Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) M0ng00se válasza SEMY (#7948) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

De akk hova tunt a bios? Eddig ment a procival..

V6

(#7952) stfreddy válasza Gróf... (#7926) üzenetére

[link]

For example, a 120W heatload at a chip-size of 74mm² results in a heat-density of 1.62W/mm², whereas the same heatload on an older Ryzen processor with a chip-size of 212mm² gives a heat-density of just 0.57W/mm².

A noctua is hülyeséget állít?

[ Szerkesztve ]

(#7953) mozso válasza fudi2002 (#7950) üzenetére


mozso
senior tag

Nem változtattam semmi mást az SoC feszültségen kívül, azonos BIOS és minden más. Csak lelassítottam a ventilátorokat picit, de az nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#7954) fudi2002 válasza mozso (#7953) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkor nekem lehet a Noctua limitálja a dolgokat. Mert koppra ugyanazt hozza, kb 1.01-1.09-ig próbáltam. Bár nekem 4600-at is ritkán mutat a hwinfo. 4625-t meg soha.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7955) Malibutomi válasza SzlobiG (#7939) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen. Ezek siman mennek 3600 vagy feljebb is.

Nekem is ilyen van csak 2x16-os.
Beraktam, atallitottam 3200CL16-rol 3600CL16-ra es 1.4 V-ra azota szalad.

Micron E-die chipek nagyon jol huzhatoak.

[ Szerkesztve ]

(#7956) nejad válasza M0ng00se (#7947) üzenetére


nejad
aktív tag

mit csináltál a biosban frissítetted?

(#7957) -FreaK- válasza SzlobiG (#7943) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem jó ez a teszt, amit beraktál, nem sok mindent tesztelnek.
Ryzen 3000-nél a legjobban a másodlagos időzítések csökkentésével tudsz nyerni, mégpedig szokatlanul sokat. A b-die ebben a legjobb, de van persze más is. A lényeg, hogy a sub timing tuningal annál jobb teljesítményt tudsz elérni, minél feszesebbre tudod állítani őket.

Pár napja jött ki Buildzoid ram ajánló videója, ebben is sok hasznos infó van. Kicsit hosszú, de az első kommentben ott a time link az adott részhez, ami téged érdekelhet.
Most nézegetem, hogy nálunk mi és mennyiért kapható, hát itt azért érdemes több minden megnézni, mert van ami nálunk nagyon sokkal drágább mint ami árat ő néz.
A Patriotok viszont egész jónak tűnnek (itt is volt róluk már szó), még árban is.
Itt van pl. ez, b-die, abból egy kicsit jobb minőség (itt is van ugye jobb/rosszabb) , viszonylag drága, de még nem vészes: Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 4000MHz PVS416G400C9K ~38k Huf

De leginkább check a videót:
Buildzoid's list of noteworthy 4x8GB, 2x16GB and 2x8GB DDR4 kits

[ Szerkesztve ]

(#7958) Malibutomi válasza -FreaK- (#7957) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

O is azt mondja hogy ha nem felsz kezzel beallitani, akkor a Crucial a legjobb vetel :)
Amin meglepodtem azt mondta ha ugyesek (es szerencsesek vagyunkj a Micron E-die chippek fel tudnak menni 4400-ig! idozitesben nem olyan jok mint a B-die, de nagyon magas frekiket mennek.
Azt tudtam hogy huzhatok, de mikor azt mondta hogy mid to low 4000 is fairly easy for these... :)

Lehet megnezem meddig birjak az enyemek :D

[ Szerkesztve ]

(#7959) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ujabb beallitas proba:

PBO: Advanced
PBO LIMITS: MOTHERBOARD
SCALAR: 5X
MAX CPU BOOST OVERDRIVE +100MHz

Eredmeny 4166 all core boost Cinebench alatt

Amig a PBO limitek nincsenek atallitva a BIOS-ban addig nem boostol addig a proci amig tudna.

(#7960) weri válasza Malibutomi (#7959) üzenetére


weri
senior tag

Ha jo chipet fogtal ki, akkor ha kisebbre allitod a scalar-t magasabbra is boostolhat akar :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#7961) M0ng00se válasza nejad (#7956) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Cpu orajelet, es feszultseget allitottam.

V6

(#7962) fasyrt válasza Malibutomi (#7955) üzenetére


fasyrt
őstag

Én egyelőre kínlódom a 2x16-os Ballistrix-szal. 3600c16 a dram calculator szerint, de nem hajlandó a memtest hiba nélkül lefutni.
V2, safe preset, 1,398v. Majd ma éjjel megpróbálom magasabb feszültséggel.

MSI B450 Bazooka plus + 3700x

(#7963) RECSKA válasza fasyrt (#7962) üzenetére


RECSKA
veterán

ha mar ram tuning, kinaljatok meg fesszel. Kizarna sokmindent. Ha 1.5el lemegy a memteszt, akkor keves neki a fesz, csokkenteni kell addig mig nem hibazik, majd egy pici vissza es kesz.

ellenben ha 1.5el is hibazik, akkor nem ram.

nalam 1 evig kapott 1.6voltot, levegovel a bdie, es semmi baja... a 16-20nanos ramnak nem karos annyira az 1.5V, mint a 7nanos ryzennek az 1.45 XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7964) Locutus válasza RECSKA (#7963) üzenetére


Locutus
veterán

Ennyi erővel ennyit a 7nm felesleges kergetéséről :)

Az hogy az 1.45V mennyit árt a ryzennek, ugyanúgy csak urban legend, minthogy a 16-20nm-es ramnak mi árt, meg mi nem...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7965) Bossp válasza Locutus (#7964) üzenetére


Bossp
addikt

Amit egeszsegesen le tudsz huteni az nem art:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7966) Locutus válasza Bossp (#7965) üzenetére


Locutus
veterán

És mi az egészséges? Erről sincs senkinek infó, csak a találgatások.

Buildzoid tesztelte a micron e-dieokat pl hajszárítóval 80 fokon se lettek instabilak. Én viszont 24/7-re nem szeretem 60 fok fölé tolni őket, szóval nem adok nekik 1.4V-nál többet.

Az összes ilyen paraméter relatív. Sőt, ha valakinek megkotlik egy év alatt a ramja, vagy a procija, arra se fogod tudni biztosan rámondani, hogy ez most a feszültség, vagy a hőmérséklet miatt volt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7967) Malibutomi válasza fasyrt (#7962) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En nem irtam at mas erteket csak felnyomtam a szorzot 36-ra es a feszt 1.4V-ra, minden mas maradt eredeti.
X570 Aorus Elite-ben

[ Szerkesztve ]

(#7968) koko52 válasza Bossp (#7965) üzenetére


koko52
veterán

Hát azért nem szabad túlzásokba esni az elektronmigráció miatt. DDR4 szerintem 1.5V nyugodtan mehet, rövid ideig (1-2év) 1.6-2.0v utána el kell adni :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7969) Locutus válasza Malibutomi (#7967) üzenetére


Locutus
veterán

És ez mit jelent nálad subtimingokban?
Nekem is 3600cl16-on mennek 1.4V mellett, de rengeteg más értéket is átírtam. Na nem azért mert kellett, hanem mert a ryzen dram calculator ezt ajánlotta...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7970) Malibutomi válasza Locutus (#7969) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez a gyarija

(#7971) Locutus válasza Malibutomi (#7970) üzenetére


Locutus
veterán

Nem ezekre gondoltam, hanem a 45 féle subtiming, ellenállás, stb beállításra :)
Meg pl geardown mode engedélyezve van e.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7972) RECSKA válasza koko52 (#7968) üzenetére


RECSKA
veterán

az igazsag az, hogy amugy annyira sokat nem szamit... inteles konfigba volt a bdie, 1.6V 4333c16 mellett, de igazabol csak benchek alatt jott ki, jatek alatt erezhetoen nem volt gyorsabb a safe 1.5V 3800c14tol...

csakhat rontja az osszkepet hogy nincs szenne huzva... ez a bajom az uj rizsekkel is. Elvegzi az OC-t helyettem XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7973) -FreaK- válasza Malibutomi (#7958) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha javasolhatok: ne az órajelet próbáld feljebb vinni, mert úgy az optimális, ha az fclk-val 1:1-ben a ram órajel, amit 1800-1900 körül tudnak maximum stabilan tartani, így a ram órajel is maxolódik 3600-3800-nál. Az órajel emelésnél többet hoz az időzítések feszesebbre vétele, de ezt macera lehet jól belőni, Typhoon burner+dram calculator, és akkor a dobott értékeket kell tesztelgetni.

(#7974) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Uj HWinfo béta: [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7975) Malibutomi válasza -FreaK- (#7973) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem igazan akarom sem az orajelet feljebb vinni mert tudom hogy ez az optimalis, sem a ram timingokat buzeralni mert nincs idom meg energiam egy napig biost resetelgetni par % miatt

A subtimingokat meg nem neztem mert mint mondtam nem allitottam semmit igazan

[ Szerkesztve ]

(#7976) Bossp válasza Locutus (#7966) üzenetére


Bossp
addikt

Valtozo. Annyi hogy ryzen minel melegebb annal nagyobb feszt ker azonosnorajelen. Szoval pl ugyan annyinfesszel orajelen 70Cn meg stabil de 80Cn mar elhasal. Meg kell talalni az arany kozeputat:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7977) Locutus válasza Bossp (#7976) üzenetére


Locutus
veterán

Mi hasal el 80C-n, mi van?
Betolom aida stress tesztet cpu+fpu+cache, azonnal 80 fokon van, és stabilan ott is marad. A feszt és órajelet a proci magának szabályozza, ha 1.45v-ot lát jónak, annyit ad neki. Semmi nem hasal el sehova...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7978) CPT.Pirk válasza Bossp (#7976) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha 80 fokon elhasal, akkor az 70-en se stabil.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7979) -FreaK- válasza Malibutomi (#7975) üzenetére


-FreaK-
veterán

Értelek. Nekem is ez az egyik nagy problémám az AMD vagy Intel döntésnél. Tudom, hogy xmp-vel is tök jól fut, meg nagy előrelépés lesz, de ott lenne benne még 15-20% kinyerhető teljesítmény min. fps-eknél, de ehhez napokat/heteket kéne rászánni a tuningolásra, amihez már se időm, se energiám. Biztos öregszem, fiatal koromban örültem mikor így tudtam bütykölni a gépet, ma már csak nyűg. Itt most azt tervezem, hogy az arany középutat választom, majd a karácsonyi szünetben rászánok egy napot mondjuk, amire be tudom lőni ez alatt stabilan, az marad.

(#7980) CPT.Pirk válasza -FreaK- (#7979) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az embernek van memtest86+ kéznél, akkor azért nem fog hetekig tartani. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7981) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Probabol megprobaltam csak a CL RAS CAS ertekeket lejjebb venni, meg orultem is hogy elindult a Win, aztan lattam CPU-Z-ben hogy a beirt ertekek helyett valami boduletes magasakat rakott be..hogy miert jo kerdes.

Valami 16-22-22-56-112 vagy ilyesmi :)

(#7982) -FreaK- válasza CPT.Pirk (#7980) üzenetére


-FreaK-
veterán

Úgy rémlik, hogy volt aki, írta, hogy memtest lefutott jól, de aztán valós alkalmazás alatt meg fagyott a gép. Lehet tévedek, és a memtest tökéletesen elegendő stabilitásteszt, de még akkor is: ha nincs szerencséd, és a dram calculátor által adott értékek nem stabilak, akkor jöhet a játék, hogy az egyik sub timing magasabbra->memtest; feszültség magasabbra->memtest; másik sub timing magasabbra->memtest stb..
Mivel jó sok változó van ezért ez eltarthat egy darabig.

Mondjuk ez még csak az elmélet részemről, mert tapasztalatom még nincs benne :B

(#7983) Locutus válasza Malibutomi (#7981) üzenetére


Locutus
veterán

És így hogy a többi maréknyi paramétert auton hagytad, nem tököl túl sokat a lapod a bootolással?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7984) fasyrt válasza -FreaK- (#7982) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem vesz el sok időt az életedből, csak sokáig tart (gépidő).
Este lefekvés előtt beállítom az új setupot, reggel örülünk vagy szomorkodunk. De egy pár hét móka biztos benne van. Persze a világ legnagyobb hülyesége, mert amire egy mai 3200-as nem jó, arra a 3600-os se lesz jó. De hát nem is lennék a ph-n regelve, ha a gyári megoldás nekünk megfelelne. ;] ;]

(#7985) RECSKA válasza -FreaK- (#7982) üzenetére


RECSKA
veterán

szerintem en irtam :)

de nem fagyott, hanem random restart. pedig memtest mehetett latastol vakulasig...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7986) Malibutomi válasza Locutus (#7983) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem. Pont ugyanaz mint mindig, 7-8 masodperc eltelik mire bejon az alaplap logo, aztan par masodperc es Win.

Az mondjuk erdekelne miert tolti a bios-t ilyen sokaig minden Ryzen lap

[ Szerkesztve ]

(#7987) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na vegre megugrottuk az 5K-t.
Pocsoltem meg a proci PBO-val de feljebb nem megy 4191-4166 amit tud allcore boostolni.

(#7988) wwenigma válasza Malibutomi (#7987) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha allcore órajel szamit akkor menj allcore manual oc-re. Egyebkent ez 4200-4175MHz csak az fsb nem fix 100 hanem 99,8, nem rossz eredmény.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7989) Malibutomi válasza wwenigma (#7988) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Annyira nem szamit, csak ki akartam hozni belole amit lehet...mielott hozzanyultam a PBO limitekhez csak 3950 korul ment all core CB alatt...+200MHz-et nyertem

(#7990) Steven


Steven
addikt

Erről van info hogy kb mennyi kéne mennnie all core , mennyi a normális (default) / cpu 3600/3700/3800?(nem találtam sehol )
Nálam 3800x 4125-4150 en megy úgy , hogy csak pbo-t engedélyeztem fsb meg 99 hiába állítom 100 ra , ram emiatt csak 3580 on megy. 101 fsb nél meg eltünik a raid aminek meg nyilván nem örülök ....

Bios az sima ABB asrockék nem szeretnek frissíteni ABBA ra elvileg 1.0.0.4 lesz egyből :(((

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7991) Ribi válasza Steven (#7990) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nincs ilyen meghatározás, csak hogy mennyi a minimum amin mennie kell.
Szilikon lotto és még másik x dolog miatt teljesen változó, hogy kinek mennyin megy.

(#7992) Locutus válasza Steven (#7990) üzenetére


Locutus
veterán

(de ez is csak pletyka)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7993) Malibutomi válasza Steven (#7990) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Erre irtam fentebb hogy nalam pl nem volt eleg az alap bekapcsolt PBO ugy 4000-ig sem ment all core. Mikor atallitottam a limiteket "motherboard"-ra lett +200MHz

(#7994) RECSKA válasza Steven (#7990) üzenetére


RECSKA
veterán

nalam abba van, phantom gaming x-en.

igy a 3600 sima jatek alatt 4125-4300 koze boostolgat.

abb biosszal 4050-4100 kozott ment. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7995) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Most neztem Star Citizen-el, 4225 all core, neha felugrik 4275-re is.

(#7996) weri válasza Malibutomi (#7995) üzenetére


weri
senior tag

Jah hat CB-be nekem is 4.1-2 korul megy. Jatekokba meg ugy mint amit most mutattal :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#7997) Steven válasza weri (#7996) üzenetére


Steven
addikt

Sejtésem szerint azért mert CB AVX et használ....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7998) gabro0


gabro0
őstag

A Ryzen 5 3600 gyári hűtője milyen hangos egy gyári Intel 3.gen hűtőhöz képest?
Csendes konfigot szeretnék, azért érdeklődöm érdemes-e valami custom megoldást ráfabrikálni.

(#7999) Krisz0418 válasza gabro0 (#7998) üzenetére


Krisz0418
őstag

2500rpm-en is halk, de nálam 70fok fölé is képes elmenni pár perc játék után. Én tervezek rá venni valami hűtőt

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#8000) gaborw


gaborw
tag

Nàlam a 3800X felmegy az összes mag 4400-ra. 1-2 mag meg 4550-4600 is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.