Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) 3LVW


3LVW
csendes tag

Üdv, nekem egy nem tuningos kérdésem van. AMD Phenom II X4 955 BE-m van, alap órajelen (3,2GHz). Hogy tudom kihasználni maximálisan tömörítésnél (mind a négy magot)? Mert a WinRAR csak 2-t használ, azokat sem maximálisan. Átállítottam magas prioritásra a folyamatot feladatkezelőben, multithreading kipipálva, ám így is maximum 28-29%-ig van kihasználva a processzor. Mit tudok csinálni?

(#13852) Cadal válasza 3LVW (#13851) üzenetére


Cadal
őstag

Szerintem töltsd le a legújabb winrart. Gyorsan kipróbáltam nálam (winrar x64 3,93 verzió) használja mind a 4 magot ~55-65 %-ban.

(#13853) Beri válasza 3LVW (#13851) üzenetére


Beri
addikt

A vinyód nem bír gyorsabban írni/olvasni, ennyi az egész.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13854) 3LVW válasza Beri (#13853) üzenetére


3LVW
csendes tag

WD 1000GB 7200rpm 32Mb SATA2 WD10EALS a HDD-m. Ezzel lehet akkor a probléma? Nekem is x64 3.93-as verzióm van. Habár nincs megvéve... Köszönöm a segítséget!

(#13855) Beri válasza 3LVW (#13854) üzenetére


Beri
addikt

Nem probléma, csak a vinyók lassúak. Mindegyik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13856) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Gyors segítséget kérnék kollégámnak! Bele is vágok a kérdésekbe!
1. 955BE vagy 965BE? Alapfeszes vagy "nem túl nagy" feszes tuning lenne. Érdemes e a 965-re rátenni azt a plusz 5k-t? (Gondolok itt arra, hogy anno az E2160-at sem lehetett jobban húzni, mint az E2140-et)
2. Mekkora hozzávetőleg a tuningpotenciál nem extreme tunig esetén?
3. 1600-as RAM elég e vagy kell nagyobb? (Gondolok arra, hogy a srác régen a 800MHz-es RAM-jával korlátba ütközött az E6300-as prockóval és nem szeretné ha ez megismétlődne)
4. Sandy Bridge-ért érdemes e +20k-t adni? (Bocs a kérdésért! :B )

A gép főleg játék és internetre kell. Jelenleg 5850 (később majd nagyobb) és Enermax Pro625W-os táp adott. Válaszokat előre is köszönöm!

(#13857) darál0w válasza d@minator (#13856) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

1. nem...~ugyan ott lesz a végük...

2. 4ghz vagy több is megy nekik.

3. 1333as is elég.

4. ha játék, akkor nem.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13858) d@minator válasza darál0w (#13857) üzenetére


d@minator
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R

(#13859) darál0w válasza d@minator (#13858) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nm ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13860) nyesix


nyesix
senior tag

urak!
sikerült feloldani egy C3 as Phenom II B55 maradék magjait is, viszont a cpuz azt írja, hogy 1,408 V ot kap. A biosban minden auton van. Ez normális? :F :Y
A lap ASUS M4A77T, A ramok 1333-asok, 2*2G

egy kis tuninggal kapcsolatban a segítségeteket kérném, hogy a lentiek közül melyiket, milyen sorrendben, és mire kell módosítanom, hogy a 3,7-3,8 GHz-es húzást elérjem?
Ja és mi az amit véletlenül sem kell, nem szeretném, ha elszállna valami.

CPU ratio (cpu core/cpu bus)
CPU/NB freq
CPU over voltage
VDDNB over voltage
LoadLine calibration
HT link speed
HT link width
HT over voltage
Dream freq
Memory over voltage
Dram timing config
chipset over voltage

köszi! :R :R :R

(#13861) easy...rider válasza nyesix (#13860) üzenetére


easy...rider
őstag

Nálam 1,4250V-ot kap :) de visszavettem mert nálam nem kell neki ennyi.

A CPU ratio <- ezt kell felfele állítgatni. Ha 200al szorzod az aktuális értéket, akkor kapod meg a frekvenciát.
18,5x200 = 3700MHZ
19x200 = 3800MHZ

A tuningra viszont nincs garancia hogy elmegy addig.
Még egy kis plusz feszültség mehet neki, ha instabil lenne.

Ha javasolhatom használj PhenomMsrTweaker-t, ezzel Windows alatt tudod állítani a CPU ratio-t és a feszültséget is.
A stabilitást Prime-al teszteld :)
0,5-ösével állítgasd felele a szorzót, addig ameddig stabil, vagy el nem éred a kívánt frekvenciát.
Mindig futtass le 15perc prime-ot, és meglátod kifagy e,
Ha kifagyott akkor vagy növelhetsz picit a feszültségen, (én 1,4250V-ig ajánlom, de vannak akik elmennek 1,5000Vig is. Ez egyén függő ki mennyit mer adni neki)
Ha ezután is kifagy akkor vedd visszább a szorzót,
A végső tesztelésnek futtas legalább 1 óra Prime-ot. a 64biteset hasznéld ha az oprendszered támogatja.

(#13862) easy...rider válasza easy...rider (#13861) üzenetére


easy...rider
őstag

nálam ezek az értékek mennek, de nálad valószínüleg más lesz
3200MHZ @ 1,2000V
3600MHZ @ 1,3000V
3800MHZ @ 1,3500V
4000MHZ @ 1,4250V <- ezt nem használom mert nekem nem éri meg a plusz 0,75V feszültséget, de ez még rendben van.

(#13863) Gerisz válasza nyesix (#13860) üzenetére


Gerisz
addikt

Az, mert nekem ami volt annak is 1,4V volt az alapfesze. Ennek ellenére 1,2V-on jár 4 maggal 3,2-n már lassan 1 éve öcsém nőjénél.

(#13864) darál0w válasza nyesix (#13860) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fixáld a cpu feszt...

biztos, h elég neki kisebb érték is...de vszínű ez az alapfesze...átlagos.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13865) nyesix válasza easy...rider (#13861) üzenetére


nyesix
senior tag

ennyi CPU ratio állítgatás és kész? :F
hol vannak azk a megboldogult A64 X2-es aránypáros XLS táblázatban számolgatós tuningolós idők... :DDD
de komolyan ram frekin sem kell állítani?
amúgy köszönöm!

(#13866) nyesix


nyesix
senior tag

A64 X2 nél volt anno dual core optimailzáló (egy kis exe), X4 re is van ilyen?

(#13867) ETOM válasza nyesix (#13866) üzenetére


ETOM
addikt

Nincsen (legalábbis én nem tudok róla) am ha vistát vagy win7-t használsz akkor már X2-re se kell a dual core optimizer.

[ Szerkesztve ]

(#13868) Lanchadan válasza Skiller (#13810) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Először is köszönöm a tanácsokat, végül vettem ma egy 955BE-t.
Azt viszont nem tudom, hogy normális -e amit látok... A CPU alapból 38 fok terhelés nélkül, ami kicsit soknak tűnik egy Cooler Master TX2-vel (tudom, nem mai darab, de akkor is...)
Minden alapon/auto-n van, és leírás alapján a Vcore 0.85 - 1.4 között kellene mozogjon, erre Sisoft 1.49-et, CPUZ 1,472-t mond terhelés nélkül! Ennél már csak az a durvább, hogy terheléssel (Prime95 large FFT) a hőmérséklet felszökik 56 fokra, és a fesz meg CPUZ szerint eléri az 1.58V-ot!
A melegedés egy dolog, nem értem miért nem bírja ennyire a hűtőm, de a fesz az mitől lehet ilyen magas? Azt a CPU állítja magának, nem? Specifikáció szerint 1.4 körül kellene maximalizálódnia, nem 1.58-nál... Hadd ne mondjam, az alaplap visít össze-vissza terhelés alatt (voltage warning, gondolom). Az addig rendben, hogy fixálhatom a feszt kisebb értéken, de nem kellene ezt a procinak megtennie helyettem? Illetve károsodhat a CPU ilyen értékek mellett? Illetve ez most garanciális probléma?

(#13869) sCr89


sCr89
tag

Hali, a 965 C3-asom 3700mhz nál 1.3725V van és még nem stabil itt sem lefagy teszt alatt, na most lassan elérem az 1.4V ha húzom még ez normális hogy egy ilyen proci csak ilyen magas fesz. en megy ennyi húzásnál, mert tudtommal ezek a procik 4000mhz-ig is húzhatóak de ezzel az irammal én annak a környékén 1.5 fölé menne kb jó ez így? tudom hogy nincs 2 egyforma proci de azért más-ok nak sokkal alacsonyabb feszel el megy. Valamint a hőfok is felugrott most 50ről 54ig.

(#13870) apollo12 válasza sCr89 (#13869) üzenetére


apollo12
veterán

hát nálam olyan 1.4volton 3.7ghz et megy, de 1.46 volton már 4ghz is megy
és csak a biosban nézd a cpu feszt pl az én lapom 1.45volton 1.408voltot kap de már 1.4625 már 1.423voltot kap a proci a biosban, de a win alatt 1.58voltot ír

[ Szerkesztve ]

(#13871) sCr89 válasza apollo12 (#13870) üzenetére


sCr89
tag

Akkor rendben van, azt hittem csak nekem ilyen :), tudom minden szoftver szinte más feszt mér, biosba állítok be mindent. Azt honnan tudom pl hogy mikor van az a Mhz amit max bír a proci? nem mintha szeretném járatni 4000-en vagy felett csak kiváncsiságból honnan lehet azt tudni?
Jah és még valami a North Bridge az mi? vagyis azt ha húza vki akkor mi változik, én ahhoz nem nyúltam csak szorzót állítottam
köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#13872) easy...rider válasza nyesix (#13865) üzenetére


easy...rider
őstag

nem kell rammal játszani. az fixen 4x200MHZ (a biosból lehet külön állítani, a proci sebessége nem befolyásolja) az újabb lapoknál így megy már :)

(#13873) Lanchadan válasza Lanchadan (#13868) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Egyre jobb: ha leviszem a feszültséget 1.3-ra BIOS-ban, akkor is olyan 1.32 körül mozog a fesz. Ráadásul úgy tűnik a hőmérséklet miatt sípolt össze-vissza az alaplap, Core Temp program terhelés alatt 54 fokot mér, de az alaplap progija (ami vélhetően megyegyezik a BIOS által figyelt CPU hőmérséklettel) meg CPU hőmérsékletre 63 fokot mondott... Most melyiknek higgyen az ember? Azért 63 fok nekem rettenetesen soknak tűnik...

(#13874) easy...rider válasza sCr89 (#13871) üzenetére


easy...rider
őstag

Az északi híddal ne foglalkozz. Bőven kiszolgálja alapjáraton a gépet.

Ha csak szorzókat állítasz, akkor azt a PhenomMsrTweaker windows alatt optimálsi a feladatra. Ha gondolod nézz utána mi is ez.

Tuningnál instabilitást okozhat ha az NB fesz alacsony. Emelhetsz rajta kicsit.

A feszültségeket CPU-Z-vel nézd, mert az megbízható.
Meg a biosban nézd meg hogy jól van e beállítva, mert az én lapomnál 2 helyen lehet állítani a feszt. és a kettő összege a valós fesz, ezért volt egy időben eltérés a beállított és a mért érték között.

A feszültségemelés nem old meg minden problémát. lehet hogy feleselegesen adsz neki 1,5V-ot és csak +20MHZ-et kapsz cserébe!
egy idő után exponenciálisan nő a befektetett feszültség a profitált sebességhez képest.

Szerintem állítsd be 1,4250V-ra és nézd meg meddig megy a proci ezen a feszültségen, aztán ezt használd. De persze ez csak tanács :)

(#13875) easy...rider válasza Lanchadan (#13873) üzenetére


easy...rider
őstag

Nézd meg hogy nem ugyan az e a helyzet mint nálam.

Mert biosomban 2 helyen lehet feszültséget adni,
az egyiknél fel vannnak sorolva a feszültségek, 1,350V 1,375V ....
a másiknál meg +0,0125V +0,0250V ....
ezért volt nálam probléma hogy mindig kevesebb volt mint amit beállítottam mert lehetett -0,0500V-ot is adni és én ezt állítottam be egyszer, aztán elfelejteettem

(#13876) sCr89 válasza easy...rider (#13874) üzenetére


sCr89
tag

oké, ezeket a progikat használom amiket irtál, rendben van. Még egy kérdés nekem Linx-ben amikor tesztet inditok akkor a Memory max 2579Mib, a ram az 2x2Gb 1600mhz van, ez a normál ilyenkor?
Köszi az infokat :)

(#13877) Lanchadan válasza easy...rider (#13875) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Csak 1 helyen találtam állítási lehetőséget, és ott nem lehetett fixen megadni értéket, csak ahogy írtad +- módszerrel az eltérést... Kipróbáltam gyári hűtővel is, és még szánalmasabb az eredmény, seperc alatt eléri a 62 fokot... Azt megértem, hogy nem húzásra tervezték, de nem kellene a gyári frekin a max hőmérséklet alatt tartania a procit?
Amit meg végképp nem értek: a gyári hűtővel a "Core Temp" és az alaplaphoz adott "Easy Tune" szinte teljesen megegyező értéket mutatott, míg a másik hűtőmmel majd 10 fok különbség volt a két érték között... Csak tudnám melyik méri a tényleges CPU hőmérsékletet...

(#13878) easy...rider válasza sCr89 (#13876) üzenetére


easy...rider
őstag

Linux-ot használsz?

Oprendszer függő mennyi memóriát kezel le. De elvileg nem ennyinek kéne lennie.
Bootoléskor mézd meg mennyit ír a bios, az a tuti. Ha az 4gb akkor oprendszer gubanc lehet, meg esetleg integrált VGA vehet el valamennyit

(#13879) easy...rider válasza Lanchadan (#13877) üzenetére


easy...rider
őstag

Nálam is gigabyte a lap.
Biztos csak 1 opció van? jól átnézted a biost?
Sajna nem tudom most megmondani hogy melyik is az pontosan, mert nem vagyok a gép közelében. (laptopról vagyok)
Annyit tudok hogy engedélyezni kell a manuális feszültség állítást, és utána alatta a szürke menüpontok között lesz.
Legalábbis nálam így van.

(#13880) Lacpac válasza easy...rider (#13879) üzenetére


Lacpac
őstag

Ctrl+F1?
Lehet ez miatt talált csak egy beállítási lehetősget.

Lanchadan
BIOS-ba belépés után Ctrl+F1-et kell nyomni, hogy a M.I.T. menüben minden opció megjelenjen.

[ Szerkesztve ]

(#13881) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

húú, de rég jártam itt:R

tiszteletem...

jelenleg egy 940 BE-m van, idestova 3 éve. sztem. igaz, már jó ideje nem használtam, de hamarosan kézhezkapom az 1GB-os 5770-et mellé. gigabyte 790x ds4-es lapban fog trióban dolgozni 2*2gb geil ram alátámasztásában. a kérdésem ezek tudatában a következő lenne:
megéri lecserélni a 940BE-t, valami AM2+ ot is támogató AM3-as CPU-ra? (965 BE pl.) ugyanis AM3/DDR3 kombóra majd a Fusion csodákkal szándékoznék átváltani.
kérem, a választ indokoljátok meg. köszönöm...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13882) Torry válasza - = Zk = - (#13881) üzenetére


Torry
addikt

Szerintem felesleges, főleg az 5770 mellé.
Ha már csere, várd meg a Bulldozert és akkor lehet választani Bulld vagy Sandy között az eredményeket látván.

(#13883) miresz


miresz
veterán

Egy gyors kérdés.Hülyén fog hangozni.Egy Athlon 620 tud 3Gb memóriát dual chanel-ben kezelni?

[ Szerkesztve ]

(#13884) - = Zk = - válasza Torry (#13882) üzenetére


- = Zk = -
félisten

engem az "eredmények" nem érdekelnek. AMD Fusion lesz mindenképp. :R

értem, köszönöm a segitséget, remélem mások is ezen a véleményen vannak... ;)

jah.
az 5770-et 6870-re szeretném cserélni a közeljövőben, szal ezt is vegyük figyelembe...:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13885) Torry válasza - = Zk = - (#13884) üzenetére


Torry
addikt

Akkor kb már kérdésfeltevésnél megválaszoltad magad:D
Fusion jó dolog lesz. Legalábbis nagyon remélem :)

(#13886) - = Zk = - válasza Torry (#13885) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Akkor kb már kérdésfeltevésnél megválaszoltad magad "
igen? nekem nem tűnt fel:))

" Fusion jó dolog lesz. Legalábbis nagyon remélem "
egy AMD-t másik szemszögből kell nézni, és jó az is. tudom, hogy jó lesz. nem véletlenől van 940BE-m ;) nomeg, a "csóró" PC-s Intele az AMD ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13887) Cadal válasza miresz (#13883) üzenetére


Cadal
őstag

Igen tud, de csak 2x1 GB-os + 2x512MB -os modul esetén. Dual channel esetén a moduloknak mindig párban kell lenniük.
Bár már én is láttam 3 db modul esetén CPU-Z dual channelt írt. ki. :F

(#13888) easy...rider válasza - = Zk = - (#13884) üzenetére


easy...rider
őstag

6870-hez is elég a proci.
legfeljebb kicsit tuningolhatsz, 3200-3400ig de nem feltétlen szükséges :)

(#13889) Borokafa válasza Cadal (#13887) üzenetére


Borokafa
őstag

Pl. Abit NF7-nél 3modul dc-ben simán :)

(#13890) Borokafa válasza - = Zk = - (#13886) üzenetére


Borokafa
őstag

Tényleg jó régen jártál erre :D

(#13891) Lanchadan válasza Lacpac (#13880) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Köszi a válaszokat, alapból tényleg csak 1 helyen lehetett állítani a feszeket. Ha manualra álltam át, és NORMAL-t választottam, akkor a BIOS 1.4V-ot mondott, hogy be fog állítani. Ha a +- értékeket beállítottam, akkor meg kiírta az alapot, és a módosított értéket is. Ettől független több feszt adott a procira, pl. 1.30 helyett 1.34V-ot...
Kipróbálom a Ctrl+F1-et majd (munka után), de alapjában véve a probléma a következő:
-a proci nagyobb feszen megy auto beállításokkal, mint a megengedett max feszültsége
-durván melegszik, még terhelés nélkül is 38 fok, gyári hűtővel 43 fok, terhelés mellett meg...
-ha minden auto, és cool&quiet engedélyezve van BIOS-ban, akkor se hajlandó terhelés hiányában 1.52V alá menni a fesz. terhelés mellett persze feljebb tud menni 1.58V-ra...

Azt nem tudom, hogy ez most garanciális probléma, vagy normál működés, nekem az elsőre tendál a dolog...

(#13892) sCr89 válasza easy...rider (#13878) üzenetére


sCr89
tag

nem :), ez egy teszt program nem OS, LinX

(#13893) apollo12 válasza sCr89 (#13871) üzenetére


apollo12
veterán

hát én azért 1.48volton nem járatnám egy mezei lappal a procit de ha raksz a vrmekre bordát akkor lehet mert a poci olyan 1.48-1.5voltig lehet adni feszt csak ahütésre figyelj emrt tartosan 60Cfok főlé ne menny.
Tuningba meg mondjuk hagyd alap feszen és ott kéne megnézni a max mhz pl 3.6ghz kezd és 2órás prime95, ha stabil akkor 3.7ghz emeld és így tovább, ha már nem lesz stabil akkor adj neki +feszt

(#13894) sCr89 válasza apollo12 (#13893) üzenetére


sCr89
tag

nem megy 1.48 csak 1.4 jelenleg bár ez még csak egy 15perces prime volt, de ezen fesz alatt lefagyott, mik azok a vrmek? Hűtéssel nincs gond, jó hűtőm van Alpenföhn 52C ig megy max, de a ház oldala fennt van, ha leveszem akkor -10C.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#13895) apollo12 válasza sCr89 (#13894) üzenetére


apollo12
veterán


hát az én alaplapomnál ezekre (sárga részek) kéne valami bordákat rá gányolni hogy bírja 1.46voltos feszkót.

milyen alaplapod van?

[ Szerkesztve ]

(#13896) sCr89 válasza apollo12 (#13895) üzenetére


sCr89
tag

jah, értem, Asrock 770 Extreme3

[ Szerkesztve ]

(#13897) bozont válasza - = Zk = - (#13886) üzenetére


bozont
veterán

''ugyanis AM3/DDR3 kombóra majd a Fusion csodákkal szándékoznék átváltani''
Ezzel a mondattal. De szerintem is tök felesleges lecserélni, inkább próbálkozz egy kis tuninggal, az 5770-hez bõven elég lesz, a 6870-hez is jó lesz, bár marad egy kis tartalék a kártyában. Így még látványosabb lesz majd a gyorsulás egy Fusion rendszerrel. :C

(#13898) miresz válasza Cadal (#13887) üzenetére


miresz
veterán

Köszi a választ! :R

(#13899) - = Zk = - válasza easy...rider (#13888) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem. kösziköszi:R

borokafa:
igen. de sztem jódarabig maradok is X4 vonalon. :C

bozont:
köszi köszi :R

köszönöm urak a tanácsot, maradok AM2+/940 vonalon az AM3-as Fusion-ig...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13900) bozont


bozont
veterán

Van észlelhető sebességbeli különbség, ha a processzort nem a szorzóval húzom? Ugye akkor minden más órajel is növekszik, memóriával egyetemben. Most készülök egy X4 955BE procit venni, de azon gondolkozom hogy a mostani AM2+ rendszert AM3-ra cserélem, de csak azért mert nem kerülne sokkal többe a teljes csere. És mert a mostani Giga lapomban nem működik a CnQ, ha a szorzó manuálisan van állítgatva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.