Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) Steven válasza TazLeacher (#13299) üzenetére


Steven
addikt

nekem volt már hasonló procim (c2 550) megnéztem vagy 30 db ot (jó azok többnyire c2 -k voltak ...) és baromira nem mentek 3,6-3,7 nél többet alapfeszen. Szét kellett feszelni ahhoz, hogy hajlandóak legyenek magasabb frekin menni... ez az első olyan proc ami így megy ... igazság szerint csodálkozom is rajta...:)

Amúgy lett nézve még ilyen proc .. havernak is kéne ilyen 6ból 2 be megy a 4 mag az is hulladék frekit bír... szvl good luck! reméljük találsz!

1.392 meg a vdrop miatt van, magyarul tényleg 1,4v az 1,4 ... annyira van belőve csak hát dropol mint minden lap..

jah és amúgy kösz:) :R

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13302) darál0w válasza Steven (#13301) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

C2esek köztudottan szarabbul mennek, mint a c3asok...nem kell meglepődni :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13303) Steven válasza darál0w (#13302) üzenetére


Steven
addikt

Mint ìrtam az elöbb "többnyire c2 volt". Nèztem èn c3at is ,de az mèg rosszab volt mint a c2-k... Tom ,h. Jobbnak kellett volna lennie :) ,de nem volt.. ezt a procit meg egy baràtom talàlta... de mint ìrtam a többsège sajnos egy fos.. szerencsèm volt...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13304) TazLeacher válasza Steven (#13301) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most volt egy elég jó, csak a végén nem lett eladó (1.36v @ 4,0 Ghz), meg kicsit borsos is volt az ára. Szerintem 955 BE-t veszek, ott legalább a szorzóval tudok játszani, így ugyanaahhoz az értékhez nem kell kimaxolni, illetve a lap is kevésbé játszik szerepet a korlátok leküzdésében.

1.392 meg a vdrop miatt van, magyarul tényleg 1,4v az 1,4 ... annyira van belőve csak hát dropol mint minden lap..

Pontosan ezért írtam. A tényleges fesz nem 1.4, hanem 1.392...a tényleges az nem az, amit BIOS-ból adsz neki, hanem amit terhelés alatt kap (amit a CPU-z kiíír). Pl.: ha átrakod egy olyan lapba, ami jobban droppol, akkor ott lehet, hogy 1.425v-t kell kapnia BIOS-ból, de attól a proci ugyan úgy 1.392v-n fog ketyegni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13305) Kroni1 válasza TazLeacher (#13304) üzenetére


Kroni1
veterán

a VID-et meg eleve ugy állitják be gondolom, hogy a Vdrop-ot is belekalkulálják..

(#13306) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Na, úton a 955 BE, csütörtökön jön a ram, és a memó is. Szerintem hét vége felé összeröffentem a masinériát, aztán megnézzük mit bír ki az új jövevény.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13307) darál0w válasza TazLeacher (#13306) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

csütörtökön jön a ram, és a memó is - ???:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13308) TazLeacher válasza darál0w (#13307) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, 1-1... :D 1 db ram, 1 db memó, így lesz egy KIT.

A lapra gondotam. :B

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13309) darál0w válasza TazLeacher (#13308) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

milyen lap lett végül?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13310) TazLeacher válasza darál0w (#13309) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sokat matekoltam, de végül egy jó ronda lapot sikerült választani:

Asus M4A489GTD Pro usb3

Amik versenyben voltak:

MSI - de ebből egy normálisabb lap már elég vészes árban lett volna, az olcsóbbak meg nem igazán voltak meggyőzőek

AsRock - tegnapig ez volt a befutó, az AMD-s fulloos lapuk, a 890FX Deluxe4. Csak az utolsó pillanatban "vettem észre", hogy a bordák egy ventit takarnak. Aktív hűtéssel nem veszek lapot. Épp elég jól szellőzik a ház, és van benne sok csendes venti ahhoz, hogy ezt nem rombolja le egy 3 cm-es 1500rmp-en pörgő hangos izé. A lapban megnyerő volt, hogy volt rajta cmos/power/reset gomb, ezek nagyon jól jöttek volna. Az olcsóbb lapokat nem mertem bevállalni, nem tudtam, hogy mit szólnak a tuninghoz, tapasztalatot meg nem igazán találtam.

Gigabyte - elég régóta már Gigabyte-al nyomultam, AMD vonalon teljesen kizártam. A komolyabb lapjaik nekik is eszeveszett drágák, és nem igazán találtam vélenyt egyikről sem.

Asus - röpke pillanatig megfordulta a fejemben a Maximus IV Formula is, de mivel jön a platformváltás, fölöslegesnek tűnt. Sajnálom, hogy a jelenlegi lapon nincsenek a kapcsolók, de ezért meg nem fizettem volna annyi pluszt. A választottamról a külföldi oldalak elég jókat írtak, és ahogy beleolvasgattam a fórumokba tuninggal sem volt gond. Tehát ezért született ez a döntés.

Lehet nem kellett volna 890-es lapot venni, de a régebbi lapok is 25K körül voltak, ennyi pluszt megért, hogy egy relatív friss lap legyen. (Megjegyzésképpen a PH-s teszt volt az olvasottak közül a legnegatívabb, tehát a véelményem nem ezen alapult.) Egy bajom van, hogy rohadt ronda a lap....ezzel majdcsak megbarátkozom valahogy.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13311) darál0w válasza TazLeacher (#13310) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

asrock extreme mehetett volna azért :)

akár 890 akár 880...sztm jobban jártál volna vele :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13312) Kroni1 válasza TazLeacher (#13310) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem a 770-től felfelé különösebb fejlesztést nem kapott egyik AMD-s alaplapi chipset sem, úgyhogy egyéni izlés szerint kb mindegy mit veszel, látom az asus legalább usb3-as, úgyogy nem választottál rosszul sztem.

(#13313) TazLeacher válasza darál0w (#13311) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azon sokat gondolkodtam, de sokkal nem lett volna olcsóbb, 2-3K-val, ha jól rémlik, viszont ezzel a lappal egész komoly eredményeket értek el. Remélem szerencsém lesz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13314) TazLeacher válasza Kroni1 (#13312) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pont azért vettem az US3-ast. Nekem annyira most nincs rá szükségem, de később ki tudja, illeve eladásnál majd talán számíthat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13315) darál0w válasza TazLeacher (#13313) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de legalább nem lenne csunya. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13316) Kroni1


Kroni1
veterán

az asrockban hol van venti? mert én nem fedeztem fel.. A digi vagy az extreme felirat alatt?? :F

(#13317) darál0w válasza Kroni1 (#13316) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

deluxerol volt szo. :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13318) rumkola válasza Kroni1 (#13316) üzenetére


rumkola
veterán

a dobozában :DDDD
akinek kell felteheti a chipsetthűtőre:

(#13319) TazLeacher válasza darál0w (#13315) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Két gyönyörű lap is van, csak egyik sem AMD:

Evga P55 FTW
Gigabyte P67a-UD3

Végre nem csiricsárék a ramslotok és a Pcie helyek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13320) darál0w válasza TazLeacher (#13319) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

EVGA lapok nekem mindig is bejöttek. szépek. ettől szebbek már csak a DFI lapok. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13321) TazLeacher válasza rumkola (#13318) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kicsit furcsa, amikor egy laphoz gyárilak aktív hűtést ajánlanak. Nem véletlenül adják mellé.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13322) Kroni1


Kroni1
veterán

Én giga párti vagyok, de mikor nemrég muternak csináltam egy netezős gépet, ezt az asust vettem bele, pusztán azért mert kinézetre jobban tetszett mint a hasonló tudású gigabyte.. hiába, van szerelem első látásra.

[ Szerkesztve ]

(#13323) bsh válasza Kroni1 (#13300) üzenetére


bsh
őstag

végül hagytam mindent simán normálban, lényegében így is ugyanannyira "hűvös", mint -0.05V-al a proci. a memóriát is hagytam 1.84-en, és sehol semmi hiba két napja. nyomtam pár kör memtestet is meg prime-ot, játékokat is, és teljesen jó minden. nem akarok nagyon kísérletezni, nekem első a stabilitás. :)
majd még megmérem a fogyasztást is, meg hogy mennyit számít egy kis alulfeszelés, de 5-10W miatt nem fogok szenvedni vele. vagy érdemes? azt mondod, neked -0.2V-al is megy? azért az bátor :D

(#13324) Kroni1 válasza bsh (#13323) üzenetére


Kroni1
veterán

menne lejebb is, ez a beállitás már egy éve atomstabil. 24/7-ben is akár.. nekem igy terhelve 60W-al eszik kevesebbet. idle-ben igaz csak olyan 10W körül van, de joval hűvösebb.

(#13325) bsh válasza Kroni1 (#13324) üzenetére


bsh
őstag

na kipróbáltam egy normál feszes (nem auto) prime95+furmark kombinációt, miközben aida rajzolta a grafikonokat, majd pedig egy -0,1V-osban ugyanezt.
vagyis csak majdnem ugyanezt, mert az alulfeszeltnél kipróbáltam még azt is, hogy csak a furmarkot állítottam le először, a prime még ment tovább. nagyon szépen látszik, mennyire befűti a gtx a pici kis házamat, de asszem már rendelem is az antec 1200-at, mert felidegesítettem magam :D
grafikonok (összevagdaltam egy képbe, elég nagy a méret, bocs. szobahő 23 fok.)
azért pár fokot jelent ez a -0.1V...

[ Szerkesztve ]

(#13326) Steven


Steven
addikt

Kép
1,15v CPU / 1,15V nb / 1,6 RAM /

3200Mhz / 2000mhz /1600 mhz

Terhelés alatt 152w a fogyasztás...

eléggé jó szerintem! főleg a fogyasztást tekintve :U

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13327) F e Z o válasza Steven (#13326) üzenetére


F e Z o
veterán

IDLE mennyi a fogyasztás, ha a CNQ is be van kapcsolva?

H2O über alles!

(#13328) Steven válasza F e Z o (#13327) üzenetére


Steven
addikt

az nálam 4ghz en is megy..

Amúgy ua annyi mint ha alapfeszel nézném ... mivel az idle érték c&q nál FIX 0,8v 800mh :(((
Számszerüleg nálam ~86 w de ez csökken ha kikapcsol az egyik winyom...

(4ram module + 4 venti + 460gtx 2 winyóval ) jó eredmény:)

van ilyen phenom tweaker nevü progi azzal lehet még finomítani levenni még a feszt idlebe 0,8 alá

Amúgy most felraktam a gigabyte energi savert. Progi szerint a proci 9,3w eszik idle terhelve meg 54w ot...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13329) ST06


ST06
csendes tag

3 magosított Deneb valahol 1V alatt (itt már hűtötte a lapot)
valamint 1,35-el beéri a 1333 hercules
[link]

(#13330) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Minden C3-as 955 Black Edition kupakján a HDZ955FBK4DGM kód van?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13331) darál0w válasza TazLeacher (#13330) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem. de a lényeg az, h a végén M betű legyen.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13332) TazLeacher válasza darál0w (#13331) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azt néztem, csak rákerestem erre a számra a topic-ban, és elég gyakori.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13333) darál0w válasza TazLeacher (#13332) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

igen...2 féle van egyébként :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13334) TazLeacher válasza darál0w (#13333) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ahogy néztem ezzel eddig nem döntögettek rekordokat... :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13335) HERR Z válasza TazLeacher (#13334) üzenetére


HERR Z
veterán

mert teknikailag ez az infó kb semmit nem mond a tuningról
x2 555-ből is csak c3 van mégis 3600-4300-ig mennek 1.4V-tal

(#13336) TazLeacher válasza HERR Z (#13335) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor majd lesz, ami lesz...ma este összerakom, telepítek egy rendszert, aztán szerintem holnaptól nekiállok. Nincsenek világmegváltó céljaim, egy 4 Ghz a lehető legalacsonyabb fesszel.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13337) darál0w válasza TazLeacher (#13336) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez is szép cél :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13338) Gabdeszka


Gabdeszka
csendes tag

Sziasztok, ma raktam össze az uj gepem, phenom 2 x4 955-tel, és a a win 813 mhz.en listázza a cpu-t. Mit lehet tenni ??

(#13339) darál0w válasza Gabdeszka (#13338) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

semmit :)

dolgozik a C'n'Q...energiatakarékosság...ha terheled, akkor felugrik az orajel.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13340) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Na, összeraktam a gépet, minden renben, úgy tűnik.

VID: 1.296v

Proci terhelés nélkül win alatt 37 fok.

Nem tudom ezek mennyire normális adatok... :F

Más: amikor bekapcsolom a gépet felpörög a VGA (4890), ilyenkor 100%-on pörög a venti, ez teljesen normális. De kb. 2 mp után mintha újra 100%-on pörögne. Ekkor felvilln a memory OK led, és indul a gép. Sima újraindításnál ezt nem vettem észre, csak, ha leállítom, és bekacsolom akkor. Normális?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13341) darál0w válasza TazLeacher (#13340) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

VIDet honnan vetted? :)

többire így hajnalban hirtelen nem tudok mit mondani.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13342) TazLeacher válasza darál0w (#13341) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bekapcsoltam a gépet kikapcsoltam az energiatakarékós izét, és 3.2 Ghz-en, ennyi volt a gyári fesz. Minden alapon, semmihez nem nyúltam.

Többire így hajnalban hirtelen nem tudok mit mondani.

Tehát nem normális... :( Tuti, hogy "újraindul", mert bekapcsolásnál felvillan a VGA-n 4 led, és olyan 2 mp után, amikor ismét maxon pörög a venti, megint felvillan.
Ezt csak bekapcsnál csinálja (újraindításnál nem) és, ha BIOS-ban átállítok vlamit, és azt mentve indítom újra a gépet (mondjuk órajelátállítás).

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13343) Steven válasza TazLeacher (#13342) üzenetére


Steven
addikt

nemtom esetleg bios update ... clear cmos...

Amúgy nem biztos , hogy jól értem az írásodból ... bekapcsolás után nyom egyből egy resit a gép?

Van olyan hiba , hogy minden második bekapcsolásra indul el a gép az táp nagy terhelést nem bírja ... deho gy bekapcsolás után újra indul egyből még a post nál... ilyet még nem láttam a 12 éves pálya futásom alatt:D

Mindig tudnak újat mutatni....

Amúgy szerintem ilyen alaplap bug lehet vagy nemtom

mint írtam clear cmos vagy bios update ha utána is csinálja ... hát... Remélem utána nem csinálja:D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13344) TazLeacher válasza Steven (#13343) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lényegében ugyan ez (Ez egy Asrock lap), csak, ha nem vagy elég figyelmes, akkor észre sem veszed, mert nem kikapcsol, hanem csak újraindul. Tényleg 2 mp, nem több. Alaplapos kérdéses topic-ban írta valaki, hogy az új intel "P"-s lapok ugyan ezt csinálják. (Ott írta egy srác, hogy neki az utolsó 4 Giga lapja ugyan ezt csinálta).

Este természtesen bepróbálom a CMOS-t, és a BIOS frissítés is egyébként is lett volna.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13345) Steven válasza TazLeacher (#13344) üzenetére


Steven
addikt

mondjuk ez legyen a legnagyobb hibája... menet közbe ne induljon újra és csinálja a f@szságait... nah majd ha haza értél írd le mire jutottál...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13346) Kroni1 válasza TazLeacher (#13344) üzenetére


Kroni1
veterán

nekem is ezt csinálták az előző giga lapjaim, a mostani nem. szóval ez vsz normális náluk, volt olyan amelyik csak akkor csinálta ha tuning volt, alapon meg nem. neked mi a helyzet? mindig ez van? sztem nem nagy dolog, ne törődj vele..

(#13347) TazLeacher válasza Kroni1 (#13346) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mindig ezt csinálja. Összedugtam, bekapcs, és már az első indítás óta ez van. Annyira nem örülök ilyen anomáliáknak. Megveszek egy valag pénzért egy lapot, zsír újonnan boltból, erre ilyenekkel kell küszködnöm, hogy mennyire tele van ezzel a zsákom...persze együtt lehet ezzel élni, de nem szeretek kompromisszumokat kötni. Főleg, ha még fizettem is érte.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13348) darál0w válasza TazLeacher (#13342) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

értem. akkor ez a droppolt alapfeszed :)

ilyen duplaindulás gigáéknál van...ezeket az uj asus lapokat nem ismerem...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13349) Kroni1 válasza TazLeacher (#13347) üzenetére


Kroni1
veterán

te tudod, de szerintem ez nem anomália, ha az adott lapból mindegyik ezt csinálja..
A procidnak akkor 1.3V a VID-je..

(#13350) Steven


Steven
addikt

itt van nálam egy másik 555 BE- proci 1,425 az alap vidje (fos) úgy néz ki hogy a gyári videl 3700mhz amit bír max... (4magosként)

Remélem bírja legalább 3700 en ... egy havernak lesz 30 perce megy a prime...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.