Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) peterm711 válasza Pietrosz (#6850) üzenetére


peterm711
aktív tag

Majd holnap megpróbálom, most mennem kell, szólít a kötelesség :(((

(#6852) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

[link]

hasznotok is legyen belőlem :D

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6853) SzlobiG válasza Varázslóó (#6849) üzenetére


SzlobiG
félisten

Te megint valami jövőbe látsz, vagy a szokásos baromságot elhinted megint semmi alátámasztással? Ott van nézd meg a 6990-et olyan jó a 12.3-as driver, hogy a 2.mag 3D-be marad.

(#6834) ffodi Nálam már nincs ilyen hiba.:)

(#6852) MaximumGame Lehetsz te az első aki kipróbálja, hogy vissza veszi-e az órajeleket win indulás után tuningolva.:D

(#6854) Varázslóó válasza SzlobiG (#6853) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Jól van akkor ne is reménykedjen senki, szar lesz és marad a driver.... :C ez így jobb mi ?
Mobil és VGA adó is lesz és 2012 be vége a világnak szóval ne is várjatok már jó drivert

Ez szerinted jobb ? :C már nem 7970 ed van szóval neked tök mind1 :K

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6855) SzlobiG válasza Varázslóó (#6854) üzenetére


SzlobiG
félisten

De minek állítasz olyat amibe nem vagy biztos? Ez olyan mint amikor abu elhintette, hogy csoda driver 10-15%-ot hozott azt mindenki várta a csodát azt semmi nem volt mivel abu a legelső driverhez viszonyította. Olvassák a hülyeséget amit írsz elhiszik és várják a 7990-et hogy majd jó driver lesz bug nélkül ugyanúgy mint az abu-s esetnél a teljesítmény növekedést. :U

Ne tereld el a lényeget inkább nézd meg az új drivert, ha már annyira belinkelted én mindég feltettem azonnal és beszámoltam róla ha jó, ha rossz volt erre sztem más is kíváncsi.

Valóban nincs, de attól még írhatok ide nem tiltja semmi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6856) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Az a hézet áll fenn, hogy egy 7970-es vásárlása került kilátásba.

Szeretném ha valaki lenne olyan kedves és összeütne ide egy pár soros briefing-et a kártya jelenlegi negatívumairól.

Valamint szeretnék tanácsot kérni a verzióval kapcsolatban. Van/lesz olyan OC-barátabb* kártya, amire rámegy a referencia vízhűtés?

* Ref design jobb alkatrészekkel, ilyesmi...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6857) Novver válasza TESCO-Zsömle (#6856) üzenetére


Novver
senior tag

+1 Én is épp ez előtt állok, én egy Sapphire 7970 OC-t néztem ki :)
Speciel arra volnék kíváncsi hogy a mait is beleszámolva, melyik a legjobb driver hozzá, illetve ha nem is a legjobb, de a leg-"bugtalanabb" :)

Nem akarok afterburnert használni meg más segédprogramokat, csak catában feltolni csutkára, ha bírja marad, ha nem, nem :) Ennek tekintetében várom a tippeket :)

Life is a game... The game is my life!

(#6858) ÁdiBá válasza TESCO-Zsömle (#6856) üzenetére


ÁdiBá
addikt

1. A kártya gyári hűtése hangos, nem picit, nem nagyon, de hangos.
Tuningolás illetve túlhajtásnál esetén igen csak magasabb lesz a szobánkban a hőmérséklet illetve az alapzaj.
2. Viszonylag jól tuningolható. 925/1375 gyári órajel helyett könnyedén viszi a többség az 1200*1600Mhz-et.
3. Driver. Probléma van jelenleg a driverrel.
Előfordulhat hogy húzás után nem veszi vissza az órajelet, illetve a kártya nem vált fel 3D órajelbe ZeroCore (monitor kikapcs.) után.
GTA4 egyáltalán nem fekszik a kártyának. Arról le kell mondanunk.
Én durván ennyi negatívumot mondhatnék el amivel találkoztam. :U

(#6859) Cybertrone Lehet, mert én most két kártyával gondolkodtam, és jelentősen érezni a szobában egy két óra játék után hogy fűtőtestként üzemel a számítógép.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6859) Cybertrone válasza ÁdiBá (#6858) üzenetére


Cybertrone
veterán

A homerseklet igen nagy marhasag... kb minden kartya ennyire fut!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6860) TESCO-Zsömle válasza Novver (#6857) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én ref Asus-t veszek, ha nem találok jobbat. Ahhoz ott a SmartDoktor, amivel ki tudom tolni a CCC órajelkorlátját, aztán többet el se kell indítani. Tesztelés után pedig kap a cucc egy módosított BIOS-t.

ÁdiBá:
1 - A hűtés hangja nem érdekel. Vizesblokk lesz rajta.
2 - Nagyszerű.
3 - Na ez már kevésbé az. Zero core nem igazán érint, mert nálam ezek a monitor/vinyó stb kikapcs dolgot Win alól tiltva vannak. Most az nem fog földhöz vágni, hogy 5W helyett 50-et eszik IDLE. A várható 300-hoz képest már az is baráti. A "nem veszi vissza az órajelet" már problémásabb lehet, bár fogalmam sincs mennyit zabálhat full órajelen, ha nincs terhelve...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6861) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Az ASUS HD7970-DC2T tud valaki véleményt írni?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#6862) SzlobiG válasza TESCO-Zsömle (#6860) üzenetére


SzlobiG
félisten

Smart Doctor már nincs AB koppintás van hozzá ami ugyan az sőt ott én nem is tudtam kitolni az órajeleket szal maradt az AB.

Bios módosításról szintén nem tudok, hogy működne-e max az megy hogy kitolt órajeles bios-t tudsz feltenni abból se mind1 melyiket, de akkor még alapon se vált vissza 2D-be legalább is nálam ez volt, ment is vissza a gyári.

Arra viszont készülj amiről fentebb írtunk...

(#6863) TESCO-Zsömle válasza SzlobiG (#6862) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hmm...

Mennyire fentebb? Több mint 6800HSZ van ettől "feljebb".

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6864) SzlobiG válasza TESCO-Zsömle (#6863) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

Ettől független lehet az új driverbe már javítják, csak ahogy elnézem senki nem akarja kipróbálni.:D

(#6865) Varázslóó válasza SzlobiG (#6864) üzenetére


Varázslóó
senior tag

átengedem másnak :D :C

máshol ezt írják : Jo hir evel a drivererrel van egy jopar +FPS

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6866) bestyen válasza SSJmeszes (#6861) üzenetére

Szerintem itt nem sokan fogják ezt ajánlani neked. Többek közt én se. Bár nincs vele tapasztalatom, de elvileg nem hűti a VRM-et és ráadásul 3 slotot foglal. Szerintem inkább válogass az MSI vagy a Sapphire kínálatából.

[ Szerkesztve ]

(#6867) Cybertrone válasza Varázslóó (#6865) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jopar.. max fpsben +2... kb mint eddig.

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6868) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Valaki tudna küldeni egy linket hol tudok ilyet venni: Arctic Cooling Accelero Xtreme 7970??

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#6869) Cybertrone válasza Zoli54213 (#6868) üzenetére


Cybertrone
veterán

Google... Szerintem meg tudod oldani!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6870) E1even válasza SSJmeszes (#6861) üzenetére


E1even
senior tag

Én azok közé a nem sokak közé tartozok (mint, ahogy bestyen fórumtárs írta :DDD ) akik ajánlják a kártyát, ha nem számít a plusz költség az árban és a 3 slotos felépítés. Kb. ennyi negatívumot tudok felhozni ellene.
A VRM-et pedig hűti, van rajta hűtés, mint ahogy a képeken láthatod. Az a 7950-es DCII-eseken probléma, ott nincsen hűtés.
A kártya nagyon halk (a refhez képest) és nagyon alacsonyan is tartja a hőmérsékletét ez a batár nagy hűtő :D .
A kezdeti problémákat (amikről lehetett hallani) abszolút kijavították.
Innentől néhány hozzászólásban subaruwrc fórumtárs ír pár sort róla.
Én abszolút meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom. :K ;) :D

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#6871) E1even válasza bestyen (#6866) üzenetére


E1even
senior tag

Kétség kívül a Sapphire megoldásai is elég jó alternatívát jelentenek. :K

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#6872) keIdor válasza SzlobiG (#6833) üzenetére


keIdor
titán

De érdekes, mert most meg semmi. Nem a VTX-el van a baj, bugos egyszerűen, vagyis abból, hogy egyszer csinálja egyszer nem, ez jön le. Meg volt már olyan, hogy ki se kapcsolt a VGA, járt mindkettő. Most a 2. VGA alszik.
Ki érti ezt...?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6873) SzlobiG válasza keIdor (#6872) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nézz rá az új driverre hátha.

2D-be végig offon kell lennie a 2.-nak.

(#6874) keIdor válasza SzlobiG (#6873) üzenetére


keIdor
titán

Tegnap este nem volt OFF-on, ON-ba volt az.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6875) Cybertrone válasza SzlobiG (#6873) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha az ulps ki van kapcsolva nem all le:R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6876) MarcZ válasza keIdor (#6872) üzenetére


MarcZ
senior tag

Ez már nem normális, ami itt ezekkel a progikkal van. :U

A man's got to do what a man's got to do.

(#6877) gera021


gera021
aktív tag

hali,

vettem egy ASUS 7950-et a tuningolt 3 slotos dömpert, a kérdésem az lenne ha tuningolnám akkor a CCC-ben a +20%-ra tegyem a csuszkát? vagy csak akkor kell ha programot használok mint pl: AB, TRIXX stb....

(#6878) ViiiiktorOC válasza gera021 (#6877) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát az a 20% mindenképp megéri akár hol húzod a kártyát!

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6879) gera021 válasza ViiiiktorOC (#6878) üzenetére


gera021
aktív tag

okés, értem, akkor felhuzom mindig, köszi...

(#6880) ViiiiktorOC válasza gera021 (#6879) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Úgy látom hogy a tápodnak bírnia kell, Egyszer felhúzod aztán úgy hagyod. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#6881) SzlobiG válasza Cybertrone (#6875) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudom, de pont az a lényeg, hogy leálljon 2D-be, hogy ne fogyasszon feleslegesen a 2. kártya, ha már van ilyen szolgáltatás akkor működjön normálisan főleg ha nem is tuningolja.:U

(#6882) gera021 válasza ViiiiktorOC (#6880) üzenetére


gera021
aktív tag

okés, táppal biztos nem lesz gond azért is mertem ezt a kártyát venni...

(#6883) Cybertrone válasza SzlobiG (#6881) üzenetére


Cybertrone
veterán

Persze ertem... ezert fura!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6884) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD írt a tuningos kérdéseimre. Letesztelték a dolgot, és a 3rd party tuningprogramok kezelik rosszul az órajeleket. Csak a Catalyst meghajtót telepítve jó minden. Rakjátok fel a 12.4-es WHQL-t, és ha semmit sem telepítetek hozzá, akkor hibátlan lesz. Ezt konkrétan tesztelték.
Ha valaki nagyon tuningolni akar, akkor az a fontos, hogy a 3rd party programokon belül ne állítsatok órajelet, mert az okozza a gondokat. A feszültséget elvileg lehet állítani, azt jól kezelik a programok az új kártyáknál, de az órajelet nem. Azt csak az Overdrive felületen belül szabad állítani. Azt is írták, hogy szólnak a fejlesztőknek, hogy hibásan működnek az új driverekkel a tuningprogramok. Később erre majd lesz megoldás, de ezt csak a tuningprogram fejlesztői tudják megoldani, mert az AMD nem fejleszti ezeket.
A ZeroCore szolgáltatásra is írták, hogy ez inaktív, ha bármilyen aktívan futó 3rd party tuningprogram van a Catalyst mellett. A rendszer azokra az órajelekre van kalibrálva, ami a BIOS-ban érkezik. Más órajelek mellett fennáll a fagyás kockázata, így a Catalyst letiltja a szolgáltatást, hogy biztosan visszatérjen a gép kikapcsolt monitor mellett is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6885) Novver válasza Abu85 (#6884) üzenetére


Novver
senior tag

ergo ha nem akarunk mókolni semmit, csak egy stabil rendszert 7970-essel, szépen felrakjuk a legújabb catát, és kész
na , ennek örülök :)

vészesen közeledik a májusi fizetés, és azzal együtt a Sapphire 7970 OC-m meg az új SSD-m :)
vártam már hogy legyen értelme szétkapni a gépet, kitakarítani, portalanítani, friss wint húzni .és várni a dio3-at meg a hots-t :)

Life is a game... The game is my life!

(#6886) SzlobiG válasza Novver (#6885) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dio3-hoz ne vegyél ilyen vga-t pénzkidobás. Jó ha fog menni 40%-on a gpu.

Persze gondolom nem csak azért veszed, de oda felesleges a power.:)

(#6887) Novver válasza SzlobiG (#6886) üzenetére


Novver
senior tag

Persze, nem csak emiatt veszem, hisz ott a Starcraft 2, a Battlefield 3 , SWTOR , etc :)

Life is a game... The game is my life!

(#6888) ZozzHUN válasza Novver (#6887) üzenetére


ZozzHUN
addikt

BF3-ra is overkill, most egy GTX 480-nal nyúzon full hd ultra-n multiban. 60 fsp-re fixálva alapon hajtva 70%-99% között ugrál a gpu usage, leginkább 85-90%-on van.

Cybertrone: Ennyi erővel 7970 tri-crossfire-rel is pöröghet 99% gpu és 250 fps van, értelme van ? nincs. 60 fps fölött minek menjen a gép, így hűvös is (67 fokos) és még mindig van benne tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#6889) Cybertrone válasza ZozzHUN (#6888) üzenetére


Cybertrone
veterán

Lodd ki a limitet es 99% nal nem fog lejebb esni!:)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6890) Varázslóó válasza ZozzHUN (#6888) üzenetére


Varázslóó
senior tag

60fps fix kimaxolva ? 4xAA val a BF3 om ? GTX480 alap órajelen ?

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6891) SzlobiG válasza Varázslóó (#6890) üzenetére


SzlobiG
félisten

Biztos nem kimaxolva mert megnéztem én is, de tény hogy nem fut rosszul egy ilyen kártyán én se gondoltam bár nem is érdekel mert nem játszok vele.:D

(#6892) Cybertrone válasza ZozzHUN (#6888) üzenetére


Cybertrone
veterán

200fps a limit es en latom a 60 es a 160 fps kozt a kulombseget... Dinamikusabb a game szamomra es elvezhetobb! Plusz ha 60 bol esik le az fps az nekem jacchatatlan, ha 160 bol akkor jut is marad is!:R Nem vagyunk egyformak ennyi!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6893) Varázslóó válasza SzlobiG (#6891) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Még GTX580 is panaszkodtak hogy nem bírja a 4x AA Ultrát ... kizárt dolgod :)

de vágom

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6894) Zoli54213 válasza Cybertrone (#6869) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Azért kérdeztem, mert nem találok magyar oldalt google-vel ahol meg lehetne venni. Beírom a keresőbe hogy Arctic Cooling Accelero Xtreme 7970, de csak hírek vannak meg hogy érkezik a hűtő...árgép az írja nincs ilyen termék az adatbázisban...

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#6895) krisztofer55 válasza Zoli54213 (#6894) üzenetére


krisztofer55
tag

Ennek az egyik oka az lehet, hogy a gyártó nevéből viszonylag régen "eltűnt" a Cooling szó.

A másik, amiért nem találsz az árgépen, azért van, mert NEM elérhető a termék. :N

Legalábbis az egyik Arctic disztrinél nem.

[ Szerkesztve ]

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#6896) ÁdiBá válasza Abu85 (#6884) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez jól hangzik hogy foglalkoztok, illetve foglalkozik az AMD a problémával.

ÁdiBá

(#6897) Abu85 válasza ÁdiBá (#6896) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD már nem foglalkozik vele. Csak annyit tesznek, hogy felhívják a 3rd party tuningprogramok fejlesztőinek figyelmét, hogy nem jól működnek az órajelre vonatkozó beállítások. Az biztos, hogy az AMD a drivert értük nem fogja megváltoztatni. Amúgy sem rajonganak az Overdrive felületen kívüli tuningért mert csak problémákat szül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6898) TESCO-Zsömle válasza SzlobiG (#6864) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hasonló bug mintha lett volna egy korábbi szériával is. Ott mintha a memória-órajel váltásakor lett volna ez a villogás.

Engem az érdekelne, hogy ez a bug vajon AB nélkül is fennáll-e?

(#6884) Abu85: Ez akkor azt jelenti, hogy ha a 3rd party cuccal kitesztelt órajelet beleégetem a BIOS-ba, akkor a "probléma" (a 3rd party cumó igényével együtt) kiküszöbölhető?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6899) peterm711


peterm711
aktív tag

Kipróbálta már valaki az új drivert? Itt állok előtte, csak nem merem megnyomni az entert :U

(#6900) Cybertrone válasza peterm711 (#6899) üzenetére


Cybertrone
veterán

Laptop powa :D Asszem én erről driverről sajna már lemaradok! Viszont nem bucsuzok maradok beszélgetni! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.