Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) keIdor válasza proci985 (#6450) üzenetére


keIdor
titán

nV-nek van crossbar. ATi-nak ringbus volt, HD5800 óta meg hub.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6452) proci985 válasza keIdor (#6451) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igazad volt, eredetileg az amd hubos megoldása akart lenni. :R nem tudom hogy sikerült ebből crossbar. értelemszerűleg a crossbaros megoldásban van redundancia, és az a gyengébb a határon.

tapasztalat: nagyon fáradtan aludni kell, nem fórumozni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6453) keIdor válasza proci985 (#6452) üzenetére


keIdor
titán

Kérlek szépen, ma éjszaka 1:50-re mentem dolgozni, ami 13:50-ig tartott. Itthon 15 órakor estem az ágyba, de szó szerint. Mire leértem, már aludtam is. 36 órája voltam ébren, ma különösen tudom mi az, amiről beszélsz.:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6454) TTomax válasza Varázslóó (#6438) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nvidia GTA 4 be pl 30% kevesebb Vramot eszik mint az ATI maxon ? ezt mivel magyarázzátok ?
Azzal,hogy a GTA4 dinamikusan álligat a kártyához... az amit a menüben be tudsz állitani nem sok... majd az engine tudja mit lehet és mit nem a kártyáddal...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6455) ZozzHUN válasza Keksz03 (#6424) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Csak vicceltem... Imadom hogy mindenki tok komoly...

(#6456) Tirexi


Tirexi
addikt

Reggelt all.

Mai napom az utolsó ebben a topicban.
Köszönöm a help-et mindenkinek sokat tanultam az AMD új VGA-járól meg egyéb finomságokról. :R

A kártya tényleg bivaly erős meg minden de elrettent a driver-ekkel való szórakozás.
Nekem többet ér a nyugodt játék mint az állandó fejvakarás, hogy na ez vajon miért van.

Adtam egy esélyt ATI-nak és hát megint elkövette ugyan azt.

Lehet User Error-ozni meg akármit mondani nekem olyan ember ne próbálja megmagyarázni hogy jó a driver aki kb 3 játékkal játszik 1 év alatt és azok is nevesebb játékok.

Amúgy a poén, hogy megint kifogtam az antituningot mert L4D (igen az a régi game) kivág driver leáll hibával 1.2V-on 1188/1600-on. Másnak meg vígan megy ennél fentebb is.
Ennyit az Asus-ról...

Aki keresne az 680 topic-ban megtalál. BB all. ;)

(ja és nem kell a szurkálódó megjegyzés senkitől nem gyerekek vagyunk már)

(#6457) ZozzHUN válasza Tirexi (#6456) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Rovidebben is lehetett volna :D

Sok sikert, nehogy kijojjon egy harmadik jatekos vga es mindketto nagy cegnek bemutathatsz :P

(#6458) subaruwrc válasza Tirexi (#6456) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ennyit az Asus-ról...

aztán ehhez mi a franc köze van az ASUS-nak?
kifogtál egy antituning(abb- mert annál bőven van roszabb. emeld meg a feszt és jó lesz .. ) gpu-t ami épp asus nyákra került. emiatt a komplett gyártót lefikázni, nem sok észre vall ...

(#6459) Cybertrone válasza subaruwrc (#6458) üzenetére


Cybertrone
veterán

Had vegye az sli-t..n volt mar neki egyszer tudja micsinal:D... Fogjuk fel ugy egyel kevesebb.

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6460) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

De jó, hogy mindenki lelép a topicból, én meg most szereztem egy 7970-et. :W

(#6461) subaruwrc válasza daneeeeee (#6460) üzenetére


subaruwrc
félisten

mindenki? :DDD

(#6462) Tirexi válasza subaruwrc (#6458) üzenetére


Tirexi
addikt

Lehet kicsit erős túlzás volt ezt az Asus számlájára írnom de mindenki azt Isteníti, hogy Asus így jó, Asus úgy jó, Asus a legjobban tuningolható...
Azért is vettem azt.
Erre tessék semmivel nem jobb mint a Gigabyte vagy a PNY vagy a többi noname vacak.

A fesz emelés meg szép és jó dolog de 60%-os venti sebességgel tudtam 80 fok alatt tartani a VGA-t ami valljuk be nem kellemes az emberi fülnek már főleg mióta vissza került mellém a gépház.

Bocs, hogy szidtam a szponzorodat. :R

(#6463) Varázslóó válasza Tirexi (#6462) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Csinálj jobb hűtést a házba és máris nem lesz 80 fokos... HD6970 en nekem 95c melegedett :) új házzal még 80c it is alig érte el.... :F nem a kártya a szar meg nem az Asus hanem épp amit kifogtál... én is szart fogtam ki és nem érdekel... Asus martad :)
GTX680 nál se tuti hogy jót fogsz ki... ott meg limitálva is van... szóval még ha szart fogsz ki, se veszed észre.... alig lehet húzni.... :( én is gondolkoztam GTX680 on... de az a 2GB Vram.... nagyon elriaszt.... nem ér annyit :O max 80-90ezret

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6464) MarcZ válasza Varázslóó (#6463) üzenetére


MarcZ
senior tag

80-90k-t? Ez most komoly? :o

A man's got to do what a man's got to do.

(#6465) Varázslóó válasza MarcZ (#6464) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Hát igen komoly :D :K

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6466) keIdor válasza Varázslóó (#6463) üzenetére


keIdor
titán

Mi az, hogy csináljon jobb hűtést? Pénzt adott érte, nem az ő dolga.
Másrészt tényleg vannak driver anomáliák, mondom ezt úgy, hogy HD4800-al volt utoljára driver anomáliám, azóta itt van ez és tényleg csinál érdekességeket.

Igaz, az AB zavar be, de mikor váltogatja a frekit a kártya és a feszt, villan egy kicsit a kép.
Nem az egész, inkább csak középen, vagy alul. Netnél elég zavaró és érdekes, hogy nem minden váltásnál, kb. 20-ból egyszer csak.
Sajnos kell az AB, mert ennek 1125MHz-en kell 1,1V. Alatta hibázhat néhány játékban.

GTX-580 sokkal problémamentesebb volt ezen a téren. A kártya meg tényleg hangos, 80°C-ig engedem, de rohadt hangos, asszony nem tud aludni ha játszom, egyszerűen nem lehet. Másik szobába is áthallani, ha nyitva az ajtó, már pedig nyáron nyitva hagyom és jézusom, még nincsenek is nyári hőmérsékletek... klímát meg nem fogom nyomatni 24/7.

Úgyhogy mivel ezekkel nem tudok mit kezdeni én is megyek majd GTX-680-ért valamikor, de még hagyok neki esélyt, de ez így hangos, sok a kompromisszum és a villanás is idegesít.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6467) Varázslóó válasza keIdor (#6466) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Sorry nem VGA hűtésre gondoltam :) Ház hűtés... nekem
4db 23cm van a házba
Ezen kivül 7db 12cm es és 2db 14cm es soha nem volt probléma a hang-al :R
persze nagyon drágán jöttem ki ennyi hűtés beszerzésével :K
GTX680 elvileg halkabb de melegebb !
HD7970 hangosabb de -10el hűvösebb ;)

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6468) ffodi válasza Varázslóó (#6467) üzenetére


ffodi
veterán

Ha mindent leszabályzol, akkor sem hiszem, hogy halk lenne ennyi ventivel a rendszer. A 7970 hangja elviselhetetlen 40% felett. Alatta is elég hangos, de elviselném, csakhogy 45-48% körül kell járatnom, hogy tartsa a 74-76 °C-ot. Pontosan erre irányul a következő project, hogy ezt is lehalkítsam. Már alakul a koncepció. ;]

Ha -10 °C-al hűvösebb, akkor az azt jelenti melegebb. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6469) Cybertrone válasza ffodi (#6468) üzenetére


Cybertrone
veterán

De kényesek vagytok... :DDD :DDD :DDD Nem mondom hogy halk, de én elvagyok... az más kérdés hogy most kipróbálom a zöldet is... garantálom hogy az sem lesz halk ;]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6470) BeLucZ válasza Cybertrone (#6469) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nah, hogyhogy? Pedig nemrég még szentül védted hogy a 7970 CF-et és hogy nem cserélnéd le a spórolós alkatrészekkel teletűzdelt 680-asra :) főleg hogy a te felbontásodban gyengébb is!

Ezt picit ellentmondásosnak érzem :D Vagy csak a kíváncsiság hajt?

(#6471) Abu85 válasza keIdor (#6466) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért villan, mert megpiszkálod az alapértelmezett feszültséget. Azt hagyd alapon és nem fog villogni. A tuning az hibákat szül ... ez általános dolog. Erre nincs garancia sehol. Az AMD csak az Overdrive részig vállal korlátozott garanciát. A 3rd party program kívül esik ezen a határon, ahogy a feszültség emelése is. De erre is gondoltak a 12.3-as driverben, és ha külső programmal tuningolsz, akkor inaktív a 2D órajel, így állandó 3D-ben fut a kártya, és onnan vált a tuningórajelre. Ezzel kisebb lesz a feszültségugrás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6472) BeLucZ válasza Abu85 (#6471) üzenetére


BeLucZ
addikt

ez viszont eléggé kicseszés a tuningolókkal szemben

(#6473) Cybertrone válasza BeLucZ (#6470) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem kell érezni semmit, mindennek oka van :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6474) Abu85 válasza BeLucZ (#6472) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi a kicsszés? Eleve a tuning egy nem garantált szolgáltatás. Annyiszor írjuk a cikkekben, hogy senki ne vegyen terméket fix tuningra. Erre láthatod, hogy sokszor garantáltként van kezelve.
Az AMD álláspontja világos. Ha az Overdrive-on belül tuningolsz, akkor az egy tesztelt környezet, vagyis semmi olyan nem történhet, amit az adott termék képtelen kezelni (ezért van órajellimit ... nem kicseszés miatt van ez szabályozva, hanem a funkcionális működés biztosítása a cél). Amint kilépsz az Overdrive-ból egy nem tesztelt környezetre érkezel, vagyis állíthatsz be olyan dolgokat, ami esetleg stabil, de a termék képtelen kezelni (lásd képvillogás). Innentől kezdve az AMD reagált erre a problémára azzal, hogy kezelhetővé teszi az extrém vagy komoly tuninggal kapcsolatos dolgokat. Ez a 3D órajelzárás. Azt is tehetnék, hogy figyelmen kívül hagyják az egészet, és megmondják, hogy korlátozd a tuningot az Overdrive-ra, de inkább keresnek rá alternatívát, hogy a tuningos közösség elégedett legyen. Minden felhasználó funkcionálisan stabil terméket akar. Ez korlátozott mértékben biztosítható normál működés mellett, de a feszültségemelés nem ide tartozik. Ott esetleg módosítani kell a normál működést.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6475) keIdor válasza Cybertrone (#6469) üzenetére


keIdor
titán

Ezek teljesen szubjektív dolgok... nekem a te géped a 2 VGA-val nagyon hangos volt már, neked meg másnak meg nem. Ezek emberfüggő dolgok.
Az asszony megőrül a hangjától, pedig ő még érdekesnek is tartja ezeket, a technika nem az ördögtől való, de ezt a hűtést gyűlöli. Mondta már, hogy vizezzem be, csak mutattam neki az árakat, annyit nem ér.

Abu85: Értelek, köszi az infót. Lehet visszaállok így valami 1075MHz-re akkor 1,05V-on. Egyébként gyorsnak gyors a kártya alapból is, csak BF3-ra kell, főleg erre a felbontásra.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6476) Abu85 válasza keIdor (#6475) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudom, hogy te 2560-ban tekered. Oda kell a 3 giga VRAM, meg az erő is. Esetleg a köv driverben próbáld ki az új MLAA-t. Ezzel kikapcsolhatod az FXAA-t a játékból. Talán nyersz vele sebességet, és még jobb is lesz a képminőség. Persze a driveres megoldás leszűri majd a HUD-ot és a betűket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6477) ÁdiBá válasza keIdor (#6475) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ugyan olyan monitort tervezek most vásárolni mint amilyen neked van. :B
Lehet a CF is jól fog jönni ott már.
:U

ÁdiBá

(#6478) keIdor válasza ÁdiBá (#6477) üzenetére


keIdor
titán

Jól, lőném is vissza alapra és nem kéne foglalkozzak a tuninggal. Csak a hang...
Egyébként esélyes, hogy majd megjátszom, kérdés ezzel, vagy a zöldekkel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6479) BeLucZ válasza keIdor (#6475) üzenetére


BeLucZ
addikt

úgy látszik manapság a vga vásárlásnál több szempontot is vizsgálni kell:

teljesítmény, hűtés, fogyasztás, hang>>> asszony :D

(#6480) ÁdiBá válasza BeLucZ (#6479) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én általában akkor játszom mikor az asszony takarít, vagy házi munkákkal foglalatoskodik.
Marhára tud idegesíteni StarCraft 2 hatalmas csata közben a következő mondata.:
Meddig játszol még mert a tévét nézném. ;]

Engem kifejezetten nem zavar a kártya(k) hangja.
Valakit igen.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#6481) odorgg válasza Abu85 (#6474) üzenetére


odorgg
addikt

Felhasználó szemszögböl kicseszés, mert pl Keldor esetében is, kis fesz emelésel vinné a kártya a CCC maxot, de ehhez sajna külső program szükséges (AB), viszont ha ezt használja hétköznapokon, nem csak alkalmilag tuningol, akkor folyamatossan szív az autómatikus 2d hiánya miatt. NV ilyen szempontból is sokkal vonzóbb, mert ott nincsenek ilyen villogási, illetve órajel visszavételi problémák, és nem korlátozzák az egészséges/problémamentes OC-re vágyó user lehetőségeit sem.
Az rendben van mi az AMD álláspontja, de ha kicseszik a 24/7-es OC-ra éhes vevőkkel, akkor a jövőben nem vesznek töle semmit.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#6482) Abu85 válasza odorgg (#6481) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont azt mondta Keldor, hogy villog a képernyő. Ez nem a stabil termék jellemzője. Ezek a VGA-k már be vannak biztosítva a fagyás ellen. Ha nagy a terhelés, akkor a termék inkább lecsökkenti az órajelet. Nem olyan a tuning mint régen, hogy elmentél x órajelig lefagyott és az a vége. A PowerTune-nak az a feladata, hogy minden szempontból akadályozza meg a fagyást, még akkor is, ha az a tuning visszavételével jár. Nyilván így, ha a fagyásig keresed az órajelet, akkor számos funkcionális problémát is kaphatsz. Ezért kell az órajelet a funkcionális hibákig keresni már.
Az NV-nek nem kell ilyen gondokkal megküzdeni. Ők eléggé gyengére tervezték a GeForce GTX 680 tápellátását. Hamarabb megadja magát a VRM, minthogy a jól megfeszelt GPU határait elérnéd (nem is érdemes feszelni, mert kevés a TDP limit). Ráadásul a 225 wattos limit sem a tuningot erősíti, továbbá a védelem is sok késéssel dolgozik, így a fagyás veszélyére lassabban reagál (rossz esetben a fagyás megtörténik a reakció előtt). Az AMD-nél 300 watt a limit, ami lehetőséget ad arra, hogy a 925 MHz-es alapórajelet, akár 1200 MHz-re pakold. Azért ez nem ugyanaz, mint az 1006 MHz-et 1150 MHz-re emelni, ahogy a GTX 680 esetében átlagban lehet. Ha a Radeon HD 7970-et is csak 150 MHz-et lehetne húzni, akkor ilyen problémák nem lennének, ellenben ezen a terméket 200-300 MHz-et is tekerhetsz feszemeléssel. Messze nem ugyanaz a terhelési szint.
Az OC-ra éhes vevőkkel nincs kicseszve. Pont, hogy ők vannak előtérben azokkal a módosításokkal, hogy fix lesz a 3D órajel, ha emelt a VGA feszültsége. Ez biztosítja funkcionális stabilítást. Ellenkező esetében a termék nem stabil. Mondhatják azt is, hogy vedd vissza a tuningot, de nem. Próbáltak megoldást keresni, hogy ne kelljen visszavenni az órajelet és a feszt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6483) keIdor válasza Abu85 (#6482) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként 150/300-ra AB szerint visszaveszi magát, nem ez a 2D órajel?
Amúgy kötöttem kompromisszumot, visszavettem 1075MHz-re a GPU-t.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6484) Abu85 válasza keIdor (#6483) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a 2D. Azért lehet para a villogás, mert a tuning órajel túl messze van a 150 MHz-től, és még a fesz is túl nagyot ugrik. Nem olyan egyszerű 4,3 milliárd tranyóra ezt problémamentesen megcsinálni. Azok az órajelváltások ki vannak tesztelve.
Lásd például a GeForce TDR problémáit, ami hónapokig téma volt a fórumban. Még az órajelváltás mértéke sem változott csak pár másodperccel gyorsabb lett. Ez rögtön adta a TDR-eket, ami ha nincs WDDM felület, akkor kékhalál lett volna. Ezek a termékek úgy vannak kitesztelve, ahogy bekerülnek a csomagba. Minden más probléma lehet, és nem feltétlenül fagyás formájában.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6485) Pietrosz válasza Abu85 (#6482) üzenetére


Pietrosz
addikt

Ez a fix 3D órajel ultragáz, akárhogy is magyarázod sajnos :D
Arra jó, hogy ne használja így senki, inkább vegyék vissza.
Egyébként meg miért nem lehet több lépcsőben emelni a feszt? Mert ha csak ez a gond simán megoldhatnák ezt is, de lehet ezt már driverből nem lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#6486) Abu85 válasza Pietrosz (#6485) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell visszavenni. Azért vannak ezek a változások, hogy a komoly tuning stabil maradjon. Ha nem fixálják a 3D órajelet, akkor ott leszel, hogy nem stabil a tuning. Nyilván fel kell tenni a kérdést, hogy funkcionálisan stabil terméket akarsz, vagy nem. Csak akkor gáz ez a megoldás, ha a nemet választod. Ha az igent, akkor az AMD erre kínált egy megoldást. Ha pedig nem szeretnéd így használni, akkor ott az Overdrive, vagy a komolyabb feszültségemelés mellőzése.

Lehetne, csak nem így csinálják, mert a feszemelés kockázati tényező a fagyásra. A feszt nem lehet csak úgy ugráltatni. Van egy minimális időlimit amivel a váltás elvégezhető. Ugyanez az órajelváltásoknál. Ergo a kétlépcsős emelés sokkal kockázatosabb, és nehezebben kivitelezhető. Az AMD elég rizikót vállal a másodpercenként engedett órajelváltásokkal. Ezt is csak azért mert fontos a webes tartalmak miatt. Amúgy nem vállalnák be, ahogy az NV sem teszi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6487) SzlobiG válasza Abu85 (#6482) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a tuning visszavétel amúgy jó nagy baromság nálam egyszer se vette vissza simán kifagyott amikor nem bírta már.:U A másik meg a driver miért kell azt elb@szni ami idáig jó volt? Értem ezen azt hogy 2D-be indul ha tuningolva van.

A másik ccc-ig húzd maxra: Ez jó, de mi van egy alacsony vides kártyával? Ott szopó mert kevés a fesz szal állítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#6488) odorgg válasza Abu85 (#6482) üzenetére


odorgg
addikt

Az már igaz, hogy itt kicsit több kakaó van a bőgrében hagyva mint NV-nél, de én nagy naivan azt reméltem, hogy ugyanúgy fog müködni az oc mint 5870-nél, de sajna nem így v an. :(
Az rendben van hogy OC esetén fix lessz a fesz és az órajel, csak kényelmi szempontból ideálisabb, és megnyugtatóbb ha mondjuk 3d utánn viszaáll magától a VGA 2d-be(nem melegsziki+keveset fogyaszt), és nem kell ujraindítani a gépet hogy ez megtörténjen..

Lényeg, a sok macera valóban elveszi az ember kedvét a tuningtól, ezáltal a terméktől is.

(#6487) SzlobiG:

Így van, az alacsony videsek szívnak,+akiknek menne CCC limit felett, a cucc azok is.
Biztos jó dolog a fix 3d, de hogy csak restartal lehet utánna visszatérni 2d-be, az elégé kiábrándítja az embert a tuningból.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#6489) Abu85 válasza SzlobiG (#6487) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem látod, hogy mennyi pihenj parancsot kap a GPU a fagyás előtt. Lesz egy határ, amit már a PowerTune sem tud elkerülni, de a célja, hogy lehetőleg elkerülje. Te csak azt látod, hogy az órajelek, hogy változnak. Ezek szintjét a TDP limit határozza meg. Ha alatta van, akkor ok. Ha felette, akkor nem. Próbáld ki a PowerTune levezérlésével -20 vagy -10%-on. Változni fog a beállított órajel. De Furmark alatt már 0%-on is változhat. Tuninggal már +10-20%-on is. Ez is része a PowerTune-nak, de az órajel beállítása lassú, míg a fagyás elkerülése gyors reakciót igényel. Erre van a pihenj. Ilyenkor a GPU malmozik egy picit, amíg a túlterhelés el nem múlik.
Pont azért állítják ezt, hogy minden szempontból stabil legyen. Keldor megérti, hogy tuningolt, így nem rendeltetésszerűen használta a terméket. Más nem biztos, hogy ezt figyelembe veszi, és a képvillogásért nem a tuningját teszi felelőssé. Ezért van az, hogy az AMD a funkcionális stabilítást mindennél előbbre helyezi tuning esetében.
Az Overdrive-on belül tuningolva kaphatod meg a termék minden funkcióját, mert az AMD csak addig tudja garantálni a termék megfelelő működését. Ha azokon a limiteken túllépsz olyan területre kerülsz, amire nincs semmilyen garancia.
A fesz állítása jelenthet problémát.
Azért nagyon fontos, hogy a tuning egy extra. Semmi sincs garantálva azon az órajelen túl, amin a dobozból kivett kártya működik. Ezt meg kell érteni, ellenben a gyártók megpróbálják a komolyabb tuninghoz a lehető legstabilabb alapokat biztosítani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6490) subaruwrc válasza keIdor (#6466) üzenetére


subaruwrc
félisten

megyek majd GTX-680-ért valamikor

ahogy én olvasgattam az még talán forróbb mint a radeon ...

(#6491) Abu85 válasza odorgg (#6488) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha az Overdrive-ban tuningolsz, akkor biztos, hogy lesz 2D órajel. Akkor nincs, ha átlépsz bizonyos határokat 3rd party programokkal. Ez már komolyabb tuning.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6492) SzlobiG válasza Abu85 (#6489) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem a működését mer 0%-on tényleg vissza veszi az órajelet furmark alatt, de 1200-as gpu-val +20%powerrel nem. Ellenben efölött akkor nem műkszik jól a dolog mert sose vette vissza hanem kifagyott. Valszeg azért amit írtál hogy ccc limit felett már más az élet...

Viszont az alacsonyvides dologgal nem tudsz mit csinálni...muszáj a fesz emelés.

[ Szerkesztve ]

(#6493) Abu85 válasza SzlobiG (#6492) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy kipréseled belőle ami alapfeszen benne van. Ennél többet nem is ajánlott csinálni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6494) SzlobiG válasza Abu85 (#6493) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam megy szépen 1200-on nincs villanás.:) Bár már nem sokáig.

(#6495) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Szerintem még 1150Mhz is bőven elég :) játékhoz... OC maxal is elveri a GTX680 at
akkor me mi a probléma ? :) az a pár fps nem sokat számít , aki meg Markolni tesztelni szeretne addig 1200Mhz re felnyomja... és tesztelhet , utána alapra rakja... :K

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#6496) odorgg válasza Abu85 (#6491) üzenetére


odorgg
addikt

Így van. Szerencsére az én VGA-m megy CCC max-al stabilan, viszont az alacsony videsek kénytelenek ehhez feszt emelni, vagy maradnak az alacsony vid miatt, az alacsonyabb oc-nál.

Mindenesetre AMD ezen lépését megértem, de nem tetszik.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#6497) daneeeeee válasza keIdor (#6483) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

A CCC max 1125MHz neked 1075MHz-en megy, nem tudom mennyire lennél kisegítve azzal a fentmaradó 50MHz-el /nem hiszem, hogy ettől táltosodna meg :) /
Mellesleg olyan rosszul azért nem futhat nálad a BF3, nálam 5760x1200 minden high 0xMSAA, olyan 50fps-t ad.

(#6498) MarcZ válasza Varázslóó (#6495) üzenetére


MarcZ
senior tag

Lehet, hogy nem számít, de a konkurens kártya akkor is olcsóbb.

A man's got to do what a man's got to do.

(#6499) daneeeeee válasza MarcZ (#6498) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ezt így azért nem mondanám 7970 vs GTX680

(#6500) keIdor válasza odorgg (#6496) üzenetére


keIdor
titán

Azért ahogy nézem... az alacsony vid hátrány, mintsem előny. 1-2-3 hónapja még az volt a jó, ami alacsony vid-es, mert az megy a legtöbbet. De az anomáliák nem voltak említve. Persze lehet, hogy csak engem zavar és csak nekem tűnt fel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.