készüljenek, ahol közelebbről jól látszik a lap éle/sarka is valamint minden csatlakozó, tüske mert így nem mondhatják, hogy elhajlottan küldted vissza. És a fotón legyenek geo és idő adatok! Egyébként hova garis?

(#8542) Timer válasza Puma K (#8538) üzenetére


Timer
veterán

Ipont maximum céges beszerzésre ajánlom, mert egyszerűen botrány, amit a garanciáztatás kapcsán művelnek. Jók az áraik, de néha hónapokig nem történik semmi, ha a saját alkatrészem lenne, tombolnék, így csak szimplán idegesítő. 7 éve vásárolunk tőlük céges szinten, szerintem 30-40 millió között biztosan költöttünk már, de normális gariztatásunk talán ha egy-kettő volt a tucatnyi eset között... Olyan is megesett, hogy a szervizes a munkalapon keresztül oktatott ki... :)

Rufusz és PCX jóval korrektebbek, 220volt szintén rugalmasan állt a feladathoz. Alzánál csak elkezdtem a folyamatot, végül nem küldtem vissza a lapot, de addig korrektnek tűnt a dolog, igaz, elég lassan reagálnak. Sajnálatos, hogy a Kolléga így járt velük, ez azért nem vet túl jó fényt rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#8543) szasanyi


szasanyi
félisten

ASRock X470 Taichi lapot használ vki? Nem az Ultimate érdekel, mert ez már 65k-től elérhető, ami határeset nálam szóval ennyi ért jó választás lenne 3700X alá? Persze jövőállóság tekintetében nem sok tudható, és 68k-ért Vagy X570 Elit csak hát az egy puritán, nagyon egyszerű lap aminél többet várok olyan áron. Vélemények?

(#8544) Lukitomi válasza szasanyi (#8543) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Szia!
Nekem X470 Taichi van már régóta, 3700X megy benne.
A legújabb biost most dobtam fel rá, nem találom búgosnak, memók 3733-on mennek számológép által fast presettel, kivéve az első cl szám.
Ez 14 helyett 16, 1.38V-al és 0.9875V soc-vel, eddig rendben üzemel.
M.2 ssd-vel megy, illetve 3 hdd és egy blu-ray iró+2db hdd dokkoló van rákötve.
24 órás terhelésen (konvertátás) 70 fok körül van a 69 fok körül van az átlaghőfok 4080MHz átlagfreki mellett, -0.056V offsettel, 4400-ig boostol egy-egy mag.

[ Szerkesztve ]

(#8545) szasanyi válasza Lukitomi (#8544) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek, koszi! Sebesseggel meg vagy elegedve? Nem a tesztprogramokra gondolok hanem erzetre, amikor klikkelsz ide-oda (ablak, program nyilasi sebesseg) BOOT ido, stb.?

(#8546) Lukitomi válasza szasanyi (#8545) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Teljesen rendben van, fast boottal 13 másodperc a windows.
Miinden azonnal reagál, konvertálás alatt érezhető picit lassabbnak, de közel 100% terhelés mellett ez érthető is, de akkor is csak minimálisan lustább.

(#8547) Archttila válasza szasanyi (#8541) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A konzolvilagba garis.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8548) 'FCs válasza Compika (#8537) üzenetére


'FCs
csendes tag

és mi lett a vége?

(#8549) 'FCs válasza Steven (#8536) üzenetére


'FCs
csendes tag

lehet jogilag úgy és addig csavarni a dolgot, hogy elmenjen a kedved a dologtól. az az érdekes, hogy rákeresve a témára több ehhez hasonló sztorit is találtam a neten, vagyis egy mechanikai sérülés magyarázat általános náluk. legtöbbször nem tudsz mit csinálni, mert általában postán küldik vissza a rossz cuccokat, az én esetemben az a plusz, hogy személyesen lett bevíve és még így is ezzel próbálkoznak.

(#8550) wwenigma válasza 'FCs (#8535) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én ugy mennék neki hogy az az anyacég és te gyakorlatilag az Alza.hu Kft.-nél vásároltál ami az alza.hu-t üzemelteti attol fuggetlenul hogy a szamlat a kinti allitotta ki. A jogszabalyok szerint az felel a termékért aki eladta neked és nem küldhet tovabb, tehat pl. a Mediamarkt esetén a Mediamarkt-ba viszed es intezi neked a Samsung cuccod ügyét, nem kuldhetnek a Samsung szervizbe.

Te leadtad az Alza.hu Kft-nél ezzel ezt nem is vitathatjak mert átvették tehát az Alza.hu Kft-re kell ráhúzni a vizes lepedőt. Ugyanakkor elismerték hogy sérülésmentesen vették át, majd fizikai hibával küldték vissza igy a rosszhiszeműség is fennáll mert az átvett sérülésmentes terméken fizikai hibát okoztak hogy így elkerülhessék a garanciális javitast.

Egyebkent csak a sarkát cseszték össze?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.