Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Attix82 válasza odorgg (#5694) üzenetére


Attix82
őstag

Ha valaki fanatikus 1-2 játékot nézve (Bf3 vagy említett GTA), akkor érdemes megnézni melyik rendszert kedveli.....egyik se rossz vásár, max az említett nézőpontot figyelembe véve választ a vevő.

(#5702) ZozzHUN válasza Attix82 (#5701) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Csak nem mindegy mit kap az ember, mert pl bf3ban elvileg gtx580 rongya veri a hd6970est, nalam ugyanannyi fps jott ki a ket kartyaval :D (6870x2 meg kb egy szint lett a 7950-nel)

(#5703) Pietrosz válasza MPowerPH (#5700) üzenetére


Pietrosz
addikt

Mondja ezt az aki benchekre izgul :DDD
fail.

(#5704) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Na találtam egy kisebb idegesítő dolgot a kártyával kapcsolatban. Ha itt hagyom bekapcsolva a gépet pár percig, és lekapcsol a monitor, akkor ugye van a kártyának az a tulajdonsága, hogy lekapcsol (megállnak a ventik, stb.). Azonban ha ez megvolt, és újra ideülök, kell egy restart mert játszani nem tudok, valami nem stimmel utána a kártyával.
Tegnap ugyan ez volt, hogy megvacsoráztam, addig kikapcsolt a kártya. Visszatérve mentem volna kicsit MW3azni, de 20-25 FPSem volt a szokásos 91 helyett (az korlát). Néztem GPU-Zvel és a 25 FPS ellenére megvolt az 1000Mhz core clock és a GPU load is 90%+ volt. Géprestart után működött rendesen.
Most reggel ismét itthagytam kis időre a gépet, lekapcsolt a VGA, majd mennék NFSezni és 10-15 FPS. Most nem néztem GPU-Zt de gondolom az órajel most is jó lenne, ahogy tegnap. Így nem sok értelme van, hogy lekapcsol, mert utána úgyis kell a restart. Akkor már ki is kapcsolhatom a gépet, ha felállok a géptől :P

Na megy a restart.

(#5705) MPowerPH válasza Pietrosz (#5703) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is tagadom. :P :DDD

mod: Nem jött meg a csomag. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5706) ZozzHUN válasza DjDanee87 (#5704) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ezt a gpu loadot es a mhz-eket nem ertem, de a zerocore csinalja a kulfoldi forumok szerint. Driver bug. Kapcsold ki a kepernyo alvast, csak kepernyo kimelot hasznalj. Es manualisan kapcsold ki a monitort.

(#5707) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#5658) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Most találtam tesztet Gigabyte 7950 WF3-ról, elvileg sokkal jobb a VRM része, rendeltem is egyet, meglátjuk mit tud, custom PCB ("The GIGABYTE HD7950 has 12 more Solid State capacitors and three more chokes than the reference design which should go some way to explain that this card is capable of addressing higher power than it's forbear.")

[ Szerkesztve ]

(#5708) Sontir Fel válasza Tirexi (#5696) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ahogy latom 130K kornyeken lehet ertekesiteni a fiukat. 147re irjak most a 680at peldaul a Users computernel. Kerdes, hogy er-e + 10ezret amit a zold kartya tud. Szerintem nem, de azert megfordult a fejemben a valtas ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5709) MPowerPH válasza Sontir Fel (#5708) üzenetére


MPowerPH
félisten

Enyémben is, hidd el. Ha benchek alatt jobb, akkor nincs mese, menni kell.

Don't Tread On Me

(#5710) Sontir Fel válasza MPowerPH (#5709) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nekem a bf3 volt szimpi. Bar az is teny, hogy ha jol szamolom akkor a ket kartya kozott alapon van 80mhz elteres es erre meg jon 50mhz turbo ha jol ertettem a 680 mukodeset. Tehat kb 1055 vs 925 a tema. Erdekel, hogy 1200/1575 eseten is elhuz-e jelentosen a 680.

Ha most kene eladni a kartyat 135kra irnam ki, es remenykednek. ;]

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5711) MPowerPH válasza Sontir Fel (#5710) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen. Jól számolsz, boost-al együtt pont annyi. 130MHz az elég súlyos. Megnézném őket azonos órajelre hozva.

Don't Tread On Me

(#5712) Sontir Fel válasza MPowerPH (#5711) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Itt elvileg 1000mhzn megy a 70es, de ez meg mindig keves. Ami nem jo, hogy az overlocknal csak 1125ig huztak, mig a 680ast 1305re.

(#5713) p87: akkor az a 130mhz elony inkabb 170 esetenkent. Igy meg inkabb erdekel, hogy mit karcolna egy 1200Mhzs 7970 ellen. Remelem jovo7en mar boldog-boldogtalan 680annal rohangas es akkor megtudjuk :)

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5713) p87 válasza Sontir Fel (#5710) üzenetére


p87
senior tag

Nem nem, cseles ez a 680. Valójában ha a TDP engedi akkor 1,1Ghz körül is megy.
Itt van egy táblázat, hogy milyen órajelen mennek különböző játékok valójában:

(#5714) MPowerPH válasza p87 (#5713) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont ezt kerestem. Ezért is írtam, hogy ezek a tesztek nem felelnek meg teljesen a realitásnak. BF3 alatt az a 160MHz hátrány egyáltalán nem mind1. És ahogy észrevettem, a maximum OC nagyjából egyezik, így nyugodtan meg lehetett volna nézni őket azonos órajelen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5715) Cybertrone válasza MPowerPH (#5714) üzenetére


Cybertrone
veterán

Trukkozes nelkul a beka segge alatt lenne... ahogy nezem igy nem fer egyik teszt sem... handycappel indul mindenhol:(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5716) Attix82 válasza p87 (#5713) üzenetére


Attix82
őstag

Miért baj ha változtatja a kereteken belül az órajelet? Ez olyan mint az SBnél megadom, hogy 95 watt TDPt ne haladja meg...szerintem nagyon ötletes dolog.

(#5717) MPowerPH válasza Cybertrone (#5715) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mármint a GTX680? Azért a béka segge alatt nem lenne, de ott ahol a 7970 elveri, ott azonos órajelen csúnyán kikapna. És ott ahol a GTX680 -nak nagy az előnye, ott azonos órajelen kicsit közelebb kerülnének egymáshoz, megverni biztosan nem verné meg.

Attix82: Az, de én jobban szeretem magamnak belőni. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5718) p87 válasza Attix82 (#5716) üzenetére


p87
senior tag

Dehogy baj, nekem is tetszik ez a megoldás, csak a baj a spórolós VRM és az alacsony TDP limit. És így már mindjárt nem tűnik olyan nagy tuningnak mondjuk az 1200-1300Mhz, pláne úgy, hogy játékokban ahol jól be van terhelve nem is biztos, hogy fog ennyit menni, csak tesztprogramokban ahol alig kap terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#5719) Attix82 válasza MPowerPH (#5717) üzenetére


Attix82
őstag

Amit én észrevettem játékokba, pl BF3 és Crysis 2, hogy mind2 esetben 99% megy a GPU, viszont egyikbe hasraütok BF3 játék közben elegendő 2000 fordulatú venti a 80 fokhoz, Crysis2be meg kell 3000 fordulat a 80 fokhoz.

Vagyis csak jobban van terhelve a C2be a VGA, ami fogyasztásba is többet jelent. Ilyen esetben a BF3ba a GPUt felhúzza 1100ra a Crysis2 esetbe meg alapon megy ....mivel mind2 esetben eléri a beállított TDP értéket.

p87

Ezek az első gyári példányok :)...idővel hűtésileg is meg tápellátásilag is erősödnek márkától függően. Nyugalom lesznek durva példányok :K

[ Szerkesztve ]

(#5720) Pietrosz válasza Sontir Fel (#5710) üzenetére


Pietrosz
addikt

[link]
c2c is gyorsabb kicsit ez alapján.
Szvsz hülyeség trükközésnek hívni a boostot, ha egyszer benne van és tudja minden gond nélkül emelgetni az órajelet akkor miért ne. AMD is csinálhatott volna hasonlót, nem tette.

(#5721) Sontir Fel válasza Pietrosz (#5720) üzenetére


Sontir Fel
őstag

En nem tartom trukkozesnek, sot szerintem jo cucc. Rogton huz a kartya, nem kell sokat szottyogni a tunningos beallitasokkal. A lustaknak - mint en - ez aldas :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5722) SzlobiG válasza Attix82 (#5719) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindenképp jobban van terhelve C2-be főleg a magas tesszelláció igény miatt ezért is írtam egyik nap hogy bf3 se jó teljesen stabilitás tesztre.

Ahogy nézegetem az 1.2GHz benne van a 680-akba is szal semmivel se tudja befogni a 7970 kivéve metro, meg avp ahova a mem sávszél kell szal kár is ezen agyalni, de majd jönnek a tulajok azt megnézzük hogy mennek.

[ Szerkesztve ]

(#5723) BeLucZ válasza SzlobiG (#5722) üzenetére


BeLucZ
addikt

jah, csak a francért kellett kispórolni a jó vrmeket meg 6 és 8 pines tápcsatinak jobban örültem volna :)

mert kérdés hogy 24/7re mennyire birná a tuningot
nem szeretem a spórolós megoldásokat, tahiti nem a spórolós alkatrészekről híres nemdebár
jó kártya a 680 nagyon de igy sztem eléggé lelombozó ebből a szempontból, mert tutira nem alapon használnám

(#5724) Cybertrone válasza SzlobiG (#5722) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ovatosan a kijelentesekkel, nem biztos az!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5725) Rabbitf_24 válasza Cybertrone (#5724) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Már le lettem oltva a "csak 3%-al gyorsabb" beszólásomért a 680 tesztelésére létrehozott fórumban.... De mondd azt hogy gyorsabb és jobb aztán akkor nem piszkálnak... :D

(#5726) MPowerPH válasza SzlobiG (#5722) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miből gondolod? Az itteni tesztek alapján ezt így nem lehet kijelenteni, amikor is alapból 160MHz-s az órajel előnye a GTX680-nak. A 7970 is tudja az 1.2GHz-t elég könnyedén. Szóval én nem tennék ilyen kijelentéseket. Ha van is lemaradás, akkor az jóval kisebb, mint amit a tesztek alatt láthattál.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5727) yodamastah


yodamastah
őstag

Hatha valakinek van infoja. Jelenleg 6950-et hasznalok eyefinityvel, a monitorokon nincs DP bemenet. Az egyik kimenet a 6950-bol ugye DP amiben jelenleg egy aktiv DP>DVI adapter van. Mukodik is szepen stabilan.

Cserelnek 7950-re, de az osszes 7950-en mar miniDP csati van DP helyett. A kerdes hogy fog e mukodni ugy, hogy egy miniDP>DP atalakitoba beletolom a DP>DVI aktiv adaptert? Vagy vadasznom kell egy masik aktiv adaptert ami miniDP > DVI.

(#5728) Shkiz0 válasza yodamastah (#5727) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link] ;)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5729) SzlobiG válasza MPowerPH (#5726) üzenetére


SzlobiG
félisten

Guru3d-s teszt alapján ott stabilan 1260MHz-ig húzták persze lehet hogy azok egy jó példányt fogtak ki.:U

(#5730) MPowerPH válasza SzlobiG (#5729) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a Guru3d-s példány elég jól szaladt. Máshol nem láttam ezt a vehemenciát. Ettől függetlenül én is azon az állásponton vagyok, hogy a GTX680 erősebb. Nem tudom, ők mennyire kicentizett driverrel küldték most szorítóba, azt ugye tudjuk, hogy az AMD driver szinten mindig nagyon sokat izmosodik pár hónappal a megjelenés után. NV-nél ilyenről nem tudok.

Don't Tread On Me

(#5731) SzlobiG válasza MPowerPH (#5730) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is ezt érzem na meg azt is, hogy gagyi alkatrészek vannak rajta pl: egy 500 lovas motor egy lada kasztniba. ;] Én váltani biztos nem fogok mivel most vettem 70-est meg nincs is értelme sőt most blokkon agyalok, de remélem letudom beszélni magamat.:D

(#5732) yodamastah válasza Shkiz0 (#5728) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem lettem okosabb. Lehet olyan 7950 kellene amihez adjak a miniDP>DVi adaptert, es akkor nem kell utolag vadaszni.

(#5733) Nippon válasza MPowerPH (#5730) üzenetére


Nippon
őstag

1305/6908Mhz Bjorn3D

After only about 10 minutes of overclocking, we settled at a fairly high overclock with a Core Clock speed of 1305MHz and a Memory Frequency at 6908MHz. That's roughly a 300MHz overclock on the Core Clock speed from 1006MHz, and about a 900MHz overclock on the GDDR5 memory frequency. We can't wait to see some LN2 overclocking on the GTX 680 in the near future, but for now all our tests were done just with the stock Nvidia air cooler, and the results are still extremely impressive.

(#5734) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Asus 7970 DC2 Top tapasztalat:

Tegnap sikerült tesztre beszereznem egy ilyen csodát, mondanom sem kell óriásit csalódtam, bár lehet, hogy ez az én pechem.
Kártya beszerel, gép bekapcsol fekete képernyő, alaplapon világít a vga hibát jelző post led, mondom ez csak kontakt hiba lehet, kártya kivesz visszatesz, láss csodát működik.
Indul a rendszer driverezés minden ok Indítanám az első tesztet, paff kaptam a képembe 24"-nyi barna képet enyhén világos sötét barna csíkokkal. Nyomom a resetet utána már nincs kép, kikapcs bekapcs megint van kép, cpu-ból kiveszem a húzást, indul a rendszer. Indítom a Heavent minden ok, teszt is szépen elkezd futni, már kezdek örülni ere paff megint kapom a barna képet.
Új driver, kábelek megmozgat kártya kivesz visszarak ismét. Indítom a gépet rendszerindulásnál egy szép nagy kék halál. Na itt lett belőle elegem és vittem vissza. Amúgy nem újdonság, külföldi oldalon egy srác ugyan ezzel a hibával küszködik.

"Originally Posted by bluefire808 View Post
hey guys im so glad that i found this forum and sub section. i have the same problem of random freezing and anytime i get my asus 7970 Direct CU II TOP in a game or benchmark the screen goes black imediately. also if i run Heaven 2.5 it stop right away and brown vertical bars appear. also freezes randomly. i hope you guys can help. i did the test on my GPU's memory with MemtestCL like you guys said. ill add the pic. also i uninstalled all AMD and ASUS drivers before installing the new ones from both ASUS's site and AMD's site.
my set up is a ASUS Crosshair Formula IV, Phenom x6 T1090,Corsair TX750 PSU, dominator 1600mhz RAM, i hope this thread gets going again because i am super bumbed i spent $650 for a card that cant even run Counter Strike let alone BF3. thanks guys and good luck! ill be checking back daily."

A vége az lett, hogy kártya visszacsomagol és visszavisz. Cserét nem kértem.

[ Szerkesztve ]

(#5736) MPowerPH válasza radi8tor (#5735) üzenetére


MPowerPH
félisten

[előzmény törölve]

mod: Megnéztem, Warhead alatt a 7970 a GTX680 órajelein +5FPS-t kap. Jó lenne egy olyan game -ban megnézni ezt, ahol alapból lemaradásban volt.

[ Módosította: Barthezz2 ]

Don't Tread On Me

(#5743) Nippon válasza MPowerPH (#5742) üzenetére


Nippon
őstag

Most akkor vegyek egy Gigabyte Windforce 7950-es "gyári selejtet" 90+fa környékén vagy inkább menjek rá a fapados VRM 680GTX-re 110körül? 7970-est nem akarok...

(#5744) MPowerPH válasza Nippon (#5743) üzenetére


MPowerPH
félisten

Honnan veszed, hogy a fapados GTX680 netto 110k -ért van?! :U Még itthon nem láttam kisker árat. 7950 nem ez a kategória, olcsóbb is. Szvsz a GTX680 vs. HD7970 még messze nem dőlt el. Igazából az AMD -nek erre árcsökkentéssel kellene reagálnia, mert egyébként nem versenyképes a dolog.(sok-sok teszt áttanulmányozása során)
Engem nagyon meglepett a Kepler, szembement azzal az NV, amit már egy ideje elkezdett. Hatalmas, nagy fogyasztású GPU, hatalmas memsávszél. Ez az AMD -re is vonatkozik, csak pont az ellenkezője... Mintha kicserélték volna a két kártyán a matricát. Az AMD-től eddig kisebb fogyasztású, olcsón előállítható chippeket várt az ember, az NV pedig ennek szögesen az ellentettje volt. Mekkora pálfordulás...
NV-nek nagyon jól sikerült a cs

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5745) keIdor válasza SzlobiG (#5731) üzenetére


keIdor
titán

Én inkább rábeszéllek majd, kíváncsi vagyok mit hozol ki belőle wasserrel. ;]

Szerk.: Mi volt itt, hogy eltűnt pár hsz?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5746) MPowerPH válasza MPowerPH (#5744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akarom mondani, NV-nek nagyon jól sikerült a csíkszél váltás. Igazából nagyon meglepett ez az egész. Mint ahogy a 7970 gpu mérete, és fogyasztása is.

Valaki gamer csinálhatna pár mérést Dirt 3 illetve Shogun 2 alatt 1085/1500 -as értékekkel, a tesztben használt beállításokkal. Elvileg mindegyik benchmark tool -al készült. Kíváncsi lennék, mennyit számít az a plusz órajel.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

Don't Tread On Me

(#5749) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#5734) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Látom csak én jártam így :)

(#5750) Anfänger válasza MPowerPH (#5730) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi! Pedig gyorsult már az nv-nél is új driver miatt! Lehet nem túl sokat,de a skyrim például 10-15 fps-t az 560 Ti esetében,ami elég jó szerintem.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.