Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Kvg válasza szasanyi (#8450) üzenetére


Kvg
senior tag

Ne sértődj meg , de a hsz-ed ről ez jutott az eszembe :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#8452) Alpi. válasza szasanyi (#8450) üzenetére


Alpi.
addikt

72 fok ?? :U
#8302

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8453) kisbe88


kisbe88
csendes tag

Sziasztok!

Egy Ryzen 5 3600(X) és B450 Tomahawk MAX kombóját tervezem beszerezni, viszont kicsit elbizonytalanodtam a RAM-k terén.

Első körben ezeket néztem ki:
Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CMW16GX4M2Z3600C18
G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz F4-3600C18D-16GTZRX
Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/16

A cél az lenne, hogy az xmp profillal stabilan menjenek, már ha lehetséges :D
Valakinek van esetleg tapasztalata valamelyik általam felsorolt csodával, vagy tud jobbat ajánlani hasonló árban?

Előre is köszönöm!

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#8454) perfegor17


perfegor17
senior tag

ryzen 1700-ról váltottam 3700x-re ég és föld játékok alatt is. :)

(#8455) RECSKA válasza szasanyi (#8450) üzenetére


RECSKA
veterán

Mennyi várható el egy sima 3600-tól? 3300? 3400? Mennyit is kap egy 8700k? :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8456) SzlobiG válasza kisbe88 (#8453) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van az alaplap oldalán egy kompatibilitás csekkoló ott nézd meg tamogatva van-e a kinézett ram.

A Hyperx támogatva van én azt már megnéztem, na meg lesz tapasztalatom is vele hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#8457) Alpi. válasza RECSKA (#8455) üzenetére


Alpi.
addikt

Hát ezaz. Szvsz 200 pont különbség van 2133 vs 3200 mhz ram (1:1 if mellett, mivel igazabol az a lenyeg inkabb) mellett.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8458) CPT.Pirk válasza RECSKA (#8455) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tessék, CB20 eredményej:
8700K: [link] a jobb oldali képen. (gyári alapbeállításokban)
3600: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8459) RECSKA válasza CPT.Pirk (#8458) üzenetére


RECSKA
veterán

vagom, ezert is kerdeztem :)

az nem vilagos nekem, hogy miert nem eleg ez? 70k-ert ekkora tanc nincs mashol.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8460) Alpi. válasza CPT.Pirk (#8458) üzenetére


Alpi.
addikt

https://youtu.be/qleWcs9Lizk
Itt meg 3686. Semmi orajellel kapcsolatos dolog nincs allitva. Kis negativ offset, 3600 mhz ram es vizhutes. Itt nincs "elvarhato". Tobb dolog fuggvenye. Stock cooler vs jobb huto tobb 100 pont kulonbseget okoz. Nem a homerseklet csucs fog 15 fokkal modosulni, hanem a Cinebench kozbeni orajel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8461) CPT.Pirk válasza Alpi. (#8460) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezekkel tisztában vagyok. Csak a plusz összeg a jóféle 3600-as ramra és a vízhűtésre kitesz akkora összeget, amiből már 3700X-et vesz az ember. :)

RECSKA: nagyon jó ár/érték aránya van, de még én sem döntöttem el, hogy valamelyik 3600-as mellett maradjak, vagy vegyek-e 3700X-et. Tulajdonképpen egyedül a Stellaris alatt kevés a húzott 2600-as procim, de annak meg mindegy mit teszel alá, kevés lesz... Mondjuk szoktam kódot fordítani aminél jól jönne még az az extra 4 szál, szóval még mindig vacillálok. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8462) Alpi. válasza CPT.Pirk (#8461) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez nyilvanvalo plusz, nem is emiatt ment Neked a valasz csak arra akartam peldat vagy inkabb magyarazatot, hogy mit ertunk "elvart" alatt. Mert a 200 pont nagyon "konnyen" kijon.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8463) RECSKA válasza RECSKA (#8459) üzenetére


RECSKA
veterán

uj bios, stock kis levego huto silent profillal, pbo enable, cb20 : 3589 pont, 3900mhz ala ment a vegere. 4000en kezdett. Nem kinzom, kb 2 het, mire visszamegy a viz ra, de masik hazikoban, bovitve XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8464) wwenigma válasza Alpi. (#8452) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én ilyenkor már csak sírok és röhögök egyszerre. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8465) Cifu válasza Alpi. (#8452) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyen az, amikor nem olvas valaki utána a döntés előtt... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8466) szasanyi válasza Kvg (#8451) üzenetére


szasanyi
félisten

Örülök ha mulattat, nézzél sok ilyet!

(#8452) Alpi. - tehát a magyarázat... de akkor egy jó lapban, jó hűtéssel miért áll meg 4125Mhz-nél ahelyett, hogy a gyárilag megadott 4200Mhz-et elérje?

(#8455) RECSKA - szerintem a válasz egyszerű: a tesztben szerepel az adott CPU gyári órajelen, és a hozzá tartozó referencia érték is. Ja, és 3600Mhz CL16 RAM KIT voltmellette, szóval ez nem eredményezhet gyengébb teljesítményt.
Kvázi azt kellett volna hoznia tuning és bárminemű hókuszpókusz nélkül. Nem? A 8700K-k pedig irreleváns, nem is értem hogy kerül ide.

(#8467) RECSKA válasza szasanyi (#8466) üzenetére


RECSKA
veterán

ugy kerult ide, hogy mindenhol ahhoz hasonlitjak...

Annyira mas mar ez a ryzen, nagyon sok mulik a PBO-n... nalam jatekok alatt van hogy 4300MHzen megy... de az uj biossal meg tobbnek kellene lennie... hetvegen kiprobalom.

csak ha nem voltal elegedett a teljesitmenyevel, akkor elkepzelni nem tudom, mivel lennel az... no offensive! :R

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8468) solfilo válasza szasanyi (#8466) üzenetére


solfilo
veterán

ABBA bios volt a lapon, mikor nézted? Korábbi bios verziókkal sokszor nem érték el a gyári megadott turbót, ABBA óta ez megoldódott, ha jól olvastam.

solfilo

(#8469) RECSKA válasza solfilo (#8468) üzenetére


RECSKA
veterán

ABBA elott nalam pubg alatt 4100-4125on ment a proci. ABBA biossal ( ugyanazon beallitasokkal 4175-4300 kozott ugralt ( competitive beallitasokkal)
gears5 alatt atlag 4225-4250en megy...

Engem az sem erdekelne, ha csak 3800on menne, ha ilyen teljesitmenye lenne :)
meghat ez, hogy folyamatosan gyorsul az uj biosokkal, intel oldalon nem igazan mondhato el :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8470) Alpi. válasza szasanyi (#8466) üzenetére


Alpi.
addikt

Hol volt max 4,125 Mhz ? Cinebench teszt alatt ? Ha igen, az kifejezetten jó érték, az általad említett jó hűtés miatt. Jellemzően 4,000 - 4,100 skálában mozognak a 3600-osok itt. Ha soha nem ment effölé, értem ezalatt böngészés, játékok, stb., az már mondhatni "gond", erre volt javítás az ABBA bios, mert sajnos sokszor nem értéke el.
A 3600-os ram sajnos amiatt tud "gondot" okozni, hogy ott auto beállítás mellett felezi az fclk-t. Ergo kapsz egy 900 Mhz-es Inf. fabric órajelet, ami nagyon kevés. Llátható teljesítményvesztés van az 1:1-hez képest (jelen esetben a 3600-os ramhoz 1800mhz fclk).
Pörgess bele a fentebb említett [videómba] . Látni fogod, hogy nálam pl. a Cinebench 4,050-4,100 közt fut, a magas Fpu és ram terheléses Y-cruncher még 4 Ghz alá is bemegy, játék, Geekbench3 közben viszont simán megvan (a dobozon említett max!! 4200 mhz) a 4.2-es boost.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8471) Alpi. válasza Alpi. (#8470) üzenetére


Alpi.
addikt

Egyébiránt ez az fclk felezés auto beállítás mellett tényleg nem a legszerencsésebb. Nyílván, ez a gyári spec., tartani kell ehhez a gyártóknak, de egy említést megérne bios szinten, hogy "Ember, király a ram, de ehhez én most felezni fogom az fclk-dat, ami nem biztos, hogy a legjobb teljesítményt adja, ha gondolod, válaszd ki az 1:1 módot, de ez tuningnak minősül, nem garantált a működés, bla-bla !" vagy valami effélét, mert most, hogy általánosan elfogadott, hogy Ryzenhez ajánlott egy jobb mem kit és a ram árak is alá estek a sci-fi szintnek, egyre többen áldoznak erre és okoz csalódást a kapott teljesítmény.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#8472) szasanyi válasza Alpi. (#8470) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, ott 3950-4000Mhz volt. A max. 4125Mhz játék / teszt alatt volt meg. FCLK 1800 volt, a BIOS és a tesztprogramok is ezt mutatták, tehát azzal nem volt gond. A hűtés nyilván nem a legjobb volt, de jónak mondhat - én nem szándékozok 45k-s vízhűtést venni egy 67k-s CPU-ra.
Számomra a magyarázat, hogy ez is heterogén minőségű (teljesítményű) mint minden hw és ezzel kifogtam egy gyengébb darabot - de én nem erre neveztem be teljes áron, ezért ment vissza.
Most a dilemma az, hogy bepróbálkozzak-e egy másikkal...

(#8468) solfilo - az is. Az volt a legutolsó (3-at próbáltam ki).

(#8473) 'FCs


'FCs
csendes tag

update alza asus x570 garancia ügyben: visszaírtak, hogy a szervíz szerint mechanikai sérülés van a lapon /ugye a gondom az volt, hogy nem lép be a biosba.. :) / és ezért utasítják el a garanciális kérelmet. visszaírtam, hogy nem fogadom el az elutasítást, kértem részletes leírást és képeket.
szerencsére személyesen lett leadva, ott átnézték és van egy papírom arról, hogy nincs rajta látható sérülés. legrosszabb esetben marad a békéltető testület, persze bármi lehet, de nehéz elképzelni, hogy mit tudnak ott lépni a maguk által kiállított papír ellen.

(#8474) Create. válasza 'FCs (#8473) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nekem még mindig az jön le ebböl, hogy a helytelen használatba beletartozik az, hogy biost frissítettél. De kíváncsi vagyok mit mondanak. Èn nem a fizikai sérülésre gyanakszom itt. Ha meg azt mondják fizikai a sérülés, akkor nyertél, mert papírod van róla, hogy nem volt rajta ilyen, amikor leadtad.

(#8475) 'FCs


'FCs
csendes tag

konkrétan azt írták vissza, hogy mechanikai sérülés, nem volt szó biosról. közben jött egy válasz a levelemre, amiben a részleteket és képeket kértem, de ez szó szerint a korábbi volt újra elküldve..
felhívtam őket, most majd állítólag küldik a képeket. arra kérdésre, hogy hogy van az, ha adnak az átvételnél egy papírt, hogy nincs sérülés, aztán ezzel dobják vissza, az volt a válasz, hogy nem tudja...

[ Szerkesztve ]

(#8476) 'FCs


'FCs
csendes tag

megjött a kép, elsőre nem is volt meg a sajátom, mert együtt küldték kb 5 másikkal /volt pár érdekes, pl. kiforrasztott smd-kkel.. :)/

ez lenne az:

mondanom sem kell, nem így lett leadva.. :D

(#8477) Create. válasza 'FCs (#8476) üzenetére


Create.
Topikgazda

Akkor simán nyert ügyed kell hogy legyen. Ott a papírod az ellen nem sokat tud tenni.

(#8478) L4mie válasza 'FCs (#8476) üzenetére


L4mie
veterán

ez egy szépen a sarkára ejtett alaplap.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8479) 'FCs


'FCs
csendes tag

a második ügyfélszolgálatos rendes volt, mondta, hogy írjam meg és csatoljam az átvételi papírt - ennek mondjuk náluk is meg kellene lenni-, remélem innen tiszta sor.
gondolom a szállításnál sérült, de elég nagy pofont kellett kapnia, mert simán leejtve nem hiszem, hogy így szétnyílt volna. egyébként nagy esélyt adnék arra, hogy ettől még simán megy a lap.
egyszer volt egy olyan sztorim, hogy nasba vásárolt több vinyó rögtön beépítve rossz volt, vissza lett víve és ott derült, ki hogy többnek is meg volt hajolva a sarka. volt egy kör futás, de végül kiderült, hogy valahogy leborult egy raklapnyi cucc és a felelős inkább hallgatott a dologról.

(#8480) 'FCs válasza L4mie (#8478) üzenetére


'FCs
csendes tag

szerencsére az utóbbi időben nem ejtettem le semmit, de azt gondolnám, hogy egy ennyi réteges lapnál több kell ehhez. de lehet, hogy csak technika kérdése :)

(#8481) L4mie válasza 'FCs (#8479) üzenetére


L4mie
veterán

én anno vga-val pattintottam le az abit NF7 esről pár ellenállást....nem kicsit izzadtam le, de utána még évekig ment...aztán egy villám végzett vele.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8482) gabro0 válasza L4mie (#8478) üzenetére


gabro0
őstag

Vagy földhöz vágták (szándékosan) :) Ránézésre ez csak optikai sérülés, szerintem ettől még be kellene tudni lépni a BIOS-ba.

(#8483) szasanyi válasza 'FCs (#8476) üzenetére


szasanyi
félisten

Ebbol nem derul ki, hogy ez a te lapod. Kuldtek mas kepet is?

(#8484) jokeph válasza 'FCs (#8480) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon erős behatás érte a lap sarkát... :(
Ha földhöz verem izomból, akkor lesz kb. ilyen ronda - széjjel váltak a nyák rétegek...
Ennyire azlrt talán nem lettek a nyákok elgyengítve az évek során. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8485) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

A hétvégén összerakok egy gamer gépet, amiben egy 3600x lesz B450 chipset mellett. Hűtőnek egy Mugen 5b kerül a procira.
A gép kompetetív játékra lesz tervezve, így 1080p/low grafika mellett a lehető legtöbb fps-t kell kisajtolni belőle, amit stabilan tud hozni.
Az érdekelne, hogy van-e értelme manuális OC-vel beállítani, vagy ha a gyári boost-ot bekapcsolva hagyom, akkor az megfelelően tudja állítani az órajeleket?
Ha manuális OC a preferált, akkor ott milyen szabályokat kell követni? A szorzóállítás még megvan, de nem tudom, hogy milyen feszültségeket kell milyen tartományban mozgatni, esetleg hatékonyabb-e itt is az undervolt, mint bizonyos videókártyáknál, stb.
Ha van ezekre vonatkozóan megbízható gyorstalpaló, annak linkjét is köszönettel veszem :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8486) CPT.Pirk válasza Mosqu!to (#8485) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen kijelzőre lesz kötve? Mert annak a frissítési frekvenciája fölé menni fps-ben értelmetlen, hacsak nem valami game engine bugra játszól, mint pl. a régi CoD2-ben, ahol több fps-el nagyobbat ugrott a karakter vagy eltűntek a lépéshangok...

Amúgy a 3600X egy jó hűtővel kb. feleslegessé teszi a manuális tuningot, az FPS-ed leginkább csak a videokártyán fog múlni azzal a procival.

'FCs: megeshet, mert a nyák széléhez és szerelő furathoz nem visznek közel vezető sávokat, ha van más megoldás.
Én egy régebbi AM2-es procit ejtettem le 1 méterről a sarkára, az nem élte túl...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8487) 'FCs válasza L4mie (#8481) üzenetére


'FCs
csendes tag

én anno egy ati vga-n csináltam hasonlót, azt sem zavarta dolog :)

(#8488) 'FCs válasza gabro0 (#8482) üzenetére


'FCs
csendes tag

ja, szerintem is, gondolom odáig el sem jutottak, hogy megnézzék, miután meglátták

(#8489) 'FCs válasza szasanyi (#8483) üzenetére


'FCs
csendes tag

ez csak a kép egy része, az egészen látszik a serial

(#8490) 'FCs válasza jokeph (#8484) üzenetére


'FCs
csendes tag

hát ja, konkrét számot nem tudok, mert az asus oldalán 6+ layert írnak az x570-es lapokra, szóval elég masszívak

(#8491) szasanyi válasza 'FCs (#8489) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem jo... kivancsi vok hogyan fogsz kijonni ebbol, majd ird mar meg lecci!

(#8492) 'FCs


'FCs
csendes tag

fejlemény, újra visszaírták azt az üzenetet, mint eddig, hogy nem garanciális. felhívtam őket, az ügyintéző azt mondta, hogy ez a reklamációs osztály válasza és a békéltető testülethez fordulhatok. hát akkor marad a bonyolultabb út..

(#8493) Mosqu!to válasza CPT.Pirk (#8486) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Tapasztalatból mondom, hogy 1080p low grafika mellett a PUBG pl iszonyat prociigényes tud lenni, és ha stabil 144-165-240 FPS a cél, akkor ki kell aknázni a prociban levő lehetőségeket.

Nem igazán tudom, hogy amikor a proci boostol, akkor ezt hány magon, milyen hatékonysággal teszi a gyakorlatban és ez milyen hatással van a játékokra, amik ugye többnyire kevés magot használnak 1-2-4). A marketingvideókon úgy tűnhet, mintha kb mindig csúcsra hajtaná magát ilyenkor a proci a terhelés függvényében, de olvastam olyan híreket is, hogy szarul működik a boost és nem jó semmire.
Ezért érdeklődöm itt, hogy a manuális tuning miként célszerű, ha egyáltalán elérhetőek vele jobb eredmények, mint a PBO/XFR-rel és ha igen, akkor milyen sarokszámok mentén célszerű elindulni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8494) szasanyi válasza 'FCs (#8492) üzenetére


szasanyi
félisten

Sok turelmet es pzitiv kimenetelt kivanok! Kabe olyan elmeny lesz, mint amit Ford Fairline fogalmazott meg, meg ugy altalaban [link]

(#8495) RECSKA válasza Mosqu!to (#8493) üzenetére


RECSKA
veterán

pubghez nem celszeru huzni a procit, hagyni kell auton, mert sokszor 1 magot terhel csak...

a pubg a ramot szereti. Abbol is a gyorsat es alacsony kesleltetesut. XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#8496) Create. válasza Mosqu!to (#8493) üzenetére


Create.
Topikgazda

szerintem elöbb rakd össze a gépet és nézd meg meddig boostol (frissítve lett a bios?). Ha jó értékeket látsz (all core 4200-4300) akkor szerintem tök felesleges bíbelödni vele. Amúgy meg ilyenre még mindig intel a nyerö, ha ennyire kompetitív minden fps számít, akkor nem amd-t kellett volna venni.

(#8497) Timer válasza Create. (#8496) üzenetére


Timer
veterán

(Vagy magasról tenni arra a három efpéessre, ami benne marad esetenként egy Intelhez képest.)

[ Szerkesztve ]

(#8498) Create. válasza Timer (#8497) üzenetére


Create.
Topikgazda

ilyen játékokban nem 3fps, de engem az se érdekel, nem játszok kompetitív játékokkal, ha meg igen akkor se very lowon.

[ Szerkesztve ]

(#8499) Mosqu!to válasza RECSKA (#8495) üzenetére


Mosqu!to
addikt

2*8GB 3200MHz CL15 kerül mellé, remélhetőleg annak örülni fog. :)

(#8496) Create. Most fogom majd csak átvenni a gépet, egy MSI B450-A PRO MAX kerül a proci alá, ha jól olvastam, akkor a max verzió alapból támogatni fogja az új procit, de persze ha lesz elérhető frissítés, akkor mindenképp felrakom rá.

Milyen tápigénye van amúgy a procinak egy 1070ti mellett? Elfogyhat egy brandelt 550W gold táp, vagy nem ez lesz a bottleneck oc-nál?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8500) wwenigma válasza Mosqu!to (#8499) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gépem adataimnal, nem fogy el.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.