Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) varmi2 válasza qgevic (#7750) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az újra indulások valószínüleg a 4db memóriára vezethetők vissza és a 3800Mhz-s frekire. Használ 2db ramot, ne négyet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#7752) hokuszpk válasza szasanyi (#7744) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

meglassuk. toljal egy hwinfo screenshotot, aztan csak akad valaki akinek szemetszur valami :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7753) féldekás


féldekás
senior tag

Nem indul sajna a gép.
Ráadom a feszt, az alaplap világít, mint egy karácsonyfa, utána bekapcsolom, és elindul, aztán folyamatosan újraindul.
Asrock B450M Steel Legend
Ryzen 5 3600
Ez a Bios frissítés hiánya miatt van, az produkál ilyen jelenséget?
A hűtők is maxon pörögnek, a két házhűtő viszont nem megy, pedig jól dugtam be, 3pinest, a 4pinesbe. 1-3-ig raktam bele, ahogy az alaplap leírásában állt.

(#7754) varmi2 válasza féldekás (#7753) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nem volt bios frissítés, akkor ez valószínűleg e miatt van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#7755) Scarletiel válasza féldekás (#7753) üzenetére


Scarletiel
senior tag

B450-es lapokhoz ryzen 3000-es széria mellé kell a bios frissítés.

(#7756) jeni válasza féldekás (#7753) üzenetére


jeni
félisten

Szerezz be kölcsönbe AMD A8 9600 alap proci-t és arra már tudsz BIOS-t frissíteni.
Bár ez nem etikus de megveheted az ALZA boltban és 14 napra elállhatsz tőle amennyiben másképp nem tudnál szerezni.
Az aprón is van lehetőség proci bérlésére is.
Elvileg a gyártó tud küldeni BIOS frissítés idejére kölcsön proci-t.
Esetleg a lapot oda vissza viszed ahol megvetted és kérsz ott BIOS frissítést. Igaz ezt ott tudják megoldani ahol van szervizpult.
Van olyan lap amiben memória és proci nélkül is lehet BIOS-t frissíteni a tied erre nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#7757) Malibutomi válasza féldekás (#7753) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az elso inditas nekem percekig tartott X570-ben is.

(#7758) blue eyes


blue eyes
tag

Ez volt az a ram: 3600MHz-ig húzni?

[link]

(#7759) féldekás válasza varmi2 (#7754) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszi a válaszokat, az volt a gond.
Egyik barátom hozott procit hozzá, azóta megy a gép. :R

(#7760) Steven


Steven
addikt

Kérdésem lenne ,ez a hőfok normális a h110i el ? Csak mert 3. jára szedem le a hütőt és 3 szor nem lehet rosszul fel rakni :D (remélem)
Szobába 26 fok van "nemtom" mennyit számít.

Intel 7700k ról váltottam ... kb azt kaptam amit vártam....bár annyi hogy 3800 azért lett mert 3900 égen földön nincs. :W

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7761) Locutus válasza Malibutomi (#7749) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem ott vannak az SSD-k :) Igaz nem a gyári ketrecben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7762) szasanyi válasza hokuszpk (#7752) üzenetére


szasanyi
félisten

No, akkor lehet megszakérteni. ;) R5 3600 minden AUTO/Default beállításon (kivéve a RAM-okat) valamint Scythe Fuma (!) hűtő alatt:

(#7763) CPT.Pirk válasza szasanyi (#7762) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kb. pont annyit hozott nálad, mint nálam a (#7732) gyári hűtővel a 3 darab R5 3600-as gép. Lehet rá kellene engedni a PBO-t, hogy kijöjjön a jobb hűtő hatása.

A "performance bias" vagy mi bioszban none-re volt állítva nálam. De azt nem tudom van-e Asuson kívül másik lapokban is ilyen beállítás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7764) Solesz84 válasza Steven (#7760) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Nekem is kb ilyen a hofokok az X570-es lappal, sot nekem az alaplap 70 fokon van, egy Nzxt Kraken X72-el. Igaz nekem manual fesszel 1.4 Vcore es 4500Mhz-en.

[ Szerkesztve ]

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#7765) szasanyi válasza CPT.Pirk (#7763) üzenetére


szasanyi
félisten

Gyéri hűtővel (pontosabban az R7 2700 gyári hűtőjével) LOAD 82 fokig is elment. Igaz, hogy a Fuma nem a legjobb, de amúgy remek hűtő és ezért sokallom (a R7 2700-am LOAD ~62 fokos volt alatta) No, itt a Performance (MSI AUTO Tuning) módban:

Három dolog tűnt fel: a max Core VID érdekes módon jelentősen alacsonyabb és a max. gondolom emiatt nem emelkedtek jelentősen és cserébe fix. 42000 Mhz (ami viszont nem okozott jelentősebb teljesítmény javulást).
Ez így jó? Azért forszírozom a kérdést, mert 3. napja van itt a lap + CPU amit ugye 14 napos elállással visszaküldhetek. Kérdés hogy, érdemes-e várható-e lényeges javulás egy másiktól? :F

(#7766) arnoldito


arnoldito
senior tag

Egy kis infó, van egy Asus x370 CrossHair 6 Hero Extreme, egy 3600X és 4db 3600Mhz G.skill rammal. D.O.C.P. értéket belőttem és megy. Nem próbáltam fentebb az órajelet, de aki szeretne 4db modult annak tudom ajánlani. 32Gb így és hibátlanul megy.
Ez a ram lenne az. [link] C-Die Hynix. 16-19-19-19-38 1T. 1.35V

(#7767) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Mára is készen vagyok egy kis méréssel! :C

Aki vizezik és Alphacool Eisblock XPX van a cpu-n az az alábbi trükkel könnyedén nyerhet jópár fokot hőmérsékletben! ;]
(Más blockokkal is működhet de az eredmény a függ a felépítésétől.)

Röviden, a cpu blokk intake részét minnél közelebb hozni a CCD-hez.

Így néz alapesetben :

90 fokkal forgatva :

Hotspot:

A Block elforgatva:

Próbáltam pontosan ugyanúgy reprodukálni a méréseket!
Itt van a standard mérés :

Ez meg a 90 fokkal elforgatott:

Összességében a CCD hőmérséklete közel ~2 fokot csökkent , míg a rendszerben lévő víz (kb1Liter) 1 fokkal kevésbé melegedett mint a standard mérésnél.
Ezt Prime95 small FFT alatt teszteltem direkt hogy a legdurvább terhelésnek legyen kitéve, úgy hogy közben a szoba/víz hőmérsékletek a mérések között ne változzanak.

Még játékok alatt is tesztelem ahol közel sem kap ilyen terhelést, ezért elképzelhetőnek tartom hogy ott még több előnyt hozhat.
Nem egy hatalmas előrelépés ez igaz, de ezt egy sima block forgatással el lehet érni!
(4csavar és kb 2 perc, ha nem pasztázol újra ;) .... én legalább is kihagytam most :DDD )

Jah és itt a [link] a videóhoz!

:R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7768) fudi2002 válasza arnoldito (#7766) üzenetére


fudi2002
veterán

16GB 47.e Ftért Hynixet? :)
Majdnem versenyképes a Ballistix 3200-al ami röhögve megy ugyanennyit 26.000 Hufért.
Amúgy ennyiért már Bdie-t kapni, vagy ballistixből 32gb-ot.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7769) arnoldito válasza fudi2002 (#7768) üzenetére


arnoldito
senior tag

Igen lehet olcsóbban is kapni, de az nem illik a gépem miliőébe. Látom a lényeg megragadt rögtön az ár, pedig én a 4modulra gondoltam, mert azzal közel sem megy annyit. Egyébként cégre vettem, alzás kuponos okosággal... :))

[ Szerkesztve ]

(#7770) szasanyi válasza Pro!Petya (#7767) üzenetére


szasanyi
félisten

És ez egyedi vízzel hűtve jó? :F Csak mert én a sajátomon szörnyülködök (kettővel előtted) igaz nem Prime95 small FFT-vel.

(#7771) Pro!Petya válasza szasanyi (#7770) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen azzal , de CB20 hőmérséklethez adj egy ~10-15 fokot pluszba (hűtéstől függően) és akkor akörül kapod meg azt amit P95 small FFT tol rá ;)
Az is közrejátszik hogy a PBO kivan-e tolva vagy csak auto-n van hagyva plusz a PE meddig engedi többlet fesszel járni. Nálam teljesen el van engedve a gyeplő szval nem spórol a fesszel.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7772) fudi2002 válasza arnoldito (#7769) üzenetére


fudi2002
veterán

Nos, ilyen értékeket 4modullal az is megy: 16-19-19-19-38
Nekem az volt a gondom, hogy 2 modullal viszont simán megy nekem 15-19-15-15-30-at. Na ezt nem tudtam 4 modullal csak ha egekbe toltam a soc és vddg feszeket. (1.1 körülre, nekem az már sok) Így hát ha valakinek 32gb kell, annak ballistix 2x16gb 54.eért.
Ne haragudj, de az általad linkelt memóriát a lehető legrosszabbnak tartom ár-értékben, merthát az ára a bdie szintjét súrolja, de a teljesítménye pedig a 30.000-es kategóriát...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7773) szasanyi válasza Pro!Petya (#7771) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Az AUTO tuningnál a CPU órajelnek vissza kellene állnia IDLE állapotban. Mert most azt látom nálam, hogy az asztalon is 4200Mhz-en megy...

(#7774) warcat válasza arnoldito (#7769) üzenetére


warcat
veterán

4x8GB sima 3000/C15 Ballistix Sport LT BLS2K8G4D30AESBK megy 3600C16-on.És még C14-en is eljut a Windowsig, biztosan lehetne faragni még az értékeken, ha lenne hozzá türelmem.

Ahogy írtam már korábban,az E-die pont, hogy kevésbé terheli a memóriavezérlőt 4 stick esetén, mint bármi más.

Egyébként samu b-dieból is van kifejezetten gyenge,ezen a ponton EU-n belül nem is próbálkoznék egyetlen "olcsó" darabbal sem, a jobb szériákat behabzsolták és prémiummal adják tovább az overclockers.uk és társai.
(amcsiknál neweggről még lehet szerezni időnként)

Ezért ha nem akarsz brutálisan túlfizetni, az egyetlen racionális választás a micron e revision, szerencsére olcsó és van bőven belőle.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#7775) arnoldito válasza warcat (#7774) üzenetére


arnoldito
senior tag

Igen de én nem fogok pepecselni meg napokat tesztelni azzal, hogy menjen 3600-on. Beraktam, 4db modult szerettem volna, és megy. Az, hogy azt hiszem stabil majd 1 óra memtest eldobja nem ér nekem 20k. Főleg, hogy alzánál most le tudsz faragni a kuponokkal 20k. Akit érdekel megveszi, akit nem az meg nem. És nem kellett a soc feszt szét küldenem, meg hasonlók, beraktam és megy.

(#7776) fudi2002 válasza arnoldito (#7775) üzenetére


fudi2002
veterán

"És nem kellett a soc feszt szét küldenem, meg hasonlók, beraktam és megy."
Nem kellett hát, megtette helyetted a lapod gondolom :D
Dobj be egy képet mondjuk Ryzen Masterest meg egy HWinfot is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7777) arnoldito válasza fudi2002 (#7776) üzenetére


arnoldito
senior tag

Tessék, minden autón. A soc voltage mindig is ennyi volt. Az előző B-die memóval is, az is G.Sklill volt és 3600Mhz használtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7778) warcat válasza arnoldito (#7775) üzenetére


warcat
veterán

Dram calculator adataival megy, max 45 perc volt beállítani és gyorstesztelni (+éjszakára magára hagyni számolgatni).
23k volt a kitek darabja, az alzás kit árából pont kijön a kettő :)
Angolokat irigylem, nekik ingyenes szállítással és mert nem kell áfakülönbözetet fizetni, úgy ~20500 Ft volt az akciós ár júliusban.

EA: It's in the crate!

(#7779) arnoldito válasza warcat (#7778) üzenetére


arnoldito
senior tag

Érdekes, nekem amit megadott a Dram calculator mind rossz volt, kivéve a safe mode. Ahogy BFV játszottam eldobott, fast mode beállítások alatt. Tőlem lehetne a Crucial 10k is, akkor se venném meg. Elhiszem, hogy olcsóbb, meg megy 3600on, de nem illik a gépembe, és azért vegyek 20k-val most olcsóbban valamit, hogy utána szúrja a szemem, elhiszem, hogy valaki ezzel pont nem foglalkozik, de nekem fontos. Egy infó volt azoknak akik mást is kipróbálnának. :)

[ Szerkesztve ]

(#7780) fudi2002 válasza arnoldito (#7777) üzenetére


fudi2002
veterán

Hehe mondtam én :)
VDDG 1,09v tehát az "egekben". (ez elvileg kevesebb is kellene legyen mint a soc, de ez mellékes már :) )
Soc-od is 1.09 (1.1 fölé nem javasolt menni)
Pontosan ennyit tudott 4 modull ballistix-el a tomahawk-om, csak ez nekem nagyon sok.

Hogy kontraszt legyen:
A mostani 2x8 ballistix-el.
Ram: 1,4v
3600 cl15-19-15-15-30
VDDG - 0.95v !!!!!
Soc - 1.025 !!!!!
Szóval ennyit a 4 modullal én nem feszeltem szét a cuccomat-ról... :D

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7781) szasanyi


szasanyi
félisten

Meg tudja mondani vki, hogy R5 3600 esetén mennyi az IDLE órajel? Nem találok róla infót, és nálam az IDLE és a LOAD órajelek azonosak ami zavar.

(#7782) fudi2002 válasza szasanyi (#7781) üzenetére


fudi2002
veterán

Biosba global states bekapcs, illetve amd cool and quiet is. Így 2200-ig lemegy a 3900x-em.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7783) mozso


mozso
senior tag

VDDG minimum 40mV-al a SOC voltage alatt kell legyen. Az 0.04V difi.

[ Szerkesztve ]

(#7784) fudi2002 válasza mozso (#7783) üzenetére


fudi2002
veterán

Hát ezaz. Nézd meg nála, mind2ő 1.09

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7785) mozso válasza fudi2002 (#7784) üzenetére


mozso
senior tag

ezért írtam.... szvsz az sok

[ Szerkesztve ]

(#7786) arnoldito válasza fudi2002 (#7780) üzenetére


arnoldito
senior tag

Szerinted a felhasználók hány százaléka állít vddg és hasonló dolgokat. Berakja a cpu-t, ramot max xmp/d.o.c.p. belővi és ennyi. És teszi a dolgát a gép...

(#7787) Pro!Petya válasza fudi2002 (#7784) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Omg , az nem zavar senkit h XMP-t lőtt?! (Még írta is....) :((( :U

1,2V -ig teljesen rendben van , efölött nyaggatják azokat amik már nem bírják.

[link]

Eddig a Vcore feszen ment harc hogy mennyinek kell lennie , most meg már ott tartunk hogy a 1,1v soc fesz is kerülendő....... még valamit esetleg? :W

Dobáljátok már be ezeket a linkeket hogy honnan szerzitek a tuti infokat!

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7788) weri válasza Pro!Petya (#7787) üzenetére


weri
senior tag

Nekem honapok ota 1.15 a soc :D Alatta fureszel a proci kemenyen :D

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#7789) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez lett a vége a 3333-as Predator kittemnek:

3733CL16@1.390v | SoC@1.050v (Hynix C-die)

:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7790) Alpi. válasza Pro!Petya (#7787) üzenetére


Alpi.
addikt

:DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7791) Pro!Petya válasza weri (#7788) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nálam is akörül van , sőt rajtunk kívül még rengeteg embernek aki XMP-t használ vagy csak simán túrja a ramnak timing vagy a freki miatt.
Lehet 1,1v alatt használni de ahhoz elbaszott gyenge freki/időzítés kell!
Vagy csak nem kitesztelt rendszer....

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7792) fudi2002 válasza Pro!Petya (#7791) üzenetére


fudi2002
veterán

[link] Tessék.
"Lehet 1,1v alatt használni de ahhoz elbaszott gyenge freki/időzítés kell!
Vagy csak nem kitesztelt rendszer...."
Linkeljek képeket? Merthogy nálam biza ezekkel megy, időzítések sem gyengék.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7793) elder troll


elder troll
senior tag

Ismét egy R5 3600 gazdája lettem egy kis 1600 és 2700-as kitérő után, viszont a lapot is cseréltem b350-ről b450-re.
Allcore oc-nak nem látom értelmét, mert nem nagyon lehet hűteni ezt a processzort, az elsőt ezért is cseréltem le. Olvasgattam a témát, valaki utalt arra, hogy okkal nem lehet ezeket hűteni, de több ezer hsz-t ezért nem olvastam el. Szóval ennek okára volnék kíváncsi, illetve az is kérdés számomra, hogy b450 lapban miért csak 4100 mhz-re boost-ol 1 szálas teszteken? Egyáltalán B450-es lapban mennie kell a max boost órajelnek? Vagy ehhez mindenképpen X-es lap kell?
Meg úgy általánosságban érdekelnének a legjobb beállítások erre a processzorra 3200 mhz cl16-os ramok mellé. A fabric-os rész nekem már kínai, és voltak még egyéb beállítási lehetőségek. Egy minimális offset alulfeszt adtam neki, és 100 W-ra emeltem a tdp-t (vagy mit). Bios-t holnap este frissítek, tippre nem a legfrissebb van a lapomon. A közelmúltban adtak ki boost-tal kapcsolatos frissítéseket, részben ebből is adódhat a 4200 mhz hiánya 1 szálon. Bclk-t illik babrálni? Kétezres szériánál olvastam ilyet is.

[ Szerkesztve ]

(#7794) weri válasza elder troll (#7793) üzenetére


weri
senior tag

Probald ki ezzel: [link]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#7795) Fred23 válasza elder troll (#7793) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nagyon picik a 7 nm-en gyártott magok sajnos, így a hőátadás felülete is az, ez okozza a nehezebben hűthetőséget.
Ha teszel fel új BIOS-t, megkapod a kívánt 4.2 GHz-cet is időnként.
Az infinity fabric órajelét egyesek meg szokták kicsit emelni (amíg lehet), egyes játékokban sokkal jobb minimum fps-t lehet így kapni. Azt se tartják bajnak, ha a RAM és az IF órajele nem 1:1, videókon én is láttam már, hogy tényleg számított lassabb RAM mellett is az IF húzása. (Néhány extra fps a minimumoknál).
A 2700-as Szerinted sokkal rosszabb teljesítményben? Milyen VGA-val használtad? Érezhetően jobb játékban a 3600-as, vagy szinte mindegy?

Szerk.: Te vagy az az ember, aki törölte már magát párszor, és akitől kaptam 1x egy házat?

[ Szerkesztve ]

(#7796) Pro!Petya válasza fudi2002 (#7792) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hol is kezdjem...
A Soc-os résznél amit leírtak az mind a 2000-es szériára vonatkozik. (1000 és 3000 szériára esetleg vonatkozhat...///Ez áll benne////) -> ez már ugye meg is dőlt mert aki még SR-el kezdte az tudja jól hogy az emelt soc hozta meg a stabilitást ezen a téren. Így erősen kérdőjeles a 3000-es széria megemlítése, főleg hogy a Stilt féle hivatkozás amire alapoznak az 2018 áprilisi amikor még kanyarba sem volt a Matisse.
Kicsit lejjebb görgetve ahol kezdődik ez a bejegyzés : "Finding the Maximum Frequency"
Első pontja, hogy indulj 1.1V socról.... :U
Sőt ezalatt : "Trying Higher Frequencies" Már kivan hagyva a 3000-es résznél a Soc .. :DDD
A legalján egyéb tippeknél ennyi szerepel : "Lower SOC voltage may help with stability." -> semmi hivatkozás, semmi adat. ergo nulla alátámasztás annak fényében meg még rosszabb hogy minden máshoz van "pontos" adat vagy link hivatkozással megadva , de ehhez Pont nincs..
De ha már ennyi Stilt féle hivatkozás volt benne megnéztem és kerestem pár mérését ahol szerepel nála Soc fesz és nemigen láttam 1,09v ~ 1,1v alatti shotot.
Az sincs kiemelve hogy stilt eredeti posztjában írja hogy : "Some of the specimens seem scale with the increased SoC voltage."
De ez az egész még mindig az ő 2000-es szériás mérésére alapul.
Egyedül a cLDO_VDDG -s rész ami már 3000-es széria mérésen alapul.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#7797) elder troll válasza Fred23 (#7795) üzenetére


elder troll
senior tag

4K 60 hz (és fps) miatt nem érezni különbséget még 1600 után sem, cserélni kellene a monitorort 144 hz-esre. Csak bench alatt látok eltérést. A 2700-at sem kellett volna cserélni, de jó áron láttam meg a 3600-at :) Amúgy RX 5700 van mellette, este cseréltem ki procit, és még csak most tesztelgetem, játékot még nem látott idáig. Holnap este lesz időm komolyabban tesztelni, most csak próbálom összeszedni a hasznos infókat.
Igen, tőlem akartad megvenni a 2400G-t és az 1600-at
Még mindig R5 3500-ra vársz?

(#7794) weri
Köszönöm, ezt kipróbálom holnap este.
Amúgy nincs valami komolyabb finomhangolási lehetőség. Pl.: allcore 4000mhz 1,25V körül prime small FFTs stabil volt. Most "alapon" prime alatt (szemre allcore) 3875 mhz 1,3V-on megy a teszten. Ilyenkor emelni kellene a negatív offset értékét, hogy beálljon ideális értékekre? Vagy erre csak a ryzen master képes? Bios/uefi párti vagyok beállítások terén.

[ Szerkesztve ]

(#7798) Fred23 válasza elder troll (#7797) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem lesz nálunk R5 3500. :(

Ha visszamondaná az embered a 2700-ast, 45-ért én is elvinném. Láttam a hirdetésed, de nem kapcsoltam, hogy esetleg Te vagy, csak azt láttam, hogy friss reg, ezért nem írtam.

3600-as lenne így most a célom, de ahhoz BIOS-t is kéne frissítenem megfelelő proci nélkül, illetve 75 Hz-re talán fölösleges is az a 3600-as. Szóval most képben vannak: 2700/2700x/3600. Az alacsony minimum fps-eket akarom elkerülni. A 3600-as fantasztikusan jónak tűnik, de azért drágállom. 45-ért oké egy 2700, 50-ért egy 2700X (ott ugye a hűtő is értékesebb!), 55-60 között pedig egy 3600-as. Mondjuk talán csak azért fukarkodok annyira, mert éppen nincs sok fölös pénzem. Jövő hónapban már nem zavarna annyira, ha kicsivel 60 fölött kaphatnék csak (szállítással együtt) 3600-ast, de akkor még BIOS-t is kéne frissíteni. Egy 2700-as kényelmesebb és olcsóbb móka lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7799) weri válasza elder troll (#7797) üzenetére


weri
senior tag

Azzal a beallitassal amit linkeltem 4.2-n minden game-be megy nekem az osszes magon. De ez hutes fuggo is, 65°C-nal el kezd leszabalyozni 25mhz-enkent.

propetya85
En elso google-nel mar talaltam egy corsair-os cuccot: [link]

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#7800) szasanyi válasza fudi2002 (#7782) üzenetére


szasanyi
félisten

Ebben a szerkcióban a legfelső egy IOMMU (AUTO) de, hogy ez mit csinál nemtom.Alatta van az AMD Cool' n" quiet - amit bekapcsoltam - és azon belül vam még állítási lehetőség: PPC Adjustmenrt - PState 0,1,2 Fogalmam nincs mi ez, de sem a 0 sem a 2 beállítás nem hozott változást és a CPU alapórajele IDLE állapotban 3600Mhz, nem megy lentebb. Global State nevű beállítást nem találtam a lapom BIOS-ában.
Mit lehet / kell még beállítani ahhoz, hogy a CPU üresjáratban NE pörögjön 3600Mhz-en?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.