Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) ffodi válasza Abu85 (#6471) üzenetére


ffodi
veterán

A 12.3-as driverig minden rendben volt az ilyesfajta tuning esetén. Az odáig rendben van, hogy a 2D órajel inaktív lesz, ha pl. MSI Afterburnerrel tuningolom feszemeléssel (már a windows indulást követően, 12.3-as driver esetén), de akkor az miért van, hogyha ezután elindítok egy 3d alkalmazást, megy 0,5-1 percet, kilépek, és láss csodát visszavált 2D órajelre, és a magfeszültséget is szépen visszaskálázza? Illetve az új driverekből hiányzik 2db DLL is (atipdlxx.dll, atipdl64.dll), melyek nélkül az AB például nem is tudja kiolvasni az órajel/fesz. értékeket.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6502) Cybertrone válasza ffodi (#6501) üzenetére


Cybertrone
veterán

Egyértelműen ezzel akarják az aftermarket progikat kigolyózni! :U :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6503) Abu85 válasza ffodi (#6501) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tipikusan az indulás során kap a termék nagyobb terhelést, mert akkor még nem minden szoftver aktív. A mai VGA-k nem csak hardver szintjén működnek. Sokat számít a szoftveres oldal is. Gondolom ezt az AMD mérlegelte. Ha már megy a rendszer, akkor biztos, hogy betöltődött az összes rendszerkomponens, vagyis a stabilitás biztosítható. Ezt az AMD-nek kell kikísérletezni, hogy miképp stabil az adott kártya komoly tuning mellett. Nekik vannak erre eszközeik. Esetleg ezt lehet úgy finomítani, hogy 1-2 perccel a Catalyst betöltése után mehet az órajelskálázás.

Megvannak azok a DLL-ek, csak más lett a nevük. Majd erre a 3rd party programoknak reagálniuk kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6504) Abu85 válasza Cybertrone (#6502) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok nem érdeklik őket. De a Catalyst módosításairól a 3rd party programok mindig később szereznek tudomást, mint a házon belüli fejlesztések. Ez nem egyedi eset. A változtatásra majd reagálnak a 3rd party programok fejlesztői.
Ami az AMD-nek nem tetszik, az az ATI Tray Tools és a RadeonPro. Az OC-s programok érdektelenek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6505) ffodi válasza Abu85 (#6503) üzenetére


ffodi
veterán

Ez világos, de egy egészséges 1100/1600MHz-et lőttem be 1,12V-al, ami az alapértelmezett feszültség, és mégis az említett dolgot produkálja a legújabb whql driver. Ha a vramot 1575MHz-ig visszaveszem, ami ugye a CCC max, akkor is csinálja. Szerintem amellett, hogy a stabilitást minden körülmények között biztosítani akarták, el is csúszott 1-2 dolog abban a driverben, mert ez ilyen formában használhatatlan (számomra). Üresjáratban ordít a venti stb.... A 8.950.0 drivert vagyok kénytelen használni (amivel egyébként nincs gond), mert ez a fícsör nagyon nem tetszik.

Ilyesmire gondoltam egyébként én is a DLL-eket illetően, csak azt csodálom, hogy az új beta AB az új driver(ek) után jött ki, mégsem ismeri.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6506) Abu85 válasza ffodi (#6505) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a VRAM-mal kell babrálni, hanem a feszültséget kell kisebbre tenni. De mint mondtam a tuning az nem garantált szolgáltatás. Az egész ott probléma, hogy garantáltra veszik. Ez nem így van. Ha tuningolsz, akkor a gyártó nem felel a termék normál működéséért.

Talán azért, mert annak a béta AB-nek a fejlesztését korábban kezdték el. Hirtelen felelőtlenség módosítani valamin kiadás előtt. Még ha béta akkor is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6507) ffodi válasza Abu85 (#6506) üzenetére


ffodi
veterán

Írtam, hogy a feszültség alapértelmezésen van. Azért említettem, hogy a vram órajelét vettem picit lejjebb, mert az így már átlépte a CCC maxot, és hátha az okozott gondot.

"De mint mondtam a tuning az nem garantált szolgáltatás."

Ez természetesen egyértelmű, ezt nem is vitatom, csak az a bökkenő az egészben, hogy ami a korábbi driverekkel "garantált", az az újjal nem, és ez a bosszantó. Arról nem is beszélve, hogy eddig az összes ATI/AMD kártyám esetén nem volt ilyen jellegű gond a tuninggal, pedig mindegyik 100-150MHz-el magasabb órajelen ment 24/7-ben, mint az alapórajel. (persze ez új architektúra, nem lehet közvetlenül hasonlítani a korábbiakhoz etc........de akkor is......)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6508) Abu85 válasza ffodi (#6507) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor használd az Overdrive-ot. Az AB csak a feszültség állítására kell.

A korábbi driverekkel sem volt garantált. Ami garantált az az alapórajel melletti normál működés. Minden további dolog extra, amire nincs garancia. A korábbi driverekről maximum annyit lehet elmondani, hogy az AMD nem törekedett a maximális stabilitásra az Overdrive-nál nagyobb tuning mellett.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6509) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Nem kell aggodni sracok, nekem 5850-nel is ugralt a kepernyo 12.3 whql-lel, nem 7970-es hiba :)

(#6510) ffodi válasza Abu85 (#6508) üzenetére


ffodi
veterán

Az a baj, hogy nem. Kell az OSD, mert nagyon hasznos, hogy pl. játék vagy valamilyen 3D alkalmazás futtatása közben kiírja az aktuális órajeleket, feszültségeket, hőmérsékleteket stb. Emellett az egyedi ventiprofil is nagyon hasznos (amíg gyári még a cooler rajt), mert az alap profillal 85 °C-ig simán felengedi a GPU-t, nekem pedig az ugyancsak nem tetszik, és ha már ezeket itt állítom, akkor az órajelekkel nem teszek kivételt, nem beszélve arról, hogy ennek működni illik. Egy szó mint száz, marad a régi driver, frissítés csak akkor ha ez "javítva" lesz, vagy valamit kezdenek vele. (jut eszembe, a villódzásról ne is beszéljünk, mert attól is a falra mászok :DDD )

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6511) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

3DMARK11
i7 2600K 4.6Ghz / HD7970 CrossFire (1125/1575 1.174V)

Graphics Score 18640
Physics Score 11082
Combined Score 9476
P15546

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6512) proci985 válasza keIdor (#6500) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

alacsony vid sajnos nem mindig előny, az alacsony VID jelölhet szivárgó példányt is. alapórajelen ezek is kultúráltak, alulfeszre általában ideálisak, viszont feszemelésre jön a magasabb fogyasztás, a több meleg, a mégtöbb szivárgás. vízre általában jók (amíg bírja a VRM, a hűtés -ez nem szokott szűk lenni általában-, meg nem olyan érdekes a villanyszámla), de léghűtőkkel problémásak szoktak lenni.

AMDnél meg specen belül szelektálják csak a chipeket. ez alapórajelen nem jelenthet hatalmas különbségeket, de tuningra nem lesz két egyforma példány.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6513) XZoli


XZoli
aktív tag

Már alig várom, hogy kezembe vegyem a a kicsikét

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#6514) ZozzHUN válasza XZoli (#6513) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nagy tuningra ne szamits, mert ez is lekapcsol sajnos. Gigabyte viszont nem :)

(#6515) XZoli válasza ZozzHUN (#6514) üzenetére


XZoli
aktív tag

nem érdekel a tuning annyira, csak stabil legyen és halk.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#6516) Varázslóó válasza XZoli (#6515) üzenetére


Varázslóó
senior tag

várhattál volna, mert HD7950 ára nagyot fog esni :(

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6517) DjDanee87 válasza Varázslóó (#6516) üzenetére


DjDanee87
addikt

Hogyhogy?

(#6518) ZozzHUN válasza Varázslóó (#6516) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ezeket honnan szeditek? Valami hír vagy cikk van róla? Vagy csak egyszer valaki azt mondta itt, hogy irreálisan magas az ára és akkor már biztos csökkentik?

(#6519) Pug válasza ZozzHUN (#6518) üzenetére


Pug
veterán

Maximumnak vannak ilyen varázsgömbös fantazmagóriái. :N

(#6520) XZoli válasza Pug (#6519) üzenetére


XZoli
aktív tag

igen, kint csak nem itthon, májusra 320ft eurot josólnak, ha nem lesz IMF megálapdás

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#6521) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Most nézem 15ezerel drágább a GTX680 mint a HD7970 en mivan ezekkel ? :(
Így már tuti marad a 7970 :K 150ezer a legolcsóbb GTX680.... 7970 ből már 135ért csemegézhet az ember....

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6522) Cybertrone válasza Varázslóó (#6521) üzenetére


Cybertrone
veterán

Apron meg 130k a 680...;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6523) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Nekem igazabol nincs gondom a kartyaval, szepen es stabilan megy 1200on, es a villodzast sem vettem meg eszre. Az asztalon asszem 300mhz megy, ha talcara rakom a jatekot.

Akik valtanak 680ara, majd pottyintsenek mar ide par sort, hogy mennyivel jobb :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6524) TTomax válasza Varázslóó (#6521) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mi lenne?Pontosan az történik,mint amikor a 7970 megjelent 180-ért...majd lemegy az ára,ha el akarják adni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6525) ZozzHUN válasza Cybertrone (#6522) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Kicsit áfacsalósan lehet, én inkább comproll szag miatt hanyagolnám az ekkora vételárnál történő kétes eladásokat. Annak idején w.daywalker is sok sok pirosnak és elismerésnek örvendett amíg csődbe nem ment alóla a cég. :R

(#6526) Cybertrone válasza ZozzHUN (#6525) üzenetére


Cybertrone
veterán

Pont nem erdekel ha csodbe megy..n altalaban nincs addig nalam semmi:D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6527) ZozzHUN válasza Cybertrone (#6526) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Aztán majd a másik szív a garanciáddal, szép, mondhatom, reméljük shkizo nem tűnik el így :D

(#6528) Cybertrone válasza ZozzHUN (#6527) üzenetére


Cybertrone
veterán

Még a végén a vevő lesz hibás azért mert az eladó csődbe megy.... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6529) odorgg


odorgg
addikt

Feltettem én is a 8.950-es drivert, ezzel legalábbb megy normálísan a tuning, és még az órajeleket is viszaveszi game utánn, + nemfagy ki a gép, mikor felébresztem képernyő kikapcsolás utánn. És örömmel látom, hogy a képernyő villogós tünet is megszünt tuning esetén.

Gratulálok AMD-nek, hogy sikerült 1 jólmüködő drivert, a fene nagy stabilitásra törekvés jegyében szétbarmólnia. :(((

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#6530) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Valaki tud valamit, hogy mikor jelenik meg hazánkban a HD7970 toxic?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#6531) gegg


gegg
tag

Lenne egy kérdésem és egy problémám remélem tudtok segíteni. :))
A kérdés az lenne hogy árt e a kártyának ha a procihűtő ráfújja a 50-60 fokos levegőt miközben a kártya üresjáratban van. A problémám pedig az lenne, hogy a kártya nem hajlandó zerocore ba menni ami azért lenne fontos mert 24/7 ben megy a gép és félek, hogy csapágyas lesz.
Köszi a válaszokat előre is

[ Szerkesztve ]

(#6532) ÁdiBá válasza gegg (#6531) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Zero Core betudható driver hibának.
Egyenlőre hanyagolni kell mert elég sok vele a probléma.

A kártya nem 50-60 fokra lett tervezve, így semmi baja nem lesz, csak melegebb lesz alapjáraton. Ennyi.
Ha baja lesz azt látni fogod, befagy avagy újraindul a számítógép.

#6530) SSJmeszes Elég jónak ígérkezik.
6Gbyte memória, 1150Mhz / 1500 alapórajel. Extrém illetve valamilyen szinten halkabb hűtés mint a ref, 8+3 fázis 8+8 táp.
Sapphire kitett magáért.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6533) SSJmeszes válasza ÁdiBá (#6532) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Igen ezt értem és láttam is ezeket.
Viszont arról nem tudsz mondani valamit mikortól lesz elérhető?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#6534) warcat válasza SSJmeszes (#6533) üzenetére


warcat
veterán

Nézd meg hány helyen jelent meg az MSI Lightning nálunk,ebből kiindulva soha.

EA: It's in the crate!

(#6535) bestyen válasza SSJmeszes (#6533) üzenetére

Ezt még senki se tudja. De szerintem mivel kikerült már belőle tesztelésre, ezért közeledik a megjelenés. De még a Sapphire oldalán sincs róla egy nyamvadt adatlap se.

(#6536) Enclave válasza SSJmeszes (#6533) üzenetére


Enclave
aktív tag

Ennek a kártyának nem igazán néztem utána de szvsz először a hivatalos bejelentésnek (legyen saját weboldala a gyártónál) meg kellene történnie. Az hogy 1-2 tesztoldal kapott egy példányt, vagy megjelent pár fotó, screenshot a kártyáról, még nem jelent semmit. Lehet,h. nem is végleges példányokat teszteltek azok az oldalak, ahonnan a hírek származnak...

A 7970 Lightning-ról tudom azt,h. kb. március 15. körül jelentették be hivatalosan (paper lunch szvsz), előtte csak pár szállingózó infó és egy Cebit-es(?) kiállított példány volt. Később lehetett 1-2 nyugati, tengeren túli árlistában látni,h. április első felére ígérték az első érkező példányokat. Német árlistákat nézegettem, náluk csak(!) mostanában érkeztek be az első példányok, eddig csupán előrendelések voltak. (bejelentéstől számítva majdnem 1 hónap a nyugati szomszédoknál)

Nálunk még nem igazán kapható ezek ellenére sem. (árgépen horror áron ugyan igen)

Vissza a 7970 Toxic-ra, a Lightning esetéből kiindulva a hivatalos megjelenés után 1 hónappal talán már nyugat-európai országokból rendelhető lesz, hacsak nincs ázsiai vagy tengeren túli ismerősöd, akkor talán hamarabb tudsz egyet (többet) szerezni. Ám én nem biztos,h. "rohannék" a boltba, ugyanis az extra órajeleket, és a 6GB vram-ot látva nem lepődnék meg, ha az ár 200.000 HUF alatt nem állna meg.
Mindezek tükrében a fórumos kereskedőktől érdeklődnék, ők talán az ilyen exkluzívabb kártyáknak gyorsabban, könnyebben tudnak utána nézni...

Illetve néhány helyen olvasható,h. a 320 Ft-os € korszaka ismét eljöhet hamarosan, ami szintén árdrágító tényező... :(

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#6537) deicide válasza ZozzHUN (#6518) üzenetére


deicide
veterán

Nekem pl az AMD mondta ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6538) HaRdCoRe^mp4


HaRdCoRe^mp4
tag

Vártam ezt a topikot =) Köszi :R

Telszámom: 30/899-78-49

(#6539) DjDanee87 válasza Varázslóó (#6516) üzenetére


DjDanee87
addikt

A jövőbelátó Maximumgame: [link]

(#6540) odorgg válasza DjDanee87 (#6539) üzenetére


odorgg
addikt

:DDD :C

Érdekes hogy az AMD által meghatározott, magasabb fogyasztói ár ellenére, nálunk most is olcsóbb a 7970, mint a GTX680 :U

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#6541) Varázslóó válasza DjDanee87 (#6539) üzenetére


Varázslóó
senior tag

legalább 1 árba lesz a 2 kártya :K nekem tök 8 mennyit csökkentenek én 120ezerbe vettem és Hétfőre jön Bontatlan Asus 7970 ;] 130-145ezer között majd lehet őket kapni már...
Amíg nem ugrik meg az euró :) és mivel az ország nem írta alá, a papírt olyan forint gyengeség lesz mint még soha :DD :DD kiskerbe majd 120k ért is :K 2év garosokat

Kint 7% az áfa ... itthon 27% szóval az a nagy áresés nem nagy cucc :K

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6542) ÁdiBá válasza Varázslóó (#6541) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Hogy hogy a 7970 mellett döntöttél?! :B Kíváncsiságból érdekelne.
Főleg az ár miatt?!

ÁdiBá

(#6544) ÁdiBá válasza Forestgreen (#6543) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez nem pletyka mellesleg 2 hsz. el fölötted említették. :U

ÁdiBá

(#6545) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Várható volt.. Másképp a cuccok nem lesznek versenyképesek!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6546) Forestgreen válasza ÁdiBá (#6544) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Uhh, nem mentem rá a linkre, boccs...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6547) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Letöltöttem két Bios-t a kártyáimhoz.
Viszont Sapphire kivitelben nem volt csak 1000/1450 - es.
Míg Asus kivitelben 1000/1400 Mhz.
Az lenne a kérdésem hogy sapphire kártyára nem érdemes megkockáztatni asus bios feltöltését?!
Problémát okozna?!

Illetve a DCu2 bios menne egy referencia kártyán is?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6548) Sontir Fel válasza DjDanee87 (#6539) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Majd ravagnak 30% afat es meg a forint is romlik. 154kert vettem, a vegen majd 160ert adom el jovore :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#6549) SzlobiG válasza ÁdiBá (#6547) üzenetére


SzlobiG
félisten

Minek akarsz másik bios-t feltenni?

(#6548) Sontir Fel Abba azért ne legyél biztos jelenleg 120-ért nem kell senkinek. :U

[ Szerkesztve ]

(#6550) ÁdiBá válasza SzlobiG (#6549) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Magasabb gyári órajelek miatt.
Vicc mert valamiért gajdul a tuningolás nálam.
Külön - külön mennek szépen 1.174V 1125/1575 órajelen.
De CF alatt csak a 3DMARK11 fut le, 3DMark Vantage alatt kikapcsol a monitor.
Így azon gondolkodom hogy lehet az a baj hogy az ASUS kártyának jóval alacsonyabb vid-je van.
Így fel kellene telepíteni rá egy 1.174V(Biost) ami a SappHire kártyán is dorombol.

#6551) Cybertrone Igen, igen. Nem mondtál hülyeséget múltkor. Macerás. ;)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.