Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) repvez


repvez
addikt

ÜDv Urak! Egy X4 955BE procit szeretnék venni, jelenleg van egy Zalman CNPS7000AlCu hűtőm, ami elméletileg passzol az AM3-ra, sőt a 945-ösig támogatja a Phenom II-es prockókat, viszont csak 95W-ig. Vajon a 955BE-t is le bírná hűteni? Vagy jobb, ha maradok a zajos gyári coolernél?

(#13902) apollo12 válasza repvez (#13901) üzenetére


apollo12
veterán

gyárilag elbírná de már egy tuningot nem hinném

(#13903) Torry válasza bozont (#13900) üzenetére


Torry
addikt

Az adott Mhz számít. Az, hogy ezt az ext.clock állításával vagy a szorzó változtatásával éred el, teljesen mindegy.
Ext clock annyiból jobb, hogy a legutolsó Mhz-ket is ki tudod hozni a cpu-ból, nb-ből, ramból.
Ugye mind3hoz van külön szorzó, szóval tudsz variálni kedvedre.

(#13904) bozont válasza Torry (#13903) üzenetére


bozont
veterán

Azt tudom, hogy az adott órajel számít, én is arra gondoltam hogy az external clockkal minden más órajel emelkedik és ez összességében hozna-e érezhető különbséget (játékokban) a szorzó emeléshez képest. Mondjuk azt tudom, hogy a HT órajel emelése pl nem sokat számít, de a memóriáé már igen. Mert ha nincs nagy különbség akkor nem szenvedek feleslegesen, max egy kis finomhangolás a szorzóemelés mellé.

(#13905) easy...rider válasza bozont (#13900) üzenetére


easy...rider
őstag

A szorzójel emelés a leg célszerűbb, ha csak nem akarod az utolsó MHZ-eket is kisajtolni a gépből.
Mert szorzó emelésnél nincs meg az a kockázat hogy valamelyik részegység (északi híd, memória, néha PCI-e órajel) instabilitást okoznak. Mert akkor szenvedhetsz órákat hogy rájöjj melyik is okozza az instabilitást.
Meg érdembeli sebességnövekedést sem érsz el vele.
Esetleg Ram órajel emelkedésének lehet értelme, de az megint komplikált belőni, egyszerűbb ha ramot akarsz tuningolni, akkor az időzítéseket veszed szűkebbre, és nem kell a MHZ-ekkel meg a szorzókkal szenvedni, és kb ugyan azt az eredményt érheted el. (kicsit többet vagy kicsit kevesebbet)

De te döntesz :)

(#13906) spae


spae
aktív tag

Üdv.

Tud valaki ajánlani nekem valami software-t, amivel folyamatosan nyomon tudom követni, a proci magok hőmérsékletét, a programok futtatása közben is!? Volt nekem is valami, de régen használtam, és nem emlékszem már a nevére!

Előre is köszönöm!

(#13907) darál0w válasza spae (#13906) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

aida tudja neked monitorozni...
illetve coretemp a max hőt fogja neked mutatni

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13908) Winne


Winne
nagyúr

Urak segítsetek nekem megint pls, továbbfejlődött a "probléma". A korábban írt gépről amit tudok, hogy az alaplap MSI K9A2 CF, a proci Phenom 9600 Quad Core (2.3GHz), amire írtátok, hogy nem érdemes tuningolni, mert nem voltak erősek tuningban. A következő kérdés, hogy innen apróról miben lenne érdemes gondolkodni, ami lényegesen gyorsabb, esetleg jól bírja a tuningot. [link]

Köszönöm a segítséget. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13909) darál0w válasza Winne (#13908) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

AM3 is belemegy a lapba :)

akár már egy 4 magos athlon is előrelépés lenne.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13910) Ger_man válasza Winne (#13908) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia,

ahogy néztem az MSI honlapján, a lapod támogatja az AM3as procikat is, vagyis a Phenom II és Athlon II-t is, szóval azokban lenne érdemes gondolkodnod :K

(#13911) spae válasza darál0w (#13907) üzenetére


spae
aktív tag

Oh, köszi, az Aida le is van töltve:)

(#13912) darál0w válasza spae (#13911) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

játék közben mondjuk nem látod...de utána rá tudsz nézni :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13913) Winne válasza Ger_man (#13910) üzenetére


Winne
nagyúr

+(#13909) darál0w: ez jó hír, akkor már csak valami konkrétumot szeretnék kérni tőletek, mert én csak Intel vonalon vagyok érdekelt már régóta.

Ez ami van neki szintén 4 magos, de gyengus, elég lassú. Kell valami tempó, de nem akarunk teljes gépet váltani, egy procicsere, ami kb beleférne neki. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13914) darál0w válasza Winne (#13913) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mire használja?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13915) Winne válasza darál0w (#13914) üzenetére


Winne
nagyúr

Főleg játék, meg net, film.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13916) darál0w válasza Winne (#13915) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor athlon.

640 vagy 645.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13917) Winne válasza darál0w (#13916) üzenetére


Winne
nagyúr

Ahogy nézem 640 22k újan. Ha tippelned kellene, akkor mekkora növekedés lenne "sebességben"?

Ezeknél csak a black edition-t lehet tuningolni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13918) darál0w


darál0w
Jómunkásember

[link]

[link]

kis kombinácioval meg tudod nézni, h pontosan milyen többletteljesítmény van :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13919) Winne válasza darál0w (#13918) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát én itt nem nagyon látok közös pontot, de mint írtam nem követem régóta az AMD-ket, szal még kb se tudom, hogy melyik széria mit képvisel. :B A lényeg az lenne, hogy olyan kellene, amiben van tuningpotenciál, 4 magos, alapon 3 GHz környékén elszaladjon azért, kb ennyi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13920) nanus válasza Winne (#13919) üzenetére


nanus
senior tag

Nekem volt 9950-em (2,6Ghz) a 4850-em simán kiszolgálta húzás nélkül ,nem is cseréltem volna ha nem döglik meg,
játékokban a mostani 955(3,2Ghz) sem igen számit(amig nem lesz erősebb vga :DDD ), nem mondom konvertálásban meglátszik az órajelkülönbség :K .
Miért nem próbálja ki huzva azt a 9600-ast :F (annál még volt tlb hiba :F ) ,2,6-2,8 közé az is huzható.

(#13921) darál0w válasza Winne (#13919) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

920as phenom II ott van mindkettőben.

ahhoz mérten oda tudod tenni a régi quadot az első tesztből és a 620as athlont a második tesztből.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13922) Winne válasza nanus (#13920) üzenetére


Winne
nagyúr

Azt írtátok a múlt héten, hogy ezt nem érdemes húzni, mert alig van, amelyik a 2.8-3 GHz-et megüti ésszerű keretek között. :)

@(#13921) darál0w: a jelölésekkel nem vagyok még tisztában, x2 - x3 - x4 - athlon - athlon II - mi mivel egyenértékű kb - etc. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13923) darál0w válasza Winne (#13922) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

magát adja a jelölés...

van athlon és phenom, vmint athlon II és phenom II. egyértelmű, h első és második generácio.

x2,x3,x4 pedig a magok száma...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13924) Winne válasza darál0w (#13923) üzenetére


Winne
nagyúr

és melyik volt előbb? :B :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13925) darál0w válasza Winne (#13924) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

első generácio? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13926) nanus válasza Winne (#13922) üzenetére


nanus
senior tag

Tuning mindig lutri ,de azért azt kipróbálhatta volna mit megy legalább alapfeszen.

(#13927) Winne válasza nanus (#13926) üzenetére


Winne
nagyúr

Abszolut nem ért hozzá, kb leírásból sem tudja megcsinálni, ezért mondtam neki, hogy megkérdezem itt a szakikat és segítek neki majd. Gyári hűtővel azt mondta, hogy egyszer megnézték, de kékhalálozott egyből a legkisebb változtatásra is, aztán inkább nem piszkálták. Gondolkodom abban most, hogy eladom neki a Zalman 9700-amat és megnézzük azzal, hogy mit megy tuningban. Elvileg BE van neki. :K

@(#13925): phenom vs. athlonra gondoltam. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13928) darál0w válasza Winne (#13927) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az lényegtelen :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13929) Winne válasza darál0w (#13928) üzenetére


Winne
nagyúr

ok :D

Most továbbfejlődött a dolog arra, hogy a Zalman 9700-am hogy menne fel ill. hogy teljesítene nála.

A mostani procijánál milyen értékek a határok kb? AMD tuningnál mire kell figyelni? Emelem a szorzót, melléállítom a memória órajelét és játszok a voltokkal? Geil Ultrája van úgy emlékszem, én annak adtam simán 2.1-et anno, szerette is. :D

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13930) Ger_man válasza Winne (#13929) üzenetére


Ger_man
senior tag

Ebben a cikkben mindent megtalálsz, szorzózármentes (BE) és szorzózáras tuningról is ;) :

AMD K10/K10.5 túlhajtási útmutató

(#13931) Winne válasza Ger_man (#13930) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszönöm, áttanulmányozom. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13932) sCr89


sCr89
tag

Hello, VRM-eket le kell hűteni proci húzása mellet 1.4V felett? vki azt ajánlotta itt nemrég, de ha igen akkor azt hogyan kellene? az alaplapom (ASrock 770 Extreme3) 140W bírja proci fogyasztást nem tudom hogy ennek van e jelentősége
köszi

(#13933) apollo12 válasza sCr89 (#13932) üzenetére


apollo12
veterán

én ram bordákat fogok rá rakni a közeljövőben majd ha nem fér el akkor majd lefűrészellek belőlük egy kicsit :D

(#13934) sCr89 válasza apollo12 (#13933) üzenetére


sCr89
tag

hogy passzol rá a ram borda? :D

(#13935) apollo12 válasza sCr89 (#13934) üzenetére


apollo12
veterán

majd ha kész lesz akkor megmutatom
ezt néztem ki [link]

[ Szerkesztve ]

(#13936) Gerisz válasza sCr89 (#13934) üzenetére


Gerisz
addikt

Havernak pl ilyen Zalman sünik voltak rajta.

(#13937) sCr89 válasza Gerisz (#13936) üzenetére


sCr89
tag

jah, most én egészen nem értem ez a Videokártyára megy vagy az alaplap-ra a VRM-ekre? :D
apollo12: Rendben. :)

[ Szerkesztve ]

(#13938) Axel100


Axel100
tag

Vki tudna segiteni hogy tudom a memóriáimat tuningolni???

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#13939) Axel100


Axel100
tag

Kingston hyper x 1600mhzesek cl9!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#13940) darál0w válasza Axel100 (#13938) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gondolom most 1333on megy.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13941) Axel100


Axel100
tag

Fogalmam nincs azt se tom hol lehet megnézni!:D

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#13942) easy...rider válasza Axel100 (#13941) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha elindítasz egy CPU-Z -t akkor a Memory fülön kiírja elvileg

(#13943) Axel100


Axel100
tag


Itt a kép!!!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#13944) darál0w válasza Axel100 (#13943) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

1333. :)

ramszorzot told feljebb és annyi.

lehet , h a cpu-nb fog feszt kérni, mivel ez számára már tuning.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13945) Axel100


Axel100
tag

Azt hol tudom?A turbo-v evo-n belül?Előre is thx!!!

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#13946) darál0w válasza Axel100 (#13945) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

biosban.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13947) Axel100


Axel100
tag

És annak mia neve bioson belül?:D

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#13948) Speed® válasza Axel100 (#13947) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:U Vedd elő a manualt ha ennyire nem értesz hozzá szvsz..vagy olvass utána vagy hagyd a fenébe..gyorsabb nem lesz a gép, de gond akadhat.

(#13949) sCr89


sCr89
tag

az active core control az mit csinál ha bekapcsolom?
köszi

(#13950) kucseranor


kucseranor
tag

Helló!

Tudnátok segíteni nekem abban, hogy miért nem megy a C&Q a gépben? Most vettem egy 955-öt , Asus M4A87TD EVO lapban 4 Ghz-en megy most 1.345 V-on, de win alatt sehogy sem veszi vissza a szorzót. Mit kell még beállítani? felraktam a legújabb biost is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.