Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Winne


Winne
nagyúr

Fcuk, akkor ezt előre le kell tisztázni, ha ez lesz... Ejj.

Most ezt lesem, érdekes olvasmány: [link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13152) darál0w válasza Winne (#13151) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nyilván Sandy lenne a legjobb...dehát a lapok...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13153) Winne válasza darál0w (#13152) üzenetére


Winne
nagyúr

Most végigolvastam elég sok tesztet, a 1155-öt nagyon jónak mutatják, 2500 különösen jónak tűnik, tehát a 2400 lenne most a jó választás nekem ár/értékben.

A 1156 viszont még egy vakfolt, azok lényegesen gyengébben muzsikáltak... :F

Ezek közül elsőr eez az egy maradt versenyben: [link]

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13154) darál0w válasza Winne (#13153) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha csak játékra kellene....akkor szinte mind1 melyiket veszed...

de ahogy látom nem arra kell...

elvileg működnek ezek a hibás lapok is...csak nem a sata2be kell dugdosni a cuccokat, hanem a 3asba...és akkor nem lesz gáz.

dehát szvsz már nem lehet hozzájutni ezekhez a lapokhoz...szal várni kell....

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13155) Winne válasza darál0w (#13154) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, ez a bajom, hogy nincs a listában, így bukó. Iponról rendelek mindent, ha nekik nincs elfekvőben egy akár használt is addig, akkor bukovári...

Az előbbihez még annyit írtam, hogy 1156-ból csak ez maradt versenyben így elsőre: [link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13156) darál0w válasza Winne (#13155) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezzel a "kis" 760assal sincs baj...eddig szinte best buy volt...de ahogy képbe jött a sandy...egyből másként áll a szitu...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13157) Winne válasza darál0w (#13156) üzenetére


Winne
nagyúr

Tehát akkor így végszónak már az én helyemben érdemes lenne jegelni a dolgot addig, amíg megjönnek a lapok hozzá április környékén?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13158) darál0w válasza Winne (#13157) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha tudsz várni, akkor mindeképpen megéri...:)

hátha addig lép vmit AMD is ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13159) Winne válasza darál0w (#13158) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor megpróbáljuk a legjobbat kihozni a dologból, ha módomban áll, akkor jegelem kicsit, aztán lehet jönnek még április előtt a cuccok. Prociárakról van valami hír, hogy várhatóan merre indulnak?

Köszönöm a nagy segítséget mindenkinek, ezer hála! :R :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13160) darál0w válasza Winne (#13159) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Sandy szvsz marad még...addig biztosan, ameddig nem jön AMD oldalrol vmi...

Llano fog jönni olcsobb kiadásban, Bulldozer meg csucskategoriában AMD felől.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13161) Winne válasza darál0w (#13160) üzenetére


Winne
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok az új AMD szériára mondjuk, nemrég olvastam egy cikket, hogy végre visszatérnek a buliba és nagyon jó 5letekkel jönnek, és lássuk be jót tenne mindenkinek a versenyhelyzet...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13162) Kroni1 válasza Winne (#13161) üzenetére


Kroni1
veterán

igy igaz. Bár szerintem a Bulldozer nem lesz elég a Sandy ellen, de ne nekem legyen igazam.. Szurkolok az AMD-nek mert amit az intel csinál az árak és kompatibilitási politika szintjén, az nekem már nem szimpatikus. Ezt a hozzáállást csak jó alternativákkal tudná az AMD kissé megváltoztatni.

(#13163) Raidon


Raidon
őstag

Nos kis BIOS frissítéssel már az én deszkám is képes kezelni az X6-os procikat.
MSI 770-G45 nemsokára kapok elvileg egy X6-os gépet tesztre majd kölcsönveszem a procit picit :P

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#13164) Steven válasza Winne (#13161) üzenetére


Steven
addikt

q6600 ot inkább felhúznám 3.6 ra ... franc cserélne... 3.6 on nincs nagy különbség az alap amd vel... amire megérné cserélni vagy az új procikra vagy i5 750 re pl...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13165) Winne válasza Steven (#13164) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, erre jutottam én is a nap végére, csak a 1055 szimpatikusabb, 2400 tetszik ár/értékben.

Szerk.: 3.6-nál már sokat fogyaszt a sok fesz miatt, és melegszik is eléggé, teljesítménynövekedés meg nem túlzottan észrevehető.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13166) Kroni1 válasza Winne (#13165) üzenetére


Kroni1
veterán

ha nem ujat épitesz vagy nem sürgős a csere akkor sztem is jobb várni a lapokra és áprilisban egy i5 2400..

(#13167) Steven válasza Winne (#13165) üzenetére


Steven
addikt

3,6 os quad 6600 om volt :D 400w ot megevett terhelés alatt de lassúnak nem mondanám főleg hogy 2,4 az alap (ha jól emléxem... )azért az 1200mhz meglátszik rendesen ... és a phenomok meg nem jobbak vagy éppen hogy csak jobbak annál a procinál azonos óra jel mellett...

Egy biztos szerintem várd meg az új procikat....

intel jelenleg sucks ,az előző generáció meg nem fejleszthető... amd nem nagy durranás esetleg fejleszthető... hogy először lapot cserélsz később procit...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13168) Winne


Winne
nagyúr

Akkor úgy látom mindenki szerint ez lenne a legjobb megoldás. Külső tényezők is vannak sajnos, de azokon én nem tudok változtatni, remélem a legjobbakat.

:R Köszi m indenkinek! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13169) darál0w válasza Winne (#13161) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jajah...remélem lesz egy kis árverseny :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13170) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali,

Boltban vásárolt dobozos 955 BE-től mit várhatok? Nagy általánoságban ezek mennyire bírják a tuningot? Vagy nagy a lutri, és jobb a tesztelt? Egy 4-4.2 Ghz-et azért ki szeretnék belőle paszírozni.

Másik kérdés, hogy milyen lap kell alá, amivel már nekifoghatok? Mit ajánlotok? Lehetőség szerint a lapkérdést szeretném minél olcsóbban megúszni, de nem szeretném, hogy ez legyen a szűk keresztmetszet.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13171) Steven válasza TazLeacher (#13170) üzenetére


Steven
addikt

hát szerintem brutál különbségek vannak proci és proci között 4.2 -t csak a jobb darabok mennek.... válogatottat kell venni:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13173) TazLeacher válasza Steven (#13171) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Még a Black Edition-ből is? Reméltem, hogy azok azért a 4 Ghz-t bírják, azért BE, mert válogatott, hiszen tuningra született... :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13174) Steven válasza TazLeacher (#13173) üzenetére


Steven
addikt

Q9550@4Ghz E0 én ezt le nem cserélném AMD re:D gyorsabb a 9550 jóval

ezt figyu :

[link]

Ja és a BE csak annyi ,hogy szorzó lock mentes nem jelenti azt hogy bármivel is többet tud bír mint másik proc...

vagy i5 750 re cserélj vagy sandy re vagy semmire ... és várj a buldozerre .. az elöző kollégának is ezt javasoltuk...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13175) TazLeacher válasza Steven (#13174) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tudom, de most kölcségtakarékosság van. Hogy értsd:

- Váltanék 775-ről, amíg tudok.
- Úgy néz ki kidöglött a lap alóla, és nem volt egyszerű stabilan belőni, a tököm akar vele megint szenvedni egy másik lappal.
- Nagyjából pár ezer forintért, mindent zsír újra cserélek, hogy még mire, az kérdéses, de akár intel, akár amd, nem egy nagy befektetés, viszont kiszálltam a 775-ből

Ja, és 1920-ban játszom, az a +/- 10% sokat nem jelent ott a procinál, átlagos játéknál 1-2 FPS. ha nem lenne tuning, és alacsonyabb felbontáson játszanék, ott jobban kijönne a gyengébb proci.

Várni nem tudok, mert kell a gép.

Na, meg még sosem volt AMD-m. :D

Még kérdeznék: Ezeknek a prociknak mennyi a VID-je, ami már jó?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13176) Steven válasza TazLeacher (#13175) üzenetére


Steven
addikt

jó hát ahogy akarod nekem egy 15 ezer ftos lapba megy alap feszen 3930mhz et de ez leválogatott proc...

szvl alaplapból nem kell drága... min 5 fesz szabályzó meg valami normálisabb chipset

Videt nem érdemes nézni nem úgy van mint az intelnél ... abszolúte nem utal semmire (sajnos)

van mindenféle 1.3 tól 1,4ig ... az enyém pl 1.35 de pl haveré 1,4 és neki megy alap feszen 4ghz et .. az brtuál jónak számít... szerintem főleg hogy xbit-labon a 4ghz et 1,55 v feszel érték el ..[link]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13177) Oliverda válasza Steven (#13174) üzenetére


Oliverda
félisten

Gyorsabb jóval? Azért ez "enyhe" túlzás. :U

jer1cho: Általában 4GHz körüli eredményt ki lehet belőlük hozni ésszerű feszültség mellett.

1.350V köröli a VID de ez nem sokat számít.

Alaplapból MSI-t ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13178) Beri válasza TazLeacher (#13173) üzenetére


Beri
addikt

955-ből csak BE létezik. Annyi a különbség, hogy nincs szorzózár.
Lapból olyat válassz, aminek alapból van egy passzív hűtő a FET-eken, mert 125W nem kevés. Ha 1080p-ben játszol, nem kell magas órajel, itt is láthatod, hogy már 1280x1024-től minimális különbségek vannak egy 965BE (3.4GHz) és bármi más között, ráadásul ők a tiednél gyorsabb VGA-val teszteltek (5850).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13179) Steven válasza Oliverda (#13177) üzenetére


Steven
addikt

3,8ghz mellett gyorsabb mint a 4ghz es amd szerintem ez lol mikori konstrukció már?

VICC
úgy, hogy szerény véleményem szerint NEM túlzás inkább röhej az egész!

remélem buldozer bácsi végre felmutat valamit

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13180) Scholes9 válasza Steven (#13174) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Játékokban alig gyorsabb a Quad, ja és persze Full HD felbontásban, ami már kb. alap...Szal elég érdekes tesztet linkeltél. Ár/teljesítményben meg kb. nem kérdés melyik a jobb proci...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13181) Beri válasza Scholes9 (#13180) üzenetére


Beri
addikt

1080p-ben nem méred meg a különbséget egy 965BE és egy i7-2600 között sem. Akkor majd a quad gyorsabb lesz? Nade gyerekek...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13182) Steven válasza Scholes9 (#13180) üzenetére


Steven
addikt

ülj le egyes :W :C

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13183) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Most komolyan: szerintem olvassátok el még1x a kommentem :K ;) :C

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13184) Oliverda válasza Steven (#13179) üzenetére


Oliverda
félisten

A "lol" jelzőt én inkább a magasröptű megállapításaidra mondanám, mert az már tényleg nevetséges kategória.

Hogy mikori "konstrukció"? Szinte pontosan egy évvel korábbi mint a Phenom II.

Játékok alatt hasonló órajelen kb. annyit tud mint az i7: [link] , [link]

Olvasgass még további teszteket. Remélhetőleg hasznodra lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13185) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Elég sok válasz jött, ömlesztve reagálnék.

Szerintem Beri és Scholes9 ugyan arról beszéltek... :DDD

MSI...rendben. Típust tudtok ajánlani, ami már bírja?

Illetve az X2 @ X4-ekkel mi a helyzet? Azok jóval olcsóbbak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13186) Oliverda válasza TazLeacher (#13185) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a legolcsóbb amit szerintem érdemes megvenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13187) Scholes9 válasza Beri (#13181) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A Q9550 még Full HD-ban is egy picivel (pár fps) fps-el kb többet ad játékokban ugyanazzal a VGA-val, mint egy 965, ez tény, erre gondoltam a kommentemben, viszont sokkalta drágább az AMD procijánál. Lényeg, az, h Full HD-ban, nem a proci számít ugye, hanem a vga, ezért tartom ésszerűnek, h tök felesleges játékra i7, ahogyan Te is írtad, bőven elég egy Phenom 2 is.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13188) Beri válasza TazLeacher (#13185) üzenetére


Beri
addikt

Ha veszel egy négymagosítható, kitesztelt phenom II x2-t, semmivel nem kapsz kevesebbet, mint egy out-of-the-box x4-től. A magok hőmérséklete nem látszik magfeloldás után, ennyi a különbség. Semmilyen hátrányt nem jelent.

Scholes9: Linkeltem egy tesztet. Mutass rá arra a játékra, amelyikben számottevő (nem mérési hibán belüli) fps növekedést jelent egy quad, vagy egy i7 a phenommal szemben...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13189) TazLeacher válasza Beri (#13188) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm, mert lehet lesz ilyen...már felvettem valakivel a kapcsolatot. ;]

Scholes9 is pont azt mondja, amit TE, hogy nincs számottevő, max 1-2 FPS különbség, viszont az Intel jóval drágább, tehát az AMD jobban megéri. :K

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13190) nanus válasza Steven (#13176) üzenetére


nanus
senior tag

Leválogatott ;] az meg mi a szösz.....ha nem gyári hűtő lenne rajta istenemre kitikkasztanám....még hogy nem megy 4Ghz-et azt még nincs is max vid-en.
Kupakhő-vagy maghő ez itt a kérdés ,a bios cpu-t néz az a mérvadó? mert ha igen megküldöm :DDD erre valaki tutit
Oliverda te biztos dudod :K
Prim alatt elinditom a furmarkot 1magon megáll a prim teszt?

[ Szerkesztve ]

(#13191) TazLeacher válasza Oliverda (#13186) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszömöm, ez árban elég jónak tűnik. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13192) Scholes9 válasza Beri (#13188) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azért írtam, h pár fps ;) De ez sem mindig van így, amúgy sem én írtam, h jóval gyorsabb a Quad, mert az hülyeség, max pár fps-el, de az sem mindig, illetve, baromság játékra az i7, így kiegyezhetünk? :) És a lényeg: h nagyon minimális +sebesség nem ér meg +~25k-t sem egy Quadért, sem egy i7-ért +~40k-t ;) Remélem így már ok :R

jer1cho: így van, nagyon régóta hangoztatom a fórumon, h Full HD-ban, JÁTÉKRA, 955-től kb. nem létezik jobb ár/teljesítményű proci, csak 1, a 4 magosított X2, ami szintén egy 955 lesz :) Hiába vesz az ember i7-et, szinte semmivel sem lesz gyorsabb, mint a955, persze megint hangoztatom: Full HD és játékra ugye, holott kb 30-al drágább, amiért sokkal gyorsabb vga-t veszek, de ez az én álláspontom,m mert net, zene és játékon kívül másra nem használom a gépemet :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13193) Beri válasza Scholes9 (#13192) üzenetére


Beri
addikt

Ha nincs mérési hibánál nagyobb különbség, akkor nincs különbség. Nem pár fps, meg itt egy kicsi, ott egy kicsi, hanem semmivel sem nyújt többet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13194) Scholes9 válasza Beri (#13193) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Oks :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13195) Telefunen válasza Beri (#13193) üzenetére


Telefunen
őstag

Ugyanmár, azért nem lelni ilyen tesztet, mert a prociteszteket a legritkább esetben végzik legalább egy GTX580-al, esetleg 2-3-al:). Meglenne az a különbség.

Itt. pl. a Sandy 40%+-hoz FullHD-ban Far Cry 2-ben a 970BE-vel szemben. A korábbi Guru3D-s teszteket hiába böngészem, ott még 5870-el tesztelnek, annak meg mindenhol elég a PhII. Nyilván ha lenne egy @4GHz i7, az is hozna legalább 25-öt. Tehát a mondat úgy pontos, hogy földi halandók számára elérhető kártyákkal nincs számottevő különbség.

@(#13196) Scholes9: Így van, szerintem sem éri meg a többletet, mert már kellően olcsó a PhII. Mindössze azt akartam mondani, hogy azért túlzás azt állítani, hogy nincs különbség, elvégre van, csak a hétköznapi rendszerekben a legritkább esetben a CPU a szűk keresztmetszet játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#13196) Scholes9 válasza Telefunen (#13195) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Persze, h megvan az a 2-3 fps, én is gondolom, ő meg úgy, nincs ezzel semmi gond :) De 2-3 fps nem ér +5k-t sem, nemhogy 30-40-et...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13197) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Amúgy meg a Q9550 is egy nagyon jól sikerült proci szerintem és, ha valaki nem csak játékra használja a gépet és nem Full HD-ban nyomja, annak lehet, h jobb választás a Quad :)

Telefunen: pontosan, Full HD-ban úgy is a vga az, ami sokkal nagyobb részt számít :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13198) Kroni1 válasza Scholes9 (#13197) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem amikor kijött, még talán 2-3 éve volt egy Q9550-em, asszem 3.6GHz-en használtam alapfeszen. Egy E8200-re doengrade-eltem, mert nagyon nem volt szükség még akkor a teljesítményére az akkori VGA-m mellé.. De ma már más a helyzet.

(#13199) Beri válasza Telefunen (#13195) üzenetére


Beri
addikt

jer1cho 4890 mellé keres processzort...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13200) TazLeacher válasza Beri (#13199) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan, talán idén még váltok valamire (6870 v. 5870...?), de semmiképp sem 580GTX SLI-re. :D

Szerintem is elég lesz oda a prockó. Nincs ezzel baj. HERR Z a hétre ígért proci érkezést, megnézzük mi sül ki abból, aztán majd mérlegelek. Meg persze érkezzen meg a vételár a procimért, elvileg holnap jön az utalás...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.