Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) ricshard444 válasza SzlobiG (#5950) üzenetére


ricshard444
veterán

Dettó :K Örülök neki

Vannak dolgok...

(#5952) SzlobiG válasza ricshard444 (#5951) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megnézhetné más is, hogy nála is ilyen-e. Viszont mennyenek a pics@ba ezt tényleg eljátszották egy éve is mer emlékszek rá én is.

(#5953) Sz.Miki válasza SzlobiG (#5944) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Konkrétan ez:

"Tegnap sikerült tesztre beszereznem egy ilyen csodát, mondanom sem kell óriásit csalódtam, bár lehet, hogy ez az én pechem.
Kártya beszerel, gép bekapcsol fekete képernyő, alaplapon világít a vga hibát jelző post led, mondom ez csak kontakt hiba lehet, kártya kivesz visszatesz, láss csodát működik.
Indul a rendszer driverezés minden ok Indítanám az első tesztet, paff kaptam a képembe 24"-nyi barna képet enyhén világos sötét barna csíkokkal. Nyomom a resetet utána már nincs kép, kikapcs bekapcs megint van kép, cpu-ból kiveszem a húzást, indul a rendszer. Indítom a Heavent minden ok, teszt is szépen elkezd futni, már kezdek örülni ere paff megint kapom a barna képet.
Új driver, kábelek megmozgat kártya kivesz visszarak ismét. Indítom a gépet rendszerindulásnál egy szép nagy kék halál. Na itt lett belőle elegem és vittem vissza. Amúgy nem újdonság, külföldi oldalon egy srác ugyan ezzel a hibával küszködik."

"Originally Posted by bluefire808 View Post
hey guys im so glad that i found this forum and sub section. i have the same problem of random freezing and anytime i get my asus 7970 Direct CU II TOP in a game or benchmark the screen goes black imediately. also if i run Heaven 2.5 it stop right away and brown vertical bars appear. also freezes randomly. i hope you guys can help. i did the test on my GPU's memory with MemtestCL like you guys said. ill add the pic. also i uninstalled all AMD and ASUS drivers before installing the new ones from both ASUS's site and AMD's site.
my set up is a ASUS Crosshair Formula IV, Phenom x6 T1090,Corsair TX750 PSU, dominator 1600mhz RAM, i hope this thread gets going again because i am super bumbed i spent $650 for a card that cant even run Counter Strike let alone BF3. thanks guys and good luck! ill be checking back daily."

A vége az lett, hogy kártya visszacsomagol és visszavisz. Cserét nem kértem.

(#5954) Cybertrone válasza Sz.Miki (#5953) üzenetére


Cybertrone
veterán

"Cserét nem kértem"
:DD És a ref megy azóta is és elsőre is! ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5955) helkis válasza Sz.Miki (#5953) üzenetére


helkis
addikt

anno mikor megjelentek a dcii-es gtx580-asok azokkal is volt szívás asrock és asus alaplap kombókkal.. :F nem tudom mi lett a vége, mire hozzám került egy ilyen kari nem volt gondom vele..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5956) Petyyyyy válasza ricshard444 (#5949) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Dunno...ilyen hiba miatt én tuti írnék egy csodaszép levelet az AMD-nek. Ez nem böszmeség, szmöreség.

SzlobiG Persze biztos kifogom, főleg hogy nem veszi vissza 2d-be az órajeleket. - Ennyire "butára" sikerült volna a driver? :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5957) ZozzHUN válasza ricshard444 (#5949) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nem véletlenül neked is a DLL fájlok hiányoznak? :U

[link]

(#5958) ricshard444 válasza ZozzHUN (#5957) üzenetére


ricshard444
veterán

Miből gondolod? 3D-t indítok utána kilépek aztán jó,csak bekapcsolásnál nem :K

Vannak dolgok...

(#5959) ZozzHUN válasza ricshard444 (#5958) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Próbát megér, nemde? :)

(#5960) Sz.Miki válasza Cybertrone (#5954) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igen a ref kártyával első perctől semmi gondom nem volt, és azóta sincs.
Nem kértem cserét mivel arra gondoltam, hogy lehet hibás széria, nem kevés pénzekről van itt szó...
Még esetleg arra gondoltam, hogy a tápom kevés lett volna? De nem hinném... 2X HD6850 simán ment crossfire-ben. És nem sokkal fogyaszt többet a DC2 a refnél.

[ Szerkesztve ]

(#5961) Sz.Miki válasza helkis (#5955) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Azt elvárná az ember, hogy egy asus lapban működjön egy asus kártya :)

(#5962) helkis válasza Sz.Miki (#5961) üzenetére


helkis
addikt

ráadásul amd lap, amd karival.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5963) SzlobiG válasza Sz.Miki (#5953) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez pech.:(

(#5956) Petyyyyy Bebizonyosodott, hogyha cata max fölé van húzva a kártya akkor nem veszi vissza 2D-be az órajelet csak 925-re, szal ennek tudatába tegyétek fel az új drivert.

(#5964) ZozzHUN válasza SzlobiG (#5963) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Akkor tessék afterburner profil állító részét használni. 2D-ben belövöd a def órajeleket, ami bekapcsola powerplay-t, 3d-ben pedig a tuningos részt aktiváltatni :)

(#5965) SzlobiG válasza ZozzHUN (#5964) üzenetére


SzlobiG
félisten

Inkább tessenek meg odafigyelni egy ilyen hibára a driver író bandánál amit egy éve ugyanígy elkövettek azzal megfejelve hogy még tuningolni se kellett érte. :U

Amúgy valszeg az lesz amit mondasz, de az se jó megoldás...szal marad az előző driver.

[ Szerkesztve ]

(#5966) ffodi válasza SzlobiG (#5963) üzenetére


ffodi
veterán

Ezt én is megerősítem. Az ennél újabb (de korábban kijött) BETA driverekkel ugyan ez a gondom, és marha idegesítő. Illetve az az érdekes még, hogy az atipdlxx.dll-t nem tartalmazza a driver, ezáltal nem megy az AB-ben a tuning, viszont üresjáratban visszaveszi 800mV-ra a GPU feszt. Ha bemásolok egy dll-t valamely korábbi driverből, akkor megy a tuning, de nem veszi vissza az órajeleket, csak ha indítok valami 3d alkalmazást majd kilépek, emellett 950mV a GPU fesz üresjáratban. Ejnye-bejnye AMD...... :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5967) Cybertrone válasza ffodi (#5966) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nálam visszaveszi az órajeleket... a legutóbb álltalad linkelt driver van fennt... dll-et bemásoltam! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5968) ffodi válasza Cybertrone (#5967) üzenetére


ffodi
veterán

Azzal még jó, viszont a 8.951.0 verziótól felfelé már nem.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5969) SzlobiG válasza ffodi (#5968) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kíváncsi leszek hány driver verzió fog kelleni ennek a hibának a kijavítására.:U

(#5970) Petyyyyy válasza SzlobiG (#5963) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez kicsit off lehet, de nem lehet megbuherálni úgy a CCC-t, hogy ha húzod max fölé akkor más legyen a default órajel 925 helyett? És akkor arra állna vissza.... :U Vagy ez már túl súlyos módosítás lenne?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5971) ZozzHUN válasza ffodi (#5968) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Akkor az 79xx only, mert nalam 8.960.0 march 15 van 6870-nel es visszaveszi!

(#5972) SzlobiG válasza Petyyyyy (#5970) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem van rá mód, de nálam az se működött jól. Unlockolt bios-t felteszel amivel kitolódik a ccc limit és így valszeg jól működik viszont nálam az unlockolt bios-al alapból nem vette vissza 2d-be.:D Szal ezt nem is fogom megpróbálni megint ennyit nem ér. Nem nekem kell trükköznöm, hanem az AMD-nek kell normális drivert írnia.

(#5973) Alcaponee válasza D-evil (#5934) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

Köszi a segítséget!

MaximumGame
SzlobiG
DjDanee87
Sontir Fel

Hát a referencia modelleket nem szeretem sajnos,mindig Gigabyte vagy Msi videokártyáim voltak.

Bár azon is elmélkedem hogy pihentetem a vásárlást mert nem nagyon tudok új játékról amiért érdemes lenne most száz ezreket hardverbe invesztálni.

Az tény és való hogy a videokártya árak ha lassan is de csökkenek :K

GTX680 videokártyát nem szeretnék,256bit és az a 2GB memória nem éppen kecsegtető a jövőre nézve,úgy vagyok ezzel a memória kérdéssel mint anno mikkor megvásároltam a HD6970 2GB és nem a GTX570-t,akkor is kevésnek tartottam a 1280MB memóriát.
Ennyi pénzért meg úgy gondolom elkelt volna rajta a 3-illetve 4GB Vram. :U

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#5974) Keksz03 válasza Alcaponee (#5973) üzenetére


Keksz03
senior tag

Várni mindenképp megéri kicsit, addig jön spec hűtéses kártya mindkét oldalról, plusz GTX680 oldalon is lesz 4GB-os kivitel!

Talán a Far Cry 3 majd izzasztani fog, de én sem tudok a jövőben olyanról ami nagyot szólhatna...

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#5975) Alcaponee válasza Keksz03 (#5974) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

Igen én is így tájékozódtam az internetről hogy a Far Cry 3 lesz az új game hamarosan.

Viszont a második részből kiindulva nem fogja a játék a szívembe zárni magát :D

Én amiért úgy gondolom érdemes volt fejleszteni az a Crysis 2,és a BF3 :)

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#5976) Sontir Fel válasza Alcaponee (#5973) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ha itt atnezed a temat, akkor az jon ki, hogy a ref. egesz jo lett. Alapvetoen hatul tolja kifele a meleget, mig a sok ventis csodak inkabb bent keringetik a hazban. Szerintem nem jarsz rosszul egy referencia peldannyal, az apron asszem van/volt egy garis vtx 115kert ami nem rossz ar.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5977) Anfänger válasza Keksz03 (#5974) üzenetére


Anfänger
őstag

De a Black Ops 2 ! :DD :DD :DD XD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#5978) Alcaponee válasza Sontir Fel (#5976) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

Nekem a ház oldala nincs fent.

Itt egy kép a cuccról:[link]

Nem szeretnék referencia hűtést,de egyre többen mondják annál maradjak. :K

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#5979) Sontir Fel válasza Alcaponee (#5978) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem hinnem, hogy megbannad. Szerintem jo lett, es szerintem nem is kulonosebben hangos. Ha nem piszkalod a kartyat akkor 40%on max elteker a ventije es 75 foknal megall. En 1200on jaratom, belottem hogy porogjon fel 48-50%ig es igy nem engedi 80 fokra a karit.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5980) Sz.Miki válasza Alcaponee (#5978) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Tényleg hungarocell ágyban használod a gépet? :Y
Én már megtanultam járt utat járatlanért el ne hagyj, HD4870-óta csak ref kártyáim voltak, azokkal soha semmi bajom nem volt. Most gondoltam, lecserélem egy teljesen átdolgozott kártyára, meg is lett az eredménye... persze ez nem törvényszerű, hogy így kell lennie, de megint a ref nyert. Úgy hogy maradok. :)

[ Szerkesztve ]

(#5981) Sz.Miki válasza Sontir Fel (#5979) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ha most vettem volna a kártyát akkor ez már biztos az enyém lenne :D Azért nem mind 1, hogy 150k vagy 115. 1 év gari plusz ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

(#5982) Sontir Fel válasza Sz.Miki (#5981) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ne mondd!! 153kert vettem :O A kiskeres 3 ev garival es a kellemes tunninggal vigasztalom magam :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#5983) Alcaponee válasza Sz.Miki (#5980) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

Nem abba használom ;]

Csak akkor tettem össze és így sikerült a kép :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#5984) ÁdiBá válasza Petyyyyy (#5946) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Végre.
Köszönöm.
Kipróbáltam és lám, tényleg hasít a CrossFire az ALAN WAKE című játékban.
60-70 Fps helyett 100-130.
Szép, szép! :R

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#5985) Cybertrone válasza ÁdiBá (#5984) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eddig bugos volt... elfeketedett a képernyő :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5986) ZozzHUN válasza ÁdiBá (#5984) üzenetére


ZozzHUN
addikt

6870x2-vel is hasitott vegig, korabbi cataval, vmi 79xx cf hiba lett volna?

(#5987) ÁdiBá válasza ZozzHUN (#5986) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Egyszerűen nem ment a CrossFire.
Nekem nem volt alatta más milyen hiba csak ugyan úgy ment CF bekapcsolása után is ahogy egy kártyával.
Most már nem.
1 Jó pont az AMD-nek. :P

ÁdiBá

(#5988) gegg


gegg
tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy miért ugrik le sok játéknál az fps 0 ra ?
Ilyen a GTA IV, Batman AC, Cod BO, Skyrim.
Köszönöm a segítséget.

(#5989) Keksz03 válasza gegg (#5988) üzenetére


Keksz03
senior tag

melyik driver van fenn?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#5990) ricshard444 válasza Keksz03 (#5989) üzenetére


ricshard444
veterán

Csak még egy kérdés( Columbo :DDD )
Húzva van a kari?

Vannak dolgok...

(#5991) gegg válasza Keksz03 (#5989) üzenetére


gegg
tag

12.2 amit 12.3 nak ír.

(#5992) Keksz03 válasza gegg (#5991) üzenetére


Keksz03
senior tag

MSI AB ha fennvan akkor nézd vissza mi történik az órajelekkel/kihasználtsággal amikor az FPS is leesik! Én nem tapasztaltam ilyet se alapon se CCC maxon!
tényleg húzva van a kártya? ha már Columbo visszatáncolt egy kérdésre! :D

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#5993) gegg válasza Keksz03 (#5992) üzenetére


gegg
tag

A kártya nincs húzva. Az AB nem mutat gpu kihasználtság csökkenést de szerintem ez azért van mert csak egy tized másodpercre esik le 0 ra. :W És általában akkor ha megfordulok.

(#5994) Cybertrone válasza gegg (#5993) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem csipázza az AMD rendszert a popója alatt ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5995) Zoli54213 válasza Cybertrone (#5994) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

De nekem nem csinál ilyet, azért nem értem hogy neki miért van ez :S

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#5996) Cybertrone válasza Zoli54213 (#5995) üzenetére


Cybertrone
veterán

neked inteled van ;]

Wint lehet újra kéne rakni! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#5997) Keksz03


Keksz03
senior tag

Itt egy cikk miszerint nem fogják csökkenteni a 7970 árát!
Indoklás: (azoknak akik nem tudnak angolul így nem értik a cikket)

"Nem fognak árat csökkenteni, amíg nem lesz az nvidiának teljes repertoárja a 7000es sorozat ellen vagy drasztikusan nem javul a GTX680 beszerezhetősége! Az AMD nem tudna úgy árat csökkenteni h az ne kavarjon be az alatta levő (7950,7870...stb) kártya árainak amiknek ugye nincs új generációs ellenfele a zöld oldalról, ezért nem is teszi, inkább lenyelik az esetleges profitkiesést!"

A fordítás saját, angoltudásom már kicsit kopottas (rég volt az a nyelvvizsga), de a lényeget leírtam! Aki tud angolul az itt elolvashatja!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#5998) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Szerintetek mi okozza azt a problémát, ha a monitort kikapcsolja a számítógép és durván áll 1 óráig a rendszer, nem jön vissza rendes üzemmódba a gép.
Hiába mozgatom az egeret, nyomkodom a billentyűzetet. Nem csinál semmit.
:U
Nem lehet hogy ez a ZeroCore támogatás csinálja ?!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#5999) ZozzHUN válasza ÁdiBá (#5998) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Kulfoldi forumon azt mondjak hogy a win7 okozza a hd7xxx-nel. Ki kell szedni a kepernyo kikapcsot, sleep elvileg maradhat.

(#6000) Sz.Miki válasza ZozzHUN (#5999) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ez nem törvényszerű, nálam nem csinálja. Éjszakára rendszeresen úgy szoktam hagyni a gépet letöltésre, monitor magától lekapcsol, vga-n a hűtő megáll és reggel az első egérmozgatásra egyből jön a kép.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.