Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) MPowerPH válasza Cybertrone (#5647) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem tök mind1... HWbot -on az AMD -n sincs tess, úgy meg üti a 680 -as eredményeit. Délután mértem default értéket, és bizony elég sokat számít.

Don't Tread On Me

(#5652) Zoli54213 válasza Cybertrone (#5647) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Még régebben olvastam...iPonon például ezért szedik külön hogy nVidia és AMD kártya....

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#5653) Cybertrone válasza MPowerPH (#5651) üzenetére


Cybertrone
veterán

Üti? Akkor no problem... én sem sirok azöld miatt... nem lehet kimondani hogy gyorsabb, mert van olyan helyzet ahol nem az... így egál, és most 2 kártya van a trónon... :K Holnap veszek csavarokat, és nekiugrom a gyakorlásnak :DDD Lesz 1-2 kérdésem az biztos, de ez másik topik ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5654) jones965 válasza MPowerPH (#5643) üzenetére


jones965
Modder

Bár nem közvetlen a topik témája, de ha megnézed a HWBOT-on az előttem lévő eredményeket, láthatod, hogy még 5500Mhz-es cpu-val közel azonos gpu-val sem kaptak sokkal több pontot.
ráadásul a 3930K azonos órajelen kevesebb pontot is kap, mint 3960X.
De legyen szerencséd! :K
.
(#5648) radi8tor1 :-még itt is vannak. Ha kell egy teszt erejéig semeddig nem tart össze pattintani. :D

[ Szerkesztve ]

(#5655) Cybertrone válasza jones965 (#5654) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mennyi a difi a 2 proci közt? Jöhet priviben is! Akarom tudni mire számíthatok :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5656) MPowerPH válasza jones965 (#5654) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a +3Mb cache nem sokat nyom a latba, nem látok/láttam különbséget. Láttam az alap pontokat, és ugyan az. De ha gondolod futtass egy 5GHz-s tesztet, én is tolok egyet. Ugyan annyi pontot fogsz látni. Maximum SPI -nél és hasonló programoknál.. :N Annyi, hogy Te megtudtad a tweak -eket subarutól, én meg nem vagyok ezek birtokában, így dupla a hendikep -em Veled szemben. Igazából nem is vagyunk egy kategóriában, elsődleges célom a léghűtéssel elért eredményeket megfogni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5657) Cybertrone válasza MPowerPH (#5656) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egyenlőre :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5658) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Miutan szamtalan modon probaltam ujrarakni a szamtalan drivereket, szembesultem hogy rossz a masik karim is. Ccc allandoan ujraindul, holnap hoznak egy 6870est, de az asus 7950-nel sem csinalt ilyet. Lehet veszek valamit apron, kicsit meguntam a szivozast :(

(#5659) radi8tor válasza ZozzHUN (#5658) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Overclock fail? Mondtuk, hogy ne feszegesd a kártya határait... :U

⭐ Stella

(#5660) SzlobiG válasza radi8tor (#5659) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is arra tippelek.:D

(#5661) Cybertrone válasza ZozzHUN (#5658) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szethuztad... grat hozza:(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5662) MPowerPH válasza ZozzHUN (#5658) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert eszetlen módon húzod, és nem figyelsz oda a határokra. :(( Ami nem megy, azt miért kell erőltetni?! 7970-t kellett volna venni, ha kevés a 7950.
Win-t rakd újra, hátha csak bekavarta a sok fagyás. Az a 30 perc nem oszt, nem szoroz. Ha meg tuningos VGA-t keresel, akkor beszélj valamelyik nagykerrel, hogy bocsájtsanak a rendelkezésedre 20db 7950-t, amiből kiválaszthatod a legerősebbet. :P

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5663) radi8tor válasza MPowerPH (#5662) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, az is lehet, azt hittem Win-t is újratette. :U

⭐ Stella

(#5664) Cybertrone válasza MPowerPH (#5662) üzenetére


Cybertrone
veterán

En mondtam hogy a kisteso sose lesz nagyteso:D... Sot inkabb megdoglik!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5665) MPowerPH válasza Cybertrone (#5664) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt mindannyian tudtuk, csak volt pár kivétel, aki azt hitte, hogy 7950=6950 2Gb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5666) SzlobiG válasza Cybertrone (#5664) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dehogynem hisz meg mondta "Minek vettem volna 70est? Igy is meg van a sebessege". ;]

Na troll mode off. :B

[ Szerkesztve ]

(#5667) Cybertrone válasza MPowerPH (#5665) üzenetére


Cybertrone
veterán

Pedig ahhoz kepest jol mennek! pont annyira mint amennyire hivatottak... ne feledjuk a selejt megy 50nek!

Szlobikam te gonosz:D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5668) radi8tor válasza Cybertrone (#5667) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fogalmazz szebben. :)
A rosszabbul sikerült példányok.

⭐ Stella

(#5669) MPowerPH válasza Cybertrone (#5667) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is mondom, hogy rosszul mennek. De ez nem az előző moddolós éra, most legalább már tudja.

mod: részben az enyém is selejt a maga 70,9 -es ASIC -jával. De azért a Mark lefutott 1335-ön a szar kis léghűtéssel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5670) Cybertrone válasza radi8tor (#5668) üzenetére


Cybertrone
veterán

off korsz:
az erzekenyebb lelkuletu gpuk:) csak ne hogy a 680is igy jarjon a kis pogi vrm-el:D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5671) Attix82 válasza Cybertrone (#5670) üzenetére


Attix82
őstag

Ugyan úgy döglött már meg 7970 mint 7950....mindet szét lehet húzni. Csak ugye valaki meg 6 mhz-ért is emel feszt.

(#5672) Cybertrone válasza Attix82 (#5671) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ami 70es megfott az selejt volt, a tuningban meg mind harcol:D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5673) ZozzHUN válasza radi8tor (#5659) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Elso napon is csinalta mar, de azt hittem oc miatt van. Amugy 1.200mV-n 1250en volt hajtva max, ettol elszallt volna, mi? Sok veszmadar, azert hulyeseget nem csinalok. :)

Azert egy 1335os mark kornek en is orultem volna, de hat karcosan jott ki az ovatosan, de bontott dobozbol, gondolom mas hajtotta szet elottem :P

[ Szerkesztve ]

(#5674) MPowerPH válasza Attix82 (#5671) üzenetére


MPowerPH
félisten

Am, igazából az az 1.3v meg sem kottyan neki. És elvileg az alacsonyabb VID-es példányok meg sem kapják azt az értéket, hiába lősz be nekik annyit. Csak az alacsony ASIC -os példányok kapnak valósan annyit.

Don't Tread On Me

(#5675) Cybertrone válasza ZozzHUN (#5673) üzenetére


Cybertrone
veterán

A gpu nem biztos az birja... viszont van memvezerlo, feszszabalyzo stb stb stb valassz:D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5676) ZozzHUN válasza Cybertrone (#5675) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Most egy kicsit meguntam hogy szarban tapogatozom, veszek gtx570 vagy 6970est amig csinalnak rendes karit :P

(#5677) MPowerPH válasza ZozzHUN (#5676) üzenetére


MPowerPH
félisten

Továbbra sem értem, miért sajnáltad a +7k-t 7970-re. :U

Don't Tread On Me

(#5678) ZozzHUN válasza MPowerPH (#5677) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Mert sajnos Shkizo kolléga továbbra sem ad áfás számlát, ha tudsz nekem linket adni ahol 132.000ért kapok áfás számlával, akkor megveszem :)

(#5679) Cybertrone válasza ZozzHUN (#5676) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gyanitom nem a kartyakkal van a legnagyobb gond... az user elvarasa tul nagy!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5680) ZozzHUN válasza Cybertrone (#5679) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Gyanítom, hogy akkor nem olvastad el amiket írtam :)

(#5681) MPowerPH válasza ZozzHUN (#5678) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindjárt megy egy privi. Garantáltan ÁFÁ -s számlát kapsz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5682) ZozzHUN válasza MPowerPH (#5681) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Privi ment vissza, sajnos a garantált áfás számla még sincs :( :R

szerk.: mégiscsak van számla, csak normális áron kapom úgy :D

[ Szerkesztve ]

(#5683) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Nem sikerült rosszul a konkurens videó kártyája sem.
Azért picit megnyugodtam hogy jól döntöttem mikor megvásároltam a HD7970-es vgáimat.
Teljesen fej-fej mellett dolgozik a két kártya.
Sejtettem hogy az új AMD is lett olyan forradalmi ágyú mint amilyen a kepler lesz, lett. :P

(#5684) BMW001 Ahogy a 7970 is. :B

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#5684) MPowerPH válasza ÁdiBá (#5683) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért erős az a GTX680.... Ami mellette szól, az alacsonyabb TDP.

Don't Tread On Me

(#5685) Nippon


Nippon
őstag

Milyenek a Windforce-os Gigabyte 7970/7950-es kártyák minőségre? Már volt nálam egy 7950-es de nem volt időm játszani vele, a hűtése szerintem jó, de egyre többet hallom, hogy szidják a Giga kártyáit a silány alkatrészek miatt. Ebből mi az igazság?

(#5686) ittakary válasza ÁdiBá (#5683) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem a "vgáimat" szó tetszett a legjobban :D

(#5687) Gaboman válasza ÁdiBá (#5683) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát azért a fej, fej mellett kijelentés erős egy kicsikét, single kártyáknál a 680 erősebb több játékban is.
És kezdetleges driverrel teszi ezt, aki Full HDban tolja majd ott erősebb mint a 7970.
Tuningot is szereti, nem lett ez rossz kártya így első nekifutásra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#5688) ÁdiBá válasza Gaboman (#5687) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Értem. Láttam hogy jó kártya. Végig néztem pár oldalon a tesztet.
De már úgy beharangozták mindenhol hogy már picit nagyobb eresztést vártam...
Még a csere is megfordult a fejembe hogy ezt a két kártyát eladom és veszek helyettük most 2Db 680-ast.
De félek, szerintem semmi különbséget nem látnák a monitoron...

ÁdiBá

(#5689) Cybertrone válasza Gaboman (#5687) üzenetére


Cybertrone
veterán

Akkor jo:D...

Ádi:
Helyes vigyel meg par embert magaddal:D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5690) Tirexi válasza ÁdiBá (#5688) üzenetére


Tirexi
addikt

Mintha nem lenne elég a 7970 CF valamelyik játékban...
Vagy nem elég valahol a 120FPS?

(#5691) ÁdiBá válasza Tirexi (#5690) üzenetére


ÁdiBá
addikt

GTA4 el van problémám hogy játszhatatlan a ezeken a radeonokon.
Ha a GTA5 is ilyen lesz, már adom is el mind a kettőt, addigra hátha lesz picivel gyorsabb nv is.

ÁdiBá

(#5692) DjDanee87 válasza Nippon (#5685) üzenetére


DjDanee87
addikt

A silány minőségre nincs személyes tapasztalatom, évek óta Giga lap és kártya van a gépemben, és nem volt velük még gond szerencsére. Most épp egy WF3as hűtésű 7970. Jól hűt, viszont ha volt nálad az elődje (6950/70) akkor akár egy kis csalódás is lehet, mert ahhoz képest hangosabb kicsivel, de még így sem nevezhető még hangosnak.

GTA IV játszhatatlan? Pont most néztem 1-2 napja. FullHDban simán játszható maxra húzva mindent, 16x AAval. Nekem 21 volt a minimum FPS, maximum 55 és egyáltalán nem mondanám játszhatatlannak. Persze nagyobb felbontás esetén nyilván igaz lenne a dolog, vagy előző generációval is. De 7970 az első kártya, ami már játszhatóvá teszi a GTA IVet maxon AMD vonalon. Reméljük a GTA V nem lesz elszúrva ilyen szinten.
Mondjuk 1 érdekességet is tapasztaltam. 6900as szériával színesen világító esőcseppek voltak, 7970 meg villogó lámpákat eredményez néha. http://www.xfire.com/video/55af33/

[ Szerkesztve ]

(#5693) ÁdiBá válasza DjDanee87 (#5692) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én is próbáltam.
FullHD-ban teljesen maximumra tolva a játék olyat csinál hogy sétálok két métert tölt egy másodpercet, az egeret mozdítani se tudom hogy körbe nézzek mert folyamatosan tölti a hátteret.
Olyan mint ha elfogyna a memória a gépből.
GTX580 óra nem volt újra rakva a GTA.
De lehet megpróbálom még egyszer felrakni.

ÁdiBá

(#5694) odorgg


odorgg
addikt

Túl nagy külömbséget én nem látok 680-7970 közt, hol 1-ik jobb hol a másik, játékja vállogatja. A fogyasztást leszámítva 1 plusz pontot sem tudok a javára írni a 70-eshez képest, viszont ebben az ársávban a load -15W nemigazán szempont szerintem.
Mindenesetre a 3Gb Vramot 384 biten, jobban díjjazom, mint azt a -15W-ot, amit enélkül meg spórólhatnék a 2Gb-os 680-al.

Részemről lecsaptam egy 1 hónapos 70-esre 120k-ért az aprón, szerintem annyit megér, még ha néhány gamben valamivel rosszabbul is teljesít mint a 680-as.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#5695) DjDanee87 válasza ÁdiBá (#5693) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én ilyet nem tapasztaltam. Ráadásul a játék nincs is SSDn és a procim is alapon van. Mondjuk a játéknál sem mindegy, hogy melyik patchel használod. Nekem eredeti, és a legfrissebbel megy.

(#5696) Tirexi válasza ÁdiBá (#5691) üzenetére


Tirexi
addikt

Jézusom én is ilyen voltam? :)
A GTA4-et aki tehetősebb volt annó kitolta nem is egyszer.
Anno én is a Crysis 2 miatt vettem két VGA-t mikor kiderült hogy egy 570-el is lazán játszható volt. Szal megbántam...
A gta4 az a fajta optimalizálatlan xar ami alá tehetsz bármit akkor sem megy jól főleg egy Enbseries-el megfejelve. Én is sajnálom hogy ATI-n nem megy fényesen mert én is gta4 fan voltam. De a saját hibámból kifolyólag mondom hogy egy félresikerült játék miatt vga-t cserélni úgy hogy más minden jól megy szvsz hülyeség.
Bàr egy előnye lesz... lehet majd olcsón venni itt ph-n 7970-et. (csak mert most hogy itt az nv lehet nem adod el 120 felett őket)

(#5697) ÁdiBá válasza Tirexi (#5696) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Természetesen én is végig játszottam a GTA4 et.
Nincs is semelyik más játékkal gondom teljesítményileg.
Szépen visz mindent a CF.

ÁdiBá

(#5698) DjDanee87 válasza ÁdiBá (#5697) üzenetére


DjDanee87
addikt

oh, ráadásul nem is single 7970ed van, akkor még érdekesebb a dolog. Mondom nekem egy kártyával semmi gond :P Nem lehet, hogy driver para? Mármint nem optimalizálták GTAra jól a 7900 széria CF-et ?

(#5699) ÁdiBá válasza DjDanee87 (#5698) üzenetére


ÁdiBá
addikt

GTA4 et mire optimalizálták ?! ;]
Ezt kellene a Rockstar csapat fejéhez vágni.
Nem konzol, PC. VILI?! ;]
Félre a tréfát, azért zavar mert a kedvenc sorozatom a GTA, és ilyen drága hardvereken elvárná az ember hogy minden kifogástalanul menjen, de hát ilyen az élet.

#5700) BMW001 Csak játszok a gépen, általában nem szoktam már bohóckodni 3Dmarkokkal.
Másik kártya pont kellett hogy minden tökéletesen menjen. Nem beszélve a Metro-ról.
Az hálálta meg legjobban...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#5700) MPowerPH válasza Tirexi (#5690) üzenetére


MPowerPH
félisten

ePenis növelésnek hívják az ilyet. :DDD Főleg a CF vs. SLI viszonyában, ez az előny már leolvad. GTAIV.... Azzal még játszik valaki? :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.